NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28a Jaargang. No. 8482 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Fessidagen. WOENSDAG 15 FEBRUARI 1911 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: PER drie maanden: ^an 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem li5U Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kora der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) J-|9 df.fAdvertentien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland 1.65 (&y w Jdfc 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant Afzonderlijke nummers0.U2H 7 fit; Rg-JfesB «dTat n .aji.- Oeillustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H Kcdactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommnnaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerijr Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiön en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BI.AD. AGENDA DONDERDAG 16 FEBRUARI. Gr. kerk: Orgelbespeling, 2—3 uur. Soc. Vereeniging; Andriessen-con- cert „Haarl Zanggenot," 7 1/2 uur. Gebouw H. J. V.: Lezing door ds. T. W. Creutzberg, 8 uur. Bloemendaal: Vergadering Vereen. Koninginnedag in hotel „Van Ouds het Raadhuis", 8 uur. Stadsnieuws O in Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Herinneringen uit het Italiaansche Rooversleven", in do rubriek Om Ons Heen. „HARPE DAVIDS". Het Ned. Herv. Zangkoor „Harpe Davids", directeur do heer II. P. C. Dams, gaf Dinsdagavond eeu concert ten voordeele van het Lighalfonds. Daaa* de zaal uitstekend bezet was, kunnen wij aannemen, dat het be oogde doel bereikt is. Doch ook bet door solisten en koor gebodeue mogen wij niet minder ge slaagd noemen. Mej. D. E. Charl. Deetman, alt uit Leiden, en hier ter 6tede geen onbekende, luisterde den avond op met eonige zeer mooi ge zongen liederen. Zij opende haar pro gramma met „Immanuël", van Ed. Nössler. Zeer duidelijk van uitspraak, docli wat zwak vau geluid, werd dit Kerklied uit de 15de eeuw door haar ten gehoore gebracht. Wederom gaf mej. Deetmon de be wijzen, religieuse liederen met ware devotie te kunnen vertolken. Na de pauze zong zij nog drie lie deren, waarvan „Lenz" gebiseerd werd. Mej. DeetniEn mag dus op groot succes bogen. Onze bekende baritonzanger, de heer C. J. Hoefman, niet minder. Met mooie stem en warm temperament heeft deze zanger het auditorium ver gast op eenige goed gekozen liederen. Vooral „Het Lied der Engelen" van Ph. Loots en „Bede voor het Vader land", bewerkt door Julius Röntgen, werden zeer mooi door hem gezon gen. De heer J. Luttik, begeleider en solist, toonde zich in deze nogal uit- eenloopende praestaties een niet alle- daagsch pianist. Zijn techniek is al weer meer afgerond geworden, ter wijl zijn voordracht zich door muzi kaliteit. kenmerkt. Het koor gaat onder leiding van den heer Dams goed vooruit en maak te al dadelijk een goeder, indruk met „Gebed" van Weber. De intonatie viel zeer te loven. Zooais gebruikelijk werd de avond met gebed geopend. „Harpe Davids" kan met voldoe ning op dit concert terug zien. BESTRIJDING DER TUBERCU LOSE. De Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose, te Haarlem, zal dezer dagen een vergadering houden van den Raad van Bestuur. De agenda vermeldt o. a. Verkiezing van vijf leden van het Dagelijksch Bestuur wegens periodie ke aftreding van de heeren F. M. Ba ron Van Lynden, Dr. M. C. A. Bijle- veld, Dr. S. Fyan, Dr. L. C. Proot, G. Adrian. Het Dagelijksch bestuur stelt de volgende dubbeltallen voor 1. F. M. Baron Van Lynden2. Jhr. Mr. F. W. van Styruin. 1. Dr. S. Fyan, 2. C. W. J. Wester man. 1. G. Adrian, 2. J. Waller Zeper. 1. Dr. M. C. A. Bijleveld, 2. Dr. W. G Huet. 1. Dr. L. C. Proot. 2. M. Steffe- laar. Jaarverslag. Opmaken van dubbeltallen voor do vacatures in den Raad van Bestuur, wegens overlijden van mevr. W. J. S. Badon Ghyben—Huysinga en Mr. C. M. Rasch wegens bedanken van de heeren Mr. B. Baron Mackay, W. W. Hopperus Buma, S. Crommelin en D. J A. Westerveld wegens periodieke aftreding der heeren Dr. G. Bron- gersina, Jhr. F. Tiding van Berk hout Sr., M. Binger, A. Biorens de Haan, Prof. Dr. J. Bosscha, Mr. P. Dozy, Mr. Ch. Enschedé, J. A. Fon tein, P. B. J. Ferf, P. Goedkoop Dzn. en Dr. J. P. J. Goedkoop. ELECTROTECHNISCHE SCHOOL. Bij het examen ter verkrijging van het diploma dezer school té Amster dam, zijn geslaagd de heeren A. de Vries te Haarlem, en C. J. Berke- ipieier, te Houtrijk en Polanen. Dwangverzering of Staats- pensioneering. Naar men ons mededeelt, zal bo venstaand onderwerp door Jhr. R. de Muralt, ingenieur te Zieriksee, wor den behandeld in een bijeenkomst be legd door de afd. Haarlem van den Bond voor Staatspensioneering voor leden en genoodigden Vereen iging „Haerle m". Gisteravond werd ten Stadhuize de tweede beschouwing gehouden van platen uit den Stedelij kon Atlas. Ditmaal werd met de aanwezigen, in gedachte, een reisje gemaakt langs de Spaarne-oevers van Spaarndam tot Haarlemmermeer. Ook nu weer toonden de aanwezi gen veel belangstelling voor het ver leden onzer stad. Gev. Voorwerpen. Terug te hekomen bij: M. Pellermans, Coomhertstraat 18, een lorgnet in étui. J. Jansen, Zomervaart 18 c, een pak strijkgoed. H. J. Keizer, Sophiastr. 39, een ro zenkrans. H. v. d. Kort, Molensteeg 11 rood, een hoxbond. J. Mekenkamp, A. L. Dyserinckstr. 10, een taxhond. A. Hofman, Leidsche zijstraat 5, een dameshandschoen. A. Dijkmans, Gierstraat 23, een zil veren lepeltje. A. Jansen, Voorzorgstraat 24, een paar dainesiandschoeuen. N. Lode wijk, Amsterdamstr. 34 rd. een beursje. H. A. Kiers, Rollandstr. 19, een zilveren dameshorloge. R. Duiker, L. Raamstr. 19 A, een lorgnet in étui. J. Jansen, Palmstraat 19 z., een paar kinderhandschoenen. P. Spijker, Gen. de Wetstraat 22, een hond. GijsbertKats. Blijkens een. advertentie in dit nummer is overleden de heer Gijsbert Kats, leeraar aan de 11. B. S. met 5-j. en 3 j. c. alhier, op den jeugdigen leeftijd van 33 jaren. 25 jaar opeen hofje. Den 3den Maait hoopt mej. Ames- voodOtto, opzichtercs van het Brui- ningshüije aan de Botermarkt, den dag te herdenken, waarop zij vóór 25 jaar haar intrek op dit hofje nam. Serenade. Zaterdagavond zal de muziekveree- niging „De Unthoudersbazuin", direc teur de heer Vermeulen, den heer W. ten Boom, wonende aan den Ko ninginneweg, een serenade brengen, ter gelegenheid van diens 12 1/2-Jarig huwelijksfeest. Van 't Kantongerecht EEN BRUINVISSCHEN-JAGER. We hebben ai heel wat stroopers voor den Kantonrechter zien ver schijnen, maar nog nooit een jager, dien "t om bruinvisschen te doen was. Toch is dat nu gebeurd. De 18-jarige Velsenaar C. G. liep op den 18den Januari van dit jaar op de Noorderpier te IJ muiden, gewa pend met een jachtgeweer, dat geheel tot 't gebruik gereed was. „Joeg je op meeuwen vroeg Mr. Thöne. „Neen", zei beklaagde „ik probeerde bruinvisschen te schieten. Wauneer er een boven kwam, tracht te ik dien te raken en ging hem daD met een vlet ophalen." Beklaagde vroeg zijn geweer terug. De ambtenaar was wel bereid dien wensch in te willigen, en eischte f 5 boete subs, twee dagen hechtenis, met bevel tot teruggeving van het in be slag genomen geweer. EEN BURENSTRIJD. Indertijd maakten wo reeds mel ding van den oorlog tusschen een llaarlemschen winkelier J. Th. M. en zijn bovenbewoner. Dr. Chr. F. H. Heden diende dit zaakje voor den Kantonrechter. De winkelier, als be klaagde opgeroepen, was niet ver schenen. De dienstbode van den bovenbewo ner kwam vertellen, hoe zij op den 3den December van het vorig jaar, 's morgens te half tien uur, in het jjortiek van het benedenhuis een kleedje kloppen ging, dat nogal stof fig was. De winkelier ergerde zich geweldig aan de opstijgendo stof wolkjes, die zijn winkelpui den glans ontnamen. De benedenbewoner slaag de er dan ook niet in, zijn toorn in eigen binnenste te laten uitwerken, maar goot hem kwistig naar buiten. En tot woorden bepaalde hij zich niet eens. En in overmaat van drift greep hij den looper uit de gang des boven bewoners, legde dien onder de kraan, en liet den natkouden stroom uit het koperen mondje los. Wegens dit feit eischte de ambte naar f 5 boete, subs, twee dagen hechtenis. DRANKWETSOVERTREDING. De bierhuishoudster j. L. S., die verlof heeft voor den verkoop van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank, heeft op den lsten De cember in een bergplaats achter den winkel in de Berckheydestraat, ver schillende flesschen jenever, citroen, elixer, enz., in voorraad gehad. „Wat bad u daarmee té doen vroeg de Kantonrechter. „Ja, ziet u, m'n man gebruikt iede- ren middag een borrel, en den Zon dag, die kwam, waren wij visite te wachten." De voorraad was anders wel zoo groot, om dertig man in „kennelij- ken staat" te brengen Vroeger heeft beklaagde aan de po litie verklaard, dat de elixer, met spuitwater vermengd, wel aan klan ten geschonken werd. De ambtenaar vroeg, wegens het in voorraad hebben van dien jenever, i 20 boete subs, acht dagen hechte- (Zie verder Stadsnieuws onder laat- ste berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Zekere C. alhier was met een flo bert pistool aan 't musschen schie ten, in stede van deze te raken, kwam de kogel terecht in de kinder kamer van Dr. B., alwaar het kind en een dienstbode aanwezig waren. Gelukkig werden dezen niet ge raakt SCHOTEN. DE BRAND IN DE SCHEEPER- STRAAT. Zooals we gisteren nog konden me- dedeelen, heeft de burgemeester van Schoten het noodig geoordeeld, de hulp der Haarlemsche brandweer in te roepen, omdat voor een grootero uitbreiding gevreesd werd. Haarlem was ongeveer half 3 met spuit X aanwezig. In den tijd, die sinds het waarschuwen was verloo- pen, had het vuur gelukkig niet een grooteren omvang genomen. De gasten van Spuit X verbonden een slang aan een brandkraan der waterleiding, staande aan do grens tier gemeente, en iioewei een zeer lange siang gebruikt moest worüen, kon toch uitstekend water gegeven worden. Mei de drie slangen was men bet vuur nu spoedig geneel meesier, zoo dat te 3 uur een deel en ie ball vier de geneele brandweer kon inrukken. Schoten heeft te 2 1/4 uur ook hulp gekregen van de Haarlemsche politie, voor de afzetting van het terrein. Het bovenhuis, 22 rood, lieeft veel schade beioopen. Do geheele inboedel is verbrand, terwijl ook liet dak van het perceel is, ingestort Uok perceel 24 rood werd bcseaadigd, maar dit was onbewoond, evenzoo het beneden huis no. 22. Bij de Schotensche brandweer on derscheidden zich vooral de heeren Jansen en Bouer, die toonden durf te hebben. De oorzaak van den brand is ver moedelijk, dat men een bed te dro gen had gelegen in do nabijheid van vuur. Zooals we gisteren reeds opmerk ten, nu werkte de Schotensche brand weer goed en was ook het materiaal in voldoenden staat. Toch bleek, dat Schoten met één spuit, ook al kunnen daaraan 2 slangen gekoppeld wor den. bij een brand van eenigen om vang niet kan volstaan. In de 1.1. gehouden vergadering van de afd. Schoten S. D. A. P. werd het voorstel tot financieele samen werking met de afd. Haarlem in zako het weekblad, verworpen, waardoor tevens vervalt het voorstel tot samen werking met de redactie van dit week blad. HEEMSTEDE. Kamers van Arbeid. Op de heden vastgestelde kiezers lijsten voor de Kamers van Arbeid komen voor: Op die voo rde Bloembollenteelt 9 kiezers-patroons en 63 kiezers-werk lieden; op die voor de Confectiebe drijven 12 patroons-kiezers en 36 werk lieden-kiezers, Mr. C. J. Boerlage, notaris alhier, is door de notarissen in de arrondis sementen Haarlem en Alkmaar met 42 van de 45 uitgebrachte stemmen herkozen tot lid van de Kamer van Toezicht over de Notarissen en Can- didaat-notarissen te Haarlem. BENNEBROEK. In het laatst dezer week zal alhier een vergadering worden gehouden van de afd. BennebroekVogelenzang vah de algemeene vereeniging voor Bloembollencultuur. Op de agenda komt o.a. voor, het stellen van can- didaten voor het hoofdbestuur en rekening en verantwoording van den penningmeester. HAARLEMMERMEER. Dinsdag j.l. werden te Hoofddorp gemonsterd 9 paarden, waarvan de leeftijd was van 3 tot 7 jaar. Ver kocht voor rekening van het buiten land 7. Do prijzen varieerden van 400 tot f 500. Lezing. Voor de Geref. Jongelingsvereeni- ging, aan den Sloterweg nabij de Lynden, hield Ds. H. A. van Andel, van Baarn, een lezing met het onder werp „Jezus in Zijn jongelingsja ren". De jonge en begaafde redenaar zet te zeer boeiend uiteen, naar aanlei ding van Lukas 2 51—52, de drie ambten van Profeet, Priester en Ko ning, of do wijsheid, liefde en gehoor zaamheid, in verband met het Chris telijk jongelingsleven. Het publiek was niet talrijk, maar de lezing werd met veel aandacht ge volgd. HALFWEG. Bij do Gereformeerde Gemeente werd tot ouderling gekozen de heer W. Kuiper, te Haarlemmermeer. VOGELENZANG. Vanwege den Alg. Ned. Politiebond is aan den jachtopziener H. Alberts, in dienst van Jhr. L. G. Boreel te Vogelenzang, de bronzen medaille voor 10-jarigen trouwen dienst uit gereikt. HOOFDDORP. Te Breda slaagde gisteren voor het examen nuttige handwerken mej. Adriana v. d. Riet, te Hoofddorp. IJMÜIDEN. IJsooriog. De Haarlemsche rechtbank heeft Dinsdag uitspraak gegeven in eene procedure, betrekking hebbende op den ijsoorlog te LJmuiden. Door de ijsfabriek „De Noordpool" was een eisch ingesteld tegen de Ex ploitatie Maatschappij, waarvan ven- nooten zijn de heeren Groen, tot ont binding van een administratie-con tract. De „Noordpool" werd in deze pro cedure in het ongelijk gesteld, haar eisch werd afgewezen en zij in de kosten veroordeeld. Binnenland TWEEDE KAMER. De Tweede Kamer is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Dinsdag 21 dezer, des voormiddags te elf uur. DE FORTIFICATIE VAN VLISSINGEN. Volgens de „TeL" zal in het En- gelsche Lagerhuis Viscount Walmor (conservatief) aan minister Grey vra gen stellen omtrent de meeuing der Hritsche regeering in zake de fortifi catie van Vlissingen en of er tracta- ten bestaan, welke Engeland recht van interventie geven. WIJZIGING MILITIE WET. Naar de ,,N. R. CL" verneemt staat het nu vnst, dat het wetsontwerp tot wijziging der militïewet aan het eind van deze maand bij de Kamer zal inkomen. ZICHZELF AANGEMELD. De man, die zich te Amsterdam aanmeldde, is Dinsdagmiddag naar Hilversum overgebracht. Hij is aldaar woonachtig, heet K. en heeft zich als penningmeester van de Kalk- en Steenbewerkersvereeniging te dier plaatse, schuldig gemaakt aan ver duistering van 200. Hij wordt voor- loopig in bewaring gehouden. EEN VREEMDE ZAAK. Naar do „Tel." meldt, heeft de po litie bij de 86-jarige vrouw K. Steeds, wier woning in de Czaar Peterstraat te Amsterdam op last der gezond heidscommissie gereinigd werd, on geveer G000 aan bankpapier en spe cie gevonden. Alles was op zonder linge plaatsjes verstopt, in melkkan netjes. In theepotten, in bedden, on der kasten, enz. Vrouw K. stond als arm en zeer vrekkig bekend. CHRISTELIJK HISTORISCHE UNIE. De Nederl. geeft nog een vervolg van do gedachtenwisseling over de coalitie in de vergadering dezer Unie gehouden. Een besluit werd niet genomen. De voorzitter zei alleen aan het slot der vergadering, dat bij hoopte, dat de besprekingen zullen bijdragen tot ver heldering der inzichten. Ook werd nog gesproken over de ZondagsrusLquaestie. Daarover zei de voorzitter, dat men over het voorstcl-Talma verschillend kan denke'n. Spr. komt het voor, dat een Kamerlid, wanneer een verant woordelijk Minister verklaard heeft, niet in staat te zijn zulk een zaak als dez oanders te regelen, niet verant woord is met te zeggen: lk meen toch, dat het wél kaU. Men moet dan liever voor de zaak der Zondagsrust in het algemeen op de bres staan, dan bij één détail een spectakel ma ken als men nu in „Patrimonium" heeft gedaan, wat te gekker is, omdat vroeger dr. Kuyper precies gelijk ge handeld heeft, zonder dat er eenig protest Is geweest. SPEELHUIZEN TE '-GRAVEN- HA GE. Er moeten plannen bestaan om het spelen in de Deli-club te staken, al thans de sociëteit zoo in te richten, dat botsing met de wet wordt verme den. In verband daarmede wordt het verder procedeercn tegen de autori teiten over de politiemaatregelen op gegeven. BRANDEN. Gisterenmiddag ontstond een felle uitslaande brand in de Leidsche ta pijt- en mattenfabriek der naamlooze vennootschap vnorh. M. Weckwerdt aan het Galgewater te Leiden. De fa briek is grootendeels uitgebrand. Ver zekering dekt de schade. Te Ambt Ommen brandde door on bekende oorzaak de voor een paar jaar nieuw gebouwde boerderij van Harm Sloots tot den grond toe af. Een groot gedeelte van den inboedel ging verloren. Waarschijnlijk ten gevolge van een schoorsteenlek brandde de boerderij „De Scholle" te Markelo af, toebehoo- rende aan Bisperuick te Diepenheim, bewoond door A. Oplaat. Een kalf en een varken kwamen in de vlammen om. De geheele inboedel met land- bouwvoorraden gingen verloren. Al les was verzekerd. BILLITON. Een door dc directie der Billiton- maatschappij van Billïton ontvangen telegram luidt Een commissie bestaande uit mijn- hoofden en handelaren van beide stammen heeft alle mijnen in Mang- gar bezocht teneinde een verzoening te bewerkstelligen. De Tjapgomeh- feestdogen zijn rustig verloopen en de orde werd niet verder verstoord. De mijnarbeid is overal hervat en de toestand laat zich thans gunstig aan zien het militaire machtsvertoon in de Manggarsche mijnen blijft echter nog noodig. MENTAWEI-EILANDEN. Blijkens een door de regeering uit Nederlandsch-Indië ontvangen tele gram ia bij het omsingelen van een huis in kampong Tai Leleo, op het eiland Siberoet, de le-luitenant L. J. Jochem zwaar gewond. DROOGLEGGING VAN SCHOTER- LAND. In het district der Tweede Kamer Schoterland is een volksstemming ge houden omtrent den drankverkoop. Van de 25570 stemmen waren er 1848 in blanco, 283 van onwaarde, dus totaal 2086 ongeldig, zoodat er 23484 geldige stemmen werden uitge bracht. Daarvan waren er 809 voor onbe- perkten drankhandel; 4948 voor hand having van den bestaanden toestand, 4016 voor vermindering van het aan tal drinkgelegenheden en 13711, dus ongeveer 60 procent, voor de geheele verdwijning van alle drankgelegen heden. TOCH BRUTAAL! Toen de gemeente veldwachter van Rijsenburc gisteren een oogenblik z'n rijwiel onbeheerd liet staan, schijnt een handige dief daarvan geprofiteerd te hebben, althans het rijwiel is ont vreemd. GEMEENTERAAD Vergadering van den Raad der Ge mcente Haarlem op Woensdag 15 Fe bruari 1911, des middags te half 2 in de Statenzaal (Prinsenhof). Voorzitter: Jhr. mr. J. W. G. Bo reel van liogelanden, Burgemeester. Afwezig de heeren Smit, Visser ea Levert PUNT 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. PUNT 2. Bij de behandeling van de bij den Raad aanhangig gebleven zaken werd de opmerking gemaakt, dat die lijst niet volledig is. Op de lijst zouden niet voorkomen: a. het verzoekschrift van „Verfraai ing in zake het behoud van de fon tein op de Dreef (no. 267 van 1909). b. het schrijven van den heer C. F. L. de Wild d.d. 15 Sept. 1909 in zake schilderijen vah het Museum (no. 9 van 1910). c. het verzoekschrift d.d. Juli 1910 van de Vereen, van Industrieelen en Kooplieden op bouwkundig gebied ia zake wijziging der bouwverordening (no. 230 van 1910). Naar B. en W.'s gevoelen is dia meening minder juist. Het sub a bedoelde verzoekschrift kan worden geacht door den Raad te zijn behandeld en afgedaan. Het werd in B. en W.'s handen gesteld ten einde daarmede rekening te hou den bij het doen van andere voorstel len omtrent de bestaande fontein. De sub b en c genoemde geschriften waren niet aan den Raad, maar aan B. en W. gericht. Stuk no. 211 van 1909 is ook aan B. en W. gericht en behoort dus niet op de lijst van onafgedane zaken thuis. Bij nader inzien komt het B. en W. juister voor, het voorstel om dat stuk van de lijst af te voeren, te vervan gen door de mededeeling, dat be doeld stuk, als ten ohrechte op de lijst vermeld, daarvan wordt ge schrapt B. en W. zeggen voorts dat, wat be treft het verzoekschrift van P. A. Za delaar, dat ook een klacht bevatte over stank der sloot voor de Algemee ne Begraafplaats ook van hunnentwe ge het noodigo is verricht ter tege moetkoming aan die Macht, bij schrij ven van 13 Juli 1903. De heer MODOü heeft er bezwaar tegen, dat het verzoek van de Veree niging tot Verfraaiing om verbete ring van de fontein in den Hout wordt afgevoerd van de lijst van in gekomen stukken en in handen van B. en W. wordt gesteld ter afdoening. Spreker meent, dat de Raad nu bin-' nenkort moet kunnen behandelen. Er behoort een antwoord op gegeven en de Raad mag niet langer onverschil lig zijn ten opzichte van een derge lijk aanbod. De heer KRELAGE handhaaft zijn bezwaren tegen het niet voorkomen van eenige slokken op de lijst van on afgedane stukken. Spreker acht de onderscheiding te subtiel, dat twee dier stukken aan B. en W. gericht zijn en niet aan den Raad. Dat is niet alleen aan de adresseering 'e zien. Uit de agenda van heden blijkt, dat de Raad sommige dier stukken noodig heeft. Ook het stuk van de Vereeniging van Kooplieden en In dustrieelen behoort op do lijst. De VOORZITTER zoet, dat een voorstel omtrent de fontein in den Hout den Raad spoedig zal bereiken. Aan den heer Krelaee zeel spreker, dat na ampele beschouwing ter Se cretarie gebleken was. dat een stuk aan B. en W. en niet aan den Rn ad was gericht. Daarom moet dit afge voerd worden. Do heer MODOO stelt voor. het stuk betreffende de fontein niet van de lijst af te voeren. De heer VAN STYRUM is niet voor de denkbeelden door de hoeren Mo- duo en Krelage ontwikkeld. Alleen liooren op do lijst thuis, stukken, die bij den Raad aanhangig zijn. en niet die aan B. en W. gericht zijn en dio dit College uit welwillendheid aan den Raad tor lozing gaf. De heer MODOO is 't daarmee niet eens. 't Stuk omtrent de fontein is in handen van B. en W. gesteld, maar niet ter afdoening, althans dit is spr. niet bekend. Was dit wel zoo, dan zou hij er tegen hebben gestemd. De VOORZITTER zegt, dat de Se cretaris hem opmerkzaam maakt, dat wat de heer Modoo niet wil doen af voeren, niet op de lijst voorkomt. De heer MODOO zegt onder gelach der vergadering, dat hij daarop was voorbereid en reeds een voorstel

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1