SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's Dagblad. Voetbal. i $Ioc5ls.©-5r. Korf bal, Cricket, liuclitvaart. Paardensport, Nederlandschs Voetbalbond. HAARLEM—V. O. C., 2-2. In den geweldigen storm werd gis terenmiddag een voetbalwedstrijd ge speeld tusschen Haarlem en het Rot- terdamscho V. 0. C. Weinig publiek slechts waa komen kijken, en het moet gezegd de absenten hebben niets gemist, want do match was wei nig belangwekkend, zoo nu en dan heel vervelend, met maar een enkel momentje van spanning en heel goed spel. Goed spel I Het was niet moge lijk de wind, die woedend-wild van over de weiden aanrennen kwam, gr esp alles in zijn luchtige maar zeer krachtige vuisten en liet hoeden en bal dansen on huppelen, ten ongerie ve van toeschouwers en spelers. Goed samenspel was ten eenenmale uitgesloten, en de schoten, die over en naast gingen, waren legio. We kunnen ons dan ook tot wat korte opmerkingen omtrent dit win derig voetbalgevecht bepalen. Een tiental minuten over tweeën treden de elftallen binnen do krijt lijnen. Zoowel Haarlem als V. O. C hebben een invaller bij de Rotter dammers vervangt Becker Brenger, bij onze stadgenooten Muller Alb. Haak Do volgende team3 stellen zich der halve op V. O. C. Hagen, Becker, N. van Prooye, Stenger, D. v. Prooye, Arn. Hörburger, H. Breuning, J. v. d. Sluys, Ant. Hör burger, C. v. d. Sluys, Brandt. Haarlem Philips, Jur Haak, Sim Veen, Hout koper, Jan Bakker, J. Muller, Healey, Bouwmeester, De Wolff, Serné, Utermark. Al dadelijk na den aftrap blijkt hoe veel afbreuk de wind aan het spel doen zal. Na een halve,minuut al is de bal uit aan den tribune-kant natuurlijk. Haarlem set, niettegen staande 't luchtige element ietwat in het nadeel van de roodbroeken is, di rect goed op Becker blijkt een uit stekende invaller, want veel moeite, om de attaque onschadelijk te maken, heeft hij niet. Dan komt V. O. C. in actie, maar kan evenmin veel doen. De spelers missen herhaaldelijk, verliezen het leder telkens, iedere minuut wordt voor „out' gefloten kortom, do ver tooning is heel vervelend. Eens ontsnapt het V. O. C.-doel maar nauwelijks Arn. Hörburger, de internationaal, die niets buitenge woons gisteren deed wil wegwer ken, maar doet het naar den verkeer den kant en trapt bijna in eigen doel, Hagen weet nog maar nauwelijks ten koste van een hoekschop te redden. De bal, die goed wordt voortgezet, verdwijnt evenwel in een veel hooger richting dan die, waarin het rood zwarte doel staat. Een andermaal belagen drie V. O. C.'ers Utermark De Wolff werpt zich er kloekmoedig tusschen, on slaagt er na goed en handig spel in derdaad in, "net leder weder naar het midden te zenden. S. Veen die als vóórspeler steeds beter wordt schiet na een 25 minu ten netjes van de wing, maar Ha gen is betrouwbaar en werkt stevig ■weg. Naast dit goede staat voel slechts, dat den strijd tot een 2e-klasse peil ■verlaagt. De oiff dringt nu en dan veel te ver op, en dat het geen nadee- lige gevolgen heeft, ligt grootendeels aan de V. O. C.-voorhoede, wier schieten heel magertjes is. Houtkoper doet beter dan de gelijk-plaatsige Rotterdammer, centert heel aardig en schiet meermalen zuiver. Het begint al tegen rust te loopen, als V. O. C. ineens veel sterker wordt, Haarlem wordt wel tien minuten lang geheel ingesloten en het leder komt veeimaals gevaarlijk dicht bij den dikstcn aller roodbroeken. Een puntje kan niet uitblijven, en 't volgt ook uit een mooi schot van den voot van H. Breuning. (1—0). Nu de Haarlemmers achter zijn, ontwaakt als steeds al hun veer kracht Geen drie minuten later rent Jan Bakker snel langs de lijn, zet schitterend vuor, Sim Veen loopt toe en kogelt liard in (11). Kort daarop is het rusten. In de tweede helft is het spel al niet mooier dan in de eerste. V'. 0. C. is dadelijk in de meerderheid en geen vijf minuten is het spel oud, of Ant Horburger heeft Utermark met een hard en onhoudbaar schot verschalkt (2-1). Die tegenslag vuurt de Haarlem mers weer aan. Ze werken wat ze kunnen. De voorhoede geeft nu en dan zeer goed spel alleen Philips is minder dan gewoonlijk, en richt wei nig uit Eens krijgt hij een pracht kans, maar de roodbroek trapt royaal over den bal heen. Toch komt een moment later de gelijkmaker. Jan Bakker zet weer eens uitnemend voorHoutkoper is er bij, aarzelt niet, en schiet hard langs Hagen, die geen schijn van kans heeft (2—2). Nu is het voor Haarlem maar zaak, den stand zoo te houden. S. Veen gaat daarvoor naar achteren, en het lukt den Schoterwegenaars waarlijk, zich de rood-zwarte Rotterdammers van het lijf te houden. Hoewel het moeite kost. Want de V. 0. C.'ers zetten er alles op, om als overwin naars naar de Maasstad torug te kee- ren. Voortdurend zwerven zij om de Haarlem-goal. In de laatste minuten krijgen zo nog een corner, maar ook die realiseert zich niet in een doel punt. Als tijd gefloten wordt, hebben loei de clubs een gelijk deel in de win3t. Over de spelers kunnen we kort zijn. Ze kouden niet doen, wat ze wil den de wind belette dat. Bij V. 0. C. viel niemand op, maar het elftal sloot goed. De internationaal onder scheidde zich behoudens een en kelen keer niet. Bij Haarlem Utermark, De Wolff, Bouwmeester. Heaiey, Houtkoper, Sim Veen eu Jan Bakker de besten. Do overigen gewoon, behalve Philips, die had i'u dag blijkbaar niet. De voorhoede voldeed beter dan ge woonlijk. Hier volgen de resultaten dar gis teren gespeelde wedstrijden: Westelijke le klasse. Rotterdam: SpartaVelocitas, 51 Den Haag: H. V. V.D. F. C. 23. QuickHercules, 41. Haarlem: HaarlemV .0. C. 22. De stand van het ranglijstje is thans: Westelijke le klasse. te te li, s Si injs Sparta 15 11 3 1 25 51—16 1.06 V. O. G. 15 7 6 2 20 29—21 1.33 11. B. S. 18 8 5 5 21 35—31 1.16 Velocitas 15 7 3 5 17 29-24 1.13 D. F. C. 19 9 2 8 20 32—38 1.05 Haarlem 17 5 7 5 I? 31—28 1.— H. F. C. 17 6 5 6 17 31-31 1.— Quick 17 5 7 5 17 30—29 1 H. V. V. 17 4 8 5 16 37—32 0.94 HeTcules 17 2 4 11 8 18-39 0.47 't Zesde 19 2 3 14 8 13-47 0.42 Oostelijke le klasse (Na- Competitie). 's-He'rtogenbosch. Wilhelmina— Quick N., terrein afgekeurd. Arnhem: VitesseP. W., 41. Reserve le klasse. Rotterdam: V. 0. C. II—Spa'rta II, 1—1. Breda: Velocitas IIQuack II. 04. Haarlem: H. F. C. II—II. V. V. II, 5-1. Amsterdam. A. F. C. II—Hercules II. 0-0. H. F. C. II—II. V. V. II 5—1. H. F. C. wint den toss en verkiest met. den harden wind in den rug te spelen. II. V V. trapt om 2 uur af en komt dadelijk "oed opzetten. Ilaar spel is echter te onbesuisd, er wordt veel te hoog gespeeld, zoodat de bal telkens weer naar eigen doel terugwaait. H. F. C. is dan ook telkens weer do sterksto ze is in 't begin echter niet aolukkig. daar 2 goed geplaatste scho lar. yan den nopulairen „Jet" juist naast gaan. Toch weten de Haarlem mers achtereenvolgens door Wack- wits en Seicnette 2 ballen in 't net te schieten. Met 2—0 in 't voordeel van II. F. C. eaat de rust in. Na oen konje thee gedronken to heb ben verschiinon beide elftallen weer in 't. veld. Peltenburg gaat nu links spelen, terwijl Jansen de achterhoede komt steunen. De strijd is nu weer precies als voor de rust, met II. F. C. weer in do meerderheidsomtijds werden de Hagenaars zelfs geheel in gesloten. Schot op schot wordt gelost, doch do meeste schoten weet de H. V. V.-keeper uit zijn doel te houden. Toch kan hij niet verhinderen, dat H. F. C. hare leiding met 3 goals weet te vergrooton 1 van „Jet" en 2 van Wackwits. Dat laatstgenoemde spe ler een uitstekend schot bezit, heeft hij in dozen wedstrijd weer bewezen, want niet minder dan 3 van de 5 goals nam hij voor zijn rekening. H. V. weet uit een fout van de achter hoede nog juist vóór tijd keeper V. d. Woerd te ersehalken, zoodat met 5—1 in "t voordeel der H. F. C. II tijd gefloten wordt. Het geheelo elftal der "Haarlemmers zat goed in elkaar. Over de spelers niets dan lof, allen voldeden uitstekend. H. v. d. Weerd was natuurlijk woer in prachtvorm, beging gedurende den geheelen wedstrijd niet één fout. Ook v. Spongier en B. Verwey blonken weer boven alles uit. Westelijke 2e klasse. Rotterdam: Neptunes—Kampong, 3-1. Amsterdam: R. A. P.Alcmaria Victrix, 3—1. Utrecht: U. V. V.—A. F. en H. C., 1-1. Reserve 2e klasse A. Rotterdam: V. 0. C. Ill—D. F. C. II, 4—2. Reserve 2e klasse B. Leiden. Ajax II L.Hercules III, 0-2 Westelijke 2e klasse B. -z -S I §j sa o. 5 a Ajax 16 14 2 0 30 Volharding 16 9 1 6 19 R. A. P. 15 7 2 6 16 Alcm. Vict. 16 7 3 6 17 U. V. V. 16 8 1 7 17 AU. Weerb. 15 4 5 6 13 Victoria 16 6 1 9 13 A.F.enH.C. 16 5 1 10 11 E. D. O. 16 2 2 12 6 70-12 29-25 40-33 39—32 30-43 18-30 19-37 34-50 27—48 KAMPIOENSCHAP WESTELIJKE 2e klasso. Te Delft speelden onder veel be langstelling Ajax uit Amsterdam te gen Concordia. De Amsterdammer» wonnen met 30; met de rust was do stand 00. De tweede ontmoeting wordt op 9 April te Amsterdam gespeeld. Kampioens-Corapetitie reserve 2e kl. Den Haag: D. V. V. II—R. A. P. II, 40. Oostelijke 2e klasse A. Almelo: Oranje NassauEnschedé, terrein afgekeurd. Deventer: Go aheadHerakles, 30 Promotie-Competitie Oostelijke 2e klasse. Hengelo: TubantiaO. D. O. 51. Zuidelijke 2e klasse. Middelburg: Zeelandia M.—N. 0. A. D., 0—4. Westelijke 3e klasse. Maassluis, M. A. A. S.—Unites, 4-2. Gouda. OlympiaGrenadiers en Ja gers. 5—0. Utrecht. D. O. S.—Biltsche V. C., 5—1. Buiten-competitie. Tilburg: Willem 2't Zesde. 0—2. Amsterdam: Volharding—H. B. S., 2-1 Leiden. Ajax—L. V. B. XI-taJ 3—0. Winschoten: W. V. V.Velocitas, 4-3. G. V. C.—H. F. C., 0—1. Zondag speelde H. F. C. met een eenlgszins onvolledig elftal tegen G. V. C. in Wageningen. Het eltal der blauwwitten zag er als volgt uit: Mooy, Kimmijser, Adé Verwey, P. le Sueur, SandbeTg, Remmelts, Poereboom, la Bastido, Laan, Man- nus Franckan, J. Franc.ken, I-Iet veld was in goede conditie, maar de straffe, schuin over het veld gaande wind deed veel afbreuk aan het spel. G V. C. verschijnt ook met enkele reserves, doch heeft zich ver sterkt met Holtherman ten Ilove uit U. D. Als het aanvangssignaal ge klonken heeft, speelt It. F. C. eerst met den wind in het voordeel en is dan ook aanvankelijk de aanvallende partij. G. V. C.'s voorhoede kan blijk baar niet op dreef komen, hare en- kelo ongevaarlijke aanvallen worden afgeslagen. H F. C. weet echter geen doelpunten te maken deels door slecht achioton, deals 40öï de zekerheid van G. V. C.'s doelverdediger van Eok. Beide partijen vertoonen een vrij slap spel, zooals in den regel in vriend schappelijke wedstrijden. Eindelijk komt nu de voorhoede der land bouwers los en vooral de wing Ge broeders van der Vinne doet goed werk en le Sueur heeft de handen vol aan hen. Als voor de rust geflo ten wordt, lieeft nog geen der partij en kunnen doelpunten. Na de thee wordt het spel wat vlug ger en onder luide aanmoedigings- kieten van het publiek doet G .V. G. eenige gevaarlijke aanvallen, die ech ter stranden op het uitstekende spel der blauwwitte middenlinie, voorna melijk van Sandberg. Nu komt H. F. C. aan de beurt. Na eenige mislukte aanvallen, komt de eenige goal uit den wed strijd. Kimmijser trapt hard naar voren, Mannus Francken neemt den bal mee en uit een zacht schot rolt de bal vla één der Wageningsche achterspe lers in het net. Een gelukkig doelpunt dus. G. V C. vindt dit nu toch wel wat al te ba"r en het valt voortdurend fanatiek aan, maar ze hebben goon geluk en schieten bovendien slecht. Wat Mooy nog te doen krijgt, doet hij naar behooren, maar moeiijk is het niet en als het eindfluitje klinkt is or geen verandering in den stand boekt H. F. C. een over winning van 1—0. Een gelijk spel Had beter de verhouding weergegeven. Bij H. F. C. waren Sandberg, Kimmijser en Adé Verwey de bosten. Bij G. V. C. blonken Holtherman ten Hove, Ti- deman en Van Eek uit. Voetbalnieuws. HOLLAND—BELGIë-WEDSTRIJD. Ter gelegenheid van den voetbal wedstrijd Nederland—België te Dord recht zal op 1 April en eenige vol gende dagen van Gemeentewege een interessante Tentoonstelling worden gehouden van teekeningen en pren ten betreffende de stad Dordrecht en haar verleden. Een bezoek aan die tentoonstelling wordt ten zeerste aanbevolen. Tot uiterlijk 30 Maart e k. wil het Secretariaat van Vreemdelingen verkeer Vest 99, te Dordrecht zich belasten met bespreking van lo gies en middagmaal, mits duidelijk opgegeven wordt, wat verlangd wordt. NED. ELFTAL. John Ileyning heeft voor cfe plaats in het elftal moeten beda'nken. Haarleinschn Voetbalbond. PROEF WEDSTRIJD HAARLEMSCH ELFTAL. Om 10 uur 6tellen beide elftallen zich op het tweede terrein van H. F. C. op. Elftal A speelt met 10 man, waaronder een invaller (die echter schitterend speelde). Elftal B is ge heel volledig. Direct na den aftrap ontwikkelt zich een zeer goed spel. Beide par tijen wegen goed tegen elkaar op. de keepers krijgen menig balletje te ver werken, wal zij dan ook naar behoo ren doen. Elftal A maakt zijd eerste en ee- nigste doelpunt door een mooi, on houdbaar schot van Staal. Spoedig daarop mankt Heim gelijk. Rust gaat in met 11. Eenige minuten na de hervattng scoort v. d. Horst onverwacht voor B. Beide partijen werken nog hard om een puntje, wat evenwel niet meer gelukt. Na den afloop stelde de elftal-com missie het elftal als volgt samen: Kaars Sypesteijn, Tangerman, Lindeman, B. Verwey, v. d. Berg, Remmelts, Bogaerd, Staal, Heym, Haaks, Jonker Kluit (reserve). HAARLEM II—E. D. O., 1—3. Deze wedstrijd, vastgesteld door den Haarlemschen Voetbal-Bond voor een wisselmedaille, wordt 's morgens om half elf op II. F. C.'s veld begon nen. Als beide elftallen in het veld verschijnen, zien we Haarlem met 3 invallers en E. D. O. geheel com pleet. Als scheidsrechter E. Holdert beginnen fluit, neemt E. D. 0., tegen den schuin op het veld staanden wind inspelend, toch het spel in han den. Het krijgt eenige prachtkansen om te scoren, maar voor open goal wordt nog gemist. Ook Haarlem krijgt kansen, een maal schiet Bijleveld juist tegen den paal. E. D. O. vertoont oen goed sluitend samenspel, maar voor goal raken de spelers 'L hoofd kwijt figuurlijk na tuurlijk). Zij stuiten ook steeds op het solide backslel der Haarlemmers. Als rust geblazen wordt, is de stand nog zooals hij bij den aanvang waa Na de hervatting gaat E. D. O. di rect met een vaartje af en het duurt niet lang, of Luiken weet een voorzet van Snoek te benutten en zoo de lei ding voor E. D. O. te nemen. Niet lang daarna zorgt C. Zandstra voor No. 2. Haarlem geeft zich echter niet ge wonnen en komt geweldig opzetten. De roodbroeken weien dan ook den uchieistand le vér kleinen, als Blan ke voort voorzet en Schravendijk scoort (12). Iedereen denkt Haarlem te zien op halen, maar de achterhoede van E. D. O. geeft niet thuis en het is weer C. Zandstra, die aan alle onze kerheid een einde maakt, door No. 3 Dit punt had door tijdig uitloopen van den keeper wellicht verhinderd kunnen worden. Spoedig hierop is het tijd en heeft E. D. 0. welverdiend gewonnen. Bij Haarlem waren 't best Wilhelm, Smit en Guldemond, bij E. D. O. do ge broeders van Dort en C. Zandstra. 3a KLASSE H. V. B.. H.F.C. VICTRIX II—HOLLANDIA L Half elf brengt Hollandia den bal aan het rollen. Hollandia kan Victrix doel door den zwaren wind niet be reiken. Victrix profiteert van da gele genheid. P. Klabou geeft zijn veree- niging de leiding, 1—0. Victrix heeft het spel in handen. Op enkele door braken na, z«t Hollandia ingesloten. De backs van Victrix weten deze door braken te breken en verwerken den bal naar behooren. Van Orden ver groot de leiding door stevig doorloo- pen. Hollandia gaat verdedigen. Kesseris probeert het nu van verre en waarlijk het heeft succes. De bal rolt den keeper door de boenen, 3—0. Een minuut daarna iB het rust. Na rust is Hollandia oven sterker, maar vindt de verdediging op haar plaats, vooral Stoeten blinkt in de ze uit. Door verkeerd aanvallen van Van Orden geeft de scheidsrechter penalty. Van Woningen plaatst zich achter den bal, zet in, maai- vindt den keeper op post, die het schot keert. Hollandia valt met nieuwe kracht aan, de rechtsuiterst, Van Woningen, schiet en de bal gaat het doel binnen, 31. Dat geeft vuurt De rechtsuiterst onderneemt een rush, plaatst, naar den middenvoor en liet vierde puntje wordt voor Victrix in gezet. Er is nog maar tien minuten te spelen, Hollandia komt gevaarlij ker opzetten om gelijk te maken. Vic trix zet van rechts hard in, de kee per slaat den bal weg, maar met een rukwind komt hij terug en belandt in doel, 42. Nu is het uit, in den stand komt geen verandering enVictrix heeft wel verdiend zijn laatsten wedstrijd ge wonnen. BLOEMENDAAL III—PRINSES JULIANA II, 7—0. Op verzoek van P. J. II werd deze wedstrijd op het terrein van Bloemen- daal gespoeld. Beide partijen komen volledig in 't veld. De witten krijgen de keus en kiezen eerst met den ster ken wind mee te spelen. Reeds bij den aftrap verplaatst hot spel zich op P. J.'s helft e'n de verdediging krijgt het hard te verantwoorden. De witte voorhoede speelt keurig samen cn binnen 5 minuten neemt Bloemen- daal door C. Cassée de leiding. P. J. kan het niet verder brengen dan tot de voorback, zoodat de witte doel man rust kan nemen. Geleidelijk weet Bloemendaal de score voor half time nog met 3 punten op te voeren, 'resp. door Lansdorp 2 en Balen Blanken. Na de rust zal P. J. wel den achter stand verkleinen, zoo wordt algemeen gedacht, maar direct zitten de wit ten er weer op on voor de 5e maal, nu door R. Blankevoort, moet de doelman visschen. Ook nu presteert P. J niel veel en de witten weten de score nog tot 7 op te voeren, en wel door C. Cassée en A. Huurman. Alzoo heeft Bloemendaal III haar laatsten coinpe -strijd met sprekende cijfers gewonneta. Werd de eerste competitiehelft niet anders dan verloren, in de tweede helft was Bloemendaal III con gevaarlijk te genstander. Het is zelcer een mooie revanche eerst met 100 van P. J. II to ver liezen, om een paar maanden later met 7—0 van dit zelfde elftal te win- Plaatselijke ontmoetingen HEEMSTEDE I—D. E. C. II, 5—2. Met een waren storm, die moo; voetbalspel onmogelijk maakte, had deze match, onder leiding van scheidsrechter J. Ophuizen, plaats. D. E. C. wint den opgooi en ver kiest eerst met den wind iu den rug te spelen. Hierdoor was Heemstede bijna gedurig ingesloten, en het ge lukt haar slechts enkele malen het vijandelijk doel te bestormen, maar schieten svas togen zulk een wind on mogelijk, zoodat, hoewel zij 2 maul een mooie kans had, de bal juist uaast of over ging. Als 15 minuten gespeeld is, weet D. E. C. door een keihard schot in het hoekje de leiding te nemen, en hoe do D. E. C.'ei's verder ook wer ken, hel zijn steeds de keeper en backs, die op kranige wijze doelpun ten weten te beletten, totdat eenige minuten vóór rust D. E. C. uit een penalty No. 2 maakt, zoodat de rust met 2—0 voor D. E. C. ingaat. Na de rust krijgt Heemstede den wind mee, en is het een gedurig aan vallen op het D. E. C.-doel. Zij wordt evenwel te veel ingesloten, zoodat or geen doorkomen aan is. Dit schoen Heemstede wel iets te ontmoedigen, tenminste we zien D. E. C. weer wat opdringen, maar daardoor komt er ook wat ruimte voor liet D. E. C.- uoel. De linkshalf schiet uit het mid den van het veld en de bal vliegt met geweld door het doel. Direct daarna is het weder de links half Bouwman, die met zoo'n zelfde schot No. 2 maakt. Dit is een aanmoediging voor den rechtshalf Timmermans, om zoo'n zelfde kansje te wagen, en ook met succes. Dan begint de verdediging van D. E. C. te verslappen en verlangt men naar het einde. Heemstede weet in de laatste minuten nog 2 goals te ma ken, zoodat Heemstede won met 52. Als men nagaat, dat van Heemste de 4 spelers reeds 's morgens in het Haarlem-elftal en 3 invallers uit het 2de togen Klein Haarlem gespeeld hadden, was deze overwinning zeker verdiend. D. E. C. speelde met 2 invallers. HEEMSTEDE IIDU DOK DE WIT, 1-0. Storm en sneeuw begeleidden dozen vriendscliappelijken wedstrijd. Zater dagmiddag gehouden. Als tegen half vijf een aanvang wordt gemaakt, speelt Heemstede eerst met den wind mede, on hoewel zij Dudok de Wit to taal hoeft ingesloten, blijft goals maken uit, wat zeker te danken is aan den keeper on de backs van Du- dok de Wit, die him werk naar hooren verrichten. Een enkele maal breekt Dudok de Wit aardig door, maar het is on gelijk heelemaal tegen den wind in ie komen De rust gaat in met een blanke score. Na de rust krijgt Dudok de Wit den wind mede en is Heemstede bijna ge durig ingesloten. Eenige malen breekt zij mooi door, waaruit eenige cor ners ontstonden. Een dezer wordt scherp voorgezet en door Dudok de Wit in eigen doel geplaatst. (1-0 voor Heemslede). Hoe hard Dudok de Wit ook werkt, stoeds gaat de bal achter, meestal door onzuiver schieten en het kranige verdedigen van Heemstede, zoodat als einde aangekondigd wordt, Heem stede vrij gelukkig met 1—0 heeft ge wonnen. HEEMSTEDE II—KLEIN HAARLEM Hl, 3-4. Met een nog sterkeren wind dan Zaterdag, had Zondag deze vriend schappelijke wedstrijd plaats. Als om half elf scheidsrechter Van Tongeren laat beginnen, speelt Heemstede eerst met den storm in den rug. Hier door is dit team overwegend sterker, maar daar bij Klein Haarlem alles voor doel staat, is doorkomen toch onmogelijk. Eenmaal gaat de rech- terwing van Klein Haarlem er van door, geeft een schot op doel, dat, wel te houden was. Klein Haarlem heeft do leiding. Even later gaat Heemstede op ver ren afstand schieten, wat heel aardig gelukt, want vóór de rust weet ze do score tot 3 op te voeren, zoodat, Heem stede met de rust met 31 leidt. Na de rust is Klein Haarlem de aanvallende partij. Keeper en verde diging van Heemstede werken echtci kranig, en pas na een kwartier maakt Klem Haarlem No. 2. .Ms weder een hard schot op doel gelost wordt, vangt de keeper op, eenige Klein Haarlem-spelers loopen toe, zoooat de keeper den bal v.eg moet gooien, maar door den storm waait deze in zijn eigeu doel. i.3—3,. Heemstede zet er alles op, om dezen stand te houden, maar ais ecu der spelers m deze periode met zijn hand den bal voor doel aanraakt, krijgt Klein Haarlem een penalty, die on houdbaar in oen goal wordt omgezet. In dien stand komt geen verandering, zoodat Klein Haarlem gelukkig met 4—3 wint. BLOEMENDAAL^-AMSTEL, 0—1. Om twee uur fluit Wiegand do elf tallen bijeen. Bloemendaal blijk zon der van Riessen, van Kessel, van der Voet en Moggenstorm te zijn, terwijl Amstel geheel compleet verschijnt. Van Rietschoten wint den toss en kiest met den sterken wind mee te spelen. Alzoo trapt Amstel af. Beide partijen zijn volkomen tegen elkaar opgewassen, zoodat het spel verdeeld is. Na een half uur spclens weet Am stel uil een corner, die op zeer fraaie wijze werd ingevet, de eenigslc goal te maken. Bust treedt alzoo mei 1—0 in. Na de rust speelt Amstel met den wind mede, keurig combineerend stormt zij op het witte doel af, maar de achterhoede ontwijkt steeds het gevaar. Ook nu is het spel weer verdeeld en geen der partijen ziet kans te scoren, zoodat, als het einde aangekondigd wordt, Amstel met 1—0 gewonnen heeft. Beide clubs werkten hard, maar de sterke wind deed veel af- breu kaan het spel. E. D. O.—S. V. V. Do slagers spoorden met 10 man naar Velsen om E. D. O. te bekam pen. Om twee uur wordt door E. D. 0. afgetrapt. Het. gaat op 't dool der slagers af. doch de slagers-achterhoe de geeft .,niet thuis". J. Verver doel punt voor de slagers. De scheidsrech ter geeft echter buitenspel Hierdoor geprikkeld beginnen de slagers flink op te zotten en v. Daalen maakt no. 1. even later gevolgd door no. 2 van den voet van Geerling. Dat. wordt E. D. O. te bar en uit oen penalty maakt hel no. 1. Hierna is 't rusten. Na de rust maakt E. D. O. gelijk, en met 2— 2 eindigt deze wedstrijd. D. V. V.—Kl. E. D. O. Wegens het niet opkomen van D. V. V., hóekte gistere nKl. E. D. 0. sen papieren overwinning van 5—0. De wedstrijden tusschen Santpoort- 8cho V. V. en Hollandia II en D. O. S. en Holland zijn uitgesteld tot Zondag 2 April op liet terrein aan den Ouden Weg. D. O. S. II—S. V. V. QUICK. Mot de rust was de stand 1—0 voor Quick, na de rust werd niet meer ge doelpunt. H. F. C. Jong Haarlem zou spelen tegen H. V. V Hercules, doch door niet opkomen van Hercules won Jong Haarlem met 5—0. MEDAILLE-WEDSTRIJD. JONG KENNEMERLAND—DE SPARTAAN. Gistermiddag had op het terrein o. d. Kloppersingel de eindstrijd plaats tusschen bovenstaande vereenigin- gen. Reeds dadelijk na den aanvang weet J. Kuyt, na mooi samenspel met A. Snoeks, voor „de Spartaan" de leiding te nemen. Een kwartier hier na slaagt A. Snoeks eï in den voor sprong te vergrooton, 0—2. Daarna weet J. Kennemerland haar eenigste doelpunt voor de rust te maken. Kort nadat weder afgetrapt is, wordt van doelen verwisseld met 12 in het voordeed van „de Spartaan".

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6