De Erfgenaam van Vering NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. FEUILLETON 28« Jaaigang. No. 8477 Verschijnt dagelijks, behalve op Zoti- en Feestdagen. DONDERDAG 9 FEBRUARI 1911 B Tot de plaitsirv* van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor HaarlemA Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd fs (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland „1.65 Afzonderlijke nummersn 9'9^H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37)4 s de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 15 regels 1.elke regel meer f020. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. AdvertentiCn van Vraag en Aanbod, hoog6tens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitcnspaarne 6. Telefoonnummer 122. TWEEDE li LAD. Buitenlandsch Overzicht In den laatsten tijd is meermalen de aandacht gevestigd op de VERHOUDING TUSSCÏIEN FRANK RIJK EN RUSLAND. Ook nu weer. Het Fransche blad de „Figaro" pu bliceert het volgende telegram uit Petersburg, waaraan de redactie met eenigen nadruk een officieusen tint geeft De taal, die door een groot aantal Parijsche bladen, en met name door de Temps", is gebruikt, heeft hier een zeer slechten indruk gemaakt. Deze herhaalde insinuaties tégen het bondgenootschap hebben de meest op timistische gemoederen in verlegen heid gebracht. Men vraagt zich af, welk doel de schrijvers van deze ar tikelen, die het Fransche publiek tot de ernstigste dwalingen brengen, na jagen. Dc hechtheid van ons bondge nootschap is nooit een punt van over weging geweest. Het blijft, wat het altijd is geweest, de hoeksteen van de Europeesche politiek. De tenden- tieuse campagne, die er thans tegen wordt gevoerd, vermag niet het te schokken. Op zijn best kan een derge lijke handelwijze verderfelijk worden genoemd, want zij kan ten gevolge heblien, dat zoowel in Frankrijk als in Rusland een stemming van weder- zijdsch wantrouwen ontstaat. IN HET ENGELSCHE LAGERHUIS is gistermiddag het tweedaagsch de bat over een amendement op het Adres van Antwoord, door de oppo sitie ingediend ten gunste van prefe- rentieele rechten voor het rijk. De discussie liep voornamelijk over de gevolgen van het Amerikaansch-Ga- nadeesche wederkeeriglieidsverdrag. Austen Chamberlain, hoewel zioh onthoudende van elke critiek op de handelwijze van Canada, verklaarde, dat het verdrag van ernstigen in vloed zou zijn op den Britschen han del. Hij herhaalde, dat de unionisten vasthouden aan een politiek van pre- ferentieele rechten voor de verschil lende deelen van het rijk. Een zware verantwoordelijkheid rust, volgens hem, op de regeering, die geen notitie neemt van het aan bod van preferenticele rechten door de koloniën. De minister van handel Buxton zei, dat de regeering de vrees van Cham berlain niet deelde, en niet tot wijzi ging van haar inzicht was gekomen, dat een politiek van preferentieel© rechten nadcelig zou zijn voor het Britsche Rijk. Het debat wordt heden voortgezet. Over DEN RAADSELACHTIGEN BRAND IN KONSTANT1NOPEL Is nog niet veel licht opgegaan. Het heet nu, dat do brand is ont staan. doordat 's nachts een kachel was blijven branden in het telegraaf bureau. Die lezing vindt echter maar matig geloof. Do meesten denken, dat er inderdaad boos opzet in het 6pel is geweest, evengoed als bij het Tsjeragar-paleis indertijd. De regee ring moet dan ook. volgens een ge rucht. reeds dreigbrieven hebben ge kregen, dat nog meer openbare ge bouwen een prooi der vlammen zul len worden. Behalve de vergaderza len en het bureau van den Raad van State zijn ook bijna alle bureau's van het grootviziraat en het ministerie Naar bet Engelsch door CHARLES GARVICE. 59) Vergeef mij, alstublieft, zei ze met haar lieve, muzikale stem. Kent u mij niet Stephen Gringe ging achteruit en Het zich in een stoel vallen, terwijl hij met zijn handen geklemd op een stok en met mummelende lippen haar vast aankeek. Ja, ik ken u, zei hij. U is het Indinansche meisje. Ik deed u schrikken door mijn onverwacht binnenkomen. Ja, u kwam zoo onverwacht. Toen keek hij haar ernstig aan. Ik heb u al meer in dit huis ge- .zien. Cora bloosde en werd toen weer bleek. Tutzei hij met een verontwaar digd gebaar. Denkt u. dat ik u zou verraden Neen. De oude Stephen ,kan ten minste zwijgen zwijgen 'Wil u wat dichterbij komen, lady van binnenlandsche zaken verbrand. De kas van het ministerie van binnen landsche zaken en de kanselarij zijn gered. Gewichtige staatstukken, die in een afzonderlijk gebouw waren ondergebracht, zijn eveneens gered. Zoo ook de stukken van het groot viziraat. Slechts de stukken over loo- pende zaken, die nog in bewerking waren, zijn gedeeltelijk verbrand. De arbeid van den Raad van State Is volkomen stop gezet en de werkzaam heden aan het departement van bin nenlandsche zaken zullen onder de gevolgen van den brand in den eer sten tijd zeer te lijden hebben. EEN AANSLAG OP DEN GRIEK- SCHEN KONING Te Antivari is een Montenegrijn, die uit Athene Kwam, ln heahtenis genomen. Men vond twee dynamiet- bommen in zijn bezit. Hij beweerde, dat hij er een gendarme znede wilde dooden, die zijn moeder en zuster had doodgeschoten en daarna, als zijnde ontoerekenbaar, was vrijge sproken. Maar men gelooft deze be wering niet recht en neemt aan, dal de nian een aanslag op den ko ning in den zin had. Eenige bladen hebben het gerucht verspreid, dat de Duitsche KEIZER EEN BEZOEK AAN HET VATICAAN zou brengen. Van regeeringswege wordt dit be richt tegengesproken. Geschreven wordt, dat evenals vorige jaren plan nen zijn gemaakt voor een verblijf des keizers op Korfo». De aan de reis vastgeknoopte combinaties missen al len grond. Keizer Wilhelm heeft dus blijkbaar voorioopig geen plan, een bezoek aan Z. H. den Paus to brengen. Thans is KEIZER WILHELM ONGESTELD, maai- de berichten daarover zijn niet verschenen. Z. M. is gisteren wegens een verkoudheid niet op het Hofbal verschenen. Hij zal heden ook aan het militaire feest te Potsdam niet kunnen deelnemen. DE REVOLUTIE IN HONDURAS. Volgens berichten uit Puerto Cor- tez hebben de opstandelingen, onder leiding van Christmas, de stad inge nomen, nadat deze door de regee- ringstroepen verlaten was. Nader meldt een telegram President Davila en ex-president Borilla, de leider der opstandelingen, hebben besloten tot een wapenstil stand. SPANJE EN MAROKKO. De kapitein-generaal van Melilla verklaart, dat het bericht omtrent een agressief optreden der inlanders en de vermoording van ier Europea nen in het gebied van Melilla onge grond is. DE PEST IN CHINA. Do belichten over de pest in Mant- sjoerije worden steeds schrikbaren- der, hoewel de officieelo Russische berichten heel wat kalmer gesteld zijn dan de Engelsche berichten uit Peking. Een feit is echter, dat in de Chineezenstad van Charbin dagelijks 150 meiischen aan de pest sterven, waarbij nog in aanmerking moet worden genomen, dat het grootste deel der bevolking de vlucht heeft ge nomen. Het aantal dooden in de Chinee- sche wijk van Charbin bedraagt thans reeds 5174, terwijl in do Russische stad 1126 lieden door de ziekte wer den weggemaaid. Ik ben oud en een te zeer begunstigd man. Mylord verwent mij te veel te veel, en u vindt zeker, dat ik mij te veel vrijheden veroorloof? Neen? Kom dan dichterbij, lady Cora kwam dichter bij hem en ging naast hem zitten. Hij verschoof zoo, dat het licht op haar gelaat viel, toen keek hij haar aandachtig aan zijn oogen dwaalden daarop de kamer rond, bleven een oogenblik rusten op de twee portretten aan den wand en toen weer op Cora's gelaat. Eindelijk mompelde hij U is heel mooi, lady. Sst zei Cora glimlachend, dat moet u niet zeggen. En wie anders zou zoo iets ooit zeggen, vraag ik u 9 Wie 9 zei de oude Stephen, ter wijl hij ziin oogen op hnnr vestigde. Wie anders dan de graaf zelf Heeft hij 't u nooit gezegd, kind Tot mij zei ze. Toen vulden zich haar oogen met tranen en liet zij haar hoofd hangen. Oude Stephen knikte. Nooit Maar hij is ook geen gerimpeld oud man. Neen hij is n< g te jong om iemand, die zoo jong en zoo bekoorlijk is de waarheid te zeg gen. Vindt u ook niet Of vindt u hem daar oud en leelïjk genoeg voor? Lord Percy oud, leelijk Ochzei hij met zachte en toch doordringende stem. U mocht den ouden man wel voor altijd doen zwij gen. want met mijn woonden belaster Onder <ie slachtoffers bevinden zich niet minder dan 16 Russische genees- heeren of adsistenten. Wel gaat men nog steeds voort met inenung als voorbehoedmiddel tegen de ziekte, maar tot nu toe is dit middel niet proefhoudend gebleken. De lijken worden verbrand in groo te kuilen, na eerst met petroleum te zijn begoten. Tot nu toe zijn 2200 lij ken verbrand. De overheid verbrandt ook de huizen, waar pestgevallen zijn voorgekomen, doch uit angst daar voor verzwijgen de bewoners de ziek tegevallen, en werpen heimelijk in den nacht de lijken op straat, waar zij 's morgens door den gezondheids dienst weggeruimd worden. De kazernes van het garnizoen te Moekden zijn, wijl daar een geval van pest was voorgekomen, in brand ge stoken en de manschappen zijn in andere gebouwen onder dak ge bracht. In Irkoetsk wordt onder voorzitter schap van den gouverneur-generaal over maatregelen beraadslaagd ter inperking van de epidemie. De Amoer-flottilje zal de Russische oevers van de Amner te bewaken hebben, om te voorkomen dat Chi- neezen de rivier oversteken, op plaat sen waar geen Russische quarantai ne-posten zijn. Daar de Chineezen vele lijken op het ijs hebben gewor pen, om die in het voorjaar bij den ijsgang op de zijrivieren van de Amoer weg te laten drijven, zullen die lijken zorgvuldig worden opge- vischt en daarna verbrand. De dienst der mannen van de ge neeskundige politie is zeer zwaar. Uit St. Petersburg vertrokken dezer da gen een zestal studenten, die zich aan den sanitairen dienst in het pest- gebied willen wijden. Zij verdienen daarvoor 10 R. per dag en vergoeding der reiskosten hun leven is verze kerd voor 10.000 Roebel. Uit Tokio komt bericht, dat de bac terioloog Kitasato den 12deu Fe bruari, vergezeld van een afdeelings- chef van het departement van kolo niën, naar Mantsjoerije zal vertrek ken, om daar een inspectie te houden naar de werking der maatregelen, die tegen de verbreiding der pest zijn getroffen. De Jupansche regeering heeft bij het parlement een krediet van een millloen jen aangevraagd ter bestrijding van de epidemie. De Chineesche regeering garan deert aan de nabestaanden der Euro peesche doktoren, die aan de pest bezwijken, een uitkeering van 12.000 gulden. Stadsnieuws Hinderwet. R. eta W. van Haarlem maken be kend dat bij hunne beschikking van 7 Februari j.l. aan de firma G. J. van der Aa en Zoon vergunning is ver leend tot uitbreiding van de zeeppoe- derfabriek in het perceel aan de Wes terstraat no. 41, door plaatsing van eene zuiggasmotor-installatie van 8 paardenkrachten ter vervanging van den bestaanden motor van 8 1/2 P.K. HET TOONEEL te Amsterdam. SARA BURGERHART, BLIJSPEL IN 4 BEDRIJVEN', DOOR MEJ. J. PABST. Met zekerheid is nu reeds te zeg gen, dat Sara Burgerhart voor het Nederlandsch Tooncel een „Schla ger" zal worden. Een zeer talrijk pu ik uw held. Sst I sstkind, ben ik zoo oud geworden en heb ik nog niet eens geleerd in een hart als het uwe te lezen? Kijk mij aan, luister naar mij Ik heb de Verings meer lief dan mijn eigen vleeeeh en bloed, dan mijn eigen bloedverwanten als zij nc« bestaan. Deze laatste afstamme ling Percy, mijn jongen Percy, heb ik liever dan éen van de anderen, die gestorven zijn liever dan Wilde IiOrd John, met wien ik zooveel tijd snmen heb doorgebracht. Ik zou mijn laatste levensdagen willen geven om Mr. Percy éen uur van geluk te geven. Ik leef alleen binnen het bereik van zijn stem, en ik zou alles willen doen wat' voor een monsr.h mogelijk is om hem gelukkig te maken. Doen Heb ik het niet reeds gedaan Heb ik niet gedurfd Och 1 och Wat heb ik gezegd Sstssthier zweeg hij plot seling, terwijl hij het verbaasde ge laat tegenover zich wantrouwend on derzoekend aankeek. Maar u u is hem iets verschuldigd. Men zegt, dat hij u "van den dood heeft gered, en tot op dit oogenblik voor u heeft gezorgd met meer dan broederlijke zorgen. Kom, lady, u is hem iets schuldig, en hij boog zich voorover. Ik riep Cora uit. Ik dank hem mijn leven Kind, je beminthem! Cora keek den ouden man tegen over baar getroffen aan. bliek heeft gisterenavond met de grootste belangstelling deze eerste voorstelling gevolgder heerschte een vroolijke, prettige stemming van „en familie" zijn in den Stadsschouw burg en een ieder genoot blijkbaar bij het zien van al die overbekende types tante Sannetje en broertje Slimpslamp, de goeie Pieternel en dronken Brechtje, Lotje Rien du Tout en Cootje Brunier, maar boven al bij de verschijning van Abraham Blankaart en Saartje Burgerhart. Mejuffrouw Jo Pabst heeft het standaardwerk van haar oudere kunstzusters Betje Wolff en Aagje Deken met talent voor het tooneel bewerkt. Zij heeft zeer verstandig al de zoetige, opdringerige braafheid uit dien tijd naar den achtergrond ge drongen en daarentegen al het fris- sche en typische van het boek naar voren gebracht. De naam van de on uitstaanbare, edele familie Willis wordt in het blijspel zelfs niet ge noemd, terwijl de „teedere, moeder lijke" mevrouw Buigzaam en de bra ve Hendrik Edelingh gewone men- schen zijn geworden. Met een zeer juisten kijk op het tooneel heeft mej. Pabst de aardigste en meest belang rijke gedeelten uit het boek in haar blijspel veten te brengen. Het stuk is wel is waar meer een opeenvolging van tableaux dan een tooneelspel ge worden zoo is de tweede acte wat arm aan handeling, terwijl het ver band tusschen <le verschillende be drijven ook meer in het boek, dan in het blijspel gezocht moet worden maar die tableaux zijn ons dierbaar als oude familiestukken, ze zijn zoo bekoorlijk en mooi, dat wij al het andere vergeten. Voeg daarbij een frisschen, geestiger, dialoog, een zeer goed sluiten der bedrijven, een prach tige aankleeding en een uitstekend spal vooral van Emma Morel als Siua Buraeiiiui't en Jan C. de Vos als Abraham Ulankaart dan is het niet te verwonderen, dat dit blijspel een zeer groot succes heeft behaald. In het blad van Zaterdagavond ho pen wij uitvoeriger op dit merkwaar dige stuk en op het spel terug te ko men. Laten wij voor vandaag eindi gen met den wensch, dat de heer Van Gasteren de Haarlemmers spoedig in de gelegenheid zal stellen, met Sara Burgerhart kennis te maken. Ik voor spel hem een stampvolle zaal en veel succes. J. B. SCHUIL. DE KUISCHE SUZANNA. De bijval, die het Nederlandsch Ope rette-ensemble, directeur Alphonse Janmart Jr., allerwege inoogst, ver dient het ten volle. Want de uitvoe ring van de alleraardigste operette van bovengemelden naam, die het Duitsche gezelschap van Hans Ed mund hier 't eersi bracht, is waarlijk in de puntjes. Het kan wel niet an ders of dit drie-bedrijvige zangspel moet repertoire houdenalle v er- eischven zijn daarvoor aanwezig. Het gegeven is aarihg-gevonden, Jean Giloerts muziek is geestig en spreekt gemakkelijk aan, het gezel schap beschikt over uitnemende ope rette-krachten, het tweede en be langrijkste bedrijf wordt met eigen décor gespeeld, de costuunis zijn een oogeniust, Rentmeester's regie ge tuigt vau goeden smaak en élégance. Het verwonderde ons dan ook al lerminst, Woensdagavond de Kroon zaal geheel gevuld te zien met een pu bliek, dat na ieder bedrijf geestdrifti ger klapte, en menigmaal een ap plausje bij open doek gaf. De meeste dier open doekjes vielen wel ten deel aan mej. Corry Piuksen, die de titel rol zong en speelde. En hoe Toen Je bemint hem, zeg ik En hij sst Hoe zou u het vindon als ik u vertelde, hoe ge hem gelukkig kunt maken en hoe ge hem kunt bevrijden van een zwaren last, dien hij dag aan dag moet torsen Ik 1 zei Cora. O, vertel het mij vertel het mij Luister, zei de oude man, met listig gelaat en met een gebaar om toch vooral voorzichtig te zijn. Daar komt iemand aan. Ja ja mijn ooren zijn scherp, maar niet omdat een de mon daarbinnen mijn hart doet klop pen. U beeft cn trilt als een hert, dat door de honden gegrepen is. Ga, land. Kom bij mil", als de anderen ziin heengegaan of als niemand op u let, en ik zul u zoggen, hoe go mylord ge lukkig kunt maken. Terwijl hij sprak wuifde hij naar de openstaande glazen deur. Zij voel de, dat zn gehoorzamen moestiets aan dien ouden man imponeerde haar en joeg haar angst aan. Bo vendien had zij behoefte zichzelf tot kalmte te brengen, om zich goed voor te stellen dat de sluier was opge licht van liet diepste hoekje in haar hart, en dat het groote geheim van haar leven, waarnaar zij zelf nog maar alleen geraden had, op het punt stond bekend te worden. Zij ging zachtjes de deur uit en liep den tuin in, juist toen de stalklok half vijf sloeg. de Wiener operette-diva Anny Tha- rau die Keusche Susanne beeldde, dacht men, dat deze créatie niet te overtreffen, zelfs niet te evenaren was. Thans moeten we eerlijk verkla ren, dat mej. Pinksen evenveel char me, élégance en chic ten toon spreid de, even ondeugend coquetteerde en even „zedig" was, als de buitenland- sche ster. En het zingen en spelen der anderen overtrof misschien dat van de Weeners. Allen afzonderlijk noemen gaat moeilijk, maar toch willen we even rel»veeren het fijn-geestige spel van Jan Grootveld baron des Aubrais het pittig-coquette van mevr. R. Sametini Jaqneline, het geache veerde van Herre de Vos Hubert, den goeden zang van Frans van der Stappen en de actie van den twee- ziel Pomarel, kapitein en parfumerie- fabrikant. André van Dijk, Alexis, den oberkellner uit de Moulin Rou gekomt een woord van lof toe voor 't puntige zeggen zijner kleine claus- jes, die, ondersteund door lastige mi miek, deze rol relief moeten geven. Het was in één woord een welver zorgde voorstelling het eigen décor van 't tweede bedrijf „deed" het bij zonder. Als Janmart's gezelschap hier nog eens komt, verzuime men niet het to gaan zien. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. Ingeschreven: 6 timmerlieden, machinale houtbewerkers, wa genmaker, 3 meubelmakers, 1 mo delmaker, 12 metselaars, 18 opper lieden, 3 stucadoore, 4 witters, 2 machinebankwerkers, 1 monteur, 11 grofbankwerker^ 2 metaaldraaiers, 2 vuurwerkers, 1 ketelmakers, 6 burgersmedan, 3 machinisten, 6 sto kers, 1 electricieu, instrument maker, 1 koporbankwerker, 2 ko perslagers, 6 loodgieters, 1 schoen maker, 2 zadelmakers, 1 kleerma ker, 34 schilders. 1 behanger, 1 stoffeerders, 8 bloemisten, 6 tuin lieden, 14 grondwerkers, 2 bakkers, 3 banketbakkers, slager, 2 krui deniersbedienden, 1 kellner, 18 ma- gazijnknechts, 14 loopknechts, 2 huis knechts, 1 sigarenmaker, 8 kantoor bedienden, 2 boekdrukkers, letter zetters, lithograaf, 1 hinder, 30 losse werklieden 1 dienstboden, 14 werksters, 2 naaisters, 2- kook sters, 3 huishoudsters, 2 vrou. welijke kantoorbedienden, adspi- raut bouwk. opz., steenhouwers voegers. Boeker ij van het Museum van Kunstnijverheid. De boekerij vuu bet Museum van Kunstnijverheid alhier, waarin thans pl. min. 3000 boek- en plaatwerken op het gebied der kunstgeschiedenis der versierende kunsten en der kunstam bachten alsmede een aanzienlijk aantal platen op verschillend gebied der dccoratiei o kunsten aanwezig zijn, zal van 14 Februari af tot 31 Maart a. s. tweemaal in de week en wel Dinsdag en Vrijdag des avonds van 7 tot 9 uur voor belangstellenden geopend zijn. De directie van het Museum is voor nemens, indien deze pi^ief slaagt cn de beoefenaars der toegepaste kunst van voldoende belangstelling blijk zullen geven, ook gedurende volgende wintermaanden deze proef te herha len. HOOFDSTUK XXIX. Theetijd was anngebroken en Percy en zijn gasten zaten in de ontvangka mer of stonden pratend, lachend en flirtend voor de open vensters, het hartelijk betreurend, dat er zoo gauw- een eind aan de prettise samenkomst zou komen. Charlie en Lady Mary hadden een verborgen plaatsje gevon den achter een Japansch scherm, en waren blijkbaar totaal onverschil lig omtrent thee of tijd. Een van de bedienden beweerde, toen hij hene den in de keuken kwam, dat hij ge zien had, hoe Lady Mary's linkerhand verdwenen was in de rechter van Mr Charlie. Maar dat mug wezen zooals het wil, zeker is, dat zij voldaan wa ren met één kop thee voor hen beiden en dat de gedachte aan brood on bo ter raet bij heu opkwam. Wat een heerlijke dag is dit ge weest fluisterde Charlie. Jammer, dat hij niet altijd voort kan duren. Buig je hoofd hierheen, lieveling. La dy Devigne kijkt naar ons om en het is hier zoo gezellig, niet waar Ge lukkig, nu is zij weg, voegde hij er met een zucht van verlichting bij, ter wijl hij haar hand weer in dc zijne nam. Vroeger had ik een hekel aan die schermen omdat zij 's winters do warmte van den haard tegenhiel den en men er 's zomers tegenaan liepmaar zij zijn toch niet zoo nut- Onze Lachkoek DE TONG. Onderwijzer. Jantje, waarvan is het oor het orgaan Jantje. Van het gehoor, meester. En bet oog Van het gezicht, meester. En waar is de neus voor Om te ruiken, meester. En de tong Geen antwoord. Kom nou. Jantje, waar is de tong voor Om uit te steken 1 ZUINIGHEID. Van zuinigheid gesproken, mijn heer, merkte de man in een hoek- plaats van de derde-klasse-rookcoupé op, ik ken iemand, die in vijf jaar tijds geen cent heeft uitgegeven. Och kom oordeelde de man tegenover hem. 't Is een feit, zei de eerste man, en keek peinzend in de rook wolken. die hij uitblies. hij komt de volgende week vrij. 'ALS EEN MAN, Heeft Pechvogel zijn ongeluk als een man gedragen Geheel en al. Hij heeft de schui l van alles aan zijn vrouw gegeven. ONNOODIGE ZORG. Brief van een moeder aan haar aoon, die studeert„Zooeven lees ik met schrik, dat in de stad, waar je woont, door slecht drinkwater typhus is uitgebroken drink in "s hemels naam geen water 1 Je bezorgde moe der." Zooals bekend, verzendt de directie van genoemde boekerij door het ge- heele land boek- en plaatwerken kos teloos in bruikleen aan hen, die deze werken voor hun studie of belezing wenschen, en velen zullen er prijs op stellen met deze verzameling kennis te maken, alvorens de boeken aan te vragen. Het reglement wordt op aan vrage kosteloos toegezonden. Rubriek voor Vragen Geabonneerden hebben het voorrecht vragen op verschillend gebied, mils voor beantwoording vatbaar, in te jonden bij de Redactie van Haarlem's IXigblad, Groot* Houutraat 63. Alle antwoorden worden geheel kostelooa gegeven en zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, dio niet volledig naam ca woonplaats van den Inzender vermelden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG: Mijn dochter is een paar dagen voor Januari den dienst opge zegd tegen half Februari. Heeft zij nu nog recht op schadevergoeding? AT WOORD: In het geheel niet; mevrouw heeft den wettelijken ter mijn in acht genomen. VRAAG- Mijn dochter is met Mei in betrekking gegaan, heeft een goda- penning en later een kennisfooi gekre gen. Nu gaat mevrouw de stad uit Mijn dochter gaat daarom met Mei weer heen. Nu zegt mevrouw dat ze geen Nieuwjaarsfooi behoeft te ge ven. Is dat zoo? ANTWOORD: Verplichting is een fooi nooit, maar billijk is die o. L in dit geval wel. VRAAG: Kunt u mij ook adressen opgeven van kermisreizigers en de teloos als ik dacht. Wij moeten er eenige in ons huis hebben, Pollie, lie veling Ons huis-! antwoordde Lady Ma ry. En Pollie Ik wil niet Pollie ge noemd worden, alsof ik een papegaal was. Men zou denken, dat ik vleugels had. Dat heb je ook, daar wil ik een eed op doen, engel fluisterde Char lie, terwijl hij haar klein handje drukte. Je bent een domoor fluisterde» de pruilende lippen Niet doen, Mr. Merivale, ik verbied het u O, Char lie want niet meer in staat weer stand te bieden aan de verleiding, boog cle jouge schavuit zich voorover achter het scherm en kuste haar pi uil- lipje weg. Er stonden verscheidene schermen en er waren veel gezellige hoekjes Ui de kamer en ongetwijfeld zaten daar achter menige engel en menige dom oor verborgen. Lord St. Clare en Per cy schenen de eenige heeren, die daarbuiten stonden. De jonge peer liep de kamer rond, starende naar da verschillende snuisterijen, met een gezicht alsof hij veel liever naar iets anders zou kijken wat inderdaad 't geval was en Percy zat op de plaats, waar hij behoorde te zitten, vlak bij Lilian Devigne, die thee schonk. (Wordt vervolgd)..

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 5