NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. (- 28o Jaargang. No. 8491 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 25 FEBRUARI 1911 A Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1-20 Voor de dorpen In den omtTek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)«1-30 Franco per post door Nederland,1-65 Afzonderlijke nummers0.02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37ï-S de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 15 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. AdvertentiSn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cis. voor 3 plaatsingen a contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Znider Baitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZONDAG 26 FEBRUARI. De Kroon: 5e Séance Joh. Steenman, 2 1/2 uur. Schouwburg: Tournée L. Bouwmees ter: Groote Stadslucht", 8 uur. Brongebouw: Concert Haarl. Mu ziekkorps, 8 uur. Soc. Vereeniging: Voorstelling door Vleugels' Specialiteiten-gezelschap, 8 uur. KI. Vereeniging: Specialiteitenvoor stelling, 7 1/2 uur. MAANDAG 27 FEBRUARI. Schouwburg: Bal-masqué „J. J. Creiner". De Kroon: Bal-masqué „Jacob van Lennep9 uur. Soc. Vereeniging: Bal onder lei ding van J. B. Bongers, 12 ly2 uur. De Kroon: Opeub. verg. „Jonge Vrij. Propag. Club Haarlem'8 uur. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Derde Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Het Spel van de Turken" in de ru briek Om Ons Heen. „VOLKSWEERBAARHEID." De schietwedstrijd gedurende de maand Februari door „Volksweer baarheid alhier gehouden ter gelegen heid van haar 10-jarig beslaan Is gis terenavond geëindigd. Door 60 leden werd aan den wed strijd deelgenomen. Bijna 3000 patro nen werden verschoten om te beslech ten wie als prijswinners uit het strijd perk zouden treden. De uitkomsten leveren het bewijs, dat na veelvuldig oefenen groote scliietvaardigheid wordt verkregen. Voor dit oefenen bestaat bij V. W. ruimschoots gelegenheid. De uitslag is als volgt: Personeel Tirailleurvuur: No. 1 J. Steffens mei 120 punten, ontvangt de gr. zilveren medaille, uitgeloofd door het Hoofdbestuur. No. 2. M. Meijer met 13G punten, no. 3 Heijdeman met 150 punten. Personeel Schoulschijf A. No. 1 van Zalen, met 6 punten eu kampserie van 8; No. 2. P. Steffens met 6 pun ten en kampserie van 12, No. 3 G. J. Meijer met 7 punten. Personeel flobert (telling 1—12): No. 1. Kloos met 57, No; 2. Haze- voet met 56, No. 3. van der Goes met '54 punten. Vrije baan tirailleurvuur (2 bsste serien): No. 1. Kloos met 221, No. 2. J. Stef fens met 276, No. 3. v. Zalen met 328. Vrije baan schoolschijf A: (2 beste seriën): No. 1 Kloos met 11, No. 2 van Za len met 12, No. 3, J. Steffens, met 14 punten. Vrije baan flobert (2 beste serien): No. 1. Van Zalen met 115 punten, No. 2. G. J. Meijer met 114 punten en 4 maal 56 als steun, No. 3.J. Steffens met 114 en 3 maal 55 als steun. Zondag wordt door de vereeniging een onderlinge gymnastiekwedstrijd gehouden, waarvoor evenals voor den schietwedstrijd fraaie prijzen be schikbaar zijn gesteld. De uitreiking der prijzen zal op 4 Maart a.s. op den feestavond in bet Brongebouw plaais hebben. Een goede vangst De recherche heeft aangehouden den zwerver S. H. B. uit Rotterdam, die verdacht wordt eergister het horloge van een .bezoeker van een logement in de De Uitstraal te hebben gesto len. Hij beweert bet horloge te heb ben gekocht. Inmiddels bleek, dat B. nog andere diefstallen heeft gejileegd, o.a. heeft bij bij den winkelier K. in de Ridder raat een paar dames knooplaarzen eggenomen. Dr. De H a r t o g. In verband met de aangekondigde /ezingen, deelen wij mede, dat Dr. De Hartosr ongesteld ia De Mussumcoinmissie contra den beer MiiMeikoop. In een bijeenkomst vun de leden der Musoumcommissie is besloten, om een „Open brief' te richten aan de le den van den Gemeenteraad, naar aanleiding van de mededeelingen, door hun mede-lid, den heer Z. Mid delkoop, in den Raad geuit. Dit verweerschrift zal in den loop van de volgende week worden gepu bliceerd. In 't vonnis berust. De vier personen door de Recht bank alhier veroordeeld wegens de inbraak bij Mevr. Rijnbende, zijn niet in hooger beroep gekomen, doch hebben in hun vonnis berust. Zij zijn nu naar de strafgevangenis overge bracht. RAAD VAN BESCHERMING VOOR DEN ZUIGELING. Men schrijft ons De gecombineerde vergadering van gewone en buitengewone leden van den „Raad van Bescherming voor den Zuigeling" welke gisterenavond plaats had, werd bij verhindering van den lsten en van den 2en voor zitter, geleid door den heer Breda Kleynenberg. In het jaarverslag, door den secre taris uilgeoracht, werd hulde ge bracht aan ue nagedachtenis van me- ruuw VVJ. S. Badon Ghijhen—Huy- singa, die als 1ste peuniugmeesteres- se der vereeniging gewichtige dien sten heelt bewezen. Do plaats door haar ledig gelaten werd vervuld door mevrouw L. de Clercq's J acob. Blijkens het jaarverslag heeft de arbeid tier. vereeniging zich in het 2de levensjaar zeer uitgebreid. Aan het bureau voor raad en hulp werden in 1910 158 zuigelingen inge schreven .Gewezen werd op het groo te belang om de kinderen zoo vrueg- tijdlg mogelijk na de geboorte te doen uischrijven, omdat dan alleen propa ganda voor de borstvoeding veel kans op nuttig effect kan hpbben. Voor het eerst werd in dit jaar aan moeders, die wel in staat waren haar kinderen te zoogen, maar zich zelf niet voldoende konden voeden, voed sel verschaft in den vorm van 1 liter pap per dag. De ifidruk, dien men van dezen maatregel gekregen heeft, is een gunstige. Door het uitgeven van „Raadgevin gen aan Moeders", welke raadgevin gen met welwillende hulp van de bu reaux voor den Burgerlijken Stand ti Haarlem. Bloemendaal, Heemsle de en Schoten werden verspreid, werd getracht ook schriftelijke propaganda voor de natuurlijke voeding te ma ken. De melkkeuken leverde ten behoeve van 50 zuigelingen gedurende korten of langen tijd voedsel af. Per niaand werden gemiddeld 2250 flesschen toebereid. De kinderzorglessen worden voort gezet. De propaganda hiervoor ge schiedt met hulp van verschillende vereenigingen, o. a. met krachtdadi- gen bijstand van het departement Haarlem van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. De beboette aan stelselmatig huis bezoek werd sterk gevoeld, en tot de aanstelling eener huisbezoekster zal dan ook worden overgegaan, indien de financiën zulks zulleu toelaten. Door de oprichtingskosten vun de niclkkeuken staat de vereeniging eind 1910 voor een tekort van 594.63. De toestand der financiën in 1911 is beter, omdat de Gemeente voor dut jaar een subsidie van I 500 heeft toege staan, maar voor uitbreiding van den nuttigen arbeid der vereeniging wordt nog belangrijke financieele sleun van particuliere zijde noodzakelijk ge acht. Na lezing van het jaarverslag werd namens de Commissie tot nazien der rekeningen over 1910 door mevrouw A. Trousselot—Pfeiffer verslag uitge bracht en de penningmeesteresse daarna gedechargeerd. Toen volgden eeuige benoemingen en eindelok werd, niets meer aan de orde zijnde, do vergadering gesloten. Electrische tram ont spoord. Do laatste electrische tram uit Zandvoort is daar gisteravond ont spoord op den wissel. Een extra-tram uit Haarlem heeft de reizigers naar Haarlem gebracht. HET H. F. C -ELFTAL. In het H. F C-elftai. dat morgen spelen zal. is een kleine wijziging ge komen. Le Sueur speelt niet mee de links-halfback-plaals zal nu door Jo Vervvey bezet worden, terwijl La Rastide reehts-binnen speelt Van Gogh verhuist naar de spil-plaats en Laan gaat center-voor spelen. De 1 0-u r e n-d a g. Door de Ned. vereeniging tot af schaffing van Alcoholh. Dranken zijn de Ijeeren Van den Tuin en De Tello benoemd tot afgevaardigden naar de bijeenkomst inzake den 10-uren-dag, te houden te Amsterdam op 5 Maart. Ook de afd. Haarlem van den Alg. Ned. Typ. Bond zal zich doen verte genwoordigen. Chr. Nat. Geh. Onth. V e r- eoniging. Naar wii vernemen zal de algemee- ne vergadering van de Chr. Nat. Geh. Onth. "Vereeniging dit jaar te Haar lem gehouden worden in Augustus. Tot opluistering voor deze vergade ring is alhier een geh.-onth. zangkoor gevormd, waarvan als directeur zal optreden de heer \V. H. Biele. Arbeid Adelt Gisteren had de jaarlïjksche verga dering van aandeelhouders van de N. V. Mij. tot Exploitatie van On roerende goederen „Arbeid Adelt' plaats. Dit jaar geeft alle reden tot tevre denheid. Totaal werden afgeschreven de oprichtingskosten en ruime af schrijvingen werden gedaan op ge bouwen. Een belangrijk bedrag werd in het reservefonds gestort. Het dividend werd wederom op 4 vastgesteld. Een flink bedrag werd voor aandeelhouders voor het vol gende jaar gereserveerd. Tot accountant werd herbenoemd de heer G. Smits, alhier. DE OPENBAARHEID UIT GübCHAKELD. In dit nummer antwoordt de heer J. Gerritz, als voorzitter van het be stuur der Haarleniscne Arbeidsbeurs, op een ingezonden stuk van do firma ürüggemuun en Martens in ons blad van VV oeusuag. Wij laten de quaestie waar het om gaat rusten, maar zijn getroffen door den volzin sub 4o, waarin wordt mee gedeeld, dat op ingezouden stukken niet meer zal worden geantwoord. R e- g I e in e n t a i r moet voortaan elk be zwaar worden ingediend, dat wil zeg gen bij het bestuur. En dat over een stichting, die de openbaarheid zelve moet zijn, die er prijs op stellen moet, onjuiste inzichten en opvattingen om trent haar werkkring, zoo openbaar mogelijk te weerleggen Zoo'n volzin onderteekend door den heer Jan Gerritz lesidéesmar- c h e n t - maar wel eens achter uit. Als te avond of morgen weer een inzender bij ons komt, die een be zwaar tegen de Arbeidsbeurs, met zijn naam onderteekend, geplaatst wenscht te hebben, dan nemen wij vast en zeker zijn beschouwing op. En wanneer dan het bestuur van de instelling, du haul de sa gran de u r, daarop geen antwoord geeft, clan zal het daarmee de Arbeidsbeurs, die het bevordere mimet, benadeelen Het is jammerlijk om te zien, hoe anibtcuaarlijke opvattingen kunnen doordringen tot zelfs iu het beheer van een stichting, die het vooral van publiciteit moet hebben, zoodat dus ieder bezwaar tegen haar werkwijze en optreden in 't openbaar moet wor den weerlegd. Ziekenfonds „Onder On s". In de gisteravond gehouden verga dering van het ziekenfonds „Ouder Ons"," beslaande uil personeel van de Cenlrale W erkplaats der li- IJ. S. M., werd tot voorzitter der vereeniging herkozen de heer D. v. Leeuwen en tot secretaris in plaats van den heer A. Hulshof, welke als zoodanig be- daijkt had de heer A. Brakel Tot het nazien der boeken werden gekozen de heeren Nieuwenhoven en Moolenaar. MANNENKOOR „CRESCENDO- CAECILIA". liet was een allesbehalve onbelang rijke concertavond, waarop gisteren 't mannenkoor „Crescendo-Caecilia" zijn naar de bezetting der „Veree niging"-zaal té oordeelen zéér tal rijke kunstlievende leden had genoo- digd. Het gecombineerde koor «>p de eeiste plaats deed zich van hoogst gunstige zijde kennen. Al dadelijk in N. li. Andriessen's „O lieflijke lente dagen" gaf het een fraai klankgc-halte en een bijzonder verzorgde voor dracht le genieten. Deze lofwaardige eigenschappen bleven ook de overige koornuimners kenmerken al ston den deze, wat intonatie betreft, ook niet altijd op gelijke hoogte met het eerstgenoemde. Toch ontwikkelde het koor ook in de moeilijke en belangrijke werken „De Gypten" van Andnessen en „Ze gepraal" van L. F. Brandts Buys be slist eminente hoedanigheden waarvoor op de eerste plaats aan den talcntvollen directeur, den heer Otto W. de Nobel, een welgemeend woord van hulde zij gebracht. Laat mij hier tegelijk even gewag maken van de warme ovatie, die, na de uitvoering van zijn compositie „De Gypten", den eere-directeur N. II. Andriessen noopte, op het podium te verschijnen. Mag alzoo van de koor-praestatie niet dan met ingenomenheid worden bericht, niet minder is dit het geval, waar het solistisch gedeelte van den avond ter sprake komt. Wegens verhindering van de aan gekondigde soliste Mej. Mien Smits, uit Amsterdam, had men de mede werking ingeroepen van een andere alt-zangeres, mej. Lotte Roozing, uit Rotterdam, die haar taak tot aller bevrediging vervulde. In het eerste deel zong zij twee aria's van Mendelssohn (uit „Paulus" en „Elias"), in het tweede deel twee liederen van Schubert, een van Zweers en een van Wierts, plus een mij onbekend bis-nummer. Uit dit laatste blijkt, hoe mej. Roozing haar toehoorders had weten te voldoen. Dit laat zich dan ook verklaren, want deze zangeres is niet alleen begaafd met een mooi altgeluid, maar tevens met muzikaal gevoel en edelen smaak. Alleen moet zij trachten bij de keuze van haar liederen niet in de bij alt-zangeressen trouwens meer voor komende fout van eenzijdigheid te vervallen. Overigens alle lof. De andere solist was de heer Mar tin NVoIters, violist te Amsterdam II ij is,'zooals men hier Immers al lang weet een bevoorrecht verte genwoordiger van zijn instrument. Ilij beheerscht dat instrument met de bruvour van den virtuoosinuar vooral hij is een zeer sympathiek kunstenaar, een man van een rijk gemoedsleven, die zijn sterke gewaar wordingen op een volkomen oprechte, hem alleen eigen, en altijd schoone wijze vermag te uiten. Daarom slaagt deze zanger op de viool er ook steeds in, zij" oubliek te boeien en meo te sleopen. Zoo deed bij' nu ook bij de voor dracht van Vieuxtemps' „Ballade et Polonaise" en de later gespeelde stukken van Schubert, Gounod en Nachèz. Zijn enorm succès deed ook dezen violist tot een bis-nummer besluiten. Hij werd begeleid door den heer Rühl, die daarbij dikwijls zijn han den vol had. De begeleiding der zangeres ge schiedde, bescheiden en muzikaal, door den directeur, den heer De No bel. PHILIP LOOTS. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken SCHOTEN. DRESSEERCLUB VOOR POLITIEHONDEN. Gisterenavond had in het café „Jonckbloed" te Haarlem een bijeen komst plaats van houders en dres- seurs van politiehonden, alwaar be sloten werd een dresseerclub voor po litiehonden op te richten. Het doel dezer club is, het bevorderen van <ie g ede dressuur voor den politiehond. Voor die gelegenheid zal 2 maal per week een oefening worden gehouden op verschillende terreinen en plaat sen, b.v. Halfweg, Schoten. Bentveld en Bloemendaal. Tot bestuur dezer club werden gekozen de heoreii A. Lokerse, K. dc Goode cn A. Hoertjes, de laatste eveneens als secretaris. '1 ijdens de bijeenkomst sloten 9 lcdon zich bij deze club aan. In. het begin der maand Maart zal de eerste oefening plaats hebben. Het secretariaat ia Javastraat 13, Schoten. Door den heer L. J. C. Poppe, van Haarlem, zal de volgend© week voor de leden en genoodiguen van de Soc.- Deni. Propaganda-Club, gesproken worden over het onderwerp „Onze belastingen". Door den aanhoudenden storm zijn van de O. L. school aan de Soenda- straat alhier ©enige pannen en bij eenige in aanbouw zijnde huizen de schuttingen en reclameborden afge waaid. Onze corr. schrijft: Vrijdagmiddag arriveerde in deze gemeente een woonwagen, waarvan de vrouw langs de huizen met nego tie iiep te veulen. Daar zij blijkbaar van haar echtge noot de standplaats niet goed had begrepen, was zij doorgeloopen, tot bijna aan het dorp, alwaar zij plotse ling onwel werd. Weldra kreeg de man van hulpvaar- dig© voorbijgangers daarvan bericht en ging haar ophalen en nauwelijks was de vrouw in den wagen gearri veerd, of zij schonk hem een gezon den jongen. In dergelijke omstandigheden is 't wel een treurig leven. Die Iets uit zijn beurs kan missen brenge het naar den wagen bij de Begraafplaats voor moeder en kinderen, daar zij in de omgeving als fatsoenlijke kermis reizigers bekend staan en al meerma len hier tot niemands overlast stand plaats hebben ingenomen. TEN NADEELE VAN EEN ARM OUDJE. Men verzoekt ons 't volgende te willen meedeelen In de Soendastraat no. 8 woont een arme weduwe, die 74 jaar oud is. Een milde gever zond haar uit Lisse met de boot 14 zak turf, welk geschenk na tuurlijk dankbaar aanvaard werd. Maar tot groote teleurstelling van dc vrouw is de turf niet in haar bezit gekomen, want toen de zakken op den Spaarne-kant gezet zijn. heeft men z© gestolen, aldus schrijft men ons. Nu is de vrouw baar geheelen voor raad kwijt. BLOEMENDAAL. Reeds eenige dagen werden er uit een broodkar, welke lijdelijk onbe heerd stond, brooden gestolen. De politie kreeg biervan aangifte en stelde zich verdekt op met gevolg, dat zij de daders op heeterdaad be trapte. Beiden, de Gebr. G., uit Schoten, werden aangehouden en ter beschik king gesteld van den Burgemeester. Het brood werd in beslag genomen en proces-verbaal opgemaakt. HEEMSTEDE. Het bericht in ons vorig nummer over de verkooping van een huis met bouwterrein aan den Binnenweg be hoeft eenige aanvulling. Juist is, dat het in veiling gebrachte voor f 11.800 gekocht is door W. C. Jansen Hen driks, maar deze trad op als make laar en heeft het z.g. weer ingekocht. Feitelijk is het geveilde dus voor f 11.800 opgehouden. HAARLEMMERLIEDE. Behoudens goedkeuring van Gede puteerde Staten zal door het water schap „De Poelpolder" een leening worden aangegaan van 450U, tot dek king der uitgaven voor betere bema ling. HALFWEG. Door de afdeeling „Schoten" van d& S. D. A. P. werd te Halfweg de ac tie voor het Volkspetitionnement ge voerd. Er zijn S3 handteekeningen verzameld. Naar men ons verder meedeelt, was een zaaltje gehuurd om de actie te doen bespreken. Esenwel bleek de zaalverhuurder later niet geneigd de bijeenkomst te doen doorgaan. Daar geen andere zaal te krijgen was, heeft men geen gevolg aan het voornemen kunnen geven. SLOTEN. De voorjaarsveemarkt vanwege de Hollandsche Maatschappij van Land bouw zal alhier gehouden worden op 7 Maart SLOTERDIJK. De bevestiging van den alhier be roepen predikant Ds. le Hoi van Pur- merland zal Zondagmorgen geschie den door Ds. Faber van Sloten, des avonds zal de intreerede worden ge houden. IJMUIDEN. Staking. Aan de ijsfabriek „IJmuiuen'. te IJ maiden is een staking uitgebroken onder het lobriekspersuneel, wegens het beweerd onrechtmatig ontslag van den machinist. ZANDVOORT. Vrijdagavond werd door Zandvoort's Harmonie, onderafdeeling W. O. II., onder directie van den heer R. van 't lloff eeue uitvoering gegeven in de concertzaal Zomerlust. De muziek nummers werden heel goed gespeeld en getuigden van grondige studie. Het duo Musocher gaf tusschen de nummers door eenige voordrachten ten beste, die zeer veel bijval verwier ven bij de vele aanwezigen. De heer C. Kruysmulder, beschermheer, sprak een woord van hulde tot de vereeni ging. Een gezellig dansje besloot den avond. Binnenland STAKING. Bij de sigarenfabrikanten Gebr. Koetser te .Amsterdam staken 60 bosjesmakers. EEN INTERNATIONALE ZEELIE DENSTAKING Naar het „Berliner Tageblatt" uil Brussel vernam, reist de secretaris generaal der „International Seamen» Association", Caihery, op het oogen- blik in de Belgische en Nederlaudschg havens rond, om daar na te gaan, of daar stemming gemaakt kan worden voor een groote internationale sta king van zeelieden. LANDVERHUIZERS TE ROTTER DAM. De Rotterdamsche berichtgever van 't Hbld. seint: Gisteravond ontvingen de „Atlantic Expres" en de plaatselijke autoritei ten telegrafisch bericht, dat de 56 Russen van het stoomschip „Voltur- no" mogen passeeren. Heden, Zater dagochtend, 9.29 zullen zij via Olden- zaal—Benthem vertrekken. Het stoomschip Campanello, van de Uranium Steamship Cy. Ltd., wordl de volgende week te Rotterdam ver wacht met een nieuw transport uit Amerika wederkeerende landverhui zers. BRANDEN. Te Oostzaan is hedennacht de bak kerij van J. Bosch hijna geheel uitge brand. DE QUAESTIE TE SCHIPLUIDEN. De herkozen raadsleden zijn weer geïnstalleerd. Alles ging rustig toe. INBRAAK. Bij de firma O. Ognibeni, wijnhan del aan den Amstel te Amsterdam, ia ingebroken80 is gestolen. De brandkast kon niet geopend worden. BEEKBERGEN. Met eenige plechtigheid werd heden 't sanatorium Beekbergen bij Apel doorn geopend. WEGGESLAGEN. Bij Katwijk is een duinstrook van 800 meter lengte en 5 meter breedte, weggeslagen. Rechtszaken DE BURGEMEESTER VAN BLARICUM. (Vervolg.) Gistermiddag kwam de verdediger, mr. De Ilartogh, aan het woord. Deze wees er op, dat het een allesbehalve benijdenswaardig baantje was, bur gemeester te zijn in een Gooisch dorp als Blaricum. Komende op de kwestie van het vegen der wegen, zei pl., dat dit door verschillende ingezetenen verzocht was. Doch de weihouders, die landbouwers zijn, en op klompen gaan, vonden dit onnoodlg. Dat gaf ©enigszins strijd, en om er een einde nan te maken, heeft bekl. de daad ge pleegd, die thans met zoo gruoten om haal van woorden in de dagvaarding is omschreven .De burgemeester zou vuu dat geld wel de wegen hebben la ten vegen. Ook heeft er geen benadee ling plaats gehad van de gemeente Blaricum zegt pl. Er is eenvoudig geld verhuisd van de kas van den ont vanger naar de kas van den burgo- j meester. Tijd voor verantwoording wus nog niet gekomen. De zooge naamde vervaisching toch heeft op een lichtzinnige wijze plaats gehad met de politie vlak naast hem. Dat wijst reeds op een goede trouw. Pl. achtte een straf van drie maan den te veel en vroeg oplegging van i zulk een gevangenisstraf, dat do pre- ventieve hechtenis van 14 dagen daarvan afgetrokken wordt, en do straf dan compenseert met de preven tieve hechtenis. De olficicr, repliceerende, zei, dat pl. het feit wel wat al te licht achtte, j Hem waren nog meer feiten van bekl. bekend, die aanstonds bij de derde zaak ter sprake zouden worden ge bracht. Hierna werd de mishandelingszaak tegen bekl. behandeld. Hein was ten laste gelegd, dat hij in den avond van 10 Oct. j.L den gemeente-veldwachter J. Brandsma met een stok heeft ge- slageu en pijnlijk getroffen. De sla-1 gen werden volgens het proces-ver baal toegebracht up neus en vingers. Voorts zou bekl. volgens dat proces verbaal in den nacht van 10 op 11 Oct. noodeioos een revolverschot heb- ben gelost. Een en ander gebeurde tijdens de kermis te Blaricum. Uit de dagblud- bcrichten in de eerste helft van Oc- tober zij herinnerd, dat de burgemees ter ijverig in de weer was om het zin gen te beletten, de herbergen vroeger dan volgens vergunning te doen slui ten en dezen en genen, die naar zijn nieening zong of z. L beschonken wus, liet arresteeren. Bij de geschillen over een arrestatie heeft, zoo getuigde de veldwachter j Brandsma. de burgemeester hem ge slagen.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1