De Hooislelling tooi onze Lezers. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. MAURITS STAAL, Bet Orginal Üngar-Qnintett KAPCSANDI JÓSKA, 28e Jaargang. No. 8502 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 10 MAART 1911 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTE NT IËN: per drie maanden: Van 1—5 regels 50 Cis.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1-20 Jv; j Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1.30 Advertentien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland„1.65 pOf:NCts. voor 3 plaatsingen contant. üduïsS Zondagsblad, "voor H^ariem J Redacl!e en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiön en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. In vervolg op ons bericlit van gisteren, deelen wij mede, dat aan de Bioscoop-Voorstelling voor onze geabonneerden op Zondag a.s. 's avonds 8 uur in de Sociëteit „Vereeniging", zullen medewerken Karakter-Komiek, en instruments al-Act. Aan alle bezoekers zal een programma ter hand gesteld worden. jfc£ O Jftü VOOR DE BIOSCOOP-VOORSTELLING. Na afgifte van dezen Bon en betaling van io cents per plaats of 25 cents voor gereserveerde plaats, kunnen de geabonneerden op Haarlem's Dagblad, van hedenavond at hoogstens 4 kaarten verkrijgen, uitsluitend aan ons bureau Groo'e Houtstraat No. 53. Uil N LI MM lilt BESIAAT UIT U1.AU/. IJ DEN. EERSTE BLAD. AüicitDA ZATERDAG 11 MAART. Schouwburg: Rolt. Touoeelgez.: „De Salonluitenant," 7 3/4 uui. ■Aadsnieuws STAMKAPITAAL LIGHALFONDS. Men schrijft ons In de vurige week, van 26 Februari tot 4 Maart werd wederom van enke le vereenigingen hel inteekenbiljet te rug ontvangen, dut gehecht was aan de circulaire 1911, ecu oproeping, ver zonden aan alle vereenigingen enz. in onze stad. om mede te werken aan de vorming van een stamkapitaal voor het Lighalfonds. 1910 sloot met een tekort van /500, aan verpleeggelden. Moet nu het met groote moeite en zorg vergaarde itamkapitaaltje van f 5000, worden aangesproken, dan gaat het Lighal fonds achteruit in plaats van vooruit. Um dit te v erb«. eden werd opnieuw een beroep gedaan op alle corporation en daarop reeds ontvan gen of toegezegd 92.50 en nu weder van de Aid. Haarlem v. d. Ned. Bur- biers- en Kappersbond een jaarl. bij drage van 2.50, van de Coöp. Vereen. „Vooruitgang" een gift in eens van ƒ25, van de Neder!lsr. Gem. Haar lem 10, van de Afd. Haarlem v. d. Algem. Metaalbew. Bond ƒ2.50, ter wijl last not least bij het scheiden van de week een gift van 102.95 van de ïs'. H. Zangver. „Harpe Davids" in kwam, als batig saldo harer jl. ge houden uilvoering ten bate van het Ligluüfuuds. liet bestuur van de lo. liaarl. Lighalclub verrustte het Lig halfonds mot een derden prikkaarten- oogst van 5000 centen of 20 R. D. en Prins Carnaval met een gift van 11,20 van tnej. G., die op het bul- masqué van Jacob van Lennep ais gruentenyrouw haar waren aan den man bracht en inkoopsprijs plus winst voor het goede doel afstond. Ook van den heor L>. J. de Lange werd ontvan gen ecu gift van /ö.ll 1/2. Het bestuur der 1ste Haarl. Lig- halclub verrustte ons wederom met een gilt van ƒ50. Hartelijk dank aan deze energieke Kuapeuveröeuiging, die toont te begrijpen, dat, om goed te steunen, er voortdurend ge steund moet worden 1 PARZIVAL. Voor een klein voor het grootste deel uit dames bestaand gehoor trad Donderdagavond in de Remon- 6trentsche Kerk op Ernst Gorsemann, privaat-docent te Berlijn, met een rede over het bekende Wagnersche muziekdrama „Parzival". Na in korte trekken Wolfram von Esch-~'. .bach's verhaal van de Gral- sage te hebben nagegaan, kwam spre ker tot Wagner's werk De groote Duitscher lieeft de quintessence dezer mythe genomen het bijwerk ts bij hein verdwenen, maar de grondge dachten zijn behouden en met groote klaarheid Daar voren gebracht. De ..Parzival" is het verhaal van „der reine Tor die na vele droeve erva ringen rijpt, en tot de wetenschap van de bewuste reinheid komt. De gral is hier de wijsheid en de liefde, maar zonder de speer, die bij Jezus' kruisiging werd gebruikt en die de wil en kracht verbeeldt, zijn liefde en wijsheid niets. Op boeiende wijze ver haalde spreker van den burcht, die de graalridders bouwden, en die de hei lige graal ter beschutting was. Tegen over dien tempel-burcht echter het tooverslot van het booze. Dat was koning Amphortas een doorn in het nog. Hij besloot met de speer, die on der zijn hoede was, den toovonaar, den meester van het slot, te dooden, maar dic-ns vrouw keerde het wapen naar 's konings eigen borst en wond de die. Deze wond wilde zich niet slui ten, en de speer was niet meer in Amphortas' macht. Op dat moment begint Wagner's drama. Het is alles droefheid in het slot der graalridders, niets is er, dat „Iieiluag. Linderung bringen kann". lu den droom heeft het „durch Mitleid wissend" geklon ken, maar „der reine Tor", die ko men zal, laat zich wachten. Dan komt de knaap Parzival, die binnen „dem heiligen Gral-gebieto" een zwaan gedood heeft. Dat wekt do verontwaardiging der ridders. Zij om ringen den knaap en ondervragen hem. Maar hij weet niet, wie hij is en vanwaar hij komtvele kelen knn hij zich herinneren, hij is ,.der reine Tor". Dan volgt de avond- maal-scène. waarhij ook Parzival te genwoordig is. Amphortas zegt, on waardig te zijn dé graal aan te ra ken, zijn wonde smart hem, als hij 't doet, heviaer. Toch toont hij haar den ridders, die nu nieuwe kracht ontvan gen schemering zinkt op de omge ving, maar „der heilige Gral leuchlet in sich Parzival ziet dat alles aan, trekt de schouders op, en begrijpt er niets van. De ridders merken hem ten slot te op, en jagen hem heen. De idee van dit eerste bedrijf is: de mensch Parzival is „unreif", heeft geen er varing genoeg, geen smart gekend, om den Gral te kunnen dienen In de tweede akte gaat Parzival do wereld in. En de verleidingen komen. Bij het tooverslot komen hem gewa pende ridders tegen, maar hij blijft overwinnaar in den strijd, dan nade ren de „Blumenm&dchen", maar ze slagen er niet in hem te verleiden. ..Das Zauberweib" heeft zich ln een schoone vrouw veranderd; zij vertelt hem van zijn vroeger leven en maakt haars ondanks „das Mitleid in ihm wach." „Wenn du hier bleibst" zegt ze ten slotte „kannst du alles wieder gut machen". Zij treedt op hem toe en kust hem, maar onder dien km» ..lenchtat in Bonnenklar- I heit die Wahrheit empor" en hij roept uit: „Amphortas die Wunde". Eindelijk komt de toovenaar zelf, die hem met de speer vernietigen wil. Hij werpt haar, maar het wapen blijft boven Parzival's hoofd zweven. De jongen grijpt het, en nauw is de speer in zijn macht, of het tooverslot stort ineen. Het derde bedrijf is de „Feier des Triumphes". Parzival ls nu een oud man geworden, hij is gerijpt in de ervaringen des levens, en de speen, draagt hij in de hand. Het „Zauber weib" wascht hem nu de voeten en de tranen leken haar uit de oogen. Am phortas is ten einde raad. Hij zegt tot de ridders, die willen, dat hij hun de graal toont: „Tötet den Sünder. Ich kann den Gral nicht zeigen." Hij laat hun de wonde zien. Dan komt Parzival: hij beroert de wonde met de speer, die haar maakte, en zij is genezen. Dan neemt Parzival de graal, het schemerlicht daalt weder neer, maar „dem Erlöser 1st Erlö- sung gebracht." De liefde en wijsheid z'jn door wil en kracht omgezet in de daad, de idee van het offer heeft gezegevierd. Had de plaats het niet verboden, zeker zou op de prachtige rede luid applaus gevolgd zijn. Zelden zal er van een Parzival-ui teen zetting meer genoten zijn. Welluidend orgelspel gaf der rede een stijlvolle omlijsting. DAMMEN. Gisteravond had alhier de simul- taan-séance plaats tot besluit van de algemeene groepenwedstrijden, bij welke gelegenheid tevens de uitrei king van de prijzen plaats vond. Daar slechts leden van den Nationa- len Dambond en abonnées op het tijdschrift mochten deelnemen, na men slechts 18, waaronder echter de sterkste spelers uit Haarlem, tegen over den simultaan-speler, den heer A. C. van Wageningen plaats. Het resultaat was, dat deze 7 partijen won. 5 remise maakte en 6 verloor. Gewonnen werd door: Mej. Z. Lan- tinga en door de heeren R. C. Brook- meyer, II. A. Hoogerbeets, C. P. Kraay. H. Lantinga en J. W. Ver- kes. Remise maakten de heeren: C. de Boer. W. B. J. Pippijn, C. Strietman, C. F Visse en W. Zalm. Duur der séance 3 1/4 uur. MOND- EN KLAUWZEER. De Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel heeft A. met ihgang van 10 dezer I. het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens verboden uit of uaar een kring, om- vut lende de gemeente Nieuwer-Am- stel, alsmede den Oosteinderpoelpol- der en den Schinkelpolder, gelegen in de gemeente Aalsmeer II. het houden van markten, open bare verkoopingen, tentoonstellingen en andere vereenigingen van herkau wende dieren en varkens in den sub I omschreven kring verboden B. bepaald, dat, wanneer bijzonde re redenen afwijking van de sub A bedoelde verbodsbepalingen noodza kelijk maken, zoodanige afwijking kan worden toegestaan door den be trokken burgemeester, onder do door den districts-veearts te Haarlem aan te geven voorwaarden. Bekroond. De expositie van den heer Henri J. Carels. luxe-broodfabrikant alhier, is gisteren on de Internat Tentoonstel ling van Hotel-industrie, Kookkunst en Voedingsmiddelen te 's-Gravenha- ge, bekroond met een eersten prijs en een gouden medaille. Hoogerberoep Dnor K. K, te Oostzaan is hooger beroep aangeteekend tegen het von nis der Arr. Rechtbank alhier, waar bij hij ter zake van mishandeling is veroordeeld tot zes weken gevangenis straf. J aarfeest. 31 Maart on 1 April a. s. geeft de Haarlemscbe Politievereeniging „Ver betering zij ons streven" haar jaar feest, den éênen avond voor ploeg A en den anderen voor ploeg B. Brandje. Gistermiddag om kwart over vieren bemerkte de adjunct-inspecteur Oud man, dat uit het perceel Burgwal 26 rook kwam. Daar de bewoonster, M. Visser, afwezig was, is de politie man door de woning van een buur man achter ln de woning binnenge komen. Het bleek, dat er hout lag te smeulen in den oven van het for nuis. De bewoonster had, vóór zij uitr ging, wel het vuur uit het fornuis ge nomen, maar het hout in den oven was, blijkbaar al voor dien tijd, in brand geraakt. Met eenige emmers water werden do vlammen gedoofd. Doordat de gasvlam in een pan met vet sloeg is ten huize van A. S. in de Saonredamstraat in de keuken een begin van brand ontstaan. Op het hulpgeroeu schoten eenige buren toe, die met emmers water het brandje wisten te blusschen. PIET V. D. MEER. We lezen in 't N. v. d. D. Een droevig ongeval heeft een ein de gemaakt aan de loopbaan van den Hollandschen violist Piet van der Meer. juist toen die loopbaan in Ame rika van beteekenis begon te worden. De heer G. Stienstra, to St. Louis M. O., bij wien onze landgenoot in pension was, schrijft ons, dat Van der Meer het ongeluk had, bij het uit wijken voor een tram, onder een auto te geraken, aan de gevolgen waarvan hij overleed. Men herinnert zich wellicht nog. dat het jongste bericht sprak van een goed geslaagd en gunstig beoordeeld concert, hetgeen al een groote voor uitgang beduidt, hij den tijd, toen Van der Meer hier en aan den Rijn, in de tuinen der villa's viool stond te spelen, om in het onderhoud van zijn moeder te kunnen voorzien. De half-blinde kunstenaar wekte toen reeds zooveel sympathie, dat men hem in staat gesteld heeft in een der Rijn-badplaatsen een werkelijk concert te geven, en bij een bezoek aan het geboortehuis van Beethoven te Bonn, kreeg hij liet zeldzaam ver leende verlof, de viool van Beethoven te bespelen. Midden in zijn glorie heeft de 'dood hem weggerpkt. Naar w<: vernemen, weet zijn moe der nog niets van het ongeluk af. Goed afgeloopen. Gistermiddag omstreeks drie uur viel de 11-jarige J. nabij de Schouw- tjesbrug inde Leidsclie Vaart. Op zijn hulpgeroep snelden twee jongens toe, dio hem op 't droge brachten en naar zijn woning aan de Leldsche Vaart. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. Uitslag van de door B. en W. dezer gemeente op Donderdag 9 dezer ten Raadhuize gehouden openbare aan besteding van 1. Het verrichten van eenige her stellingen, benevens de onderhouds werken aan scholen on woningen, in 25 perceelen. 2. Alsvoren van het Raadhuis, ar chiefgebouw en arrestantenlokaal, in 5 perceelen. 3. Het verrichten van verfwerken aan eenige meubelen ln de openbare lagere scholen, in 2 perceelen. Laagste inschrijvers waren Onderhoud scholen. Perceell. school en woniug 1, 2 en 10. Timmerwerken. K. Bakker te Haarlemmermeer 124. Perceel 2, als voren, metselwerken, J. van der Zwaard te Haarlemmer meer 295. Perceel 3, als voren, schilder- en behangwerken M. Meijer te Haarlem mermeer, ƒ138. Perceel 4, als voren, lood- en zink werken, G. J. Kooren te Heemstede, ƒ90.50. Perceel 6, school en woning 3 en 9, timmerwerken, K. Bakker te Haar- leuunermeer, 57. Perceel 7, als voren, metselwerken, Gebr. Bakker te Haarlemmermeer, 135 Perceel 8. ais voren, schilder- en be hangwerken. T. van Dijk te Haarlem mermeer, f 34. Perceel 9, als voren, lood- en zink werken, G. J. Kooren te Heemstede, 29.70. I Perceel 11, school en woning 4 en 7, timmer werken, B. Klaassen te Haarlemmermeer, 102,95. I Perceel 12, als boven, metselwerken, Gebr. Bakker te Haarlemmermeer, ƒ240. I Perceel 13, als voren, schilder- en behangwerken, M. Meijer te Haar- I lemniermeer, 229,90. Perceel 14, als voren, lood- en zink- I werken, G. J. Kooren te Heemstede, ƒ51.10. Perceel 16, school en woning 5 8, timmerwerken, D. van Darome te Haarlemmermeer, 94.20. Perceel 17, als boven, metselwerken P. Bakker te Haarlemmermeer, ƒ185. I Perceel 18, als boven, schilder- en behangwerken, W. van Beek te Haar lemmermeer, i 131.83. Perceel 19, als voren, lood- en zink werken, G. J. Kooren te Heemstede, 27.20. Perceel 21, school en woning 6 en 11 timmerwerken, N. Laan te Haarlem mermeer, I 94. Perceel 22, als voren, metselwerken, W. van Beek te Haarlemmermeer, 118 P. Bakker te Haarlemmermeer en H. Huis in 't veld, id., elk voor ƒ200. Perceel 23, als voren, schilder- en behangwerken, W. van Beek te Haar lemmermeer 44.28. Perceel 24, als voren, lood- en zink werken, G. J. Kooren te Heemstede, 23.60. Onderhoud Raadhuis. Perceel 1, metselwerk, Gebr. Bakker te Haar lemmermeer, ƒ75. Perceel 2, timmerwerk, B. Klaas sen te Haarlemmermeer, 77,75. Perceel 3, schilder- en behungwerk, G. A. Bleierveen te Haarlemmermeer, 283.40. Perceel 4, lood- en zinkwerk, G. J. Kooren te Heemstede, 54. Verven schoolmeubeleu. Perceel 1, scholen 1, 2, 9 en 10, '1'. van Dijk te Haarlemmermeer, 182,50. Perceel 2, scholen 4, 6, 7 en 8, D. Bakker te Haarlemmermeer, 90. De gunning van een on onder is nog aangehouden. Ten overstaan van notaris M. N. Beets te Haarlem werden Donderdag in Hotel de Beurs te Hoofddorp pu bliek geveild eenige perceelen bouw en weiland, gelegen nabij de Lijnden, ter gezamenlijke grootte van 13 H.A. 10 A. en 60 c.A Ingezet door Schrama te Haarlemmermeer op 23,300, wer den de perceelen afgemijnd op 1000, door J. Baars te Haarlemmermeer, die alzoo kooper werd voor ƒ24.300. Vóór. dat gisteren de provinciale pre miekeuring plaats had te Hoofddorp, was er gelegenheid tot keuring van hengsten ter opneming in het Ned. Paardenstamboek. Hiervoor waren vier aangegeven, n.l. Matador, eigenaar A. v. Wielingen te Haarlemmermeer Mylord, eigena res Vereen. Oostzijde te id. Milo, eigenares Vereen. Sloterweg, te id. Manuel, eigenares Vereen. Hippos te N.-Amstel. Alleen laatstgenoemde werd in het stamboek ingeschreven. e keuringscommissie voor het stamboek bestond uit de heeren C. Uudijk te Waddingsveen, H. Welt te Uiuiuizermeeden en D. C. Kruimel te Haarlem (Kijksveearts). De commissie voor de premiekeu ring bestond uit de heeren C. Oudijk, voornoemd H. W'elt, voornoemd'; C. Costermau te Eist (Geld.) S. G. Gooszen te 's-Gravenhage (Rijkslid) i D C. Kruimel, voornoemd. Gedurende het jaar 1910 werden uit deze gemeente slechts 5 runderen, lijdende aan ciinische tuberculose, door het Rijk overgenomen, tot een bedrag van ruim ƒ700. BLOEMENDAAL. Tusschen 6 en 7 Maart zijn van het hotel „Zomerzorg" twee looden pijpen weggenomen. HEEMSTEDE. Do uitslag van den vischwedstrijd van de hengelaars-vereeniging „De Morgenstond", alhier, is als volgt le prijs H. Rieson, 2e prijs P. C. Ho- geman, 3e nrijs J. Leuven. De vangst was redelijk goed. Leverantie. Door B. en W. is de levering vai 350.000 straatklinkers (Waalvorm) opgedragen aan den heer A. P. Heij- nis" te Arnhem. IJMUIDEN. Kinderzegen. Onze correspondent schrijft d.d. 9 Maart Woensdagnacht is de los werkman W. J. Bakker, Zeestraat 9. te IJmui- den door zijn vrouw verrast met een drieling, drie ©ogenschijnlijk goed gezinde meisjes. Het gezin, man, vrouw eu nog drie kinderen, verkeert in zeer behoeftige omsLLndi"heden, zoodat reeds voor één baby het hoogst noodige ontbrak. De drie wichtjes, gepakt in stukken deken, vonden we heden meer staan, dan liggen in één schamel wiegje, dat ternauwernood ligging bic-dt voor één. Hier is hulp niet overbodig. Binnenland BOOKMAKERS EN TOTALISATOR. De Haagsche correspondent der Tel. schrijft: Van vele kanten worden thans po gingen aangewend, om, voor 't min ste geval, de volksvertegenwoordi ging er toe te bewegen, het bookma- kersbodrijf, althans den totalisator, nog eenige jaren te laten voortbe staan. Men wil ,zoo lazen wij ln ver schillende bladen, ..een overgangsbe paling". Mogen wij even opmerken, dat zulk een bepaling thans niet meer kan worden gemaakt? Het debat over het ontwerp is gesloten. Op 16 Maart zal de tweede lezing plaats hebben, gevolgd door de eindstemming. Dan mogen het reglement van orde zegt het uitdrukkelijk gee nveranderin- gen meer in het ontwerp worden, aangebracht. Amendementen kunnen niet meer worden ingediend. Alleen redactie-fouten mogen worden verbe terd. Het valt dus niet wel in te zien hoe een overgangsbepaling alsnog zou kunnen worden opgenomen. Er is echter een andere weg, dien wij nog nergens zagen aangegeven. Vol gens de slotbepaling van het «ntwerp zullen „het tijdstip, waarop deze wet in werking treedt, of de tijdstippen, waarop onderscheidenlijk de bepa lingen dezer wet in werking treden," nader worden vastgesteld. De minis ter heeft dus het recht, de verschil lende voorschriften der wet op ver schillende data in te voeren. Welnu, Kamer zou de regeering desnoods bij wijze van motie, kunnen verzoe ken, het artikel betreffende het wed- verbod eerst over een bepaalden tijd van krucht te doen worden. Zij zou althans de wenschelijkheid daarvan kunnen uitspreken. Maar daaruit zou voortvloeien, dat het uitstel geldt voor bookmakers en totalisator bei de, want ze worden in éénzelfde ar tikel verboden. Een uitstel alleen voor den totalisator lijkt ons onmo gelijk, met het oog op de techniek vas het ontwerp. Want de minister zou wel het betrokken artikel later kunnen in voeren, maar niet een deel er van. Men ziet dus, dat de zaak nog geens zins zoo heel gemakkelijk is. Met een amendement of een overgangsbe paling valt echter niets moer aan lo angen. De eenige wijze, waarop nen te werk kan gaan, lijkt ons de boven omschrevene. Wij zeggen niet, dat we het wenschelijk achten, maar hebben een en ander willen opmer ken, in verband met de actio die ge voerd wordt. Naar ik vernam, wordt in de krin- jn der Kamerleden het verzet van de bookmakers en de in Zeeland op touw gezette actie druk besproken. 't Engelsche blad „Truth" schrijft over de bookmakers, die door het wet worden van het ontwerp op de zede loosheid uit Zeeland zouden worden verdreven Zoo de wet legen de weddenschap-, pen, door de Nederlandsche regee ring ingediend, en reeds door de Twee de Kamer aangenomen, wet wordt, zal Nederland ophouden een verblijf plaats le zijn van een horde Engel sche bookmakers, die op onwettige wijze hun zaken drijven met het En gelsche publiek. Natuurlijk gaan zij te keer tegen dien maatregel, en wijl zij vele klerken gebruiken, en bijdra gen in de plaatselijke belastingen van Middelburg en Vlissingcn, hebben, naar gemeld wordt, enkele bewoners van die sleden zich aangesloten bij oen beweging om <ie verwerping dier wet in de Eerste Kamer te bevorde ren. Het is te hopen, dat die beweging niet zul slagen .Zeker, een aantal de zer bookmakers doen hun zaken eer lijk en in overeenstemming met hun plicht, maar anderen zijn bedriegers en oplichters, en zonder eenige uit zondering is aller doel do Engelsche Eelting Act te ontduiken. EEN MILJOENEN ERFENIS. Men meldt aan de Tel. Goes heelt tegenwoordig ook ziju millioenen-erfenis. Een daar ter ste de woonachtige familie Thiery meent n.l. gerechtigd te zijn tot de nalaten schap van een monsieur Jean Frau- gois Thiery, die tijdens de Fransche Revolutie uit Frankrijk naar Kloelin- ge, bij Goes, zou zijn overgestoken, om, nadat de gemoederen in zijn va derland weer tot bedaren gekomen waren, zich opnieuw metterwoon in Frankrijk te vestigen, alwaar hij dan ook overleed. Zijn miilioeaen groote nalatenschap moet bij een Fransche Bank berusten, terwijl ten stadhuizo te Goes een Fransch stuk gedeponeerd is, waaruit dan zou blijken, dat de daar gevestigde familie inderdaad van bedoelden Thiery afstamt. Er zullen dan ook pogingen in het werk gesteld worden, om het rechtmatige erfdeel te bemachtigen. GEDENKTEEKEN VOOR JACOB EN WILLEM MARIS. Het aanvankelijk voornemen, wu op het graf van Willem Maris cow gedenkteeken te stichten, heeft bij nadere overweging tot den wcns-c*

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1