NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8483 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 16 FEBRUARI 1911 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN A D V ERTENTI ËN: PER DRIE MAANDENt ^an regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Voor Haarlemx Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per receL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der j Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 J/f Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland1-65 (ig/Fa^'Srsl jb 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant Gefflustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 037H \j Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per pos! 0-45 Intercomtnonaal Telefoonnummer der Redactie600en der Administratie 724. Uitgave der Vennootscfeap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. <3^3 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DU' NUMMER BESLAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BI,AD. AGENDA VRIJDAG 17 FEBRUARI. Schouwburg: Kon. LetterL Vereen. „J. J. Cremer": Dokter Klaus, 8 uur. Brongebouw: 3e Kunstbeschouwing „Kunst zij ons doel', 7 1/210 uur. Stadsnieuws OrnOus Heen. Li het Tweede Blad van d mer vinden onze lezers een artikel „Nabctraciitiug van den Gemeente raadin de rubriek Om Ons Heen. TEY LER-VOORDRACHT. Voor een goed-gevulde Aula hield gisteravond Di H. Brugmans, hoog- 1 eeraar te Amsterdam, eene voor dracht over Jeanne d'Arc, de Maagd van Orleans. Ter verklaring van den levensloop van Jeanne, schetste Professor Brug mans vooraf den toestand van Frank rijk in het begin der 15de eeuw, en liet daarop de levensgeschiedenis vol gen van deze superieure, nobele vrouw, wier karakter, zelfs na het scherpe critische onderzoek der his torie, nobele sentimenten wakker roept. Joanne d'Arc werd in het jaar 1410 In het dorp Domrémy, bij de Lotha- ringsche grens, geboren. Zij was de dochter van eenvoudige landlieden. Reeds in haar jeugd toonde zij een ernstig, devoot karakter. Op haar 13do jnar kreeg zij, volgens haar ver klaringen, visioenen. De aartsengel Michaèl en de heilige Catharina en Margaret ha verschenen haar, om haar mede te doelen, dat zij den Inte ren Koning Karei VII, die door de Engelschen werd benard, zou herstel len in het bezit van zijn Rijksgebied. Daaraan geloofde zij te meer, omdat voorspeld svas, dat Frankrijk door een vrouw verloren zou gaan, maar ook weer door een vrouw gered wor den zou. Daarom vervoegde zij zich bij den bevelhebber van Vaucouleurs, Robert de Baudricourt. Deze zond haai- eerst spottend weg, doch toen zij aanhield, zond hij haar naar het Hof van Karei Vil te Chiuon. De Ko ning nam haai' diensten aan. Toen onder haar leiding verschil lende wapenfeiten succès hadden, ge loofde men spoedig algemeen in liaar Goddelijke zending. In April 1421) begaf zij zich naar het door de Engelsclien bezette Orléans, en wakkerde daar den moed van de bezetting zóó aan, dat de belegeraars moesten aftrekken. Na een schitterenden veldtocht van hel Fransche leger geleid te hebben, deed zij den dauphin te Reims kro nen. Toen zij in 1430 door den vijand gevangen werd genomen, verdween het geloof aan haar hoogere zending. De vijand beschouwde haar als een heks en toon zij, door folteringen ge kweld, verklaarde een bedriegster te zijn, werd zij tot levenslange gev; genisstraf veroordeeld. Later herriep zij haar verklaringen en werd toen op 30 Mei 1431 te Rou_- aan verbrand. In 1455 werd op Ver zoek van Karei VII het vonnis her roepen en Jeanne d'Arc onschuldig verklaard. Later volgde haar Heilig verklaring door de Roomsch-Katholie- ke kerk. Uitvoerig stond de spreker daarop nog stil bij de Jeanne d'Arc-litera- tuur. Professor Brugmans betreurde het. dat Shakespeare in zijn „Hen drik V" zulk een verkeerd beeld van de Maagd van Orleans gaf, toen hij tiaar als ten vloekende heks be schreef. Ook Voltaire heefl aan Jean ne d'Arc groot onrecht gedaan, door baar te beschrijven ais een vrouw vau slecht allooi. Schiller eindelijk beeft in zijn „Jungfrau von Orléans" een sympathieke figuur van haar ge maakt, maar in dit dichtwerk is een ander minder tragisch slot gegeven, namelijk dat Jeanne d'Arc door ver liefd te worden op een vijandelijk officier, haar vaderland verraadt. Tenslotte betoogde Prof. Brugmans, dat de historisch juiste tragedie van Jeanne's leven nog moet geschreven worden. K i e z e r s 1 ij s t. Voor de kiezerslijst 1911 hebben xich aangegeven 309 pereouenverdeeld sis volgt: belasting in andere gemeen ten 15; één woning kiezers 168; tweewo ningkiezers 9; ééndienstbetrekking- kiezers 66; tweedienstbetr. 5, inwo nend zoon pensioenkiezer 1; spaar ^ankkiezers 15; examenkiezers 26. Examens Nuttige Handwerken. Te 's-Gravenhage zijn geslaagd de dames B. Gerla en J. Gerla. beiden te Haarlem. MUZIEK- EN VOORDRACHT AVOND. Het was jammer, dat gisteravond slechts weinigen den weg naar de bo venzaal van de Vereeniging gevonden hadden, om de gast te zijn T oy nbee-vereeniging. Evenals den vorigen avond was er ook nu reden, over bet bezoek te klagen. Vorige jaren was dezelfde zaal meestal maar juist groot genoeg om den bezoekers een plaatsje te bie den. Waaraan is deze vermindering der publieke belangstelling te wijten? Zeker niet aan hetgeen den bezoe kers aan kunstgenot wordt geboden Ook nu was een mooi en afwisse lend programma samengesteld. Het werd geopend door den heer Kaptein en mejuffrouw Pusch, beiden van Haarlem, die eenige nummers voor viool en piano ten gehoore brachten. De Romance van Joh. S. Svendsen, en vooral ook de Hongaarsche dans van Eichhorn werden zeer verdienstelijk gespeeld. Moge de techniek van den nog jon gen violist wel voor verbetering vat baar zijn, hij bewees toch duidelijk, dat hij zijn instrument meester is en gaf vooral gevoelvol speL De begeleiding van mej. Pusch ook heel goed. Door het applaus aangemoedigd, gaven beiden nog een paar extra nummertjes. Mejuffrouw Uyttenhooven, van Amsterdam, vergastte de hoorders OP een 6-tal zangstukjes. Ook zij had veel succes. Dit zou evenwel ongetwij feld nog grooter geweest zijn, indien ze geen 4 van de 6 liederen in vreem de taal gezongen had. Zijn er geen Nederlandsche dichters en componis ten 't Meeste applaus verwierf de zangeres met „Marleentje" van Emiel HuLlebroek. Mejuffrouw Mizerius, van hier, zorgde voor een verdienstelijke pia nobegeleiding. De Haagsche dames H. Wessels en SmixltCrans ver astten ons met haar voordrachten. Inderdaad, die waren heel aardig! De monologen „Het gor dijn" en „Een voorstelling" werden goed gegeven en deden de hoorders schudden van 't lachen. Nog meer succes hadden de darnes met het tooneelstulcje „Brautlied" Al zoo een welgeslaagde avond, wat kunstgenot betreft Nog eens jam mer, dat er slechts weinigen 3 noten Besmet t. Ziekten. In de week van 8 tot en met 14 Februari kwamen ter kennis van den Centralen Gezondheidsraad 1 geval van roodvonk te Haarlem, 1 geval van typhus en 1 geval van diphtheri- tis te Zandvoort. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. Ingeschreven: 5 timmerlieden, - machinale houtbewerkers, wa genmaker, 9 meubelmakers, 1 mo delmaker, 9 metselaars, 13 opper lieden, 2 stucadoors, 2 witters, 8 machinebankwerkers, 1 monteur, grofbankwerkers, 2 metaaldraaiers. 3 vuurwerkers, 1 ketelmakers, 8 burgersmedin, 4 machinisten, 7 sto kers, 1 eiectricien, 1 instrument maker, 2 koparbankwerkers, 8 ko perslagers, 6 loodgieters, 1 schoen maker, 2 zadelmakers, 1 kleerma ker, 24 schilders, 1 behanger, 1 stoffeerders, bloemisten, e tuin lieden, 16 grondwerkers, 2 bakksrs, 2 banketbakkers, 1 slager, 8 krui deniersbedienden, 1 keliner, 19 ma gazijnknechts, 16 loopknechts, 2 huis knechts, 1 sigarenmaker, 8 kantoor bedienden, 1 boekdrukker letter zetters, lithograaf, i hinder, 28 losse werklieden 1 dienstboden, 16 werksters, 2 naaisters, 3 kook sters, 2 huishoudsters, 8 vrou welijke kantoorbedienden, adspi- rant bouwk. opz., steenhouwers voegers. H. F. C. De Staatscourant bevat de Konink lijk goedgekeurde statuten van de Haarlemscüe Football Club, te Haar lem Deze vereeniging stelt zich ten doel het amateurs-voetbalspel te beoefenen en tracht dit doel te bereiken door a. het houden van geregelde oefe- ningen b. het deelnemen aan wedstrijden c. het uitschrijven van wedstrij den d. andere wettige middelen, die aan het doel bevorderlijk kunnen zijn. Aangehouden. Te Amsterdam is aangehouden 9e koffiehuisbediende H. A. de C., die ter stede, en ook elders bij goud smeden gouden horlogee en broches had gestolen. VIOOLCURSUS E. A. CATS. Gisterenavond legden de leerlingen van derf heer E. A. Cats, violist al hier, voor zeer veel belangstellenden in de Concertzaal van de Kroon eeni ge proeven van hun vorderingen en kunnen af. Natuurlijk waren er enkelen, wat men noemt onder den indruk, waar- door de streek minder vast was en de zuiverheid niet won. Doch de heer Cats mag tevreden zijn. Er werd zelfs voor leerlingen, zeer verdienste lijk, werk geleverd. Tegenover leerlingen zullen wij echter geen critiek uitoefenen en niet ieder nummer bespreken, de tekort komingen van sommigen kan en zal de heer Cats hen zeker wel onder 't oog brengen. De ensemble-nummers zooals Babil- lage van C. Gillet en Entre-Acte uit Mignon van A. Thomas, waren wel 't beste van den avond, en zeer mooi en frisch klonken Engelenzang van E. A. Cats en Deutsche Tfinze van Schu bert, voor dameskoor met orkestbege leiding. Engelenzang van den heer Cats is een melodieus vrouwenkoortje en de uitvoerenden deden hem alle eer aan door de uitstekende zuivere vertol king. Onder veel applaus werd den heer Cats een fraaie krans aangeboden. Een welverdiende hulde en een kleine vergoeding voor de moeite en de zor gen, die aan een dergelijke uitvoe ring voorafgaan* ALGEMEEN NEDERL. WERKLIE DEN-VERBOND. Aan het jaarverslag der afd. Haar lem onlleeneii wij het volgende: Het innerlijke leven van de afdee- ling gaf dit jaar weinig zorgen, do toestand bleef zooals het vorig jaar verslag aangeeft, de aftredende be stuurders werden bij acclamatie her benoemd, er werden 8 leden- en 11 be stuursvergaderingen gehouden. Wij betuigden adhaesie aan het adres der bakkers in zake de afschaf fing van den nachtarbeid; de enquête gehouden ten einde een overzicht te vraagstuk, dat opnieuw opleeft en waarin wij met succes de eerste voor bereiding hebben getroffen. Naast deze werkzaamheden van hoofd en hand kunnen wij boeken da den van het hart: bij de groote uit sluiting in de Textiel-Industrie Enschedé werden door ons alle uitge stotenen gesteund, op onze lijsten werd flink geteekend; de afdeelingen Delfshaven, Hindeloopen, Klaaswaal en Oud-Beijerland steunden wij In hun pogen een hunner te helpen; wij hadden bij den aanvang van het jaar ook een doode, ons medelid W. Bac ging den eersten dag van ons heen, de leden en de afdeelingen van het Verbond hebben de weduwe door de donkerste dagen heen geholpen; op t einde van het jaar is onze ijverige J. J. Wijkhuizen overleden, het nieuwe jaar zal zeker bewijzen dat ook in dit opzicht de afdeeling niet achteruit gaat. Twee besluiten vallen nog te mel den: lo. dat de afdeeling zich voor- loopig niet meer direct zal inlaten met politieke verkiezingen, dus geen candidaten meer zal stellen of steu nen; 2o. dat het 25-jarig bestaan der afdeeling, hetwelk in September a.s. plaats vindt, feestelijk zal worden herdacht, reeds worden geldelijke bij dragen gestort om den feestavond voor te bereiden. Minder gunstig stemt een overzicht van het ledental, nog blijven wij op def^TTcle hoogte staan, wel zijn er nieuwe leden bijgekomen, doch wij verloren er ook, en niet alleen door sterven of vertrek naar elders, maar ook door bedanken waarvan de reden niet bekend is, dit stemt treurig, dit jaarverslag is weder een bewijs, zoo deze nog noodig zijn, dat de afdeeling zonder grootspraak kan zeggen: wij doen onze plicht, ja, meer dan dat, waarom dan dat heengaan? Laten zij, wiens meening het is dat er iets niet in orde is, daar mondeling ofschrifte- lijk kennis van geven, opdat het Be stuur weet wat er schort. En zij die tevreden over de gong van zaken zijn, laten zij bedenken, dat contri butie betalen niet de eenige plicht is, krijgen over' de uitwerking van de medewerken mag geëischt worden; 't Wettelijke Regeling van de Arbeids- Bfisluur mandaat gevr overeenkomslen, werd op flinke wij aangevat en een uitgebreid rap port aan het Centraal Bestuur opge zonden; in het laatste gedoelte van 't jaar werden te Hillegom en IJmuiden pogingen gedaan eene afdeeling van het Verhond op te richten, to Hille gom was geen leven te bespeuren, te IJmuiden was de eerste indruk goed, het nieuwe jaar moge een goed resul taat brengen. Plaatselijk werd goed werk gedaan lijk, doch als het Bestuur bij de uit voering van eene opdracht hulp vraagt, moet elk lid doordrongen zijn van de waarheid, dat vóór stemmen ook vóór werken heteekent. Moge het nieuwe jaar in deze verbetering ge ven. Ten slotte ons Ondersteunings fonds, Hoewel geen reden tot onge rustheid gevende, mogen wij niet na laten te cunstateeren dat de cijfers achteruitgang aanwijzen, zij luiden door: het zenden van een afgevaar- j als volgt: saldo vorig boekjaar digde naar de vergadering bijeenge-j f 1681.21, ontvangsten f élöO.OS 1/2, uit roepen door de Kamer van Koophan-1 fjaven f 1200.40 1/2, stand der kas bij del, \yelke eene enquête wenschte ineinde van het boekjaar f 1320.89, zake de werkloosheid; twee afgevaar-1 zoodat er ecn nadeelig solda is van digden met vaandel trokken op naar 360.32; dit nadeelig saldo zou aan- ue meeting vour Slaalapeiisioueeriiig, merkelijk hooger zijn, als dc zeer ge- te Zaandam gehouden; een korte doch waardeerde steun van de Donateurs ons niet ten goede kwam. derling Hulpbetoon, te Haarlem. Zij heeft ten doel bevordering van de zedelijke en stoffelijke belangen harer leden. Zij tracht dit doel te bereiken langs wettigen weg, en wel door het houden van maandelijksche vergade ringen ter bespreking van de belan- j gen der vereeniging en die harer den, het jaarlijks houden van t feestvergadering en het stichten van een fonds, waaruit leden, die door ziekte of andere lichaamsongesteld heden in de onmogelijkheid zijn hun werk te verrichten, tijdelijk onder steund worden. Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij: G. Akkerman, Gen. de Welstr. 72, een bruinharige hond. J. van Boekhoven, Vooruitgangstr. 32, een rozenkrans. P. Hoogevorst, Tugelastra. 53, een muziekboek. D. Korsman, Regulierstraat 26, een gouden oorbelletje. A. v. Eikhout, Breestraat 30, een rol linnen. C. Derr, Weverstr. 9, een porte- monnaie met inhoud. J. Schipper, Pandpoort 2, een gou den hartje. S. Duivenbode, Saenredamstraat 49 rood, een portemonnaie met inhoud. Uit de Keehtszaa! DE MISHANDELING TE BEVERWIJK. Jacob J. te Wijk aan Zee, die den door E. L. gedooden Corns, de Graaff, in den nacht van 25 op 26 Augustus van het vorig jaar hevig met een bier- flesch op het hoofd sloeg, werd des wege hedenmorgen tot een gevange nisstraf van 3 maanden veroordeeld. De eisch luidde 4 maanden. Na de uitspraken gingen de deuren tot half twaalf dicht, ter behandeling van wat kinderzaakjes. Ze openden zich ter berechting van scherpe actie werd gevoerd naar aan leiding der sluiting van het Inwissel- bureau van 2 1/2 centstukken, speci aal onzen voorzitter als raadslid mag hier dank gebracht worden voor het welslagen dezer actie; een ver-1 botterdam ter hoogte van Woestduin zoek van den ChristeL Bestuurders-eeu vrouw mishandeld zou zijn. bond om mede te werken In eene be-Het bieek biJ aankomst van den Mishandeling. De politie kreeg gisteravond richt, dat in den laatsten trein van eging om weder eene Kamer van Arbeid voor de Bouwbedrijven op te richten, werd beantwoord met een ge motiveerd schrijven, waarin wij de onbelangrijkheid van de Kamer van Arbeid aantoonden; door de afdeeling werd bij het Informatiebureau trein op het Haarlemsche station, dat de 30 jarige J. V. G. uit Amster dam de 15-Jarige A. W. een stomp te gen de burst bad gegeven, omdat zij nern gesard had. ZANG EN VRIENDSCHAP. Ondersteuningsfondsen .„gediend het "."S. verzoek eene acue U-gen het ontwerp- aerlalej m üel bogm Van April, dat Z. Ziekteverzekering op touw te zetten, I k. 11. zal bezoeaen, uitsluiuun Ne- deze actie werd geopend met eene le- doi iamlscue woiken door bei suor ge zuig over dat Obtwerp, verdore goge- zobgeu worden. Daarom beeft Zang ens ontbreken nog; een vijftal leden Vriendschap de vijf koorwerken erden door de afdeel.ug opgegeven ^"koïn"^ geleëen" om eventueel in geschillen betreffen-1 ^el Cuok voornemen, No de Veiligheidswet op te treden: aan dorlandsche solisten uit te noodigen, enkele firma's hier ter slede werd, die composities van eigen bodem uit-1 naar aanleiding der toestanden door de enquête in zake de Arbeidsover-Vwr 100var de beschikbare ruimte eenkomsten t een schrijven gezonden, waarin hun werd op de wetsontduiking gang "hebben in hunne fabrieken gepleegd en op erbeteriug aangedrongen, deze kwee I Onderling Hulpbetoon, ties zijn nu naar de betrokkenKamers Staatscourant bevat de Konink- van Arbeid opgronden en blijven on II,J|! «willigde statuien van de Kleermakers-Vereeniging „On- ie aandacht behouden: eveneens u deru„g Hulpbeloon". tlvans genaamd: zorg gewijd aan het Woning- Kleormaberszezellen-Vereeuiging On lichi Bekomen dal Gelaat zullen zij, die zich voor K,,n bel coacertjaar 19H—12 als lid opge- on aannn ,,n Ven, op dit Aprilconcert vrijen toe- R1JWIELVERDUISTERING. Een jonge man, H. J. P., vroeg op den 29sten December van 't vorig jaar aan den Schotenschen rijwielhande laar Jac. P. voor een paar uren een rijwiel te huur. Hij kreeg het, maar kwam er niet mee terug, beschikte over het karretje als heer en meester en reed, met nog enkele andere jon gens, „den Oost in", met 't plan naar Duitschland te gaan. In Arnhem werd de fiets verkocht Wegens dit feit had P. zich heden ochtend te verantwoorden. Beklaagde zei, dat het de bedoeling was, met de rijwielen Duitschland in te gaan, daar werk te zoeken, en zoo dra dit gevonden was. de fiets terug te zenden, of haar anders door den vader te doen koopen. Maar de president geloofde van dat verhaal niet veel. Mr. Hover releveerde beklaagde's slechte renutatie. De jongen heeft reeds zes maanden in de tuchtschool doorgebrachtbeklaagde's andere broeder stond nog onlangs terecht wegens een koperdiefstal bij de H. IJ. S. M. Nog kort geleden is den offi cier ter oore gekomen, dat beklaag de met zijn broer en nog anderen ie Bloemendaal een aanzienlijke partij koper, toebehoorende aan de Ned. Bell-telefoon-maatschappij, ontvreemd heeft. Mr. Hoyer zou misschien de ze zaak niet vervolgen, maar liever wegens de onderhavige rijwielver duistering een ernstige straf vragen, in de hoop, dat de rechtbank met zijn (Mr. Hoyer's) moreel e belofte reke ning houden zou, en beklaagde zijn vrijheid voor een goeden tijd ontne men. De eisch luidde zeven maanden gevangenisstraf. Mr. Leesberg, beklaagde's raads man pleitte clementie. Beklaagde zelf zei, 't vreeselijk te vinden, dat zijn vader nu om 't ge drag van de zoons met gebogen hoofd loopen moet Een man. die de orde van Oranje-Nassau heeft... „Dan had je daar maar eerder aan moeten denken" merkte de presi dent zeer juist op. SCHELDPARTUTJE EN NOG WAT. Iwee getrouwde vrouwen In het Schoterkwartier schijnen op niet al te goeden voet met elkander te staan. Wederkeerig schelden zij elkaar uit Een van hen begun het eindelijk te t. en zij uieiKLo een klacnt bij I den hurgeuieesier van Schuten in. Dies bevund mej. V. zich hedenmor gen in „het bankje". Het getuigenverhoor nam een aan vang. Toen B. van Dijk, een Scbotensche lantaarnopsteker, gehoord zou wor-1 den, weigerde deze den eed' af te leggen. Getuige zei: mijn ja is ja en mijn neen neen. Ik zal geen onwaarheid spreken, maar wil met een belofte volstaan. Ik behgor tot geen enkel kerkgenootschap, want Ik ben nimmet aangenomen. De President: „Zijt gij gedoopt Getuige„Ja. dat geloof ik wel, in de Christelijk Gereformeerde kerk ln Overijsel, maar toen was lk nog vol komen onbewust. Den eed leg ik be slist niet af." Mr. Hover vroeg schorsing van de zaak voor den tijd van vier wekf^_ Nadat de rechtbank eenige oogen- blikken in raadkamer vertoefd had, werd de zaak lot 16 Maart uitge steld. DIEFSTALLETJE. De arbeider Krijn V. heeft op 9en lOen November van 't vorig jaar wat paaltjes van de wntersehoeiïng van het vaarwater „De Pijp" weggeno men. Deze stukjes hout, dia aan da gemeente Beverwijk toebehoorden, wilde V. ter verwarming van zijn wo ning gebruiken. De waarde van elk dezer paaltjes ia gering, maar „te zamen en in veree niging" voorkomen zij oeverafschui vingen. Mr. Hoyer eischte een week gevan genisstraf. De mogelijkheid toch van ernstig nadeel bij hoogen waterstand ban zich voordoen. UITSPRAKEN. J. J. H., musicus, gedetineerd, ver duistering, 2 maanden gevangenis-' straf met aftrek prev. hechtenis. J. van de G., bakker, te Haarlem, diefstal, 4 maanden gevangenisstraf met aftrek prev. hechtenis. K. K., los werkman, te Koog aan. de Zaan, diefstal, wederspannigheid, beleediging ambtenaar, 14 dagen ge vangenisstraf. G. de P., zonder beroep te Haarlem, diefstal, een maand tuchtschoolstra f. L. N. B., en G. van V., losse werk lieden, gedetineerd, poging tot dief stal, ieder 3 maanden gevangenis straf met aftrek prev. hechtenis. de B. en J. C. S., losse werklie den te Haarlem, diefstal, de le twee maanden gevangenisstraf, 2e zes we ken gevangenisstraf. S., voermansknecht te Haarlem, verduistering, 6 weken gevangenis straf. van K., los werkman, te Haar lem, diefstal, 2 maanden gevangenis straf. J. G. van M., metselaar te Haarlem, huisvredebreuk, f 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. van der S steenhouwer te Leiden, opz. zaakbeschadiging, drie maanden gevangenisstraf. A. van D., arbeider te Zandvoort, huisvredebreuk, f 5 boete of 5 dagen hechtenis. van M., los werkman te Zaan- dam. wederspannigheid en eenvoudi ge beleediging, 10 dagen gevangenis straf. L. D-, los werkmah, te IJmuiden, mishandeling, 14 dagen gevangenis straf. J. L. de W., dienstbode te 's-Hage. diefstal, f 10 boete of 4 dagen hech tenis. J. S., koopman te Amsterdam, be delarij, 5 dagen hechtenis. J. K., arbeider te Volendam, we derspannigheid 10 dagen gevangenis straf. J. V., vrachtrijder te Hillegom, ver wonding door schuld, 2 dagen hechte nis en f 150 schadevergoeding. GECOSTUMEERD KINDERBAL. In het Brongebouw had Woensdag avond het j aarlij ksche bal-masqué voor de kinderen der abonné's plaats, dat zeer geanimeerd verloopen is. In de gezellige fees# aal, met guirlandes en planten feestelijk aaugeMeed, had den gelieelen avond een vroolijk kin- der lx-weeg plaats. Allerliefste meisjes, gecostumeerd. en in T wil, dansten keurig en net met dito jongentjes van eenige tur-' ven hoog en grooter. en niet eene be valligheid, dat het een lust was om er naar te zien. Hei aantal gecostumeerde kinderen was ditmaal met groot, ongeveor 40. maar die er waren hadden veel werk van hun pakjes gemaakt. De qualiteit stuud ver boven dc quantiieit. Lieve vlindertjes en Zeeuwsche ol Hollandsclie boerinnetjes huppelden naast Kerstmannetjes, straatmuzi kanten of wel Indianen, die zoo re gelrecht van het oorlogspad schenen gekomen le zijn, om nu voor een wijle hun strijdbijl op te bergen en zich geheel aan de godin van den dans te wijden. Dan was er ook nog eeu clown, die met zijn paardje niet weinig den lachlust opwekte, terwijl ook een dienstmeisje en een schoorsteenveger

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1