De Erfgenaam van Vering NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 28® Jaargang. Ho. 3483 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 16 FEBRUARI 1911 B HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN A D V E RT E N TIËN: per drie maanden: A/Van I5 segeis 50 Cis.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem«-20 Haarlem van 15 regels/l.f elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der T Bij Abonnement aanzienlijk rabat gemeente)1.30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.® éT 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. GaZs3ezTdni"toi,Vo'orWarl'em' 1 I M7K XA&MÊÈÊ&hX, «edactili Administratie: Qroote Houtstraat 53. „de omstreken en franco per posf 0.45 Interconimnnaa! Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerijs Zuider Buitenspaanie 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiön en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemadhtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. tweede blad. OM ONS HEEN No. 1309. Nabetrachting yan den Gemeenteraad. We weten het nu, eens en voor al. Professor Six weet van het restau- reeren van schilderijen niets af, Dr. Bredius is niet minder bekwaam dan Prof. Six, de directeur Kronig is een deskundige tusschen aanhalingstee- kens, do Commissie van toezicht beeft onwaarheden gezet in haar rap porten en Burgemeester en Wethou ders hebben den Raad niet voldoende ingelicht. Ziedaar al deze hoeren uitgestrekt op het slagveld, waarop de heer Middelkoop Woensdagmiddag triom fantelijk heen en weer liep. Wie er lust in heeft, moet al de krasheden, die dit Raadslid in de kille zaal slingerde, in ons verslag maar eens nalezen, ik heb geen lust, om ze hier te herhalen. Do heer Middelkoop vierde in zijn eigen oogen blijkbaar een triomf, de overwinning van „zie je wel, ik heb 't altijd vvel gezeid I" Had hij vroeger, toen een van de schilderijen blind werd, van een catastrophe gespro ken, nu wilde hij dat woord herha len. Do manier, waarop menschen van een succes genieten, is nu een maal verschillend de een ondergaat 'het bescheidenlijk, doet er liefst het zwijgen toe dé ander kraait, het uit over de huizen. Tot de eerste soort behoort de heer Middelkoop niet. Maai- bestond hier inderdaad aan leiding tot triomf Zeker, de heer Middelkoop heeft indertijd de aan dacht op den toestand van de schilde rijen gevestigd. Maar B. en W. en de llaad hebben toch niet ontkend, dat verandering noodig was, zij heb ben toch een directeur benoemd en die directeur heeft den moed gehad, tegen de Commissie in, de grondige behandeling voor te stellen, waartoe nu besloten is. Het woord van hulde, dat de heer Krelage richtte aan het adres van den directeur, heb ik dan ook begre pen, dat van den heer Van den Berg aan don heer Middelkoop heb ik niet goed gevat. Want de rede was fel en de argumentatie bitter zwak. Wanneer men iemands onver stand wil aantoonen, is 't toch zeker niet voldoende er op te wijzen, dat hij door een ander in een polemiek on verstandig is genoemd, noch, dat hij een rapport van een ander wel niet gelezen zul hebben, er in elk geval niets van begrepen heeft. Redeneeringen met zoo zwakken ondergrond wreken zich op wie ze uitspreekt. De heer Middelkoop heeft ten slotte gestemd vóór het voorstel van dezen „ondeskundigen" directeur en den zoo fel bestreden Dr. Bredius. Deze inconsequentie is te kluchtig, om haar door commentaar te ver zwakken. Al te formeel zou ik voor mij nooit willen zijn een krachtig woord mag wel eens door de lucht suizen. En de Commissie van toezicht lijkt mij hoe langer hoe meer een misbaar college. Maar laat men dan ruiterlijk komen met een voorstel, om haar op te hef fen. Venijnigheidjes als niet den can- didaat, dien zij wenscht te benoe men, of hem zoo zoo te benoemen, aanvallen op haar deskundigheid in een openbaar College, waar zij zich niet verdedigen kan, zijn kleine mid delen, die in den Raad niet behoor den te worden gebruikt. Het voorstel van den heer Krelage, om nog vóór de restauratie een ad vies van twee scheikundigen in te winnen, vond maar weinig steun. Negen van de dertig Raadsleden had den daarvoor sympathie. Uit de opmerkingen van de heeren Kruseman en Loomeijer, die van scheikunde op de- hoogte zijn, bleek dat de soort van chemici, die de voor steller wenschte, h. i. de ware soort niet was en bovendien sprak de heer Spoor een waar woord, toen hij zei, dat het nu met al die adviezen en deskundigen eens uit moest zijn en dat de Raad een daad moest durven. Zoo is het men kan niet altijd, uit vrees voor de verantwoordelijkheid, uitstellen en opnieuw steun zoeken bij anderen. Eéns moet er gehandeld worden. In mijn jeugd bestond ei- een versje, waarin beschreven wordt hoe een boer een jongen uitzendt, om haver te gaan halen, als deze nie't terug komt vuurvlam uitstuurt om den jongen te branden, dan water om vuurvlam to blusschcn, dan koebeest om water te gaan slurpen, dan knup pel om koebeest te gaan ranselen. Maar er gebeurt niets hoegenaamd, totdat de baas zelf gaat en dan komt alles terecht En knuppel sloeg het koebeest wel, En koebeest slurpte water wel. En water bluschte vuurvlam wel, En vuurvlam brandde Joosje wel, En Joosje haalde haver wel, En kwam ook weer naar huis toe. Deze eigenaardige verzameling deed mij denken aan de vele deskundigen, die uitgestuurd wordende Raad heeft nu gehandeld en er zal wat ge beuren. Iets goeds, meen ik, waarvan de directeur van ons museum, n' en déplaise den heer Middelkoop, zich de eer mag toeèigenen. Voor een jongen ambtenaar is moed noodig. om dwars tegen een Commis sie van toezicht in een voorstel to doen dat B. en W. het overnamen en de Raad het goedkeurde, heeft de positie van den heer Kronig niet weinig versterkt. Er is nog een lid van den Raad, dat wel eens wat luid van den toren blaast. Dat is de heer Rinkema, maar hij heeft den moed, om er voor uit te komen, wanneer hij te ver gegaan is. - Zoo heeft hij kloekmoedig en openhartig zijn leedwezen betuigd over wat hij eenïge maanden geleden over den arbeid aan het Bureau van Publieke Werken heeft gezegd. Uit een rapport is hem gebleken, dat er veel werk aan dat bureau wordt gedaan en dat vooral de direc teur zeer zwaar belast is. Wij aan de perstafel hoorden van het bestaan van dat rapport voor het eerst. Misschien krijgen we het ook nog te zien, omdat het antwoord op een openlijken aanval toch evengoed publiek mag worden gemaakt, als die aanval zelf. En zoo kom lk tot het verbod aan hoofden en directeu ren van scholen, om over hun tak van dienst aan derden iets mee te deelen. De heer Kleynenberg vroeg aan den voorzitter, of er in den laat- sten tijd iets gebeurd was, dat het zenden van een circulaire daarom trent, zooals pas door B. en W. was gedaan, noodig maakte. Dat was het geval niet, maar de andere ambtenaren hadden die al vroeger gekregen en na 't geval Kro nig de onderwijsmannen ook I -De heer Kleynenberg betreurde dat en ik met hem. Alles wat in een school voorvalt, wordt door de kinde ren toch oververteld en vaak ver fraaid (wat soms beteekent verlee- lijkt) en vergroot. De pers kan door informatie bij het hoofd een boos gerucht niet meer onmiddellijk tegen spreken. Over B. en W. moet het gaan en de tegenspraak heeft dan minstens dagen noodig vóór die tot openbaarheid komt. Inmiddels heeft het booze gerucht al zoo vosf wortel geschoten, dat jo het niet meer uitrukken kunt. En dun de overdrijving, die zulko circulaires uitlokken, uit angst voor oneervol ontslag en rechtsvervolging, vreeselijkheden waarmee ze dreigen De voorzitter was verbaasd over het feit, dat iemand die vroeg, hoe groot de 1-lout en het aantal inwoners van Haarlem is, ten antwoord heeft ge kregen, dat dit niet kon worden mee gedeeld. Datzelfde antwoord heb ik gekregen, toen ik eens informeerde, hoe hoog in een bepaald jaar het per centage van onze belasting was ge weest. En er zijn meer staaltjes van die soort. Zeker, er moet orde zijn. Maar een circulaire te verspreiden als cr geen enkele aanleiding voor is en dat nog wel in een tak vuu dienst, die uit den aard der zaak de openbaarheid zelve is dat schijnt mij toch niet ver standig. In de plaats van den heer Hulswit, die voor 3 maanden naar Zuid-Ame- rika gaat, is Mr. Thiol benoemd tot tijdelijk wethouder. Deze heeft die benoeming aangenomen. Het verdient groote waardeering, dat Mr. Thiol in het College wil bij springen als men hem noodig heeft. Zoowel in een particulier- als in een gemeente huishouden is een knap pe noodhulp van groote waar de. En dat het ambt geen sinecure is bleek wel hieruit, dat de heer Huls- wit zijn plaatsvervanger dadelijk na de benoeming gelukkig kwam maken met een groote paperas. die niet schoen te kunnen wachten, geen uur en geen kwartier J. C. P. Buitenlandsch Overzicht DE WENSCH VAN DE IEREN een eigen volksvertegenwoordiging te" hebben, zql nu misschien (optimisten zeggen wellicht) binnen met al te iongen tijd vervuld worden. Deze belofte hebben de Ieren gis termiddag in 't Lagerhuis gekregen. De bepaalde toezegging kwam wel onverwacht, maar voor de Ieren ze>- ker niet onwelkom. Er werd nog gediscussieerd over 't ad res van antwoord op de troonre de. De oppositie diende een amende ment in, waarin de Home-Rule-poli- tiek veroordeeld en een duidelijke re- geeringsverklaring geëischt werd Nu, die kunnen jelui wel krijgen, zoo zei de minister-president. Hij ont kende, dat er eenige dubbelzinnigheid zou zijn in de houding der regeering. Volgens den premier is een afdoende oplossing van het Iersclie vraagstuk alleen te verkrijgen door aan Ierland j een Ierscli parlement te geven, en daarnaast een Iersch uitvoerend ver antwoordelijk bestuur te stellen voor zuiver lersche aangelegenheden. Gezorgd moet evenwel worden, dat de suprematie van het Rijksparlement blijft gehandhaafd. De lersche leider Redmond gaf uiting aan zijn groote voldoening over de verklaring van den premier, dio algemeen beschouwd wordt als een voorteeken. dat de Home-Rule- wet in de aanstaande zitting zal wor- dpn ingediend. Het amendement der oppositie werd vet-woipen met 32G tegen 213 stemmen. Het Adres van Antwoord werd daar op aangenomen. Nu, er is ook lang genoeg over ge debatteerd. Do minister-president deelde nog mee, dut do Veto-wet 21 Februari in behandeling zal komen. eu wacht met spunning 't Is nog lang niet zeker ol in Duitschland de quaesties over EEN GRONDWET VOOR ELZAS- LOT11ARINGEN zullen worden opgelost. De Rijkscommissie, die reeds be sloot, dal Elzas-Lotharingen een zelf standige bondsstaat zou moeten wor den, nam gisteren een voorstel aan. volgens hetwelk aan het hoofd van dezen Bondsstaat een stadhouder zou staan, die op voordracht van den Bondsraad door den Keizer voor het leven zou moeten worden benoemd en die alleen door een besluit van den Bondsraad van zijn ambt ontheven zou moeten kunnen worden. Tc voren legde de regcc-ring de ver klaring af, dat het voorstel politieke ea staatsrechtelijke onmogelijkheden be\ atte. De macht des keizers zou zich volgens het voorstel beperken lot do benoeming van den stadhouder, waar op de keizer overigens geen invloed zou kunnen oefenen de stadhouder zou verder tegenover den keizer geen verantwoordelijkheid meer dragen. Er zijn. zoo verklaarde de regeering, slechts twee mogelijkheden, óf men stichie een van Keizer en rijk onaf hankelijke souvereinitcit en make zoo I Elzas-Lotharingen tot zelfstandigen bondsstaat, óf Elzas-Lotharingen Llij- ve Rijksland. In dit laatste geval zijn andere betrekkingen tusschen stad houderschap en keizer als thans be- j staan, onmugelijk. De regeering houdt daarom vast aan de grondslagen van het door haar ingediende voorstel. Men ziet 't, moeilijke principieele quac-sties, die niet gemakkelijk tot een oplossing zullen worden gebracht. EEN KONINKLIJK BEZOEK, waarover zeer verschillend geoor deeld wordt, is dat van Koning Pe ter van Servië aan den Italiaanschen Koning Gistermiddag is de gast te Rome aangekomen. Een telegram meldt, dat hij door den Koning, de ministers en andere autoriteiten aan 't station be groet werd. De vorsten omhelsden el kaar tweemaal. Een groot© menigte juichte Koning Peter toe. Tot zoover 't telegram. Allereerst blijkt uit deze ontvangst, dat de ho ven der Europeesche mogendheden nu langzamerhand 't vooroordeel te gen het Servische hof, ontstaan na den koningsmoord, hebben laten va ren. Ten tweede is dit bezoek eigenaar dig om reden van internationale po litiek. In de beruchte Balkan-crisis stond Servië heel vijandig tegenover Oostenrijk-llongarije en nog is er iets au een gespannen verhouding. En au gaat Italië de bondgenoot van 't. O -H -rijk den Koning der Ser viërs aldus huldigen... DE VEREENIGDE STATEN, ENGE LAND EN CANADA. Toen dezer dagen in de Amerikaan- sche Kamer van Afgevaardigden hot wederkeerigsverdrag met Canada werd behandeld, gat do leider der de mocraten Champ Clark als zijn mee ning te kennen, dat het verdrag met Canada de voorloopei' zou zijn van de vereeniging van dat land met de Ver- eenigdc Staten, die na korten of lan gen tijd geheel Ncord-Ainerika zou den beheerschèn. Ilij verklaarde te voorzien, dat eens de tijd zou konten dat Engeland met genoegen Canada aan de Vereoitigde Staten zou overge- de Cauadeezon het reci- prociteitsverdrag van 1854 niet had den opgeheven, zouden de kaüsen op vereeniging der beide landen reeds nu veel beter staan. Zoo sprak deze volksvertegenwoor diger. upgemerkt zij, dat men op dit oo- genblik in Engeland aan geen af stand van Canada denkt. En 't is niet waarschijnlijk, dat de Eirgelsche nteening in deze spoedig veranderen zal. De ntinisterieele crisis in Turkije toont aan. hoe EIGENAARDIG DE TOESTANDEN IN T LAND VAN DE HALVE MAAN zijn ,ook al heet aJles nu gemoderni seerd 't Was bekend, dat de Turksche grootvizier Hakki jtasja en de minis ter van oorlog Mahmued Sjefket pas ja vast besloten waren, een einde te maken aan het medebestuur van het comité „Eenheid en Vooruitgang", n-jg herinnerend aan oe revolutie. Muur dit comité blijlt doen, alsof het alleen recht heeft lakens uit te dee len. Het heeft aan verschillende per sonen de vacante portefeuille van bin- neulaiKische zaken aangeboden, maar geen enkele wilde ze aanvaarden, wanneer niet alle leden van de reeee- ring, die deel uitmaken van het comi té, benevens de ministers van finan ciën, van openbare werken en van justitie, genoodzaakt werden hun ont slag te nemen. De ministerieele crisis is dus nog niet opgelost. En de strijd tusschen het comité en de oppositie wordt hoe langer hoe scherper. In de vergade. ring, die onder voorzitterschap van dr. Nazim werd gehouden, werd over alle ministers een votum v^n wan trouwen uitgebracht. De minister van Openbare Werken heeft aanvrage voor ontslag inge diend. De Minister van Onderwijs heeft datzelfde voornemen te kennen gegeven 't Belooft dus nog wel eens tot ver rassingen te zullen komen I DE KRETENSER QUAESTIE is nog altijd niet opgelost. Gelukkig vecht men nog steeds met nota's en 't is bewezen, dat die niet veel kwaad1 doen. De Turksche regeering heeft haar gezanten bij beschermende mogend heden van Kreta opgedragen, bij de regeeringen dezer staten stappen te doen in verband met de toepassing der Grieksche militaire wet en der herziene Grieksche grondwet op Kreta. UIT NICARAGUA. Er schijnt in Nicaragua weer iets niet in orde. Volgens een telegram uit! Managua hebben daar een aantal raadselachtige ontploffingen plaats gehad in gebouwen in de nabijheid van het paleis van den president. Wat er eigenlijk gebeurd is blijkt niet, maar wel wordt nog gemeld, dat president Estrada met zijn gezin im- trek heeft genomen in het Amerikaan- sche consulaat. DB PEST IN CHINA, Volgens uit Kharbin ontvangen be richten neemt de pest aldaar af en Is in de laatste drie dagen geen enkel Europeaan door de ziekte aangetast. In andere streken van Mondsjoerija echter is de toestand verergerd. Te Moekden brendt de ziekte zich uit en in de omliggende dorpen eveneens.: De besmetting wordt daarheen over gebracht door de tallooze werkloozen, die in de steden niet worden toegela ten en zich nu over het platteland verspreiden. Den 20sten Februari zal te Irkoetsk een vergadering van geneeskundigen worden gehouden ter bespreking van de maatregelen, die genomen moeten worden te een den tijd, dat de blnnen- landsehe scheepvaart weder begint Te Berlijn is een vergadering van de gezondheidscommissie gehouden, waar hygiënisten van naam beraad slaagden over het pestgevaar. De ver gadering kwam na langdurige bespre kingen tot de overtuiging, dat er Stadsnieuws Verlof Drankwet. B. en van Haarlem brengen ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van F. Knaven, out verlof tot het verkoopen van alcohol- in udenden drank anderen dan ster ken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop ui het perceel aan den Jansweg no. 17. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Woensdagavond vergaderde in de tuinzaal van café Brinkmann de af- deeiing Haarlem ea Omstreken van de Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, voor de eerste maal onder leiding van den heer Joh. de Breuk. In die herkomste vond de heer E.- FEUILLETON aar het Engelsch door CHARLES GARVICE. 65j Zulke idioten stemde Lady Mary verontwaardigd toe. En Ste phen spreekt hij dat niet tegen Arme. oude Stephen 1 zeide Charlie. Ja, hij heeft aJles gedaan wat hij kun hij heeft alles ruiterlijk bekend. Alles had hij gedaan uit lief- Te voor Percy. De oude kerel was zóó gehecht aan de oude plaats en den ouden naam, en kon niet verdragen, dat het geld weg zou gaan en mls- uchien voor goed verdwijnen, zooals hij dacht Natuurlijk wist hij niet, dat er nog een kind van Lord John in leven was, en hij dacht, dat het ge recht alles in de wacht zou slepen, en dat kon hij niet verdragen. Hij zag Percy in zijn verbeelding als een graaf zonder veel geld wat hij ge weest zou zijn en nu ook is en daar om verstopte hij het testament Het is een wonder, dat hij het niet vernietigd heeft, xeide Lady Mary. Ja, maar ik geloof, dat men schen, die zoo iets doen. er zelden toe komen de documenten te vernietigen. Hij zou nooit tot andere gedachten zijn gekomen, als hij niet gezien hud, dat Percy het zich zoo aantrok, Cora te moeten verliezen. Arme, oude Stephen 1 Waarom heb je zooveel medelij den met hem Ik ben er van over tuigd. dat hij heel veel kwaad heeft gedaan, pruilde Lady Mary. Weet je het niet zei Charlie bedaard. Hij is overleden. Dood Ja, en gestorven in de armen van Percy. Percy verliet hem dag noch nacht, terwijl hil stervend was. De oude man sprak tegen niemand anders, keek naar niemand anders dan naar Percy. Hij is een week ge leden gestorven. Arme, oude kerel 1 Hij deed alles wat hij kon om het kwaad te herstellenbekende alles oprecht en vertelde Cora alles wat hij zich omtrent haar familie kon herinneren. Heeft zij hem dan opgezocht Ja, knikte Charlie. Ik heb haar daar ook vijf minuten lang ge zien. Zij ging nog denzelfden dag te rug. Terug 7 Waarheen Heb ik je dat niet verteld Zij is op de Grange een landgoed van Lord John nu haar bezitting ln Bucks. O ja, Percy heeft dat alles zoo geregeld. Zij wilde teruggaan naar de school naar Amerika het dood er niet toe waarheen en wil de hern alles teruggeven maar hij had andere plannen. Hij is haar voogd en daarom weet hij hot natuur lijk het best. Natuurlijk. Hij is een van do heeren der schepping. Ja. juffrouw Onbeschaamdheid, oude Perce heeft over het algemeen altijd gelijkHij zei, dat zij een vrouw van beteekenis zou worden in de wereld, en dat zij bezit moest nemen van hetgeen haar toe kwam. en er zich aan wennen moest, menschen van haar stand te ontvan gen. De Grange is even groot als de W'old. moet jo weten en zij l»ez1t daar een groot dorp. Is dat misschien geen partij voor een of ander groot heer 7 ilm ik weet niet, waarom ik het niet zou probeeren ahem 1 Ik ook met 1 untwoordde La dy Mary, alleen is zij duizendmaal beter dan ik beu, en daarom millioen maal te goed voor zoo'n onbescluuun- den rakker als jij 1Ga voort. Daarom liet Perce dus de Gran ge in orde maken, zond er allerlei dingen heen alles waarop zij bij zonder gesteld was en dat zij gewoon was op de Wold te bewonderen en richtte het landgoed zoo aangenaam mogelijk voor huar in. Voor haar alleen Neen, neen, natuurlijk niet. Lady en Lilian Devigne. Lady Mary liet een zuchtje van on tevredenheid hooren. at is er nu 7 zei Charlie. Bevalt dat L'we Hoogheid niet 7 Altijd die Devigncs zei Lady Mary ongeduldig. Weet jij ver tel mij eens, Charlie, houd jij van haar, heb je een gevoel, alsof je je weet wat lk bedoel alsof je Lilian Devigne volkomen kunt vertrou wen Charlie overwoog haar woorden ln stilte. Ik vraag mij af lioc de manr.en zoo dom kunnen zijn zuchtte Ma ry klagelijk. Dat zij ten prooi kunnen zijn van zooveel slimmere leden uwer sek se. zei Mr. Charlie gevat. Ja I en misschien valt een uwer ten prooi aan Lilian Devigne, ant woordde Lady Mary even gevat. Ma&r ga voort. Straks is het mijn beurt. Welnu, Lady Devigne en Li'ian wonen daar met Cora en zij zal het volgend seizoen huar intrede in de wereld doen. Onder de vleugelen van Lady Devigne natuurlijk zei Lady Ma ry, nu sarcastisch. Juist. Wat heb je daar tegen O, niets. En is Cora gelukkig Ik weet het niet, maar ik denk van niet Een paar dagen geleden ben ik er geweest en ik ging mee naar de partij van Lord B&refield. Den geheelen avond was Cora als door een eerewacht omgeven. Zij was haar gezelschap wel waard, ofschoon zij zoo koud en ontoegankelijk was als een ijsberg. Natuurlijk is het een groote verandering en zij is al buiten gewoon erg veranderd precies een volwassen lady, en mooier dan ooit. Ik zou wel eens willen weten, of Lord St. Clare morgen een bezoek komt brengen! fluisterde Lady Ma ry zachtjes. Charlie lachte en gaf haar een tikje op de wang. Je bent voor mijn gemoedsrust veel te zeker van mij, zei hij. Ik zou wel willen, dal ik je eens ja- loersch kon iirakeu. Probeer net maar, hernam Lady Mary dreigend. Alsof iemand jaloersch zou kunnen zijn van zoon grooten. dwazen beer van een jongen En Cora, denk je, dat zij ongelukkig is 7 Daar beu ik van overtuigd, zei Charlie met nadruk. lk hield haar in het oog op de partij van Bare- field, en merkte op. dat er een eigen aardige trek om haar mond lag zoo'n peinzende, moede trek. Ja, ik weet niet, hoe ik het noemen zal, als of zii doodvermoeid was en zich doo- delijk verveelde. Was Lord Percy er Neen, zei Charlie, Percy heeft haar nog niet gezien sinds zij op de Grange i6 gekomen, en hij gaat nergens heen. Hij laat mij bij hem op zijn kamers wonen dezelfde van vroeger, moet je weten en natuur lijk zie ik. hoe hij zich maar al te goed in die omstandigheden schikt. Wat bedoel je vroeg Lady Mary. O. zei Charlie vlug, ik be doel. dat hij zulk onmogelijk verte lend werk bij de hand heeft genomen; hij zit maar over papieren en boeken gebogen, en rookt in een treurige, maar zeer besliste stemming zijn PUP- .Arme ventzei Lady Mary. Ik heb zoo'n medelijden met hem Je kunt er wel Inkomen wat zijn ge voelens zijn omtrent die stomme lan derijen en dat rampzalige geld. Alsof Corn daar iets om gaf I'recie3 wat ik Waagde op to merken. zeide Charlie. lk weet, dat Cora er het land aan heeft, dat de zaken zoo geloopen zijn en onder ons gezegd, Pollie. geloof ik, dat zij er alles voor over zou hebben om de dmgen weer te krijgen, zooals zij waren. De laatste paar dagen liec-ft hij zitten turen over atlassen, h#.:ft oude plannen voor den dag gehaald, en ik ben half bang. dat hij weer een of andere groote reis wil ondernemen naar het Noorden of naar Afrika, of ergens anders heen. waar veel gevaar is. en waar hij groote kan« heeft nooit vandaan te komen. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 5