Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KON IN KL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 27 Maart 1911. Hoogste barometerstand 772.4 tu.M. to Stornoway (ten Weston van Schot land) laagste 748.2 m.M. te Hapa- randa (Oostkust van Zweden). Verwachting tot den avond van 28 Maart Wind matige tot zwakken Zuid- Oostelijken, later wellicht krimpen- den tot Noord-Westelijken wind. Gesteldheid van de lucht veran derlijke bevolking, later wellicht weer neerslag. Temperatuurgeringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te uur 760 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 758 m.M. OPGAVE VAN: JOH M. SCHMIDT-Opticien 85 ZIJLSTRAAT HAARLEM. ïliermometerstand Zondag 26 Maart ^loogste gisteren F. 86 Laagste heden nacht F. 33' hedenmiddag 19 uur F. 870 Maandag 27 Maart Hoogste gisteren F. 37 jLaaeste heden naoht. F. S6 hedenmiddag 12 uur F. 41' HOOQ- en LAAGWATER STAN DEN 28 Maart. Hoog water. IJmuidenn.m. lu. 6Sm.;n.m. Su. 18 m Katwijk v.m. lu.33m.;n.m. lu. 48m Petten v.m. 2u.l8m.;n.m. 2u. 33 m Laag water. lJmuiden v.m. 9u. 68 m.; n.m.10 u. 18m Katwijk v.m. 9u. 38m.;n.m. 9u. 63m Petten v.m.llu. 28 m., n.m.llu. 43 m Het aansteken der lantarens van rijwielen, auto's en andere voertui gen, moet te 6 u. 53 m. geschieden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. HET BESTE HONGAARSCHE BITTERWATER Alleen echt met hei roode ei.' Van gunstige werking bij chronische obstipatie en vetzucht Prof. Dr. ROSENSTEIN. de geringste mate is aangetast ge worden en enkel de vernis geleden heeft, welke vernis door 'n bekwaam restaurateur van dé stukken verwij derd kan worden en vervangen door een nieuw vernis. Hoogachtend teeltenen, A. BREDIUS. C. J. GONNET. Ch VAN DE POLL. REPELAER VAN SPÏJKENISSE. Haarlem, 25 Maart 1911. Nuttige Handwerken. Voor het examen te Utrecht is go slaagd mej. C. C. Brumnaelaar, te Haarlem. VROUWENBEWEGING. Dr. Gertrud Baumer (Grunewald bij Rorlijnl zal alhier voor den Bond voor Vrouwenkiesrecht optreden. Dr. Baumer is zoowel in de practische als In de wetenschappelijke vrouwenbe weging van den laatst en tiid op den voorgrond getreden. Zij is presidente van den Duitschen Vrouwenraad (Bund dentseher Frauenveneine) en medeoprichtster van den Fortsrhritt- lichcn Frauentag te Frankfurt. Zij bewerkte eenige cultuurhistorische uitgaven, o. a. de bewerking van het „Hundbuch der Frauenbewegung" voor zoover Duitsehland en Engeland betreft„Die Frau in der Knltnfbewe- gting der Gegenwart" „Die neue Ethik vor 100 Jahren" (in Frauen bewegung und Sexualetbik) „Die Frauenbewegung und die Zukuntt i unscrer Kultur" en ten sl tie haar groot in 1910 verschenen werk „Die I soziale Idee in den Woltenschauun- gen des 19. Jahrhunderts Grnndzöge I der modernen Sozialphilosophie". Aan do vragen van de historische ontwikkeling zal de a. s. lezlnc van Dr G. R., die do Frauenbewegung als Kulturerscheiuung des 19. Jahr hunderts'' tot onderwerp hoeft, wel in hoofdzaak gewijd zijn. Ten slotte nog de mededeeling, dat zii die het genoegen hadden eenige lessen van Dr. Baumer aan de Sozia- le Frauenschule te Berlijn bij te wo nen. weten, dat zij een zeer heldere ea symputhieke spreekster la. Dierenmishandeling. De politie heeft proces-verbaal op- gemankt tegen H. A., koetsier wonen de in de Rozenstraat, onidat deze noodeloos zijn paard, dat aan het sta I tion stond, tegen den buik heeft ge trapt. Een oplichter. Een zoon van K. F. II. handelt in vreemde postzegels. Up 14 Maarl kwam bij zijn vader eon jonge man, die voorgaf te heeien Van den Borg, wonend m de Bakkerstraat, om zaken te doen. De vader gaf hem ongeveer 200 postzegels mode, ter waarde van ongeveer 20 Ihans blijkt, dat Van den Berg in de Bakkerstraat onbekend is. II a a r L Incassobank. Uit de ter Griffie van de Rechtbank alhier nedorgelegde lijst van voor- loopig erkende crediteuren van de Haarlemschc Incassobank, blijkt, dat het passief bedraagt 99.824.68 1/2, met 106 crediteuren. Het actief bedraagt 162.835.21 1/2. De verificatie-vergadering hoeft plaats Vrijdag a.s., 's morgens te 10 Baldadigheid zwaar straft. Zondagavond omstreeks kwartier voor tienen is bij den arbeider A. T. Koeleveid, wonende Minnebroeder- steeg No. 11, terwijl hij rnet zijn gezin in de achterkamer was, van het raam zijner voorkamer, uitkomende in die steeg, opzettelijk een glasruit inge slagen. Toen hij zich op straat begaf was van den dader niets meer te Hedenmorgen ontdekte hij aan de stukken van de ruit bloedsporen en een stuk vloesch en vel van de muis van een hand, door den dader bij het inslaan der ruit daarop achtergela ten. Dit stuk vleesch en veJ, dat onge veer 3 C.M. lang en 1 c.M. dik is, zal hij bewaren, om het te laten dienen als stuk van overtuiging bij mogelijke ontdekking van den dader. Aangifte bij de politie is reeds door hem gedaan, die dadelijk op onder zoek is uitgegaan. Jubileum. Laatstleden Zaterdag heeft onder veel blijken van belangstelling zuster Van Santen den dag herdacht, waar op zij 12 1/2 jaar geleden als zustor in het St. Elisabeths Gasthuis alhier in betrekking is getreden. Die dag is feestelijk gevierd, terwijl zij van ver schillende kanten fraaie en doelmati ge cadeaux heeft ontvangen. A a n r ij d i n g. Gisteren heeft op het Spaarne bij de Korte Veerstraat weer een aanrijding plaats gehad tusschen den bespannen wagen van Smoolenaars en een elec- trische tram. Een ruit van het tram- rijtuig werd vernield, terwijl van den wagen hot lemoen brak. De bestuurder S. beweerde het bel len van do tram niet gehoord te heb ben. Diefstal van graszoden. Twee politieagenten zagen op een weiland aan do Kloverlaan vier man nen graszoden stekeu. Toen de 'die 's der wet naderden, gingen de mannen aan den haal, drie handwa gens achterlatende. De wagens, waarop al 500 zoden gestapeld waren, wei-den naar het bu reau gebracht. Twee daders zijn al door de recher che opgespoord, het zijn de 19-jarige If. K. en de 21-jange G. K., beiden los werkman. Naar do twtfe onderen wordt nog gezocut. Ook is tegen een 12-jarigen jongen, P. J. van A„ te Schoten, procesoor- baal opgemaakt wegens het steken an graszoden aan de Kleverlaan. Dit stelen van zoden valt niet on der de gewone strooperij, want er is in beide gevallen gebruik gemaakt an een handwagen en dit verzwaart de straf. Nieuwe winkeL Zaterdagavond hebben de hoeren R. Bossert en Zoon, in de Zijlstraat 19 A, een zaak geopend in galante rieën, huishoudelijke artikelen enz. De nieuwe zaak, waarin keur van ar tikelen voorhanden is, maakt met de electrische verlichting en haar flinke etalage een goeden indruk. „BLOEMBOLLENCULTUUR". De hoer Ernst H. Krelage, voorzit ter van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur, opendo ho- denmorgeii do 122ste vergadering in de Kroon-bovonzaleu. Herdacht word het afsterven van den penningmeester van de afdceling Beverwijk, don lieer W. J. Leefkons, die een legaat aan de Vereeniging heeft vermaakt. In de vorige openingsrede had do heer Krelage gewezen op een mogelij ke nieuwe werkwijze van de vereeni ging. De voorstellen voor deze "verga dering versterkten den voorzitter in de overtuiging, inzake een krachtige organisatie van den handel. De voor stellen van Rynsburg eri Oegstgeest wijzen op ongunstige toestanden. Al- la klachten koineu eigenlijk hieruit v oort, merkte do voorzmer op, dat do prijzen, die gemaakt worden, vaak te laag zijii. Men is gewend geraakt aan te lage noteonngen. Zoo is ver leden jaar op „hyacintheurommel" door te lage noteering, minstens één ton gouds verloren. Het gevolg daar van is geweest, dot de hyaciuthen- kweekers zicli nauwer hebben aan eengesloten. In die richting kan meer tot stand gebracht worden. Daarom is een eerste vcreischte een krachtige wil tot samenwerking en onderling vertrouwen. Aan dit, laatste is wel eens getwijfeld. Doch spreker herin nert aan liet succes van den Bond van Bloembol Ion handel a ren in 1900. Toen waren or vele moeilijkheden te overwinnen maar thans strekt de werkzaamheid van den Bond zich uit over het gehoolc land, terwijl ook België waarschijnlijk van zijn bu reaux zal gebruik rnaken. Het infor matiebureau beschikt over gegevens omtrent 35.000 buitenlandsche ver bruikers van bloembollen. Het In casso-bureau int jaarlijks voor meer dan een ton turn kwade posten. Spreker v raagt, of hier niet, even als in het Weslland, een vrijwillige, maar bindende overeenkomst kan ge- sloten worden, om don verkoop der producten uitsluitend op bepaalde wijze te doen geschieden. Spreker twijfelt niet aan de moge lijkheid daarvan. De voordeden van samenwerking op handelsgebied liggen zóó voor de hand, dat men aannemen mag, dat deze zaak rijp is. De voorzitter beoogt geen trust. De toestanden in het bollenvak zijn daarvoor te samengesteld. Hij zou de export-firma's en de kweekers hun eigen zaken willen laten drijven, maar de teelt en den verkoop zóó leiden, dat de prijzen op behoorlijk peil worden gehouden on de over productie onmogelijk zal worden. Dit resultaat is slechts te bereiken door Z'iowel den buitenlandschon verkoop als de teelt onder contróle te stellen van een centrale commissie of direc tie, die voor den aanvang van het sei zoen de prijzen vaststelt. Bij overproductie zou op do teelers van het artikel pondspondsgewijze hot overschot verhaald moeien wor den. Daarmede zou gepaard moeten gaan de venuetiging van het teveel, wuardoor de waaide van liet over blijvende verhoogd wordt. Die centrale directie tieeft ter uit voering van deze maatregelen in de plaatsen van het bloemenüistiict tegenwoordigers noodig. De handel van de kweekers en de exporteurs zou uitsluiteiMi door die vertegen woordigers moeten geschieden, omdat de centrale directie van dag tot dag precies moet weten, welken voorraau nog kan aangeboden worden. Het personeel van deze handels organisatie zou ruim moeten bezol digd worden Het buitenland zal dat moeten be talen door een vast percentage te hef fen van den buitenlandschen omzet. Die omzet is zoo groot, dat een ge ring percentage voldoende is, om do kosten, die enkele tonnen gouds zui len bedragen, bijeen te brengen. De gebruikelijke percentage's van 4 en 1 pCt. moeten dan afgeschaft worden, terwijl de betaling van de door kwee kers en exporteurs verkochte bollen door de centrale directie gewaar borgd wordt, met andere woorden, dal de kweeker ontvangen zal zijn volle geld zonder aftrek en zonder een enkel risico. De organisatie over het geheele land is aansprakelijk voor event ueele verliezen. Door de nieuwe regeling zal een einde kunnen gemaakt worden aan de verzending van afgesneden bloe men en het verkoopen van bollen op buitenlandsche aucties. Na deze met applaus begroete rede werd op voorstel van den voorzitter besloten, een telegram van hulde te zenden aan de Pomologische Veree niging te Boskoop, tea gelegenheid van het 50-jarig bestaan, met een succes-wensch voor do to houden ten toonstelling. Na oproeping der afdeelingen ble ken van de 39 afdoolingen er 36 ver tegenwoordigd, die lot) stemmen uit- nr achten. Hot reeds gepubliceerde verslag an den secretaris werd goedgekeurd. Daarbij herinnerde de hoor Krelage aan de verleeniug van ridderorden aan de beeren Joh. de Breuk en G. H. i in. vau Wavereu. Uit liet verslag van don penning meester blees, uat do rekening \an de Bloemententoonstelling van 1910 ontvangst en uitgaaf bedraagt oen som van 69.712.391/2. De kosten van de opening der tentoonstelling en de ontvangst der buitenlanders bodroe- gen 7956.83. Door dit gunstig resultaat der ten toonstelling behoeven de waarborg- kreöieten, door provincie en gemeen te uitgetrokken, niet aangesproken te worden, ook niet de som van 3600, door de Vereeniging ter dokking van en tekort uitgetrokken. Do rekening der Vereeniring wijst ender aan een som van 1 10.863.96 in ontvangst en f 7875.30 in uilgaaf. Er dus oen batig saldo van 2988.66. liet bezit der Vereeniging bedraagt nu 14.000 Het verslag van den penningmees ter werd goedgekeurd. Thans was het oogonblik aangebro ken, waarop de beer De Breuk aftrad ais secretaris-penningmeester. De heer Krelage wendde zich met een uitvoerige rede tot den aftreden de. Daarin herinnerde hij er aan, dat de lieer De Breuk gedurende 33 jaren deze betrekking heeft vervuld, in 1878 werd de heer De Breuk op 26-jarigen leeftijd als jong vakman gekozen als bestuurslid in de vaca ture-C. G. Voorhelm Schneevoogt, die 18 jaar penningmeester was geweest. Sindsdien is do vereeniging gegroeid van 200 tot 3200 leden. Spreker herinnerde aan de vor ming der plaatselijke afdceling en de oprichting van een orgaan in 1890. Dit weekblad werd de bemiddelaar den handel. Dat orgaan breidde zich uit van 312 bladzijden per jaar tot 1260 bladzijden. Onder de redactie van den heer De Breuk zijn 14.000 pagina's bewerkt. Deze werkzaamheden vergden veel van de werkkracht van den secreta ris-penningmeester, die inet minuten en seconden wrist te werken. Maar de tnenschelijke natuur heeft haar gren zen, daarom werd de lieer De Breuk genoodzaakt zijn functie neer te leg gen. Maar de Vereeniging wil niet scheiden van den heer De Breuk. Daarom bood do heer Krelage, na mens de Vereeniging, den heer De Breuk het eere-lkïiiuuitschap aan. Een fraai gecalligrufoerde oor konde vermeldt dit feit. De Algemeene Vereeniging voor BioemboJlencultuur heeft in haar 122ste algemeene vergadering, gehou den op 27 Maart 1911 te Haarlem, JOHANNES DE BREUK, van 18781891 lid van het Hoofdbe stuur en penningmeester der Vereeni ging, sinds 1 Juli 1890 Redacteur van liet Weekblad voor Bloembollencul tuur, sinds 1 Januari 1892 algemeen secretaris-penningmeester der Veree niging, bij zijn aftreden als zoodanig, wegens gezondheidsredenen, benoemd tot E e r e 1 i d der Vereeniging, en hem tevens een huldeblijk aangebo den. vergezeld van deze oorkonde, als bewijs van dankbare waardeering voor den onverflauwden ijver, de troüwe toewijding en de zorgvuldige nauwgezetheid, waarmode hij do be langen der vereeniging gedurende drie-en-dertig jaren onafgebroken hoeft behartigd, ten bewijze waarvan do voorzitter en de leden van het hoofdbestuur deze oorkonde met hun ne handtcekeningen hebben bekrach tigd. Ten blijke van de waardeering van de werkzaamheid van den afgetreden secretaris-penningmeester bood de Voorzitter den hoer De Breuk, na mens de vereeniging een fraaie staan de klok aan. Daarbij zeido de heer Krelage Onze keus viel op een staand horlo ge. toonbeeld van die oud-ilolland- sclie degelijkheid en ambachtskuust, welke ook door u zoo terecht wordt vereerd. In vroeger jaren zouden wij u geen klok hebben durven aanbieden Voor iemand van uwen ijver en uwe werkkrucht slaat elk volgend uur steeds voel te spoedig en het slaan der klok wekt dun telkens oonige teleur stelling. Maar nu go niet moer zóó gehaast behoeft te vliegen van de eene vergadering naar de andere, nu ge eindelijk eens zult gaan genieten van uren, die ere geheel naar eigen welge vallen, voor u zeiven en de uwen be steden kunt, nu kan het u niet anders dan aangenaam zijn, door den helde ren klank dezer klok dagelijks er aan herinnerd te worden, dat weldra uw rustig uurtje van ontspanning weder zal aanbreken. W ij hopen van harte dut gij, in den kring van allen, die u lief zijn, n<ig vele, lange jaren u in de opwekkende klank van deze klok verheugen muogt 1 De hoor Krelage besloot met den roep Lang leve de heer De Breuk! De hoer De Breuk dankte in een lan ge redevoering voor de hulde hem hier gebracht. Het eere-lidmaatschap en het geschenk aanvaardde hij on der hartelijkeu dank. Aan een derge lijke huldiging had spr. niet kunnen denken. Duarna herinnerde de heer De Breuk ook aan de ontwikkeling der vereeniging en bracht hulde aan de drie voorzitters, de twee hoeren Kre lage en den heer Wentholt voor hun leiding. Vooral den heer Krelage, den vader van den voorzitter, prees de heer De Breuk zeer. Reeds op 16-jari- gen loeftRd was spr. op 't kantoor van den heer Krelage gekomen. Ook aan de Hoofdbestuursleden, de be stuursleden en de leden der afdeelin- gen bracht spreker dank voor de ge toonde samenwerking, eveneens aan den adj.-secretaris, den heer Machiel- se. Daarna werd de heer VVontholt ge ïnstalleerd als opvolger van den heer De Breuk. De lieer Krelage wees er op, dat de heer W'entholt voorzitter is ge weest en nu eerelid der vereeniging is Wegens de aanstaande reorganisa tie der vereeniging, zal veel werk kracht vuil den nieuwen functionaris gevorderd worden. Daartoe wordt do heer VVontholt ten volle in staat ge acht. De heer Wentholt dankte met een kort, hartelijk woord. Tot lid van het hoofdbestuur werd thans gekozen de heer W. H. de Graaff te. Leiden (vacature li Veld- huyzon van Zanten Jz.). Hierna kwam in behandeling het voorstel van het Hoofdbestuur, om van 20—22 December een tentoonstel ling te houden van geprepareerde bloeiende bolgewassen. Hierover ontspon zich een uitvoeri ge discussie, waaraan deelnamen de afdeelingen Haarlem, Voorhout, Noord wijk. Hillegom. Overveen-Bloe- mendaal, Lisse, Heemskerk en Rijns- burg. Do voorzitter deelde in antwoord op de gcinnakte opmerkingen mee, dat een proefstation voor het nagaan vnn de broeiproeven wel meer afdconde is, maar op het oogenblik acht men een tentoonstelling voldoende. Voorts deelde de hooi' Krelage mee, datiuen zich niet bepalen zou tot hyacintheu, doch ook tulpen enz. zou toelaten. Na repliek werd het voorstel van het hoofdbestuur aangenomen met 104 tegen 52 stommen. Steen werpers. Door de politie is een tweeden jon gen opgespoord, die ook bij de Oran jestraat met steenen naar een trein gegooid heeft, waardoor een ruit ver brijzeld werd. Uit de Omstreken OVERVEEN. In den provincialen wedstrijd op het wapen Flobert-Buks uitgeschre ven door den Noord-Hollandschen Schielbond ip de maanden Febr. en Maart 1911, wist Generaal Joubórt van hier don eersten prijs te behalen. BLOEMEND AAL. RAADSSTUKKEN. B. en W. stellen voor, aan elk der openbare scholen een plaatsvervan gend hoofd aan te stellen. B. en W. zullen die hoofden elk jaar benoemen. De plaatsvervangende hoofden genieten een toelage van flOfl per jaar. Naar aanleiding van een adres van de Commissie van Toezicht over het gesticht Meerenberg, stellen B. on W. eenige wijzigingen voor in het bouw en wegenplun van de gronden van het gesticht Moerenberg. Voorts stellen B. en W. voor, aan de onderwijzers, die Fransche les geven buiten do schooluren, f 2UI) toe lage te geven, inplaats f 100. Ter verbroediug van de Donkere en Boschlaau, wil do Maatschappij tot Belioer en Exploitatie van Onroe rende Goederen „Veenduin" eenige strooken grond afstaan voor één gul den. B. en W. willen dit aanbod aan vaarden. SANTPOORT. Wegens het hoerschen der mazelen en de nu en dan voorkomende sterfge- allen onder de kinderen, is de Frö belschool van Mevrouw VVüste thans op raad van Dr. Do Groot, tijdelijk ge sloten. SLOTERDIJK, Het mond- en klauwzeer onder de runderen en schapen breidit zich al hier meer en meer uit. Thans zijn er weer twee gevallen bijgekomen, n.l. bij het vee van Hoogenhoud en A. M. v. Kas. De stallen worden bewaakt. IJMUIDEN. VYielrijdersvereeniging. Op initiatief van deu heer N. Gon- lag. consul van den A. N. W. B te lJmuiden opgericht een vere»niain2 van wielrijders en -rijdsters. Tot deze vereeniging kunnen alleen toetreden leden van den A. N. W. B. Aan een comité van drie leden is opeedragen de samenstelling van statuten en huishoudelijk reglement voor de ver eeniging. Proeftocht. Door het stoomvissclvrsv.mrioïg Mini IJ M 105 is een tocht gedaan naar do Moray Firth, een haai van Schotland, in hoofdzaak ter vangst vun kabeljauw. De uitslag is niet gun stig gewoest. Het stoomschip is terug gekeerd met geringe vangst, omdat het bij het visschen een staaldraad van een Engelsch sloomvisschersvaar- tuig in den schroef heeft gekregen. ZANDVOORT. - Door de politie alhier werd zwer vende aangetroffen de 14-jarige J. E H. uit Amsterdam, die aangehouden werd en naar de ouderlijke woning is teruggebracht. Het voorschot, waarop deze ge meente krachtens de wet tot regeling van het Lager Onderwijs, over het in ar 1911 aanspraak heeft, is door den Minisler van Rinnenlandsche Za ken bepaald op /8060. In de afgeloopon weck brachten de Zandvoortsche schuiten eenige ma len garnalen aan. Besomming 8 tot ƒ30. De prijs varieerde tusschen ƒ1.80 en 3.20 per mand. Woensdag 29 Maart zal des namid dags te 2 uur een proeftocht gehou den worden met de alhier gestation- r.eerde reddingboot der Noord- en Zuid-Hollandsciio Redding-Mij. 396ste Staatsloterij. Ie Klasse le Lijst TREKKING VAN 27 MAART. Prijzen van 20. Nos. 8485, 1561G ƒ400. Nos. 9511. 11019. 20683 200. Nos. 9764, 11389. 15002, 17558, 19138 /100. No. 18029 ƒ20,000. No. 6890 1500. 6 3241 G541 9156 12163 15617 18212 14 3275 6555 9227 12187 15680 18276 27 3276 6567 9282 12247 15693 18301 40 3371 6571 9354 12248 15770 18116 47 3470 6574 9402 12253 15872 18411 79 3486 6585 9495 12279 15942 18451 165 3511 6587 9733 12342 16052 18552 168 3520 6605 9743 12348 16068 18559 177 3614 6621 9752 12513 16113 18586 181 3642 6643 9806 12666 16143 18628 256 3659 6709 9868 12816 16153 18836 325 3661 6822 9908 12858 16166 18842 326 3669 6899 9928 12876 16183 18SÓ3 32.3 3686 6905 9975 13028 162S6 18989 362 3700 6913 9994 1:3093 16308 18992 374 3724 6938 10UO9 1314.8 16363 19001 440 3732 6961 10125 13267 16375 19045 474 3743 7029 10189 13282 16392 19018 525 3744 7032 10241 13311 16447 19019 614 3830 7038 10281 13314 16463 19060 727 3846 7176 10330 13353 16530 19141 763 3850 7208 10373 13416 16567 19169 780 3880 7220 10429 13424 16585 19173 783 3904 7275 10405 13444 16603 19183 795 3913 7286 10629 13489 16657 19184 972 3920 7315 10533 13541 16751 19205 1011 3999 7329 10555 13546 16775 19235 1124 4000 7346 10693 13563 16783 19325 1143 4097 7432 10722 13585. 16802 19314 1217 4204 7488 10747 18612 16834 19370 1231 4280 7516 10782 13735 16872 19396 1350 4452 7559 10809 13744 16939 19428 1358 4499 7575 10852 13819 17029 1943,8 1397 4647 7583 10896 13849 17067 19458 1432 4674 7592 10908 13858 17076 19510 1480 4695 7595 10968 18865 17093 19526 1488 4727 7622 11017 13878 17111 19529 1022 4845 7624 11022 13895 17170 19542 1569 4858 7704 11033 13979 17250 19589 1573 4878 7772 11094 14007 17272 19621 1695 5061 7850 11120 14061 17291 19711 1743 5117 7890 11121 14109 17343 19738 1752 5205 7897 11155 14152 17344 19806 1SU6 5280 7914 11192 1-1163 17349 19933 1816 5394 8193 11253 14190 17392 19953 1819 5471 8196 U 258 14249 17402 19965 1877 5481 820-1 11259 14390 17449 20012 1892 5514 8206 11270 14623 17467 20032 1967 5557 8216 11334 14658 17503 20108 1998 5677 8318 11378 14830 17505 20235 2056 5691 8358 11420 14849 17517 20279 2151 5764 8393 11566 1486-1 17551 20374 2157 5818 8-126 11617 14905 17575 20449 2194 5872 8459 11634 14974 17601 20451 2241 5877 8475 11665 15014 17633 20474 2554 5898 8495 11694 15018 17671 20499 2633 6034 8497 11738 15029 17714 20600 2677 6067 8583 11755 15037 17769 20645 2693 6086 8607 11801 15111 17797 20710 2787 6096 8629 11806 15118 17810 20725 2804 6129 8670 11841 15190 17820 20729 2842 6312 8732 11810 15194 17863 20732 2891 6353 8796 11857 15284 17945 20738 2892 6362 8821 11860 15296 1Ï972 20781 2907 63öl 8852 11992 15306 17984 20822 2940 6395 8925 12007 15363 17995 20831 2989 6444 8939 12056 15467 18021 20845 3031 6446 8974 12111 15493 18027 20991 3076 6471 9018 12127 15529 18046 3187 6488 9029 12136 15551 18080 Later wordt gemeld Bevestigd wordt, dat het aantal dooden meer dan 150 bedraagt. Het moerendeel der slachtoffers waren arme Italiaansche meisjes en andere vreemdelingen. De brand is vermoe delijk te wijten aan een defecten dy namo. SPOORWEGONGELUK. De sneltrein der Atlantic Coast Railway Is in den staat Georgia doou de hulpbrug over de Alapaharivier gezakt. Vijf rijtuigen derailleerden, en veertig passagiers weiden ge dood. Volgons den voorloopigen uitslag der volkstelling in Britsch-Indiö be draagt liet aantal bewoners 315 mil- lioen. Binnenland DE KONINGIN EN DE PRINS NAAR BRUSSEL. Hot ligt in het voornemen van H. M. de Koningin en Z. K. II. den Prins der Nederlanden, in do maand Juli van dit jaar een bezoek te bren gen aan U.H. M.M. den Koning en do Koningin der Belgen. MINISTERRAAD. Men meldt ons uit Den Haag: Hedenmiddag wordt een buitenge wone ministerraad gehouden. GOUVERNEUR VAN SURINAME. Blijkens een bericht in de Staats courant is aan mr. D. Fock op ver zoek eervol ontslag verleend als gou verneur van Suriname. Rechtszaken Gemengd Nieuws EEN NOODLOTTIGE BRAND. Bij een hevigen brand in een sky- crapar, van tien verdiepingen, te New-York, waar 1500 personen werk zaam waren, zijn meer dan honderd bedienden, meestal meisjes, om hot leven gekomen. Ongeveer vijftig werden gedood, doordat zij in de brandnetten spron gen, die door don schok braken. Een twintigtal lijken werd gevon den op den bodem van den luchtko ker, waarin de slachtoffers gevallen waren, doordat zij weggedrongen waren van de vensterkozijnen, waar zij een schuilplaats hadden gezocht. Anderen hadden den dood gevon den, doordat zij langs de electrische geleidingen hadden getracht te ont komen, die echter afbraken, en weder anderen, doordat zij op de daken van de nabij gelegen lagere gebouwen wa ren gesprongen. DE MOORD TE RENKUM. Men meldt ons uit 's-Gravenhage: De Hooge Raad deed heden uit spraak in zake het cassatieberoep van J. van Renesse, die door het Hof te Arnhem veroordeeld werd tot le venslange gevangenisstraf wegens den bekenden moord op het meisje Puile. liet cassatieberoep werd verwor pen. Amsterdamscbe Beurs Openingskoersen van 27 Maart 1911, LABUUCHERL Uie. xS Co. s BANK Bijkantoor Haarlem, ür. Markt No. 1 en 8. leL No. 577. ZUID-AMERIKAANSCHE STAATS FONDSEN. C. Peru 111/2, Pref. Poru 41. TABAKSAANDEELEN. Iets vaster. Deli Maatschappij 47477, Medan 262, Nieuwe Asahan 74, Rotterdam Deli 407, Sonembah 498. HU UliE Lt-AANDEELEN. latere. Rubber 321/4, AinsL Rub ber 254. PE TKOLEUM-AANDEELEN. Prijshoudend. Koninklijke Pelr. 480, Dordtsche Olie 155, Geconsolideerde 402 1/2, Su matra Palembang 1801/2, Orion 118 1/2. MiJNAANDEELEN. Cultuur Vorstenlanden 1551/4, Winstbew. 1231/2, Pref. Guyana Goud 45. De AMERH1. MARKT opende stil: Atchison Topeka 108, Denver 32 1/4, Erie 29, Kansas 34 3/8, Preferente 67 3/4, Missouri 33 3/8, Ontario 44 1/4, Rock Island 29 11/16,/ Southorn Rails 26 1/2, Union Pacific 176 3/4, C. Wa bash 17 1/8, Wabash Pittsburg 7 3/4, Steel 79 3/16, Carreu 54 1/8, C. Mari ne's 5 1/4, Preferente 17 1/8, Amalga mated 63 3/8—1/2, C. Cigars 58 1/16 1/4/, Bonds 67, Pittsb. Coal 21 3'8. Marktnieuws Graanmarkt. Op de heden alhier gehouden graan en zoadmarkt waren aangevoerd en verkocht: 165 HL. Witte tarwe, f 7.25—t 7.50. BEVERWIJK. Groentenmarkt. Aangevoerd en verkocht te Bever wijk op 24 Maart 1911 Spinazie, per mandje 45 ct.. Raapstelen, 100 bos ƒ4. 7turing, per mandje 25 ct Radijs, 100 bos 4. Koolrapen, per 100 4. Bieten, per 100 1.50. Schorseneeren, per bos 13 ct. Aardap. klei, p. Heet. 4—4.50. Id. zand, ƒ5.50—ƒ6.50. Roode kool, per 100 G10. Savoije kool, per 100 4—5. Bloemkool, per 100 25. Prei, per bos 10 ct. Sla, por 100 krop f 7. Rabarber, per 100 bos f 20. Pieterselie, per bos 5 ct. Selderie, per bos 22 1/2 ct. burgerlijks 8tand HAARLEM. BEVALLEN: 25 Maart: J. C. van IieenisSchee- lings z. J. van Tongeren—Graalman z. 27 C. Schiltman—Klomp d. 25 D. Lubbers—Roemer d. E. B. de Rooij— Kok d. 27 E. Prinsen—Houtkamp d. ADVERTENTUËN De Heer en Mevrouw WYTEMA— VERSTEEG betuigen hun hartelijken dank voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden bij de geboorte van hunne Dochter. Bezoeken bij voorkeur Woensdag 29 en Donderdag 30 Maart van 8 tot 4J Haarlem. 27 Maart 1811.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 2