De Kveitjes-Hdieiteitiêe SCOTT'S EMULSION Zoogende Moeders van ko HAARLEM'S DAGBLAD 'ten in de lucht bleef, verklaard®, dat lil ook in staat was met tien perso nen op te stijgen. Het totale gewicht was 504 K.G. Er werd een snelheid van 70 mijl in het uur bereikt. De nieuwe „Blëriot-aerobus" had een 100 P.K. Gnóme-motor. UITVINDERS) liet patent-bureau te Washington ontvangt gemiddeld elke maand een 90-tal aanvragen voor octrooi, betrek king hebbend op do aviatiek. Reeds zijn er 3000 gegeven. Dammen. De Algemeens Dam wedstrijd, uitge schreven door den Nationalen Dam- bond vuig gisteren aan. Hier ter ste de w as de heer H. C. van Oocrt leider. De partijen werden met het volgende resultaat gespeeld Groep A. H. A. v. Abs 0W. J. B. Pippijn 2H. Lantlnga 1—G. P. Heek 1 C. P. Itraay 0—W. Zalm 2Kraay 1—Van Oort 1. Groep B. K. Visser— 1J. Davidson 1 J. Davidson 2—H. v. Itiessen 0; H. A. lloogerbeets 2—F. Brakenhoff 0 P. Witleinan 2—G. Tabak 0K. Vis ser 2A. H. de J ong 0 J. Davidson 0—H. A. Hoogerbeets 2 H. v. Ries- sen 2Brakenhof 0P. Wittemah 0 K. Visser 2 G. Tabak 0A. H. de J ong 2Van Riessen 0H. A. Hoo- gerbeets 2. Groep C. M. ten Brink 1W. D. Ma» rces 1 J. W. Verkes 2—H. Toebes 0; P. v. Bos 0—M. teu Brink 2 P. v. d. Bos—0 J. W. Verkes 2M. ten Brink 2—II. Toebes 0., Vrijdagavond) gaf de lieer Ph. L. Ba llefedd te Beverwijk een simultaan- séanoe voor de leden en genoodigd.an van de damvereenlging aldaar. Na een spannenden strijd won dé simul- taanspeler 25 partijen, verloor 2 en maakte 2 Schaatsenrijden, JAAP EDEN'S WERELDRECORD VERBETERD 1 De Rus Strunikoff, te Christlania, heeft bij prachtig weer het was absoluut windstil do 5000 meter gereden in 8 minuten 37 2/10 secon den, waardoor hij het we re ld-ie cord op naam van Jaap Eden (8 min. 37 3/5 sec.) met 4/10 sec. verbeterde. De nieu we wereldrecordhouder werd officieel gechronometreerd door de tijdopne mers. aanwezig voor den wedstrijd NoorwegenZweden om den Bokaal, waaraan 4 Noren en 4 Zweden deel nemen. Men seint nader, dat echter de zen lijd niet officieel werd opgeno men, 7.oodat Jaap Ede'n werold-rocord- houdier blijft. KUNSTIJSBAAN. Men schrijft aan de Tel. Zoo u weet, was 2 jaar geleden het plan een kunstijsbaan in Amsterdam op te richten, welk plan niet tot uit voering is gekomen wegens gebrek aan voldoende kapitaaldeelneming. Beleefd verzoek ik u, de attentie uwer lezers op een dergelijke baan nog eens te vestigen, nu we de laatste jaren zoo geheel van ijs verstoken blijven. Zoo'n baan van 20,000 vierk. motor ijs, omringd door verwarinde locali- teiten, met lunch- en tearoom, gen re Maison Ledeboer, zou voor Am sterdam toch wel aardig zijn en on getwijfeld marcheeren. Met 300,000 3000 aandeeltjes k 100, is een derge lijke onderneming tot stand te bren gen. Wielrijden. WIELERBAAN TE AMSTERDAM. Volgens „De Fiets" moet de kans lot het tot stand komen van een nieu we wielerbaan te Amsterdam, nog nooit zoo gunstig geweest zijn als thans. Men wil geen lapmiddelen, zegt hot blad, en afgescheiden nog van de minder gunstige ligging Aan de oude wielerbaan, wil men niets weten van opknappen van de bestaan de baan. daar er van de oude baan toch geen moderne baan meer te ma ken is. Zwemmen. OVER HET KANAAL. Het is bijna ongelooflijk en toch schijnt liet waar te zijn. De Italiaan- sche zwemmer Cattanoo is nu reeds te Calais, waar hij zich iederen dag bij deze temperatuur in zee begeeft, ten einde zich tegen de kou te trai- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 30 Cts. per regel. pullen kracht uit Scott's Emulsion, zoowel voor heuzelve als voor Baby. Moeder heeft méér en vollere melk, Baby gedyt dus rooskleurig en (link. De smaak sal U bevallen en Uw maag verdraagt het gemakkelyk. De echte wordt uitsluitend bereid door Scott Bowue, Ltd., Londen, Engeland, wier naam zoowel op de verpakking als op de llesch voorkomt. a By allo Apothokera en Drogisten. I Dit fabrieksmerk bevindt zich op 1 Stadsnieuws MARS. De onderofficiersvereenlging ,Mars' ■«slaagt er werkelijk steeds in aardiigo feestavonden te orgahiseeren, waar een gezellige opgewekte toon heerscht en oog en oor bekoord worden door goede en mooie muziek, zang, gym nastiek en tooneelspol. En de feeste lijke bijeenkomst van Zaterdagavond behoeft voor vroegere waarlijk niet ander te doen. Wat geboden werd, was van uitstekende kwaliteit. Toen het muziekkorps van t 10e, onder leiding van zijn kapelmeester, lieer Eug. H. Rap, den avond opeidie roet een goed-uitgevoerd „WH- helmus", dat door de aanwezigen staande wand aangehoord, waren ook aanwezig die iregmienla-commandant, kolonel Spaan en de kapitein-adju dant De Jongh. En nadat wo Scott's „Juliaita-marsch" gehoord hadden, beklom de heer W. S. Pietens Graaf land, Mare' voorzitter, het podium, om eenige woorden te spreken, waar uit wed ten volle bleek, dat in de ver een iging een frisch en krachtig leven heerscht De Voorzitter begon, nadat hij den aanwezigen het welkom toegeroepen bad, te roieveeren hoe „Mars" niet alleen hier in de stad, maar het gan- sche land door een goeden naam heeft Zelden komt de vereeniging op een concours of wedstrijd uiit, waar zij niet een of anderen prijs wint „Daar zijn de duivels van „Marrf' weer" hoort men dikwijls zeggen, en wij zegt spreker hooren zoo'n uitdrukking graag, omdat zij toont hoe hoog „Mars" staat aangeschre ven. Vervolgens sprak de heer Graaf land er zijn voddoening over uit, dat kapitein-adjudant De Jongh nu de hear W. C. Schöiustedt zich metter woon te Amsterdam gevestigd heeft het eene-voorzitterschap der ver eeniging wel heeft willen aanvaar den. Eenige woorden wijdde spreker aan den Bond van Oud-Onderofficie ren, wiens bestuurderen ultgenoodigd waren. De beer Graafland uitte de hoop, dat de band tuaschen bakle ver- eenigfngen steeds hechter warden mocht, en dut beide ook in de toe komst op de meest genoeglijke wijze mochten saamwerken. Maar vervolgde spreker ik heb ook een droevige tijding. Zooals gij weet is tegen Kerstmis gestorven de militaire oppasser van het gamizoens magazijn Fransen, achterlatend een weduwe met eenige jonge kinderen. Het idee is ons aan de hand gedaan voor dit zwaarbeproefde huisgezin een liefdadigheidsvoorstelling te or- ganiseeren, en dat denkbeeld heeft bij Mars' bestuur dadelijk weerklank ge vonden. Tekstboekjes voor de straks op te voeren revue worden nu reeds inede ten bate van dit doel verkocht, en de uitvoering is bepaald op 28 Februari. Spreker wekte de aanwezigen ten slotte op, zooveel mogelijk financiee- len steun te verleenen. Luid applaus volgde. En toen begon de afwerking van het aardige programma. De gymnastische vrije oefeningen van de hoofdafdeeling weiden correct uitgevoerd, maar meer nog vielen in den smaak de brugoefeaAngen, uitge voerd' door de hoeren Van Noppen, Könings, Böngertman, Dtesbergen, Sproak, Reuzcuborg, Poet en De Ruy- ter; diat was in een woord kranig. De moeilijkste toeren werden be wonderenswaardig netjes uitgevoerd. Het was alles echt „militairement" Na eenige interessante scherinpar- tijen was Rap en zijn musici weer 't woord: Kind du katmat tanzen van Fall en Rap's „Avondje bij het 10e", sloegen bijzonder in. Eenige voor drachten liesloteh het programma van voor die pauze. Daartia kregen we een aardige revue „Ga je mee roo- ver," die dikwerf lachsalvo's dead opklinken* Rubriek voor Vragen Geabonneerden hebben liet voorrecht, ▼ragen op verschillend gebied, mits voor beantwoording vatbaar, in te zenden bij de Redactie van Haarleiu'3 Dagblad, Groote Houtstraat 53. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en zoo spoedig mogelijk. Aan vragon, die niet volledig naam en woonplaats vnn den inzender vermelden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG: Mijn dochter, dienstbode, is met November in betrekkan® geko men, en heeft nu 1 Februari opgezegd om met Mei te vertrekken. Kan me vrouw om die reden nu de Nieuw jaarsfooi inhouden? ANTWOORD: Neen. VRAAG: Mijn dtochter gebruik 6 November in betrekking ge komen, en 1 Februari vertrokken, met vooruit-opzegging van zes weken? Heeft mevrouw nu 't recht d» Gods- penning af te houden? ANTWOORD: Neen, want de dienst betrekking hoeft 3 maanden geduurd. VRAAG: Waar moet ik sollicütee- ren om een betrekking te krijgen op booten die naar Oost-lndie varen? ANTWOORD: Te Amsterdam bij de directie van de maatschappij „Neder land", te Rottendam bij de directie van de Rottandamsche Lloyd. Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. De heer K. Speets van Nieuw-Ven- nep is benoemd bij het Christelijk on derwijs te Hoorn. Door B. en W. is aan de directie der H. E. S. M. vergunning verleend tot het bouwen van een wachterswo- ning bij Vijfhuizen, bij den IJweg en een bij den Sloterweg; van een halte- gebouw bij den Aolsmeerderweg; van een privaatgebouwtje bij dito; van een station te Vijfhuizen; van een dito te Hoofddorp; van een privaatgebouw met bergplaats te Vijfhuizen en te Hoofddorp en een militaire woning ui den weg langs fort Vijfbui ren. J aarvergaderuig. Door de aid. Hoofddorp van Pa trimonium werd de Jaarvergadering op een eenigazins feestelijke wijze ge houden. Uit het jaarverslag van clan secreta ris bleek, clat het aantal loden 49 be droog. Voorts werd door hem gerele veerd hetgeen do ofcL in het afgeloo- pen jaar had besloten dn uitgevoerd. Het financieel versla® meldde, dat er ontvangen was f 44.26, de uitga ven hadden f 22.05 te dragen, zoodat cu- een batig saldo was van f 22.21. liet verdere van den avond word doorgebracht met het voorlezzu, van opstellen, referaten enz., dat af gewisseld werd met het toedienen va'n rerverschingen. Te ongeveer middernacht werd de vergadering op d» gebruitoeflljke wijr ze gestoten. Mannenkoor. Te Hoofddorp is opgericht een .Man nenkoor", met aanvankelijk 15 deden. Het zai den naam dreg-en van „Zang en Vriendschap". En voorlooplg bestuur, bestaande uit de heeren: H. Spigt, N. v. d. Pol, C. Sprokkefleuburg, C. Zanen en H. Koe nen, zal de eerste werkzaamheden verrichten, alsmede een reglement sa menstellen. Voorlooplg treedt als directeur op de heer A. Langoreis te Hoofddorp. Protestantenbond. Op ultooodigin^ der afd. Haarlem mermeer van den Protestantenbond, trad Vrijdagavond voor haar in de bovenzaal van Hotel de Beurs te Hoofddorp op, Ds. Onhekee van den Helder, met het onderwerp: „Met wie gaan wij mee?" Hij besprak d» groote lijneu, waar langs het politieke Jeven zich beweegt en die waarlangs dit zich volgens de vrijzinnig godsdienstige opvattin® dient te bewegen. Mei name de Kuypar-politiek werd aan critiek ondierworpen uit godsdien stig oogpunt, vooral bet samengaan mfUÏDSN. Vreemdelingen verkoar. Onze correspondent ecïffljfti De Vereeniging tot bevordering van hei Vreemdelingenverkeer te IJ- mtddeh hield Vrijdagavond in Hofci Nommor Een haar juarvorgadeiing. De opkomst was slecht Behalve de nog aangebleven en afgetreden be stuursleden waren slechte enkele Le- deh aanwezig. ing' 'romen was een verzoek van do Hatrmoiiievereeniglng Concordia, om subsidie. Daartoe werd in beginsel besloten. Voorts werd overeengekomen, dat voorstel'-in tot reorganisatie der ver eeniging zuilen worden fn gediend, daar gel-leken is: dat de vereenigin® op de th uis geschoeide leest geen le vensvatbaarheid heeft. Over deze aangelegenheid zullen we spoedt® uitvoeriger berichten. ZANDVOORT» De agenda voor de op Dinsdag 7 Fe bruari a. s. des avonds te 7 1/2 uur uitgeschreven openbare Raadsverga dering luidt Ingekomen stukken en mededeelin- gen. Gebruikmaking Gemeentegrond door de Kennemer Electrlciteit-Maat- schappij. Wijziging verordening Hondenbe lasting. Bestralen Kostverloren Straatweg. Verkoop grond. Rioleering Zuiderstraat. Diaconie huisstraat e. a. en straten benoorden de Tot kantoorbediende aan het Post en Telegraafkantoor alhier is aange steld de jongeling J. W. van Zeyl, wonende alhier. Namens den Algemeenen Ned. Poli tiebond is aan den onbezoldigden rijksveldwachter J- van dor Valk de zilveren medaille uitgereikt. De heer E. B.. J. Luitink, vroeger onderwijzer bi] het openbaar lager onderwijs alhier, is benoemd tot di recteur der school voor M. U. L. O., genaamd Hendrik-school, te Parama ribo. »ea gelirkkea. oe rw&re stormen wét* ren oorzaak, det de bóót zoodanige lekkage kreeg, dat lij zich meer en meer in het zand vastwerkte. Verdere pogingen zullen dan ook niet meer worden aangewend, zoodat het aan tal wrakken op onze kust weder met één ls vermeerderd. HET SPOORWEGDEBAT. Het hoofdbestuur der Nederland- sche Vereeniging van Spoor- en Tram wegpereoneel zal dezer dagen aan de Tweede Kamer een memorie zenden, inhoudende een verweer tegen do be schuldigingen, door den minister on langs in de Tweede Kamer tegen de vereeniging geuit, („N. R. CL"). STOOMSCHIP VAN IMHOFP VERGAAN. Een nader telegram bij de Konink lijke Paketvaart Maatschappij te Am sterdam uit boerabaja ontvangen, meldt zoo bericht de „Tel." dat de Van Ooutahoorn aldaar is aange komen met de post en de iaadbooton van de in Straat Sapé gezonken paketboot Van Iinhoff aan boord. EEN GESCHENK. Z. K. H. de Prins der Nederlanden heeft van den Sultan van Assahan een paar fraaie, groote olifantetan- ten geschenke ontvangen. BRANDEN. Vrijdagavond brandde de hotstede aan den Krommen Zandweg onder Dubbeldam, in eigendom toebehoo- rende aan den heer Groeneveld, be woond door den landbouwer Van dar Waal, geheel af. Een groote partij hooi ging verloren; veertien koeien kwamen in de vlammen om. Verzeke ring dekt de schade. BEN GEPANTSERDE SMOKKEL AUTO. Men schrijft aan de 's-H, CL Thans is uitgelekt, dat de smokke laarsbende, waaronder eenige con ducteurs der H. LJ. S. M. zich bevon den, behalve per spoor over do lljn- Nijmegen—Kleef—Duisburg, ook mat een kogelvrijen (met ijzeren platen gepantserden) auto sigaren enz. naar Duitschland bracht en bij den terug keer suiker ons land binnenvoerde. Men zal zich herinneren, dat wij sten een kwartje zijn een gzziaen waovd, omdat de oplage van HAARLEM'S DAGBLAD zeer groot is en steeds blijft stijgen. In Jaarlijks worden er TIENDUIZENDEN geplaatst. vah calvinist en katholiek. Ook de on verschilligen evenals de huldigers der z.g.n. heuta-alitedt vonden bij spreker geon sympathie. Ten slotte reide hij mee te willen gaan roet hen, die zonder verbittering te willen wekken, zorgen wildon voor de materieel e, maar daarnaast voor de geestelijke belangen van het wik op een ruimen en breeden basis. Van het begin tot het eind werd de rede met onverdeelde aandacht ge volgd door d» talrijk opgekomen aan wezigen. HAARLEMMERLIEDE C. A. Het aantal voorloopi® aangeslote nen voor gasverbruik te Halfweg is nu geklommen tot 175 naar het zich laat aanzien, zullen de 200 spoedig bereikt zijn. BENNEBROEK. Ter inschrijving voor de Nationale Militie hebben zich alhier een 14-tal jongelieden aangemeld. Het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" zal in het laatst dezer maand eenc openbare uitvoering geven. HILLEGOM. Alhier hebben zich 91 jongelingen aangegeven voor de Nationale Mili tie der lichting 1912. Vergadering van den Gemeente raad van Hillegom op Vrijdag, den lOen Februari 1911, des voormidags te 10 uur. Te behandelen onderwerpen t 1. Ingekomen stukken. 2. Subsidie Fröbelschool voor het jaar 1911. 3. Afvoering Gerrit Avenwog vnn den legger der Wegen en Voetpaden. 4. Verzoek van 1. H. Spenkeiink om vergunning tot plaatsing van een hek vóór de rooilijn. 5. Vervanging van de eikenboomp jes langs de Westzijde van de van den Endelaan door een regel iepen. 6. Rioleering Van den Endelaan en Molenstraat en aangaan van geldleaning tot dekking van de kos ten. 7. Wijziging Begrooting, dienst 1911 8. Reclames en verzoeken tot af- Bcbrijving_ Hoofdelijke© Omsla®, dienst 1910. Binnenland GRONDWETSHERZIENING EN VROUWENKIESRECHT. De Nationale Vrouwenraad van Nederland, welke is sameugesield uit 3d vereenigingen, heelt een adres ge zonden aan de Staatscommissie voor Grondwetsherziening, om er met de meeste kracht op aan te dringen, dat deze Commissie bij haar voorstellen tot wijziging der Grondwet de ver wijdering der grondwettelijke belem meringen van de uitvoering van het actieve en passieve kiesrecht voor de vrouw moge voorstaan. EEN VORSTELIJKE GIFT. Een bekend landgenoot heeft dezer dagen door de schenking van een ton gouds de vereeniging Hoog-Laren in de gelegenheid gesteld op het haar vroeger door een ander mensenlie ve nd. man geschonken terrein een kinder-sanatorium op te richten. De exploitatie van dit Amsterdamsche kinder-sanatorium zal onder de auspiciën van de vereeniging Amster damse h sanatorium Hoog-Laren ge schieden. Mevrouw Roëlibaronesse De Vos van Steenwijk. de echtgeaoote van den Amsterdamschen burgemeester, heeft het beschermvrouwschap van het kind area natorium aanvaard. Daar de plannen reeds voor een groot deel zijn vastgesteld, kan bin nen korten tijd met den bouw worden aangevangen en hoopt het bestuur het sanatorium tegen September van 1912 te kunnen HET FORT BIJ VLISSINGEN. Reuter seint uit Brussel Volgens de „Patriote" zou de inter pellatie-Franco, over het fort bij Vlissingen, niet in de volgende ook niet in de daaropvolgende week in de Kamer besproken worden. De reden van dit uitstel zou gelegen zijn ln het verlangen, om de ren, vooral in het buitenland, zins tot rust te laten komen. NIET VLOT TE KRIJGEN. Hoewel herhaaldelijk alles in het werk gostold werd om do voor eenige maanden in de onmiddellijke nabij heid van Castricum gestrande Dult- sche oorlogsboot „Salamander", die aan den slooper verkocht was, we der vlot te brengen, is zulks niet mo- verleden zomer gemeld hebben, dat verscheidene malen een auto zonder licht 's nachts bij Heijen en aan Hekkens bij Ottersum onze grenzen wus gepasseerd en daarop door de douanen geloste schoten geen resul taat hadden. Vermoedelijk is dat de hier bedoelde gepantserde smokkel- wagen wel geweest HULDE AAN CARNEGIE, e directie van den Larenschen Kunsthandel, Heerengracht 495, Am sterdam, verzoekt ons nog het volgen de mede te deelen: Tot dusver zijn ingekomen 194 in schrijvingen voor een gezamenlijk be drag van 592.15. iutusschen liggen op de Rotterdainsche beurs inschnj- viugshjsten ter teekeuing; terwijl bij den Ainsterdamsclien handel een lijst circuleert. In beide koopsteden wordt druk geteekend. De gelegenheid om alsnog een bij drage voor het portret te zenden sluit 13 Februari a_&. Tot dien datum heeft men ook gelegenheid de inschrijvinga- lijslen op de iieerengracht 495 te Am sterdam en in de kuuslzaal Kleijkamp Oranjestraat 9 te 's-Gravenhage, per soonlijk te teekenen. ONGELUKKEN. De schilder J. H., te Nederhorst den Berg ls van oen ladder gevallen en zeer ernstig gewond. MIDDELBARE KOLONIALE LANDBOUWSCHOOL. De oommissie van toezicht op het middelbaar onderwijs te Deventer, de afdeeiing Deventer en Omstreken van de Geldersch-Gverijselsche Maat schappij van Landbouw, de Deventer Landbouwvereenigmg Daventria, afdeeiing Deventer en Omstreken eter Nederlandsche Maatschappij van 'lumbouw eu Plantkunde, de Kamer van Koophandel en Fabrieken te De venter, de aideeiing Deventer Maatschappij van Nijverheid, de Pa- troonsbestuurdersbond te Deventer, de Deventer ilandeisvereenigmg en de afdeeiing Deventer der Patroons- vereeluging Boaz hebben een adres gericht aan de Tweede Kamer, waar- la wordt gepleit voor de vestiging van de Middelbare Koloniale land bouwschool te Deventer, o. m. op de volgende gronden dat Deventer gelegen is aan natuur- en kunstwegen in een streek met groote verscheidenheid van bodem, ais klei-, heide- en veengrond, waar land- en tuinbouw een hoogen trap van ontwikkeling hebben bereikt dat de vele ontginningen en grond- "verbeteringen doop de Nêderlandscho Heldemacb'-chappii in de omstreko© van Deventer uitstekend zijn te 1>_- studeeren da'. Devenetr talrijke relaties heeft met Indié dat door de nabijheid van het Industrie-centrum Twente de leerlin gen der Middelbare Koloniale Land bouwschool gemakkelijk op de hoogte kunnen komen van de machinerieën, waarmede ze later moeten werken dat do Athenaeum-Hi bl1 nfheek to Deventer een keur van Indische stuk ken, boekwerken en geschriften bevat, o. m. do prachtige hibliolhe.:-k vc :r Indië, een geschenk van w ijlen Óen oud-gouverneur-generaal Duymac-r van Twist, en een keu reflectie Indi sche houtsoorten van wijlen dr. IT. Treub. vroeger directeur van land bouw to Buitenzorg, welke leermid delen gemakkelijk kunnen worden worden aangevuld. HET KOELIE-OPROER OR BILLITON. De correspondent van „De Niéuwe Courant" te Batavia heeft zijn alar- moerend bericht achterhaald, en seint thii na De particuliere angstberichten uit Billiion blijken schromelijk overdre ven. De moorderij te Tandjong-Pan- dan heet thans onwaar. De hoofd administrateur, de heer Pan, la levend. EEN LEESZAAL. De Koningin-Moeder heeft Haar be langstelling in de te Apeldoorn op te richten openbare leeszaal en biblio theek doen blijken door een gift in eens van 60 gulden. IN HET HOL VAN DEN LEEUW. Bij de vrouw van den rijksveld wachter te IJ&selmonde kwam 'n jon gen van 14 jaar een rijwiel te koop aanbieden. De jongen wist niet, dat hij bij een politiebeambte aauklopteL De veldwachter, die thuis was, nam hem dadelijk in verhoor eu vernam, dat hij de fiets in de Paul Kruger- straat te Rotterdam gehuurd hacL De jongen is daarop met het rijwiel ter beschikking van de Rotterdamscho politie gesteld. NOG NIET VERGETEN. Eenige dagen*geleden zou een arbei der, werkzaam op eene fabriek te Gron-au, worden aangehouden ter za ke vah een overtreding. 15 jaar gle den gepleegd te SchuttorfL Nadat de gendarme ach had op de hoogte ge steld omtrent naam, goboortepiaate en ouderdom, wilde liij den man ar restee reu tot liet ondergaan van da destijds opgelegde gevangonisstraL K. verzekerde echter met beslist heid, dat niet hij, doch zijn neef, mot dien zelfden naam en precies even oud als hij, de toenmaals v eroordeeldo was. De gendarme ging weg ten einde nog even inlichtingen in te winnen. De arbeider maakte van de gelegen heid gebruik. Hij vroeg den baas om een briefje om naar den dokter te gaan én toen hij maar eenmaal uit de fabriek was begaf hij zich met den meesteu spoed over de grens. De man was reeds 10 jaren in de fabriek te Gronau werkzaam, maan de aandacht was niet op hem geval len. GEMEENTE-ACCOUNTANT EN RAADSLID. In Watergraafsmeer fungeert sedert 1 Januari van dit jaar de heer R. Nurnan ais gemeente-accountant al daar. De omstandigheid, dat deze functionaris tevens lid van den Raad is .heeft destijds in de kiosvereenig: ng „Algemeen Belang", welke den heer Numan in den Raad bracht, stem men doen opgaan, zijn mandaat ter beschikking der kiezers te stellen. Deze lead zoo schrijft de „TeL" hier echter geen ooren naar. Op een vergadering, waar door de leden de zer kies vereeniging in dezen van ge dachten zou gewisseld worden, staak ten de stemmen, eu besloot men inr. Kappeijne van de Coppello, stads-ad- vocaat van Amsterdam, te verzoeken, in zijne kwaliteit als lid van Gedepu teerden, op een vergadering van dit college de zaak aauliangig te maken. Thans verneemt de „lel. dat ook dit college meent, dat er geen wette lijke voorscliriften zyn. die den heer Numan verbieden, als gemeente-ac countant tevens deel van den Raad uit te maken. Daar de betreffende functionaris salaris uit de gemeente kas geniet, zou, in hoeverre een aan blijven van dezen als n-odslid, m strijd zou geacht kunnen worden met den geest der gemeentewet, c-en punt van discussie kunnen uitmaken, doch een bepaald wetsartikel bestaat er in dezen niet. Een der leden der vrijzinnige frac tie. de heer Gipon. heeft zich naar aanleiding van deze quaes ie tot don Minister van Biimenlandsche Zaken gewend. LANDARBEIDERS. De „Standaard" verneemt, dat de Minisler van Landbouw. Nijverheid en Handel van plan is, eerlang bij do Staten-Generaal in te dienen een wetsontwerp tot verkrijging door landarbeiders van woning met land in eigendom of van een stukje land in pacht DE OOSTENR1J KSCHE GEZANT. Reuter seint uit Weenen D« Staatscourant publiceert de be noeming van den gezant van Oosten- rijk-Hongarije te 's-Gravenhage, graat Wydenbruck tot ambassadeur te Ma-, drid. ter vervanging van graaf Wel eer von Welserheimb. GEEN KALFSVLEESCH MAAR HONDENVLEESCH. Een werkman te Rotterdam kocht twee kilogram kalfsvleesch voor 80 centen. Hu nam bot vleesch mee naar huts, om zijn gezin eens te laten smullen. Maar zijn vrouw, die met het oog op den prijs, het vleesch niet recht vertrouwde, ging er mee naar het abattoir. Daar werd vastgesteld, dat het geen kalfs- maar honden-: vleesch was. Tegen den verkooper wordt, wegen», bedrog, proces-verbaal opgemaakt

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 7