De van HAARLEM'S DAGBLAD Saccharine. De vraag of dit product hoogor moei worden belast, kan onder de oogen worden gezien, wanneer het nieuwe Tarief aan de orde sal zijn. MALTLIEZER-ORDB. Nader meldt men aan de Tijd Do Prins-Grootm oester der Souve- reiue Orde van Malta heeft tot leden van het Kapittel van de Nederland echo afdeeling benoemd Tot Baljuw J. J. 0. Baron van Voorst tot Voorst, lid van de Eerste Kamer der Steten-Generaal, adjudant van II. M. de Koningin, generaal-mu- joor op non-activiteit; lot Coadjutor F. M. A. J. Baron vun W ijnbergen tot Werkmeester A. M. J. E. A. Ba ron van Lamsweerde, lid van de Eer ste Kamer der Staten-Generaal tot Schatmeester mr. dr. G. F. M. Baron van Hugeupoth tot Aerdt, lid van den Centralen Raad van Beroep; tot Kanselier jhr. mr. B. B. F. F. Wittert van Hoogland, commies-grif fier van de Eerste Kamer der Staten- Generaal. VALSCHE MUNT. Door de politie te Middelburg is al daar een valsche rijksdaalder ln be- Blog genomen. KIND VERBRAND. Het zieke dochtertje van den werk man N. te Gouda, dat alleen thuis was, kwam te dicht bij de brandende kachel. In "n .oogwenk stonden haar kleeretn in volle vJlam en vloog 't 12- jarig kind de deur uit. Toeschieten de menschen doofden het vuur, doch het kind had zulke ernstige brand wonden bekomen, dat voor haar leven wordt gevreesd. Ze werd naar 't zie kenhuis gebracht. WATERLEIDING VOOR HEE RENVEEN. Men meldt uit Heerenveen. De aan leg van een drinkwaterleiding van gemeentewege is nu zoo goed als ze ker, wn'nt alle dirie gemeenteraden van liet driedeellg Heerenveen hebben thans daartoe in beginsel besloten cn oen orediet verleend voor de kosten van verder onderzoek. GEEN SLIMME CONCIERGE. Woensdagavond liet een dief zich Insluiten in het kantoor aah de Spaanschekade 3 te Rotterdam. Hij brak in drie kantoren de lessenaars open, stal postzegels en kleingeld en werd daarna door een concierge, die dacht, dat het een kantooerbedieaide was, uitgelaten. KWAKZALVERIJ. Do gezondheidscommissie ie Leiden had een circulaire verzonden aan de melioi Ln zake de kwakzalverij, waar op 15 min of meer uitvoerige ant woorden inkwamen, waaruit bleek, dat door vele personen, ook door per sonen voortkomende uit burger- en gegoede kringen, de hulp van kwak zalvers wordt Ingeroepen. Op cle vraag, of zij ook patiënten hadden wier gezondheid door de kwakzalvers of door hel gebruik van kwakzalvers middelen werd benadeeld, of wier herstel er door werd vertraagd, ont ving de commissie 15 goed geconsta teerde gevallen. AJ deze gevallen wer don ter kennis gebracht van den hoofdinspecteur van de volksgezond heid. NIET DOORLATEN VAN EEN ZIE KEN LANDVERHUIZER! De Tel.-correspondent meldt uit 01- dienzaal: Hedenavond arriveerde alhier met den D-trein, komende van Duitsc'h- laud, een hoofdagent van politie uit Rotterdam, begeleidende een land verhuizer. Volgens zijne verklaring had de politiebeambte opdracht om den landverhuizer, die te Rotterdam wegens dragoma (oogziekte) was af- gokeurd, over de Duitsche grens, dus naar Bentheim terug te leiden, ter voorkoming van eventueele moeilijk heden. Alle emigranten en route naar Amerika zijn, alvorens zij aan boord ga tui, aan eeoio strenge geneeskundi ge keuring onderworpen, daar der gelijke ïledon zeer dikwijls aan dra goma dn favus lijdende zijn en vol gens de Amerikaanse!» emigraCewet- ten bet landen van die menschen ten strengste verboden Is. De grens-autoriteiten te Bentheim wilden den doortocht van dien land verhuizer 'in geen enkel opzicht toe sllaan, zoodat de eenige weg, die voor den politieman openstond, was, hom weder naar Rottendam terug te brengen. BRANDEN. Te St. Jansteon is de aannemers- werkplaats van J Bleijehburgh afge brand. Daar de gebouwen geheel met hout gevuld waren, viel aan bhm- achen niet te denken, zoodat de vlam men ook de aangrenzende gebouwen van P. Ingels aantasttten en de schuur in asch legden. Ook de andere belendende gebouwen leden veel scha de. Bij gebrek aan water word het vuur met zand bees treden. De oorzaak la onbekend, verzekering dekt groo- tendeels de schade. Gisteravond is in doh Groetpolder, N.-H., een graanvoorraad verbrand, toebehoorende aan den heer H. Wad- boer aldaar. Vermoedelijk is de brand ontstahn door vonken uit de dorsehm achine. To Holten is afgebrand de boeren woning van H. van Dijk; twee koeien kwamen in de vlammen om. Verzeke ring dekt de schade. EEN LOGISCHE REDENEERING. Te Heeg is ©en 15-jarige jongen be last met bet bestellen der telegram men. De directeur-generaal der Pos terijen vond dit niet fn het belang van den dienst en verzocht den ge meenteraad een ouder persoon te be noemen. Met algemeen© stemmen be sloot men daarop niet in te gaan, de jo'ngen doet den duaust goed en het bezwaar van den directeur-generaal wordt eiken dag kleiner, zoo vertelt de Tel. MINERVA. De door den brand ernstig bescha digde sociëteit Minerva te Leiden is thabs weder gerestaureerd. Gister werd zij officieel in gebruik genomen en met een kroegjool ingewijd. EEN BELEEDIGD RAADSLID. De A. Ct schrijft: In den gemeenteraad van Lichten voorde heeft het raadslid1 H.W. Jaarts veld, den burgemeester, wegens be leed iging, ter verantwoording geroe pen. De burgemeester had hem, die werk aanneemt om straten aan te leggeti, toegevoegd: Statenmaker, je bent me ook een kerel. Spr. meende, dat men iemand om het bedrijf, dat ze een vriend van Cross ontmoetten een man met een knap uiterlijk, die op deftigen, welopgcvoeden toon sprak en een gentleman scheen. Maar op Lester maakte hij den in druk van een roofvogel, die het voor nemen had, Harry Cross gouden veeren uit te plukken. Eerst scheen hij Lester op te nemen met blikken van twijfel en ongerust heid. Maar Lester wond zichzelf op tot geveinsde vroolijkheid, die oogen- schijnlijk den ander voldeed, want aanstonds stelde hij voor, dat ze met hun drieën naar het verblijf van een vriend zouden rijden, waar zij zouden kunnen genieten van een kalm spel letje. Lester keek Cross aan en zag, dat het onmogelijk was hem over te ha len. naar het hotel terug te keeren, dus nam hij met een licht schouder ophalen de uitnood iging aan en aan stonds werden de drie mannen in een taxi gereden naar een nieuwe straat niet ouder wet&ch© huizen, in de buurt van Westminster. Na een korte conferentie ineit een slordig gekleeden bediende aan de deur, gingen zij achter in een nauw gangetje een kamer binnen. Hel ge luid van stemmen kwam hun tege moet toen ze binnen traden slem- men die oversloegen tot opgewonden heid, en een blik op de spelers be wees Lester, dat hij zich, zooals hij wel verwacht had, in een speelhol be vond. Cross was in een oogenbllk in be slag genomen om een kalm spelletje te kaarten, en Lester werd uitgenoo- digd, er aan deel te noman. Maar bij antwoordde, dat hij liever eens ronl- keek, en hij dwaalde naar de plaats waar de roulette in vollen gang was, wat aan de zaal een echte Monte Carlo-atmosfeer gaf. hij uitoefent, geen verwijt kon ma ken. Het zou te gek zijn om .öM.-.nd smalend toe te roepen: jij echoenm..- ker, Jij boer, of jij spekslager. De burgemeester verdedigde z.ch door aan ie voeren, dat de hoer Juartsveid tot hem liad gezegd: Schei toch uit met die kletspraat Die woonden verwacht hij niet van mijn heer JaartsveJd, noch van Jouaisvold liet raadslid, maar van Jaartsveld den stratenmaker. ORANJE NASSAU'S OORD. Naar de Haagse he berichtgever vjin ,,De Standaard'' verneemt, is door den Minister van BinnenLaud&che Za ken tot zijn anibtgenooten een schrij ven gericht inzake Oranje-Nassau's Oord, in welk schrijven het a*a on geveer aldus heet- De inrichting be antwoordde eerst geheel aan het doel, waartoe ze werd opgericht Zij ver kreeg later, door niet fA te gelukkig bolioer, een minder goeden naam, ten gevolge waarvan het aanthj patiën ten aanmerkelijk verminderde. De le geneesheer-directeur werd in middels door een ander vervangen. Het beheer is thans weer in goede handen. Deze instelling voor het Ne- derteind6che volk mag thans aan spraak maken op den moreeion steun der Regeering, die er krachtig toe zal bijdragen om 't sanatorium weer tot voDIen bloei te doen geraken. Uwe Ex cellentie wordt daarom uitgenoodigd, zooveel mogelijk te bevorderen, d(it lijders aan tuberculose, die. voor re kening of met steun van Uwer Exc. departement worden verpleegd, voor taan ln Oranje Nassau's Oord wor den opgenomen. 25-JAR1G BESTAAN DER NEDER- LANDSCHE HEIDEMAATSCHAPPIJ In de laatste vergadering van den raad van commissarissen der Ned. Heide Maatscliappij is een commissie benoemd, wier taak het is middelen te beramen tot het bijeenbrengen van een fonds, waaruit bij het vijf en twintigjarig bestaan der Maatschap pij in 1913, een eigen gebouw, tevens onderwijsinrichting en museum, ge sticht zal kunnen worden. EEN MISLUKTE CURSUS VERGADERING. Een professor was Ln een onzer pro vinciesteden aangekomen, waar hij een cursus, uitgaande van University Extension, leidde. Het was rijkelijk vroeg, en professor vlijde zich op een canapé neer, waar hij weldra in den dut en daarna in een diepen slaap raakte. Inmiddels naderde het uur van aanvtuig, en de discipelen verzamel den zich in de naastliggende zaaL Het wachten was toen op dien profes sor, van wien niemand vermoedde, Een groep mannen had zich rond de tafel -verzameld him oogen gloei den koortsachtig, want er stonden groote sommen op het spel. Maar een niaji scheen evenzeer de aandacht tot zich te trekken als het spel, en toen Lester eveneens den blik op hem richtte, was hij een oogenbllk smar telijk getroffen, toen hij in "t schepsel met het lijkbleeke gezicht en de holle oogen, wiens lippen en gelaatstrek ken trilden van onbedwongen harts tocht, den man herkende, waarmede Gwendolen Roane zou huwen, zijn gelukkiger medeminnaar. Uit de gefluisterde gezegden van de lui rondom hem, maakte hij op, dat Racewood reeds een aanzienlijke som had verloren, en een van do ha- bitué's fluisterde aan Lester's oor, dat hij was opgeschreven, om zich zelf volmaakt te rufneeren. Eiken avond is hij hier en hij heeft een hoop geld verloren. Ze zeg gen, dat onze vriend Quintin, aan wion deze inrichting behoort, een hoop schuldbekentenissen van hem hoeft. Het zou me uiet kunuen sche ten zo zelf te hebben want ze zoggen, dat komt wel terecht. Hij gaat trou wen met een rijke vrouw, eu hij zal wel betalen met haar duiten. Lester walgde Dat was dus de man, dien Gwendolen gekozen had die haar rijkdom in zijn klauwen zou krijgen. .Als betooverd bleef hij naar hem kijken. Een uur verstreek en de man speelde voort, steeds verliezend, tot het eindelijk scheen, dat öf zijn beurs, óf zijn geduld was uitgeput wam met eon zucht smeet hij .een geldstuk neer, en ziende, dat de fortuin nog eu-eds tegen hem was, stond hij daar doodsbleek en stom voor een oogenbiik toen begon hij beschuldi gingen uit te schreeuwen tegen do dal hij «oo nabij was. Het werd kwart over achten, hoif negen, en de ongeduldigst::! varwij dorden zich. Toen werd de bijeenkomst maar ont binden, omdat men meende, dat eer. Juist plaats gehad hebbendé ontspo ring mot als gevolg daarvan vereper- ring van den weg aanleiding wV», dat professor niet verscheen. Deze werd ruim 9 uur wakker en bevoïid zich in een stikdonkere zaal. waarvan de deur intusschen de ke'.lner had den professor geheel ver geten op slot was. Door oen gewel dig bombar loeren op de deur gaf hij toen van zij'n aanwezigheid blijk en werd daarna verlost. De teerlingen waren echter verdwe nen. HANDELAARS IN ZAAIZADEN. Zaterdag is te Utrecht oproricht een Voreeniging van Nederlandsche Handelaren in Zaaizaden De leden verbinden zich te koopen en te verkno pen onder „De Algemeeue Haudels- voorwaardeu" en „Arbitrage-voor schriften", die vastgesteld zijn door 't hoofdbestuur van de Vereeniging van Koopers on de VereeDiglng van Nederlandsche Handelaren in Zaaiza den. Als bestuursleden werden geko zen de hcerert D J. van dor Have te Kapelle bij Goes, P. A. Leupen te Haarlem, J. L. Robertus te Winscho ten en W. Turkenburg te Bodegraven. ONZE VLOOT. In de Jongste vergadering van den Agemoenon Raad van de Nederl. Ver eeniging „Onze Vloot" is benoemd tot secretaris van het hoofdbestuur de hoar T. Betz, en tot administrateur de gepehs. kapitein ter zee A. L. BoeJen. ROODE-KRUIS-HONDEN. H. M. de Koningin-Moeder heeft /CO geschonken uan de Nederlandsche Vereeniging voor Roode-Kruis-lwn- den. Gemengd Nieuws DB LONDENSCHE MISDAAD. De Londenscha politie heeft de po litie te Marseille verzocht de naspo ringen naar Peter den Schilder, die, naar we ineei malen hebben vermeid, in de Houndscltchaffaire is be o - ken, voort te zetten, omdat er reden bestaat, te vermoeden, dat hij weer te Marseille is, waar hij in 1909 onder den naam vanP ietkof als huisschilder heeft vertoefd en waar hij betrekkin gen met anarchistische kringen beeft onderhouden. BRAND IN EEN KINDERZIEKEN HUIS. Te Ealing, in Engeland, speelden zich opwindende tooneelen af in het hospitaal voor besmettelijke kinder croupiers, noemde hen schelmen, be driegers, schurken, en eindelijk keer de hij zich tot zijn medespelers en raasde tegen hen met een schrille stem, die boven het getier uitklonk. Zich door de opgewonden menigte heenwerkend, bereikte Laster zijn vriend, en hem bij den mouw pak kend. drong hij hem, mee te ver trekken. We zouden daarin gemengd kun nen worden, en hot kan wel eens een leelijke zaak worden. Niet erg meegaand, gehoorzaamde Cross toch, en ze zochten hun weg naar de deur, toen ze plotseling tot stilstaan werden gedwongen. Boven het getier van de stemmen uit klonk plotseling een enkel pistool schot een onheilspellende klank want het ging vergezeld van een kreet de kreet van een lijden! mensch en toen was het stil een doodse be stilte. De opgewonden menigte was ont nuchterd en met ontstelde gezichten stonden ze rond de twee hoofdfiguren, de oen met het gelaat naar benoden op den vloer uitgestrekt, de ander met woeste blikken, wild gestieulea- rend Hij noemde mij bedrieger, leu genaar en schurk, en erger dief 1 Ik deed niets dan mijn eer wreken. Ik schoot op hem, dat was mijn recht. Maar het is nooit mijn bedoe ling ge woest, hem te dooden ik wil de hem wonden, niet dooden. George trad wat dichterbij, hoewel dat niot direct noodig was want het sterke licht, dat de groote branders in het vortrek wierpen, had hom reeds doen zien, dat het Austen Race wood was, die daar lag dood met ©en kogel door het hort. Gwendolen, ik heb treurig nieuws ziekten. In «en der vSeugela, waar 20 kleine patiënt jet. aan de mazelen ziel-: iagen, was brand uitgebroken. De x kenzusters wekten de ksetnen, icuiuor hun te zeggen wat er gebeurd wus, wikkelden ben in wollen dekens en droegen hen naar 'n andere afdooiing van net ziekenhuis; op den weg daar heen bemerkten de kinderen echten den vuurgloed, en de zusiers hadden de allergrootste moeite, om de doode- iijk beangste kinderen tot rust te brengen. Toen de brandweer aan kwam, was de brandende vleugel ree.is ontruimd. Het gelukte» den brand tot dit gedeelte te beperken. BRUG INGESTORT, Woensdagnacht is de brug over de Passaic River te Newark in Amerika Ingestort. Bijzonderheden wer de ramp zijn nog niet bekend. Volgons de voorloopige berichten zijn veertien menschen omgekomen. SLUWE OPLICHTERS. In Januari 1909 ontving de Parij- sche juwelier Walt erbezoek van een makelaar, die hem het voorstel deed aan den graaf Claude de ChoiceuJ e«n kostbaar halssnoer te verkoopen. Daar deze echter op het oogenbiik goen contanten had, zoude hij als onderpand eenige schilderijen van eerste meesters geven. In gezelschap van een deskundig© werd de heer de Choiseul bezocht; en al spoedig was een prachtige halsket ting ter waarde van 10.000 fres. over gegaan in het bezit van den gastiieer. Eeh wissel werd geteekend, betaal baar den vijftienden April, terwijl de hoer Walter beslag legde op een Vun Dijck, een Frans Hals en op nog een tweetal schilderstukken. Toen op den vervaldag geen beta ling plaats had, informeerde de ju welier eens naar de financieel© om standigheden van zijn cliënt en ver nam, dat deze onder curateele stond, niets zijn eigendom noemde, het hals- sierraad onmiddellijk te gelde had go maakt en bovendien, dat 3© geheel e taxatie der schilderijen een schijnver- toouing was geweect, daar de doeken valsch waren, toebehoorden aan den deskundige, die dus onder een hoedje gespeeld moest hebben met den graaf. De zaak word arm de justitie ln handen gegeven; na eer. langdurige instructie zijn thans drie personen in staat van beschuldiging gesteld: de gnaaf, de makelaar en de deskundige. SPOORWEGONGELUK Te Torreblanca op de lijn naar Va lencia is een spoorwegongeluk ge beurd, waarbij dertig personen <xm het loven zouden zijn gekomen De trein, die van Valencia kwam, ontspoorde tengevolge van een aard storting op de lij*n, waardoor de lo comotief én een wagen omver werden geworpen. Daar de lijn tengevolge van den storm op verschillende plaat sen onbruikbaar is, gaat het brengen van hulp met groote moeite gepaard. DE DYNAMIET-ONTPLOFFING TE NEW-YORK. De Emgelscüe bladen bevatten nade re telegrammen der Londensche bla den over de dynamietontplofüng te New-York. Het getal dooden wordt tusschen 25 en 5o geschat en tegen de duizend per sonen zijn min of meer zwaar ge wond. Van de boot, waarin het dyna miet geladen werd, werd geen splin ter meer gevonden, en evenmin iets van de elf menschen, die er op werk ten .Aan den kaaimuur zaten 14 boot werkers hun boterham te eten, de kade werd vernield, en men heeft slechts twee lij keu gevonden. In New Jersey wordt de aangerich te schade op 1 millioen dollars ge schat. De ontploffing werkte als een aard beving, en men geloofde in den om trek door een ramp als die van San Francisco getroffen te worden. In de haven ontstond een wilde pa niek. Bootwerkers lieten hun werk, matrozen en stokers hun schepen in den steek en gingen op de vlucht. Ook van de opzichters on scheepsofficieren bleef niemand op zijn post, want op de kade lag nog veertig ton dynamiet. voor je. Ik wilde, dat ik je kon spa ren, maar je moot Je voorbereiden op een z waren slag. Austen Race wood, de man dien je zoudt trouwen hoe kan ik het je xeggen, Gwendolen hij is dood 1 Dood! Ze herhaalde het woord op vreemden toon. Ik ik begrijp dat niet. Mot eenvoudige woorden beschreef hij het nood lot li ge voorval in de speelzaal. Zij luisterde tot het eind, zonder hem in de rede te vallen. Maar toen hij de ontknooping was genaderd, kwam er een vastbesloten uitdrukking op haar trekken. Gwendolen, zei hij, na haar een poos verwonderd te hebben aan gezien, je schreit niet Ik zie geen tranen. Had Je dien man lief 't Ze schudde zacht haar hoofd. Ik heb hem nooit lief gehad. antwoordde ze. terwijl zij kleurde. Welke macht had hij dan over Je van welken drang maakte hij gebruik om Je tegen je wil een toe stemming af te dwingen Zij wendde zich van hem af en boog het hoofd als van schaamte. 0, je zult de waarheid hooren, al had ik hot nu ook voor eeuwig willen verbergen al zal je mij haten en verachten als je het hoort. Luister. Ik ben oen indringster Ik ben niet de dochter van Jim Roane. Ik bezit zijn geld onder valsche voor wendsels. Gwendolen Wat een dwaashe den vertel je daar 1 Helaas, het is de waarheid l Eerst was ik de dupe, aangezet door Race wood. cn in het vertrouwen, dat tk de dochter was van Jim Roane. Eerst later vertelde hij mij de waarheid dat. ik volstrekt niot de dochter van Roane was, maar het kind van zijn eigen tante en oom, onder wier hoe- Het is voer de 'deskundigen een raad sel, dat dit niet ontpl.ft Is. In een kring var. vele kilometers oefende de ontploffing hare werkirig uit. Het geschiedde juist in de uren, dat het 't drukst is ln de straten van New-York. Do huizen schuddon. en de vensters werden ingedrukt. In de to renhuizen geloofde men, dat alles in eenstortte. In do straten viel een re gen neer van brokken muur en glas scherven. Er ontstond een krankzin nige verwarring. De stoomfluiten van honderden schepen en booten begon nen te gillen. Ook in de straten was het een helsch spektakel van ge schreeuw. Allen snelden in de richting van de rivier otn het verderf in de stad, die naar men meende, inviel, te ont gaan. Het was hoog tijd, toen de rust terugkeerde, nadat de oorzaak van den schok bekend was goworden. Het oude New-Y'orkscho raadhuis schijnt door de ontploffing in zijn grondvesten geschokt to zijn, de mu ren vertonnen groote 9cheuren. Het zelfde wordt van vole oude gebouwen gezegd, inaar de torenhulen hebben, dank zij hun stalen geraamte, den schok goed doorstaan. Een ooggetuige, kapitein West, die met zijn sleepboot juist de baai in voer, teen de outpioILag plaats bad, beeft de volgend© beschrijving gege ven van hetgeen hij beeft gezien. „Hé zat juist aan tafel." zoo verhaalde hij, toen ik plotseling e>en vreeeelijk gedreun hoorde over het water. De tafel sloeg om en de borden en scha len rolden over den gröud. Ik liep het dek op en zag een lichtstraal op de pier en een zware rookwolk, terwijl links en rechte allerlei voorwerpen door de lucht vlogen. Ik onderscheid de menschel ij ke lichaamsdelen, ar men, beenen en massa's «tukken hout en ijzer, die met groote snelheid in de lucht rondwentelden. Onmiddellijk snelden allen, die zich aan de haven bevonden, naar de plaats des onheils. De oever zag er uit ale ee'n stad, die zoo even door een aardbeving vernield was. De schorre uitroepen van de helper* weerklonken van alle kanten. l¥ begaf mij naar een beschadigde boot, die vlek lag bij de plaats, waar een oogenbllk te voren 3e dynamictscbuit uiteen was geslagen. Naar boven ziende, zag ik armen en beenen van de ongelukkige bemanning in het want. Een maa leefde nog, ik tilde hem op en toen bleek mij, dat de man niet het minste besef had van het geen er gebeurd was." WEER EEN GIFT VAN CARNEGIB Acht jaren geloden stichtte de heal Carnegie de Dunfermline Trust, met hei doei de renten van liet geschon ken fonds (6 millioen gld.) te beste den tot verbetering van het lot de* arbeidersbevolking van zijn geboorte plaats. Thans heeft hij opnieuw een bedrag van drie millioen gulden aa'o dit fonds geschonken. Men berekent, dat de heer Carnegie nu reeds ver over de vierhonderd millioen gulden voor verschillende instellingen en openbare doeleinden heeft wegge schonken. DE ONTWOUDING VAN DE VER. STATEN. Op een vergadering van de Ameri can Forestry Association zijn onlangs treffende staaltjes meegedeeld van de roekeloosheid en spilucht, waarmee de Amerikaan zijn boeschen laat de- cimeeren door vuur en bijl. Enkel in 1910 is voor 'n Waarde van 420.000.000 480.000.000 millioen gulden aan 'hout door brand verloren gegaan, waarbij 4.000.000 acses werden kaal gebrand. En gemiddeld verliezen de Veroenigde Staten door brand 50 men schcn levens en 120.000.000 gulden per jaar. Maar ook de houthakker woedt zonder ophouden Ln den boschrijk- dom. Van de 850.000.00 acres bosch die er vroeger in de Unie waren, staan er nog 550.000.000 overeind, en daarvan is slechts ongeveer 1/4 Bonds- eigendom. En er wordt jaarlijks on- geveer 3 maal zooveel weggehakt als bij geplant. de de ware Gwendolen Roane was gesteld. Het was niet hot geld, waar aan ik mij vastklemde, ging zij haperend voort ik zou dat graag verbeurd hebben, niettegenstaande 't geen ik Yan de armntsi© heb te lij den gehad, vroeger. Maar maar uw achting het was zoo hard die te moeten verliezen. En zoo werd 'k als was in zijn handen, kneedbaar naar zijn wil. O, lieveling, viel Lester ln, hij heeft je werkelijk tot dupe ge maakt Ik heb het portret van ja moeder en bij die gelijkenis alleen zou tk kunnen zweren, dat je haar kind bent En dacht je, dat ik mijn taak zoo licht zou hebben opgeno men, dat ik niet eens heel zeker zou weten, dat jij de ware dochter bent van mijn ouden vriend Jim? Ik heb alle bewijzen Was toch maar eer bij me gekomen Maar hij wist, dat Je dat niet doen zoudt. Hij loog, Gwen dolen. hij loog. die schurk, die nu dood is, omdat hij je tot vrouw be geerde, om je geld in zijn bezit te krijgon. Is het waar is het werkelijk waar Ze deed de vraag met blijde ver lichting. Het waar, ik zweer het zoo waar als ik je liefheb. Ze slaakte een zucht een zucht, die onbeschrijfelijke teederheïd uit drukte, en toen lag ze ln zijn armen, veilig aan zijn hart gesloten, terwijl de schaduw van haar leven was weg genomen, om er nooit meer op terug te koeren. zei hij, als ik niets anders kan zijn. Ze boog het hoofd en liet haar handen een poos in de zijne. Maar er werd geen woord meer gewisseld en met het gevoel, dat alle licht uit zijn leven was verdwenen, verliet George Lester den tuin en de vrouw, door wie deze tuin in een Eden was v eranderd. II. Do weken, die volgden, waren bit- tore weken voor George Lester, want hij begroef een doode hoop, een ver leren liefde. Hij bleof weg uit Gwen dolen's huis, metmend dat het beter Een paar maanden ringen voorbij, en brachten Gwendolen's trouwdag nadorwant het engagement zou op Racewood's verlangen niet van lan gen duur zijn. Na een wat doeUooze wandeling, keerde George op een middag naar het hotel, waar hij logeerde, terug en ontmoette bij den ingang een kennis, die zich eemgszins aan Lester had opgedrongen, een goedhartige, maar wat dwaze jongen, die het er op scheen toe te loggen, het fortuin, dat zijn vader met arbeid had gewonnen, er door te brengen. Zijn naam was Harry Cross Hij kwam nu op Lester af met liet plan, hem voor dien avond aan zien ie verbinden en drong op zijn onstui mige, jongensachtige manier aan, dal hij dien avond mot hem zou di- neeren en een music-hall bezoeken. George had niets andere in 't voor uitzicht en dit zou hem tenminste be- tet.ten, aan het peinzen te raken. Eenige uren later zaten de twee mannen te dineeron in een van do mode-restaurants en gingen daarna haar een van de groote variétés, waar hosten een kmaftje maar zijn een gnldlen xars*.g*.:g»c3L, omdat de oplage van HAARLEM'S DAGBLAD zeer groot is en steeds blijft stijgen. [Jaarlijks worden er TIENDUIZENDEN geplaatst.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 7