SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's Dagblad. V oetbal. Hockey. Korfbal. Lucbtvaart. Bchaatsen- rljden. Atbletlek, Scbaken. Wielrennen. Paardensport. I Éïl i 1 E I Nederlandselie Voetbalbond. H. F. C.—D. F. C., 2—1. De traditie is, dat de bewoners der Merwede-stad, als ze Daar de Span- jaardslaan in Haarlem trekken, steeds met een overwinning terug komen. Maar, wat zijn tradities Onze stadgenooten hebben nu eens gewonnen. Voor deze zegepraal moest evenwel hard, zeer hard, gewerkt worden. De overwinning der onzen is ook net op het kantje af geweest2—1, een gevaarlijke score De verwachting, dat het een span nende en interessante wedstrijd zou worden, is volkomen bewaarheid. De talrijke enthousiasten, die langs de lijntjes stonden, hebben dan ook wel genoten. Precies 2 uur werd begonnen. H. F. C. verscheen met Mooy, A. Verweij. Kimmijser, De Klercq, Van Gogh. Le Sueur, N. N.. La Bastide, Laan, M. Fraucken en J. Francken. Vrijwel dus het gewone elftal. De gasten kwamen uit als volgt Bouvy, Korpeleyn, Bouman, v. Heek, Van der Hoeve, Kleyn Sr., Lotsy, v. d. Linden, H. Koopman, F. Koopman, Van Driel. Reeds dadelijk nadat de bal aan 't tollen was gebracht, ontwikkelde zich een flink spel. Het was meteen te zien, dat de clubs eikaar niets zouden toegeven en het een zware strijd iuoest worden. Na tien minuten werd gestopt. Een der D. F. C.'ers, Van Heek, bezeerde zijn been en moest het veld verlaten. Een invaller werd toegestaan, en 10 minuten later was Kleyn Jr. in een pakje op 't veld. De Haarlemmers hadden het eerst het voordeel van den wind, die zich evenwel meer bij vlagen deed gevoe len. Het gevolg was, dat het spel er wel eenigszius onder leed. Door den wind gesteund waren de gastheeren wel iets sterker, maar toch was het niet overwegend. Het spel verplaatste zich geregeld, nu eens was de Haarlemsche. dan weer de Dordtsche verdediging druk aan het werk. De beide verdedigingen waren in goede conditie. De Koopman's zijn puike backs, alleen is bet jammer, dat F. Koopman soms veel te woest in het spel is. gevaarlijk trapt en niet op het piaatseu van den bal let. Lutsy was in de muldeuluue der roud-witteu een zeer goede kracht, wei is hu niet meer üe oude inter nationaal, maar als gewoou club speler is hij niet gemakkelija ie ver- vaugeu. Van Driel was als keeper ook zeer goed. Het üleek. toen hij eenige moei lijke ballen te verwerken kreeg, die hu heel goed stopte. De H. F. C. -voorhoede gaf hem nog al eens wat te doen. Mannus Franckeu was in heel goede conditie en werd bij den aanval flink ge steund door zijn inede-voorhoede- geuooter. Zijn broer Jacques had evenwel niet z'n dag, hij miste nogal eens net het overzetten, waardoor ©enige mooie kansen niet benut wer den. N. N. voldeed op de reclitervving heel goed. Ook ae overige spelers van H. F. C. waren in volle actie. Van Gogh was weer goed, maar toch niet zoo uitste kend, als bij eenige vorige wedstrij den. De Klercq kon ook niet geheel tot zijn recht komen, maar hij had ook een zware tegenspeler. Kimmijser blonk als back nu bijzonder uit, vroe ger is het nog niet zoo opgevallen, hoe handig hij een aanval weet te breken en keurig te plaatsen. Ver- wey werkte als back ook heel ver dienstelijk. Mooy had ook dadelijk eenige moei lijke oogenblikken. Eenige gevaarlij ke ballen wist hij goed weg te wer ken. Bij eenige audere ballen werkte Mooy minder juist, maar gelukkig hud dit geen nader gevolg. Twintig minuten werd been en weer getrapt niet afwisselende kan sen. H. F. C. slaagde er toen in, de lei ding te nemen. De Haarlemmers de den een mooien aanval, Mannus zette keurig over en La Bastide wist het leder heel verdienstelijk in te kop pen Lang mochten de onzen zich even wel niet in de leiding verheugen. D. F. C. deed een onverwachte door braak en voordat de meesten 't dach ten, had Bouman keeper Mooy reeds verschalkt. D. F. C. dankte dit puntje vooral aan den mooien rush van Van der Hoeve. Nu was het weer gelijk, 1—1. Het werd de strijd van zooeven, om de leiding te krijgen. Voor de rust slaagde geeu van beide er meer in. Wel mogen we nog even een zeld zaam mooien rush van Mannus uie- moreereu. Alleeu wist Mannus den bal voor doel te krijgen, een mooi schot volgde, maar Van Driel wist even mooi te stoppen. Eenige corners voor H. F. G. had den ook geen succes. Met 1—1 werd gekeerd. Na do rust hadden de gasten het voordeel van den wind. Veel hielp 't hun evenwel niet, want overwicht konden ze niet krijgen. lu 't eerst waren de Haarlemmers zelfs nog een beetje sterker. Rush op rush werd ondernomen, maar vlak voor het doel was 't mis. Eenige kan sen werden door slecht schieten ver knoeid, niaar eenige ballen werden heter ingezet, doch door den keeper goed gestopt. Vooral een schot van Laan had veel beter lot verdiend. Na eenig spelen kwam D. F. meer en meer opzetten. De gasten speelden nu met buitengewoon veel vuur. Allen zaten geducht op den bal en speelden met veel wilskracht. De Haarlemsche verdedigers werden scherp op de proef gesteld, maar ge lukkig bielden ze flink stand. Onverwacht deed H. F. C. weer een pittige» aanval, die het gewenschte succes had. Eerst kwam een scrim mage voor het doel. Van Gogh schopt den bal onverwacht en hoewel Koop man nog trachtte te stoppen, slaagde hij daar niet in. In plaats van naar voren kopte hij den bal In het eigen doel. (2—1). H. F. C. had dus weer de leiding. Nog 25 minuten moest er gespeeld worden. D. F. C. werd steeds vuriger en gaf ook goed spel te zien. F. Koop man werd evenwel al te vurig en be- gou herhaaldelijk vrij gemeen te spe len. De scheidsrechter trad daar goed tegen op. Uok het publiek luchtte z'n afkeuring door luid gefluit. D. F. C. ging er alles opzetten. F. Koopman ging naar voren, 't Mocht evenwel niet gelukken, den gelijkma ker te maken, hoewel Mooy meerma len in angst zat. Ook de H. F. C.- voorhoede kon het niet weer tot sco ren brengen. H. F. C. won dus met 21. Een welverdiende overwinning, maar, zooals we reeds schreven, de onzen hebben er voor moeten werkeD. Na de reeds uitvoerige beschouwing over de spelers kunnen we kort zijn. Bij H. F. C. waren zeer goed Mannus Francken en Kimmijser, goed Van Gogh, N. N., Verwey en De Klercq, de anderen allen vrij goed. Bij D. F. C. muntten uit Bouvy, die op de wing vele mooie rushes onder nam, en Bouman. Ook Van der Hoeve en Van Driel mogen genoemd wor den. H. V. V.—HAARLEM. 1—1. Een regen-dreigende Zaterdag een regenbrengende avondeen zonne- glunzende wedstrijd-ochtend en een buiige Zondagmiddag, dat was het weer-aspect, door alle voetbal-men- schen steeds zoo angstvallig op den laatsten en eersten weekdag bestu- deerd. Waren er al, die aan de be- I speelbaarheid van vele velden twijfel den, de uitkomst heeft die pessimis ten in bet ongelijk gesteld het meer- i endeel der terreinen hield zich prach tig, en het H. V. V.-veld. waarbij do rood-broeken dezen keer het meest ge ïnteresseerd waren, maakte geen uit- I zondering het was vrij droog en goed gelijk. Veel pnhliek -was dan ook naar Wassenaer gekomeu om een inder daad interossanteu strijd te zien. al is de uilslag niet bepaald de-juisto- krachtsverli'iuding-aangevend. Want 't zij met allen eerbied voor het spel der Haarlemmers gezegd de H. V. V. was veel sierker, Haarlem's uitvallen wa.ren sporadisch en onge vaarlijk, en dat er niet véél, véél meer goals voor de geel-zwarten kwamen, lag aan de superieure Haarlem-defen sie en aan het tactloos schieten der Hagenaars. De striid verliep aldus Te half-drie eerst fluit scheidsrech ter H. A. Moerum Terwogt de teams binnen de krijtlijnen, 'i Is zoo laat ge worden, omdat Healy nog steeds niet gearriveerd was maar eindelijk kwam de „Engelschman" toch, vijf minuten ongev eer nadat het spel was begonnen. De elftallen zien er als volgt uit: H. V. V. Paul de Groot, E. van Leyden, John Heyning, Kerling, Mundt, Pop, Noordtiyn, Lutjens, T. Kessler. De Serrière, Van Breda Kolff. Haarlem Blankevoort, Jur Haak, Philips, Hout koper, Bakker, AJb. Haak, Healy. Bouwmeester Serné, De Wolff, U termark- De Haarlem-voorhoede is dus voor de zooveolsto maal weer eens gewij zigd. Philips is uiidden-voor gaan spelen, en Blaukevoort is het elftal in Bun Veen's plaats komen aanvullen. H. V. V. heeft een uitstekend team het beste ongeveer wat zij momenteel op de heen kan brengen. Nauwelijks is afgetrapt, of de Ha genaars gaan met een geweldige vaart op litermark af; ze willen blijk baar nu eens niet gelijk spelen op eigen veld en denken waarschijnlijk, dat de Haarlemmers het tegen hun sterreu-elftal wel spoedig zullen af leggen. .Maar zoo eenvoudig is het niet, de iiuarlemsche verdediging te passeeren. De Wolff stuit op zijn be kende wijze de geel-zwarte attaque, en jaagt het leder naar zijn voorhoe de. die er voorloopig evenwel niets mee te beginnen weet. Zeer spoedig beeft H. V. V. den bal dan ook weer en Lutjens geeft van vrij ver een prachtschot, dat Uter- mark, ten koste van een corner, die niets oplevert, nog juist uit het bo- venhoekje te slaan weet. Do dikke roodbroek is in uitstekende conditie en al lachen de Hagenaars in den beginne om hein hun lachen gaat allengs in bewondering over. H. V. V. is veel sterker en de ge vaarlijke momenten voor het Haar lem-doel zijn legio. Noorduyn die overigens verdienstelijk speelde krijgt eens een goede kans, maar scluet ver naast. Dezelfde speler zet eeu oogenblik later mooi voor, Ser rière kogelt bliksemsnel en keihard hl, maar U termark werkt tot ieders verbazing schitterend weg. Ais een corner op het Haarlem-doel niets heeft opgeleverd, krijgt Tonuy Kessler het leder en ofschoon hij alleen voor literuiark staat, gaat zijn schot ver naast Enkele minuten later een geweldi ge scruurnage voor de Haarlem-goal, maar H, V. V.'s miaden-voor beëin digt die met eeu schot in de wolken. De Haarlem-voorhoede is al dien tijd vrijwel zoek. Philips is op zijn nieuwe plaats niet veel bijzonders en De Groot verveelt zich geducht. De enkele maal. dat het roo gebroekte kwintet zeer onschuldig overigens aanvalt, weten Van Leyden en Heyning, die goed op dreef zijn, ge makkelijk te redden. En fntusschen is de H. V. V.-voorhoede maar bezig te attaqueeren. Serrière wat een prachtige "speler is dat toch I zien we eens hard schieten maar Uter- mark stompt goed weg. Als eenige hoekschoppen op de rood-blauwe goal geen resultaat gehad hebben, is het rusten. Na de korte pauze is het beste deel van het spel al dadelijk weer voor de H. V. V. Heftig vallen de Hagenaars aan en tot overmaat van ramp wordt Richard Serné na 3 minuten aan een der beenen geblesseerd. Na vijf minu ten vau gedwongen werkloosheid geeft hij zich evenwel alweer geheel. En zijn hulp is hoog noodig. Hot regent nu hard, on die regen schijnt den H. V. V.'ers goed te doen. Breda Kolff schiet netjes in, maar de Haar lem-doelwachter weet al vallend te koeren. Even later krijgt Noorduyn het leder de voormalige D. F. C.'er kogelt hard Utarinark kan er niet bij en 't is 10. Nauw hebben de Hagenaars de lei ding of ze beginnen te verslappen, terwijl de Haarlemmers vuriger wor den. Jan Dakker is middenvoor gaan spelen, en Philips Is weer uiterst. De verbetering is groot Philips voelt zich weer in zijn element Hij De uitslagen waren aldus Rotterdam Sparta—Velocitas-ter- rein afgekeurd. Haarlem H. F. C.—D. V. C., 2—1. Den Haag11 V. V.Haarlem, 1—1 Breda 't Zesde—V. O C.. 2—2. De stand der Westelijke lste klasse competitie luid thans Doelp. te y to cu bó Sparta 14 10 3 1 23 46—15 1.64 V. O. C. 14 7 5 2 19 27—19 1.36 Velomas 14 7 3 4 17 28—19 1 21 H. B. S. 17 7 5 5 19 31-29 1.12 D. F. C. 17 8 2 7 18 27—32 1.06 II. V. V. 16 4 8 4 16 35—29 1.— Haarlem 16 6 6 5 16 29—26 1.— H. F. C. 17 C 5 6 17 31-31 1.— Quick 16 4 7 5 15 26-28 0.94 Hercules 16 2 4 10 8 17—35 0.50 't Zesde 19 2 3 14 8 13—47 0.42 ln de Oostelijke lste klasse nè-com- petitie ging geen enkele wedstrijd door, daar de velden van U. D. en G. V. C. werden afgekeurd. In de hoofd stad slaagde R. A. P. er in, de E. D. O.'ers met 21 te kloppen. Concordia won netjes van V. U. C. Zondag a. s. valt de beslissing in de A-afdeeling dus te Amsterdam, waar Concordia en A. F. C. tegenover elkaar zullen komen. Dat belooft wat to worden Kampong ten slotte behaalde op D. V. S. een geweldige overwinning. RESERVE lste KLASSE N. V. B. Rotterdam V. O. C. II—H. F C. II. 2—2. Den Haag H. B. S. II—H. V. V. II, 3-3. Haarlem Haarlem IISparta II, 1—2. Velocitas IIHercules II, HAARLEM II—SPARTA II, 1—2. Als begonnen wordt, blijkt dat Sparta compleet is en Haarlem 2 in vallers heeft. Sparta heeft den toss gewonnen en verkiest eerst met wind mee te spelen. Het neemt dan ook di rect het spel in handen en in den Haarlem-goal heeft John druk werk. Alles wordt echter behoorlijk wegge werkt en de roodbroeken-voorhoede laat merken dat ze er is. Zij dringt nl. op en uit een voorzet van Heira scoort Schravendijk. Niet lang daar na maakt Angenent juist op de lijn van het strafschopgebied hands en de scheidsrechter geeft penalty. Deze wordt onhoudbaar ingezet (11). Even voor de rust forceert Sparta een corner, die prachtig ingekopt (vordt (12). Spoedig hierna is het rusten. Als weer begonnen wordt heeft Haarlem steeds de meerderheid maar kan die niet in goals uitdrukke'n, deels door slecht schieten, deels door vrees voor de forsche Rotterdammers. Eenige verre schoten van Bijleveld worden door den Sparta-doelverdedi- ger goed gestopt en weggewerkt. Beide doelen komen nog eenige ma len ln gevaar, doch zonder goals en als tijd gefloten wordt, is de stand nog steeds 21 voor Sparta. Een ge lijk spel zou de verhouding beter weergegeven hebben. H. F. C. II—V. O. C. II. 2—2. Beide elftallen stellen zich precies schiet tweemaal goed maar De 2 1111 r geheel volledig op het glibberl- rra \J Ct C _,.nlA nr. flyvnrl cnnl ia Kiinn Groot houdt hoewel eenigszins on zeker beide ballen. Haarlem dringt nu meer dan eens goed op, maar H. V. V. is ook nog gevaarlijk. Breda Kolff schiet eens goed, maar Uter- mark forceert een corner, die als trouwens geen der H. V. V.-sche hoek schoppen niet in een doelpunt wordt omgezet. Serrière geeft het ook niet op, maar de omvangrijke rood-broek laat niets meer door. 't Begint al naar time te loopen, en nog steeds is de stand 10, Mehigeen denkt dat die zoo blij ven zal. Maar men vergist zich. Haarlem valt verwoed aan, en tot schrik van ieder H. V. V.-supportcr, vergeet Miel van Leyden zich zoo, dat hij het leder binnen de beruchte lijnen met de handen va.°*houdt. Meeruin wijst onverbiddellij, liei nog-beruchter punt, Jur. plaatst zich achter den bal, Groot heeft het nakijken (1—* Nog even wordt doe maar weldra klinkt het ei. H. V. V. heeft haar aci spel te pakkenl ge V. O. C.-veld op. Goed spel is bijna onmogelijk. Vooral de voorhoede der Haarlemmers schijnt voor half-time veel hinder van de gladheid te heb ben, ten minste hun tra.ppen is onze ker. Alleen Peltenburg en Seignette maken hier een gunstige uitzondering op en weten telkens keurig het vijan delijke doel te naderen. Uit een fout van de achterhoede weet V. O. C. kort na het begin te scoren. Toch duurt de ze stand niet lang, want als Pelten burg den bal weet te bemachtigen, geeft hij met een zuiver hoekschot den keeper het nakijken. Nog eenige goede doorbraken van V. O. C. hebben geen succes, zoodat met den stand 11 de rust ingaat. Na half-time neemt H. F. C. dade lijk weer 't spel in handen. In de ach terhoede hebben Van Suchtelen en. Sandberg niet de minste moeite om hun tegenstanders te houden en nochten de Rotterdammers nog eens De ranglijstjes van de Westelijke tweede klaise afdeelingen zien er nu aldus uit Concordia A. F. C. Kampong D. V. S. D. V. V. V. V. A. Neptunus Achilles A jas L. V. U. C. 16 13 17 13 17 9 18 10 16 7 17 6 16 4 18 4 lis: I s s. 2 27 55—18 1.69 2 2 28 52-20 1.64 3 5 21 39—32 1.23 2 6 22 48—38 1.22 3 6 17 38—28 1.06 2 9 14 33-33 0 89 4 8 12 32-44 0 75 2 12 10 27—46 0.55 18 5 13 10 23—60 0.55 17 3 3 11 9 19-47 0.53 Doelp. 24 57—11 1.85 4 17 38-24 1.21 19 2925 1.18 .narde, zuivere] I trappen den ba' weer terug té zenden. WÊÊÊIÊÊ Van de spelers dienen bi, genoemd: Utermark, De Healy. De anderen ïiiet bij. Bouwmeester nog het best Bij 11. V. V. allen goed, speciaal De Serrière en Breda Kolff. Tunny Kess ler was wel de minste. Het was een mooie strijd. OVERZICHT. Eén wedstrijd slechts kon ln het Westen niet doorgaan en het was juist het Sparta-terrein weer, dat af gekeurd werd. De match-Velocitas Sparta zal de gemoederen dan nog eens in spanning houden. De H. V. V. speelde natuurlijk weer gelijk die kon op eigen veld niet meer winnen. V. O. C. oing met 3 invallers naar Breda, en speelde daar tegen ,,'t Zes de", eveneens gelijk. De blauw-witte Haarlemmers ten slotte slaagden er in de Dordtenaren met een goede 1-2- nederlaag naar huis te zenden. Ajax 13 Alcm. Vict 14 Volharding 16 U. V. V. 15 8 7 16 35—42 1.06 AU. VVeerb. 14 4 5 5 13 18—28 0.93 R. A. P. 13 5 2 6 12 34—31 0.92 Victoria 14 5 1 8 11 19—37 0.78 A. F. H. C. 14 5 9 10 32-43 0.71 E. D. O. 15 2 2 11 6 27—48 0.40 E. D. O. I—R. A. P. 1—2. De E. D. O.-enthousiasten zullen wel niet erg gerust zijn geweest, toen ze hun elftal met tien spelers" naar Amsterdam zagen vertrekken, om het tegen het oude R. A. P. op te nemen, waaronder nog een drietal invallers do reden van het niet aanwezig zijn van den elfdon man vindt men in hot feit, dat èen hunner maar zon der kennisgeving wegbleef. H. Hirs, Leuven en D. Schrijnders moes ten worden vervangen door D. Kunt- P. Jukes en Teün. Het A. F. C.-terrein, waarop deze wedstrijd werd gespeeld, zag er tame lijk goed uit. Scheidsrechter Moor man heeft de leiding, en te twee uur zien we naar schatting een 2 3 dui zend toeschouwers aanwezig. R. A. P. heeft het eerst het voordeel van den vrij sterken wind, waartegen E. D. O. aftrapt en al dadelijk een bezoek brengt bij R. A. P. doch Zandsü a scliiet even over. Dan komt R. A. P. los en Hercenrath schiet tegen 't zij net. en <ie bal wordt uitgetrapt Nu laten de voorhoede-spelers van E. D. 1. zien, dat ze goed op dreef zijn, ooral de wing Snoek v. d. Berg brengt lieel handig op. Later zet Jukes nogmaals voor, en we denken reeds j E. D. de leiding te zien nemen, als Kuntze dezen voorzet totaal verknoeit, door het leder van eigen partij af te nemen. Veel beter uitkijken op het juiste moment is de boodschap. Aan den anderen kant zit R. A. P. ook niet stil, en ais v. Seventer hard tegen Luiiken aanschiet, maar deze hands maakt binnen de lijnen, heeft R. A. P. een strafschop, die door Beit, die dezen middag schitterend speelde, handig gestopt wordt. R. A. P., geholpen door den wind, is wel iets sterker, doch door het eminente sj>el der gebroeders v. Dort gelukt het haar slechts éen punt voor de rust te maken. De tweede helft begint E. D. O. zeer gevaarlijk aan te vallen en na mooi combinatie-spel geeft Teun op het juiste moment aan V. d. Berg, die voor ópen doel staat en naast schiet. Jammer I In deze periode genieten de toe schouwers van de handige, taaie en tactische wijze van spelen van de ge broeders v. Dort, die niet te passee ren zijn. Vooral Jan plaatst keurig in de voorhoede, die daardoor goed ge steund, herhaaldelijk aanvalt, doch tot doelpunten komt het niet. Menig applausje is z'n deel. Weer verhoogt haar voorsprong, doordat de rechtsbuiten goed opbrengt en on houdbaar doelpunt Dit is E. D. O. te erg en als de wins weer een beurigen voorzet geeft, is Zandstra er als de kippen bij, om den stand op 21 te brengen, wat den spelers een uitbun dig gejuich bezorgt. In dezen stand komt als de heer Moorman tijd fluit, geen verandering meer. De meest opvallende spelers waren bij R. A, P. v. Seventer, rechtsbui ten en doelverdedigerbij E. D. O. moeten de spelers Luyken en Kuntze eens een lesje aan Jan nemen, wat afnemen en plaatsen betreftdat is spel. Wat geeft het, al werkt men nog zoo hard en is niet productief HET NEDERLANDSCH ELFTAL. Hel. Nederlandsch elftal, dat de vol gende week een proefvvedstrijd tegen een Zwaluwen-team zal spele'n, is thans bekend. Het is samengesteld, zooals algemeen verwacht werd; dat !%<nchter niet Paul de hij zich echter te bedenken, ten ruin- J Sli Halverwege blijft hij staa», om IV. O C.) di.a dag m het nationale elftal hnks-binnen spelen. halverwege blijft hij schot af le wachten. De rechls-binnen von V. O. C. heeft dan ook geen moei te om den bal met een kalm schot in 't net te deponeeren. In dezen stand komt nu geen verandering meer en met een gelijk spel (2—2) fluit de scheidsrechter inrukken. Aan beide kanten werd goed ge werkt. Bij H. F. C. voldeden 't bestJ. v. d. Weerd, Seignette, Peltenburg, Sandberg, v. Suchtelen en Bollee. Bij V. O. C. was de achterhoede 't beste deel van 't elftaL •erd, kan bij sommi- erwondering wekken. niet vergeten, dat e'ndcn vorm is. Thomée Zondag a.s. ipelen, van wege den C.Concordia, die niet uitgesteld kon worden, zal Ant. singh, Synjü, Geul, J. van der Vin- ne, A. van Berckel (voor). Reserves zijn: G. van Laar en Wijnveld. NEDERLAND—BELGIi. Do groote voetbal wedstrijd, die 2 April te Dordrecht zal gespeeld wor den, belooft heel wat. Eenige bijzon derheden over de voorbereiding der match volgen hier: Zaterdagavond 1 April heeft de heer S. M. Hugo van Gij'n, lid van het eere-enmité, de offieieelo personen van den ..Belgischen" en den „Neder- londschen" Voetbalbond bij zich te cil- neeren gevraagd. Ook enkele leden van het eere-eoinité en der regelings- commissie zijn door hem genoodigiL Na tafel is er receptie, ten huize van don heer H. J. Wichers, burgemees ter van Dordrecht, 's Avonds in „Kunstmin" volgt oen optreden van een eerste klasse-specialiteitciigezel- schap, onder leiding van een Rotter- damschen irapressario. Vuor de offi eieelo personen eu andero genoodig- den worden op de eerste rijen plaat sen gereserveerd de overige kunnen tegen betaling van de vast te stellen toegangsprijzen door het publiek worden besproken. Den volgenden dag gaan de toegangen tot het D. F. C.-terrein (aan de Mauritsstraat en den Markettenweg) te twaalf uur open. Op de kaarten, welke men kan konpen, staat nauwkeurig vermeld op welke tribune men zijn zetel heeft, en door welken toegang men er komt. Op het terrein zijn commissarjfïssen van orde, die hot publick alle mogelijke Inlichtingen zullen verschaffen! Aan de Mauritsstraat wordt een eerepoort opgericht. Aan de vier hoeken van het speelveld komt een obelisk. Door den A. N. W. B. (Toeristenbond voor Nederland) wordt ten dic-nste van de vreemdelingen, die per fiets, auto of rij'tuig de stad dien dag willen bezoe ken. een "lattegrond uitgegeven met de liggina der verschillende veren, ten opzichte der gemeente en de te nemen routes. Aan den anderen kant van deze kaart, dio gratis wordt ver spreid, komt een plattegrond van Dordt, met duidelijke aanwijzing van de hotels eu restaurants. Ook op hel veid zal gelegenheid ziju den mweudigen mensch te ver sterken. Na afloop van den wed&rijd geeft het bestuur van den N V een ditier aan de spelers der beiil^ lallen, liet eere-coiui' cf' commissie en de offi L1EFDADIGHE1DSN1 -STRLl D. Aan het einde van het seizoen, in dien niet vroeger mogelijk, op He melvaartsdag, zal de N V. B. èen wedstrijd inrichten tusschcn het Ne derlandsch elftal en den kampioen van Nederland. De opbrengst zal ge heel een liefdadig doel ten'goede ko- Westelijke 2e klasse Den Haag V. U. C.Concordia, Leiden Ajax (L.)Neptunus, 31. UtrechtKampong—D. V. S., 7—2. Den Helder A. F. en H. C.Ajax A.. terrein afgekeurd. Amsterdam R. A. P.—-E. D. O., -2—1. Het elftal luidt: Doel: Göbel (Vitesse). Achter: N. de Wolff (Haarlem) en L. Otten (Quick H.) Midden: W. Boerdam (Sparta), J. M. de Korver (idem) en Arn. Hörbur- ger (V. O. C.) Voor: J. H. Welcker (Quick), G. W. A.W. Lutjens (H.V.V.), H. Francken (H. F. C.)t Ant. Hörburger (V. O. C.) en Arn. van Berckel (Quick Nijmegen) Een zeer solide combinatie! HET OOSTELIJK ELFTAL. Het Oostelijk elftal voor den Oost- NederlandWest- Duitschland- wed strijd werd als volgt samengesteld: GÖbel (doel); J. Koezen en Meeren- donk (achter); Terkuile, Wijnmalen, J. van Laar (midden); Camper Tit- Baarlsmscbe Voetbalbond. HEEMSTEDE II—ACHILLES, 0—4. Als om 2 uur de scheidsrechter het sein tot den aanvang geeft, stelt A- chilles zich volledig op, terwijl Heem stede eenige invallers heeft. Direct gaat Achilles op verkenning uil, maar Ö8 achterhoede is goed, zoodat door komen onmogelijk schijnt. A. is echter door beter samenspel sterker, en na 10 min. toonen zij dit door een corner, die goed geplaatst wordt. De keeper werkt den bal niet ver genoeg weg, zoodaf A. met. een onhond^ar schot de Ie ig neemt. H krijgt dan verschillende malen mooie kansen om gelijk te maken, maar voor doel wordt veel geknoeid. Even voor de rust zet de rechtsbuiten van A. mooi voor, en middenvoor schiet door de handen van den keeper, 20, waarmede de rust ingaat. Na de rust is het spel eeuigen tijd verdeeld, waai'na H. sterker wordt, maar de mooie kousen werden niet benut. Samenspel ontbreekt geheeL Een penalty wordt ver naast gescho ten. 10 min. zijn nog te spelen, als H. van keeper verandert, de binnen- links van A. geoft eeu vèr schol, dat zoer goed houdbaar was; de keeper liet het evenwel passeeren 30. Als de scheidsrechter al gereed is, om tijd te fluitei:, krijg tA. nog een penalty, die onhoudbaar gonomeu den stand op 4—0 brengt. Derde Klasse A. H. F. C. V—H. V. V. III. 7—0. Als scheidsrechter Slop beginnen bluast, stellen beide elftallen zich op het tweede veld van H. F. C. op. li. F. U Jiegiul met 10 man, maar haar elfde man verschijnt spoedig. Direct zet H. V. V. ill goed op. maar de achteihoede, die in het begin een beetje onzeker is, doch later uit stekend werk laat zien. bezweert alle gevaar. Na eeu kwartier spelens neemt li. F. C. het spei getieel in handen eu weet met een mooien har den schuiver te doelpunten. De H. F. C.-.oorhoede', die keurig samenspeelt, weet voor de rust nog drie maai te doelpunten. Rust 40 voor 11. F. C. Na den aftrap is II. F. C. direct weer de sterkste en weet haar score tot 7 op te voeren, dan vindt de H. F. C.-voorhoede het zeker welletjes en voert niets meer uit. H. V. V. 111 tracht hiervan te pro- fiteeren en breekt tenige malen mooi door. maar H. F. C.'s keeper bewerkt de schoten naar behooren. Als de scheidsrechter tijd fluit, heeft H. F. V. V welverdiend gewon nen en hiermede het kampioenschap in haar afdeeling behaald. Bij H. V. V. III waren de linksbul- ten en de backs het beste. Bij H. F. C. blonken de keeper, de backs en de 3 binnen-voorspelers uit.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6