NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8526 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VKIJDACi 7 APRIL 1^11 A Tot de plaatsing van advertentiëit en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente),1.30 Franco per post door Nederland1-65 Afzonderlijke nummers0.0254 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.3754 n n de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. AD VERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0,20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 8 APRIL. Schouwburg: Bütengewoane gear- komste Frysk Selsbip „Gysbert Ja- picx", 8 üre. Kruisstraat 45: Tuberculose-museum geopend van 25 uur. Soc. Vereeniging: Soirée danscursus De Lange, 8 uur. Bloeroendaal: Gemeenteraadsver gadering, 2 uur. Stadsnieuws OmOnsHeen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Sljucht en Rjucht" In de rubriek Oxn Ons Heen. LAGER OF MEER UITGEBREID LAGER ONDERWIJS? Wij lezen in II a a r 1 e m s O n d e r- w ij s, orgaan der afd. Haarlem van den Bond van Nederl. Onderwijzers, de volgende beschouwing, die wij om haar practische conclusie overnemen. Na de aanneming van de jongste schoolseldregelinc is in Haarlem zoo wel het gewoon lager onderwijs als het meer uitgebreid lager voor iedor toep»t» kei •■■k. Waren het vroeger al leen de meer gegoeden, die hun kin deren ander onderwijs konden ver schaffen, dan wat op de gewone scho len wordt onderwezen, tegenwoordig staat ook voor hen, wier beurs wat smaller is, die gelegenheid open. Voor zeker een heele slap in de goede rich ting en geen wonder dan ook, dat het aantal leerlingen voor het M. U. L. O. reeds zoo toegenomen Is. dat het ge bouw in de Tuchthuisstraat ruimte te kort aanbiedt. Vele ouders, die er vroègev niet aan gedacht zouden heb ben hun kroost naar een andere in richting dan de kostelooze of tus- schenschool hunner buurt te zenden, stellen zich nu de vraag, of ze hun kinderen ook naar de M. U. L. O. moe ten sturen. Reeds een paar malen heeft men ons gevraagd, wat aanbeveling ver dient en voor hen. die eenige waarde hechten aan ons advies, willen we .wel mededeel en, wat in die gevallen aangeraden is. Staat het vast, zoo zeiden we, dat uw jongen of meisje met het oog op uw financieele omstandigheden op 13- ©f 14-jarigen leeftijd een ambacht gaat leeren of een dienst zoekt, houdt hem of haar dan op de school, waar ze zijn. De tijd, op de M. U. L. O. noodig voor het aanleeren van een vreemde taal. kan voot hen nuttiger worden gebruikt door wat meer to doen nan de gewone vakken, die hen in het latere leven zoo goed te pas zullen komen. En wat ze van een vreemde taal opsteken, wordt, niet .onderhouden, spoedip weer vergeten. Bestaat echter de kans, dat een kantoor, een of andere onderwijsin richting (en we denken hier onn nor maal-, kweek- of handelsavondschool) hun voorland zal zijn, stuurt hen dan naar de M. U. L. O., doch infor meert vooraf bij hun klasse-onderwij zer, hoe deze er over denkt. Heeft die met uw kind de ondervinding opge daan, dat het de handen reeds vol heeft met wat de lagere school geeft, plaagt het dan niet met een vreemde taal er nog bij. Hoogstwaarschijnlijk zal hij, die met inspanning van al zijn krachten, nog geregeld met zijn klos mee kan gauii, op de M. U. L. O. aan het sukkelen raken, blijven zitten cn ge zijt daardoor in plaats van voor uit, heel wat ten achter geraakt. Ge looft uw uil niet al te gauw een valk, ge zoudt er later de wrange vruchten van plukken. N uttipe handwerken. Voor 't examen te 's-Gravenhago zijn geslaagd do dames M. Bremer, H. Rolf, J. C. Wallaart, L. Semenis en C. A. Reemer, allen te Haarlem. Het Tuberculosemuseum. In den morgen is het tuberculose museum -istereu door 150 kinderen met hunne begeleiders bezocht, 's Mid dags van 2—5 kwamen er 25 betalen de», terwijl in de twee uur, van 7—9, dat 't museum kosteloos opengesteld ls, niet minder dan 375 belangstellen den het Huis-in-de-lvruisstraat bin-, hengingen. Het aantal betalende bezoekers is nog veel te weinig. Dat moet de vol gende da^en een flinke stijging on dergaan I Lantaarn stuk. Gister reed een auto uit de Stations garage, achteruit 't Stationsplein op. De auto kwam met een vaart tegen (le lantaarnpaal aan, waardoor do kap van den lantaarn vernield werd. HET TOONEEL te AMSTERDAM. „De Tyraruiie der Tranen", een co- rnedie in 4 Ledrijven van C. HADDON CAMBERS door de Hagespelers. Om voor de variatie eens met de slotconclusie te beginnen: een niet zeer stérke voorstelling van een heel zwak stuk. Mr. Parburg is een schrijver; hij is zelfs een beroemd schrijver, die de romans en pittige, krachtige artikels voor dag- en weekbladen zoo maar uit zijn mouw schudt en zich de luxe kan permitteeren van er een secreta resse op na te houden. Wij hooren dit ten minste, maar gelooven er geen steek van, want wat wij van Mr. Parburg te zien krijgen, is niet veel meer dan een etuinperigen, wil- loozen sukkel van een man, die de grootste moeite heeft een enkel zin netje op het papier te zetten en zóó kort van memorie is, dat hij zijn se cretaresse iaat uotoeren, dat hij de telefoon wil afschaffen en een ander huis wil buren, wij krijgen van den beroemden auteur aileen maar den pantoffelheld te zien, die op een al- lervreeselijkste manier onder de plak van zijn altijd huilebalkende echtge- noote zit. Vijf jaar en zes weken lang heeft zijn vrouw, die hij nu eens Mabel en dan weer Muiske noemt, hem met haar tranen getyranniseerd. Hij mag niet jagen, niet wandelen, niet vis- schen, hij mag niet naar de club, hij mag geen vrienden zien, Ja, tilj beeft al zijn genoegens moeten afzweren ter wille van zijn eeuwig-grienende .vrouw. Wanneer zijn vriend, Mr. George Gunning, dien hij in geen ja ren ontmoet heeft, hem komt invitee ren voor een ze-ilpartijtje, dan bibbert hij als een verkleumd schoothondje, bij de gedachte alleen zóó iets onge hoords aan zijn vrouw te moeten vragen. Wij, do toeschouwers In de komedie, zien van den beroemden Mr. Parburg niet veel meer dan een soort Jan Ongeluk en wij kunnen ons niet begrijpen, dat Erica Gordon, zijn secretaresse en pittig, origineel fi guurtje, zoo'n sukkel van een man kan adoreer en. Die aanbidding is trouwens nog al onschuldig van aard en Erica gaat in haar platonische verafgoding niet verder dan dat zij Parburg s portret kust Doch allerongelukkigst moet dit nu juist door de jaloersche Mabel gezien worden, die hierin natuurlijk reden genoeg vindt om haar man te gelas ten zijn secretaresse door een minder gevaarlijken secretaris te doen vervan gen. Maar Parburg, die niets van do fatale historie met zijn portret af weet, denkt er wonder boven won der ditmaal niet aan om Erica weg te sturen, en als zijn vrouw hem on der een zee van tranen verzekert, dat zij dan zeil zijn huis zal verlaten, laat hij haar tot zijn eigen groote verbazingmet haar vader mee gaan. Wanneer wij Parburg met zijn vriend Gunning den volgenden mor gen al in de vroegte champagne zien drinken, denken wij onwillekeurig, dat dit vertrek een heilzamen invloed op hem zal hebben. Maar het «kuurt niet al te lang. De praatjes van de meiden en van een ouden, zeurenden knecht zijn al voldoende om zijn flinke stemming te bederven en als hij bemerkt, dat Gunning verliefd is op Erica, zegt hij dadelijk maar aan zijn secretaresse, dat zij nu toch maar heen moet gaan, omdat zij wel éénmaal zal trouwen. Doch dan maakt Erica zich aan de zelfde fout schuldig als Mabel; zij gaat huilen en Parburg begint te be grijpen, dat zijn vrouw toch wel ©eni ge reden had om op het vertrok van zijn secretaresse aan te dringen. Van dit tooneel teer en fijn ge speeld door mej. Hermse en den heer Rienk Brouwer ging groote beko ring uit, zoodat wij althans één goe den indruk mee naar huis hebben ge nomen. In het laatste bedrijf ziet de schrij ver kans om Erica en Gunning nog tot een paar te maken en Parburg met zijn „Muiske" te verzoenen. De liefdesverklaring van mr. Gunning is wel een van de malste declaraties, die wij ooit op het tooneel hebben ge hoord en wij vielen uit de lucht, toen wij Erica, het natuurkind, ja, hoorden zeggen, dadelijk na haar be sliste weigering en haar verklaring, dat zij hem niet kende en niet lief had. En toen wij daarna Parburg als een jongen proponent nog een heele preek tegen zijn vrouw hoorden hou den, die blijkbaar ook voor ons be stemd was, waren wij blij, dat het scherm zakte met de wederzijdsche mededeeling der 2 vrienden, dat zij verloofd en verzoend waren. Deze komedie van Engelsch maak sel is geestig noch amusant. Wij had den geen oogenblik de illusie men- sche'n te zien; de personen uit de Ty- rannie der Tranen zijn poppen, die praten en handelen, al naar dat de schrijver het. wil. Het stuk is nu eens sentimenteel en dan weer dwaas. Wij konden Mr. Parburg en zijn omge ving onmogelijk „au sérieux" ne men. Hadden wij nu maar het gevoel gehad zooals dikwijls hij Shaw dat de schrijver hen ook niet ern stig nam, dan zouden wij er mis schien vrede mee hebben gehad, maar de lange preek aan het slot be wees, dat de auteur, C. Haddon Cam bers, ze blijkbaar werkelijk voor ech te menschen wilde laten doorgaan. En die verkeerde illusie kwam tel kens tot schade van het stuk om den hoek kijken. Misschien had een vlugge, levendi ge voorstelling het geheel nog kun nen redden. De opvoering der Hage spelers was echter niet zoo. dat zij de fouten wegdoezeldehet was over het algemeen vrij mat en zwaar, wat dit stuk allerminst kon verdragen. Het werd gerekt en vervelend. Ook de aankleeding was niet, zoo als wij van de Hagespelers gewoon zijn. De kamer was zeer povertjes. Me vrouw Parbury mag wel noodig aan de schoonmaak beginnen en de ka mer van haar man eens 'n goede beurt geven. En dan vooral laten ver ven en aan den huisbaas nieuw be hang vragen, mevrouw. En wat stel de het décor ui liet derde bedrijf eigen lijk voor We zagen de helll van een prieel midden ui een tuin, met wan delstokken, waaraan papieren rozen groeiden. Ook de kleediug der heer en liet nog al te vvenschen over. Bedie nen de huisknechts in Engeland aan het diner met grijze fantasiebroek en zwart jasie aan l En wat voor een eigenaardig ve>st droeg Mr. George Gunning onder zijn smoking? Een première-publiek is al gauw.te vreden het publiek van gisteren avond was al bijzonder vriendelijk gestemd en beloonde zelfs de liefdes verklaring van Mr. Gunning met een.... open doekje. Dit was voor ons het komiekste van den heelen avond. De Hagespelers zullen spoedig met „De Kruisridder", het oorspronkelijk treurspel van den heer Wynschents Dom, revanche kunnen nemen. J. B. SCHUIL. PAARDENMARKT. Heden werd de paardenmarkt ge houden. Er waren niet veel dieren aangevoerd nog geen honderd. Overi gens was er belangstelling genoeg. Slagersjongens, dienstmeisjes, leeg- loopers, alles bekeek, bewonderde, be kritiseerde de droomerige bruintjes en zwartjes, die maar stil daar ston den, de koppen somwijlen naar el kaar heenbuigend, een enkel maal on geduldig met de gehoefijzerde pooten stampend. Leven kwam er in de beesten al leen, als zich een kooper opgedaan had, die het dier eens wenschte te zien loopen. Onder den indruk van de kwellende zweep deed de oudste ros sinant zelfs zijn best misschien ook om den baas een genoegen te doen. Sommige oaarden stonden te rillen 't was in de hel-lichie, maar met warmende Aprilzon wel wat koud. En dekken ontbraken... Aangevoerd werden 116 paarden, grootondeels bestaande uit werk-, rij tuig- en stalhouderspaarden. Handel matig. De prijzen varieerden van 50 tot f 300. Diefstalletje. Bij den winkelier Hoogenbosch in de Veerstraat werden een paar schoentjes gestolen. Daarvoor werd aangehouden de los werkman G. J. H. B-, oud 68 jaar. De man bekende. Hij guf de schoentjes terug en werd op eigen kosten naar Amsterdam, waai* hij woont, teruggebracht. Bureau voor Arbeid srecht. Men schrijft ons Bij het bestuur van het Haarlemsch Arboiders-Secretoriaat is in voorbe reiding de oprichting van een Bureau voor Arbeidsrecht. De lieer Nagtzaam zal waarschijnlijk als ad- vbmur optre4en- Ult plaagzucht. De 26-jarige dienstbode A. E. Sch. heeft uit plaagzucht het gister op den Wagenwen- vermiste rijwiel verbor gen. Maar de recherche kwam er ach ter. Nachtveiligheidsdienst. De directie van den nachtveilig heidsdienst en contröle doet wel alle moeite, om haar dienst aan de elschen te laten beantwoorden. Nu zullen binnenkort alle 50 wakers van een contróle-uurwerk voorzien worden. Reeds thans hebben 15 wa kers zoo'n uurwerk gekregen. Elk uurwerk kost 50, zoodat dit een uit gaaf van f2500 eischL Maai* 't resul taat is ook beteekenend, want nu kun nen de abouné's verzekerd zijn van de betrouwbaarheid der wakers. DE KANTONRECHTER. Naar wij vernemen is de kanton rechter, Mr. A. A. van der Mersch, ongesteld en zal hij eenigen tijd rust moeten nemen. Spoedige beterschap zij Mr. Van der Mersch gaarne toege- wcnscht. Liberale Unie. Dezen avond komt de Kiesvereeni- ging Liberale Unie bijeen ter bespre king van de aanstaande Raadsverkie zing, vacature Mr. Smit Gev. Voorwerpen. Terug tè bekomen bij G. Swaanswijk. 2de Vooruitgangstr. 14, een portemonuaie met inhoud. L. Dautzig, Wouwermanstraat 27, een bruinharige hond. W. Möhringer, Leidschestraat 44 rd. een portemonnaie met inhoud. B. van Zijl, Nauwe Geldelooze Pad 26, een kinderhandschoen. J. Menninkhausen, President Steyn- straat 64, Schoten, een tasch met leerboeken. W. Quax, Lange Annastraat 12 A, een portemonnaie met inhoud. ACTIE DER GRONDWERKERS. De grondwerkersvereeniging (Voor uitgang zij ons streven" zal dezer da gen een ve'rgadering houden, waarin mededeeling zal worden gedaan van do ingekomen antwoorden van B. en W. en van de patroons, in zake de actie der vereeniging voor loonsver- hooging en verkorting van arbeids tijd. Rolschaatsen. Op de rolschaatsenbaan In 't Bron gebouw zal dezer dagen een voorstel ling worden gegeven door de beken de Engelsche professionals, die ook optreden in het Paleis voor Volks vlijt te Amsterdam. De 'nieuwste toe ren zullen vertoond worden, b.v. het rijden tusschen 30 wijnflesschen, af wisselend op de voor- cn achterwielen der schaatsen. Ook zullen een heer en dame hun vaardigheid toonen in 't walsen op de rolschaatsen. B t on gebouw. De directie kan nog geen volledige opgave doen der zomerconcerten, daarom wordt thans alleen 't pro gramma voor April meegedeeld, ver meldend 2 concerten van Haarl. Mu ziekkorps. Op den dag dat de ver jaardag van Prinses Juliana gevierd wordt zal er bovendien een concert en vuurwerk plaats hebben B oottocht. Door een aantal bloembollenhan'de- laars alhier, werd Donderdag een boottocht gehouden naar Boskoop, ter gelegenheid van de tentoonstelling aldaar. Te ongeveer kwart vóór ach ten vertrok het gezelschap en kwam om 10 uur 's avonds, onder de vroolij- ke muziek van een Duitsch korps te rug. Ontbonden. Bij de Kamer van Arbeid voor de Drukkersbedrijven is ingekomen een bericht van de Vereeniging van Boek-; en Steendrukkerspatroons", met me- dedeeling. dat door haar is besloten tot opheffing der Commissie tot op leiding van jeugdige typografen, op gericht in November 1908, als niet be antwoordend aan het doel. Gouden Jubileum. Op den lsten Mei hoopt de hoer W. van Alphen den dag te herdenken, waarop hij vóór vijftig jaar in dienst trad bij de firma Joh. Enschedé en Zonen (afdeeling binderij) hier ter stede. MOND- EN KLAUWZEER. Een veeziekte, -die in langen tijd niet in onze stad is geweest, het mond en klauwzeer, is thans uitgebroken in den stal aan de Berkenrc dosieeg no. 9, bij een varken, behoorend aan C. Bouman, Zjjlweg no. 46. PERCY GRAINGER. De klavier-avond, door bovenge- noemden pianist gisterenavond in de concertzaal van de Kroon gegeven, mag weder met gulden letteren in de annalen van onze stedelijke kunstge schiedenis geschreven worden. De eenvoudige, sympathieke figuur van Grainger zullen wij niet licht vergeten, doch nog veel minder zijn grootsch pianospel. Ilij opende zijn belangrijk program ma met Praeludium en Fuga D. gr. t. van Bach-Busoni, Zelden hoorden wij deze technisch zoo moeilijke Fuga zoo al en met zooveel kracht spelen. Dat was meesterlijk spel, slechts ©en Inleiding voor hetgeen zou volgen. Een eigenaardige tegenstelling met dit groote werk maakten composities van Grieg, hierna zoo innig muzikaal gespeeld. Wat mooie klank-effecten in „Avond in het hooggebergte" teen nummer ook voor orkest bewerkt, waarin de hobo een moeilijke solo partij heeft) en hoe teeder werd Gjendines Slaapdeuntjc („De kleine ligt in het wiegje zoo zacht. Somtijds weent en somtijds hij lacht") voorge dragen. Nog nooit hebben wij zoo pianissi mo hooren spelen aJs Grainger deed, soms dachten wij geen piano meer te hooren, doch het ruischen van heer lijke aceoorden, door weeken aanslag voortgebracht op volmaakter instru ment. Schumann's Studie voor pedaal- vleugel Op. 56 No. 6 en Brahms' Wal ter As gr. t. werden fluweel-fijn uit gevoerd. Prachtig was ook de uitvoe ring van „Triana" (een voorstad van Sevilia), een werk van Albeniz, den Spaanschen componist, die Spaan- sche dans-rhythmen en methodische eigenaardigheden in moderne harmo niseering heeft bewerkt, en eenige maanden geleden op. jeugdigen leef tijd, te vroeg voor de kunst, gestorven is. Het werd met waar vuur vertolkt en na dit nummer werd den kunste naar dan ook een warme ovatie ge bracht. Daarop gaf hij een toegift, wij mee- nen van Röntgen. Laatstgenoemde was zelf aJs toehoorder tegenwoor dig. Het tweede deel van het program ma was aan Chopin gewijd, en wel met Oktaven-Etude, Etude Cis kl. t., Mazurka C. gr. t. en Polonaise As gr. t. Heerlijk klonken de zoo warm gespeelde melodieën en zeer brillant werden de technische moeilijkheden overwonnen. Aan welken van de componisten van verschillende natio naliteiten. aan Bach, Schumann en Brahms, DuitschlandGrieg, Noor wegen Albeniz, Spanje aan Chopin, Frankrijk, nu door dezen jeugdigen kunstenaar het meest eer werd ge daan, is moeilijk te zeggen. Hij schijnt zich in lederen stijl en elke nationaliteit thuis te gevoelen. Het talrijke auditorium kon geen afscheid van hem nemen, dan nadat hij ook na het tweede deel van het programma een toegiftje had gege ven, een klein, maar zeer melodieus stukje. Aan den jongen, onvergetelijken kunstenaar werd. ook hulde gebracht in den vorm van twee lauwerkran sen. K. Benoemd. De heer P. van Eskert is benoemd tot concierge aan de school aan het Klein Heiligland. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken AERDENHOUT. Brandje. Eergisterenavond is een binnen brand uitgebroken bij den heer P. Steffers, groentenhandeiaar te Aer- denhout. De brand ontstond door het omvallen van een petroleumstel. Een kamer brandde uit, waardoor een schade van ongeveer f 240 ontstond. De spuit behoefde geen dienst to doen, daar het vuur intusschen al met emmers water gebluscht was. Alles was verzekerd. HAARLEMMERMEER. Hevige vorst. In den nacht van Woensdag op Donderdag heeft het zóó hevig gevro ren, dat zelfs de tocluen flink dicht lagen en het ijs in kleinere slooten een «likte had van 2 rijksdaaldera Men vreest, dat heel wat schade ver oorzaakt zul zijn aan de gewassen, vooral aan de pas ontspruitende ha ver-, boonen- en erwtenplantjes. Gelukkig is de bodem los en droog. Ware het tegendeel het geval, de schade zou niet te overzien zijn ge weest. Ook de vruchtboomen, die reeda hun bloemknoppen begonnen te ope nen, hebben geleden door de felle kou de, hetgeen duidelijk merkbaar is. Diefstal van waschgoed. Twee buurvrouwen, wonende aan den Ringdijk, waren zoo onvoorzich tig, hun wasch op de bleek, achter de woning, te laten liggen. Des mor gens was hun waschgoed voor het grootste gedeelte verdwenen. Men had den tijd gehad, het beste uit te zoe ken het minderwaardige had men achtergelaten. Een harde les voor beide huis moeders. In Rijnland's derde district zijn herkozen tot hoofdingeland en hoofd ingeland-plaatsvervanger de heer J. van Zijverden, alhier, en R. W. Lam- merts, te Haarlem in het zevende district zijn als zoodanig gekozen da hoeren B. Biesheuvel en J. Verkuyl Pzn., alhier. Graanmarkt. Aangevoerd en verkocht te Heofd- dorp op 6 April 1911 Witte tarwe 7 a f 7.60 per 80 kil. Haver ƒ7 30 a 7.60 per 100 kiL Rogge 4.70 a 5 per 75 kiL Paardenboonen 7 a 7.30 per 80 kilogT. Duivenboonen 9 a ƒ9 60 per 85 kilogT. Karweizaad 12 a 12.25 per 80 kilogr. ZANDVOORT. Bij den arbeider Z., alhier, is Don derdagmiddag in een schuurtje, waarin helm geborgen was, door on bekende oorzaak een begin vail brand i ontstaan, «iie door de buren met em mers water gebluscht is. De brandspuit, die spoedig te? plaatse was, behoefde geen dienst (e doen. Binnenland ENGELSCHE ZUIVELBERE1DERS IN ONS LAND. 135 leden van de British Dairy Far mers Association zullen van 6 tot 14 Mei een studie in on6 laUd maken en o.a. officieel door onzen minister van landbouw ontvangen worden. Op Zondag zal ook een bezoek aan de bloemenvelden onder Hillegom en Lisse gebracht worden. EEN KINDJE DOODGESLAGEN. Een jeugdig gehuwd mijnwerker kwam in beschonken toestand in de woning van zijn schoonzuster te Chè- vremont. Daar hij twist zocht, werd hem verzocht te vertrekken. De dronkaard greep een stuk hout en- trof het driejarig kindje, in plaais van zijn schoonzuster. Het op het hoofd getroffen ventje stierf bijna onmiddellijk. De mijnwerker is ter beschikking van de justitie te Maastricht gesteld. DE MIDDENSTANDSBOND EN DE TAR1EFWET. Doo"r het dagelijksch bestuur van den Middenstandsbond is tegen Vrij dag 7 dezer te Utrecht eene spoedver gadering van het hoofdbestuur uitge schreven, ter bespreking van maatre gelen in zake het ingediende wets ontwerp op de InvoeTrechten, door 't dagelijksch bestuur van den bond voor te stellen. SCHAATSENRIJDEN IN APRIL. Als een groote merkwaardigheid dient voorzeker te worden vermeld, dat in de nabijheid van Wolvega in den morgen van Donderdag 6 April nog door een jongen is schaatsen ge reden. KINDJE VERBRAND. Door het omvallen eener stoof be kwam het 2J-jarig dochtertje van L. Vink op het St. Jacobskerkhof to 's- Hertogenbosch hevige brandwonden, waaraan het overleed. OVERLEDEN.. De 16-jarige De Vries, die gister middag bij het sloopen van huizen aan den Luitgardeweg te Hilversum, onder neerstortend puin geraakte, 's reeds overleden. DE BORST INGEDRUKT. Te Bussum had d estalhouder \V« v. d. Haar het ongeluk bij het kee- ren met een verhuiswagen bekneld la raken tusschen de roede van eeö hooiberg en den disselboom van den wagen, waardoor hij ernstig aan de borst gekwetst werd. De man is bezweken.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1