NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. De Erfgenaam van Vering 28« Jaaigang. Mo. 8474- Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 6 FEBRUARI 1911 B HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMBNTEN ADVERTENT1ËN: PER DRIE maanden: Van ,~~5 regels 50 Cis.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem J IZU Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel Voor de dorpen In den omtrek waar «en Agent gevestigd te (kom der B'j Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente).. AdwertentiBn van Vcaag en Aanbod, hoogstens zes regeis, 26 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland„1.65 50 Qs. voor 3 plaatsingen a contant. S' Al wonderlijke nummers O.iujé a®^s> «s «S *5r n a Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post 045 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie724. Uitgave der Vennootschap Lourens Gosfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van acfvertenfiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandseh Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. TWEEDE BLAD. Buitenlandseh Overzicht De Petersburgsche correspondent der „Frankt. Zeitung" beweert in di plomatieke kringen vernomen te heb ben. dat men daar geneigd is, de ver breide geruchten over een verkoeling van de verhouding tusschen Frank rijk en Rusland te beschouwen als afkomstig uit dezelfde bron, waaruit de „Evening Times"-canaxd voort kwam. In enkele Fransche kringen heeft werkelijk een zeker wantrouwen bestaan, maar een speciaal naai- Pa rijs gezonden regeeringsvertegen- woordiger heeft de Fransche militaire kringen van de onhoudbaarheid hun vermoedens overtuigd. Naar aanleiding van de onrust, die in Frankrijk is gewekt door de ver plaatsing der troepen aan de west grens van Rusland, deelt de „Nowoje Wremja" mede, dat deze troepen-dis locaties in verband staan met de al- gemeene mobilisatieplannen en niets te maken hebben met de politiek. Het Russische ministerie van oor log (zoo schrijft het blad) arbeidt, evenals het Fransche, aan' de krach tige verdediging van het land, zonder rekening te houden met toevallige staatkundige stroomingen. Wijders constateert het blad, dat het verbond met Frankrijk even hecht is als vroeger en spoort het Fransche volk eii de Fransche diplomatie aan. zich niet van de wijs te laten brengen door lasteringen en bangmakerij. De legercommissio beraadslaagde 'over de voor leger en vloot aange vraagde bedragen. Montecuccoli, de bevelhebber der marine, verklaarde, dat hij moet aan dringen op algeheele verwezenlijking van het vlootprogramma, omdat de vloot zwakker is dan die van alle andere mogendheden. De marine zal van 1911 tot 1914 in het geheel 123 is. 145 millioen noodig hebben. De minister van oorlog zei, dat men heeft moeten afzien van een plan lot reorganisatie van het leger, dat een totaal van 75 millioen buitenge wone uitgaven geëischt zou hebben, door het verzet der beide .regeeringen, die alleen in een vermeerdering van de uitgaven van 100 millioen op de gewone begrooting en daarna in een uitgave van 100 millioen ineens voor de vijf volgende jaren willon toestem men. Afgezien hiervan, zal de toepassing van de wet op den tweejarigen dienst tijd 64.860.000 kronen eischen en een uitgave ineens van 74.900.000 kronen, en dat nog wel niettegenstaande be langrijke bezuinigingen. Met een op dergelijke wijze geor ganiseerd leger zal men zoo ver klaarde de minister ten slotte met kalmte alle gebeurlijkheden en ern stige voorvallen onder de oogen kun nen zien. DE ENGELSCIiE ARBEIDERS PARTIJ. die te Leicester een congres gehou den heeft, nam het bestuursvoorstel aan tot wijziging van de gelofte, die parlementaire candidaten van de partij moeten afleggen. Men weet, dat die gelofte een van de voornaamste redenen is geweest, waarom de rechters in het bekende Osborne-vonnis, aan de vakvereeni- gingen hebben verboden hoofdeiijken omslag voor politieke doeleinden heffen. Tot nog toe moesten de can didaten o. a. beloven, dat zij zich, bij verkiezing, in het Lagerhuis bij de groep der Arbeiderspartij zouden aansluiten en zich onderwerpen aan de besluiten der meerderheid. Deze gelofte vervalt. De candidaten belo ven nu enkel, dat zij alleen als arbei- derscandidaten voor de kiezers zullen verschijnen, zich niet bij andere par tijen zullen aansluiten, noch daarvoor werken en „de verantwoordelijkheid aanvaarden, die het parlementaire gebruik heeft ingesteld." Dit besluit is ook wel van belang voor den politieken strijd, dio in En geland weer heel spoedig ontbranden zal, want de stommen van de Arbei derspartij heeft de liberale regeering noodig, om een regeeringsmeerder- heid te krijgen. DE POLITIEKE STRIJD IN ENGELAND. Men verzekert, dat de minister president heden in het Lagerhuis zal voorstellen tot Paschen, allen tijd waarover het Lagerhuis beschikt, aan de regeering en de door haar voorgestelde maatregelen te laten. De leden zouden dan moeten afzien van hun vrüe Vrijdagen en hun Dinsdag en Woensdagavonden. Deze maatregel zou de Vetowet be veiligen tegen mogelijke tegenstroo- mingen. Verder wordt de baan vrij- gemaakt voor een spoedige olh&nde- ng van het ontwerp. Onmiddellijk na de debatten over het adres van antwoord op de troon rede, zal de vetowet voor de eerste lezing aan de orde komen. Do tweede lezing zal na een zeer korte tusschen- poos volgen. Volgens telegrafische berichten uit Cettinje zouden 7000 emigranten uit het sandjak Novi Bazar en oud-Ser- vie sedert enkele weken een schuil plaats gezocht hebben op Montene- grijnsch gebied. De bladen schetsen den toestand, waarin de regeering van Montenegro zich op het o ogen blik bevindt, als zeer netelig, daar de uitgewekenen er zonder ophouden bij haar op aam' verleenen tegen teiten. Het Servische blad „Politika" ver spreidt het gerucht, dat Montenegro zich gereed zou maken het gedeelte oud-Servië tusschen Plawa en Gusinje ie bezetten. Toen Sani ed Daoeleh Zaterdag van het parlementsgebouw terugkeer de, werd hij door twee Armeniërs doodgeschoten. Op politieagenten, die ter hulp snelden, werd door vrienden van de moordenaars gevuurd. Twee politie agenten zijn gedood. De moordenaars ontkwamen. Er is niets bekend over de beweeg redenen van dezen aanslag. Op den Noordooster spoorweg in Engeland is Vrijdagavond plotseling een groote staking uitgebroken. Zij is nu in Huil ontstaan, waar een aantal beambten, belast met het behandelen van vischzendingen, weigerden hun werk te doen, tenzij hun grieven on middellijk weggenomen werden. De spoorwegmaatschappij heeft zich daartoe ongeneigd verklaard, zoolang de pas in 1913 afloopende overeen komst met het verhond van spoorweg- personeeJ, volgens welke alle quaes- ties over werktijd en loon aau een scheidsgerecht voorgelegd moeten worden, van kracht is. De Hullsohe kruiers legden niette min, tegen den raad van het verbond en van hun eigen voormannen, het werk neer, en de staking breidde zich snel in andere richtingen uit, daar de andere beambten den stakers hun sympathie betoonden. Tweeduizend beambten, die Vrij dagnacht te Hul] vergaderd hebben, besloten tot onmiddellijke staking en afgevaardigden naar de voornaamste plaatsen te zenden, ten einde overal steun te_ krijgen. De spoorwegbeambten te New castle an Gateshead hebben ook reeds vergaderd, maar besloten nog op nieuw de zaak te overwegen. De dienst was Zaterdag al geducht in de war, vooral in de omstreken van Huil. De dienst met doorgaande treinen werd nog onderhouden. De bootwerkers te Huil hebben zich bij de stakende spoorwegmannea aangesloten. DE BEGRAFENIS VAN PAUL SINGER. Zondagmiddag had te Berlijn, on der ontzaglijke deelneming, die door het fraaie weder nog begunstigd wend, de teraardebestelling van Paul Siuger plaats. De begrafenisstoet, waarbij naar schatting honderdduizend personen zich hadden aangesloten, had meer dan vier uur noodig, voor hij van de drukkerij dei- „Vorw&rts", alwaar hij zich in beweging stelde, het kerkhof te Friedrichsfeld bereikte, en lang nog, nadat het donker was geworden, trok de geweldige stoet door de stra ten. Op bet kerkhof, waar alleen depu taties wenden toegelaten, hield de Rijksdag-afgevaardigde Molkenbulu* de lijkrede. Onder de huitenlandscbe delegaties was Holland door het Ka merlid, den heer Vliegen, vertegen woordigd. De politie was in grooten getale ter plaatse er kwamen geen wan ordelijkheden voor. Stadsnieuws STUKKEN VAN DEN RAAD. E. D. Caaien, wonende aan den Schoterweg no. 13, alhier verzoekt voor den bouw van een houten borg loods op het terrein tusschen de werf Conrad en de Reguliersstraat afwij king van het bepaalde bij art. 7 der bouwverordening. Tegen de inwilli ging van dat verzoek bestaat bij B. en W. geen bezwaar. STATEN LOONREGELING. In verband met de aanhangige voor stellen in zake de loonregeling van werklieden der gemeente, bieden B. en VV. den Raad twee staten ter ken nisneming Ajm- Staat A brengt gegevens omtrent het minimumloon van werklieden in verschillende gemeenten. De cijfers luiden aldus: STAAT A. omtrent minimumloon van werklieden in verschillende ge meenten. 1. Gemeente Utrecht, minimumloon I 9.- 2. Gemeente Amsterdam; minimum loon 11.40 ongehuwd, geen vakbe kwaamheid, 12.gehuwd, geen vakbekwaamheid. 12.ongehuwd, wel vakbekwaamheid. 12.60 ge huwd wol vakbekwaamheid. 3. Gemeente Arnhem, minimum loon 5.20 per jaar. 4. Gemeente Delft, minimumloon t 9. 5. Gemeente 's-Gravenhage, mini mumloon 10.Burgemeester en Wethouders hebben in een ontwerp tot herziening van het werklieden reglement eon minimumloon van 11.60 opgenomen. 6. Gemeente Zaandam, minimum loon 10.80. 7. Gemeente Groningen, minimum loon 10. 8. Gemeente Leeuwarden, minimum loon 9..Volgens de binnenkort in te voeren regeling). 9. Gemeente Zwolle, minimumloon 9.30.- 10. Gemeente Nijmegen, minimum loon ƒ8.— ongehuwd. 9.gehuwd en 0.25 voor ieder wettig of gewet tigd kind beneden de 16 jaren. 11. Gemeente Maastricht, minimum loon 7.50 (eeno herziening der loon regeling is echter in voorbereiding). 12. Gemeente Haarlem, minimum loon 1P-80. Voorstel van Burgemees ter en Wethouders). 13. Gemeente Leiden, minimumloon 9.73 (Met ingang van 1 Jan. 1910). 14 Gemeente Hilversum, minimum loon 10.50. 15. Gemeente Amersfoort, minimum loon 10.20. 16. Gemeente Dordrecht, minimum loon 10.als geen vakkennis is ver- eischt. 12.als dit wel 't geval is. 17. Gemeente Alkmaar, minimum loon 520 per jaar. 18. Gemeente Rotterdam, Een be paald minimum is met vastgesteld. Het laagste loon, dat genoten wordt, bedraagt pl.m. 11.50 per week. Staat B. geeft een globale bereke ning van het loon der gemeentewerk lieden te Haarlem. De volgende cijfers vonden we vermeld: Begraafplaats, loon 1910 volgens beslaande regeling 16.90, loon 1910 volgens voorstel van B en W. 1972, volgens voorstel com missies ƒ1972, loon 1911, volgens voor stel van B. en W. 2066, volgens voor stel der commissies 2066. loon 1912, volgens voorstel van B. en VV. 2160, volgens voorstel der commissie 2160. Watereliding loon '10 volgens bestaan de regeling 13964, loon 1910, volgens voorstel B. en VV. 14606, volgens voorstel commissie 14606, loon 1911, volgens voorstel B. en VV. 14930, vol gens voorstel commissie 14930, loon. 1912 voorstel B. en VV. 15288, vol gens voorstel commissie 15288. Straat en Plantsoenen, loon 1910 vol gens bestaande regeling f 13772, loon 1910 volgens voorstel B. en VV. 14586. volgens voorstel commissie 145S6, loon 1911, volgens voorstel B. en W. 15180, volgens voorstel commissie 15180, loon 1912, volgens voorstel B. en VV. 15806, volgens voorstel commissie 15806. Reiniging: loon 1910 volgens be staande regeling, 71202, loon 1910, volgens voorstel B. en VV. 73295, vol gens voorstel commissie 78372, loon 1911, volgens voorstel B. en W. ƒ76471 volgens voorstel commissie 81537, loon 1912, volgens voorstel B. en VV. 78487, volgens voorstel commissie 83661. Slachthuis: loon 1910 volgens be- aande regeling, 7592, loon 1910, volgens voorstel B. en VV. 8050, vol gens voorstel commissie 8050, loon 1911, volgens voorstel B. en VV. ƒ8424, volgens voorstel commissie 8424, loon 1912, volgens voorstel B. en W. 8424, volgens voorstel commissie 8-424. Lichtfabrieken: loon 1910 volgens bestaande regeling 100895 ,loou 1911, volgons voorstel B. en VV. 103312, volgens voorstel commissie 100098, loon 1911, volgens voorstel B. en VV. 105879, volgens voorstel commissie 103465, loon 1912, volgens voorstel B en VV. 107162. volgens voorstel commissie 106992. Openbare werken: loon 1910 volgens bestaande regeling: 21696, loon 1910 volgen? voorstel B. en VV'. 22891, vol gens voorstel commissie 22891, loon 1911, volgens voorstel B. en VV. ƒ23094, volgens voorstel commissie 23094, loon 1912, volgens voorstel B. en VV. 23470, volgens voorstel commissie 23470. De totaalcijfers zijn: loon 1910, vol gens bestaande regeling 230811, loon 1910, volgens voorstel B. en W. 238712, volgens voorstel commissie 240595, loon 1911, volgens voorstel B en VV. 246044, volgens voorstel commissie 248696, loon 1912, volgens voorstel B. en VV. 250997, volgens voorste] commissie 255801. In 1910 werd dus meer aan loon uit betaald volgens voorstel B. en VV. 7901, volgens voorstel commissie 9784, in 1911, volgens voorstel B. en W. 15233, volgens voorstel commis sie 17885, in 1912, volgens voorstel B. en VV. 19986, volgens voorstel com missie 24990. Bekroond. Op de internationale tentoonstelling van de H. P. V. Aviculture" te 's- Gravenhage behaalde de heer G. H. Stouten alhier met 8 inzendingen ras- konijnen de volgende bekroningen: le en Staats-eereprïjs voor het mooiste; kohijn van waarde dor Pels, Staats- eereprijs met Weener ram, Staats- eereprljs met export konijn, eere-, le, 2o en zeer eervolle vermelding met Blauw Weener konijnen, 2e prijs Loth, uom, 2e prijs Loth, voedster, en de heer J. Bruigom verkreeg met 4 inzendingen een len prijs met Loth, voedster. J. VV. v. Een en aam met zijn hoenders le en eereprijs, P. C. v. Goes met Weener ram Z. E. V. en met Loth, voedster Z. E. V.- Op de 26e Internationale Pluim veetentoonstelling van de vereeniging Avieultura. welke gehouden werd op 3. 4 en 5 Februari in het Koninklijk Zoölpgfisoh Botanisch Genootschap (Dierentuin) te 's-Gravenhage behaal de onze stadgenoot, den heer A. C. van Nikkelen Kuijper mot zijn kana rievogels, binnen- en buitenlaudsclie Zang- en Sieraadvogels en Pape gaaien zes eerste en drie eereprijzen, twee tweede en twee derde prijzen. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID In liet Museum van Kunstnijverheid te Haarlem zal in de volgende dagen eeue tentoonstelling gehouden wor den van eene merkwaardige verzame ling niet de naald vervaardigde kan ten, welke hoofdzakelijk door vrou- won en meisjes uit ILuguè, eene klei ne plaats in de republiek Paraguay in Zuid-Amerika, werden vervaardigd en die eene specialiteit vormen van genoemde plaats, alwaar de bewer king vermoedelijk in vroegere tijden door Spaausche invloeden werden in gevoerd. Deze verzameling werd door Me vrouw F. de Bosch KemperJagher, Onze Lachhoek ZOO IS ER MAAR EEN. De man, dien ik trouw, sprak Willy moet knap zijn, dapper en edel; hij moet geen slechte gewoonten hebben en mij hartelijk liefhebben. Maar lieve, dat is onmogelijk, antwoordde haar beste vriendin, heele maal onmogelijk. Daarom? Omdat, zooals ge weet, er maar één zoo'n man op de heele wijde we reld is, en die man zal mij trouwen. VERGETEN Hij (in een booze bui): Nu, als je 't dan weten wilt, ik trouwde jou om je geld. Zij: En waarom ik jou eigenlijk heb genomen, weet ik zelf niet meer! O, DIE AMBTENAREN. Kennis (tot gepensioneerd ambte naar bij het ministerie): En bevalt u dit leven? Gepensioneerde: Spreek er niet van 't eenige verschil met vroeger is, dat ik minder inkomen heb. SNUGGER. Anna: Die slimme Marie! Ze vraagt ine om antwoord en ze schrijft niet waai* ze woont! Liesje: Welnu, schrijf haar dan terstond, dat ze haar adres opgeeft. van daar medegebracht en door haar* welwillend voor de expositie in bruik leen afgestaan. De techniek dezer kantsoort, welke uit fijne zijde of garen wordt vervaar digd en door de bevolking „nanduty", spinrag wordt genoemd, is oene zeer bijzondere eïi hier te lande nog onbe kend, hare fijnheid en luchtigheid grenst aan het ongelooflijke, terwijl de versieringsmotieven gadeeltalijk aan geometrisclie vormeh, gedeelte lijk aan de inheemsche bloemen en dierenwereld zijn ontleend. JACHT EN VISSCHERIJ. Uit een kennisgeving van den Com missaris der Koningin in dit Gewest, blijkt, dat de jacht op houtsnippen in deze provincie zal worden gesloten op 28 Februari met zonsondergang; dat de jacht op eenden zal worden geslo ten mede op 28 Februari met zonson dergang; dat, do jacht' op ander wa terwild zal worxtón gesloen op 15 Maart met zonsondergang; dat het welspel van kwartel en met steekga ren of vliegnet zal mogen worden uit geoefend van 1 Mei tot en met 15 Juli; dat de vïsscherij met het staande spie- ringnet zal zijn gesloten van 1 Maart tot 1 November; dat de visscherij met alle overige vischtuigen, uitgezon derd die met onlkorven, aaldobbers, aalreepen en palingfuiken op aal, pa ling en grondolingen, die met het schepnet of de gebbe om kleine vis- schen te vangen voor de aoldobbers en die op snoek in de gemeente Texel van 15 Maart tot nadere aankondi ging zal zijn gesloten, en dat gedu rende den laatstgenoemden gesloten vischtiid. ook het visschen met den hengel in de hand, uitgezonderd met de peur, is verboden. Zie vervolg Stadsnieuws op <le der de pagina van dit Tweede Blad. FEUILLETON Naur het Engelsch door CHARLES GARVICE. 56) Cora heeft mij niets verteld, zei Percy op ijskouden toon. Maar ik heb oogen om te zien en ben in hetzelfde vuur geweest. O 1 zei Charlie met een kleur en vol aandrang sprekend. Zou ik mij dat niet herinneren, beste Perce Misschien is dat weer in orde te brengen misschien is hel niet te laat. Zij denkt er niet zoo over, dat weet ik zeker. Zij Wie vroeg Percy. Charlie aarzelde. Het was zijne be doeling niet geweest, om oude won den bij zijn neef weer open te rijten. Het zou verstandiger zijn, maar rond- üit te spreken. Perce, mijn bedoeling was niet om onbescheiden te zijn. Ik dacht aan Miss Devigne. Percy keek verbaasd op. Lilian zei hij, en hij streek met zijn hand over zijn gefronsd voorhoofd. Toen glimlachte hij eigen- uardig. Je bent een listig opmerker, Charlie, zei hij. En je denkt dus, dat de oude roman weer begon nen moet worden, nietwaar Maar wij spraken over jezelf. Dat interes seert mij meer, jouw geheim, en hij ging met geforceerde kalmte ver der Waarom heb je het voor mij geheim gehouden Zij is nog zoo jong een school meisje, zei Charlie, met hangend hoofd. We zijn allebei zoo jong, in ik ben totaal niets, zooals jc weet, Perce. Je bent mijn neef, zeido Percy, met kalme waardigheid. Je bent zoo goed als mijn broeder. Dat is dus de reden, Charlie En dan wcnschte zij, dat het nog geheim zou blijven, zei Charlie. Was zij bang voor mij vroeg Percy op zachten toon. Neen, zei Charlie met nadruk. Zii weet, dat jij haar beste vriend bent. Ja, ik geloof, dat ik zeggen mag, dat ik het zou zijn dat ik het ben. Hoe goed ben je toch, Perce 1 riep Charlie uit. En stem je er wer kelijk in toe wil je je best doen om den weg te effenen Hoe gelukkig heb je mij gemaakt en wat zal zij ge lukkig zijn Zij is het liefste, bemin nelijkste meisje op de wereld, en ik bemin haar met geheel mijn hart. Ik ben nooit gelukkig dan dat ik in haar gezelschap ben. Gisteren voelde ik mij doodongelukkig, omdat die jonge dwaas van een St. Clare maar al om haar zwierf, want ik voelde mij zoo onhandig en hij heeft zooveel aan te bieden maar nu en hij lachte met groot vertrouwen nu jij mijn zaak ter harte genomen hebt, nu voel ik, dat ik het zou kunnen winnen, al was het tegenover de geheele we reld. Percy bleef zwijgen. En, Perce, heb je mij die dombie opmerking vergeven Het ontviel mij maar zoo, en ik had het niet behoo- ren te zeggen maar het is waar, ik ben er zeker van. O ja, ik ben er zeker van. Er is niets te vergeven, beste jon gen, zei Percy met een eenigszins vermoeiden glimlach. Heb je niets meer te vertellen omtrent jezelf Hij stond op het punt om te zeg gen „omtrent Cora", maar hij had den moed niet om dien naam uit te spreken nu nog niet. - Neen, zei Charlie, niets behalve dat wij ons allebei in alles door Jou zullen laten leiden. Mag ik Cora vertellen, dat ik het je gezegd heb Ik weet hoezeer zij er tegen is. om alles voor jou verborgen te hou den. Zij wilde het jou van het eerste oogenblik af vertellen en ik wilde nu, dat ik het maar gedaan had. Dat wou ik ook wel, zeide Percy, op zoo'n vreemden toon, dat Charlie er niets van begreep maar vóórdat hij nog gelegenheid had ge had, een verklaring daarvoor te zoe ken, werden zij gestoord door de plot selinge verschijning van Mr. Butter- wick, die van achter eenige hoornen op hen toekwam. Goedenmorgen, my lord, zeide Mr. Buttcrwick. Goedenmorgen, Mr. Merivale. Prettig gezwommen Mr. Gringo vertelde mij, dat ik u heel waarschijnlijk wel tegen zou komen. Toen vertelde Percy, dat hij zijn afspraak mol hem vergeten was, en noodigde heni uit, zich ook bij het gezelschap te voegen maar Mr. But tcrwick bleef jonge menschen het liefst uit den weg, en schudde zij'n hoofd vol respect, terwijl hij inet. een glimlach beslist bedankte. Neen, dank u, mylord. Maar als u mij toestaat, een van de hengels (e halen, en mij vrij wil laten om te trachten een vischje te verschalken, dan zou ik heel graag willen blijven, om morgen de zaken met u te behan delen Heel goed, zei Percy. Zoo als u verkiest. Maar wij verwachten u te dineeren. Mr. Merivale en ik zullen maar samen zijn en stellen uw gezelschap zeer op prijs. Mr. Buttcrwick ging met hen mee naar het huis terug, haalde zijn hen gel. en ging op weg, juist toen het gezelschap uit Boxley, eenigen te paard, en anderen in equipages, de laan kwamen ingereden. Welkom, riep Percy uit. Charlie en ik keken al vol verlangen naar u allen uit. Miss Devigne, wil u Mrs. Purkes, de huishoudster, vol gen Eu de dames zweefden weg, het breede bordes op, om haar hoeden en mantels af te leggen. Het was een ware invasie van .het célibatairsrijk. Lilian Devigne bleef een oogenblik staan, met Cora aan haar zijde, en keek rond. Wat een groote, oude plaats zei ze. Zooiets heb je zeker nooit meer gezien, is 't wel voegde zij er tot Cora bij. Ilet is Cora's eerslc bezoek, zei Percy. Wij moeten ons best doen, het haar aangenaam te maken. Kom, ga nu mee, en laat uw toilet muur rusten de bewuste oude kamer zul len wij na den lunch laten kijken. Na ceti heel korte poos kwam het gezelschap weer beneden in de hal. Croquet en lawn-tennis waren tol hun dispositie, en een wandeling door hel park zou hen naar de rivier brengen, waar eenige booten voor hen klaar lagen. Eenigen gingen naar het speelveld, andoren onder het geleide van Char lie en Lord St. Clare zochten de ri vier op, en weer anderen dwaalden onder de olmen of in de keurig aan gelegd en onderhouden tuinen rond. Toen de groote bei voor den lunch luidde, kwamen zij lachend en geluk kig als schoolkinderen binnen. Wat is liet hier heerlijk, Lord Vering zei een aardige, kleine brunette, een schoolkennis van Cora en Lady Mary. Zoo geheel anders dan op de gewone tuinfeesten, die wij bijwonen. Wij hebben zoo heerlijk geroeid 1 Mr. Merivale heeft ons ge leerd hoe wij moeten strijken Ja, en mijn japon is bedorven riep Lady Mary met een pruil- lipje uit. Dat gebeurde, toen je een snoek ving zei Charlie lachend. iiij voelde zich nu heel gelukkig, want door een of ander toeval was Lord St. Clare besloten te gaan ten nissen, en had Cora verzocht, tegen hem te spelen. Hier is een plaatsje voor jou, Cora, zei Percy, terwijl liij een stoel naast Charlie achteruit schoof. Waar is Lord St. Clare Hier antwoordde de aange sprokene. terwijl hij Cora met be wonderende. schitterende oogen aan keek. Wel, Miss Cora, ik beschouw de mijzelf als een bede held op het tennisveld. Ik kan het tegen Lucy Walker opnemen en sla haar zes keer van de negen maar Miss Cora is een matador. Men krijgt geen bol langs haar heen. (Wordt i •volgd).

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 5