SPORT EN WEDSTRIJDEN Hookey. i i i Uï 1 ill Haarlem's DagbfacL Voetbal. Korfbal. liuelitvaart. Dammen. Bobaatsen- rijöLerx. Nederlandsche VoBtballioad. H. F. C.—H. V. V., 34. Zoo als wij reeds meer opmerkten al is liet dan ook, dat, H. V. V. dit seizoen met dat succes heelt, hetwelk de geel-zwarte kleuren andere seizoe nen pleegt te vergezellen, ontkend kan niet worden, dat de Hagenaars nog steeds over een elftal beschikken, dat tegen de sterkste eerste-klassors, als het wil, niet te verliezen hehoelt. Eigenlijk is het li. V. V.-teom bijna .geheel een elftal van sterren. Maar zooals dat meer gaat we zien het ook aan Chelsea in Engeland mid delmatige troepjes hereiken soms veel meer. dan samenspelende voet- bal-virtuosen. Zoo nu en dan even wel merkt men toch, dat men met uit nemende spelers te doen heelt En dan schrijft en spreekt men over een opleving", en een „plotseling weer in vorm" komen, enz. Die opleving van de H. V. V. hebben do Spaaxne-stedelingen gisteren op hel veld aan de Spanjaardslaan kun nen aanschouwen. We moeten er da delijk bijvoegen, dat de blauw-witten zich kranig hebben gehouden. Had den de Haarlemmers niet met bijna hetzelfde enthousiasme als een week vroeger in Rotterdam gespeeld, de ge volgen droevige natuurlijk y-aren niet te overzien geweest. Nu werd het een interessante, soms op windende strijd de uitslag is werke lijk de juiste krachtsverhouding, al had de afloop waren H. F. C.'s aanvallen met wat beter gevolg be kroond natuurlijk heel anders had kunnen zijn. Een tiental minuten na tweeën stel len zich de volgende teams tegenover elkaar op H. P. C. Sam Mooy, Kimmijser, Adé Verwey, Le Sueur, Jo Verwey, De Klercq, Jacques Francken, Mairnus Francken, Adé van Gogh. J. Laan, Ch. van Laar. H. V. V. Noorduyn, Lutjens, T. Kessler, De Serrière, Breda Kolff, Kerling, Miel Mundt, Pop. Van Levden, John Heynlng, De Groot. Langs de lijntjes haagt een breede baan toeschouwers en de tribune is geheel vol, wat alles op rekening van het prachtige voetbalweer ie schrij ven is. De Zuiderzon staat op de lan ge zijden van het veld, zoodat de spe lers gelijkelijk van haar „profitee- ren". De niet-zeer-constante wind krijgt de H. V. V. eerst mee. Dadelijk na den aftrap ontwikkelt zich een vlug spel, en het is beiden partijen aan te zien, dat ze haar best zullen doen. Mooy wordt het eerst aan den tand gevoeld, maar de Haar lem-keeper houdt zich kranig, en weet door tijdig inloopen het gevaar te keeren. Na vijf minuten spelens wordt op het H. F. C.-doel reeds een hoekschop genomen die levert echter niets op. Dan is het, dat Lutjens die in echt internationalen vorm was op den voorgrond begint te treden. Hij geeft goed aan Tonay Kessler, maar deze schiet huizen hoog over. Tot nog too hebben de H. F. C.'ers zich g rooi on deels tot verdedigen ten bepalen, maar na deze scliermut- seliugeu komen ze goed samenspelend, op De Groot af. Die toont zich even wol een doelwachter-van-de-bovenste plank, en geeft den bail aan zijn voor hoede terug. Een tweede H. F. C.-aan val wordt door een naastschot van Manuus Francken die, behoudens wat virtuoserig getrap, niet te veel moois liet zien beëindigd. Dan is de beurt weer aan de H. V. V. Een pittige attaque van 't geel-zwarte kwintet weet Le Sueur nog juist on schadelijk te maken. Ook Adé Ver wey had hier zijn rol vervuld: het was hem toch gelukt den woes ten Kessler enkele seconden af te houden. Als een corner op 't H. F. C.-doel niets heeft opgeleverd, komt na 'n 20 minuten het eerste Haagsche succes. Uil een goeden aanvai schiet de wa- lervlugge De Serrière van dichtbij voor Mooy onhoudbaar in (10.) II. F. C. is evenwel allerminst ont moedigd, en hoewel er bij de Hage naars meer vuur in zit, komen M. Francken c.s. soms gevaarlijk dicht hij De Groot. Lang houdt H. V. V. haar leiding dan ook niet. Want nog geen half uur is gespeeld, of er volgt om de H. V. V.-goal een heete strijd. De Groot redt eerst, maar heeft geen ruimte oni weg te werken; hij raakt het leder sen oogenblik kwijt, Jacques Franc ken Vliegt toe, en loopt hard in. (1-1). Luid is he* gelulch langs het lijn tje, en met verdubbelde krachten i Len beide teams door. Maar nu begint de H. V. V. zich toch de meerdere te toonen. En wat erger is, zij weet ook In doelpunten haar sterker-zijn te realiaeeren. Een voorzet van Breda Kolff wordt on houdbaar door Lutjens in 't boven- hoekje getrapt (21) en 'n kwartier later herhaalt zich dezelfde historie. Met een tweede boven-hoekechol brengt Lutjens den stond, zonder dat Mooy iets tot redding a all wen den kan op 31. Algemeen denkt men nu, dat H. F. C. verloren is: 31 met de rust al, en die H. V. V. in buitengewonen vorm, dat kan wat worden 1 En som migen zijn van oordeel, dat de Haar lemmers er met een 7—1 of zoo ,,ln" zullen gaan. Maar de pauze schijnt den blauw- witten goed gedaan te hebben. Want de strijd krijgt eensklaps een heel ander aspect; het lijkt wel of het Rot te rd amsche vuur weer komen gaat. Dadelijk na het herbeginnen gaan de Haarlemmers op De Groot af, die zich evenwel een waardig Neder- landsch-elftal-aspirant toont, en van geen wijken weet. Twee corners op 't Haagsche doel brengen in den stand geen verandering. De blauw-witte middenlinie werkt hard en verdienstelijk, maar de voor- hoede-menschen begrijpen elkaar niet steeds. De bal valt dan ook spoedig den geel-zwarten weer in „handen". Noorduyn maakt een prachtige ren, maar zijn schot belandt in 't zijnet, 't Is in deze periode dat het publiek zich aan Tonny Kessler's spel begint te ergeren. Het moet gezegd, dat de toeschouwers niet zoo'n ongelijk had den, al kan er verschil bestaan over de vraag, of het netjes is zijn ergernis in een langgerekt gefluit te uiten. In ieder geval speelde de Hagenaar hij staat er trouwens voor bekend niet zeer fair. En vooral tegenover lichte spelers, als De Klerck b.v., aarzelde hij geen oogenblik van zijn lichaams kracht misbruik te maken. Toch hielp dat woeste spel niet veel, integendeel, Van Laar wist met een hoog schot, dat over De Groot's vingertoppen ging den stand op 2—3 te brengen. Dat vuurde den blauw-witten nog meer aan. Een hartstochtelijk spel begon nu. dat vele spannende momenten bood. Corners aan beide zijden leveren niets op. De Serrière schiet eens hard tegen de bovenlat. Dan is de H. F. C. weer aan 't woord, en Tonny Kessler forceert een penalty. Van Gogh's schot faalt niet, en 't is 3—3. Een half uur is nu gespeeld, en het loatste kwartier gaat verstrijken zon der dat de stand verandert. Maar 3 minuten voor 't einde komt het „nood lottige" schot Kerling, de half-back krijgt het leder, en hij staat heel in de \erte. Toch schiet de Hagenaar, en ofschoon Mooy allen tijd heeft den hoogen boog-bal op te vangen, ver dwijnt 't leder toch in 't hoekje (4—3). Dat laatste was van den H. F. C.-keeper heel slecht I Nog even wordt doorgespeeld, maar in den stand komt geen veran dering meer. Het H. V. V.-elftal was heogelijk te prijzen en een zwak punt niet aan te wijzen. De wing De Serrière-Brcda Kolff was uitstekend, en de Noord- duyu-Lutjens vleugel niet minder. Midden- en achlerspelers waren van groote soliditeit. 11 .F. C. wa3 minder. Adé Verwey, De Klerck, Jaques Francken en Jo Verwey wel 't best. De overigen had den w el goede, maar ook slechte mo menten. Van Gogh blonk in dezen eersten wedstrijd niet bijzonder uit. De scheidsrechter voldeed uitste kend. Er is gisteren heel wat gespeeld. De grootste belangstelling concentreer de zich op den wedstrijd V. O. C. Sparta, die zeer verdiend door de Spartanen gewonnen werd. Door de- zo overwinning is Sparta thans, wan neer het goed blijft doorspelen, vrij zeker Min het kampioenschap, 't Zes de en Hercules deelden de puntjes, met 't gevolg, dat Hercules nog on deraan staat, on het steeds nog een open vraag blijft, wie aan 't einde van het seizoen de laatste plaats zal inne men Toch is ook 't Zesde vrij zeker voor de degradatie-competitie aange wezen. Quick en H. B. S. speelden e\eneens gelijk, H. F. C. verloor op 't kantje af en D. F. C. moest voor het uitnemende spel der Velocitanen de vlag strijken. De uitslagen waren als volgt DordrechtD. F. C.Velocitas 13. Den Haag H. B. S.—Quick 3—3. Rotterdam V. O. C.—Sparta 1—3. Breda't Zesde—Hercules 1—1. Haarlem H. F. C.—H. V. V. 3-4. In verband met deze resultaten tiet het ranglijstje van de Westelijke eerste klasse er aldus uit: I 8 II I Sparta 13 9 3 1 21 44-14 1.61 V. 0. C. 11-6 3 2 15 20-15 1.3G Velocitas 13 7 2 4 16 25-16 1.2S D. F. C. 13 7 2 4 16 23—22 1.23 H. B. S. 15 6 5 4 17 27—26 1.13 Haarlem 12 4 4 4 12 23-21 1.— H. V. V, 12 3 5 4 11 25-24 0.91 Quick 14 3 6 5 12 21—24 0.85 H. F. C. 13 3 5 6 11 24—27 0.84 't Zesde 15 2 3 10 7 9-35 0.46 Hercules 18 1 4 8 6 14-30 0.46 In 't Oosten klopte Quick gisteren in een goeden wedstrijd P. W. met 10, waardoor de Nijrnegenaars een goede kans op 't kampioenschap be ginnen te krijgen. Wint G. V. C. evenwel verder alles wat heel wel mogelijk Is dan zal het doelgemld- delde moeten beslissen. Wilhelmina slaagde er in U. D. op eigon terrein te kloppen. De uitslagen waren Deventer U. D.Wilhelmina. 0—2. Nijmegen Quick N.P. W., 10. De stand is thans Quick N, 10 7 1 2 15 22-8 1.50 G. V. C., 8 5 12 11 21—7 1.37 Vitesse 9 4 1 4 9 9—16 1.— Wilhelmina 9 3 2 4 8 12—15 0.88 P. W. 9 3 1 5 7 11—15 0.77 U. D. 9 1 2 C 4 9-23 0.44 RESERVE 1STE KLASSE N. V. B. Do strijd in de reserve 1ste klasse verliep als volgt: Den Haag: Quick IIH. B. S. II, 3-0. Rotterdam: Sparta II—V. O. C. II, 4-0. Utreoht: Hercules IIA. F. C. II, 1-2 Den Haag: H. V. V. II—H. F. C. II, 2-0. Breda: Velocitas II—Haarlem II, 2—1. VELOCITAS H—HAARLEM II. 2—1. Als om twee uur beide elftallen in 't veld komen, verschijnt Haarlem met de volgende combinatie. Heye, Wilhelm, Guldemond. Angenent, Müller, Smit, Heim, Scbravendijk, Bijleveld, De Koek, Nuyens. Direct na 't begin zit Velocitas op 't Haarlem-doel, en nog zijn geen 5 mi nuten gespeeld, als de cadetten zeer gelukkig doelpunten. De roodbroeken kunnen op 't slechte terrein niet, wen nen, zoodat Velocitas sterker is. Haar lem weet echter de pressie te door staan en verplaatst het spel, waar van het resultaat is, dat Nuyens ge lijk maakt (1—1). Spoedig hierna is het rusten. Na de rust is het spel verdeeld, en beurtelings ontsnappen het Haarlem en Velocitas-doel aan gevaar. Er wor den ook ettelijke kansen gemist. Ten slotte doet Heye 2 passen met den bal en uit de hiervoor gegeven vrije schop doelpunt Velocitas. Het einde komt weldra met een geflatteerde overwinning voor Velocitas. H. V. V. II—H. F. C. II, 2—0. Jammer is het, dat H. F C. II, die zoo goed op weg naar het kampioen schap was, dezen wedstrijd moest ver liezen. Onverdiend was de nederlaag zeker, want had het geluk den Haar lemmers een beetje gediend, een ge lijk spel, ja zelfs eene overwinning der II. F. C. zou niet tot die onmoge>- lijkheden behoord hebben. Om 2 u. 20 stellen beide elftallen zich op. Hoewel H. F. C. al om 2 uur op het veld verschijnt, laten de Ha genaars op zich wachten, wat vol gens den scheidsrechter bij H. V. V. II een gewoonte schijnt te zijn. Een rare gewoonte anders! Bij H. F. C. missen we J. Francken én A. v. Spengler, waarvoor N. N. en Sandberg medespelen. Het spel is dadelijk aan beide kan ten vurig, bij H. V. V. misschien wel Iets te vurig. Iloewal H. F. C. wat sterker ia, zijn die doorbraken aan den anderen kant toch veel gevaarlijker. Voor doel schieten ze meestal Slecht en worden er nog enkele goede scho ten gelost, dan is altijd H. v. d. Weerd op zijn post, om den bal den anderen kant op te jagen. Kort voor half time wordt het spel der Haarlemmers toch minder goed, vooral hun trappen is onzeker. Van dit voordeel weet de H. V. V. voorhoede gebruik te maken en lost een goed schot op doei; v. d. Weerd houdt al uitloopende, maar werkt niet voldoende weg. v. Suchte- len gaat in het leege doei staan, en weet nog net ten koste van een strafschop den bal te houden. Met een onhoudbaar schot wordt deze door den rechtsbinnen der IL V. V. in een doelpunt omgezet, 1—0. Kort hierop volgt de 2e gooi, die o. i. in off-side poöitie gemaakt werd. De grensrechters waren het hiermede eens, maar de scheidsrechter bleef bij zijn besluit. Bollee moet nu we gens een ongeval aan zijn knie het veld verlaten, zoodat H. F. C. met 10 man verder speelt. Kort hierop is het half-time. 2—0 In het voordeel van H. V. V. Na de rust Is het spel geheel ver anderd; H. F. C. is steeds de sterkere; alles dringt op; v. Suctalelen speelt In de voorhoede. N.N. breekt onophoude lijk door, Peltenburg en Wackwltz zijn niet meer te houden; maar de goals hlijven uit Een oogenblik is H. V, V. geheel in gesloten. Wackwltz breekt door, krijgt een goede kans, als een H. V. V'er den hal vlak voor goal juist voor zijn voeten wegslaat. De scheidsrechter schijnt het geval echter niet gezien te hebben, ten minste penalty blijft uit Hoe H. F. C. nu ook opzet, het helpt niet en met 20 in het voordeel der Hagenaars, kondigt de scheids rechter het einde van den wedstrijd aan. H. F. C. U's kans op het kampi oenschap te nu zoo goed als verke ken. Hot spel was bij H. F. C. e'n H. V. V. tijdens den geheelen wedstrijd zeer goed. Wat de Westelijke tweede klasse be treft, het Amsterdamsche Ajas ver overde zich in afdeellng B. definitief liet kampioenschap. Maar een eerste klasser bezit de hoofdstad daarmee nog lang niet. Deze en de overige uitslagen vol gen hieronder DelftConcordiaNeptunue 60 Den Haag V. U. C.—Ajax L 1—3 Rotterdam D. V. S.Kampong 2-4. AmsterdamV. V. A.A. F. C. 01. Rotterdam: Achilles—D. V. V. 3—2 UtrechtU. V. V.—Volharding 3-0 Bussum Allen WeerbaarAjax A 1—3 Alkmaar Alcm. Victrix—Victoria 0-3. De stand in do Westelijke 2a klasse is nu aldus: Afd. AL- 1 1 1 d to to Concordia 13 11 0 2 22 44—17 1.69 A. F. C. 17 13 2 2 28 52-20 L64 D. V. S. 16 10 2 4 22 45—26 1.37 Kampong 15 7 3 5 17 27—27 1.13 D. V. V. 15 6 3 6 15 33—27 1.— V. V. A. 17 6 2 9 14 33-33 0.82 Neptunus 13 4 2 7 10 29—39 0.76 Achilles 17 4 2 11 10 24-41 0.58 V. U. C. 14 3 1 10 7 15-41 0.50 Ajax L, 15 3 0 12 6 18—49 0.40 Afd. B. Ajax 12 11 1 0 23 54—6 1.91 Alcm. Vict. 13 6 3 4 15 32—23 1.15 U. V. V. 14 8 0 6 16 34—37 1.14 Volharding 15 8 1 6 17 27—24 1.13 Al. Weerb. 13 4 5 4 13 18-22 1.— R. A. P. 11 4 1 6 9 29-27 0.81 Victoria 14 5 1 8 11 19-37 0.78 A.F. II. C. 11 3 0 8 6 20-36 0.55 E. D. 0. 18 2 2 9 6 25—44 0.46 DE SPARTAAN—Z. V. V. 4-0. In de eerste plaats een woord van hulde voor het kranig spel der acht Z. V. V.'ers. die hun kleum hoog wisten te houden! Om 2 uur wordt afgetrapt; door den wind geholpen, komt Z. V. V. dadelijk gevaarlijk voor het Spartaan doel, doch hun aanvallen worden, bij gebrek aan spelers, afgeslagen. Telkens komt ook de Spartaan-voor hoede voor het Z. V. V.-doel, doch de Z. V. V.-backs werken schitterend en slaan menïgen aanval af. Toch komt het eerste punt, als de Z. V. V. keeper den bal tegen een back aantrapt en 't leder dan in het doel springt. Het 2o punt komt als de Z. V. V.- keeper liggend den bal wegstompt, echter voor de voeten van een Spar taan. Na de rust krijgt Z. V. V. dein wind tegen en toch weet de uit 8 man bestaande voorhoede menigmaal door te breken, doch zonder succes. 15 mi nuten voor tijd slaagt de Spartaan- miditenvoor er prachtig in te doel punten. Dan komt ook nog het 4e punt uit een mooi opbrengen der Spartaan- voorhoede, onbereikbaar voor den keeper. De Zandvoorters gaven echter den moed niet op en weten nog een hoek schop te forceeren, echter zonder re sultaat en liet einde komt met 40. Haarlemsche Voetbalbond. 2de Klas H. V. B. VICTRIX II—H. V. V. III. 8—1. Even twee uur wordt begonnen. Victrix is sterker. P. Klabou geeft zijn vereeniging de leiding. H. V. V. werkt hard, maar speelt niet zuiver en laat eenige kansen onbenut J. Tuin doelpunt nog drie maal en brengt den stand op 4—0. Even daar na maakt J. Kuyon no. 5. Nu komt H. V. V. even los. Victrix' back maakt hands binnen het straf schopgebied. De penaltybal wordt keu rig ingezet, 51. Daarna wordt rust genomen. Na rust te H. V. V. ingesloten. J. Tuin doelpunt voor de zesde maaL Even later gaat J. Kuyon er van door en doelpunt no. 7. Victrix krijgt nog een strafschop, daar H. V. V. zonder den scheids rechter te waarschuwen, van keeper verandert en deze nieuwe keeper een bal met zijn handen wegwerkt. De strafschop wordt door K. Kessens in oen doelpunt omgezet. Hierna wordt tijd gefloten. Om 10 uur wordt door H. F. C. afge trapt. Het spel verplaatst zich dade lijk naar de blauw-witte helft, maar P. J. vindt daar de achterhoede op post, die de zwort-witte aanvallen innig van zich werpt. P. J. blijft ech ter steeds de aanvallende partij en als Stoele door tijdig inloopen scoort, lieeft Prinses Juliana de leiding met 1-0. De zwart-witteu trachten hun lei ding te vergrooten, maar de keeper van H. F. C. is steeds, waar de bal komt, zoodat verder scoren voorloo- pig uitblijft. H. F. C. weet uit een snellen uit val gelijk te maken. P. J. Is echter niet ontmoedigd en blijft flink doorwerken, zoodat zij kort hierna de leiding door haar links binnen weet te hernemen (2—1). Zoo blijft de stand tot half-time. Na de rust ig het met H. F. C. ge heel gedaan, daar P. J. van het be gin tot het einde het spel ln handen noemt. Dat P. J. nog slechts twee goals aan haar voorsprong kan toe voegen is te danken aan het enorme weaken van den I-I. F. C.-keeper, die zijn doel op merkwaardige wijze be waakte. Als het einde daar is, wint P. J. dus welverdiend met 4—1. HAARLEM VI—KLEIN HAARLEM III, 0—2. Onder leiding van scheidsrechter Luykon verschijnt Klein Haarlem III volledig, Haarlem VI met één Inval ler. Haarlem verliest den toss en moet voor rust tegen den vrij hevigen wind inspelen. Door met vier midden spelers zich op verdedigen toe te leg gen, gelukt het, het eerste half uur stand te houden, maar de pressie der Klein-Haarlemmers is te sterk, en twee doelpunten, kort achtereen, zijn hiervan het bewijs. Rust2—0 voor de bezoekers. Daarna is het. spel meer verdeeld, alhoewel Klein Haarlem iets in de meerderheid blijft. Geen van de beide partijen gelukt het meer, het net te vinden, hoe hord er ook gewerkt wordt, en als het einde komt, boekt Klein Haarlem III een welverdiende overwinning. EDO IV—H. F. C. V. 0—5. Wanneer do scheidsrechter laat be ginnen stellen beide elftallen zich met 10 man op E. D. O. nog met eenige invallers. Het spel gaat voor de rust vrijwel gelijk op. Uit een van deze aanvallen weet H. F. C. vrij gelukkig te doelpun ten dezen bal had de keeper wel kunnen houden. Na de rust is Edo niet zoo goed meer. IL F. C. weet heel spoedig den stand op 5 te brengen, aarnu even later tijd gefloten wordt. Plaatselijke ontmoetingen VELOCITAS—D. E. V. O. Toen er te 10 uur afgetrapt werd nam D. E. V. O. direct 't spel in han den. Na een half uur had D. E. V. O. succes met een voorzet van rechts, welken de linksbuiten in een doelpunt wist om te zetten. Even vóór half time vergrootte de midden-voor den voorsprong. Na de rust wist D. E. V. O. binnen een half uur de score tot 5 op te voeren, waarna Velocitas een tegenpunt kreeg, doordat de achter back den bal tegen den voorback schopte, waardoor de bal in 't doel te rug sprong. Even daarna maakte D. E. V. O. nog een goal, waarna kort daarop tijd werd gefloten. Zoo eindigde deze aangename wed strijd met 1 in 't voordeel van D. E. V. O. Bij Velocitas blonken uit de keeper en backs, bij D. E. V. O. de keeper, de backs en de linksbuiten. H. F. C. VOORWAARTS—H. V. V.- COMBINAT1E 2e en 3e ELFTAL. Deze ontmoeting had. Zondag om 10 ur plaats op het H. V. V.-terrein aan de Hoogewoordstraat Voorwaarts was veel sterker en kon vootr rust 3 doelpunten maken. Na rust kreeg Voorwaarts wiind mjee dn was nog veel sterker, maar toch bleef scoren uit. Voorwaarts won dus met 30. H. F. C. VI—VELOCITAS, 5—7^ Deze vriendschappelijke wedstrijd werd Zondagochtend op het tweede terrein van H. F. C. gespeeld. De partijen wegen goed tegen el kaar op, en beide voorhoeden weten van de geboden kansen gebruik te maken, zoodat de stand met de rust 32 voor Velocitas is. Na de rust weten' beide partijen nog eenige doelpunten te maken en eindigt deze werkelijk vriendschappe lijke wedstrijd in een welverdiende 7—5-overwinning voor Velocitas. Hockey. Victoria kwam gjsterén tegen Musschen niet op, en daardoor won nen de jongere Haarlemmers regle mentair met 5—0. Met die papieren overwinning hebben De Musschen zich definitief het kampioenschap ver overd. Nog één wedstrijd moet tegen Amsterdam gespeeld worden, maar die kan op den eindstand niet i van invloed rijn. H. V. V. klopte Haarlem op eigen terrein, én speelde dus ook aj Ln der Musschen kaart, Odïs won op 't kantje af van Am sterdam. De uitslagen der gtsterem gespeelde matches warén als volgt: lste Klasse. Haarlem: Haarlem—H. H. V 12. De MusschenVictoria 5—0, wegens niet opkomen. Deo Haag: Odte—Amsterdam HAARLEM—H. V. V., 1—2. De Hagenaars zijn gedurende dl: zen wedstrijd voortdurend in de meerderheid en is Haarlem sommige oogenbllkken geheel ingesloten. Scheurleer weet voor H. V. V. uit een mooien voorzet liet eerste punt te maken, en komt tot de rust geen ver andering rueer in dezen stand. Na de rust wordt dadelijk door bei de partijen flink aangepakt en gelukt het Haarlem eindelijk uit een penalty gelijk te maken. Dan volgen herhaal delijk aanvallen od Haarlem's doel, echter zonder resultaat, daar Haar lem's doelverdediger menigen bal wegwerkt. m Eindelijk weten de Hagenaars nog eenmaal te doelpunten en winnen dezen wedstrijd welverdiend. DE MUSSCHEN—VICTORIA'. Victoria uit Rotterdam is niet opge komen. en winnen de Musschen dus met 5—0. ?o Klasse. Den Haag: H. D. M.—Odis II, 1—3. Rotterdam: Victoria IIEnrdcus, 5—0, wegens niet opkomen. Amsterdam: Amsterdam II B—Goof- scho II. C, 0—3. Do stand der lste klasse luidt nu aldus: i to i i fco De Musschen 9 7 i 1 15 39—8 1.66 H. H. V. 10 6 2 2 14 29-15 1.40 Haarlem 10 6 2 2 14 34—21 1.40 Odis 10 4 1 5 9 32—29 0.90 Amsterdam 9 1 3 5 5 21—34 0.55 Victoria 10 0 1 9 1 7—55 0.10 Korfbal. Er is gisteren heel wat gekorfbalde De uitslagen dar wedstrijden vólgen hieronder: Zilveren Eikeiak. Rotterdam: Valox I—D. I. O. S. I 8-4. COMPETITIE, le Klasse Noord. 'Amsterdam: D. T. V. I—O. S. C. A.j 5—3. le Klasse Zuid. Rotterdam: O. S. C. R. I—Xmicitia, 63. 2e klasse Noord. Utrecht: 0. N. I.—D. E. O. S. I, 7—2. Amsterdam: D. E. S. IM. H. S., 5—0. 3e klasse Noord A. Utrecht: S. D. O.-D. E. V. II, 9-3. 3e Klasse Oost. Arnhem: E. D. O. IIVictoria 07. Amsterdam: U. D. II—A. W. II„ 4-6. De stand der competities luidt nU aldus: le Klasse Noord. 7 o O a O "S -2 8 D. E. V. I 7 5 0 2 60 43 10 1.42 D. T. V. I 7 4 1 2 52 55 9 1,28 0. S. C. A. 4 1 1 2 19 22 3 0.75 D. O. S. I 7 2 1 4 45 50 5 0.71 D. I. O. 3. I 5 1 1 3 30 36 3 0.60 le klasse Zuid. 0. S. C. R. 1 7 7 0 0 52 18 14 2.— Veiox 7 5 0 2 51 37 10 i.4a A. L. 0. 7 2 2 3 34 40 6 0.85 Amicitia 7 1 1 5 34 46 3 0.42 Vitesse, L. 6 0 1 5 15 45 1 0.16 Luchtvaart. LEGAGNEUX BLIJFT HOOGTE- WERELDRECORDIIOUDER. De Amerikaansche Luchtvaart-Vcr- eenlging heeft de hoogte-records, door eenige Amerikaansche vliegers ge maakt, niet erkend, omdat de hoogte meter voor de opstijging niet door de sport-oommissarissen geverifieerd was. De Franschman Legagneux is dus nog houder van het wereldrecord met 3200 meter. NIZZA—MENTON—NIZZA. Legagneux heeft dit traject onder gToote belangstelling afgelegd. De tocht duurde 55 minuten. Te Men ton was het juist feest, zoodat het in deze stud zeer vol was; de geheele be volking juichte den aviateur, wiens biplan scberp tegen de heldere blau we lucht afstak, toe. 's Middags maakte Legagneux tochtjes met passagiers A 200 francs, WIJNMALEN GEHULDIGD. De Aéro Club de Franco heeft be sloten Wijnmalen met een verguld zilveren medaille te vereeren, ter her innering aan zijn mooien tocht van Parijs naar Brussel eu terug. De hou- ilois van wereldrecords gedurende 1910 krijgen een gouden medaille; kapitein Bellenger, Weymann en Bre- guet krijgen, evenals Wijnmalen, een heriuneringsmodaiile. EEN MON MENT. Op initiatief van de maire te Issy- les-Monlineaux zal daar een monu ment worden opgericht, ter herden king van de triomfen der aviatiek. Voorzitter van het comité te minister president Briand. EEN VLIEGMACHINE VOOR TIEN PERSONEN. BI ér lot, die de machine vervaardig de, welke met 8 mcnschen vijf minu-

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6