NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8511 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 21 MAART 1911 ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) Franco per post door Nederland Afzonderlijke nummers Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem de omstreken en franco per post 1.20 1.30 1.65 0.02 H 0.37 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERT ENTIÊN: Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat AdvertentiCn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaame 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitcnlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 22 MAART. Hillegom: Gemeemteraadsvérgade- rïng, 10 uur. OM ONS HEEN 1320. Inspecteur van vervoer. In de vergadering tot Verfraaiing van Haarlem en omliggende gemeen ten en tot bevordering van het vreemdelingenverkeer heeft een van de aanwezigen herinnerd aan een er gerlijk voorval op de Groote Markt, dat door ons indertijd ook vermeld werd. Een buitenlander stapte in een stationneerend rijtuig, maar werd, nauwelijks gezeten, door een concur reerenden huurkoetsier daaruit en in zijn rijtuig getrokken. Natuurlijk wou de man ook daar niet In blijven, Het de heele rijtoer achterwege en vroeg in de buurt een glas water, om vau den schrik te bekomen. Na dat tooneel is nieis veranderd. Als vroe ger reden de koetsiers eir in een kring rond en beletten elkaar een vrachtje aan te nemen ..probeer het maar", voegde de verteller er noodigend bij. Circulus vitiosus, noodlot tige tooverkring, dien de rljlustige niet vermag te verbreken, 't Schijnt wel, of de snorderij meer een liefheb berijzaak is (de liefhebberij om el kaar een winstje niet te gunnen) dan een broodvak. Maar zonder gek heid, het voorvul ia wel heel kras en de nieuw opgewekte verontwaardi ging in de vergadering van V e r- fraaiïng begrijpelijk, Wat is daartegen te doen vroegen de aan wezigen elkaar. En het antwoord van •en waa „we moesten een inspecteur .van vervoer hebben 1" Een inspecteur van politie, belast met het toezicht c® het vervoer. Dat denkbeeld lijkt me zoo practlsch toe, dat ik het hier wel graag wil helpen propageeren. In groote &teden be staat zoo'n ambtenaar al en al ben ik er huiverig voor die na te apen, het vervoer ook in Haarlem neemt langzamerhand zóó toe, dat een gere geld stelselmatig toezicht noodzake lijk wordt. Vooral in het midden van de stad, waar de straten nauw zijn en het verkeer dua alleen dan goed kan zijn on blijven, wanneer de meest stipte orde in acht genomen wordt. Zoo'n inspecteur zou dan ook voor een veelomvaltenden arbeid komen te «taan. Liever zou ik hem inspecteur van verkeer willen noemen. Hij heeft immers niet alleen op de wan daden va-a kijvende koetsiers acht te geven, maar op alles, wat bovendien nog met gerij, vervoer, verkeer heeft uit te staan. En daarover gaan hecl- wat klazhten. Vóór ik verder ga een enkele op merking in 't algemeen. Er wordt we) gezegd: „zwijg toch een beetje over die klachten, Haarlem krijgt daar maar een slechten naam door." Is dat wel juist gezien Niet de klachten zouden Haarlem kunnen benadcelen, maar do verkeerdheden, die aanlei ding tot de kluchten geven. Het nut van 't uitspreken der kluchten nu is, dat de aandacht wordt gevestigd op de verkeerdheden, wat de eerste stap is tot de wegaemin- daarvan. Ik zou dus zeggenhoud geen klachten bin- Ben, voor zoover ze althans redelijk ztjn, maar verkondig het dan ook even luid, wanneer de aanleiding tot die klachten is weggenomen." Misschien wordt dat laatste te veel vergeten. Dus slaak ik getroost mijn klachten om de oorzaken daarvan verbeterd te krijgen. Laat ons ook niet vergeten, dat sommige verkeerdheden niet kunnen verdwijnen, tenzij het groote publiek daarmee in kennis gestold ls. Neem bijvoorbeeld huurrijtuigen aan 't sta tion we zijn het er over eens, dat dit gerij behoort te worden verbeterd, maar dat is al zoo vaak gozegd en 't heeft toch niets geholpen blijkbaar is het eenige middel ter genezing, dat het publiek er geen gebruik meer van maakt. Verschillende andere dingen kun nen we in Haarlem zelf wel af. Er moet bijvoorbeeld een einde komen aan die dwaze schoonspuiterij of sproeierij van winkelstraten op den middag, wanneer juist de mens eken er op uittrekken om inkoopeu te doen en niet weten, waar ze zich uit de voe ten zullen maken, om aan de over strooming te ontkomen. Waarom dat 's morgens niet gedaan yragen we. Het antwoord schijnt te wezen „de dienst laat het niet toe." Maar dan dient, zou ik zeggen, de dienst veran derd te worden. Ons verkeer behoeft zich toch niet te onderwerpen aan den dienst van de gemeenlereinlging, het is juist andersomde reiniging behoort zich aan te passen aan de eischen van "t verkeer. Zoo gaat het ook met hinderlijke stoffen, die over straat worden ver voerd. Daarvoor dienen de morgen uren te worden aangewezen. En regel dient ook te heerschen bij de plaatsen waar rijtuigen staan of staan te wach ten. Het moest niet voorkomen, wat onlangs in deze courant beschreven ls. dat 's morgens te twaalf uur, op een bijzonder druk oogenblik dus, een rijtuig vlak voor het post- en tele graafkantoor stilstaat en dus het ver keer daar geducht belemmert. Wan neer de koetsier zelf niet snugger ge noeg is om te beseffen, dat hij op de Nieuwe Groenmarkt moet gaan Btaan wa'chleh^~<ÏÏènf"èèh" Inspecteur van verkeer hem dat aan 't verstand te brengen. Noem het een kleinigheid, zoo'n voorval teekent do opvattingen. Vaak ls 't geen kwade bedoeling, maar ach teloosheid en juist die kwade eigen schap zou een inspecteur voor 't ver- koer door een bevel hier, een verzoek daar, een wenk elders zooveel kun nen verbeteren. Wanneer hij onlangs door de Kleine Houtstraat den man had zien gaan, die op een handwagen een groot ijzeren ledikant in stukken vervoerde, zóó dat de pooten ver over den rand staken en elk oogenblik dreigden den wandelaars op hei schijnbaar veilige trottoir een stomp te geven, zoodat de arme man met de grootste moeite zijn vrachtje door de straat loodsen kon, dan zou hij stel lig deu bestuurder geholpen hebben, om hei gevaarte anders, veiliger, op den wagen te binden en hem den raad gegeven, voortaan practischor op te treden. Want de menschen. die voor oude ren hinderlijke dingen doen, zijn niet onwillig, maar onwetend, welnu, dan moeten ze voorgelicht worden. Een insnecteur van verkeer zal van den ochtend tot den avond bezig kun nen wezen, nuttig bezig. Hij zal let ten op huurkoetsiers en hun gerij, de orde bij trams handhaven op drukke dogen, misschien zelfs, o ideaal, den vrijheidlievenden Nederlander bren gen tot het besef van de noodzakelijk heid van rustig wachten in de rij, hij zal optreden wanneer de kleinste paardjes zich het hart uit het lijf moe ten trekken voor de grootste wagens. Ook zal bij verbeteringen kunnen voorstellen, die wij op dit oogenblik niet zien, kortom ons verkeer van menschen en dieren, rijtuigen en kar ren, auto's en fietsen, kan niet anders dan er bij winnen, wanneer daarop oen dagelijksch en een opzettelijk toe zicht gehouden wordt, door een ver standig man, die geen spijkers op laag water zoekt, de voorschriften niet tot kwelling maakt, maar er vooral op uit is om het publiek er op te wijzen, dat regelmaat en orde zijn in ieders belang. Ik weet wel, dat er niet zóó maar een lid van het kader aan den alge- meonen politiedienst kan worden ont trokken zou het niet zijn groote nut opleveren om daarvoor een ambte naar afzonderlijk to benoemen, die zich kleedt in politiek, omdat het te genover kwaadwilligen niet noodig is, dat zij in de verte al door het schitteren van zijn knoopen gewaar schuwd worden. Er is in de vergadering van Ver fraaiing geklaagd over den on aange nomen. rook van een onzer stoom trams. Er werd gezegd ze gebruikt briquetten. Of dat geoorloofd is, dun wel in strijd met de concessie, wist niemand te zeggen. Een Inspecteur van verkeer zou dat binnen een half uur hebben onderzocht en, zoo moge lijk. maatregelen daartegen genomen. Alweer een kleinigheid, zeker, maar het gemak, het genoegen, de rust in het openbaar verkeer, voor zoover die te bereiken zijn, bestaan grootendeels uit kleinigheden. Zou wellicht de burgemeester, hoofd van onze politie, do aanstelling van een inspecteur van verkeer willen overwegen J. C. P. Stadsnieuws Hsvlge brand op 't Phosnixtsrrsln Hedenmorgen, in de vroegte, heeft een hevig-woedénde brand tie klom- penfabriek en -bergplaats van den heer J. G. Hoff, op 'i Phoenix-terrein geheel vernield. Het kantoor en het woonhuis gingen mee in vlammen op. Het perceel, alles ls van hout, was gelegen aan de Parklaan, links en rechts grenzen de timmermanswerk plaatsen van de heeren Van Es en Riukema en aan de achterzijde paalt een opslagplaats van petroleum, een brandbaar hoekje dua De fabriek en magazijn lagen aan de achterzijde, aan den weg was een kantoortje. Een gang scheidde deze perceelsgedeelten van het woonhuis, dat beneden van voor naar achter be vatte: voorkamer, achterkamer en slaapkamer. In die slaapkamer sliepen do 29- Jarige Hoff, zijn vrouw en vijf kin deren, die van 6 maanden tot zes Ja ren oud zijn. Op de bovenverdieping waren de slaapkamers van een 74- jarigen oom en een dienstbode Hoff had gisteravond tot 11 uur ge werkt In de fabriek, op een plaats, die het verst van het woonhuis af lag. Vermoedelijk is daar de brand ontstaan door een petroleum lamp, maar dit is niet met zekerheid te zeg gen. Vanochtend om vijf uur zagen drie werklieden en een schipper. J. W. Burghout. G. Huisinga, J. D. Troost en A. Hamerman, toen zij voorbij kwamen, dat er brand was. Zij wek ten Hoff, die eerst meende, dat zijn knechts er al waren, maar spoedig de rook uit de werkplaats zag ko men. Hij opende de deur en toen zag hij, dat zijn geheele magazijn en fabriek reeds in vlam stond. Door het ope nen van de deur namen de vlam men nog in hevigheid toe. Er was geen tijd to verliezen. Met behulp van degenen, die den brand ontdekt hadden, werden de negen bewoners in veiligheid gebracht. Zoo snel moest dit geschieden, dat er voor kleeden geen tfjd was. Do be woners vluchtten dus in nachtgewaad Spoedig stond toen alles in volle vlam. De vrouw van 1-Ioff had nog de kordaatheid, oni de ruiten vam het kantoortje in te slaan en de boeken te redden. Zij verwondde zich daar bij aan den pols. Een agent van politie had inmid dels telefonisch do politie gewaar schuwd. En Jetje was er, ondanks 't vroeg© morgenuur, spoedig present. Om 5 utfr 45 min. kwam de brand melding aan hel Bureau en reeds vijf minuten later rukte de spuit uit. Ook het slangenwagentje van het Stati onsplein reed uit en natuurlijk even eens Spuit X. Zoodra mogelijk werden de vlam men aangetast met acht stralen op de waterleiding, omdat ineu bevreesd was, dat de houten timmerwerk plaatsen en vooral de petroleum-be- waarpiaats vuur zouden vatten. Het gelukte echter den brand tot het perceel zelf te beperken en verde re onheilen te voorkomen. Het geheele gebouw, breed 15 M. en diep 20 Meter ging in vlammen op, niets werd gered. Het geheel was voor f 10.000 verze kerd. De dienstbode bad haar hebben en houden echter niet geassureerd- Bij den hrand was aanwezig de staf van de brandweer. De politie stond onder aanvoering van den Hoofdinspecteur Nolthenius. HERBENOEMING BURGE MEESTER. Bij Kon. besluit is met Ingang van 1 April a.s. Jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogolanden als burgemeester herbenoemd. Dit bericht in do Staatscourant brengt dus de bevestiging van de me- dedeeJLng .door onzen burgemeester in den Raad gedaan, toen er geruch ten over een aanstaand aftreden lie pen. Nogmaals willen we de verzekering geven, dat we 't aanblijven van Jhr. Boreel met verheuging begroeten En zeker zeer vele stadge-nooten met ons! Treurig. Het lijk van het 16-jarig meisje, dat gister opgehaald ls, blijkt Inder daad te zijn, dat van de vermiste Corn, van der V. Zij had eenige centen weggenomen uil een spaarpotje van broers en zus jes. Zij was daarom door haar vader opgewacht aan de fabriek, waar zij werkte, die haar een klap om de oo- ren had gegeven. Sedert was het meisje verdwenen. Zij heeft zich de zaak waarschijnlijk zoo aangetrokken, dat zij tot deze treurige daad kwam. INSTANDHOUDING VAN HET BRONGEBOUW. Men zal zich herinneren, dat in 't laatst van het vorige Jaar zich eenige ingezetenen vereenigden met het doel te trachten het Brongebouw voor on ze gemeente te behouden als plaats van ontspanning. Daarin hadden zit- ting de heeren J. C. Caderius van Veen, P. Clausing Jr., II J. D, Duu- dey, H. Franken Jr., C. F. I-Iennlng, J. F. Lamp, P. A. van der Maaren Jansen, Corn, van Niel Cz., C. L. F. Satlet. Joh. M. Schmidt, A. II. Wey- burg en A. Weill. Deze commissie, die den naam van Het Bron-Comité aannam, heeft een adresbeweging op touw gezet, en van een groot aantal vereeniglngen te de zer stede kwamen betuigingen van sympathie met het denkbeeld in. Daaruit valt af te leiden, dat het grootste deel der ingezetenen hoogen prils stelt op het Brongebouw en zijn park. Gisterenmiddag is dit adres aan den Gemeenteraad gezonden. De con clusie van dit adres houdt In het ver zoek het daarheen te leiden, dat de exploitatie van het Bronpark annex gebouwd als een concertpark finan cieel mogelijk wordt gemaakt. Het adres is onderteekend door de volgende vereenigingen: Behangers- en Stoffeerderepalroons- Vereeniging, Haarlemsche Meubel- makers-patroonsvereeniging, Kwar tet Lorely, Afd. Haarlem van den Volksbond tegen drankmisbruik, j'Tooneelvereen. Vooruitgang. afd. Haarlem Kon. Ned. Bond Oud-On derofficieren, Schietvereeniging Ge neral van Merlen, Vereen, tot verhoo ging van 's Lands Weerbaarheid, Voor Vaderland en Koning, Afd. Haarlem van den Nat. Bond van Handels- en Kantoorbediende „Mer- cu'rius", Afd. Haarlem Ned. R. Kath. Volksbond, Teekencollege „Kunst zij ons Doel," Haarl. Wielrijders-Ver. een., Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap", Kon. Letterlievende Vereen. ,,J. J. Cremer", Haarl. Ver. van Spoorweg-Ambtenaren, E. S. M. Fanfarecorps, Schietvereen. Volks baarheid, Afd. Haarlem, Ned. Bar biers- en Kappersboud, Gemengd Kooï Onder Ons, Aid. Haarlem Bond van Rijwielherstellers en handelaren in Nederland, Muziekvereen. van Post- en Telegraaf beambten „Post- harmonie", Fieiscliib Onder Ons, Fan farecorps „Na Arbeid Kunst," Gem. Zangvereen. Sempre Crescendo, Ge mengd Dubbel Kwartet H. P., Haarl. V a r k en sslagers-Ve r ee n JL F. C. Haarlem. ZONDAGSARBEID IN BLOEM- BINDERIJEN. Zooals we reeds medegedeeld heb ben, heeft de fcfdeeling Haarlem vun Patrimonium een onderzoek inge steld naar den Zondagsarbeid In bloembi nde r ij en. Naar aanleiding van het door een commissie uitgebracht rapport werd in een ledenvergadering een conclu- sie genomen, waarin do afdeeling te kennen geeft, „dat, hoewel do Wet gever niet allen arbeid op Zondag in de Bloemenbinderijen kan verbieden, immers des zomers zal er gegoten en des winters gestookt enz. moeten worden gewenscht is, dat tot stand kome een wettelijke regeling, inhou dende een. „verbod tot het doen ver richten van dien arbeid, dien men zou kunnen omschrijven als liet ge reedmaken en bezorgen van bloem stukken, enz."; redenen waarom zij er op aandringt, dat in het aanhan gig W. O. tot wijziging der Arbeids wet zoodanig verbod worde opgeno men. Van het rapport en de conclusie is mededeeling gedaan aan Minister Talma en aan de Tweede Kamer. FA ILLISSEM ENTEN. Door de Arr. Rechtbank alhier zijn bij vonnissen van 21 Maart 1911 in staat van faillissement verklaard Th. Dniiii, aannemer te Veisen. P J Duiln, aannemer te Beverwijk. Ilccbt c r- co mm asaris in beide Mr. \Y. H. van Nes van Meerkerk. Door de Arr. Rechtbank alhier is opgeheven het faillissement van J. Holster, riiwielreparateur, wonende ie Santpoort, welk faillissement was uitgesproken 7 Maart 1911. OPLICHTERSTRUCS. Bij A. v. d. W.-V. op de Gastiiuïs- vest kwam gistermiddag om 4 uur een man, welke voorgaf Groen te heo- ten en meedeelde, dat haar zwager B. te Amsterdam ziek was geworden. IIij vroeg of zij naar Amsterdam wilde komen en verzocht meteen orn f 1.50 te leen, die zij bij haar zuster to A. zou terugkrijgen. Het bleek echter, dat de zwager niet ziek was, zoodat men hier met eo'n oplichter te doen had.. STUKKEN VAN DEN RAAD. B. en W. stellen voor aan Mevr. do Wed. W. B. F. A. BackerBak ker te Heemslede, vergunning te ver- leenen een uitgang te hebben over perceel kad. sectie A £035 te Heemste de voor een derde inrijhek van haar buitenverblijf „Groen en Hout'. Dit inrijhek zal dienen voor een nieuwe villa DE MOORDAANSLAG OP DE HEE REN SENF'f. De heer Senft Jr. is hedenmorgen door den Rechter van instructie ge hoord, zijn arm ls nog stijf, maar men hoopt, dat dit met den tijd beter zal worden. De heer Senft Sr. werd hedenmiddag in het Gasthuis ge hoord. HOFMA ALTIJD. II. M. «Ie KohinginMoeder had gis ter o.a. aan tafel genoodigd Jhr. mr. J. W. G. Boreel v. Hogelanden, bur gemeester van Haarlem en mevrouw Boreel. FEEST IN HET BUITENHUIS. Door de muzïekve'reeu. „De Ont- lioudersbazuin", dir. de heer Vermeu len, werd gslerenavond een concert gegeven voor de lnwonenden van het Buitenhuis. Het doel aan verpleeg den een genotvollen avond te ver schaffen is zeker bereikt. De oudjes toonden zich hoogst dankbaar cn luisterden met veel aandacht naar alles wat ten gehoore gebracht werd. Dit waren niet alleen muzieknummers maar ook voordrachten werden door de leden ten beste gegeven; o.a. had den zij veel succes met een pantomi me. Het was een gezellig avondje. ORGELBESPELING op Donderdag 23 Maart, van des na middags 23 uur, in de Groote- of Sint-Bavokerk alhier, door den heer W. Ezerman. Programma: No. 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach. No. 2. Choral-Andante, J. G. Basti- No. 3. Sonate no. 3. X. Guilmant a. Allegro maestoso. b. Pastorale. c. Fuga- No. 4. Vorspiel zu Parsifal, R. Wag ner. No. 5. Aria uit Mattheus Passion, J. S. Bach. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Bij de Maandagavond in „Het Wa pen van Heemstede", ten overslaaa van notaris Mr. C. J. Boerlage, gehou den verkooping van twee woonhuizen met een schilderswerkplaats, staand» aan den Cloosterweg. is kooper gewor den de heer A. Verdonschot voor ƒ3100. HALFWEG. Bij onderhaudsche aanbesteding voor het bouwen van een woon- cn winkelhuis alhier, na het afbreken der nu bestaande gebouwen, een en ander voor rekening van den heer P. J. Spronk, werd Ingeschreven als volgt Gebr. Van Essen ƒ7053, J A. Kuub 7070; Gebr. De Graaff ƒ7497 W. Cornelissen 7582. Gegund aan de laagste inschrijve; De winter-ieekencursus alhier is we der gesioteu in de laatste les sprak ue heer J. Cos, bestuurslid, de lêera- <io heeren Boomkens, van Am sterdam, (teekenenj en Henstra, tj.ii hier (wiskunde), en leerlingen toe, eerstgenoemden in het bijzonder be dankende voor den door hen beleen den ijver en ook de leerlingen voor hunne belangstelling. De cursus werd gevolgd door 2i leerlingen, waarvan aan 4 het diplo ma voor met succes gevolgden 3 jari gen cursus door spreker kon \t uien uitgereikt. AALSMEER. De heer J. G. Heydanus, secretarie dezer gemeente, is met ingang van 7 April a. s. benoemd tot burgemeester van Aalsmeer. INGEZONDEN Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den iulioud dezer rubriek steil de Rcdaoiie zich niet aansprakelijk. Geachte Redactie I Ilct zij den besturen der „Vrijaiiin!- ge Vereenigingen" te Schoten- ver gund, op het ingezonden stuk der R.-K. Propaganda-Club, over Partij- benoemingen in Schoten (geplantst in Uw nummer van Zaterdag II.) eenigszins uitvoerig van repliek te mogen dienen. Het is van algemeen© bekendheid, dat onze vereenigingen na de benoe ming van gemeente-werklieden ia da Raadszitting van 29 December 1910 een manifest aan Schoten's burgerij hebben gericht, gevolgd door e<->i«) vergadering op 17 Januari in Café- Staal. Wij hebben èn door genoemd geschrift, èn op bedoelde vergadering aangetoond, dai o. i. de gemeente raad van Schoten zeer godsdien.it ig- partijdig was geweest bij het benoe men van tijdelijke werkkrachten lot vaste werklieden der gemeente. Sinds dien tijd is door ons op gee nerlei wijze, noch door geschreven-, noch door gesproken woord, deze zaak weer „opgehaald". Wij ineen- den, na uiting van wat ons op het hart lag, deze quaestie verder <e 1 ri ten rusten. De R.-K. Propaganda- Club erkent dit, als zij aan den kop van haar stuk schrijft„Al zijn wij overtuigd, dat de gemoederen, die door bovenstaande quaostio daim: i:i beroering werden gebracht, weder tot rust zijnenz. enz. Genoemde club wil echter die bran dende quaestie nog eens uit de asch oprakelen, al hoeft haar Amslerdain- sclio propagandist De Wolf op de protestvergadering ook gewaar schuwd tegen hot ontsteken van een godsdienststrijd in het landelijk dorp- Je Schoten. Welnu, wil de club don strijd weer heropenen, wij zijn er loe bereid Het staatje van gemeente-ambt-. ;,t- ren, door genoemde club gepubli ceerd, geeft als No. 1 en No. 2 aan Burgemeester en Secretaris, ia één persoon vereenigdNiet R.-K. De club zal tocli zeker niet willen bewe ren, dat de Raad onpartijdig geweest is. omdat de Burgemeester niet van zijn religie is Ze weet toch wel, dat deze overheidspersoon door de Ko ningin benoemd wordt en de Raad os deze keuze beslist geen invloed heeft 1 Bovendien schijnt het ineen IS hc.) een allervreemdste handelwijze, oiu betrekkingen, die m één persoon vqr- eenigd zijn, 2 of 3 malen mee te tel len. De Buigemeester kan toch als zoodanig niet van den P. G. zijn ©n als Secretaris R.-K. No» 3. De Ontvanger, door dea Raa<^ benoemd, is R.-K. Geen opril. No. 4. De 2 ambtenaren ter Secre tarie zijn R-K. Vergeten is hierbij op' te nierken. dat de klerk ook R.-K. :s. No. 5. Gemeentebode, No. 7 Arm bestuur-bode, No. 8 Marktmeester. 3 betrekkingen in één persoon, niet R.-K. Een zelfde opmerking als bij den Burgemeester past hier. Als ge noemde persoon R.-K. was, was hij dat voor alle betrekkingen, die hij

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1