NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. KONINGIN HELENA 28e Jaargang. No. 3511 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 21 MAART 1911 B HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente)"*'19 Franco per post door Nederland ,1.65 Afzonderlijke nummers0.02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 0.3714 a de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. AD VERTE NT IËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie .en Administratie; Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. TWEEDE BLAD. Buitenlandsch Overzicht In den Duitschen Rijksdag Is giste ren, bij de beraadslaging over do be grooting van Binnenlandsche Zaken, gesproken over DE CONCURRENTIE TUSSCHEN DUITSCHE EN HOLLAND- SCHE SCHIPPERS. Bij het debat over de uitgaven voor de waterwegen diende de conservatief Hahn een besluit in, dat tegen de concurrentie is gericht, die z. i. onder vreemde vlag, de Duitsche binnen scheepvaart wordt aangedaan. De Duitsche schipper moet zijn kinderen aan land laten, wegens den school dwang, waardoor de concurrentie met buitenlandsche schippers en voor al met Hollanders, die hun gezin aan boord hebben, zeer bemoeilijkt wordt. De vertegenwoordiger der regeering noemde het aannemen van dit besluit bedenkelijk, zelfs al zou de scheep vaart op de kanalen tot de kustvaart gerekend worden, die volgens de wet van 1881 uitsluitend aan Duitsche schippers is voorbehouden. Volgens een in 1886. op grond van paragraaf II van bedoelde wet, uitgevaardigd Keizerlijk besluit, is aan de Neder- laDdsche schippers namelijk een uit zondering toegestaan. Een lid der linkerzijde sprak ook tegen het voorstel van Hahn, dat dan ook verworpen werd. Er is ook EEN MINISTER-CRISIS IN Rb SLA ND, blijkens een telegram, dat meldt, dat Stolypin afgetreden is als minister president. Er wordt evenwel tevens ai bij geseind, dat de minister van i Kokofsef zijn opvolger zal zijn. De val van Stolypin komt wel on verwacht. Als reden van zijn aftre den wordt opgegeven een geschil met den Tsaar over de instelling en de bevoegdheden van Poolsche gemeen tebesturen. De rechterzijde stemde bovendien nog tegen de nationale gemeentebe sturen en toen slond voor Stolypin vast, dat zijn tijd tot gaan gekomen was. En hij ging. De pösitie der ISRAëLIETEN IN RUSLAND Is niet benijdenswaardig. Nu zijn ze opnieuw beleedigd. De lnndsverdedi- gïngscommissie uit de Doema heeft een motie aangenomen, waarin ver klaard wordt, dat de Joden een ver- derfelijken invloed hebben op het le ger en de weusch wordt uitgesproken, dat een wetsontwerp z.rl worden inge diend, waarin de quaestie van den weer plicht der Joden geregeld wordt. HET IJAL1AANSCHE MINISTERIE is toch inderdaad van plan af te tre den. In de Kamer deelde Luzzatti me de. dat het ministerie den koning zijn ontslagaanvrage heeft aangeboden en dal de koning zich de besüssuig heeft •Voorbehouden. De Kamer ging voor onbepaalden tijd uiteen. Over zei de minister van oorlog gister in de Kamer bij do besprekingen over de begrooting van "ortog, dut zoo de aanschaffing van het automatisch ge weer noodig wus, Frankrijk gereed is, om oogenblikkelijk met het aanma ken te beginnen. De vermeerdering van het percen tage der ingelijfde manschappen is het gevol"- van den vooruitgang der lichamelijke ontwikkeling. Zoo de ef fectieve sterkte onvoldoende is heeft Frankrijk nog altoos het roemrijke vreemdelingenlegioen, en kan ge dacht worden aan de indienststelling van zwarte troepen. Het is noodig, dat men weet, dat wij een sterke en roemrtjke natie zijn zoo besloot de minister. In de Fransche Kamer is gister ook gesproken over T SPOORWEGPERSONEEL. Met 495 tegen 37 stemmen is het tro- heele ontwerp betreffende de terug werkende kracht van de pensioenen der spoorwegarbeiders aangenomen. Malvy zal bet bestuur van de ge vangenissen onder zicli krijgen en als zoodanig ondersecretaris van justitie worden. Hij heeft nu aan een journa list verklaard, dat hij eenige spoor wegbeambten, die naar aanleiding van de jongste staking achter slot en grendel ziin gezet, voortaan als poli tieke gevangenen denkt te behande len, maar daarmede zal wachten, tot dat de Kamer heeft te kennen gege ven, dat zij zijn betrekking goed keurt. DE "ENGELSCHE VLOOT. Het Lagerhuis heeft het personeel van de vloot op 134.000 nfan vastge steld. zooals in de begrooting was aangevraagd. Een motie om dit getal te vermin deren. is met 233 tegen 21 stemmen verworpen. IN DE SPAANSCHE KAMER interpelleerde de Carlist Sagoheri over de benoeming van den Koning van Italië tot kolonel van een Spaansch regiment, hetgeen z. i. in strijd is met de opvattingen der Ka tholieken. De minister-prcside'nt Canalejas antwoordde, dat deze benoeming een daad van hoffelijkheid is jegens den Soeverein van een bevriend volk. De eenheid van Italië is een voldongen feit, dat zelfs door een kardinaal- staatsscretaris is aanvaard, een his torisch feit, waarop geen beroep meer is. De hulde aan den Koning van Ita lië eert het Spaansche leger. De Spaansche regeering erkent slechts een soeverein van Italië en wel Vic tor Emanuel. (Langdurige toejuichin gen bij de meerderheid). Men maakt zich in Duitschland weer ongerust over eenige vermeende gevallen van SPIONNAGE, die dezer dagen ontdekt zijn. De Hamburgsche politie tiad sedert 14 dagen een Engelsciunan j weer na tuurlijk een Engelschman in het oog gehouden, die zich uitgaf voor een handelaar in oude schepen en herhaaldelijk in de nabijheid van de werf van Blohm en Voss was gezien. Toen de man zich onlangs naar Bre men begaf, volgde een beambte hem, en verloor hem ook op de terugreis naar Hamburg niet uit het oog. Eeni ge dagen geleden werd deze hande laar en tegelijk met hein een voor werker van genoemde werf in hechte nis genomen. Ook worden te Breinen twee arbeiders en een vrouw gearres- terd en afzonderlijk naar Hamburg overgebraoht. Deze vijf arrestanten heeten in het bezit te zijn van leeke- ningen en andere papieren over den bouw van Duitsche oorlogsschepen. Een andere Engelsciunan, die eeni ge dagen geleden weer naar Enge land is vertrokken, stond ook sedert eenigen tijd onder politietoezicht. Hij zou weer terugkomen. De politie ver moedt, dat hij de leidende man is, maar vreest, dat zijn arrestatie door de publiciteit, die aan het gevnl is gegeven, niet meer mogelijk zal blij ken. De politie vreest zelfs, dut zij de vijf anderen bij gebrek aan voldoende bewijzen weer op vrije voeten zal moeten stellen. De Hamburgsche procureur-gene ra a 1 heeft de zaak in handen. Hij heeft de autoriteiten te Berlijn van een en ander op de hoogte gesteld. In DE TURKSCHE KAMER sluiten en af te treden. Lu de vol-1 In het bestuur kwam één verande- j rnonde van den eerste accoord ver was in behandeling de oorlogsbegroo- ting, loopende over een bedrag vun 9 millioen T. P. De minister kwam op tegen het verwijt, dat de militaire uit gaven van Turkije overdreven zouden zijn. „Turkije", zoo zei luj, „heeft geen agressieve bedoelingen". Uilder toejuichingen san de Alba- neesche afgevaardigden verklaarde de minister, dat Albanië zonder Tur kije met zou kunnen voortbestaan, locu uc J iajiaLlie WUOu» «ei maa.r dat ook Turkije zich, slechts I zachtmoedigheid aanmaande, ant- dana zij de hulp dei- Albuueezeu in woorJde hij. dat zulke oproerkraaiers Europa kan handhaven. en daarbij I als de Beni Mür €n de Sjirarda met protesteerde hij tevens tegen de in t met welwillendheid behandeld moe- buitenland in omloop gebrachte ge- ter, worden, zooals vermoedelijk in ruchteu omtrent een op handen zijn- Frankrijk zou geschieden. Wanneer geilde week zal beslist worden, of de Amerikaansche troepen de oefenin gen in het kamp zullen voortzetten, of Mexico zullen binnentrekken. De toestand in Noord-Mexico moet ondragelijk geworden zijn. Het in mijnen en spoorwegen belegd kapi taal behoeft bescherming, zoo zegt men te Washington. Het nieuws UIT MAROKKO laat aan uitvoerigheid en duidelijk heid wel te wenschen over. Meer en meer blijkt evenwel, dat de Sultan Hafid in zijn hoofdstad benauwde dagen heeft doorgemaakt eri dat de opstandelingen herhaaldelijk tot dicht bij de poorten zijn gekomen. Maar Z. M. zit nog op den troon, en het ziet er zelfs uit, dat het aller - dreigendste gevaar is afgewend. De regeeringstroepen zijn weer op Fez teruggetrokken, zoodat de Sultan ze nu weer dicht bij zich heeft. Toch geven de opstandelingen den moed nog niet op, want Mekiness is door hen nog omsingeld. De levensmiddelen zijn te Fez zeer duur. door den schaarschen aan voer. Moelay Hafid schijnt van plan te zijn, zijn gevangenen niet te sparen. Toen de Fransche consul hem den opstand in Albanië De minister eindigde zijn rede met een aanspo ring om de begrooting zonder eenige wijziging aan te nemen. Naa raanleiding van verschillende opmerkingen verklaarde de minister nog, dat Turkije aan alle zijden door gevaren omringd is en dat het land zich belangrijke ojoofferingen moet ge troosten voor het leger. Er komen thans uitvoerige berich ten over Ja inderdaad, 't spant in de repu bliek 1 President Porfirio Diaz is besloten krachtiger dan tot dusver tegen do opstandelingen op te treden. Een deel van de beste troepen, die In de om geving van de stad Mexico zijn onder gebracht, krijgt een marschorder. Tot dusver was slechts een soort van land-gendarmerie tegen de op standelingen in het veld gebracht. De president hoopt de opstandelingen door een beslissende nederlaag in schikkelijker te maken. Hij is van rneening, dat thans nog niet met succes onderhandeld kan worden. Ongetwijfeld wil men aan beide zijden een inmenging vnn de Ameri kaansche troepen verhinderen. Is het den beeren daarmede ernst, dan is het hun geraden spoed ach ter de pogingen tot beëindiging van den opstand te zetten, want anders kon de boop op ue onzijdigheid de Vereenigde Staten wel eens blijken. zoo zei de Sultan, den opstande lingen niet zeer harde voorwaarden oplegden, zouden zij zeer spoedig bui tengewone eischen gaan stellen, en b.v. aansoraak maken op de hoofden van alle Europeanen. Ik ken de Ma rokkanen beter dan gij, voegde Moe- In v ITnfid hieraan toe. De Fransche consul gelooft wel, dat de toestand verbeterd is, maar kan nog niet zeggen, of er spoedig vrede zal komen. Men dient te erkennen, voegt de correspondent van de „Ma- tin" hieraan toe, dat de politiek van het maghzen in den laatsten tijd van Europeesch standpunt bekeken, goed is geweest, maar volgens de algemee- ne opvatting tegenover de inboorlin gen slecht. Geen van de caïds is het maghzen tegenwoordig werkeli]k trouw en velen wachten slechts op een gunstig oogenblik, om zich. al naar den loop der omstandigheden, vóór of tegen Moelay Hafid te ver klaren. Stadsnieuws VERFRAAIïNG. ring de heer John F. Hulk werd ge- klaard. kozen in plaats van den heer D. E. L. I De aftredende bestuursleden, de van den Arend, die voor een herbe- hoeren C. Bosman JrMr. H Pb. 't noeming niet in aanmerking wensch- j Hooft en J. G. Verwijnen, werden als te te komen. j zoodanig herkozen, en daarna v Met ingang van 1 Februari 1910 werd door het bestuur met de Naam- looze Vennootschap „Lourens Cos- ter" alhier, een overeenkomst geslo ten, waarbij het door die vennoot schap uitgegeven weekblad „De Haar- lemsche Woninggids" het officieel or gaan der vereenia-ing werd en koste loos aan de leden zou worden toege zonden. Von de door de vereeniging in 1905 uitgegeven wandelkaart in kleuren druk van Haarlem en omstreken, ver scheen in het afeeloopen jaar een tweede en volgens officiële gegevens herziene en bijgewerkte druk. Ter voorziening» in een bestaande behoefte liet het bestuur een in dc Fransche- Engelsche- en Hoogduit- sche taal geschreven beknopten „Gids voor Haarlem en omstreken" druk ken. De archivaris dezer gemeente, de heer C. J. Gonnet, vestigde er de aan dacht op, dat te Amsterdam te koop was de sluitsteen uit de voormalige Nieuwe- of Kennemerpoort te Haar lem, een groot en fraai stuk beeld houwwerk. vervaardigd door Abra ham Snellaert (1646—1693,. De steen werd door de vereeniging gekocht en aan de gemeente in bruikleen afge staan. Herinnerd wordt aan den gezellicen avondfSoectaole conpél, dje de veree niging ter gelegenheid van de Nut. Bloemententoonstelling aan de bui tenlandsche gasten en juryleden in den Schouwburg aanbood en die zoo uitstekend slaagde. Ter opluistering vun de op den 12, 13 en 14 Juli 1910 alhier gehouden 59e Algenieene vergadering der „Neder- landsche Maatschappij tot bevorde ring var) pharmacie", bood de veree niging den deelnemers dier vergade ring een concert van het „Haarlem's Muziekkorps" aan. Niets is nog vernomen van het adres aan Haarlem's gemeenteraad, waarbij de vereeniging verzocht om de stroten en wegen alhier, welke daarvoor het eerst in aanmerking kwamen, van asphalt-plaveisel te voorzien. Het Informatiebureau der vereeni- rondvraag aan de orde, in dergelijke voreenigingen bijna, steeds het belang rijkste punt van de agenda. Zoo ook nu. De heer J. C. Peerebnom opperde als vroeger reeds in „Haarlem's Dag blad" het denkbeeld in den zomer in de maand Juni, te trachten een feestdag tot stand te brengen. Terwijl in den winter hier veel te doen is, komt in den zomer een jjeriode voor, dat het in Haarlem niet levendig is. De menschen uit Amsterdam en ande re plaatsen gaan dan liefst zoo spoe dig mogelük naar Zandvourt of Bloe- mendaal, van Haarlem zelve als van een „doorgangshuis" gebruik ma kend. Het is er spr. tévens om te doen aan Haarlem een attractie als woon plaats te "even. Twee feesten-iu-den- zomer hadden we hier reeds de vóór- r-efeningen voor de Olympische Spe len en een bloemencorso. Beide fees ten slaagden uitmuntend. Spr. had zich -edacht deze zaak aan een oenjgs- zins uitgebreide commissie in han den te geven, waarin b.v oek gedele- corsrden van ..Koninginnedag" en an dere vereenicingen zonden zitting heb ben. die dan eventueel te maken plan nen zou bunnen organiseeren en re gelen. up deze wijze zou misschien een vaste Haarlemsche jaarlijksche feest dag geboren kunnen worden. De heer G. B. Crommelin voelde veel sympathie voor dit voorstel. Ook hij had wel eens over zooiets gespro ken en herinnert aan de spelen in Ty rol en de passiespelen te Oberammer- gau. Onze vaderlnndsche geschiedenis geeft stof te over voor historische ta ferelen ineen te zetten Maar er zijn. moeilijkheden, voorul financieele. Het bloemencorso kostte ƒ7000 18000 en bracht f 9000 op. Dat ging dus uit stekend. Als Haarlem iets doet, moet het iets goeds doen. ITeel Nederland moet dan komen kijken, zooals heel Tyrol voor de 8i>elen naar Innsbrilck trekt. De voorzitter is eveneens van mee ning, dat 's heeren PeTcbnoins plan toejuiching verdient. De groote moei lijkheid acht de heer Van Rossum de organisatorische. Maar spr. gelooft wel, dat 't op den weg dezer vereeni ging werd in 1910 gesteund met 300 De over het algemeen genomen g'f'F ligt de kwestie "iider de oogen mooie zomer, de uatiunale bloemen- te zien «n ze>?t een bespreking daar- tentoonstelling alhier in het voorjaar van "P een der volgende bestuursver- en de wereldtentoonstelling te Brus-gaderingen toe. sel, zijn als belangrijke factoren te be-1 De heer A. Storm van Leeuwen had -schouwen, waardoor Haarlem zich in een heel lijstje van punten, die hij 1910 in een zeer groot toeristenvor- ter overwe-ring aanbeval. In de eerste keer heeft mogen verneugen, hetwelk plaats wees dit ijverig lid er op, dat in niet geringe mate de stoffelijke wel- het verb!;:f van vreemdelingen hier vaart der stad begunstigde. Dat druk- ter stede dikwijls door een eenlgszlns ke verkeer gaf deu ijvengen Informu- baldadige Jeugd onaangenaam ge- In de Turnzaal van Café Brinkmann tor van het bureau, den heer C. mankt wordt Sur. meende, dat dc jaar-vergaderde gisteren „\erfiaai- Booij van Cam pon, de handen vol padvinders-corpren hier voede dien ing" of, zooals de officieele lang-ade- werk. sten zoude» kunnen bewijzen, mi ge naam van de vereeniging luidt: I Het aantal gevraagde en gegeven Deze opmerking gaf den heer Peere- „Vereeniging tot verfraaiing van inlichtingen, vooral gedurende Au- boom gelegenheid vóór de stads-speel- ijdelHaarlem en omliggende gemeenten en gustus, was buitengewoon groot, nl. terreinen, tegen de padvinders op te I t°t bevordering van het vreemdelin- 5776, waarvan 216$ aan buitenlanders komen. Wat de laatste betreft, spr. Minister Limantour heeft zich er genverkeeren wel 933 Engelschen en Amerika-j was *v an uordeel, dat het handjevol voor gespannen, om een emoe aan I Nadat de heer A. van Rossum den nen, 423 Duitschers, 520 Franschen en padvinders want meer zal hot toch den strijd te manen. Veel voiderin- opgekomenen net welkom toegeroepen Belgen en 292 van andere landaarden, j niet w orden onmogelijk iets tegen gen heeft hij evenwel nog niet ge- had en de notulen van de vorige ver- Na een enkele opmerking werd het de meerderheid van" de baldadige maakt gadering eoedgekeurd waren, was de jaarverslag goedgekeurd. jeugd zou kunnen uitrichten. Maar die De opstandelingen worden van dag j behandeling van het jaarverslag over r>e penningmeester, mr. H. Ph. 't baldadigheid zou voor een goed deel tot dag talrijker. De positie van den I 1810 aan de orde. Aan dat verslag Hooft, deed verslag aangaande den i verdwijnen, als de jeugd eei.s de ge- president is dan ook wankel. ontleenen wij het volgende: geldeliiken toestand De inkomsten tegenheid kreeg zich uit te leven, en Minister Limantour is in zekere' De vereeniging ging in het afgeloo- bedroegen in 1910 f 4290.70 1/2, de uit- j die kan zich slechts voordoen in den mate de overbrenger van een Amen- pen jaar met 30 leden vooruit. Telde gaven f 2962.78 1/2, zoodat een batig vorm van ruime speelterreinen. Hoe kaansch ultimatum aan president zij op 1 Januari 1910 619 leden, dit cij- slot blijft van 1327.92. longer men wacht met de aanwijzing Diaz, om öf den opstand krachtig te fer bedroeg_ op 1 Januari 1911 649, 1 De rekening en verantwoording daarvan, hoe moeilijker ze in de toe- ondordrukken, óf den vrede met Ma- waarvan 427 binnen- en 222 buiten de werd nagezien door de heeren J. H. komst zullen te vinden zijn, en spr. dero en de andere opstandelingen te gemeente Haarlem wonen. 1 Krijgsman en J. C. Peereboom, en bij gelooft, dal er zoo weinig in deze FEUILLETON öoor Morice Gerard. 6) - Dat is liet nu juist, zeide de Koningin. Van het oogenblik uf, dat ik het beest voor inij zag met naar beneden gebogen kop, vlam mende oogen en groote horens recht op mij af komend, weet ik niet meer wat er gebeurde. Allerlei herinnerin gen zijn verward in mijn hoofd, als bij een nachtmerrie. Ik weet zeker, dat ik schreeuwde. Ik riep om hulp, ofschoon er niets zoo onwaarschijn lijk was dan dat iemand mij in die uitgestrekte eenzaamheid te hulp zou komen. Toen, terwijl het beest op mij toesprong, en ik zijn hijgenden adem kon hoorei), trachtte ik weg te snellen maar de grond scheen on der mij weg te zinken ik denk, dat het feitelijk mi.'n beenen waren en ik viel bewusteloos neer en her innerde mij niets meer. Het hort moet over mij heen gesprongen zijn en mij toen een trap h-bben gegeven, want den volgenden dag had ik 00 meer dan één plek een buil. Toen is hij zeker met zijn horens tegen den muur achter mij aangerend, want een tak van het gewei werd daar ge vonden misschien is het beest daar door van de wijs gebracht en redde dit mij het leven. Helena zweeg weer en scheen geen haast te hebben, verder te gaan. Wêlnu, wat gebeurde er toen Natuurlijk kwam h ij du riep Lucie met ondeugend schitterende oogen uit. De koningin keek haar vol verba zing aan. Hoe weet je dat Je hebt het mij zelf verteld, ant woordde de gravin. O je behoeft niet zoo verbaasd te kijken. Natuurlijk heb je het niet met zooveel woorden ge zegd, maar men kan soms zooveel uit allerlei keuteekensn opmaken. Je hebt, om maar eens iets te noemen, oogen. Maar ga voort hel vervolg in teresseert mij juist zoo bijzonder. Er is eigenlijk geen vervolg aan. Het is een verhaal zonder eind al leen met een begin en een midden stuk. Toen ik weer bijkwam, lag ik op den grond, half zittend met mijn rug tegen een boom eenige meters van de plaats, waar alles gebeurde, af. Was ie daar dan heen gewan deld vroeg de gravin onschuldig. Neen 1 Ik denk, dat hij mij moet hebben gedragen. Anders kan ik het ten minste niet verklaren. Och, probeer dat ook maar niet. lieve 1 Omdat die veronderstelling toch zoo voor de hand ligt en ook zooiets aantrekkelijks heelt. Ik kan mij zoo voorstellen, hoe je daar in zijn armen lag, zoo bleek en interes sant en hoe hij je lelieblanke teint en je mooi haar bewonderde, dat onge twijfeld in weeldorigen overvloed naar beneden gevallen was. Natuur lijk was je hoed afgevallen, toen je viel, dat spreekt van zelf. Maar wie is die geheimzinnige „hij" en waar kwam hij vandaan Dat zou ik nu wel graag willen weten. Bij de Magerijen van haar nicht had Helena eenigszins ontstemd voor zich uitgekeken, want het geheele ge vaar, dat zij had doorgemaakt, slond haar nog zoo levendig en duidelijk voor den geest; terwijl Lucie meel den avontuurlijken kant ui el den ge lukkigen afloop van het geval opmerk te, Üp bedaarden toon klonk echter haar antwoord. Dat weet ik nu juist niet. Later maakte ik wel mijn gevolgtrekkingen, maar dit bracht mij toch niet ge heel op de hoogte. Hij moet op jacht zijn geweest, of in elk geval gewan deld hebben op de domeinen aan den anderen kant van den scheidingsmuur van het park en toen hij mij hoorde schreeuwen, op den muur geklommen zijn en zich naar beneden hebben la ten vallen om mij te hulp te komen. Blijkbaar heeft het hert toen den r.ieuw-aangekomene aangevallen en Is deze het beest met zijn handen meester geworden, want de grond was iu alle richtingen losgetrajit dat heb ik van onzen opperhoutvester maandeh later gehoord, bij ons vol gend bezoek aan liet kasteel en ten slotte heeft hij het beest zijn jacht mes in het hart gestoken .Ik weet al leen, dat hij naast mij stond en iets tot mij zei, dat ik niet in mij kon op nemen, zoo duizelig als ik was val lend was ik op mijn hoofd terecht ge- komen, of de hoef van het hert had mij getroffen toen gaf hij mij een of ander opwekkend middel uit een fleschje, dat mij wel kracht gaf. Steunend op zijn axm kon ik het kas teel bereiken, en viel toen weer in zwijm in de armen van onze huishoudster. Ik moest eenige we ken het bed houden ,en de docto ren oordeelden het gewenscht, dut ik eens verandering van lucht zou het ben, mijn oom bracht mij, zoo gauw ik veilig vervoerd kon worden, naar Homburg. Mijn vriend in nood, aan wien ik mijn leven te danken had, liet den volgenden dag naar mijn ge zondheid vragen, en daarna was hij waarschijnlijk uit den omtrek verdwe nen. Dus weet je niet. wie hij is, riep Lucie uit. Hoe jammer Maar nu heb ik nog niets gehoord omtrent den ring? Het volgend jaar Januari, toen ik weer op het kasteel GroQberg logeer de, werd mij op den verjaardag vim den dag, waarop dit alles gebeurde, deze ring per post, verzegeld en aan- geteekend toegezonden. -Was er geen letter bij geschre- geen aanwijzing waar het van daan kwam Niets behalve het feit. dat het uit Londen kwam. I/inden Dat is heel merkwaar dig Hoe leg je dat uit? De jachtdohieinen naast Gron- berg waren dien winter door Gravin Hausman verhuurd aan een voorna men Ensrolsohen lord den Hertog van 1.on glands. Misschien was 'e levensradder de hertog zelf opperde de gravin. Neen Ik heb hem wel eens ge zien, zijn jacht komt soms te Durs- durf. Hij is een blond man van mid delmatige lengte mijn redder was lang en zeker donker. Z."u je je vriend weer kennen, Helena, denk ie JaIk Genk het wel. Ik zou hem zeker herkennen als 5k zijn rechter hand zag. Over den rug van die hand hoeft hij n.1. het litteekea van snede. Naar dat geheimzinnig© littee- ken zal ik eens uitkijken. Ik veronder stel, dat hij een van de gasten wus van den hertog van Longlands? Ja, dat denk ik ook. Er logeerden verscheidene heeren op dat jachthuis. Lucie kwam naar haar vriendin toe en knielde bij haar stoel neer. Mag ik den ring eens zien Helena nam hem af, en reikte hem de gravin toe. Een hart doorstoken door een pijl heel eigenaardig en schilder- achiig, alleen was het in dit geval blijkbaar een mes. - Je weet zeker, nichtje, dat dit het apen is van een vorstenhuis Neen. Dat wist ik niet. Welk Van Helmburg-Wallen, en de douairière-hertogin van Lonelands, de moeder van den tegemvoordlgen hertog. i= oen lid van die familie. Zij Is vnn nabij verwant aan den vorst, die een maand geleden zijn titel en bezittingen aanvaardde. De koningin vertelde dit alles met een lief blosje. Zij wist, dat zij hiermee verried, hoe zij na vraag gedaan had, en hoeveel be lang zij gesteld had in de oplossing van het raadsel van de eenige roman uit haar leven. Plotseling kwam er een denkbeeld bij de gravin op. Vandaag is de tweede verjaardag van de groote gebeurtenis. Zou hij weer 0111 den datum gedacht hebben? Hij weet in elk geval waar je te vin den. Ja, hij weet waar mij te vinden, antwoordde de koningin een beetje terughoudend. Luci© keek haar aan. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 5