NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8497 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 4 MAART 1911 A ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: PER DRIE MAANDEN! Vm 15 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haariera ƒ120 Haarlem van 15 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 JfjAdvertentiön van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland,1.65 (gy jf; Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Ceïllusfreerd Zondagsblad, 'voor Haarl'em" kedac,le e" Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post ,0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratle724. Uitgave der Vennootschap Lourens Goster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentién en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZONDAG 5 MAART. Schouwburg: N. V. Het Tooneel: „Mea Culpa", 8 uur. Soc. Vereeniging: Matinéa HaaxL Muziekkorps. 3 uur. Brongebouw: „Het heilig recht," 8 uur. Scc. Vereeniging: Bioscoopvoorstel ling, 8 uur. De Kroon: Bioscoopvoorstellingen, 2 en 8 uur. Heemstede: Bloemententoonstelling, 9-6 uur. MAANDAG 6 MAART. Soc. Vereeniging: Volks-solisten- concert» 8 uur. Heemstede: Bloemententoonstelling, 6 uur. 12 V, jarigs herdenking. Ter herdenking van de 12 1/2-jarige regeering van H. AL de Koningin, zal van gemeentewege op Maandag 6 Maart a.s., des avonds van 810 uur, een muziekuitvoering op de Groote Markt gegeven worden. Op dien dag zal van 12 tot 1 uur het carillon worden bespeeld, waar op Vaderlandsche liederen ten gehoo- re gebracht zullen worden. Ook zal dien dag van de openbare gebouwen worden gevlagd. Tot zoover de officieele mededee- ling, die ons ten Stadhuize werd ver strekt. Onzerzijds voegen wij den wen&ch daaraan toe, dat vele ingezetenen op aanstaanden Muandag de driekleur van hun woning zullen doen wappe ren ten teeken van hunne feestelijke stemming. Onze Koningin zelf heeft van Haar 12 1/2-jarig feest blijkbaar geen jubi leum wenscheu te maken. Voor ons is er evenwel alle aanleiding even stil te, staan mij deze mijlpaal en een geluk- wensch te brengen aan Koningin W'il- helmina eu Haar huis. Dagen van ziekte en tegenspoed zijn gevolgd door het grootste geluk, dat ook een Koninklijke Vrouw kan beschoren zijn, den kinderzegen. Prinses Juli ana, met zooveel geestdrift begroet, groeit voorspoedig op, tot vreugde Harer ouders; Prins Hendrik, als vreemdeling tot ons gekomen, beeft in Nederland de algemeene sympa thie verworven door den eenvoud van Zijn optreden en het veelomvattende van zijn belangstelling in Nederland- sche zaken; op dezen herinneringsdag van Hare Regeering mag onze Ko ningin zich verheugen in een geluk kig gezin. Ia stoffelijken zin is het achtste eeuwdeel, dat voorbij ging, voor ons land niet ongunstig geweest. Laat ona dan, voor de komende jaren, het beste wenschen aan, het beste hopen voor Vorstin en Volk. Medeburgers van Haarlem, laat de wapperende driekleur op Maandag de tolk zijn van Uwen gehikwensch aan Koningin Wilhelmina. OM ONS HEEN No. 1319. Het wedden afgeschaft. Vrijdag is door de Tweede Kamer een belangrijk besluit genomen. Vol gens het voorstel van den Minister zouden op de courses in Nederland de bookmakers reeds hebben afge daan, op voorstel van den heer Van Vuuren is nu ook, nog wel tegen het ver-et van den Minister in, de totali- sator verboden. Men kent het onderscheid. De book maker was de man, die voor eigen rekening werkende weddenschappen kon sluiten tot ieder bedrag, de tota- llsator was het wedbureau van het baRnbestuur zelf. dat tickets afgaf tot den vasten, betrekkelijk lagen prijs van een rijksdaalder. De book maker vertegenwoordigde het begin sel van de persoonlijke weddenschap, de totalisator dat van de onderlinge. Ten opzichte van de winstultkeering was de totalisator absoluut veilig. Wie er zijn kaartje kocht, kon er zeker van wezen, dat mogelijke winst werd uitgekeerd bij den book maker bestond die zekerheid niet wel hield het baanhestuur toezicht op zijn handelingen, maar wanneer hij verder sprong dan zijn stok lang was, kon ook het bestuur geen veeren plukken van den kikker. De eerlijkheid gebiedt om te zeggen, dat dit maar zelden voorkwam. Als regel voldeden bookmakers aan hun ne verplichtingen, konden die ook wel nakomen, omdat het hun ging als den pachter van de speelbank te Monte Carlo, van wien de spelers in bittere ironie plachten te zeggen ..Qu'il soit rouge ou noir, c'est tou- jours Blanc qui gagne." Maar zij leverden in zoover gerin ger waarborg op voor de wedders, dat hun persoonlijk bezit nauwer bij den afloop van de courses was be trokken. De gelegenheid, om Fortuna den weg een beetje te wijzen, moet nu en dan al te verleidelijk zijn ge weest. Hoe kon het worden verme den, dat waar dikwijls zulke groote financieele belangen op het spel ston den, de belangen van jockey's, stal knechts, bookmakers, ja van eige naars, als een legkaart in elkander werden gepast, tot schade van den onnoozelen wedder? En durfde deze meermalen wel over knoeierijen mompelen, een baanbestuur sprak zijn meening duidelijker door disqua- lificatie uit In 't algemeen was de bookmaker het adres, waar de bemiddelde speel de, de totalisator het wedbureau van den kleinen man. Wie -Woestduin be zocht in zijn bloeitijd, kon dan ook de bookmakers en een totalisator vinden in de dure paddock, maar niet op het gulden sterrein, waar alleen de totalisator werd geëxploiteerd. Het spreekt van zelf, dat de man met de ruime beurs beter tegen zijn verlies kon. dan die met de kleine was het dus niet onlogisch, dat de Minister, de bookmakers werend, den totalisator wou laten voortbestaan Toen indertijd BloemeDdaal's ge meentebestuur de courses op Woest duin op Zondag verbood, ge schiedde dat vooral wegens de belan gen van den kleinen man. de ramp zalige klanten van den totalisator. Kleine neringdoenden, die hun geldje voor hun zaak brocxlnoodig hadden, arbeiders zelfs, die de wekelijksche verdienste, op een paar tabakcenten na, aan moeder de vrouw hadden be- hooren af te dragen, bezochten Woestduin. op hoop van winst en, natuurlijk, met de meeste kans op verlies. De hoefijzer-correspondent van het „Handelsblad" zelf, anders geen bewonderaar van de pas aange nomen wetten tegen onzedelijkheid en hazard, schrijft in zijn overzicht van dezen morgen „hoe demorali- seereud zulk een renbaan werken kan op heel een streek, hebben wij van nabij kunnen waarnemen in den tijd, dat wij er dichtbij woonden". Vóór dat de heer Elout de Kamer-overzich ten schrijven ging, woonde hij lang te Bennebroek. Toch is hier het verlies van enkele guldens, een enkele maal, het ergste niet. Het groote kwaad zit natuurlijk in de stoornis, die het spel bracht in tot dusver rustige levens. Het kon niet anders, of de felle emotie van het wedden deed liet leven van allen dag grauw en kleurloos schijnen eu menigeen zijn bestaan zien als een reeks van saaie plichten, met een om de veertien dagen daarboven uitstra lend licht, den dag van de courses. Klaagde in stilte de wedder, die regel matig verloor, nog veel grooter kwaad overkwam hem, als hij won. Do speelzucht werd er vaster door in zijn hart geklonken, de wrevel over het tamme dagwerk zwol er van op en in fantastische beschouwingen over winst en geld verdienen op ge makkelijke manier, zag de wedder allicht de kansen voorbij, die het le ven hem bood op maatschappelijken vooruitgang, maar die alleen door regelmatigen en vlijtlgen arbeid kon den worden verwezenlijkt Neen waarlijk, als de bookmaker werd afgeschaft, diende tegelijk de totalisator van het terrein te worden gezet Tegen dezen maatregel zijn bezwa ren geopperd er is geen enkele wet denkbaar, waarbij die niet kunnen worden aangevoerd. Het grootste is, dat de belangen van de paardenfokke rij zullen worden benadeeld, wan neer de courses ophouden te bestaan. Dat bracht o. a de heer Lleftinck in het midden en zelfs die principieel het meest met dit Kamerlid verschil len, zullen erkennen, dat hij een man is van groote oprechtheid en nooit iets betoogen zal, wanneer hij niet van de waarheid volkomen over tuigd is. Toegegeven dus, dat de courses bijdragen tot den bloei van de paar denfokkerij moet daaruit volgen, dat ze er onmisbaar voor zijn Zoo dikwijls komt het voor, dat een bedrijf, hetzij door verandering van omstandigheden op natuurlijke, het zij door een wet op eenigszins kunst matige wijs getroffen, middelen weet te vinden om die bezwaren te boven te komen. Hoe de paardenfokker dat doen moet, zal hij niet verwachten van leeken te hooren, maar dat hij die middelen vinden zal, komt mij volstrekt niet onwaarschijnlijk voor. Paarden zijn niet de eenige dieren, die door den Nederland schen veehou der gefokt worden en (ik zeg dat niet om grapjes te maken) de fokkerij van ons hoornvee heeft om tot bloei te ko men, eenigszins indirecte methoden, zooals de courses zijn voor de paar densport, nooit noodig gehad. Er is een ander bezwaar genoemd de knoeierijen buiten het wedstrijd terrein, zoodra er op de kampplaats geen gelegenheid tot wedden meer bestaat. Denkbeeldig is dit bezwaar natuurlijk nietontduikers vinden altijd veel meer mazen, dan de wet gever meent te hebben opengelaten. In Engeland bijvoorbeeld is de clan destiene wedderij lang geen fictie, maar het gevaar, om zich daarin te begeven en de onzekerheid, die be staat over de nakoming der transac tiën. zal dAArvan menigeen terughou den. Bovendien, om het nadeel van ont duiking mag de overheid geen open baar kwaad, dat zij meent te hebben gevonden, laten voortbestaan. En dat is de gelegenheid tot wedden op courses, onverschillig pf het via den bookmaker of den totalisator ge schiedt, ongetwijfeld. Daarom acht ik de aanneming van het amendement- Van Vuuren een gelukkige gebeurte nis. Wat daarbij alleen verwonderen kan zijn de stemmencijfers 86 voor, 34 tegen, samen 70. Er waren dus niet minder dan 30 leden bij deze belangrijke stemming absent l J. C P. Stadsnieuws DE MUSEUM-COMMISSIE CONTRA DEN HEER MIDDELKOOP. Het reeds door ons aangekondigde geschrift van de Museum-commissie, in zake de uitlatingen van den heer Middelkoop in den Gemeenteraad, zal Dinsdag verschijnen. Veilingen. Ons wordt toegezonden een alpha- belische lijst en statistiek der veilin gen van vaste goederen, gehouden in het verkooplokaal „De gouden leeuw" in het jaar 1910. Er werden 332 perceelen ln veiling gebracht. Verkocht werden 270 per ceelen, voor 1 816.670, opgehouden 62 perceelen, waarop 288.120 geboden was. Totsteun. Zeer zeker zal het den leden der afd. Haarlem van den Ned. Prot. Bond en die der afd. Haarlem van da Vereeniging „Tot steun voor ver waarloosden en gevallaDen" aange naam zijn te kunnen vernemen, dat eerstdaags een lezing zal gehouden worden door Ds. J. C. Kun stel van Terborg, waarin hij het streven en werken der Vereeniging „Tot Steun" zal demonstreer en, verduidelijkt door lichtbeelden. De Lente. Gisterenmorgen arriveerden 'de Duit- sche straatmuzikanten ln de stad en lieten hun vroolijke muziek in de ver schillende wijken der stad hooren. DE MOORDAANSLAG. Door de Haarlemsche justitie is rechtsingang, met bevel tot gevangen houding en instructie, verleend tegen Talsma, wegens poging tot moord, subsidiair zware mishandeling, met voorbedachten rade. Nuttige handwerken. Bij het examen te 's-Gravenhage zijn geslaagd de dames A. M. Klots, M. J. van Meerten, E. J. H. v. d. Ha ve, M. Carpe'ntier en M. A. Bender, allen te Haarlem woonachtig. TEN NADEELE VAN DE TUBER- C U LOSE-L1J DERS. In Haarlem is 't gebruik, om geld bijeen te brengen ten bate der tuber- culose-bestrijding. Nu beeft men ech ter het geval, dat er een persoon is geweest, die geld heeft ontvreemd, dat aan de „Vereeniging tot bestrij ding der tuberculose" behoorde. Vermoedelijk heeft zich gisteravond iemand in de woning van den huis bewaarder D. Wilgerhof. op de Oude Gracht, laten insluiten en is er tus- schen 12 uur en half zes vanmorgen van door gegaan met een geldkistje, dat in een muurkast op de bovengang stond. In het kistje zat ruim 100. Vanmorgen vroeg was de ketting, die gisteravond op de voordeur ge daan was, losgemaakt. Dit moet dus van binnen zijn geschied. GESTOLEN GOED TERECHT. De 17-jarige dagdienstbode A. A. M.. van den onderwijzer Kraakman, uit de Ampzingstraat, is de daderes van den diefstal van de gisteren ver melde voorwerpen van waarde. Een blouse heeft zij teruggegeven, maar de voorwerpen van waarde zijn verkocht of beleend. Deze voorwerpen ■rijn echter door de politie in beslag genomen. Fraaie handwerken. Voor het examen Us U Lr echt slaagde de dames A. B. v. d. Heuvel, J. H. Luitingh, M. A. Schuring, E. C. Franck en C. Heuvel, allen te Haar lem woonachtig. Diefstalletje. Uit een pakje, per spoor uit Arn hem afgezonden aan den winkelier Abr. M. in de Groote Houtstraat, is een paar sokken ontvreemd. Koloniaal Museum. Dezer dagen zal <l« heer II. Wit kamp, mijningenieur in Neder- lanüsch-Lidiè, op uitnoodiglng van het Koloniaal Museum een lezing met lichtbeelden houden over „Een tocht over het eiland Soemba ln 1910". JEUGDIGE AVONTURIERS. Men schrijft ons uit Zandvoort Door de politie alhier zijn in de wachtkamer van het station der H. IJ. S. M. aangehouden A. H., W. P. R., beiden uit Haarlem, en G. J. v. d. W., uit Schoten, respectievelijk 15, 15 en 14 jaar, die aan het politiebureau verklaarden padvinders te zijn, en den nacht in een door hen reeds ge maakte tent aan den duinrand door hadden willen brengen, doch toen zij er eenigeu tijd in gezeten hadden, werd het hun te koud en hadden een warmer verblijfplaats gezocht. Op hen werden 3 pistooltjes met de noodige kogeltjes bevonden, die ln beslag zijn genomen. Zij deelden desgevraagd mede, de wapens bij zich te hebben om bij eventueele overvalling zich te kannen verdedigen. Zij zijn door de politie naar hunne respectievelijke wonin gen teruggebracht. INSTELLING INSPECTIëN. Bij Kon. besluit zijn met ingang van 1 Mei 1911 ingesteld de inspectiën der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Haarlem, late afdeo- 11 ng en 2e afdeellng. Tot inspecteur is benoemd de heer G. W. Martens, inspecteur der direc te belastingen, invoerrechten en ac cijnzen te Alkmaar. KAMER VAN ARBEID. Blijkens een bericht in de St. Ct wordt hier ter stede een Kamer van Arbeid opgericht, waarin vertegen woordigd zullen zijn het timmerlie den-, metselaars-, steenhouwers-, stu kadoors-, beeldhouwers-, lood- en zinkwerkers-, schilders-, stoffeerders behangers-, heiers-, mandenmakers-, aardwerkers- en straatmakersbedrijf en het leggen van electrisehe gelei dingen of van gas- en waterleidingen, het ontwerpen van en het houden van toezicht bij het uitvoeren van bouw plannen. De Kamer zal den naam dragen van „Kamer van Arbeid voor de bouwbedrijven te Haarlem." In de Kamer zullen 10 leden zitting hebben. KATOENMAATSCHAPPIJ. Op de Haarlemsche Katoen-Maat schappij moeten de werklieden op een 50 man na, drie dagen verzuimen, namelijk Zaterdag, Maandag en Dinsdag. Aan een der groote machi nes. waar vele machines op draaien, moet een reparatie gebeuren. De werklieden krijgen voorschot voor hun verzuim en kunnen dat later in halen. J u b i 1 Zondag 12 Maart zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer H. van Brugge, eerst al9 watermolenaar en later als machinist, in den Leidschen Veenpolder werd aangesteld. Gegund Het gebouw voor de Militairen- Vereenlglng te Haarlem, aanbesteed door den architect C. L. M. Robbers, Is aan de laagste lnschrijfsler, de firma A. Kromhout en Zn., gegund voor 9240. SCHENNIS DER EERBAARHEID Een 13-jarige smidsknecht, C. J. v. d V., is verbaliseerd wegens open bare schennis der eerbaarheid. BIJ ALBERTS FRèRES. In de Kroon-zaal kan men nu een gezelligen en leerrijken avond door brengen. Uit den film-voorraad van de gebroeders Alberts, die wel onuit puttelijk schijnt, zijn weer eenige treur- en blijspelen opgezocht, die het bezien overwaard zijn. Het heele le ven draait u daar voorbij, nu eeus is het van fel-schrijnende droefenis, dan weer van op-laaiende blijdschap, een ander maal geeft het een gezelli ge kalm-gemoedelijke stemming. Als dramatische Tableaux vermelden we: „De Schuld", „Het zieke kind" en „Paillasse die alle drie door Fruu- sche acteurs en actrices schitterend gespeeld zijn. „Prins" ontbreekt ook nu weer niet op bet appèl: thans ver- achijht hij In de groote wereld en maakt kennis met zijn dubbelganger, ln beide gevallen geefi hij tot de meest-dwaze en den-lachlust-wekken de tooneelen aanleiding. Ook de hyp- notisoerende politie agent deed de zaal schudden. De nieuwe uitgave van het bios coop-journaal geeft weer 't nieuws uit de heele wereld, en dat op de meeet aangenaam-geïlluslreerde wijze: BLOEMBOLLENCULTUUR. Maandag 27 Maart wordt de 122ste algemeene vergadering van „Bloem bollencultuur" gehouden. Op die vergadering zal o. m. de re kening over 1910 met inbegrip van de rekening van de Bloemententoonstel ling worden behandeld. Daar de beer II. Veldhuyzen yeu Zanten Jr. heeft bedankt als hoofd bestuurslid, moet een lid van dat be stuur worden gekozen. Het hoofdbestuur stelt voor, van 20 tot 22 December een tentoonstelling te houden van bloeiende bolgewassen, zoogenaamde geprepareerde bolge wassen, die door broeien vervroegd zijn. Deze tentoonstelling zal niet voor het publiek toegankelijk zijn, daar zij alleen ten doel heeft de uit komsten van die broeiproeven na te gaan. iir zullen flinke geldprijzen worden uitgeloofd. Naar men weel, is in de laatste vergadering de aandacht gevestigd op de schitterende resultaten der broeiproeven, die in de toekomst dit gevolg zullen kunnen hebben, dat men de bloemen reeds met Kerstmis heeft. Daardoor zal men de buiten- land&che bloemen kunnen missen. De afdeellng Oegstgeest wil 1000 uittrekken als prijzen voor tulpen op buitenlandsche tentoonstellingen. Het hoofdbestuur acht uitvoering van een dergelijk plan niet gemak kelijk, maar wil toch meewerken, om het denkbeeld van de af dee ling te doen uitvoeren. Met de aideeling Hill&gom is het hoofdbestuur bevreesd, dat een her ziening van invoerrechten de belan gen van den export van bloembollen zal It u ii nen schaden door represaille maatregelen van het buitenland, en door stijging van productie-middelen en orbeidsloonen. Men zal de noodige stappen bij do Regeering doen, stelt men voor. De afdeeling Noordwijk en het hoofdbestuur met haar wil het mo gelijk maken, dat alle plaatsen tus- schen Haarlem en Den Haag tegen verlaagd tarief met Haarlem en on derling zullen kunnen telefoneeren. Het hoofdbestuur adviseert afwij zend op het voorstel van de afdeeling Uitgeest, om bij den Nederlandschen Tuinbouwraad aan te dringen op het stichten van een onderlinge verzeke ring tegen brandschade. Benoeming. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school voor m. u. 1. o. te Alphen a. d. Rijn de heer A. Borst, van hier. HAARLEMSCHE HYPOTHEEK BANK. In de heden gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van aandeel houders in de Naamloove Vennoot schap De Haarlemsche Hypotheek bank is de balans en winst- en ver liesrekening goedgekeurd en hel divi dend vastgesteld op 17 pCt. De aan de beurt van aftreding zijn de commissarissen, de heeren Jhr. Mr. A. J. Rethaan Macaré en Jhr. Mr. F. X. A. Verheyen, werden herkozen. Uitvoerige mededeelingen omtrent deze N. V. vindt men elders in dit nummer. CONSULTATIE-BUREAU VOOR DRANKBESTRIJDING. Enkele drankbestrijdende vereenl- gingen hier ter stede, alsook eenige particulieren, hebben reeds «enigen tijd getracht pogiugen aan te wenden om te komen tot oprichting van een Consultatie-bureau voor drankbestrij ding. Ook het Centraal Comitó uit drank- bestrijdende vereenigingen ging zich met deze zaak bemoeien. Thans met succes I Gisteravond is een vergadering ge houden. waarin tot vestiging van een consultalie-bureau besloten is. De volgende doctoren hebben hun medewerking toegezegd Mevr. Op 't EijndeStolp, en de heeren Coenen en Ootmor. Mr Thiel zal optreden als rechts geleerd adviseur. Behalve de leden van bet Centraal Comité hebben in de combinatie zit ting de heeren Vader, onderwijzer, en Van der Horst, voorzitter der Orde van de Goede Tempelieren in Neder land. Bepaalde plannen omtrent de wij ze van werken zijn nog niet gemaakt Naar ons wordt meegedeeld is de seherpschuttersvereeniging „Haar lem" bij gebrek aan belangstelling ontbonden. Uit de Omstreken BENNEBROEK. Bloemententoonstelling. Evenals vorige jaren, heeft da bloemist werklieden vereeniging ,,St Jeroen" in het gebouw van den R.-K. Volksbond eene tentoonstelling vau bol- eu knolgewassen georganiseerd. Bij liet binnentreden der zaal treft reeds dadelijk rle veel betere rang- schikkng der bloemsoorten, dan in het vorige jaar. Langs de wanden zijn de potten amphitheatersgewijze opgesteld. Het middenvak is thans niet ingenomen door stellages, maar bedekt met graszoden, waartusschen tulpen en hyacinthen haar zeldzame kleurenpracht ten toon spreiden, liet gelieel verkrijgt daardoor meer effect, maakt prettiger indruk. Bij de opening waren verschillende autoriteiten aanwezig. De voorzitter der vereeniging, de heer v. Assendelft, riep allen het wel kom toe en bracht dank aan het bestuur van den R.-K. Volksbond, voor de beschikbaarstelling van liet lokaal. Pastoor Kabel bracht hulde aan de vereeniging. die ieder jaar een steeds mooier collectie bloemen bijeen ver krijgt. Hij sprak den wensch uit, dat in dien geest mag worden voortge gaan. De Burgemeester gaf er zijn blijd schap over te kennen, dat de arbei ders blijk hadden gegeven, het vak te verstaan. Hoe knapper arbeider, des te meer komt dit ten goede aan on derlinge samenwerking met den pa troon. Vermeerdering van vakkennis heeft steeds een gunstige uitwerking ten goede. De jury. bestaande uit de heeren A. Bijvoet, van O verveen, J. vau Wa- veren, van Hiilegom, en W. van Lierop, van Bennebroek, verleende de volgende onderscheidingen Afdeeling A Kamerbloei Hyacmthen le prijs li. Witte man. 2e prus H. v. d. Aar. 3e prijs M. de Vries, 4e prijs A. Peperkoren. 6e prijs M. de Vries. Narcissen le prijs 1L Assendelft, 3e prijs H. v. d. Aar. Samengestelde groepen 3e prijs M. de Vries, 4e prijs H. v. d. Aar. Tulpen le prijs H. v, d. Aar, 2e prijs W. Laniboo, 3e prijs H. Slot, 4e prijs M. de Vries, 5e prijs W. Lani boo. 6e prijs H. Witteman. 7e prijs R. Assendelft, 8e prijs A. Peperkoren, 9e prus H Slot Afdeeling B Kasbroei Hyacinthen le prijs A. Weijers, 4e prijs A. Weijers. De heer A. Koper, bloemist alhier, had ter opluistering een keurigs collectie bloemen ingezonden. Alge meen werden daarvan de azalea's en rhndodAndrums haworulard.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1