NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8513 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 23 MAART 1911 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland»l-65 Afzonderlijke nummers0.02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem „de omstreken en franco per post 1.20 on y» 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERT ENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. Dir NUMMER BESLAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 24 MAART. Soc. „Trou moet blijcken": Verga dering Ned. Roode Kruis, 2 1/2 uur. De Kroon: Bioscoopvoorstelling. btadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel: „Kamer van Arbeid voor de Bouwbe drijven" in de rubriek Om Ons Heen. ONZE VOORSTELLING. Hedenmorgen reeds waren alle 10- cents kaarten voor de voorstelling in de Vereeniging verkocht. Er zijn nog slechts enkele 25-cents- biljetten verkrijgbaar. NAAR BOSKOOP. In twee artikelen over Boskoop in de rubriek Om Ons Heen is onlangs iritiek uitgeoefend op de boot naar Leiden (lijn GoudaLeiden) ten aan zien van de gebrekkige verlichting der kajuit eerste klasse met petro leumlampen. Git een mededoeling van de maat schappij blijkt, dat de schrijver het slecht getroffen heeft: juist van 9 tot 15 Maart was een van hare twee groote, electrisch verlichte, salonboo ten, die tusschen Gouda en Leiden varen, buiten dienst voor het jaar lij ksch ketelouderzoek, zoodat door een reserveboot in den dienst werd voorzien. Billijkheidshalve moet dit vermeld worden, hetgeen belangrijk kan zijn voor de a s. bezoekers van de ten toonstelling. STUKKEN VAN DEN RAAD. De heer H. LI. var. Asch wordt door B. en \V. voorgedragen om herlie- noemd te worden als deskundige voor de schatting der huurwaarde van de lokaJiteiten-rnet-vergunning. B. en W. stellen voor. den heer W. C. Lasschuit, op zijn verzoek, te be noemen tot makelaar in metalen. M. van Tol, te Hillegom, verzoekt vergunning tot het hebben van een uilgang naar de Leidschevaart, teD behoeve van perceel Kad. Sectie no A 3453. B. eu W. stelten voor. de vergun ning te verleenen. Overeenkomstig het gevoelen van de Rechtsgeleerde Lonumssie, achten B. eii \V. het niet weuschelijk slechts «en aan één eigeuaar behoorend ter rein aan te wijzen voor tapijtkloppe- rijea. B. en W. stellen daarom voor, be halve het torrem aan den Harmen- jansweg, aan te wijzen een terrein aan den Oude- of Spaarnwouderweg. Zes bewoners van de Nieuwe Gracht beklagen zicii er over, dat de huur prijs van hun, aan de gemeente be- hoorende, tuinen zonder overleg met de huurders verdubbeld is. Daarvoor is geen enkele reden, meenen zij. Daar zij den gevraagden prijs van 20 cent per M2. niet te hoog achten, stellen B. en W. voor, afwijzend te beschikken op het verzoek, om den ouden prijs van 10 cent per M2. te handhaven. PAPENDRECHT. Dezer dagen zal het gezelschap van den heer Alex Benno in 't Bronge bouw een voorstelling geven. O.a. wordt opgevoerd „Do Papendrecht- sche zaak." De Arnhemsdie Courant schreef daarover: „In een kort voorspeechje zeide de beer Benno, dat het hem niet te doen was om nog eens in den breede uit te weiden, over deze, uit de couranten zoo welbekende zaak, doch alleen om zijn toehoorders een gezellig half uurtje te bezorgen. Dat ia hem dan ook wel gelukt. Niet alleen om zijn komische voor dracht heeft het publiek gelachen, maar ook zijn optreden in 7 verschil lende 'rollen en het snelle en bijna onherkenbare transformeeren heeft men bewonderd." Ook andere bladen hebben het op treden van den heer Benno zeer gun stig beoordeeld. Nuttige Handwerken. Voor het examen to "s-Gravenhage is geslaagd me]. A. E. Schaap, te Haarlem OPLICHTERS AAN T WERK. De recherche heeft opgespoord P. D. en zijn vrouw, die herkend zijn als de personen, die deze week bij een Ilaarlemsche familie waren gekomen om onderstand, nadat zij eerst uit naam van Dr. Merens hadden getele foneerd. Deze personen moeten in verbinding staan met een Duitscher, die thans te Amsterdam aangehouden is, om over de grens gezet, te worden. Do politie heeft het vermoeden, dat J. G., die meestal te Amsterdam ver toeft, de man is, die een familie hier ter stede heeft opgelicht met een ver haal ove- een sterfgeval van een bloedverwant te Amsterdam. Men zoekt hem thans. In verband daarmee vertelt het „Nieuws" nog het volgende Bij de vrouw van eeu kruier te Am sterdam. vervoegde zich dezer dagen iemand, die twintig jaren geleden met den echtgenpot van de kruïersjuf- frouw elders in eene betrekking ge weest was. Hij kwam met de treuri ge mededeeling, dat de oude baas er nu zóó naar aan toe was, dat hij wel spoedig sterven zou in een ziekenhuis te Haarlem. De juffrouw, die wist dat haar man nog wel eens bij ziin vroe- geren patroon kwam .beloofde de droevige boodschap spoedig te zullen overbrengen en bedankte den man voor zijn genomen moeite om het ge val te komen vertellen. Deze vertrok. Doch hij kwam kort daarna onthutst terug en vroeg of de juffroow zijn porlemonnaie ook gevonden had. Al zijn geld en zelfs zijn spoorkaartje zat er in. Het verlorene was niet te vin den, maar dat was niets. Een daal der kon de kruiersjuffrouw hem wei leenen. H" zou het geld spoedig terug brengen. Toen de kruiersvrouw het droevige nieuws aan haar man vertelde, keek deze een beetje vreemd op. Zoo nauw waren-de betrokkingen met den vroe- geren patroon niet meer, dat 't noo- dig zou zijn een dergelijke boodschap te sturen. De juffrouw had niet aan den brenger van de boodschap ge zegd, dat haar man naar Haarlem zou gaan, doch zij zou een familie lid van haar, aldaar woonachtig, wel eens aan het ziekenhuis naar den toe stand van den patient laten vragen. Men dacht niet meer over het geval na. Maar des avonds wordt de kruic- rij door het bedoelde familielid uit Haarlem opgescheld. De man deelt mee, dat allen onder den indruk van het vreeselijke ongeluk zijn en vraagt hoe 't met den baas gaat. Oh. best, zegt zijn broer, die aan de telephoon staat, maar half begrijpende wat zijn Haarlemsche neef bedeelt. Maar daar gaat hem in eens een licht op. Is er soms iemand bij je geweest, die iets vreeselijks uit Amsterdam mededeelde en bij het afscheid tot de ontdekking kwam, da. hij zijn porte- monnaie vereeten had Ja, ja, luidde het antwoord. En toen bleek, dat dezelfde vriend, die des ochtends te Amsterdam ver teld had van de ziekte van den ouden patroon, te Haarlem bij de familie van den kruier hoe hij zoo spoedig aan de adressen kwam is een raadsel verteld had, dat de kruiersbnns 's ochtends onder een piano, die op- geheschcn moeat worden, verpletterd was. Men kan zich de schrik der fa milie voorstellen. Zijn kunstje van de verloren portemonnaie had hem toen ook weer een duitje opgeleverd. Neg een staaltje van dc brutaliteit van dezen angst aanjagenden oplich ter is het volgende Hij ging naar een kennis, aan wien hij vertelde, dut iemand, een gemeen schappelijk vriend, overleden was hem was tevens opgedragen de uit- noodiging voor de begrafenis over te brengen. Natuurlijk had de man toen weer zijn porleuiunnaie vergeten en geen reisgeld om terug te gaan naar Haarlem. Toen de voor de begrafenis geïnviteerde vriend aan liet sterf huis kwam, vond hij zijn dood ge- waanden vriend vroolijk en wel in den familiekring. Hij vierde juist zeer opgewekt zijn verjaardag. ERFENIS TEYLER VAN DER HULST. Weer waren ze bijeengekomen, de erfgenamen van de veelbesproken na latenschap van Teyler van der Hulst. Ditmaal was het zaaltje in het Gilde- huis te Amsterdam bijna geheel bezet met menschen van allerlei slag, die allen echter slechts één doel voor oo- gen hadden. Mannen en vrouwen, burgers en buitenlui van verschillenden leeftijd, een paar jongens en meisjes, namen plaats, na de vijftien cent contributie geofferd te hebben. Deze entrée was noodig, want do vorige maal was er een tekort, aldus deelde de voorzitter, een gemoedelij ke grijze heor, mede. Daarom was 't ook den laatsten keer geweest, dat er in de dagbladen per advertentie een oproeping tot de bijeenkomst had ge staan. Eenigen hadden daaruit be grepen, dat 't ook de laatste vergade ring was, doc hdaar was geen spra ke van... „Hebt u al eens gezien tot welken tak gij behoort?" aldus vroeg vervol gens de voorzatter. Weet gij waar gij de actes vandaan zult halen? Ieder moet zelf met wilskracht en lust de zaak ter hand nemen. Als er niet meer kracht en sympathie van u uit gaat, dan zitten we hier over tien jaar nog. Met den secretaris kunt gij- den stamboom vergelijken. Ik zelf zag de centen van Teyler al voor mij liggen en had al 12 gulden voor actes uitgegeven, toen ik tot de conclusie kwam, dat ik tot een zijtak behoor de. Maar ik heb nu de voldoening, dat ik er voor gewerkt heb. „Neem u eens aan, dut gij tot de erfgenamen behoort en de zaak in het reine komt, dan zou u zooveel spijt gehad hebben, dat al had u maar één haar o puw hoofd, u deze er uitge trokken zoudt hebben. „Vroeger was de zaak dood als een pier, maar nu is er leven in gekomen, niet alleen in Amsterdam, doch ook in andeie steden. Daarom raad ik u in uw eigen belang aan wacht niet langei en maakt voort." Daaiop werden eenige a'rtikelen voorgelezen: De naaxnlooze vereeniging van erfge namen en vermeende erfgenamen var» Pieter Teyler van der Hulst is op gericht in 1910 Het hoofdbestuur is gevestigd te Amsterdam Het doel in de beharjlging-der-b©*- langen vaü dn leden, door te trach ten met andere bestuursleden samen te werken. Zij tracht het doel te bereiken door het houden van vergaderingen en 'I verstrekken van voorlichting Dn leden nemen de verplichting op zich hun afstamming op te zoeken en afschriften mee te deelen aan het be stuur, zoodat dit op de hoogte blijft hoever het onderzoek staat De leden bunnen zich te allen tij de tot het bestuu-r wenden, ien ein de hen behulpzaam te zijn bij het op sporen der afstamming Over een artikel, dat het bestuur het recht zou hebben personen, die niet op de vergadering thuis behoor den, e>- uit te zetten, ontstond veel discussie. Want, zooals een der aan wezigen opmerkte, ze waren toch al len afgenamen en hadden betzelfde doel. Een ander, die blijkbaar wel van het vereenigingsleven op de hoogte was, betoogde de noodzakelijkheid van het samenstellen van goede sta tuten, ten einde rechtspersoonlijk heid te krijgen en eveneens de Ko ninklijke goedkeuring. Ten slotte werd uit de vergadering een commissie benoemd, die de arti kelen zou wijzigen en samenstellen zoo vertelt de Hbld.-verslaggever die de vergadering bijwoonde. BIJ „CREMER". Cremer heeft Woensdagavond zijn leden verbast op een gezelligen avond. Die heette op zijn Hollandsch „Soiréc variée". Nu, afwisselend was het pro gramma van den avond wel, zang, vioolmuziek en voordracht volgden elkander op in aangename verschei denheid. Het Dubbelmannen-kwartet „Hein- ze" zong do openingsnummers van den avond en oogstte met 't „Avond lied" en 't „Jesu dulcis memoria" den lof der aanwezigen. De directeur, de heer W. P. J. van Gemert, bleek z'n zangers goed geschoold te hebben. De dames Van Ommeren—Smit en Op damSmit gaven als voordracht een dramatische schets in één bedrijf Als je ze zelf ondervindt Van de eer ste dame hadden wij nog een goede herinnering bewaard van haar vroe ger opiredcü als uilieiante. Haar na tuurlijke voordracht deed ook gister avond weer aangenaam aan, met mevr. O. S., gaf zij een goede uitbeel ding van de looneel-scheta van Marie- Metz-lioning. Aardige Lederen zong de heer A. A. van Wayen met zijn fraai bariton-ge luid. Zang was er nog meer, nl. van den heer Carel Phlippeau, die frag menten uit Miguun voordroeg, ook zeer ten genoege van het publiek. De heer L. Jansen Fz.? die vóór de pauze met „Priesterzegen" de aanwezigen had geboeid, gaf in 't laatste gedeelte van den avond „Een wedstrijd in 't voor dragen", zoo in stijl van de verschil lende grappige reciteer-typen. die hij nabootste, dat de zaal uu-en-dan in een niet-te-verbijten lachbui neerzat. Door den heer G. J. Kalt werden nog eenige goede viool-soli ten gehoore ge bracht, waarin de „Romance" en do „Serenade" 't best waren. Het tweede gedeelte van den avond, dat door de gerekte pauze eerst te half elf begon, werd gesloten met het eerslo bedrijf van „Faust". De heer Phlippeau zong den Faust en de heer Van Wayen den Mephisto. Dit bedrijf van de geliefde opera deed het hem ook thans weer bij de ,,Cremer"-leden die den beiden mede werkenden veel applaus schonken voor dit fraaie progrannnanunimer. Vermelden we ten slotte, dat de heer P. van Cittert voor 'n goede pia no-begeleiding zorgde. Na afloop werd gedanst. AANHOUDING GEVRAAGD. De echtgenoote van den heer A. W. C., te Amsterdam, heeft opsporing gevraagd van haar 18-jarige dochter, die Dinsdagavond met den laatsten trein met den student in de medicij nen L. B. naar Haarlem is gereisd. Beslaglegging. Op bet Engelsche stoomschip Cur lew, dat tijdelijk voor Hollandsche reederij vaart is gisteren beslag ge legd voor een vordering van f 950 we gens machinereparatie. Het beslag is gelegd doof den heer Vermandei alhier. H. S., K S. en L. v. H., allen te Kwadijk, die in hooger beroep waren gekomen van het door de Arr.-Recht- bank alhier den 9en Maart 1911 tegen hen gewezen vonnis, hebben dit hoo ger beroep ingetrokken en alzoo in hup yonnis berust Begrafenis. Hedenmorgen is op de begraaf plaats alhier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den seinhuis wachter X de Vries, welke Zondag avond dood afchter het seintoestel ge vonden werd. Door een 12-tal mak kers werd hij grafwaarts gedragen. Polders. Bij de gisteren alhier gehouden verkiezing is gekozen tot voorzitter der Vereenigde Groote en Kleine pol ders onder Zuid-Schalkwijk, Jhr. mr. E. H. E. Teding van Berkhout, te Houtrijk en Polanen. Prof. Bolland. Een bericht in de „N. R. CL" meldt, dat Prof. Bolland zijn lezingen te Haarlem gestaakt heeft, omdat dc professor had opgemerkt, dat ,,al was het gehoor telkens niet klein, een getrouw auditorium zijn lezingen niet volgde." Deze niet-heel-duidelijke zin schijnt te bedoelen, üat professor zijn lezin gen siaakie, omdat er een steeds wis selend auditorium was, met andere woorden, dat men maar eens uit nieuwsgierigheid kwam luisteren en dan weer wegbleef. Bij informatie deelde Mr. P. Tide- man ons mede, dat hiervan niets be kend is. Prof. Bolland heeft zijn on derwerp „De oorsprong van het Christendom", afgehandeld. Dit is enkel de reden, waarom geen lezin gen meer worden gehouden. Uit de Kechtszaal OPLICHTER. H. L. de L., die reeds op verschil- 4ende plaatsen in den lande juweliers voor gouden en zilveren voorwerpen oplichtte, en hier ter stede een gou den horloge en een broche met briljan ten machtig wist te worden, werd he denmorgen door de rechtbank tot 2 jaar gevangenisstraf veroordeeld, on der aftrek van het voorarrest. Mr. Hoyer had 3 jaar geëischL EENVOUDIGE MISHANDELING MET VOORBEDACHTEN RADE. Als zoodanig heeft de rechtbank ge- qualificeerd de daad van Jac. ter M., die op 15 December 1909 G. P. Luttik- huizen mei een schot uit een flobert pistooltje aan het hoofd verwondde. De rechtbank oordeelde nóch poging tol doodslag nóch zware mishande ling aanwezig. Ter M. werd veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. Tevens gaf de rechtbank last hem uit het voorarrest te ontslaan. Mr. Hoyer had 3 jaar gevangenis straf geeischt. DIEFSTALLETJES. Do kleermaker S. H. R. stond te recht wegens diefstal. Op 22 Februari van dit jaar sliep hij in een volksloge ment hier te Haarlem, op een kamer, waar verschillende personen nacht verblijf hadden. Ook zekere arbeider De R. sliep daar, en toen hij w akker werd, bemerkte hij tot zijn schrik, dat zijn uurwerk met ketting verdwenen was. Ook B. was niet meer te vinden, en natuurlijk, dat op hem en zeer terecht de verdenking viel. Op den zelfden das stal B. uit een schoenen magazijn in de Ridderstraat een paar damesbottines van 4.50, die hij voor f 1.50 van de hand deed. Bekl. deed een roerend verhaal van honger en ellende, die hem tot een dief gemaakt hadden. Maar die ver telling nam meer en meer liet karak ter van een sprookje aan. Hij heeft een lang zondenregister en de recher cheur Van Halst vertelde, dat hij, den avond vóór zij naanhoudiug nog, mis bruik van sterken drank maakte. Mr. Hover eischte 6 maanden ge vangenisstraf, met aftrek van de pre ventieve hechtenis. Beklaagde's raadsman, mr. Bre- dius, meende, dat verzachtende om standigheden aanwezig waren. De man heeft langen tijd in Brussel ge werkt, en tusschen Paschen ©n Pink steren zou hij daar wel wee-i bezig heid kunnen vinden. De verdediger vrreg invrijheidstelling tegen half Mei. RUITEN INSLAAN. Bij den bloemkweeker B. Sluiter te Beverwijk heeft H. B. den B. in den avond van Zondag 15 Januari, een ruit ingeslagen. Het opzet bleek maar het motief tot die handeling werd met duidelijk, daar beklaagde zelf niet verschenen was om een vór- klaring te geven. Den B. was waarschijnlijk niet dronken. Mr. Hoyer eischte 1 maand gevan genisstraf. De officier hoopte, dat de rechtbank een flinke straf zou opleg gen, want in Beverwijk worden de ruilen meer dan eens ingeslagen. Voor wat Den B. In Beverwijk deed, stond de metaalslijper W. D .te Schoten terecht. Deze sloeg bij zijn buurvrouw twee ruiten in. In 'n ruzie tje gooide hij met een lat naar zijn buurvrouw, maar raakte haar niet, en het stuk hout vloog door de rui ten. Bekl. zei geen ruilen te hebben in gegooid. Ze waren al 14 dagen stuk, voordat het „malheur" met de juf frouw plaats had. De juffrouw rectificeerde zich In zooverre, dat zij toegaf, dat één ruit stuk was. Ook zei ze ton slotte, dat D.'s vrouw evengoed gegooid kon hebben. Mr. Hoyer requireerdc vrijspraak. UITSPRAKEN. J ter M., arbeider te Schoten, mis handeling met voorbedachten rade. een jaar gevangenisstraf, met aftrek preventieve hechtenis. M. van der S., timmerman, zwer vende, bedelarij, vijf dagen hechte nis en 3 jaar opzending naar eene Rij ks-werkinri chti ng. H. A. de L., kellner te .Amsterdam, diefstal, 2 jaar gevangenisstraf, met aftrek van prev. hechtenis. B. J. S.. los werkman te Haarlem, mishandeling ambtenaar, drie weken gevangenisstraf. H. B. B. de J. van L., assuradeur te Heemstede, eenvoudige beleedi- ging bij geschrifte, 30 boete of 15 da gen hechtenis. A. T. van der V., bankwerker te 's-Gravenhage, diefstal, twee maan den gevangenisstraf. R. B. en H. J. R., kooplieden te Haarlem, beleediging van een amhte- naar en mishandeling, de eerste zes weken, de tweede een week gevange nisstraf. J. de W., werkman te Haarlem, mishandeling, drie weken gevange nisstraf. D. van A., stoker te Velseroord, mishandeling, 10 boete of tien da gen hechtenis. G. B., spoorlegger te Haarlemmer meer. diefstal, 5 boete of vijf dagen hechtenis. G. van het K., loe werkman te Koog aan de Zaan, wederspannig- beid. vrijgesproken. N. C. G., arbeider te Puruierend, huisvredebreuk, f 10 boete of tien da gen hechtenis. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken BENNEBROEK. B. en W. dezer gemeente hebben op de aanbeveling voor leden van de Gezondheidscommissie te Bloenien- daal geplaatst de hoeren J. Mulle- meister en F. W. baron van Tuyll v. Serooskerken, beiden periodiek aftre dende. IIA ARLEMM ERM EER Kiezerslijst 1911/1912. Op de kiezerslijst 1910,1911 zijn ge plaatst voor de: K. 2989 kiezers, S 2983 kiezers en G. 2282 kiezers. Afge voerd werden voor de K. 348 kiezers, voor de S. 347 kiezers en voor den G 171 kiezers. Er zijn thans dus voor de K. 2641 kiezers, voor de S. 2636 kiezers en voor den G. 2111 kiezers. Voor het eerst opgeJuncht werden voor de K. 352 kiezers, voor de S. 349 kiezers en voor den G. 337 kiezers. Totaal aantal kiezers op de door B en \V. op 22 Maart 1911 voorlooplg vastgestelde kiezerslijstvoor de K. 2993 kiezers, \oor de S. 2985 kiezers en voor den G. 2448 kiezers. Te water. Gebr. J. uit deze gemeente over kwam eergisteren een ongeval, dat betrekkelijk goed afliep Ze voeren op een motorschuit in de Ringvaart na bij de Nieuwe Meer. Een sleep zand bakken passeerde hen. Door een de fect aan de machine van den motof geraakte hun schuit uit den koers en kwam met zooveel kracht tegen een zandbak, dat beide breeders over bcord sloegen. Daar ze elk aan een kant van den motor te water kwamen en er veel strooming was door da verschillende vaartuigen veroorzaakt, konden ze slechts met veel moeite en inspan nine door de bemanning der zandbakken gered worden. Gebrand. Door onvoorzichtigheid had een jon» gen van den smid H. te Nieuw-Vennep het ongeluk zich deeriiik te branden door kokend water. Een gedeelte kwam hem over den rug en beencn, hetgeen oorzaak was, dat hij direct zich onder geneeskundige behande ling moest stellen. Op het oogenblik is zijn toestand redelijk wel. BEVERWIJK. De. heden voorloopig vastgesteld* kiezerslijst bevat 116S namen van kiezers. Tijdens de vrouw naar de kerk wat en de man in den tuin werkte, heeft men de deur opengesloten bij den tuinder J. B. aan de Baanstraat. In de lade der tafel bevond zich een por temonnaie met geld waaruit een gul den genomen werd en het penant kastje heeft men met den sleutel ge opend, die een bepaalde plaats had en daaruit heeft men een briefje van f 60 genomen, en een doosje met 2 rijksdaalders, 3 gouden tientjes zijn onaangeroerd gelaten. Toen d« vrouw thuis kwam vond zij de deur nog gesloten evenals het penantkast je waaruit de f 60 waren verdwenen. De politie doel ijverig onderzoek. (Kennl.) LJ MUIDEN. Waarschijnlijk door kwaadwilligen is een der politiehonden van den heeï D. de Ridder, commissaris van poli tie te IJmuiden in de duineD, ten Z. van IJmuiden, doodgeschoten en de andere ernstig gewond. Met welke bedoeling dit is geschied, ligt in het duister. De opvarenden van den gezonkcu baggermolen werden door de sleep boot „Werkendam" gered. Het vaar tuig ligt 150 M. bezuiden de haven- as, dwars van de 2de roode ton, doch levert geen bezwaar op voor do scheepvaart. De« baggermolen ..Am sterdam 2" en de stoomhopper „Mans- mond 10" werden eveneens bescha digd. De „Stentor" bekwam schade aan een boegplaat. Binnenland WIJZIGING DER ARBEIDSWET. De heeren De Visser. Aalberse, Van Vliet. Goeman Borgesius, De Klerk, Schaper. Van Lennep. Van Wimber gen. Middelberg en Blum, hebben op art. VIII van het wetsontwerp een amendement voorgesteld, strekkende om in art. 7 der Arbeidswet van het verbod van Zondagsarbeid van jeng- digo personen en vrouwen niet uit te zonderen den arbeid in bloemen bin derijen. ARBEIDSBEURS. De gemeenteraad van Amsterdam heeft benoemd tot directeur der ge meente-arbeidsbeurs den heer J. W. Albarda, werktuigkundig ingenieur, 1 eeraar aan een H B. S. met 5-jarig-3» cursus te 's-Gravenhage. GROOTE BRAND TE 's-GRA- VENHAGE. Gisteravond is brand uitgebroken op een hooi- en stroozolder, boven de stalhouderij van de Wed. Lecuwea aan de Korte Houtstraat.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1