RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD u LICHAAMSGEBREKEN ALS MODE SCHEPPERS. Kr zijn verschillende mode's, die ontstonden uit den wonsch, het een of ander lichamelijk gebrek te volber gen. Het daartoe dienend middel werd dan zoo lang gebruikt, dat men ten slotte zijn merkwaard! gen oorsprong geheel vergat. De dochters van ko- ni)%* Lodewijk IX van Frankrijk huil den buitengewoon groote voeten, daarom vonden ze, zoo zegt uien, de sleepjapon uit. De gemalin vsn ko ning Philips 111 was door moeder na tuur, bedeeld met een hals, welke, zooals een ongalante hoveling op merkte, een ooievaar niet misstaan eou hebben zij bracht de hooge halskragen in gebruik. Aan een koning van Engeland, die aan voetverdikkingen leed, heeft de Mode te danken, dat In de middel eeuwen de groote, breed© schoenen zeer in gebruik waren en koning Lo dewijk XIV van Frankrijk moet ito reusachtige allongepniiken aan zijn liof slechts daarom tot mode verhe ven hebben, omdat zijn nek mot zeer leelijka gezwellen bedekt was. De thans nog in sommige streken bij de vrouwen geliefde mode, het hoofd rnct oen kettlngtje of een lint to tooien waarvan een edelsteen tot op het mid den van het voorhoofd afhangt, Is te donken aan eene hofdame van koning Frans I van Frankrijk: zij moet op het voorhoofd een kleine brandwonde gehad hebben, waaraan ze zicii zeer hinderde; volgens oont andere over levering sprong op die plaats oen adertje, waardoor een litteelcen bleef. liet is echter niet eens uoodig, zoo ver in de geschiedenis terug te blik ken. Men weet, dat koningin Louise van Pruisen opvallend schoon was, met name haai* armen en schouders herinnerden aan de standbeelden van klassieken ouderdom. Maar haar hals was niet van volmaakten vorrn en moge het. dan ook legende zijn. dat de koningin een krop gehad heeft, zoo was dit. gebrek toch wel de oorzaak, dat ze zich nooit zonder halsdoek ver toonde. De Engelsche manier van he! shake-hands, het elkander de hand schudden met opgeheven elle bogen. komt van ©om? prinses. Uio een pijnlijk gezwel in den oksel had en haar voorbeeld vond spoedig aan hei geheele hof navolgers, liet, schijnt dat. de hovelingen in vroeger tijden minder dan nu geneigd waren, iedere ioclijke en onverstandige mode van hunne vorsten te volgen. Want toen Philip de Goede van Bourgondië in 1461 ziek werd eu de doktors liet be- vel gaven, dat zijn hoofd kaal ge schoren moest worden, beval hij, dat aile edellieden van zijn rijk, zich aan hetzelfde proces zouden onderwerpen en daar de meesten in dezen gehoor- zaamheid weigerden, liet hij ieder weerspannige oppakken en geweld dadig met het scheermes bewerken. KOEIEN- OF OSSEN LEER? Een Fransch minister van Oorlog, die onlangs de zeehavens aldaar in specteerde, bcheen overal hij zonder zijn attentie gevestigd te heliben op de leerleveranties. En of hij nu zoo'n bijzondere waarde hechtte aan de ver schillende kwaliteiten van leer, of dat hij alleen zijn personeel maar eens op de proef wilde stellen, vroeg hij her haaldelijk aan de verschillende inge nieurs en commissarissen, die hem vergezelden: Is dat leer nu van een koe of van een os? Maar niemand wist hern antwoord te geven. De minister was daar zeer ontstemd over en vroeg het eindelijk aan een gewoon werkman. Die stond in het minst niet verlegen maar antwoord i. onmiddellijk: Van de koe, mijnheer. Zoo ziet gij dus boeren, hoe zoo'n eenvoudig werkman u beschaamd doet staan. En zich daarna tot den man zeiven wendend, vroeg hij: Maar nu inoeat je mij toch eens zeggen, baas, hoe jij dat nu dadelijk zoo goed weet? Wel, heel eenvoudig, mijnheer de minister, het staat er achter op.... Raadsels (Deze raadsels zijn alle ingezonden door jongens eu meisjes, die „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kinderen, die mij vóór Donderdag morgen goede oplossingen zenden, worden in het volgend nummer be kend gemaakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd in verband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk 1. (Ingezonden door Pier Heidwéil- ler). Mijn geheel bestaat uit 14 letters en Is de naam van een persoon, wiens naam nogal eens in de courant heeft 4 5 6 7 kan goed branden. 8 9 2 11 7 13 voorziet ons van iets, dat door veel menschen dagelijks ge geten wordt. 11 6 12 13 6 11 zijn een febrek. 1 10 382567 is eon naait, die als scheldwoord gebruikt wordt. 8 9 2 3 11 is een kruipend dier. 2 (Ingezonden door Wim Heijl). Welk land van Europa leest ge hier uit MOORTGEBNN. 3. (Ingezonden door Aagje en Ciara Son). Mijn 1ste is niet laag. Mijn 2de is een voertuig. Mijn 3de doet ieder kind graag. Mijn geheel is een plaats in Ned<r- land. 4. (Ingezonden door Hubertha Raas. 14 12 13 vindt men aan een boom. 5 6 9 is een knaagdier. 3 1 617 18 19 volgt iedcren dag. 4 1 is een lidwoord. 8 2 13 is een afsluiting. 7 2 3 14 is een geldstuk. 15 1 9 is een voorzetsel. 10 11 is een andere naam voor moe der. Mijn geheel is een spreekwoord van 19 letters. 5. (Ingezonden door Anna dc Liefde.} Zet onder elkaar Een naam voor een paard.. Een jongensnaam. Een lengtemaat. Een plaats in Duitschland. Een meisjesnaam. Een plaats in Nederland. De beginletters vormen den naam vaa een plaats in Duitschland. 6. (Ingezonden door Aaltje Peters-. Raadseiopiossingen De oplossingen der raadsels van de vorige week zijn 1. Adriatische zee. Ada -— rat ia schiet zee Ario. 2. Zevenbergen. 3 Rapen. 4. Muziekvereeniging „Crescendo", ver een Muiden Cor rok Cris muls zegen gier. 5. Lang gewacht en stil gezwegen, Nooit gedacht en toch gekregen. 6. Zwijn wijn. 7. Kennis wordt niet in één dag ver kregen. Gerda Sien in eend tien vork weg krent Noorwegen 8. Nieuw-Amsterdam. 10. Barteljorisstraat. Bart raat - Jo Joris el stal -— ras. 11. Charloïs. Oldenzaal. N'aarden Schiedam. Tholen Amsterdam. Nïeuwediep. Terneuzen. lerseke. Nijmegen. Ootmarsum. Purmerend. Enkhuizen. Leiden. CONSTANTINOPLE 12. Leo lei. dv pen re er at hu de de kot is bee voc rge ten scho 7. (ingezonden door Eliza bih Lod der-. Mijn geheel bestaat uit 9 iters en is een bekend spreekwoord. 6 8 is een viervoetig dier. 1 6 7 9 is zwart. 5 7 2 8 is groot. 6 7 8 4 is ecu plaats in Neerland. 4 6 1 is een insect. 8. (Ingezonden door ?- Ik beu een jongensnaam vander mijn 1ste letter eu ik hoor iuie keu ken thuis. 8. Ingezonden door Annie Mblozen- hart). Met M een rivier Met H een dier Met V tot sier Met B een man Beproef, of je het raden kan. 10. (Ingezonden door MaarteiftVest- broek. Mijn geheel is een plant vaU» let ters. 2 3 6 is een lichaamsdeel. 0 3 2 is eea inediciju. 1 i wordt s morgens gebrlit. 2 5 1 ziet men op 't hoofd. 15 6 heeft elk dier. 11. Ingezonden door Bertha bu sing). Een klinker en eeu naam loohm Indisch dorp vormen samen een ad in Rusland. 12. (Ingezonden door Jan en I%k Bos). Drie zoons van een wijnkodkr moesten den overgebleven w ijnvo-- raatl van hun vader deelen. In di kelder waren 21 vaten, waarvan e? vol zijn, 7 half vol en 7 loog. Hoe ku nen zij verdeeld worden, dat ell broerier evenveel wijn eu evenveel vi ton lieoft, zonder dat de wiin behoei overgestort te worden STRIKVRAGEN. De antwoorden op de strikvragen van do vorige week zijn 1. 2 maal 2 plus 30 is 34. 2. Een kilometer. 3. Die het grootste hoofd heeft. I 4. Omdat zij iedereen aanspreken. 5. Een pan. 5. Een pau. 6. "Een naald. 7. Een rivier. 8. Iedereen het woordje „zwart". 9. 18, want 1 2 3 en 4 is te zamen 10 q een aandachtig leerling geeft acht Verver. Goede antwoorden ontvangen vam Willy Zellerer 6. Frits Seuter 9. Marie Scholten 4. Fenna Biemond 7.- Willem Lodder 6. Christiaau Grandia 6. Bart Ligtenberg 5. Willy Iluber 10. J. C. Stolwijk 5. Wim Heijl 7. Jo Been 8. Giljam Lokerse 8. Zus Duursma 10. Willem Klauwers 8. Betje de Vries 9. Marg. en Chr. Schreur 9. Anna de Liefde 8. Elizabeth Lodder 8. Maartje en Nico Verdel 10. Catharina Doing 9. Frans en Jo van Egmond 8. Bertus en Dina van Putten 9. Cor Huiier 5. Tan Hu-er 5. Nico Drent 6. Willem Overmeer 10. Helena. Rika en Jacob Eggeraat 6. Willy Germeraad 10. Marie en Bep Ruijzenaars 0. Zonder naam 9. Z«inder naam 7. Anna van Nobelen 4. Betsy Wensing 8. Jacob Wensing S, Piot, Marie en Willem Extra 5. Netje en Louiso Bongers 4. Lodewijk Ballintijn 10. Joh. v. d. Brugge 9. Marie Hoogland 10. Anna Bergman 8. Sophie van Welsenes 9. Annie M. Rozenhart 9. Goede oplossingen ontvangen van Willy Zellerer 6. Frils Seuter 12. Betsy de Haan 12. (Van de vorige week). Dina Redeker 5. Martinus Hubers 10. Jan Tames 6. Bertha Clausing 12. Trineite de Vries 1. Klaas Blauw 12. Anna Blauw 12. Fenna Biemond 12. Willem Lodder 9. Hendrik J. Tjaden 9 Christiaau Grandia 11. Ars van den Ban 12. B3rt Ligtenberg 9. Willy Hu her 12. J. C. Stolwijk 9. Wim Heijl 12. Jo Deen 12. Wiihelmina Corrrelissen 9. Jih 12. Giljam Lokerse 8. Corneüs Snellens 12. Zus Duursma 12. Willem Klauwers 8. Alida van Paassen 12. Hubertha Raas 7. Betje de Vries 12. Marg. en Christ. Schreur 11. Anna de Liefde 12. Harry en Christine Kuijt 12. Elizabeth Lodder 10. Alida Roeland 10. Netje en Fietje Dusschoten 12. Maartje en Nico Verdel 12. Catharina Doing 12. Frans en Jo van Egmond 10. Gerrie Renger 12. Nanne en Cor Nauta 12. Jo Raatgever 9. Marietje v. d. Kwast 8. Alida Kammeijer 8. Bertus en Dina van Putten 12. Cor Huijer 12. Jan Huiier 12. Aaltje en Anna Peters 12. Nico Drent 12. Jan Hendrik ËruijQ 12. Henri Janse 9. Willem Overmeer 12. Helena, Rika en Jacob Eggeraat 11. Annie M. Rozenhart 12. Anna de Bruijn 10. Wiily Germeraad 12. Cathrina Verhoeven 10. Alida Verhoeven 10. Martinus Hubers 12. Marie en Bep Ruijzenaars 10. Zonder naam 8. Elsje Hoenderdos 10. Ario de Vos 11. Zonder naam 8. Zonder naam 8. Anna van Nobelen 8. Betsie Wensing 10. Jacob Wensing 11. Henny Robin 7. Hendrik Brakel 12. Piet, Marie en Willem Extra 12. Netje en Louis Bongers 4. Lodewijk C Ballintijn 12. Corrie Brinkman 7. Joh. v. d. Brugge 11. Betsy de Haan 12. Zonder naam 6 Rika de Jong 10. Mientje de Jong 11. Jeane Hoogland 1. Jansje van Dijk 12. Anna Bergman 4. Sophie van Welsenes 6. BERICHT WEDSTRIJD. Inzendingen voor den wedstrijd ontvangen van Clasina van Loon. Sieger Bonke. Hendrik J. Tjaden. Ans van den Ban. Wim Heijl. Jo Been. Alida Roeland. Alida van Paassen. Johan Raatgever. Gerard Renger. Jan Hendrik Bruijn. Anna van Nobelen. Piet Extra. Corrie Brinkman. Rika de Jong. Mientje de Jong. Marie Hoogland. Maria Johanna Lang. Piet Lang. Lena Koestal. Alida KoestaL Catrieu Verheus. Trijntje Blansert. Jacoba Blansert. Elisabeth Slager. Alida A'erhoeven. Marie Verheus. Netje Dusschoten. Joh. Cath. Stam. Alida Roeland. Nico Drent. BEGRAVEN RIVIEREN. (Ingezonden door Lodewijk Ballin tijn) 1. Naar Luilekkerland te gaan is ieders verlangen. 2. Een heele rij negers versperden hem den weg. 6. Deze krotten worden afgebroken, omdat ze onbewoonbaar verklaard zijn. 7. Geef mij een vel papier, ik moet eeu brief schrijven. 10. In dit water loost men riolen. 11. Is die ballon den gansehen dag opgestegen 12. Kijk eens even, Louis, of het nog onweert Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeeling moeten gezonden worden aan Me vrouw Venemav. Doorn, Wagenweg No. 88. Haar lom). FRITS S. In dezen tijd van het jaar krijg ik altijd de meeste raadsels toegestuurd en het duurt soms wel tot den zomer, vóór ze allemaal aan de beurt zijn geweest. Maar jij bent niet gauw ongeduldig, is 't wel En als je nu veel tijd hebt om nieuwe te bedenken, dan mag je ze wel vast zenden, en dan bewaar ik ze wel een poosje. CLASINA v. L. Ik had in een heeleii tijd niets van je gehooid! Aar dig, dat je toch meegedaan hebt. Hoe is het met Pauline K. Doet die ook nog mee BETSY DE II. Je oplossingen •.varen net te laat, maar met zóón feestavond kan ik me best begrijpen, dat je de raadsels vergat. Moest jij ook iets voorstellen Vertel mij eens wat je het aardigst vond en hoe laat het wel geworden is JAN T. Je mag je briefje bren gen, wanneer het af is, al was het Zaterdagsavonds nog. Alleen de kin deren, die mij zelf spreken willen, moeten 's Woensdagsmiddags tus- schen 1 en 2 uur komen. Vind jo dit gemakkelijk En wanneer ben je meestal met de raadsels klaar BERTHA C. Zoo, is dit boek minder aardig? Ja, liet is een heele kunst, om het altijd goed te raden. Als nu ieder volgend rapport wat beter is, dan het voorgaande, dan zal het laatste prachtig zijn, denk je ook niet FENNA B. Ja, ik vind, dat jullie allebei heel mooi schrijven. Hei je ook niet nog een groote zuster, die Jacomine heet Of vergis ik me daar in En wat ga jij doen. uls je van school afkomt WILLEM L. Het nieuwe raadsel is best en dat van de vorige week is nu ook in orde. HENDRIK J. T. Je hoort nog lang niet tot de laatsten met je in zending. Heb je er lang werk aan ge had. en vond je het een prettig werk CHRISTIAAN Cr. Ja. samen is veel gezelliger, dan alleen. Zitten jul lie op school ook in dezelfde klas, en woon je vlak bij elkaar ANS v. d. B Jo nieuwe raadsels zijn best en gelukkig van allerlei soort door elkaar dat viml ik altijd bet,- prettigste. Heb je ook wel eens begraven namen bedacht Dat, is ook een prettig werk. Wat saai, dat je nu opeens weer naar lied moest. En nu moet je natuurlijk dubbel voorzichtig zijn met opstaan Geluk kig, dat je in bed schrijven en lozen mag Komt Willy ook wel eens een spelletje met. je doen halma bijv., of ken je dat niet BART L. Heb je een mooi raad sel bedacht Ja, we kunnen er niet altijd evenveel hebben, want ze zijn soms wel eens wat lastig. HERMAN B. Wat heerlijk, dat die kleine broer nu weer zoo opge knapt is en zooveel flinker wordt.. Ik denk, dat Moeder eu jullie allemaal angstige dagen gehad hebben. Komt de dokter nu heelemaal niet meer Heeft hij ook veel pret in Jenny, en springt die wel eens op zijn bedje Lees jij Jan en Wim wel eens wat voor uit de „Kinderkamer", of begint Wim er zelf al in te lezen WILLY' H. Neen, ik ben nog nooit raadsels te kort gekomen en ik heb zelfs 's zomers altijd nog wel voor 2 of 3 weken in voorraad gelukkig. Maar soms heb ik wel eens van een bepaalde soort te veel of te weinig. Het meeste worden altijd letterraad sels ingezonden. Gezellig, dat je zus ter weer thuis komt, hè Studeert zij voor middelbare akte j. C. S. Dan komt het briefje wel weer een anderen koer. Dat is niets erg, hoor WIM H. Heerlijk, dat je weer naar school inoagt Je bent er toch zeker niet mager van geworden, is 't wel Dan zou ik je haast niet meer kennen I Was je veel vergeten, of was liet dadelijk weer gewoon op school JO B. Neen, een verklaring is niet. noodig; ik kan je taaltje best begrijpen maar waar spreken ze zoo En kunnen jullie het onder el kaar ook doen Ik vind het dialect altijd erg aardig klinken. JIB. De nieuwe raadsels zijn goed. GILJAM L. Ja, je mag ze wel eens zenden, maar er is geen liaast bij. Een klein beetje keus is voor liet maken van eeu opstel toch wel pret tig, en ik dacht, dai het derde wel iets voor jou was Komen er veel auto's bij jullie voorbij en heb je wel eens een ongeluk zien gebeuren ZUS D. Dan ken ik er toch wel enkele van. Schreef ze vroeger ook niet wel eens in de Hollandsche Le lie Of ken je dat tijdschrift niet En hoe bevalt Math. P. je Is het al uit WILLEM K. Ben Je nu weer be ter en mag je Maandag weer naar school Heb je Henri niet aangesto ken en zijn er bij jou in de klas veel Jongens, die ziek ziin HUBERTHA R. Ja. ik denk ook wei, dat je een prettig leventje zal krijgen. En een beetje verwend wordt jij toch ook wel, denk ik Zou je dezelfde vriendinnetjes houden, die je nu hebt, of gaan die allemaal wat anders doen BETJE DE V. Dat is bestkijk het nog maar eens goed na. misschien Jiaal je er nog wel foutjes uit. De meeste kinderen houden veel van sprookjes. Help het mij den volgen den keer maar onthouden, dan kan ik zien, of ik er nog meer heb. MARG. en CIIR. S. Jo briefje zag er keurig uit, maar je bent nu toch ook zeker weer beter en naar school, is 't niet? Kan Christian ook zoo netjes schrijven ANNA DE L. Heb je een pretti- gen avond gehad Wat was het voor een uitvoering Schrijf er mij eens wat van DANIëL v. d. M. Het is best, als je met ons meedoet, Daniël I Maar vergeet vooral niet je naam altijd vol uit onder je oplossingen te zetten 1 ALIDA R. Ja, geduld hebben is soms moeilijk, maar het moet wel I Van enkele kinderen heb ik wel twee of drie opstellen of versjes gekregen, maar van de meesten maar één. NETJE en FIETJE D. Vind je het niet jammer, dat jullie geen rap porten krijgen Ik geloof, dat jullie tweetjes er niet bang voor zouden be- lioeveu te zijn I Krijgen jullie toch wel eens cijfers En zijn die altijd goed Ja, v óór 1 Maart kan je het nog gemakkelijk afmaken MAARTJE en NICO V. Het nieu we raadsel is goed. Heb jij dut alleen bedacht, Nico TREES. Ja, dat was eeu lange brief en dat nog wel, terwijl je het zoo druk hebtVind je alles, wat Je nu moet doen, nogal prettig, en wordt je er niet moe van Heb je druk mee helpen verhuizen en alle kleinigheden overgedrager? De klein tjes vonden het zeker heerlijk, toen alles leeggehaald werd. of mochten ze allemaal, behalve het kleintje, hel pen dragen Schrijf jij tegenwoordig altijd met potlood, of kwam dat ook van de verhuizing Nu, dit is ook oen lange brief geworden, vind je niet BEPPIE M. Wel, Bep. hoo bevalt het je'? Dat is een heele verandering voor je? Ben je erg moe, als je 's mid dags thuis komt? En lieb je nu 's avonds nog tijd. om wat te lezen over? Hoe vindt, Simon het boek? Dat is voor 't eerst, dat hij ook meedoet, is 't niet? Begint hij al aan de raad sels ook? Of zou dat nog niet gaan? En heeft Marie jullie al eens een brief geschreven? Hoe vindt zij 't in Den Haag? En missen jullie haar thuis niet? Wanneer zou zij eens over mogen komen? FRANS en JO v. E. Ja, ik denk. dat de hulp van Frans nog wel eens ingeroepen wordt, vóór hu heelemaal klaar is. Maar nu heb je er ook lang pleizier van! En van buiten spelen komt voorloopig 's avonds toch nog mets. Zit je dikwijls te lezen? GERRIE R. Neen, de strikvra gen tollen niet mee, en die staan er ook lang niet altijd in. Is Moeder nu weer beter en heb je het. druk gehad in dien tijd? Heerliik toch. dat jij al zoo flink helpen kunt! HENRI J. Ja. dat was zeker heel treurig! Woont Grootmoeder daar nu heelemaal alleen? 't Is of het door het onverwacht zijn, nog veel erger is. Is Moeder dadelijk naar Heemstede gegaan? En een paar dagen bij Groot moeder gebleven, of ging dat met? Er is heel wat verdriet in de wereld, vind je niet? Willem O. Ben je aan het op stel al begonnen en zou het op tijd afkoineu? Vond je de onderwerpen nogal prettig? HELENA, RIKA en JACOB E. Het nieuwe raadsel is goed. Wie van jullie drietjes heeft het bedacht? Helena schrijft de hriefjes zeker al tijd. is 't niet? ANNA d. B. De nieuwe strikvra gen zijn goed. Gelukkig dat je nu weer beter bent; maar oorontsteking is erg pijnlijk en ik kan me begrijpen, dat je geen prettige weken gehad hebt. Is Moeder nu ook weer beter? WILLY' G. Dank je wel voor Je felicitatie, hoor! Wat voor examen moet zus Mien doen? Ja, die verjaar dagen zijn heerlijk, en was je Maan dagmorgen op school niet in de war.' Kleine poesjes worden groot, maar ik denk dat Bob toch nog wel erg speelsch zal blijven voorloopig. MARIE EN BEP R. Je hebt mij erg nieuwsgierig gemaakt naar den brief van de volgende wejk! Is er dan wat bijzonders? Ik vind. dat Bep ook netjes schrijft, doen jullie het voortaan om dan andAran keer? ELSJE H. Ja, hc-t is best als L. M. ook een wedstrijöïnzending stuurt Leest zij onze Zaterdagavond al lang? Ik zal de oplossing er nu bijschrijven, dan is je raadsel in orde. Krijg ik nu de volgende week een brief in dat ge heimschrift? Ik zal 'i maar niet hard op noemen, want dan weet iedereen het. hè? NANNE EN COR N. Moet Je broer dus nu in April al examen doen? Dat zal een heele spanning bij jullie geven. En heeft hij nog al goe den moed? Het is best, als je de vol gende week nog een raadsel zendt! JOHAN W. R. Ja, als ik jullie brieven naast elkaar leg, kan ik best begrijpen, dat dat een cijfer scheelde, maar je bent toch verbazend veel vooruit gegaan in den laatsten lijd en 't is best mogelijk, dat je dat ook nog inhaalt, 't Zal je in ieder geval goed te pas komen en als je er jo nu vast op toelegt. ALIDA K. Het is best, als jij ook met ons meedoet Lees je onze rubriek al lang? Wat een aardig postpapier houdt jij er op na! BERTUS en DINA v. P. Bertus hoeft zich ook niets te haasten! Ik kan me best begrijpen, dat hij nu niet veel tijd om te lezen overhoudt. Breng je de opstellen Woensdag mee? COR en JAN H. Ja, je hebt nog tot 1 Maart den tijd, en dan zal het toch zeker wel af zijn. is 't niet? Zou Moeder lang in IL blijven'? Dc wil wel gelooven, dat het portret Moeder verdrietig maakt, maar het zal lang zamerhand wel weer wat beter gaan. Maakt Jupie het nog goed op school en kan ze nu al heelemaal gewoon praten? Bedank Moeder eens voor de mooie kaart. AALTJE en ANNA P. Een paard je is altijd het allerprettigst voor klei ne jongens, geloof ik. Trekt hij bet steeds de gang op en neer? En vond hij het zelf erg gewichtig, dat hij ja rig was? Gelukkig, dat die sneeuw gauw weer weg was. maar het is in den zomer in Z. veel mooier! Gaan jullie er dan weer heen? NICO D. Ik ben er blij om, dat je het boek zoo mooi vind. Lees je liet nu nog een keer? Of krijgt het een goed plaatsje in de kast? BETSIE en JACOB W. Dat was een heerlijke avond, hoor! Ik kan me begrijpen, dat Moeder het ook aardig vond. Is de cursus nu afgeloopen. of komt er weer een uitvoering? En hoe veel meisjes deden er aan mee? Het nieuwe raadsel van Jacob is goed. PIET. MARIE en WILLEM E. 't Is best, als Netje en Louis ook mee doen, maar dan moeten ze ook zelf. schrijven. Hebben ze de courant al lang? Wat aardig, dat de kleintjes al zoo groot worden. CORRIE B. Ja, dat is best, kom er dan maar een halen Woensdag middag tusschen 1 en 2 uur, dan zien we elkaar ook eens. BETSY de H Ik hoop, dat jullie Dinsdag veel pleizier hebben. Ben jj ook al gauw jarig? Neen. ik ben ge lukkig niet ziek geweest, maar van onze rubriekvriendjes hebben er dezen winter heel wat in bed gelegen! Zonder naam. Dat is nu al de vierde, die een briefje en raadsels stuurt zonder den naam er bij te zet- teu. Willen jullie daar voortaan nu allemaal goed aan denken. RIKA de J. Veel pleizier morgen, hoor! Gaan jullie al vroeg? Het is ge lukkig nogal niet. heel lang uitge steld! Eu wanneer komen jullie weer terug'? Je opstel heb ik ontvangen. MIENTJE de J. Ik vind, dat jul lie allebei erg mooi schrijven kun nen, jij wint het nu, maar of Itika over 2 jaar niet even mooi of mooier schrijft dan jij nu, dat weet ik nog nietl Krijg jij op school geregeld boe ken te leen en lees je ook de boeken van het Nut? JANSJE v. D. Wel, hoe is de uit voering geweest? Kwamen jullie Iaat thuis en -is alles goed van stapel ge- loopen? Nu krijg il zeker de volgen de week een prachtige beschrijving van alles? En zijn jullie nu niet weer verkouden geworden één van beiden? SOPHIE v. W. Ja, nu vind je de Zaterdagavond natuurlijk nog veel gezelliger. Zoek je nu altnd het eerst naai- je eigen briefje? En heb je uun hel oplossen lang werk. of begint he4 al lioe langer, hoe gauwer te gaan? Maak je in t vervolg, dat je bnelje uiterlijk Woensdagsavonds komt, want wat Donderdags komt, blijft heel dikwijls liggen. ANNIE AL R. De nieuwe raad sels zijn goed. Heb je eeu prettigen avond gehad? En is het erg laat ge worden? Gaan jullie nu weer iets nieuws instudeeren ,of is het voor dit jaar afgeloopen'? En waren het pret tige avonden? Lees jij het laatste zin netje uit het vorige briefje ook eens! Mevr. VENEMA—v. DOORN. 25 Februari 1911.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 15