NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. L.O. - 74683. 28e Jaargang. No. 849 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 25 FEBRUARI 1911 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: «L. Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cis. Buitea het Arrondissement Voor Haarlem1-20 JV:Haarlem van 15 regels ƒ1.elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per regel Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd te (kom der By Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)J-30 JJi W AdvertentiSn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 (Pv-. .-t® Cts. voor 3 plaatsingen a contant. CaUustreerd Zondagsblad, 'voor Haarlem 031% Redac,ie e0 Administratie: Groote Houtstraat 5J. ji de omstreken en franco per post *0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Loureus Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Bnitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemadhtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstra'at 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. en loopen samen in zuidwestelijke richting, die van Mekka, het graf van den profeet. Na eenige buigingen wor den hunne lichamen ingesmeerd met olie, om geen vat op ztch te geven en eindelijk als het schijnt te gaan be ginnen, vangt het nog niet aan. daar zij vooraf eenige schijnbewegingen ten beste geven, in de handen klap pende en op de heupen slaande met een geluid, alsof het pistoolschoten zijn. Eindelijk wordt er dan toch werke lijk geworsteld, niet meer dan één ronde, maar die kan een paar uur du ren, met kleine pauzen om den wor stelaars de olie uit de oogen te vegen. Zoodra een hunner op de twee schouders gelegd is of ten teeken, dat hij zich overwonnen acht, de haiïd van den ander met de lippen aan raakt, is de partij geëindigd. Dan vol gen er nog omhelzingen, de muzikan ten brengen opgewonden klanken voort en het publiek, wel verre van de koele onverschilligheid te bewa ren, die wij altijd bij Oosterlingen veronderstellen, werpt de fez in de lucht en juicht de hijgende athieten geestdriftig toe. J. C. P. Buitenlandsch Overzicht HET LEVEN VAN I1ET FUANSCHE MINISTERIE IS WEER BE DREIGD GEWEEST, zoo verzekeren de telegrammen uit Parijs. Het heeft gisteravond in de Fran- sclie Kamer weer eens gespannen. Behandeld werd een interpellatie, verklarend, dat de thans geldende wet geen voldoende middelen aan de hand doet tot optreden tegen de con gregaties. Kort samengevat kwam het ant woord van minister-president Briand hierop neer, dat het niet mogelijk is, in korten tijd congregaties te doen verdwijnen, die in het land wortel hebben geschoten. Hij verzocht de meerderheid, vertrouwen in de regee ring uit te spreken. Een motie, door Briand aanvaard, en inhoudend, dat de Kamer de ver klaringen der regeenng goedkeurt en vertrouwt, dal zij de toepassing der wetten zal verzekeren, werd aan genomen, wat het eerste gedeelte be-' treft, met 262 tegen 238 stemmen, wat liet tweede betreft met 437 legen S3 en in haar geheel met 258 tegen 242 stemmen. Tot zoover het Reuter-telegram. De correspondent der „N. Rott. Crt." is breedvoeriger. Hij seint o.a. „De aanval op liet ministerie-Briand was handig voorbereid en geleid. Het booze plan was vooral goed geheim gehouden. Tot half zeven merkten oningewijden, waaronder de minis ters, niet, welk een gevaarlijke ma noeuvre er gaande was. De interpel latie van den socialistisch-radicaal Malvy luid het vechtterrein handig gekozen, omdat hierbij van de regee ring verklaringen geëischt werden, waardoor het aan de rechterzijde moeilijk zou worden, de regeermg te hulp te komen. Briand, niet den algchoelen om vang van het gevaar ziende, ant woordde niet zeer krachtig op den scherjien aanval van Malvy. Hij stel de de quaestie van vertrouwen, na met nadruk zijn vroegere verklaring herhaald te hebben, dat hij alleen aan het bewind wilde blijven, wan neer in de regeeringsmeerderheid een zuiver linksche meerderheid be grepen zou zijn. Eerst toen de stemming begon, merkten de ministers het gevaar. In de eerste stemming was liet linksche element van de meerderheid reeds bedenkelijk klein. Toen kwam er in de Kamer een groote agitatie. Bij de volgende stemmingen verminderde de meerderheid nog tenslotte tot een MEERDERHEID VAN ZESTIEN STEMMEN. De vraag is thans, hoeveel recht- sche stemmen onder die 258 zijn daarvan hangt af, of de regeering aan kan blijven." Wat zouden de ministers doen De Kamerzitting was eerst te 9 3/4 uur afgeloopen. Toen aan den pre mier Briand gevraagd werd, wat hij dacht te doen. luidde het antwoord „Ik ga nu eerst dineeren, na 't eten zal ik verklaringen afleggen." Of Briand smakelijk gegeten heeft, weten we niet, maar wel is het zeker, dat het publiek dien etenstijd be steedde. om allerlei gissingen te ma ken. Velen deden de veronderstelling, dat het ministerie zou aftreden. Na het eten heeft Briand met de overige ministers geconfereerd. Daar na is bekend gemaakt, dat het minis terie zal a a n b 1 ij v e n, omdat na uitvoerige berekening is gebleken, dat de linksche meerderheid voldoen de is. Daarmee is de zaak dus weer voor- loopig afgeloopen, ook al zal de Fran- sche pers stof tot groote politieke ar tikelen vinden. Vóórdat deze crisis in de Fransche Kamer uitbrak onverwacht los barstte als een onweer op een helde ren zomerdag 1 hadden de volks vertegenwoordigers over FRANSCHE MARINE-ZAKEN gesproken. De Kamer verwierp met 475 tegen 95 stemmen een motie van den socia list Jaurés, om de beraadslagingen over de marine te schorsen, totdat men zich heeft uitgesproken over de conclusies van de enquête-commissie van de marine en liet geheele mari tieme programma. Het eerste artikel van de vlootwet, de Regeering machtigende, om dit jaar te beginnen met den bouw van twee slagschepen, werd aangenomen niet 461 tegen 76 stemmen. Een amendement van Painlevé om den bouw aan de rijkswerven op te dragen, werd met 427 tegen 137 stem men verworpen, nadat de commissie voor de begrooting had beloofd, d.it de beide volgende slagschepen op de rijkswerven zullen worden gebouwd. Bij alle stemmingen had iiet minis terie dus een groote meerderheid. Het is dus wel waar, wat onze voor vader Brederode heeft gezegd, name lijk 't kan verkeeren! Ook reeds Donderdag heeft het in de Fransche Kamer een beetje ge stormd. Door den afgev aardigde Goudc wer den toen EENIGE ERNSTIGE BESCHUL DIGINGEN aan het adres der marine gedaan. Hij betoogde namelijk, dat uit allerlei Onze Lachhoek Een beroepsbedelaar weet met eea smoesje tot den heer des huizes door te dringen. Ik ben heelemaal van het ande re eind van de stad komen loopen, meneer, omdat de menschen daar me verteld, hadden, dat u zoo vriende lijk was voor arme drommels als ik. Hebben ze dat gezegd? Ja, meneer, en daarom kwam ik naar u toe. Ga je straks dienzelfden kant weer uit! Jawel meneer. Wil je dan zoo goed zijn, dat gerucht tegen te spreken? omstandigheden schijnt te kunnen worden afgeleid, dat de modellen van de pantserschepen ,,Jean Bart" en .Coutbet", die nog voor den bouw van andere schepen gebruikt hadder klinnen worden, zoek geraakt zijn, Die modellen vertegen woord igder een waarde van een mïllïoen francs. Minister Boué de Lapeyrère be loofde een onderzoek te zullen instel len en den uitslag daarvan onmiddel lijk aan de Kamer mede te deelen. Daarna kwam Goude in scherpe bewoordingen op tegen den veldtocht, die tegen de arsenaal-arbeiders wordt ondernomen. „De industrie zoo zei hij weet precies wat zij te doen heeft om de gunst van sommige ambtenaren te winnen en brengt daarvoor gaarne offers. Zoo is o. a. gebleken, dat de marine-ingenieurs onjuiste prijsopga ven hebben gedaan." Tegen deze krasse beschuldiging tee kende de minister krachtig pro test aan. In ons vorig Overzicht hebben we al een en ander gezegd over de voor stellen tot UITBREIDING VAN 'T DUITSCHE LEGER, die thans door den Rijksdag behan deld worden. Gisteren is het debat voortgezet en werd tenslotte de wet met 247 tegen 63 stemmen aangenomen. De socialis ten behoorden allen tot de tegen stemmers. Daarna was de tweede lezing van de oorlogsbegrooting aan de orde. De minister van Oorlog kreeg ver schillende aanmerkingen te hooren, waarop hij antwoordde ..Ons streven is gericht op onvoor waardelijke handhaving van de krijgstucht en onvoorwaardelijke ge hoorzaamheid in het leger. Een niet- gedisciplineend leger is geen duit waard." Tol zijn leedwezen kon de minister het verzoek tot verhooging van de soldij der manschappen, met het oog op den financieelen toestand, niet inwilligen. Verkorting van den diensttijd is absoluut onmogelijk. Een tweejarige diensttijd is noodig voor het voetvolk en een driejarige voor de bereden corpsen, wil men de soldaten behoor lijk voorbereiden voor het geval van oorlog. „Ik protesteer krachtig tegen de bewering", zei de minister, „dat soldaten erger dan honden zouden worden behandeld. Strenge strafhe den ingebracht tegen een onschuldi ge dame, die nu het slachtoffer zal worden van jouw boosheid? Zij hoeft het ongeluk, dat haar automobiel dat bewuste nummer draagt, dat jij zoo handig improviseerde en valschelijk aan je eigen wagen hechtte en nu is zij opgeroepen om voor den kanton rechter te verschijnen voor die aan rijding, die jij 's avonds met dien boerenwagen gehad hebt. Haar zaakwaarnemers hebben ntij advies gevraagd en mij verzocht, haar in rechten te vertegenwoordigen Ik twijfel geen oogenblik, dat jij d* ware schuldige bent en omdat ik dat zoo zeker weet, wil ik de zaak niet behandelen. Jij bent een lieve jon gen. Eerst laat je mij een paar dozijn auto's inspecteeren, om er een goede voor jou uit te zoeken, en tot dank daarvoor beroof je mij nu van een voordeelig gevai-in-rechten. Ik hoop, dat je nu beschaamd zult staan en dat je niet méér dan drie jaar zult krijgen, als het uitkomt, wie de ware schuldige is. En dat zal de politie spoedig uitvisschen, geloof dat maar! Lt. WINWOOD GOUGH. DERDE BLAD. OM ONS HEEN No. 1314. Hst spel van da Turken. De Turk, zoo schrijft in de W i d e World F. Cowley Whitehouse te Constantinopel, iemand dus die het volk kent de Turk is van nature wat traag. K y e f f is zijn geliefkoos de bezigheid, die hierin bestaat, dat hij zijn kleurig kleedje onder een boom legt, daarop gaat zitten en kof fie drinkt en cig are tien rookt, afge wisseld met het eentonig neuriën van minne- of krijgszangen. Rijke Turken zitten thuis op een divan, rooken er hun narghile en kijken naar de voorstelling van een troep dansmeis jes. Vraag aan een Turk, waarom hij i niet nan dansen doet en hij zal u met een minachtend gezjcht antwoor den „daarvoor betaal ik mijn sla ven." De jonge Turken evenwel beginnen Voetbal te spelen. Eeuigen tijd geleden heeft de schrijver een wedstrijd tus- schen Constantinopel en Smyrna bij gewoond. Naast hem stond een Turk met een ernstig gezicht, die na eeni- gen tijd op den strijd te hebben acht gegeven, heenging met de woorden Deli Ingliz (Gekke Engelschen). Dat is een vrij juiste beschrijving van den indruk, dien do Europeesche sport op den gewonen Oosterling maakt. Als de Turk zich inspant, kan hij flink genoeg wezen als gehard sol daat, gehoorzaam en dapper, op een eenvoudig menu van zwart brood, vij gen en knoflook levende, overtreft hij den Europeaan. En geeft hij eenmaal zijn belangstelling aan een lichaams oefening, dan moet het er een wezen, Idle past voor geharde mannen van een vastberaden karakter. Een van deze spelen heet d j i r i d. Het wordt te paard gespeeld en is in spannend genoeg om aan strenge eischen te voldoen. De Turk is geluk kig, wanneer hij op een vurig paard over de vlakte rijdt. Gesteld op kunsten, zooals wij die in het circus bewonderen, heeft hij zijn paard er op gedresseerd om op een bepaald sein den nek te buigen, niet de voorpooten op den grond te klauwen, te steigeren of te schoppen. Menig paard leert ook 'de r a h v a n, wat een zeer gelijkma tig rennende beweging is, zoo rustig, dat de ruiter een glas water in de hand kan houden, zonder een druppel te spillen. Djirid bestaat te Constantinopel en omstreken niet meer bewoners van een stad verliezen gelegenheid en lust voor ecu tijdverdrijf, dat zooveel kracht vergt, maar op do wijde vlak- Ten van Zuid Azié kan men het nog zien. De Kurden spelen het spel het best. FEUILLETON EEN MODERNE ROMAN IN 23 HOOFDSTUKKEN. „Het Witte Huis" Chimston, 1 Sept. Beste Gough. Wal een drukte voor een ding van niets! Wat voor gevaar kan daar ln schuilen, dat ik een of ander nummer heb genomen, om eindelijk de herrie uit te maken. Het is zóó juist verstan dig, want als iemand dat nummer ziet, weet hij immers nog niets! Hij kent mijn naam immers niet en kan dien ook nergens opsnorren. Noen, ik heb het zóó heel verstandig inge pikt! In ieder geval heb je dom ge daan. met gisteren niet over te komen want wij hebben een prachtigen rit gedaan mijn zuster en ik. De wa gen loopt uitmuntend. Enfin, een vol genden keer zal je wel verstandiger rijn. Hoe gaat het overigen^? Drukke praktijk? Dag! De uwe, FRED. RODWAY. P.S. Toen wij gisterenavond naar Jiuls snorden, reden wij een boeren kar aan; we reden er eon st.uk af en De spelers verdeelen zich in twee gelederen, elk soms dertig of veertig man sterk, van wie ieder een d j i- r i d of korte, houten lans in de hand houdt. Een van de aanvoerders rijdt uit de rij naar het einde van de lijn der tegenstanders, keert daarop om en rent zoo snel mogelijk tusschen de twee rijen door, de d j i r i d hoog op geheven in de rechter hand. Plotse ling werpt hij zijn lans naar een van de spelers der tegenpartij en de aan gevallene, wanneer hij vlug genoeg is, vangt den djirid op en achtervolgt zijn aanvaller. Op zijn beurt werpt hij de twee lansen naar anderen en wordt door dezen achtervolgd. In korten tijd is de geheele ruitertroep in beweging, achtervolgende of achtervolgd. Soms rijdt een aantal in snellen galop in een grooten cirkel en wanneer ruiters en paarden opgewonden raken, komt menig ongeluk voor. Het is geen klei nigheid, zoo'n lans tegen de zijde vuil het hoofd of in den rug te krijgen. Menig ruiter stort plotseling bewus teloos van. zijn paard. Niemand denkt er aan, af te stijgen om een lans weer op te rapen. De rui ter brengt de twee voeten bijeen in één stijgbeugel, drukt zich tegen de flank van het paard, buigt naar bene den en raapt zoo in volle vaart het werptuig van den grond. Bepaalde regels heeft het spel niet, een scheidsrechter evenmin, zoodat er gemakkelijk twist ontstaat, die wel eens ernstige gevolgen heeft. De Tur ken duelleeren ook wel op deze ma nier. maar geven dan den djirid een scherpe, ijzeren punt, zoodat or do odelij ke wonden mee gemaakt kun nen worden. Voor de paarden is het spel in elk geval geen genoegen, om dat de ruiters hun rijkunst gaarne toonen, vooral door van den galop plotseling in stilstand over te gaan. Zij zijn er trotsch op, wanneer het paard dan, met gebogen nek, nog even voortglijdt op zijn hoeven en een groote stofwolk opwerpt, maar daarvoor is een bit noodig. dat het paard geducht pijn doet. Kameelen spelen een groote rol in het Oostersche leven. Vreemdelingen kijken altiid met belangstelling naar deze dieren, zooals zij door een man op een ezel, aan elkaar gebonden, worden voortgeleid. De dieren weige ren voort te gaan, wanneer het ezel tje niet op zijn plaats is aan 't hoofd van den stoet, een gevolg hiervan, zegt men, dat de berijder van den ezel tabak rookt, die kameelen gaarne inademen. Hun rol is natuurlijk hoofdzakelijk, om voor lastdier te fungeeren, maar ook worden er wel gevechten georga niseerd. De eene eigenuar daagt den anderen uil, de prijs wordt bepaald en eenige dagen vóór den strijd voe ren de eigenaars hun sierlijk opgetooi de kameelen door do straten, waar een bewonderende menigte hen volgt. de boei-, die er op zat, bezeerde zich een beetje. Maar de kerel schepte op, als of het mijn schuld was en dan jnoet je weten, dat de boerenkinkel zeil zonder licht reed. ilij zou een klacht indienen, beweerde hij. Stel je voor! En hij noteerde.... liet nummer! Ik heb er kostelijk om gelachen, ik wenseh hem succes met de klaciit te gen dat nummerl .VUL „Rozenhof" Birwell Iieath, 7 Sept. Beste Nelly. Ik ben vandaag heelemaal over spannen. Stel je toch eens voor. ik heb een oproeping van den kanton rechter gekregen, om voor hem te verschijnen, omdat ik met mijn auto oen boerenwagen zou hebben stuk ge l-eden door te snel en onvoorzichtig rijden ergens nabij een plaats, die Chimston heet, waar ik nota bene nooit, nooit geweest ben. Ik begrijp er absoluut niets van. Ik heb onmid dellijk naar mijn zaakwaarnemers geschreven, natuurlijk, maar ik ben heelemaal ontdaan van zoo'n schan delijke beschuldiging. Do aanklager schijnt een boer to zijn en hij moet ergens in een hospitaal liggen. Mis schien gaat hij wel dood en word ik beschuldigd van moord! O, 't is ver schrikkelijk; ik weet geen raad. En dat moet allemaal gebeurd, zijn op 30 Augustus en ik kan onmogelijk ie mand op dien dag nabij Chimston hebben aangereden, omdat ik op 30 Augustus heel ergens anders geweest Op den grooten dag worden de dieren naar de kampplaats gebracht, van alle versiering ontdaan en ge muilband, daar ze elkaar anders lce- lijk zouden bijten. Soms hebben de dieren geen lust om te vechten en dan trekt ieder weer mistroostig naar zijn dorp, de onwillige kameelen verwen- schende tot in het negende geslacht. Een anderen keer wordt een van de strijders bang en gaat aan de haal, waarbij hij doet denken aan iemand, die leert schaatsenrijden. Maar als de strijd aangaat, vallen de beesten on der het uitstooten van leelijke gorge lende geluiden, geaccompagneerd door trommen en de tehabouma, een soort van doedelzak, ijverig op el- kaal- aan en gaan zoo heftig aan 't worstelen, duwen en trekken, dat dikwijls niet te zien is, welke poolen bij een kop behooren. Binnen korten of langen tijd (het kan soms een paar uur duren) slaat een van de beesten op do vlucht of wordt omver geworpen. De kring van toeschouwers moet oppassen, wan neer de verslagene, half dol van op winding en vrees, het hazenpad kiest. Valt de overwonnene, dan tracht de overwinnaar hem onmid dellijk te verstikken, wanneer niet da delijk de toeschouwers hem met groo te stokken verjagen. De eigenaar van het overwonnen dier betaalt den inzet, waarbij dik wijls ook de fraaie sieraden behooren en trekt zwijgend af, de winner even wel, weer op "t mooist opgetuigd, keert naar zijn stal terug, voorafge gaan door de muziek en gevolgd door een opgewonden menigte, waartegen over het beest met zijn langen, slin gerenden nek het beeld der onver schilligheid is. Een veel verspreid spel in Turkije is worstelen. Straatworstelaars ge ven een vertooning voor een paar piasters, kleine jongens oefenen zich er in en de mannen leeren nieuwe grepen tegen den tijd van do feesten, na de oogsten, wanneer de meeste hu welijken gesloten worden en de wor stelwedstrijden gehouden. Zoo'n vertooning wordt bij voorkeur op den dorschvloer gehouden. Man nen en vrouwen hebben elk een afzon derlijke plaats, hun feesikleedij is éen gamma van fraaie kleuren. Trom men en doedelzakken ontbreken niet, allerlei lekernijen, o. a. de vruchten siropen, waarop de Turken zoo ge steld zijn, worden rondgevent, kort om het geheele schouwspel is van groote feestelijkheid.' Alleen gekleed in een nauwsluiten de, lederen pantalon komen de kam pioenen in den kring en dan beginnen elndelooze toebereidselen, die een Europeaan vervelend vindt, maar waarvan de inboorlingen zeer genie ten. Eerst wandelen zij een paar maal rond, oin zich te laten bewonderen, daarna slaan zij de pinken in elkaar ben; maar ik ben zóó ontsteld en op gewonden, dat ik mij met geen moge lijkheid kan herinneren, waar ik ge weest ben» En mijn chauffeur lomperd, die itij is weet het ook niet meer. Leef de Josiah nog maar! Hij was geen model echtgenoot, maar hij wist zich altijd verwonderlijk goed uit alle auto mobiel-klachten uit te redden. Het is vreeselijk voor een zwakke vrouw van 28 jaren, alleen staande op de wereld, zóó heelemaal aan de politie en het gerecht te zijn overgeleverd. Ik kan maar niet begrijpen, hoe zij mij van dat ongeluk de schuld kunnen geven of het moest een poging tot af persing zijn; maar Ln het papier van den kantonrechter staat duidelijk het nummer van mijn auto: L. O. 74683. Geloof mij, ik heb yen nacht geen oog dicht gedaan. En het ergste is, ik ben al tweemaal bekeurd wegens te snel rijden: dus zullen ze geen ge nade voor mij hebben. O, Nelly, jij bent zoo knap; help mij toch; geef mij toch eens een goeden raad, want ik weet niet, wat te doen. Je ongelukkige ALICE MARRIOTT. P.S. Dit ls een les voor mij. Ik ga niet meer in een auto uit, er mag ge beuren, wat wil. Ik zal me een vlieg machine aanschaffen. IX. „Het Witte Huis" Chimston, 8 Sept. Waarde Gough. De zaak is in orde. De bewuste ambtenaar bij den Graafschapsraad heeft me nu een nummer ter hand gesteld G K 185. Ik vind het lang niet zoo mooi en indrukwekkend als mijn eigen nummer, maar dat is een quaestie van smaak. De auto loopt er niet minder goed om. Ik heb. je nu alles vergeven, wat je mij aan last en moeite heb veroorzaakt, dus Je kunt nu wel overkomen en met gerust ge weten in mijn wagen plaats nemen. LL FRED. RODWAY. X- 171 A. Lincoln's Inn Fields, Londen E. C. 9 Sept. Geachte Mevrouw. Wij ontvingen uw geacht schrijven met ingesloten bevel van den kanton rechter, voor hem te compareeren we gens het toebrengen van lichamelijke letsel ann den eigenaar van den boe renwagen, dien uwe automobiel op 30 Augustus 1-1. te Chimston zou heb ben aangereden, en den eisch van schadevergoeding voor de schade, daarbij aan den wagen ontstaan. Wij hebben de zaak ernstig onderzocht Het komt ons voor, dat het voor u van het hoogste belang is, u te her inneren, waar u resp. uw automo biel op den avond vun 30 Augustus 1.1. zich bevonden. Wij vreezen inder daad, dat deze zaak voor u werkelijk zeer ongewenschte gevolgen zal kun nen hebben, tenzij u in staat is, uw alibi te bewijzen. Zulks te meer, waar u, volgens uw geachte mededeeling, reeds tweemaal wegens te snel rij den gerechtelijk is beboet, wat zon der twijfel op deze zaak zal préjudi- ceeren. Wij zien gaarne uw antwoord tegemoet en verzekeren u van onze beste zorgen voor uw belang. Met de meeste hoogachting. Uw dw., SNAGG en Co. XI. Dean's Inn. Londen E. C., 11 Sept. Amice Rodway. Wat heb ik je laatst geschreven over dat vervloekte valsche nummer, dat jij aan je wagen heb geplakt? Daar heb je het nu al! Dank aan jouw onnoozelheid en koppigheid zit je 'nu in een héél leelijk parket cn sla je mij een goed zaakje uit de hand en dat is nog erger. Weet je wel, dat door jouw manier van doen nu misschien een aanklacht wegens toe brengen van doodelijko letsel zal wor p.s. Je begrijpt natuurlijk, dat div een heel privaat en vertrouwelijk schrij'ven is, niet waar? (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 9