•#- Een sluwe oplichter. Op een regénachtigen avond tegen tien uu'r betraden twee heeren ei\ eefti dume in oen naar het scheen zeer opgewekte stemming het voor naamste, m de hoofdstraat der 'resi dentie gelegen café „Austria" en namen aan een der vrij geworden tafeltjes plaats. De dame, een rijzi ge. slanke verschijning met oen ge laat vol uitdrukking was de wereld beroemde zangeres Lola Matero, die toentertijd met een zeer groot succes in de hoofdstad optrad. Men dong naar haar gunst, maar niemand was het tot dusver gelukt, deze vrouw, die even rijk aan talenten als terughoudend was, te veroveren. Eerst in don allerlaatsten tijd scheon het hart der schoone niet meer vrij te zijn. Hier in eidentie was zij met een zeer rijken, jongen eigenaar eenor fabriek in kennis gekomen, die op het eerste gezicht verliefd op haar was gewor den en daarna met ernstige huwe lijksplannen toenadering tot haar had gezocht. En de kunstenares toonde zich niet alleen zeer ingeno men met de haar bewezen hulde, muur ze liet ook bij verschillende gelegenheden duidelijk zien, dat ze voor den opënliartigeh, beininnelij- keu Heinz Benkens een meer dan vluchtige genegenheid gevoelde. Bij- ha eiken dag der vorige week had men haar, trouwens steeds in bijzijn van haar impressario of haar moe der, in gezelschap van den jongen fabrikant gezien en daarom verwek te haar verschijnen in het café „Au stria", ook thans weer algeraeene be langstelling. Ongeveer tien minuten mochten verloopen zijn, toen Lola Matero op eons bemerkte, dat ze haar kostba ren sigarettenkoker in de auto waar mee men naar het café was gereden, had laten liegen. Heeft misschien een van u toe vallig het nummer van de auto ont houden, meneeren? vroeg ze thans, blijkbaar door het verlies zee'r on aangenaam verrast. Ik zelf weet al- leon maar, dat de wagen licht ge verfd was. En dit kenteeken zal wel niet voldoende zijn om hem te mid den van de vele andere te vinden. Maak u toch maar niet al te on gemist, juffrouw, zei de fabrikant haastig. U zult den sigarettenkoker in elk geval terugkrijgen, daarvoor sta ik u bo"rg. Als u 't mij vergun zal ik, die met de toestanden alhier het best vertrouwd ben, de noodwen dige stappen dezer zaak voorberei den. Voor 't oogenblik kunnen we niets anders doen dan bericht aan de politie sturen en aan de ochtend bladen een advertentie zenden.Want op goed geluk in de straten uaar de auto te zoeken, waarvan wij niet eons het nummer kenhen, zou een onbegonnen werk zijn, afgezien nog hiervan, dat roeds lang een derde, 'die na ons in het rijtuig is gestapt, het kostbare voorwerp, dat maar zoo op het kussen lag, bij zich kan heb ben gestoken. Ik neem uw aanbod gaarne aan meneer Benkens, en u hebt gelijk: men moet voor de ochtendbladen een advertentie klaar maken, waarin den eerlijken vinder een aanzienlijke belooning wordt beloofd. U weet, de koker is een kostbare herinnering aan den onttroonden sjah van Per- zië, voor wien ik voor 2 jaren op 'n particuliere soïrde in Parijs iets mocht zingen. Het best is misschien, dat men hem, die het kostbare stuk terugbrengt, dadelijk een belooning vnn twee duizend mark belooft Zulk een som is voor ieder verleidelijk en verhindert naar ik hoop, dat men de brillanten uit het deksel breekt en het goud smelt, daar de koker in zijn tegenwoordig© gedaante wel moeilijk verkoopbaa'r zou zijn. Zooveel? vroeg de fabrikant eenigszins verbaasd. Heeft de koker werkelijk een zoo groote waarde, dat deze belooning gerechtvaardigd is? Hij is op vijftien duizend mark geschat, mengde signer Kalzani, de impressario zich thans in het ge sprek. Ileinz Benkens liet dadelijk schrijf gereedschap komen en men ontwierp gemeenschappelijk den tekst voor het bericht aan de politie en de ad vertentie in de bladen, waarmee men succes hoopte te hebben. Juist toen de fabrikant den kell- ner het schrijfgereedschap bestelde, stond aan een tafeltje in de buurt een elegant gekleed heer met in 't oog loopend gele gelaatskleur en zwaren zwarten knevel op, legde het geïllustreerde blad, vvaa'rin hij tot dusver met ijver gelezen had, op een ledigen stoel, betaalde en verliet 3e zaal, terwijl hij ondertusschen lang zaam zijn handschoenen aantrok. Nauwelijks echter was hij op straat gekomen, of hij verhaastte zijn tred aanmerkelijk. Eii terwijl hij de pa- ropluie, die hij had opgezet om zich t.'gen den fijnen motregen te be schermen, zoo laag mogelijk hield, zoodat zijn gezicht geheel bedekt was, snelde hij in de richting van het dichtbij gelegen operagebouw voort. Ondertusschen mompelde hij onop houdelijk zachtjes en lachte soms ook luid en spottelijk. Belachelijk! Ieder inwoner, die maar half gewoon is de oogen open te hebben, moet weten, dat alle au to's, welke om dezen tijd gasten naar bet café „Austria" brengen, daarna naast elkaar voor het opera gebouw blijven staan, tot de voor- I stelling afgeloopen is en de rijtui gen geregeld werk krijgen. Intusscben had hij de staanplaats der auto's bereikt. Het (gejukte ihem ,w ér kei ijk den rechten chauffeur te vinden. Mijn vrouw heeft namelijk in mv auto haar sigarettenkoker laten liggen, die veel waarde heeft, zei hij op v erklarenden toon tot dezen Hebt g© den koker misschien gevonden? Neen, zei de man. Doch hij zal I nog wel wezen. "Meneer moet inaar eens gaan kijken ik heb dien tijd geen passagier gehad. De sigarettenkoker lag werkelijk in eén hoek op het kussen. Blijkbaar zeer verheugd overhandigde de on bekende den chauffeur, die ér niets van begreep, een groot geldstuk en verwijderde zich toen weer haastig. In een der nauwe stegen, welke op de hoofdstraten uitloopen, staat eén kleine winkel, voor welles laag uit sta Ivenster slechts goedkoope on echte versierselen liggen, hoewel boven de deur van hot armzalige winkeltje een bord hangt met het hluffige opschrift: „Ernst Meinas. juwelier". Ernst Meinas verheugde zich se dert lang in de bijzondere belang stelling der Hamburger politie, die hem sterk verdacht van zijn beroep van goudsmid slechts te gebruiken als dekmantel voor een zeer uitge breide werkzaamheid als helér.Maa'r tot dusver had men den ouden, wei nig sprekenden vrijgezel, niets ten laste kunnen leggen, wat geschikt zou zijn om hem met de strafwet in conflict te brengen. Het wa3 even voor acht uur des avonds, en Ernst Meinas had zoo juist de dikke houten luiken voor uitstalvenster gehangen, toen eén slanke, in een lichtgrijze» ulster ge kleed heer haastig door de donkere steeg kwam en voor den kleinen, mismaakte» man slaan bleef. Goeden avond, Meinas! zei de vreemde kort. Laten we gauw naar binnen gaan. Het is juist niet noo- dig. dat iemand mij hier ziet. De goudsmid had eerst wantrou wend opgekeken. Maar daarna kwnm er een trek op zijn gerimpeld, baardeloos gezicht, die bewees, dat hij den aa'ngokomene herkend had. Ga maar vooraan, zei hij op den heeschen fluistertoon, welken hij zich in de laatste jaren aange wend had. In mijn woonkamer brandt licht. Ik wil neg alleen maar de winkeldeur op slot doen. Weldra zaten de twee in het kleine vertrek bij het schijnsel van een pe troleumlamp aan de wankele tafel togonover elkaar. We hebben elkander in langen tijd niet gezien. Ernesto, begon de oude. Als ik 't mij goed herinner, waart ge twee jaren geleden voor de laatste man! bij me. Dat komt uit. En den dag daar na arresteerde men mij in Altona. Ik heb een jaar moeten brommen. Leelijke tegenvallerl En dat om oen ellendige brieventosch met nauwe lijks vierhonderd mark! Maar laten we daar niet verder over spreken. Het was mijn eerste straf en ze is mij in 't geheel niet bevallen. Meinas knikte glimlachend. Ik heb haast. V» ~nl men is hier nooit zeker, dat niet in het volgende oogenblik de speurhonden aanklop pen. Ik heb gisteravond 'n gouden, met brillanten bezetten sigarettenkoker buitgemaakt. Do nadere bijzonder heden behoef ik niet te vertellen. Het staat alles nauwkeurig in dit num mer van het Residentieblad. Lees het artikel maar eens door. Meinas, schoof dichter naar de lamp en las haastig het béricht. Daarop vouwde hij de courant wéér dicht en gaf ze aan Carlitta terug. Laat mij den koker eens zien. Als hij werkelijk zooveel waard is, als men uit dat blad schijnt te moe ten opmaken, ben ik gaarne bereid er een fatsoenlijken prijs voor te be talen. Hier is hij. Doch ik kail u hem slechts onder één voorwaarde over laten. Ge moet, mij van dezen koke'r, binnen den ko'rtst mogelijken tijd drio volkomen nauwkeurige copieën maken, welke In de kleinste bijzon derheid, in elkön kras op het deksel in elke letter van den aan den bin nenkant gestempelde» naam der Pa- rijsche firma eu van de opdracht, die aan den achterkant staat, met het origineel overeenstemmen; al leen moet ge onedel metaal en on echte steenen gebruiken. Denkt ge dat te kunnen doen? De oude man beschouwde den kost baren sigarettenkoker éérst heel nauwkeurig, voor hij ahtwoordde: Een moeilijk, tijdroovend stuk werk. Maar onmogelijk is het niet. En heel goedkoop zal het zaakje ook niet worden. Ik moet heel goede si- milisteenen gebruiken, als de na bootsingen bedriegelijk zullen uit vallen. Noem mij den prijs. Zooals ge zegd is, ik moet drie stuks hebben eh die moeten uiterlijk binnen twee weken klaar zijn. Na eenig los en en bieden kwamen zo tot een accoord, en Meinas, die voor den koker zes duizend vijf hon derd mark geboden had, telde Car litta bedachtzaam vijf duizend mark in papiergeld toe. De rest van den overeengekomen koopprijs hield hij er als werkloon en voorschot voor de noodzakelijke uitgaven af. Ileinz Benkens, de jeugdige eige naar van de machinefabriek Saxonin bewoonde in de industrieele buiten wijk der residentie een klein villa, die met haai" op een park gel ij ke n - den tuin aan het fabrieksterrein der in de gausche wereld bekende firma grensde. Up zekeren morgen zat hij in zijn ontbijtkamer aan de koffietafel en los zeer oplettend een artikel, in een der bladen, over de vermiste siga rettenkoker. Daarin stond o.a.: Juffrouw Mutero, die op 't oogen blik in een nabijgelegen stad een reeks gastvoorstellingefci geeft, ver zoekt om ér op te wijzen, dat ze de belooning voor hem, die den koker terugbrengt, tot twee duizend vijf honderd mark verhoogt. Wij maken daarom op de desbetreffende annon ce in 't bizonder opmerkzaam. Naar we hopen laat zich de „eerlijke vin der" door de verzekering, dat de kunstenares zijn naam zal verzwij gen, en ook geen verder gevolg aaïi de zaak zal geven, bewegen om zijn buit eindelijk terug te geven. Boven dien zijn we nog in staat onzen le zers een interessant nieuwtje mee te doelen. Juffrouw Matero heeft na melijk alle aanbiedingen voor enga gement zonder nadere redenen op te geven geweigerd, waaruit men mis schien zal rnogén opmaken, dat de kunstenares haar naam weldra zal ruilen voor dien van een in onze re sidentie zéér bokondeu eigenaar van groote industrieele ondernemingen. Een uur later Heinz Benkens wilde zich juist naar do fabriek be geven werd een man bij hem aan gediend, die hem in een uiterst drin gende uangelegénheid wenschte te spreken. Ofschoon de bezoeker aen knecht zijn naam niet had genoom 1, liet Beukens hem tooh in zijn stu deerkamer roepen. De binnentredende was niemand anders dan Ernesto Carlitta, maar hij had zijn anders altijd zoo ele gunt uiterlijk in overeenstemming met de rol, welke hij dacht te spelen, zeer handig veranderd. Hij droeg een erg versleten zomer-overjas met voel te korte mouwen, o'ndér welke jas een pantalon voor den dag kwam die evenveel behoefte aan reparatie had en op een paar gescheurde laar zen neerviel. Zijn dikken, zwarten knevel had hij zich laten afscheren, en zooals hij thans voor den fabri kant stond, bootste hij in houding en gelaat uitstekend een armen smee- keling na, die door het lot erg was getroffen. Ge wenscht? vroeg Heinz Ben kens, nieuwsgie'rig, nadat hij de be klagenswaardige gestalte van den man met een enkelen blik had opge nomen. Ernesto Carlitta slaakte eerst een diepen zucht, voor hij hortend eu stootend begon: Ik kom om u een bekentenis te doen, meneer Benkens. Mijn naam doet niets tér zake. Ik ben musicus eh wel violist. Voor twee maanden verloor ik door een plotseling opge komen ziekte de betrekking, welke ik tot dusver bekleedde, en moest zelfs geopereerd worden, waardoor mijn weinige spaarpenningen geheel werden verbruikt. Na mijn herstel trachtte ik te vergeefs weer een plaatsje bij een kapel te krijgen. Op zekeren avond in de vorige maand nu kwam ik mijn fatsoen lijke kleeren lagen toen nog niet in de bank van leening! het café „Austria" voorhij. Eu kwam plotse ling de onweerstaanbare begeerte bij mij op oui eens weer tusschen fuU soeniijk gekleede mensehen te zit ten, én mijn ellende, al was 't slechts voor een uu'r, te vergeten. Ik had bo vendien juist mijn horloge verpand eu een paar mark in den zak. Ik huiverde van het gure weer en zoo ging ik dan het café binnen, bestel de me eén glas grog en vloog de ad vertenties in de bladen door, waar in betrekkingen werden aangeboden, in de hoop, dat ik iets zou vinden, wat voor mij paste. Na een poos gin gen twee heeren en een dame aan 't tafeltje naast het mijne zitten. Ik heb steeds oen goed gehoor gehad en zoo kon ik duidelijk elk woord ver staan, dat zo met elkander spraken. Ik luisterde eigenlijk slechts, omdat ik mij verveelde. Doch later begon men te spreken over een sigarettén- koker, die de dame in een auto had laten liggen. Weer slaakte de man een droeven zucht. Verder verderI drong Heinz Benkens aan. Hij vermoedde, wat ér nu zou komen. Ja, en toén toen ben ik, arme drommel, voor de verleiding bezwe ken, ben ik voor den eersten keer in mijn leven van het rechte pad afge weken. Hoe ik mij van den koker meester maakte stond in alle couranten. De gewaande musicus zonder be trekking richtte zich thans fierder op. Nu, een spitsboef hen ik toch niet geworden! Nauwelijks had ik den koker in den zak, of ik had ook reeds bitter berouw. Langen tijd heb ik er over nagedacht wat ik nu moest doen. Ik wilde het kostbare stuk reeds anoniem aan juffrouw Matero terugzenden. Maar ik durfde het niet omdat ik bang was daarbij door het een of ander toeval in handen der politie te vallen. Ik had letterlijk mijn hoofd verloren. Steeds zweefde mij het schrikbeeld vap de gevange nis voor oogen. Ik had een gevoel, alsof ik overal door vervolgers om geven was, en waagde mij nauwelijks meer op straat. Zoo verliepen onge veer drie weken. Daar las ik gister avond in de courant, dat juffrouw Matero de belooning voor hem, die den koker terugbrengt, nog verhoogd en daarbij beloofd heeft, tegen don zoo hard veroordeelde, die zich het kostbare stuk wist toe te' eigenen, niet verder op te treden. Die woor den waren voor mij een verlossing, lntusschen had ik nu ook vernomen, dat u, meneer Benkens, tot de dame in nadere betrekking staat. Wijl mij nu de middelen ontbraken voor de reis, om aan juffrouw Matero per soonlijk haar eigendom ter hand to stellen, heb ik het gewaagd hij u te komen in de hoop, dat u medelijden met mij zult hebben en mij niet aan de politie zult overleveren. Hie"r is de koker. Ik dank den hemel, dat ik hem op deze wijze weer kwijt raak. Met deze woorden ovorha'ndigde hij den fabrikant oen voorwerp, dat in verschillende lagen vloeipapier was gewikkeld. Ongeduldig scheurde Benkens het omhulsel uit elkander. Er was geen twijfel aan het was de gezochte koker. In zijn blijdschap aarzelde Heinz Benkens ook géén oogenblik om den berouw hebbenden zondaar de vast gestelde som van tweeduizend vijf honderd mark uit te betalen. Slechts één gedachte bezielde hem: Welk een verrassing voor Lola, als ik haar den koker overhandig, waaraan haar klein, ijdel vrouweuhartje zoo zeer hangt! Om van deze verrassing zoo spoe dig mogelijk te genieten, besloot hij dadelijk met den eersten trein naar de Saksische residentie te gaan, web ke hij in drie uur kon bereiken. Den musicus, die zich uitputte in danMx» tuigingen, liet hij vertrekken met de boste, oprecht gemeende wénschen voor diens toekomst. Des namiddags van denzelfden dag schelde Benkens aan do deur vau 't voorname vreemdelingenpeDsionaat waarin Lola Matero met haar moe der voor den duur van haar verblijf ih Dresden drie elegant gemeubi leerde kamers bewoonden. En weini ge minuten later was de overgeluk kige Heinz bij zijn verloofde. Nadat de eerste blijdschap over 't weerzien wat bekoeld was, begon Benkens op gemaakt ernstig© toon: En nu, schat, ga daar nu als Je blieft, eens in dien stoel zitten. Gehoorzaam zijn, als je blieft! Zoo... Men zegt, dat teergevoelige dames soms ten gevolge van een blijde ver rassing omve'r vallen, en dat zou ik gaarne willen voorkomen. Ik heb namelijk een verrassing voor je, een groote. groote verrassing zelfs! Wat, jij ook, Heinz? Stel je voor, vanmorgen heb ik je een brief gezonden en je daarin verzocht zoo spoedig mogelijk te willen komen. Ik wilde je namelijk met iets verrassen. En nu ben jij om dezelfde reden hier gekomen. Is dat niet komisch? Zekerl Maar, lieve Lola, geloor me, wat ik je kan laten zien, zal toch waarschij'nlijk wel de meeste waaTde hebben. Kijk, alsjeblieft, eens, wat er in dit pakje zit! Een oogenblik! Lola Matero ging haastig naar de aangrenzende kamer en kwam terug met een vrij wel even groot pakje, ook een voor werp, dat in papier gewikkeld was Zie zoo, Ileinz, zei ze lachend, nu tel ik tot drie. Bij „drie" maken we beide onze pakjes open. Eén twee driel Zelden hadden twee menschen el kaar met meer verbluft© gezichten aangezien. Beiden hadden een siga rettenkoker in de handen; ze gele ken precies op elkaar en op beide deksels stond de naam van de diva in brillonten. De eerste, die zich zoover herstel de, dat hij ten minste weer iets kon zeggen, was Heinz Benkens. Met doffe stem en droeven blik zei hij be deesd: Ik vrees, schat, dat ik een be drieger in handen ben gevallen. Of ik. Maar wie heeft je dat ding toch gebracht? Lola had den koker van denzelf- den man met bijna dezelfde .woonden ontvangen als Heinz. Nu begrijp ik alles, zei de ver loofde op grimmige» toon. De schurk heeft ergens twee sigarenkokers la ten maken, die natuurlijk bijna geen waarde hebben, maar spiekend op den echten gelijken, eu toen heeft hij gewacht op een gelegenheid om zijn slag te slaan. Hij achtte deze gele genheid gekomen, toen hij gisteren onze advertentie las. Nu, nog is hij niet met zijn buit in veiligheidl Wij hebben immers zijn nauwkeurig signalement en met behulp daarvan gelukt het misschien dezön even vindingrijken als brutalen oplichter hier of daar op te sporen. Ik zal in elk geval dadelijk naar het politie bureau gaan en aangifte doen. Het beste is, dat je meegaat. Wij zouden dan immers ook nog gauw even bij oen juwelier kunnen iuloopen en de beide kokers laten onderzoeken. Mis schien is oen ervan toch de echte, of schoon ik het haast niet durf ge- looven. Toen het verioofde paar een uu'r later zeer teleurgesteld terugkwam het onderzoek der kokers bad na melijk aan 't licht gehracht, dat bef- de slechts zeer nauwkctirige naboot singen waren, gemaakt van een me taal, dat op goud geleek, en van sl- milisteonen vond Lola Matero een aan haar geadresseerd lang tele gram uit de residentie, hetwelk tot haar nieuwen schrik aldus luidde: Zooeven uw sigarettenkoker, dien iït van uw laatste verblijf in ons hotel wel kendo, van e©n armen, bo- rouwhobbenden musicus tegen do be loofde belooning terugontvangen. Meende in uw geest te handelen door den man, die mij vertelde, dat hij eerst meneer Benkens, die op reis was, had opgezocht. Was mij bulténdien een genoegen voor de hooggeachte kunstenares de som te mogen voorschieten. Laat u den ko ker nog heden doo'r een vertrouw baar persoon bezorgen. Met de meeste hoogachting uw dienstwillige Mittler, directeuir van 't hotel Bris tol. De derde kreunde Heinz Ben kens. En ik hoop de laatste a'nders wordt ik door deze ongelooflijke op lichterij nog arm, voegde Lola Ma tero ér in komischon wanhoop bij. Ernesto Ca'rlltto bleef spoorloos verdwenen. Waarschijnlijk had hij het tooneel van zijn werkzaamheid naar een ander werelddeel ver plaatst. Lola Matero kreeg van haar echt- gonoot op den morgen na hun trouw dag als morgengave een sigaretten koker welke de vierde copic van 'taan denken aan den sjah van Perziè was, doch met dit onderscheid, dat hij nog Vrij wat meer waard was dan het origineel. N. v. 't N. PETROLEUM IN BLOKKEN. Een Londensche petroleuinmaat- schappij brengt petroleum in blokken in den handel. De uitvinder van het procédé beweert, dat een automobiel, met dit materiaal gestookt het neemt namelijk weinig plaats in 1200 K.M. aan één stuk zal kunnen afleggen De blokken bestaan voor 80 pCt. uit olie, voor ettelijke procenten uit ©on bepaalde zcepmassa, terwijl 1 pCt. van een geheim middel is toe gevoegd, dat de vastheid geeft aan 't materiaal DAMRUBRIEK. HAARLEMSCHE DAMCLUB. Alle correspondentie, deze rubriek betreffende, gelieve men te richten aan den heer J. Meijer, Kruisstraat 34. Telephoon 1543. Probleem N. 243 toegezonden onder het motto „FRANS." irt 1 3 4 in m 5 m 15 m H 25 JÉi 'JM m m 35 m m m 45 ill IS SS 46 47 4» 4a 60 Wit Zwart schijven op: 2, 5, 7, 9, 10, 12, 13, 16, 18, 19, 20, 88, 31, 32. 35 38. Wit schijven op: 11, 21, 29,, 34, 39, 43, 45, 48, 49 en 50. PROBLEEM No. 244 van J. VERDONER, Amsterdam. Zwart schijven op: 7, 8, 9, 11, 13, 15, 16, 17, 18, 19 en dam op 14. Wit schijven op 20, 22, 24, 26, 27, 28 29, 30, 32, 33, 34, 40, 41, 48 en 49, Dit laatste probleem hebben overgenomen om d mooie afwikkeling, hoewel de stand aan een fantaieie-probleem doet den ken. Oplossingen van beide p'rohlemen worden gaarne ingewacht aan boven genoemd adres, uiterlijk Dinsdag 11 April a.s. Oplossing van probleem No. 239, van den auteur: Wit 27 - 22, 38 - 33, 37 - 31, 24 - 20, 29 9, 43 21, 44 2 2 - 8, 42 - 88, 48 30, 49 51 Oplossing van probleem No. 240, van den auteur: Wit 26 21, 16 - 11, 34 - 30, 28 - 22, 50 - 44, 37 48, 44 Van Probleem No. 239 ontvingen wij alleen een goede oplossing van de heeren K. Siegerist en W. J. A. Matla. No. 240 werd goed opgelost door de heeren: R. Bouw, D. G. Koning, J. Lycklama, W. J. A. Matla, J. van Mill, P. Ottolini, F. Th. Timmer, C. Serodini, K. Siegerist. SLAGZET IN DE PARTIJ. In onderstaande stelling ontwik kelt zwart een fraaien darnslag ajs volgt: zw. 26 - 31, 14 - 20, 23 32, 20 48, wit 48 - 42 of? zw. 49 - 43. wit 42 - 38, zw. 43 32, w. 27 38, zw. 16 27 met een schijf winst, a» vermoedelijk ook de partijl j§§ p? r, m 1 m p M m m m ê&A M m m \m'l i_ Wv//. m m m m «SS? J m 3 m b a Zwart schijven op 3, 6, 9, 10, 13, 14, 15. 16, 19, 21, 23. 25, 26 en 27. Wit schijven op 24, 28, 30, 32 33, Si, 35, 36, 37, 38, 40, 43, 45 en 48. De Haarlemsche Damclub houdt hare bijeenkomsten lederen Maan dagavond van 8 tot 12 uur in het Ge bouw „de Nijverheid", Jansstraat 85. alhier. Liefhebbers van het damspel tfjtt daar steeds welkom.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 16