NIEUWS» en ADVERTENTIEBLAD. 28® Jaaygaag. No. 8479 Verschijnt dagef^ks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG li FEDRTJARI 1911 A ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 oor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 IYar.co per post door Nederland 1.65 ouderlijke nummers0.02H (jL-diustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 J- m de omstreken en franco per posj 0.45 Uitgave der Vennootschap Loureus Costfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing- 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. 'ntercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is nitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. Dir NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Dingen die niet iedereen weet. Voor onze geabonneerden zijn kosteloos afdrukken te bekomen van No. 25 der ru briek DINGEN DIE NIET IEDEREEN WEET, getiteld: Electrisch Licht. In Haarlem kunnen die af. drukken worden afgehaald aan onze bureaux Groote Houtstraat 53 en Xuider 8ui' tenspaarne 6, in de omlig' gende gemeenten bij onze agenten. AGENDA ZONDAG 12 FEBRUARL Schouwburg: Tooneelvereeu.: „D. I. U.", voorstelling en bal, 7 1/2 uur. De Kroon: Bioscoopvoorstellingen, 2 en 8 uur. Soc. Vereeniging: Concert Muziek- vereen. ,,J. L. Coster", 7 1/2 uur. MAANDAG 13 FEBRUARI. Schouwburg: Ned. Tooneelvereeni- ging, „Hofgunst", 8 uur. Hotel Roozen: Conférence de monsi eur Francois Albert, 8 uur. Soc. Vereeniging: Intern. Bond v. d. ration, opv. v. h. kind: Openbare debatvergadering, 8 uur. Stadsnieuws O m Ons Heen. In het Derde Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Kunnen honden spreken in de ru- ,,i\ u u iicn iiuiiucu apic nriek Om Ons Heen. GEMEENTERAAD. Woensdagmiddag om half 2 verga dert de Gemeenteraad. IONGE VRIJZINNIGEN PROPAGAN- DACLUB. De volgende week vergadert de Jon ge Vrijz. Propaganda club. De hoer De Kanter spreekt dan over 't woord „Kapitaal" en de heer De Graaff over „Algemeen Kiesrecht", pro en con tra. DE KOLONIALE LANDBOUW SCHOOL. In de, de volgende week te houden, vergadering der hier gevestigde af- deeling van de Nederl. Maatsch. voor Tuinbouw en Plantkunde, zal de heer M. Sterk een bespreking inleiden over de „Koloniale Landbouwschool". Ongeluk. Hedenmorgen heeft de vuurwerker H. Lippes aan de Centrale Werk plaats der H. IJ. S. M., het ongeluk gehad een misslag van den stoom hamer te krijgen, waardoor do mid delste vinger van zijn rechterhand; ernstig en de andere minder ernstig gekwetst werden. Na door den ver- banchneester verbonden te zijn, werd hij verder door den geneesheer be handeld. Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij J. van Bilderbeek, Jansstraat 36, een stalen plaatje van een naaima chine. S. van Koningsbruggen, Anegang 7. een pet. J. Selhorst, 2e Vooruitgangstraat 38, een kinderportemonnaie met inli. W. Turk, M. v. Heemskerkstraat 38, een rozenkrans. M. Schreurs, Asterstraat 10, een da- meshumisclioen. J. Verhagen, Cronjéstraat 14, een leesboek. T. Revers, Zaksteeg 4a, een kinder schoentje. W. Maas, Oranjeboomstraat 4 zw., een lampekap en een boender. Kweekschool voor Onder wij zeresscn. In verband met het optreden van liet bestuur van de Kweekschool Mr. Thiel wordt de lezing van Prof. voor Onderwijzeressen te Haarlem Van Embden voor de Jong» Vrijzinnl- to"47ict^nè™dh8tmi;radi f. %z?"d7 F"' w ed. AI. Snoek—Pontiex te 's-Graven-1 u,m bepaald, uitgesteld tot einde Fe- hage. bruari,. RIJKE IJSCLUBS. Een van onze correspondenten uit den omtrek zendt ons het volgende be richt „Nu ook dezen winter da welgevul- „de kassen der ijsclubs niet vermin- deren zijn enkele besturen in de om- geving voornemens hunnen leden „een feestavond of uitgaansdag in „den a. s. zomer aan te bieden." Wij kunnen dit bericht niet r zóo laten passeeren, omdat daaruit licht de conclusie getrokken zou kun nen worden, dat alle ijsclubs in de zelfde gunstige omstandigheden vor keeren. Dit is volstrekt niet het geval. De ijsclub voor Haarlem en omstreken bijvoorbeeld verkeert, wanneer er geen ijs is, in zeer moeilijke finan- cieele omstandigheden. Er zijn tal van leden, die, wanneer de lidmaat schapskaart in het najaar wordt aan geboden, ten antwoord geven, dat zij al bedankt hebbeu (hoewel niemand van het bestuur hun bericht daarom trent heeft ontvangen) of gewoon zijn, te betalen bij den ingang van de baan. Komt er nu ijs, dan loopt alles rondde eerste categorie meldt zich, quasi opnieuw, als lid aan en de twee- do betaalt het diploma bij den toe gang tot de baan. Maar komt er geen ijs, dan blijven de beide categoriën weg en ontvangt de penningmeester voel minder contributie, dan in dagen van vorst gezwegen nog van de extra ontvangsten bij ijsfeesten. Duor deze tactiek, die wij ten zeer ste afkeuren, zal op den duur do ijs- club zelfs niet in staat zijn, aan hare verplichtingen te blijven voldoen. Men meent, dat een ijsclub in een winter zonder ijs geen uitgaven heeft. Grove dwaling I De Haariemsche moet bijvoorbeeld evengoed 1000 huur voor het terrein betalen, dc eigenaar schenkt haar die huur niet, omdat er geen ijs komt Ook de .fiscus vergt het zijne en zoo zijn er meer noodzakelijke uitgaven, waardoor in den winter van 1909—10 dc ijsclub voor Haarlem en omstre ken, hoewel de baan geen uur open is geweest, bijna 2000 heeft moeten betalen wegens onvermijdelijke kos ten. Dat waren voor terreinhuur 10C0, belasting f 150, onder water zetten en houden 350, vergunnings recht 60. telefoon ƒ60 en diverse uit gaven 300. Daartegenover was het aantal leden gedaald tot 450, dat wil zeggen ver minderd met 240Tweehonderd veer tig I Men begrijpt, wat dat voor een penningmeester zeggen wil. Men ziet hieruit, dat een winter zender ijs voor de Haariemsche ijs club geen voordeel, maar wel groote schade is, te meer omdat dames- en kinderkaarten zoogoed als niet ge vraagd worden. Dit mochten de leden, die hun diplo ma zonder behoorlijke reden onbe taald laten, wel eens overwegen. De ijsclub heeft hun contributie even goed in dagen van zacht weer, als van vorst, noodig. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. Ingeschreven: 7 timmerlieden, machinale houthewerkers, wa genmaker, 2 meubelmaker», 1 mo delmaker, 8 metselaars, 16 opper lieden, 3 stucadoors, 3 witters, 2 machinebankwerkers, 1monteur, 12 grofbankwerkers, 2 metaaldraaiers, 4 vuurwerkers, 1 ketelmakers, 7 burgersmedrn, 3 machinisten, 6 sto kers, 1 electricien, 1 Instrument maker, 1 koporbankwerker, 2 ko perslagers, 6 loodgieters, 1 schoen maker, 2 zadelmakers, 1 kleerma ker, 29 schilders, 1 behanger. 1 stoffeerders, 9 bloemisten, 7 tuin lieden, 13 grondwerkers, 2 bakkers, 3 banketbakkers, 1 slager, 2 krui deniersbedienden, 1 kellner, 19 ma- gazijnkneclits, 16 loopknechts, 2 huis knechts, 1 sigarenmaker, 3 kantoor bedienden, 2 boekdrukkers, letter zetters, lithograaf, 1 binder, 29 losse werklieden 1 dienstboden, 17 werksters, 2 naaisters, 3 kook sters, 2 huishoudsters, 8 vrou welijke kantoorbedienden, adspi- ranl Bouwt, opz., steenhouwers voegers. Baden. In het douchebadhuis aan het Leid- scheplein zijn in de afgeloopen week genomen 966 baden; in dat aah den Koudenhorn bedroeg dit aantal 585. LEZING PROF. v. EMBDEN. ALBERTS FRèRES. Bij do gebroeders Albe-rts draait ook nu het wordt bijna eentonig dat steeds weer te herhalen een zienswaardige film-serie, waarin de meeste afwisseling betracht is. Leer rijk zijn deze voorstellingen ook ze- kor, want op ongezochte wijze maakt men kennis met zeden en gewoonten van vreemde volkeren. En door de le vendige impressie die men krijgt, blijft het beeld langen tijd bij. De „Vervaardiging van Chineesch kunst- porcelein", de kolenmijnen in de open lucht te Decazeville, de coiffure van een Japansch edelman, vielen wel bij zonder in den smaak. Niet minder de dramatische schetsen. „De Macht dor herinnering" is een aa'ngrijpend beeld, dat uitmuntend gespeeld wordt En tusschen deze meer ernstige beelden zijn gestrooid de komische, die telkens weer den lach doen op- klateren. De nieuwe editie van het Bioscope- Journal houdt de toehoorders ten slotte op de hoogte van de gebeurte nissen van den dag. Men moet inder daad eens gaan zien! COöP. BOUWVEREENIGING. De St. Ct. bevat de Kon. goedgok. gewijzigde Statuten van de coöpera tieve bouvwereeniging „de Toekomst" te Haarlem. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Voor de nationale militie, lichting 1911, hebben zich in deze gemeente 49 jongelieden aangemeld. Op last van Zijn Exc. den Minister van Justitie is de commissie van on bezoldigd rijksveldwachter van J. We zenaar, ingetrokken. Die intrekking heeft plaats gevon den, omdat er geen vinkeu meer op de baan worden gevangen. Het Provinciaal Comité voor Noord- Holland van den Christeliiken Nat Werkmansbond zal de volgende week een propaganda-vergadering houden in de Christ, schooi. Als sprekers zul len optreden de weleerw. heeren Ds. Van Leeuwen en Ds. C. J. van Paas- sen en de heeren Hilbrander, van Haarlem, Dekker, van Hilversum, en C. van Gelder, van Amsterdam. Welwillende medewerking voor zang en muziek is toegezegd door de heeren H. J. Bijleveld, van Amster dam, en Van Leeuwen, van Bloemeu- daal. Gezondheids-Commissie gezeteld te Bloemendaal In de in Februari te Haarlem ge houden vergadering, onder voorzitter schap van den heer J. Mullemeistar, was de heer Brongersma afwezig. De heer L. Melchior. voor het eerst als lid der commissie ter vergadering aanwezig, wordt, na voorlezing van het bericht van zijn afleggen der be lofte. door den voorzitter welkom ge- heeten en als diens afdeeling Haar- leiumerliede en Spaarnwoude en Spaarndam aangewezen, waarmedo de heer Melchior zich vereenigt. De heer F. W. baron Van Tuyll van Serooskerken zal in het vervolg het bezoeken van de publieke gebouwen en inrichtingen voor zijne rekening nemen. Voor kennisgeving werden aange nomen le. een door B. en W. van Velsen gezonden verordening op de verkrij ging, de behandeling en den verkoop van melk in die gemeente 2e. de mededeeling van den deskun dige. dat, het perceel Kerklaan 49, te Heemstede, thans van waterleiding is voorzien. 3e. een schrijven van B. en VV. van Velsen, waarin zij mededeelen, dat door hen de rekening en verantwoor ding over het jaar 1909 wordt goed gekeurd, tengevolge waarvan zij door ulle gemeentebesturen in orde is bevonden 4e. een door B. en W. van Heem stede gezonden afschrift houdende oubewoonbaarverkiaring der percee- len Achterweg No. 2, 4 en 6 5e. het schrijven van B. en W. van Heemstede, waarin wordt medege deeld, dat de huurder van het perceel Zandvoortschelaan 50 heeft beloofd, geen mest meer te zullen lossen in den put gelegen aan de Lcidsche- vaart, nabij de brug van de Zand voortschelaan, hetgeen een ondraag- lijken stank veroorzaakte voor de om wonenden 6e. een rapport van den deskundi ge, waarin hij meldt, dat de riolee- ring van perceel De Genestetweg 18, te Bloemendaal, welke een ondraag- lijken stank verspreidt, thans is her steld 7e. het schrijven van B. en W. van Heemstede, waarin, naar aanleiding van een desbetreffende vraag, wordt medegedeeld, dat de slagers, die zon der vergunning in het perceel Molen- werf slaan 18, hun beroep uitoefen den, dit bedrijf aldaar- zullen staken. Goedgekeurd werd het aan B. en W. van Bloemendaal gezonden gun stig advies omtrent het bouwplan van mevrouw de wed. Eldering aan den Julianaweg. BENNEBROEK. Voor de afdeeling Bennebroek van den Ned. Bond voor Staatspenslon- neering hield de heer Frans Net- scher gisteren een rede getiteld: „L Staatspensionneering noodzakelijk." De voorzitter, de heer J. de Vries, heette de talrijk opgekomen aanwezi gen welkom. In een uitvoerige rede schetste spre ker ons het doel van den Bond en het wezen der Staatspensionneering. Het deed hem leed in het jaar 1911 nog de vraag te moeten stellen, waarom staatspensionneering noodzakelijk is. Een drietal vorige ministers, n.l. de heeren Lely, Kuyper en Veegens had den getracht het vraagstuk op te los sen. Het had spreker echter verheugd dat zij daarin niet waren geslaagd, omdat eene verplichte bijdrage van den werkman als voorwaarde werd gesteld. Men had tot leiddraad Duitsche stelsel gekozen, dat in prin cipe aanmerkelijk van het Engelsche en Deensche verschilt. Een overzicht werd van deze beide laatste stelsels gegeven. In Engeland kunnen de ouden van dagen op 70- jarigen leeftijd aanspraak maken op pensioen; in Denemarken op 60-jari- gen leeftijd. In Engeland bedraagt T pensioen f 3, Indien men gehuwd f 5. In Denemarken meldt men zich aan bij het gemeentebestuur, eh dit stelt het bedrag vast, terwijl de staat later aan de gemeente de halve bij drage restitueert In Duitschland daartegen draagt de arbeider zelf bij. De bureaucratie heeft echter ook hier zijn verderflijken invloed doen gelden en volgens spreker gaat soms 5/3 van de premièn verloren voor salarissen aan ccrotroleure en ambtenaren. Dc vroegere minister De Meester heeft berekend, dat voor een bedrag van 12 A 13 millioen het pensioen voor ouden van dagen zou zijn verze kerd, welke som zou kunnen worden gevonden door invoering van eene Pensioenbelasting (progressief), ver- hooging van successiebelasting en be zuiniging op de hoofdstukken Oorlog en Marine. Door den heer Joostema werden ee- nige inlichtingen gevraagd, die uit voerig door den spreker werden ge geven. Met een opwekking tot toetreding als lid der afdeeling werd de verga dering gesloten. BEVERWIJK. De Vereeniging voor Vrijzinnig- Hervormden alhier heeft vergunning verkregen om de veertien dagen ge bruik Le maken van het kerkgebouw der Evang. Luthersche gemeente al hier. HAARLEMMERMEER. Weldacliglieids-concert. Door eemge bewoners van Hoofd dorp is besloien op een nader te be palen avond in deze muand, een wei- dadigheiuscoucert te organise eren in de groote zaai van Hotel de Beurs, I aldaar. De opbrengst zal bestemd worden, om een arm, blind meisje, wonende nabij Hoofddorp, die een uitstekende aanleg voor muziek heeft, in staat te stellen haar aanvankelijk begonnen studiën voort te zetten. Voorzichtig I Bij den overweg van de spoorlijn aan den Venueperweg zijn uitgravin gen verricht voor het leggen van de rails. Voor het verkeer zijn deze uit gravingen tijdelijk van planken voor zien, omdat de passage aldaar moei lijk gestremd kan worden. Deze planken liggen evenwel zóó gebrekkig, dat het passeeren bij avond daar min of meer gevaarlijk is. Een wielrijder kwam er gisteren al te vallen. Hij zelf liep een paar schrammen op en zijn fiets moest in de reparatie. Het geval had dus niet veel te be duiden, maar er zijn er meerderen geweest, die aldaar door die planken over den weg getuimeld zijn. Daar er dus gevaar is voor erger gevallen, mocht er vanwege den aan nemer van het werk wel wat beter in voorzien worden. HILLEGOM. Raadsvergadering te Hillegom op Vrijdag den lOen Februari 1911. Voorzitter; de Burgemeester. Tegen woordig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing, onveranderd vastgesteld. Alvorens de agenda wordt behan- deld, wordt de heer H. Veldhuijzen v. Zanten door den Voorzitter geluk ge- wenscht met zijne benoeming tut wet houder, waarop die heer duatfop be dankt voor het vertrouwen in hem gesteld. Vervolgens wordt door den Voorzit ter mededeeling gedaan van de se dert de vorige vergadering ingeko-j men stukken. Op de adressen van de Fröbelschool en de R. C. Bewaarschool om weder om subsidie voor hare scholen (over eenkomstig het raadsbesluit vuu den 2en Juli 1908; voor het jaar 1911 wordt goedgunstig beschikt. Naar aanleiding van een missive van Ged. Staten, stellen B. .en W. voor aan dat college te berichten, dat vanwege de gemeente geen bezwaren bestaan tot afvoering van den Gerrit Avenweg in deze gemeente van den legger der wegen en voetpaden, on der voorwaarde, dat de toegang naar de eigendommen van de belangheb bende eigenaren verzekerd blijft. De Voorzitter doet mededeeling van een schrijven van Notaris Langeveld alhier, waarbij deze mededoelt, dat bij acte voor hem verleden de erf dienstbaarheid van uitweg is verleend over den genoemden weg van en naar den straatweg ten behoeve van dc perceelen van Th. W. Zeestraten en C. Nieuwenhuis. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Üp een verzoek van J. H. Spenke- link om vergunning tot het plaatsen van een hekje aan de Weerestein- straat, voor zoover dit buiteu de rooilijn komt te staan, wordt gunstig beschikt. Aan de orde is een voorstel van B. en VV. om de eiken boompjes langs de westzijde van de van den Endelaan te rooien daarvoor in plaats te plan ten een regel iepen. Dit voorstel lokt eene breede be schouwing uit van vele leden. Men kan zien dat men hier eene land- en tuinbouwende bevolking heeft. Het geldt een onderwerp, waar men op thuis is. Het slot is echter, dat het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Een gelijk lot ondergaat een voor stel van B. en VV. om over te gaan tot het maken van eene rioleering in' de van den Endelaan en de Molenstraat en om voor de kosten ad f 6500 eene geldleening aan ie gaan. Bij dit onderwerp stelt de wethou der H. Veldhuijzen van Zanten weer voor om langs de van der. Endelaan trottoirbanden te leggen van cement beton en om gras van die laan te la ten verdwijnen en daarvoor i'n de plaats te maken een grintpad. Dit voorstel wordt echter aangehouden, totdat daarover meer volledige plan- nen aan den Raad zullen worden overgelegd. Met algemeene stemmen wordt be sloten tot wijziging der begrooting van inkomsten en uitgaven, dienst 1911. Bij de rondvraag is het alweer over boomen, thans wordt geïnformeerd r het eigendomsrecht van de boo men van den Stationsweg, die vol gens den heer P, H. van Waveren Hz. moeten worden gesnoeid, docli daar over het andere leden niet eens zijn. De heer Balvers heeft gehoord dat een werkliedenreglement bij B. en W. in bewerking is en vraagt daar van inzage door den Raad. Ook beveelt hij nogmaals eene ver ordening op melkkeuring aan en de aanstelling van een keurmeester. Spreker vraagt hoe de vverkzaanihe-1 den onder de wethouders verdeeld zijn. De Voorzitter antwoordt dat de heer Lommerse is belast met openba-1 re werken en de heer II. V. van Zan-1 ten met onderwijs. Ook wordt besproken het maken van een rijweg achter de beukenboo-1 men in de Sixlaan. De voorzitter zegt dat hij daar zeer tegen zal zijn. Ook andere leden zijn hier op niet gesteld. Op voorstel van B. en W. wordt alsno gbosloten op een perceel ge meentegrond, behoudens goedkeuring van Ged. Staten, te vestigen de erf dienstbaarheid van overweg, ten be hoeve van het aan het Rijk verkochte Post- en Telegraafkantoor. De openbare vergadering wordt daarna gesloten en gaat over in eene rnet gesloten deuren, ter behandeling van reclames in zake plaatselijke be lastingen. GROOTE IJPOLDER. Tot voorzitter van het bestuur van dezen polder is benoemd de heer Mr< H. C. Hacke te Amsterdam. VELSEN, Door den Commissaris der Koning in in de provincie Noord-Holland is aan den heer F. L. Schlingemaim te IJmuiden op zijn verzoek met ingang van 1 April 1911 eervol ontslag ver leend, als lid der Gezondheidscom missie voor de gemeente Velsen. De heer Schlingemann was tevens voor zitter der commissie. Binnenland GRONDWETSHERZIENING. De Nationale vrouwenraad voor Ne derland, waarbij 33 vereenigingen zijn aangesloten, heeft aan de Staats commissie voor de Grondwetsherzie ning een adres gezonden, waarin hij or met de meeste kracht op aandringt, dat de Commissie bij hare voorstellen tot wijziging der Grondwet de verwij dering der grondwettelijke belemme ringen van de uitvoering van het ac tieve en passieve kiesrecht voor de vrouw moge voorstaan. EEN BRUTALE INBRAAK. In het hort van Amsterdam, in do woning van mevr. de wed. Joh. J. Goyarts, Bloemgracht 18, heeft gis ternacht, vermoedelijk tusschen 12 en 1 uur, een zeer brutale inbraak plaats gehad. Toen de zuster van de be woonster, die een schouwburgvoor stelling had bijgewoond, tehuis kwam vond ze een groote wanorde. De kof fers stonden in de gang. het bed was overhoop gehaald, een pendule was van den schoorsteen genomen en een lessenaur opengebroken. De laden stonden nog open eu een groot aantal papieren lag over den grond ver spreid. Vermist worden ƒ05 aan geld, eenige gouden en zilveren voorwer pen, een jas en een mantelcostuum tot een gezamenlijke waarde van 235. Daarentegen was een groot mes ach tergelaten. De bewoonster en haar drie kinderen, die zich ter ruste had den begeven, hebben, niets verdachts gehoord. Het gezin was tegen inbraak verze kerd de polis staat echter nog ten name van den overleden echtgenoot. Vermoedelijk is de dief of zijn de dieven de voordeur in- en uitgegaan en hebbeu ze het slot geforceerd. ONZEDELIJKE HANDELINGEN. Geruimen tijd geleden werd door oen Engelsche dame bij de justitie een aanklacht ingediend tegen den tand meester L. M. S woonachtig in een dc-r deftigste wijken van Den Haag, wegens poging tot oneerbare hande lingen jegens haar gepleegd, toen zij voor een tandheelkundige, operatie onder behandeling was. Door de politie werd naar aanlei ding van deze klacht een uitgebreid vooronderzoek ingesteld, waarbij ver schillende verklaringen werden afge legd door vrouwelijke patiënten van den aangeklaagden tandmeester. De rechtbank heeft daarop tegen hem rechtsingang verleend met bevel tot instructie. De door den officier van justitie gevraagde onmiddellijke gevangenneming werd door de recht bank geweigerd. (Tel.) BARON VAN ZUYLEN' VAN NYEVELT. Gisteren heeft met veel plechtigheid dc uitvaart plaats gehad van 't stof felijk omhulsel van Baron Van Zuy- len van Nyevelt, in leven burgemees ter van VV assenaar. Prins Hendrik was daarbij tegen woordig en droeg een generaals-uni form. Van 's-Gravenhage vertrok een rouwtreiu naar Utrecht, waar do be grafenis plaats had. Ds. Cramer sprak aan de groeve. H. II. M. M. de Koningin en de Ko ningin-Moeder hadden kransen ge zonden. EEN GELUKKIG DORP. Te Vrijhoeve-CapeUe is door het overlijden van een weduwe de eenig bestaande vergunning tot het tappen van sterken drank, vervallen. In hel seheele dorp bestaat than* geen enkel café of bierhuis.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1