NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 2 8 e Jaargang. No. 8519 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feastdagen. DONDERDAG 30 MAART 1911 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente),1.30 Franco per post door Nederland,1.65 Afzonderlijke nummers0.02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haariem van 1—5 regels 1—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: 50 Cts. voor 3 plaatsingen h contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. Dl 1 NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 31 MAART. Schouwburg: Het Ned. Tooneel: „Sara Burgerhart", 8 uur. Soc. Vereeniging: Concert Ilaar!. Capella-koor, 8 uur. Nutsgebouw: Ver. v. Vrouwenkies recht. Cursusvergadering door Mr. Thiel, 8 uur. Brongebouw: 4e Kunstbeschou wing „Kunst zij ons doel," 7 1/2—10 uur. De Kroon: Bioscoopvoorstelling. Ambachtsschool: Tentoonstelling tce-keningen der leerlingen Avond- vaktoekenschool, 7—9 uur. Schoten: Gemeenteraadsverga le ring, 7 1/2 uur. stadsnieuws O in Ons lleen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Nabetrachting van den Gemeente raad", in de rubriek Om Ons Heen. TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN. Dezer dagen vergadert het depar tement Haarlem de-zer maatschappij. Do agenda vermeldt o.a. de be handeling van een nieuw huishou delijk reglement. De wijziging is eensdeels noodig geworden door het zelfstandig wor den van do Nuts-Spaarbank, ander deels behoefde het oude reglement herziening en aanpasssing aan den legenwoordigen toestand. Er zal in deze vergadering ook een voorstel behandeld worden tot uit reiking van eeu diploma voor 12 1/2- jarige en twee voor 25-jarige dienst vervulling. Ook heeft benoeming van een be stuurslid plaats (vacature P. Loos jes), waarvoor de volgende voor dracht is opgemaakt: 1. J. Wester man Holstoiju, 2. M. Loosjes. SCHIETEN. Men schrijft ons: Konden wij reeds mededeeien, dat door de schietvereeniging Generaal van Mcrlen, bij den wedstrijd van den Noord-lIolL Schietbond. de Ee- reprijs, zijnde een zilveren lauwer tak is behaald, gisterenavond werd op de vergadering van genoemde vereeniging door den voorzitter me degedeeld, dat ook bij den wedstrijd van den Bond van Schietvereen'-gin- gen vaü Haarlem en Omstreken de cereprijs, eveneens een zilveren lau wertak is verkregen. Telegrafisch werd dit gemeld aan de beschermvrouwe der vereenigmg Douairière Visser van Haze'rswou- de—van Merlen, die met den uitslag zoodanig was ingenomen, dat zij voor den onder! in gen wedstrijd die 9 April, zal urorden gehouden, een flink aantal zeer mooie prijzen be schikbaar stelde. Dat door de leden der vereeniging in het afgeJoopen win ter tijdperk goed is geoefend, blijkt wel hieruit, dat door de 3 hoog ste schutters in drie seriën, maxi mum 100 punten, als volgt werd ge schoten door de heeren: L. de Raad 09, 98 en 98 punten. G. W. C. van Essen 98, 98 en 97 punten. Tl. J. Bouman, 98, 97 en 97 punten. Voorwaar zeer mooie uitkomsten. Met 1 Mei nemen de zomeroefenin- gon in de duinen te Overveen weder oen aanvang, niet-schutters raden wij aan, zicli bij dezo kranige ver eeniging aan te sluiten. Besmet t. Ziekten. In de week van 22 tot en met 28 Maart kwam ter kennis van den Cen- tralen Gezondheidsraad 1 geval van roodvonk te Haarlem. Percy Grainger. Men schrijft ons Ten derden male een klavier avond van dezen grooten pianist in een kort tijdsbestek Is er betere aanbeveling noodig Percy Grainger heeft met dijn twee vorige concerten getoond, Welk een enorm pianist hij isveel over liem nu te zeggen lijkt ons, na wat onze medewerker over hem sclireef, overbodig. De datum van dezen derden avond zal In onze advertentiën te vinden tiln. VOOR DE VACANT!E-KOLONIES. De gymnastiek biedt in Haarlem steeds trouwhariïgen steun aan ver- eenigingen-met-een-goed-doel. En dat de ingezetenen dit weten te waardee- ren. bewijzen de volle geldbuidels, die de penningmeesters dor bevoor rechte vereen i gin gen, na afloop heb ben in ontvangst te nemen. Nu ook weer de uitvoering van den heer J. A. van der Boom, met zijn leerlingen, ten bate der Kindervacantie-kolonies. Want do leider van den avond kon al am het begin van de voorstelling het verheugend resultaat mededeeien. dat de kas der vereeniging 600 rij ker zal worden. Zeshonderd gulden netto-ontvangst, dat is een bedrag, waarmee niet la spotten valt. De Jon gelui, die dat g-'-ld bij elkaar geturnd hebben, zullen zeker wel met voldoe ning huiswaarts gegaan zijn. En niet minder de heer Van der, Boom, door wiens energieke leiding dozen mooien uitslag behaald is. De lieer Van der Boom lil de eerste plaats. Eiken keer weer, dat wij de zen uitnemenden gymnasliekleeraar met zijn jongens en meisjes bezig zien, komt een gevoel van bewonde ring in ons op. De lieer Van der Boom wekt, door zijn geestdriftig voor beeld, zoo de energie in de jongelie den op, dat iets van dat vuur over gaat in degenen, die toe-kijken. We zullen niet nummer-voor-num mer bespreken. Het programma was rijk van stof en bood goed overzicht, van hetgeen aan do Kweekschool voor onderwijzers, aan die van onder wijzeressen en aan de Rijksleer school wordt onderwezen. Voor de pauze natuurlijk de jonge ren, de Leerschool niet haar zes gym- nastiek-leerjaren on do laagste klas sen der kweekscholen. Wat met deze kleinere krachten aan vrije oefeningen van en op de plaats te bereiken is, werd vertoond. Ook goede stokoefenmgen en een rei. Van alles een beetje. Die stelling werd hier in practijk gebracht. Zij moest alle gyninastiek-uitvoeringen bcheerschen, om verveling bij de toe schouwers te voorkomen. De Juliana-rei was aardig van com positie. De oudste meisjes der Leer school zongen er een aardig, kinder lijk liedje bij, waarvan het eerste couplet hier volgt Heffen wij een liedje aan Onder het marclieeren, '1 Is Prinsesje Juliaan, Wie wij willen eeren. Mocht zij ook eens in de rij Dansen, springen, zooals wij. Wat eon vreugd zal 't geven, Als we dat beleven. Na de pauze een groot nummer toe stel-oefeningen. Jammer, dat de zaal van den Schouwburg wat klein is voor dergelijke massa-uit voeringen. Wat wij van de oefeningen zagen men kon niet alles tegelijk zien gaf den indruk van correctheid en kracht. Behalve een eenvoudige canonrei van de Leerschool-meisjes, was het verdere gedeelte van den avond voor de ouderen vun de kweekscholen. Stokoofeningen, vrije oefeningen, orde-oefeningen, knots zwaaien, nra- ziek-rei en groepen werden gegeven. De meisjes-kweek g.af de sierlijke mu- ziek-reï. Het knotszwaaien op de muziek kon ons minder hekoren. Met dc lichte knotsen zijn zij niet te licht vow jongens van een 18 jaar 1 gaven de kweekelingen een soort acsthctische gymnastiek, die ons meer passend lijkt voor meisjes. De indruk van kortaffe kracht, die wij van jonge mannen zoo gaarne Kien, weid lner niet gegeven. De ladder-groepen aan liet slot vol doden beter. Vermelden we eindelijk nog, dal de heer Van der Boom terecht gehul digd werd dooi' z'n leerlingen. Een meisje bood, namens allen, eau prachtigen krans aan. Straatschender ij. Als een ergerlijk staaltje van straat schenderij meldt men ons Gisteravond ongeveer negen uur liep een zestal knapen in de Groote Houtstraat, elk gewapend met een grooten bal klei. Eerst moest de klok aan de Houtbrug het ontgelden, daar op werd met stukjes klei gegooid. Vervolgens werd do aandacht aan voorbijgangers gewijd, voornamelijk aan de dragers van hoeden. Bij menigeen waren de sporen van de klei op het good zichtbaar. DE GROOTE-HOUTSTRAAT- VEREENIGING. Ouder presidium van den heer Abr. Meyer vergaderde gisterenavond de Grooce-Houtstraut-Ver6enigiug. Uit do verslagen bleek, dat de ver eeniging 110 leden telt en dat OP 1 Januari 541.37 1/2 ln kas was. Herinnerd wordt aan het Juliana- fecst op 26 Mei en aan de moeilijk heid met do versiering. „Doch", zegt het verslag van Mr. H. Ph. "t Hooft, „laten deze wanklanken niet naklin ken In onze ooreneen dissonant vergete men liefst gauw; een harmo nieus accoord blijve in odzö ooien naklinken." „Ook de dissonanten", aldus gaat het verslag voort, „die des avonds in de Groote Houtstraat vernomen wer den, verminderden aanmerkelijk in getal en de houding van de avond bezoekers verbeterde blijkbaar, dank zij het moer actieve optreden van de politie en dank zij zeer zeker ook den arbeid onzer vereeniging." Wat de bestrating betreft, diende de Groote-Houtstrant-Vereeniging. naar aanleiding van het a s. opbre ken der straat voor den aanleg van de nieuwe electrische tram van Sta tion naar den Hout, een request bij het gemeentebestuur in, ten einde tol asphnlteering te geraken. „Wel is waar had dit request geen onmiddellijk succes, doch het ge meentebestuur verklaard© toch dili gent te zijn op dit punt en te zijner tijd de zaak in ernstige overweging to zullen nemen, 't Was dus uitstel, maar geen afstel", morkt de secreta ris'op. Aan hot slot van zijn verslag deelde Mr. H. Ph *t Hooft mede, dnt hij zich genoodzaakt zag, wegens drukke bezigheden, voor het secretarisschaj) te bedanken. De heer Meyer gaf uiting aan hel leedwezen der vergadering over dit besluit van den heer 't Hooft, en zocht hem, doch vergeefs, van zijn voorne men terug te brengen. De voorzitter dankte daarop Mr. 't Hooft voor de belangrijke diensten, door liem aan de voreonjging bewe zen, o. a. het samenstellen der sta tuten. Mr, 't Hooft verklaard© zich berekl, om ook in den vervolge het bestuur van advies te dienen. Tot bestuurslid werd gekozen de beer C. Bosman Jr. Dc heer B. Lan- geveld weixl als bestuurslid herkozen. Naar aanleiding van een gestelde vraag, deelde de lieer Meyer mede, dat de trottoir-aanleg in de Groote Houtstraat wacht op de algeheel© verbetering van het plaveisel. Waar schijnlijk zullen er breede trottoirs lcomen, had de heer Dumont, direc teur van Openbare Werken, hem me degedeeld. Overleg zal gepleegd worden met den dircteur der Gemeentereiniging, om het verwijderen van het bed rij fs- vu.il uit de winkels dat wil zeggen allerlei dingen, die niet met den vuil niswagen worden meegegeven niet langer in de middaguren te doen ge schieden, gelijk thans gebeurt. Een der leden vreesde er voor, dat door de tramlijn door de Gierstraat en Koningstraat het vrachtwagen- verkeer in de Groote Houtstraat zal toenemen. Men was van meening, dat het verkeer nader zal geregeld worden, wanneer de nieuwe toestand is ingetreden. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij C. Bottelier, Smedestraat 47, eene portemonnaie met inhoud. J. Groenend&al, Jan Steenstraat 22, een lorgnet. C. van der Voort, L. Wijngaard straat 15, een jongensjas. P. Schreuder. Saenredamstraat 37, een streng sajet. W. F. Knotter, Oranjestraat 194, een breikous. G. Cornelisse, SaeuredamsMiat 51 rood, een hril. M. Koppen, Zomervaart 1, eene blouse. D .11. de Jong, Aelbertsbergstraat I 40, een portemonnaie met inhoud. T. Strijbosch, Vooruitgangstraat 9 rood, een dubbeltje en vijf centen. W. van Leersum, Jan Steenstraat 14, een Uenrittenboekje E. N. E. T. H. Plaeger, agent van politie, Gen. Joubertstraat 45, een glacé lieeren- handsohoen. TEYLERFEEST. In het Weeshuis der Doopsgezinden had gisteren het jaarlijksche Teyler- feest plaats, ter bijwoning waarvan als steeds een twintigtal woezen uit liet Gereformeerde Weeshuis ult- genoodigd waren. De heeren Martin hadden 'ook ditmaal de leiding der feestelijkheden op zich genomen en zij kweten zich vun die taak op zeer lofwaardige wijze. De middag ging voorbij met het doen van spelletjes, prijsschieten, zakloopen, ..automobiel rijden", enz. Ook werd toen al een dansje gemaakt al3 inleiding tot het bal van den avond 's Avonds te acht uur werd de tom bola gehouden. Nadat de weezen een liedje gezongen hadden, trud de pre sident van het college van regenten, de heer Vincent Loosjee, naar voren, om in korte woorden de beteekculs van den Teylerdag uiteen te zetten. Maar vervolgde de heer Loosjes het genoegen is voor ous uilen toch niet onverdeeld. Want het college staat ln de toekomst een niet gerfrg verlies te wachten. Zooals velen on der u ook Haarlem's Dagblad ver meldde bet feit reeds zullen weten. heeft mevr. G. Postma—Verburg het v ©rnemen opgevat onze goede Spanrneslad te verlaten en zich te De venter te vestigen. Hoewel wij het be sluit en de motieven daartoe te eer biedigen hebben, vervult ons het heengaan van mevr. Postma met grooten weemoed. Want zeer waar deerden wij steeds haar heldere ad viezen en. .beleidvol, toch steeds flink en doortastend, optreden. Ware er aldus spr. een college van eere-re- genten en -regentessen, zeker is, dat mevr. Postma in de eerste plaats in aanmerking komen zou daarvan deel uit te maken. Nu er dat evenwel niet is. moeten we mevr Postma iets be- scheideners aanbieden. We noodigen tiaar daarom uit steeds zoolang zij leeft, en dat moge nog lang zijn de jaariijkscho Teylerfeesten als gast mee te maken 1 Luid applaus volgde op deze woor den. De kleinsten zongen daarop aller liefst een liedje, waarin woorden van wannen dank uitdrukking vonden en de tegenwoordige weezen brachten mevr. Postma vervolgeus een zang- hulde, die ontroering op de gezichten der hoorders te voorschijn riep. Dc avond ging, voorts met dansen, afgewisseld door humoristische inter mezzo's, voorbij. Wanneer wij nu nog vermelden, dat- twee,kostelijk-toebereide maaltij den, den'weezen ten deel vielen, dan begrijpt ioder, dat dit feest met het volste recht op het predicaat „welge slaagd" aanspraak maken kan. Elk ging ten zeerste voldaan huis-toe. Faillissement. Bij vonnis der Arr.-Rechtbank al hier van 30 Maart 1911, is in staat van-faillissement verklaard mej. C. Kooy, modiste te Haarlem, Koning straat Rechter-Commissaris Mr. W. H. van Nes van Meerkerk. ATAXEN IN HAARLEM. Van de directie der Maatschappij Atax vernemen we, dat een aandee- len-kapitaal van 125.000 bijeenge bracht zal moeten worden, wil de auto-dienst in Haarlem tot stand komen. Men vertrouwt er op, dat dit kapi taal voor het grootste deel in Haar lem en omstreken zal gevonden wor den. En gezien de belangstelling voor deze onderneming, gelooft de direc tie. dat dit vertrouwen niet zal wor den beschaamd. Voorloopig worden tien auto's be-, steld. De chassis worden gebouwd door de Xorddeutsehe Auto- und Mo toren Actién Gesellschaft te Bremen, en de carosseries bij de Amsterdam- sche rijtuigfabriek. Wanneer de dienst aanvangen zal. is nog niet bekend. De wagens kun nen eerst besteld worden, ais het aandeelen-kapitaal bijeen is. Uit de Rechtszaal Na een lange zitting met gesloten deuren moest terecht staan wegens VERNIELING Klaas J. v. d. K., dio hier niet aanwe zig was. maar van zijn tegenwoordig heid duchtig heeft doen blijken op Zondag 22 Januari in de herberg van mej. Koomen le Bcnnebroek. Bekl. had al flink wat drank gebruikt, toen hij om een nieuwen borrel vroeg, die dc herbergierster hem weigerde. Van don K. werd toen kwaad, en sloeg in zijn woede een negental glasruiten in. De roeden, waarin die ruiten gevat waren, werden tevens verbogen. Dut was zijn eenige heldenfeit even wel niet. Later op den avond vroeg hij bij don bakker Corn- Blokker om oen floschje bier, dat hij evenmin la-eeg. Zijn drift wakker gemaakt door den reeds gebruikten drank speelde hem toen opnieuw parten. Hij greep de bascule, die op de toonbank stond, en smeet die met geweld tegen den muur, waardoor het weegwerk tuig verbogen werd. Mej. Blokker werd daardoor bloedig aan een der pinken verwond. De veldwachter Take Bosch vertel de, dat Van den K. als een „lastpak" bekend staat. Nu is hij uit de gemeen te vertrokken. Mr. Hover, aan vroegere veroord Do lingen herinnerend, eischte 45 dagen gevangenisstraf. UITSCHELDEN. Twee buurvrouwen te Beemster, mej. Van M. en mej. A. K. leefden reeds lang op gespannen voet met el kaar. Mej. Van M. voegde de ander enkele lieflijke woorden toe die mej. K. er toe brachten een klacht in te dienen. Bekl. verdedigde zich met te zoggen, dat de buurvrouw haar kind gekne pen had, en dat zij. als moeder, dat niet op zich kon laten zitten. Mej. K. ontkende natuurlijk zooiets gedaan te hebben. Mr. Ilover schetste bekl. als een als lastig bekend staand individu en eischte 25 boete, subs. 5 dagen hech tenis. UITSPRAKEN. P. V., antiquair te Beverwijk, overtreding Rijksbelasting f 0.50 boete of 1 dag hechtenis. W. C. en P. A. K., zonder beroep te Haarlem, diefstal, ieder f 3 boe te of 14 dagen tuchtschool. S. H. B.: kleermaker, te Haarlem, diefstal, 3 maanden gevangenisstraf. II. B. de B., arbeider le Beverwijk, opz. vernieling, 14 dagen gevange nisstraf. W. D., mctaalslïjper, te Schoten opz. vernieling, vrijgesproken. J. L. J. S., los werkman te Heem stede, wederspannigheid, 3 weken gevangenisstraf. W. O., arbeider te Ilillegom, mis handeling, f 10 boete of 10 lagen hechtenis. A. E., dienstbode le Kampen, dief stal, f 10 Boete of 10 dagen hechte nis. R. C. Z., stoker te Velsen, huis vredebreuk en mishandeling, een maand gevangenisstraf. J. E., werkman te IJmuiden, ap pèl jachtovertreding, 7 dagen hechte nis. A. C. IC, zonder béroep, te Haar lem, als voren, 7 dagen hechtenis. J. D., groen teven Ier te Haarlem, als vo'rcn, 5 dagen hechtenis. DE HEER BREGONJE EN DE RONDVRAAG. De heer Bregonje heeft gister in den Raad de opmerking gemankt (men zie het verslag in 't Tweede Blad van heden), dat de heer Broekhuizen, hoofd der school voor buitengewoon lager onderwijs den Wethouder van Onderwijs niet zou gezegd hebben, dat hij er naar snakte om voor de klas weg te komen, maar dat hij alleen had bedoeld, dat er een reserv e-ieer- kracht aan de school moest komen. De Raad bleek wel eenigszins ver stoord over hot optreden van den heer Bregonje. dat den schijn had, alsof hij den Wethouder beschuldigde van het geven van verkeerde voorstellin gen. Uit de beraadslaging bloek verder, dat men den heer Bregonje niet goed vatte. We hebben daarom dit Raadslid ge vraagd, wat eigenlijk de bedoeling was. De heer Bregonje deelde ons mee, dat h!j des Woensdagsmorgens den heer Broekhuizen had gesproken. Hij had hem gezegd, dat hij vernomen' had, dat de heer Broekhuizen tegen derden de opmerking had gemaakt, dat de heer Loosjes in den Raad zijn bedoeling niet juist had weergegeven. Daarom'verzocht de heer Bregonje het schoolhoofd hem nader te willen inlichten. Sprekende over de woor den door den Wethouder, in den Raad gebezigd (til. dal de heer B. er naar zou snakken om voor de klas weg te komen), had de heer Broekhul zen den heer Bregonje gezegd „Dit heb ik niet aan den Wethouder ge zegd, wel dat de toestand zoo niet houdbaar was." Op onze vraag, of de heer B. toen gesproken had over den reserve-leer kracht, zeide de heer Bregonje, dat hij zich dat niet zeker herinnerde, maar hij heeft wel den indruk, dat de heer B. dit bedoelde. Do heer Bregonje meende, dat er oen misverstand in 't spel moest we zen, of tusschen den heer Broekhui zen en hem. of tusschen den heer Loosjes en den hoer Broekhuizen. Het Raadslid hoeft nu een briefje aan den heer Broekhuizen geschre ven, om hem te vragen op schrift te stellen, wat hij hem heeft gezegd. Wij voor ons, die den heer Loosjes zeer goed kennen, blijven bij dé op merking, aan 't slot der Nabetrach ting van den Gemeenteraad in het 2de blad van dit nummer gemaakt. Overigens Is hier een staaltje van de nadeolen dor door B. en W. aan de schoolhoofden opgelegde geheim houding. Wij zouden zelf den heer Broekhuizen wel over de zaak zijn gaan spreken, wannoe rwij niet ge schroomd hadden, hem bloot te stel len aan onaangenaamheden met het dagelïjksoh bestuur. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken SCHOTEN. De Gemeenteraad zal op Vrijdag 31 Maart 1911, nam. half acht, ver gaderen. Behandeld zullen worden Ingekomen stukken, f De jaarverslagen der gemeente en van het Burgerlijk Armbestuur. Advies van B. en \V. betreffende het verzoekschrift om cokesverkoop tegen verminderde prijzen. Voorstel van B. en W. lot hei aan gaan eener geldleening van 1Ü.U00 voor schoolhouw. Als voren tot bijbouw van zes loca- len aan school A. Idem tot het verlecnen van een ere- diet voor huur van schoollocalen. Voorstel tot het vaststellen van c-en 2e suppletoir© begrooting 1910. Advies op het voorstel van den lieer Hooy omtrent het innen van gelden voor gasverbruik. Idem omtrent liet aantal in vasten dienst aan te stellen werklieden. Voorstel van B. en omtrent de regeling van het aantal dienstjaren van eenige ambtenaren. Behandeling van reclames tegen den Hooldelijken Omslug 1910. DE BELASTINGKWESTIE. Thans is door de afd. Schoten vaii de S. D. A. P. het volgend adres aan den Raad gezonden: Aan den Gemeenteraad va» Schoten. Geven te kennen, de ohdergetee- kenden, J. C. Eggink en A. 1'. A. Vcrkooy, te Schoten, respect, voor zitter en secretaris van de aid. Schoten der Soc.-Dem. Aïb. Partij, dat het hen voorkomt, dat de Ge meenteambtenaren, belast met de behandeling van den Iioofdelijken Omslag dezer Gemeente niet steeds met de lioodige grootst mogelijke nauwkeurigheid in hunne functie te werk gaan, dat toch b.v. in het orgaan hun ner afdeeling, de Klok No. 3, o.a. werd gesignaleerd- ,,D. G. werd ondér no. 91 o\er 1909 aangeslagen voor f 2.10 II ij lie- taalde op 28 Sept. 1909 f 1.10. Voor het restant volgde waarschuwing, aanmaning, dwangbevel en werd dit restant, daarna 12 Juli 1910 be taald, met f 0.70 kosten. Niettegen staande dit kwam men half Decem ber van het vorig jaar (1910) om den inboedel te verkoopen." Dat ons thans weder o.a. het vol gende blijkt: W. T. v. d. P., aangeslagen onder no. 992, over 1910, heeft die aanslag op 13 Sept. EL afbetaald. Niettegen staande dat, begint men op 16 Maart LI. met de zending van een hoetebriefje. J. H. N. N., over 1910 onder na 1694 aahgeelagen, heeft 13 Decem ber 1.1. den laatsten termijn voldaan. Niettegenstaande dat ontvangt ook hij op 17 Maart 1.1. een boetebriefje. dat zij het in het belang der Ge meente achten, dat de grootst-mo- gelijke nauwkeurigheid worde be tracht bij de waarneming der ge meen tebetrokkin ge'n in liet a'. ge meen, (dus ook bij den belasting dienst, en vooral daar omdat het ge vaar groot is, dat onnauwkeurighe den zich ten nadeele dér ingezetenen openbaren). Redenen waa'rom zij uw collego verzoeken, die maatregelen te ne men, opdat onnauwkeurigheden als de boven gesignaleerde (die niet op zich zelf staan, doch met meerdere kunnen worden uitgebreid) worden vermeden. 't Welk doende, met verschuldig de gevoelens, (w.g.) EGGINK, Vooi'z. VERKOOY, Secr. Schoten, 20 Maart 1911. HEEMSTEDE. Door B. en W. dezer gemeente is aanbesteedhet verdiepen van 'de Bleekersvaart en van de Hecrenzand- vaart van de IJzeren Brug tot aan de Bleekersvaart. Ingeschreven Is door J. v. d. Zwam to Heemstede voor 485, J. de Ilaas, Heemstede, 549, C. Leenheer t« Heinen oord, ƒ565, G. J. Broost tfl Schoten, 600, L. Gort. Haarlem, 1 798, J. Schnekspoor Jr, Haarlem mermeer, f 980. Gcbr. Goosens. H.,ar-< le nun erin eer, 1198 en G. Driessen l« Heemstede, 1344. Het werk is gegund aan den laag* sten inschrijver. BEVERWIJK. Voor de R. K, Kiesvereen icing „Recht en Plicht" zal begin April uü spreker optreden Mr. J. N. J. E. Thijsen, van Haarlem, met het onder* werp „Gemeenteraadsverkiezingen". HAARLEMMERMEER. Door de politie is proces-vei baal opgemaakt tegen den vrachtrijder cn koopman v. d. B., wonende aan den

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1