van HAARLEM'S DAGBLAD Als weer begonnen is ontstaat scrimmage voo'r het J. K.-doel, waar bij een der backs zoo welwillend is „do Spartaan" ter hulp te komen en den bal in eigen doel trapt, 13. Nogmaals weet „de Spartaan" het vijandelijk doel te vinden en wel door R. Snoeks. Thans komt J. IC. gewel dig opdringen en weet kort achter el kaar tweemaal te doelpunten, beide kee'ron uit penaltys. Hierop komt het einde met 34 in het voordeel van de Spartaan. Na afloop wordt de le en 2e prijs nitgereikt door de uitlovers, de hee- ren P. Martin en G. v. d. Spek, aan 'de aanvoerders van do Spartaan en Jong ICennemerland. Hockey. HAAGSCHE MIXED 1IOCKEY-DAG. le Ronde: Odis IITerriere 33; II. D. M.Victoria 40; UtrechtTo- - go II 1—0; Victoria—Togo 2—10; H. H. C.—Utrecht 2, 2—2; Odis—H. H. V. 1—0; De Musschen—II. H. V. 3 6—1; H.H.V. n—Bergeh-op-Zoom 5-0; H. D. M. 2 was vrij. 2e Ronde: UtrechtH. D. M. 50; H. H. V.—Utrecht II 6-0; De Mus schenTerriers 7II TogoII. D. M. II 3-0; H. II. V. II vrij. 3e Ronde: De MusschenH. H, V, II1—0. H. H. V.—TOGO, 2—0. Zaterdagmiddag word voor do da- faescompelitio een wedstrijd gespeeld usschen de H. IL V. en Togo. Do Ha genaars wonnen met 2—0. Korfbal. KAMP. VAN NEDERLAND. 'Amsterdam: D. E. V, I—O. S. C. R. I, 5-2. PROMOTIE EN DEGRADATIE. Leiden Vitesse le klaseVitesse 2e klasse, 6—2. Kampioenschap 8e klasse, Noord. Hilversum: U. D. IS. D. O., niet 'doorgegaan. 3c Klasse. Oost. 'Arnhem: E. D. O. II—E. IC. C, A. II. 3-3. Promotie- en degradatiewedstrijd. Amsterdam: D. E. O. S. II, 3e kl. A. VV. II, 4e kl„ niet doorgegaan. Cricket. AMSTERDAMS^ HE CRICKET- ROND. Naar men mededeelde, zal dit jaar [waarschijnlijk ook Rood en Wit II jtot don Amsterdamschen Cricketbond toetreden. Mocht dit zoo schrijft 't >,Hbld." werkelijk het geval zijn, zoo komt de Amsterdamsche Cricket bond weer geleidelijk tot haar ouden bloei terug, zij het dan door bemidde ling van Haarlemsche clubs. Dit laat ste is evenwel een verblijdend teeken, daar de Haarlemsche clubs altijd over mooie terreinen te beschikken heb ben. Wellicht zou het eveneens aan beveling verdienen te trachten een Hilversumsch elftal m den Amster damschen Cricketbond te doen opne men, want ook daar wordt de oricket- Bport druk beoefend, onder leiding vau den bekenden cricketer H. van Booven. BELGIé—HOLLAND. Deze wedstrijd zal 18 Juni te Ant werpen op het Beerschot-terrein wor den gespeeld. Luchtvaart. VLIEGEN TE BREDA. Graaf d'llespell en luitenant Co- 'blijn zullen niet meer bij of boven 'Breda vliegen, noch naar Antwerpen tsrugfladderen, volgens de „Br. Ct.". De defecte motor kan vooreerst niet hersteld worden, en nog langer op het exercitieterrein blijvende zou on getwijfeld aan het toestel door den invloed van het weer en den sterken Wind schade toegebracht worden. De monteurs waren bezig het vlieg tuig uit elkaar te nemen. Hot zal daarna op oen wagen naar St. Job in •1 Goor teruggebracht worden. DERTIEN MENSCHEN IN EEN VLIEGMACHINE. Volgens een dépêche aan de bladen 'uit Mourzon, nam de aviateur Som- mer 12 reizigers mee, te zamen 653 K.G. wegend. Hierdoor sloeg hij het "'crsüiecoró. EEN VLIEGER AAN 'T WOORD. Wilburn Wright, die nu te Parijs vertoeft, heeft in een interview ver klaard. dat hij bezig is een inrichting te zoeken, waardoor aeroplanes in evenwicht blijven, wanneer zij door luchlstroomiugen heen en weer ge slingerd worden. \V right zei. dat de snelheid dear ma chines verhoogd moest worden. llij( was overtuigd, dat de biplan sterker was eu heter in evenwicht zou blijven, dan <le monoplan, terwijl zij in staat is oven snel en hoog te gaan als de andere. Paardensport. IIET TOTALISA TOK-'VERBOD. Evenals een commissie 'uit het harddraverij-comité voor do lange baan te Leeuwarden en uit de com missarissen van toezicht voor de korte baan in de provincie Friesland, zal hot bestuur van de Vereeniging tot bevordering van Vreemdelingen- verkeer te Leeuwarden, zich met een adres tot de Eerste Kamer wenden, om uitstel te verkrijgen van de in werkingtreding der wet ten opzichte van den totalisator. Aan al haar zusterverenigingen en •portvereenigingen, enz., zal worden Verzocht adhaosie aan dit adres te Verleeneu. Binnenland ALG. NED. VERBOND. Zaterdag hield de groep Nederland te Dordrecht een algemeene vergade ring. De voorzitter Dr. H. J. Kiewiet de Jonge sprak een openingsrede. Hij herdacht het 12 1/2-jarig bestaan van 't Verbond. Het Nederlandsche leven buiten Nederland en zijne koloniën scheen op het eind der 19e eeuw doodsch, behoudens enkele lichtende plekken, vooral te Londen, maar ook Berlijn. Van Amerika wist men hier niets. Thans stroomen uit alle oorden der wereld naar ons kantoor geregeld de bewijzen van weldadig geloof in de kracht en de toekomst van onzen stam, en van groote bereidvaardig heid tot samenwerking, waar het on ze gemeenschappelijke belangen In den vreemde geldt. En dat alles uit zich niet enkel in plaatselijke feeeten op nationale dagen, waarvan men trouwens ver van het vaderland de strekking en den invloed niet moot onderschatten, het uit zich ook in plaatselijke vereenigingen van Ne derlanders en in betrouwbare inlich tingen en onbaatzuchtigen steun ten behoeve van land- en stamgenooten. Ook herdacht do voorzitter, naast veel andere feiten, het heuglijke feit dat met eenparig estemmen door on ze volksvertegenwoordiging de post van f 10.000 is toegestaan voor Ne- derlandsche scholen in het buiten land. Uit het jaarverslag bleek, 'dat het Aantal afdeelingen van 41 tot 44 steeg. De rekening wees een batig saldo van f 13.147.76 1/2 aan. Het bestuur werd gemachtigd een tweeden secretaris te benoemen. Aan de orde kwamen nu de voor stellen der afdeelingen: Van 's-Gravenhage: Het groepsbestuur benoeme een commissie, welker taak het zal zijn te waken voor de zuivere instandhou ding van de Nederlandsche taal en wel door: a. voorlichting te verstrekken aan allen, dio in opschriften, rondzend- het Nederlandsch worde gebe zigd. Met dit voorstel vereenigde Haar lem zich, waarna hot zonder stem ming werd aangenomen. Haarlem stelde ook voor Het hoofdbestuur steune zoo mogelijk de padvindersbeweging. Den Haag, erkennende, dat de be weging ons allen sympathiek is, meende toch, dat, waar de beweging pas in voorbereiding is, het wensche- lijk is, dat liet Verbond zich voorloo- pig zal onthouden. Na eenige discussie, waarbij werd opgemerkt, dat het Verbond toegan kelijk is voor personen van iedere overtuiging, wat niet gezegd kan worden van do padvinders, en waar bij anderen aanvoerden, dat het niet op den weg van het Verbond ligt, deze beweging te steunen, werd het voorstel Haarlem met slechts 16 stem men vóór verworpen. Enkele voorstellen werden inge trokken. Zwolle drong er bij het groepsbe stuur op aan, dat zuo spoedig moge lijk worde overgegaan tot het aan stellen van een bezoldigden propa gandist. Tot toelichting zei do afdee- ling Waar de mceningen der afdee lingen voor de wenschelijkheid van bezoldigde propaganda sterk uiteen- loopen, is het gowenscht, dat de groepsvergadering zich omtrent deze qaesti© uitspreekt, opdat hot groeps bestuur wete, wat de meerderheid der afgevaardigden wenscht en in dien zin kan overwegen. Dit voorstel werd breedvoerig be sproken. Het voorstel Zwolle werd ten slotte aangenomen met 84 tegen 53 stem men. De stemming wees aan, dat tot ver tegenwoordiger van groep Nederland in" het hoofdbestuur waren herkozen mej. E. Baelde, Rotterdam, en de heer J. D. baron Van Wassenaar van Rosande, Den Haag, en tot leden van het groepsbestuur herkozen war-en mej. E. Baelde, Rotterdam; mejuffr. Cath. van Ren nes, Utrechtdr. J. B. Schepers, Haarlem, en dr. P. V. Sor- mani-, Nijmegen. Namens de vergadering werd aan H. M. de Koningin een telegram van hulde gezonden. Mevrouw Hissink hield oen inlei ding over de opvoeding der vrouw in Indië (nonja's), waarvoor zij belang stelling en steun inriep. Vertegenwoordigd waron zeven af deelingen waaronder de afdeeling Haarlem. In zijn openingsrede riep de voor zitter allen afgevaardigden en be langstellenden leden 'n hartelijk wel kom toe cn bracht een woord van dank aan het beetuur der afd. Rotter dam voor de hartelijke ontvangst De beteekenis van deze vergadering, al dus spr., ligt hierin, dat wij thons niet meer zooals vroeger in Den Haag onze algemeene vergadering houden, maar meer voldoende aan de bedoe ling, om de Vereeniging een algemoe- ne te doen zijn de jaarvergadering achtereenvolgens in het gehede land zullen houden. Daardoor toch zullen do afgevaardigden en belangstellen de leden successievelijk met de ver schillende steden, haar merkwaardig heden en schoonheden bekend wor den. Dadelijk gaf spr. toe, dat deze avond-vergadering daartoe evenwol geen geschikte gelegenheid bood, maar men moest niet vergeten, dat de eigenlijke feestvergadering te Rot terdam zou worden gehouden op He melvaartsdag a. s. Dan zou men ruim schoots gelegenheid hebben de stad en haar belangrijke havenwerken te bezichtigen. Verder vestigde spr. er de aandacht op, dat het juist lieden Nieuwjaars dag voor de Ned. Reisvereeniging was, die 24 Maart 1906 werd opge richt. Spr. knoopte aan dit heuglijk feit een hartelijk nieuwjaarswenschje vast en hoopte, dat van al het afge- loopeno het goede was behouden en men met frisschen moed do toekomst zou tegemoet gaan, om de Vereeni ging tot krachugen bloei (e brengen en daarvan iets goeds te maken. Dat allen er toe mogen medewer ken, dat de Ned. Reisvereeniging worde een organisatie van groote kracht en groot nut voor het Ned. volk met dien wensch opende spr. de vijfde jaarvergadering. Aan het jaarverslag, uitgebracht door den secretaris, jhr. mr. B de Jong van Beek en Donk, is het volgen de ontleend Het ledental was op 1 Januari 1911 gestegen tot 1031, van wie 665 heeren èn 366 dames. In 1910 werden er vier afdeelingen opgericht Met nu reeds 6 levenskrachtige afdeelingen, waarbij zich in 1911 al weder een afdeeling Groningen heeft gevoegd, gaat de Ver eeniging een schoon e toekomst tege moet. Het aantal reizen nam toe, en het aantal deelnemers word grooter. Mostesi. een wK*"fc j maar zijn een gizl^eix TOaiaia*^ omdat de oplage van HAARLEM'S DAGBLAD zeer groot Is en steeds bHJft stijgen. [Jaarlijks worden er TIENDUIZENDEN geplaatst. brieven zuiver Nederlandsche taal wenschen te schrijven; b. Verslag uit te brengen aan het groepsbestuur over de vraagstukken van den dag op taalgebied, over de wetgeving in andere landen in zake het gebruik van Vreemde woorden in winkelopschriften, over het gebruik van de Nederlandsche taal in het diplomatieke en consulaire verkeer en anderszins, enz.; o. te waken tegen verknoeiing van de Nederlandsche taal door bonden en vereenigingen van allerlei aard, door den zoogenaamden ambtsstijl, door de dagbladen, doo'r de letterkun digen; en voorts te doen al wat de com missie op het aangeduide gebied te doen zal vinden. Enkele afgevanrdigden bespraken éit voorstel Haarlem had bezwaar tegen punt o en deelde inee, dat juist een journalist in do afdeelingsverga- dering de mogelijkheid van moeilijk heden had geopperd. Het voorstel-'s-Gravenhage werd aangenomen met 77 tegen 38 stem men. Tot leden der Commissie, met recht van uitbreiding, werden benoemd me juffrouw G. C. van der Graft en de heeren M. A van Weei en AL Ernonts. iioariem stelde voorAan het groepsbestuur op te dragen, bij bet iioulübesluur aan te dringen op het zenden van een adres aan de Hooge Kegecring, teneinde te bewerken, dat voortaan t usschen Groot-Nederlan ders het Nederlandsch de officieel© taai wordt. Haarlem lichtte dit voorstel toe. Op voorstel van den voorzitter wordt beschouwd, dat met Hooge Re geering bedoeld wordt de minister raad. Op voorstel van Utrecht wordt het voorstel Haarlem samengevoegd met een der afdeeling Utrecht, waardoor het nu luidt Aan hel groepsbestuur wordt opge dragen bij het hoofdbestuur aan te. dringen op tiet zónden van een adres aan de regeoring ten einde te bewer ken, dat als ambtelijke taal in haar geheelen omvang tusschen Nederland en die landen, waar het Nederlandsch mede een der officieele talon is, uit sluitend de gemeenschappelijke taal De heer F. A. Hoefer hield in een inleiding over het Nederlandsche ele ment in Rusland. Tenslotte leidde de heer L. de Boer in De Padvinders van Oud-Holland. TWEEDE-KAMER. J achtwet. Blijkens het voorloopig verslag over het wetsontwerp tot aanvulling en wijziging van de artt. 16, 18 en 2b der Jachtwet, konden sommige leden er zich geenszins mede vereenigen, dat thans, nu het verslag van de Staats commissie voor de herziening der Jachtwet is verschenen, do Regeering deze gedeeltelijke wijziging in de wet voorstelt. Zij vreesden, dat de alge- heele herziening der Jachtwet daar van vertraging zoude ondervinden, hetgeen zii ten zerste zouden betreu ren. Het thans gedane voorstel oor- deelen zij een uitvloeisel van den wensch, de heeren Jagers te gerieven. In de kringen van den landbouwer wordt een wetsontwerp als dit niet verlangd. Wei zou men daar in af wachting van de geheele herziening der wet althans gaarne zien, dat de heerlijke jachtrecbten werden afge schaft en enkele leden verklaarden zich dan ook teleurgesteld, dat, nu toch een gedeeltelijke herziening der wet is ter hand genomen, daarbij niet tevens genoemd punt aan de orde is gesteld. KUSTVERDEDIGING EN LEGER- WET. In eene algemeen e vergadering van de Vrijzinnige kiesvereeniging Voor uitgang te Amsterdam zal de heer L. W. J. K. Thomson, lid van de Tweede Kamer, als inleider optreden over: De militaire vraagstukken: Kustver- dedigingsfonds en Legerwet. NED. BOND VAN BOEKDRUKKE RIJEN. In een te Amsterdam gehouden ver gadering van boekdrukkorspatroons, onder leiding van inr. J. Veraart ge houden, werd beeloten een provinciale afdeeling van den Ned. Bond van Boekdmkkorspatroona op te richten voor Noord-Holland bezuiden bet Noordzoekanaal. DB NEDERLANDSCHE REISVEREENIGING. Te Rotterdam had Vrijdagavond, onder voorzitterschap van den heer A. Pieters. de 5de algemeene jaarlijk- sche vergadering der Nederlandsche Reisvereeniging plaats. Behalve de gewone tochten naar den Rijn, de Ardennen, Parijs en Zwitser land, werden er ook naar minder be kende streken tot tevredenheid der deelnemers, reizen ondernomen. Het aantal reizen was 17, en hot aantal deelnemers 269, te weten 125 heeren en 144 dames. Het algemeen bestuur zal voortgaan met te trachten in arbeiderskringen belangstelling in de vereeniging te wekken. Besloten werd, geeu algemeene ver gaderingen op Zondag te houden en de afdeelingsbesturen op to wekken, dit voorbeeld te volgen. De rekening en verantwoording van den penningmeester, don heer J. IL de Haas, over het afgeloopen boekjaar werd goedgekeurd. De ontvangsten bedroegen 1717.76. In kas blijft een saldo van ƒ36.75. De leden hebban 12,200 gestort voor reisc-eld, tegen f 10,426 hst jaar te voren. Deze rekening en verantwoording zuilen worden nagezien door de af deeling Rotterdam. De vergadering gaf vorder het al gemeen bestuur in overweging een ho norarium afin den redacteur van het orgaan toe te kennen. Besloten werd de volgende jaarlijk- sche vergadering te Haarlem te hou den, en het hoofdbestuur verzocht de ze vergadering te doen uitschrijven op een geschikter tiid en in een ande re maand, opdat de aanwezigen na afloop der vergadering nog in de ge legenheid zouden zijn stad en omstre ken te bezichtigen. Het Hoofdbestuur, het wenschelijke daarvan inziende, zou trachten daar aan gevole te geven. Als leden van het algemeen be stuur werden herkozen de heeren ds. H. T. Oberman, A. Pieters, jhr. mr. B. de Jong vau Beek eu Donk, eu is gekozeu, in de plaats van mejuffrouw J. C. Walken horst, mejuffrouw E. Kriens te Leiden. Besloten werd, ter versterking de kasmiddelen in 1911 1 percent over de reisgelden te heffen. Betreffende het bezoek aan Rotter dam op Hemolsvaartsdag werd nog medegedeeld, dat dit behalve de reis naar Rotterdam, niet meer mag kos ten dan 2.25 per persoon, diner in begrepen. Aangaande de feestreis naar Zwit serland, die mede tor gelegenheid! van het 5-jarig bestaan der Vereeni ging, in den aanstaanden zomer plaats heeft, werd het bestuur in overweging gegeven ook 2de-klasae- rijtuigen in 'den trein te doen plaat sen. Na eenicre verdere besprekingen van huishoudelijken aard word de verga dering gesloten. VER. VOOR TENTOONSTELLINGS- BELANGEN. In de te 's-Gravenhage gehouden, druk bezochte jaarvergadering der Vereeniging voor Tentoonstellingsbe- langen, werd door den secretaris uit voerig verslag uitgebracht over de verrichtingen dor vereeniging in het afgeloopen jaar, waarbij door hem met voldoening kon worden geconsta teerd, dat de vereeniging steeds meer een bestaande behoefte blijkt te voorzien. Gewezen werd tevens op den strijd die door de vereeniging wordt ge voerd tegen misbruiken op het gebied van bet tentoonstellingswezen, inzon derheid tesen de zoogenaamde „zwen del (en toonstellingen" eu den handel medailles en diploma's. Uit het jaarverslag van den pen ningmeester bleek, dat de financiën der vereeniging dringend voorziening behoeven. Den heer J. E. Scholten to Groningen urn wiens initiatief indertijd de op richting der vereeniging is te danken geweest en die sedert dien onafge broken bet voorzitterschap heeft be kleed, is 't eero-voorzitterschap aan geboden. AC.ADEMIB VAN WETENSCHAP PEN. De afdeeling der Academie, bestemd voor de wis- en natuurkundige weten schappen, hield Zaterdag te Amster dam hare gewone vergadering. De heer Schreinemakers deed eene mede- deeling over 't stelsel water-, natrium chloried, natriumsulfaat-koperehlo- tied, kepsfsulfaat, de heer Huhrecht rr de jonge kiemblaas van Eutheria Metatheria, de beer Vosmaer over opmerkingen over bet geslacht Spira- strella en de hoer van Romburgh over Hypaphorine en het verband dezer stof met Tryptophaan. Ingekomen waren de berichten van overlijden van prof. dr. J. H. van 't Hoff eu van prof. dr. J. M. van Bemmelen. voorzitter, prof. dr. H. A. Lo- rentz, sprak naar aanleiding hiervan een rede tot het herdenken wat deze mannen voor de wetenschap hebben gewrocht. BOND VAN NEDERLANDSCHE ARCHITECTEN. Men meldt ons uit Amsterdam: In het American-hotel werd Zater dag onder voorzitterschap van den heer K P. C. de Bazel, de derde jaar vergadering gehouden van den Bond van Nederlandsche aroliitecten. Na een kort openingswoord werden eeni ge mededeelingen van huishoudelij ken aard cedaan. Vervolgens werd het jaarverslag uitgebracht door den heer C. N. van Goor, te Rotterdam, lsten secretaris van den Bond. Hierin wordt het onjuist begrip, dat bij velen om trent den aard en het eigenlijk karak ter van den Bond bestaat, weerlegd. Verblijdend is het evenwel dat zich toch buiten den Bond een strooming baan breekt, waardoor juistere begrip pen omtrent het wezen en de noodza kelijkheid van den zuiveren Vakbond aangekweekt worden. Op vriendschappelij ken voet werd in het afgeloopen jaar met verschil lende zustervereenigingen samenge werkt te rbereiking van izemeenschap pelijke doeleinden. In de eerste plaats wordt in dit verband gewezen op de totstand koming der algemeene prijsvraagre- gelen. Verder werd overleg gepleegd met de maatschappij tot bevordering der Bouwkunst omtrent de hernieu wing der honora-tabel. Ook werd in samenwerking met de andere bouwkundige vereenigingen een commissie in het leven geroepen ter bestudeering der verschillende bouwverordeningen met het doel te traenten daarin meerdere eenheid te verkrijgen. erschillende malen werd door den Bond steun ver leend aan adressen door zuster licha- en tot regoc rings colleges gericht. In herinnering wordt hierbij ge bracht het adreö tot H. M. de Konin gin gericht inzake het Paleis-Raad huis. De Bond meent bij zijne meening te mogen blijven dat waar allerwege bélijkt dat regeeringscolleges weifelen waar het er op aankomt beslissende stappen bij II. M. te doen. hij een goed werk verrichtte door zich rond weg direct tot Haar te richten, onaf hankelijk van het lot dat het adres mocht wachten". Het aantal loden bedroeg op 31 De cember 1910, 42 van wie lo te Amster dam, 7 te Rotterdam, 5 te Don Haag, 2 te Utrecht en voorts in de gemeenten Bussum, Roermond, Breda, Baarn, Gorssel, Dordrecht, Deventer, Leiden, Eindhoven, Maastricht. Tilburg, Haarlem en Hilversum. Het jaarverslag werd goedgekeurd. INTBRN. HOFFELIJKHEID. Dezer dagen brachten IL H. M. M. de Koning en de Koningin van Enge land een bezoek aan het hoofdtele graafkantoor te LoDdeu .Toen de hoo ge bezoekers genaderd waren aan het toestel, waarmede Amsterdam is ver bonden, heeft het hoofdkantoor daar ter stede een diensttelegram van eer biedige begroeting aau het Britsche koningspaar doen toekomen, waarop onmiddellijk, eveneens langs telegTa- phischen weg, een dankbetuiging werd ontvangen. TE VEEL BRANDEN. Men schrijft uit Vlijmen aan de Maasbode": Verschillende brand assurantie-maat schappijen zijn er dezer dagen toe overgegaan om een groot aantal inge zetenen dezer gemeente als Lid te roy- eerön. De Amsterdainaohe Assurantie- Compagnie schrapt or zelfs 273 van de lijst der verzekerden. Een maatregel, genomen zeker ten gevolge der vele braaiden, welke in den laats ton tijd zijn voorgekomen. derwïj's No. 10 hebben R. en W. de volgende voordracht opgemaakt 1. Mej. \V. E. Huiskes, te Haarlem 2. Mej. A. G. Kreuiter, te Haarlemj 3. Mej. S. A. E. Antonisse, te Haar-, lem. Ter voorziening in do behoef.e aan een dertiende leerkracht aan d« school voor lager onderwijs No. 6 is door B. en \V. de volgende voordracht opgemaakt 1. H. A. Schuijt. te Schoten 2. M. J. F. Ehriwcker, te Schoten 3. J. J. Prins, te Vijfhuizen. De Raad van Administratie der H. IJ. S. AL verzoekt voor den bouw van een loods voor onderhoudswer ken, een privaalgebouw en een aan bouw aan het magazijn, en voor het verplaatsen van een dubbele woning, afwijking van het bepaalde bij arL 7, la, der Bouwverordening. B. en W. stellen voor, het verzoek in te willigen. Uit een arrest van den IToogen Raad d.d. 15 October 190G is der com missie tot het ontwerpen en herzien van verordeningen tegen welker over treding straf is bedreigd, gebleken, dat een vervolging bij overtreding van de artt 172, 173, 174 en 175 der Algemeene Politieverordening, zooals die thans zijn geredigeerd, geen ver oordeeling ten gevolge zal hebben, op grond dat de in die artikelen om schreven verplichtingen moeten wor den aangemerkt als belastingen, be doeld in art. 239 der gemeentewet en de betrekkelijke verordening niet door de Koningin is goedgekeurd, overeenkomstig de daarvoor bestaan de wettelijke bepalingen. Enkele redactie-wijzigingen worden daarom door de commissie voorge steld. - B. en W. stellen den Raad voor, te bepalen, dat de strooken grond, lig gende ten Noorden van de Schouw- tjeslaan, kadastraal bekend sectie I Nos. 1300, 129i en 1292 voor de toe passing van de bouwverordening vol doen aan de vereischten voor open baren weg. BATO. In de Kleine Vereeniging gaf deze gymnastiebverecniging Zaterdag een uitvoering, die miDder aan de gym nastiek, meer aan de voordracht ge wijd was. De meisjesafdeeling liet in de vrije oete' -en evenwel veel moois zien, en de acrobatiek in de pauze, was het beloonend applaus ten volle waard. De voordrachten, alle gegeven door leden van de vereeni ging, vielen buitengewoon in den smaak. De gezel lig-volle zaal amu seerde zich uitnemend, en gaf van zijn tevredenheid meermalen blijk. Een tombola zonder nieten en een bal hielden de aanwezigen nog lang bijeen. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. Ingeschreven! 3 timmerlieden, 1 machinale houtbewerker, 1 wa genmaker, 1 meubelmaker, 2 mo delmaker, 4 metselaars, 11 opper lieden, 1 stucadoor, 2 witters, 3 machinebankwerkers, 1 monteur, 8 grofbankwerkers, 2 metaaldraaiers 4 vuurwerkers, 1 ketelmaker, 7 burgersmeden, 2 machinisten, 8 sto kers, 2 electricians, 1 instrument maker, 3 koperbankwerkers, 2 ko perslagers, 4 loodgieters, 2 schoen makers, 1 zadelmakers, 1 kleerma ker, schilders, 1 behanger. 1 stoffeerder, bloemisten, 6 tuin lieden, 16 grondwerkers, 2 bakkers, 1 banketbakker, 1 slager, 1 krui deniersbedienden, 1 kellner, 17 ma galijnknechts, 16 loopknechts, 8 huis knechts, 1 sigarenmaker, 6 kantoor bedienden, 3 boekdrukkers 1 letter zetter, lithograaf, 1 binder, 16 losse werklieden 1 dienstboden, 2l werksters, l naaister, 2 kook sters, 3 huishoudsters, 8 vrou welijke kantoorbedienden, adspi- rant bouwk. opa., steenhouwers- voegers. Stadsnieuws STUKKEN VAN DEN RAAD. Om te kunnen voorzien in de be hoefte aan een veertiende leerkracht aan de school voor gewoon lager on- Rubriek voor Vragen Geabonnoorden bobben hot voorrecht, vragen op verschillend gebied, mits voor beantwoording vatbaar, in Ic renden bij de Redactie van Haarlem's Dagblad, Groots Houtstraat 53. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gogcvoii ea zoo spoedig mogeiyk. Aan Tragen, die niet Tolledig naam cn woonplaats van den inzeudcr vernielden woedt geen aandacht geschonken. VRAAG. Wanneer vertrekt de ex tra-trein voor den wedstrijd Holland- Belgiè te Dordrecht, waar zijn de kaarten verkrijgbaar en hoe duur zijn ze? ANTWOORD. De kaarten zijn te Amsterdam verkrijgbaar, aan het Weesperpoort-station. De trein ver trekt 10.04 uit Amsterdam eu 's mid dags 5.37 uit DordrecliL Een retour 1ste klasse koet 2; 2e klasse f 1.50 en Se klasse 1. VRAAG. Wie is. en waar woont de Belgische Consul in Nederland? ANTWOORD. Consul van België, onder wiens ressort Haarlem valt, is de hear G. van der Aa, te Amsterdam. VRAAG. Kan een uieisje. dat in Blocmendaal dient en welks ouders te Schoten wonen, toch te Huarlein trouwen? ANTWOORD. Zeker zij kan trou wen waar zij wil. VRAAG. Boe kan ik kot vlugst en gemakkelijkst van lücr naar Arn« hem fietsen? Hoe lang rijd; men daar over? ANTWOORD. Van Haarlem, langs Amsterdam, Weesp, Bussum, Hilversum, Soesterberg, V\ oudenberg Veenendaal, Ede, Wolfhezen, Oosten beek, Arnhem. Het is ongeveer acht uur rijden zonder rusten. VRAAG. Kunt u mij ook zegget of hier in Haarlem een Vrouwen tang

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 7