sinatsieening verkregen liet besiuur is te weelderig ingericht; er 7.ijl) departementen welke te veel zijn en samen gesmolten kunnen wor den; 3e liet op een boen dansen iu Su riname, nl. liet ale ploeiitanker be schouwen do caoao- en daarnevens de bacovecultuur, liet bestuur had voor andere cultures moeten zorgen bij misoogst; 4o heivorming van net po litiekorps, de bevolking is als was, men kan ervan maken wat men wil; het politiekorps heelt uitstekende ele menten en daarom het willen maken tot ©en modern politiecorps. 5e er heerscht te veel dronkenschap onder de militairen; Ce de immigratie; ik was bij 't debacle op Marien burg... Pr. Genoeg: wij willen niet over oude zaken spreken. Ga voort! K. 7e vele ambtenaren zijn corrupt en on bekwaam; Se de subsidie aan de ko lonie is niet noodig, zij maakt de Ko len. Staten tot een onding; en 9e alles wat door liet kolomaal nas tuur ge- da au wordt, is te duur; b.v. de Kol on. Spoorwegen. Pr. Je plan bestond In de overrompeling der kazerne en het po litiebureau, afzetten en gevangenne men van den gouverneur en daarna Suriname uitroepen tot een repu bliek? K. J a! maar de gouv. en anderen bijzaak, daar de gouv. vrijwillig zou altreden, als ik hem den morgen na den aanval was gaan berichten, dat Suriname den vorigen nacht eene republiek was geworden met mij aan het hoofd. Tot woning zou den gouv. aangewezen worden het torengebouw ,tot ei' gelegenheid was hem naai- Ne- derl. terug te zenden. Pr. Maar als de gouv. niet goedschiks, wat hij ook niet zou doen, het bestuur wilde over geven. dan zou geweld gebruikt wor den, b.v. door hem gevangen te ne men en in de gevangenis op te slui ten, om niet van erger te spreken? IC. Alles zou zonder geweld geschie den. Pr. Ach kom! in je fantasie. IC. Het. zou in den nacht gebeuren. Pr. Je rekende ook op de hulp van :boelies, wie zou ze aanwerven? IC. jJathan was belast zijne landgenooten •daartoe te bewerken. Pr. Én denk je, dat Nederland lijdelijk zou blijven toezien? IC. Ik zou de bemiddeling idea- presidente van den nationalen :vxedesbond inroepen bij H. M. ter Voorkoming van eed© bloedige her overing. Pr. De bewapening van je handlangers zou zijn met revolvers ;en wapenstokken; boe zoo? - K. Zij die speciale opdrachten hadden (de age®- ten van politie) met revolvers en an deren niet wapenstokken. Pr Hoe vorden; 2e deel aan het ontbreken van Francken 'toe te schrijven zijn. Doelpunt H. F. C.'s captain zelf al niet, dan stelt hij zijn medespelers toch iu ieder geval in de gelegenheid liet te doen en dat is misschien wel een der grootste deugden, die een voorhoede-man heb ben kan, al wordt zij ook niet te dik wijls gevonden. Seignetle kon Man luis Francken niet vervangen, en de vleugels werkten goeddeels elk voor zich wat tegen backs als De Wolff en Serné en een keeper als IJ termark natuurlijk op een teleurstelling uit- loopen moest. De Haarlem-voorhoede deed alweer niet schitterend Mooy had wel va- kor kunnen gepasseerd worden I maar de twee goals, die gemaakt wer den, waren mooie. Het schot van Bouwmeester zoowel ais de kopbal van Hei in behoorden almede tot liet beste, wat de wedstrijd bracht. Haarlem verdiende de zege dan ook wel, maar toch mag men vooral niet tot de conclusie komen, dat de rood-blauwen nu ook werkelijk ster ker zijn. W ie nu inderdaad superieur is het is dit seizoen niet uitge maakt. H. F. C. won een wedstrijd, Haarlem won ea- een, en een dead© eindigde in een gelijk spel. De con clusie kan derhalve slechts zijn, dat de spel-kvvaliteaten van beide clubs elk aai- maar héél, héél weinig ont- loopen. De andere wedstrijden waren van weinig belang, in het Westen geen enkele eerste klasse match. In het Oosten een tweetal wedstrijden in de nfi-competitie. Het Nijmeegsche Quick speelde 1—1 tegen G. V. C. Wal Haar lem en H. F. C. hier zijn, zijn deze twee sterke clubs in liet Oosten. Ze kunnen elkaar aan, en leveren over het algemeen zeea- spannende wed strijden. In de promotie-competitie won Z. A. C. van Tubantia met 3—0. Beide clubs hebben tot nu toe de beste kan sen het volgend seizoen in de Oostelij- i ke eerste klasse te spelen. Een interessant programma wacht ons as. Zondag. Een bijzonderheid is wel, dat zoowel Haarlem als H. F. C. naar buiten trekken, en de voetbal op de Haurlemsche velden dus met door „eerste klasse voeten" in bewe ging zal worden gebracht. Haarlem gaat bij V, O C. op bezoek en H. F. C. rijdt wat verder door, gaat naar do Morwestad, om daar D. F. C. te be kampen. Zoowei Haarlem als H. F. C. heeft dus een gevaarlijken tegenstan der Haarlem zal misschien nog zou je aan de wapenstokken komen? de lastigste taak hebben. Al werd in IC. Op het politiebureau is een groot aantal en wat nog ontbrak zou W. C. Arduin dan maken. Pr. Zoo gewapend, zou er dan nog geen bloed vergoten worden? IC. Ik heb het hen streng verboden en op het hart gedrukt geen bloed te vergieten. de eerste ontmoeting aan den Sclio- tcrweg ook gelijk gespeeld opeigen veld zijn de jongere Rotterdammers hoogst gevaarlijk vooral wal de voorhoede betreft. En als het dan ni.et waait C. zal het ook zwaar Pr. Wat zou je dan doen met de am- te verantwoorden hebben. Nu kaü munitie in het kruitmagazijn te fortmen op D. F. C. in den laatsten tijd Zeolandia, wanneer je het fort had weinig aan; nu eens spelen de Doitlle- bemachtigd? IC. Daar ik dacht de ammunitie op hol politiebureau genoeg te zullen hebben, zou ik die in het kruitmagazijn aanwezig in het water laten werpen. Pr. Je idee is, dat de geheele bevolking zich kalm zou houden? IC. Alles zou in den nacht gebeuren, als men in diepen slaag lag. Men weet dat de avontuurlijke plannen van Killinger geheel mislukt zijn. Sportpraatje naren prachtig, dan weer kunnen zij nieis goeds doen. Treft H. F. C. een Doidische off-day, dan heeft zij ge makkelijk werk, in het andere geval echter dat waarschijnlijker is zal er hanl voor Je goaltjes moeten gewerkt worden. Kans op de zege blijft, voor beide Haarlemsclie clubs zeker bestaan. In het Westen spelen verder Her cules en Velocitas, II. B. S. en H. V. V., Sparta en Quick. In Den Ilnag en Utrecht, zullen waarschijnlijk de be zoekers, in Rotterdam de gastheercel winnen. In Amsterdam wordt om hel kam pioenschap van de Westelijke tweede klasse slag geleverd. Waarschijnlijk ook déze maal winnen zal Ook de tweede wedstrijd tegen de Belgen-is door Nederland gewonnen, zij liet dan ook met wat minder schit-1 dat Aja terende cijfers dan de eerste maal. 1 waar op vreemd terrein de zege wordt De Hollandsche voorhoede voorname-behaald, blijft d'ie op het eigen veld lijk toonde niet den doortastenden meest niet uit. speelvorm, die te Antwerpen zooveel - In bet Oosten een internationale succes had, en als onze Haarlemsche j wedstrijd. Oost-Nederland en West- internationaal Mannus Francken er Duitschland ontmoeten elkaar te Arn- niet geweest was, had het wel kun- hem. nen zijn, dat do „Nieuwsblad"-l>cker De volgende elftallen komen cmder mee naar 't Zuiden ecriomen was. De leiding van scheidsrechter H. J. Wil li. F. C.'or heeft zich in de beide wed-lmg tegenover el kaai- si,rijden tegen België van den meest Oost-Holland uitstekenden kant laten zien hij is F- v. Aalst (doel) ICoezen (Vitesse) de „goal-getter" hij uitnemendheid ei> v._ Meerendonk (Wilhelmina) ach- gebleken, van de acht doelpunten, ter; Ter Kuile (P. W.), .J. van Laar flie door de Hollanders gemaakt zijn, nam hij er niet minder dan vijf voor zijn rekening. Daarmee heeft hij zijn reputatie schitterend hersteldin club-malches toch deed hij in den laatsten tijd minder dan men van hem verwachten kon en mocht. De nieuwelingen De Serrière en Breda Kolff zijn niet, bijzonder mee gevallen. Zeker, zij hebben verdien stelijk werk geleverd, Kolff maakte zelfs een fraai doelpunt, maar toch kan irien zich zoo voorstellen, dat een wing ThomeeVan Berekel meer zou gegeven hebben. Inuissnhon 't zou lastig voor de commissie geweest zijn, betere plaats vervangers te vinden we hebben wel goede voetballers, maar de een steekt niet, veel boven den ander uit. Tegenover het wat. mindere sjoel der onzen stond het betere van de Bel gen. Dc Zuid-Nederlanders hadden groote veranderingen in hun elftal aangebracht, die meerendeels verbe teringen waren. Vooral het spel van den links-back Hubin trok de aan dacht, hij was inderdaad de ster van het veld. Maar niettegenstaande dat dc Belgen thans beter tegefi de Hollanders opgewassen waren, blijft tusschon de speelmanieren der beide volken een principieel verschil be- slaan. Dc Nederlanders passen liet moderne, wetenschappelijke, techni sche „short-passing" toe. de Belgen houden zich krampachtig vast, aan het verouderde trap-en-loop-systeem, dat togen hot andere stelsel nooit tot goede resultaten leiden kan, en zeker niet als men te doet?, heeft met een zoo solide achtorhoedrs aJs de Hol la ndsche. Wanneer liet Belgische elftul zijn sjieehvijze niet grondig reorganisèe- ron gaat, zal het tegen ons nooit op eenig succes kunnen bogen. En hiermee stappen we va.n Hol land— Belgió voor een jaar af i De match aa.n de Spanjaard slaan tusschen H. F. C. en Haarlem heeft, groote belangstelling getrokken. Zoo als wij voorspelden, won Haarlem met kleine meerderheid, 2—0. Dat de F. C.-voorhoede niet tot doclpun- (Vi,tesse) en N. Wijnmalen (Quick, N.) midden A, van Berekel (Quick, N.), J. van der Vuine (G. V. C.), 11. Geu (G. V. C.), Synja (Quick, N.) en Cam per Titsingh (G. V. C.) voor. Reserves G. van Laar (Vitesse) en Wijdveld (U. D.). West-Duitschland Lóhner (F. C. Münclien—Gladbach) doel Breuer (F. C. Alleinania, Aachen) en Koenen (Bonner F. V.), achter Schilling (Duishurger Sp. V.), Reich (Cólner Ballspielclub) en Schwagineyer (Düsseld. F. C.), mid den Schieffe (Cólner F. C.), Umbach (F C- M. Gladbach). H. Fischer (Duisb. F. C.), Loehmüller (Duish. F. C.) en W. Fischer (Duisb. F. C.) voor. Een interessante strijd staat den Oost-Nederlanders dus weer te wach ten. Van den afloop kunnen we niets zeggen. De capaciteiten van aldus saamgestelde elftallen zijn eenvoudig niet te berekenen. Toch komt het ons voor, dat de Hollanders een zware taak zullen hebben. Latefi zij er zich met cere van kwijten. In de promotie-competitie der Oos telijke 1ste klasse speelt Go ahead te gen Z. A. C. De laatste vereeniging zal wel winnen. ten kwam zal zeker v Rechtszpten EEN AANVARING. De stoomtrawler „Silvaien", IJ.M. 102, moest op 6 April 1910 van het Koninginuedok te Amsterdam over het. IJ door het Noordzeekanaal naar IJmuIden gebracht wo'rden. Hierme de waren door den reeder, den lieer I. Groen, directeur der stoomvisschc- rij-maatschappij „Mèrcurius", belast eenerzijds de 34-jarige, te I.Imuiden woonachtige schipper van de „Sil vaien", anderzijds een thans 40-jari- ge, eveneens te IJmuiden wonende vletterman, als particulier loods. In den namiddag van 6 April 1910, omstreeks 4 uur, voer men met eigen stoomkracht weg. De trawler liep een aardi ggangetje, ongevee'r 3 A 4 Ee schipper bevond zdch met een goed den particulieren loods in de stnur- kamer van het schip. De particuliere loods slond aan het stuurrad. Nu werd in de stuurkamer door de hooge ligging op het water van het voorschip de trawler was ongela den het uitzicht belet. Op oen 200, 250 A 300 meier kon men hierdoor niet vóór zich uitzien. Men bepaalde zich er toe, dat de schipper aan stuurboord en een ander lid der be manning aan bakboord uitkeek. Het niet plaatsen van een uitkijk op den voorsteven ha,d noodlottige gevolgen. De trawler voer plotseling aan de dekschuit D.P.M. 1700, welke zeilende was in dezelfde richting als de trawler en, evenals deze, den noordwal van het IJ hield. De dek schuit werd van achteren aan stuur boord aangevaren, bekwam dwars door een scheur, ten gevolge waar van zij zonk, De man, die aan het roer der dekschuit stond. Willem Maas, geraakte te water en verdween in de diepte, doch wist zich met groote moeite weer boven water te werken en werd toen gered door ie mand die in een roeiboot voorbij Wegens het door schuld veroorza ken dat eenig vaartuig vernield wórdt, terwijl daardoor levensgevaar voor een ander ontstaat, hebben zoo wel de schipper als de particuliere loods voor de 5e Kamer der Recht bank te Amsterdam terechtgestaan. De Rechtbank veroordeelde ieder der beklaagden tot twee weken hechtenis, tegen welk vonnis de tweede beklaag de de particuliere loods hooger beroep aanteekende; de schipper be rustte in het vonnis. Het O. M. tee- kende tegen beide beklaagden appèl aan. Het Gerechtshof te Amsterdam, dit hooger beroep behandelende, hoorde gister eenige getuigen. Daarna eischte de adv.-generaal bevestiging der vonnissen. De verdediger Mr. Asser achtte de beklaagden niet aansprakelijk en con, cludeerde tot vrijspraak. ONEERLIJKE BRIEVENBESTELLER. H. K., 47 juur, brievenbesteller te Rotterdam sLoiid voor de rechibunk aldaar terecht wegens diefstal van een brief, hem ter bezorging toever trouwd. Beklaagde ontkende, maar 4 1/20 loten (lor Stuatslulerij, die in den brief zaten, wa.reu op hem bevonden. 't O. M. eischte 6 maanden gevan genisstraf. Letteren en Kunst TII1EME-FONDS. Dit jaar is de vanwege het D. A. Thiuuie-fonds beschikbaar gestelde prijs (een gouden medaille of f 300) „aan den Nederlandsehen schrijver of schrijfster van een in Nederland gedirukt en uitgegeven boek of reeks van geschriften, uitmuntend op het gebied van kunst, onderwijs en Ne- derlaudsche fraaie letteren" toege kend aan den dichter C. S. Adama van Seheltcma. „DE MOLEN" VAN REMBRANDT. IJe Times deelt thans mode, dat de kooper van bovengenoemd schilderij de heer Widener is uit Pennsylvania. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. liKüibZUisiiiJilf'J Van ïngozonduii utukken, geplnatst of niet gnplaatst, wordt dc kopie de® inzender aie! teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Rcójctie rioh niet anircpnik-lijk. iiemengci Nieuws DE DOCUMENTEN-DIEFSTAL. Ingevolge een klacht, die 18 Fe bruari van dat jaar door den Fran- schen minister van Buiteniandsche Zaken werd ingediend, is er een on derzoek ingesteld om uit te maken, wie er zich schuldig hadden gemaakt aan verstrekking en verduistering van documenten, die aan hel Fran- sche ministerie van Buiteniandsche j Zn ken thuis behooren. Het onderzoek heeft geleid tot de aanhouding op 31 Maart van den leerling-consul René Rouet., werkzaam aan het ministerie van Buitenlandse!# Zaken, en twee andere personen. Mannon en Peilier geheeten. Huiszoekingen bij deze menschen gedaan, hebben der justitie aanleiding gegeven hen alle dirie ge vangen te houden. De zaak wordt nogal stil gehouden, maar het schijnt vast te staan, dat de veelbelovende leerling-consul kans gezien heeft, 's avonds verzegelde pa- j pieren uit het ministerie mee naar zijn huis te nemen, waar er dan voor zijn handlangers kopie van werd ge nomen. Den volgenden ochtend lagen de stukken weer op hun plaats. Het onderzoek der justitie is thans nog in vollen gang. Minister Cruppi heeft, zoodra het schandaal beleend werd, maatregelen doen nemen om te voorkomen, dat Jongmaatjes als leerlingen-consul en lagere ambtenaren bij hun werkzaam heden op het ministerie kennis kun nen nemen van gewichtige re gee- ringsstukken. EEN GROOTE UITSLUITING. Uit Mannheim worclt bericht, dat de uitsluiting in het Mannheimcr ha v(meebied nu ook uitgebreid is tot de Tbeidors in de hout-industrie, nadat de onderhandelingen tusschen pa troons en werklieden tot geen resul taat hadden geleid. Het aantal uilge- slotenen bedraagt thans meer dan 5000 personen. SPOORWEGONGELUK. Bij de treinbotsing te Olezagoitia bij Painpelona zijn zes personen ge kneusd. CASTRO. Het te Caracas verschijnend dag blad „EI Universal" maakt een tele gram uit Cadiz d.d. 12 Maart open baar, waarbij bericht wordt, dat Cas tro bedenkelijk ziek te Teneriffe ligt, en dat zijn toestand bezorgdheid in boezemt. DIENSTBODENNOOD. Te Salein, in den Staat Oregon, is de dieustbodennood zóó hoog geste gen, dat dezer dagen twee dienstbo den daar zich aan den meestbiedende hebben verhuurd. Sport eu Wedstrijden DAMMEN Gister werden te Utrecht de vijfde en zesde partij gespeeld van den dam- wedstrijd Weiss—Hoogland. De uit slag van 5 was remise en partij 6 werd door Weiss gewonnen. De stand is dus nu Weiss gewon nen 1, Hoogland gewonnen 0, remi- SCHAKEN. SPEYER-TE KOLSTé. De vierde partij van den wedstrijd Speyer—Te Kolsté heeft Speyer ge wonnen. VRIJE DAGEN IN IIET ZUIVEL BEDRIJF. M. de Red.! In uw blad van 22 Maart j.l. is een a'rtikel opgenomen onder het op schrift: „Meer vrije dagen", waarin enkele bezwaren worden opgenoemd, die de patroons hebben tegen het uit breiden van het aantal vrije dagen voor het personeel der melkinrichtin gen hier ter stede. Een van deze is dat verschillende knechts een wijk moeten bedienen, waardoor soms vergissingen worden gemaakt. Laten wij nu eens aannemen, dat zulke vergissingen werkelijk worden gemaakt, da® is dit het gevolg van 't minder bekend zijn van den plaats vervanger mei de wijken. Dit bezwaar wordt niet vergroot maar eerder verkleind, door het uit breiden van het aantal v'rije da gen. Immers de plaatsvervangers zullen dan vaker in de verschillen-1 de wijken komen en dan beter mee op de hoogte raken. Een ander bezwaar wordt ge noemd, het aanstellen van meór per soneel, bij uitbreiding der vrije da gen. Laat ik direct zeggen, dat de be wering ,dat de Sierkan 4 man meer personeel meeir 2011 moeien aanstel len. sterk is overdreven. Aan genoemde inrichting werkt pl.m. 60 man. Voor oen Vrijen dag in de 30 dagen, die daar bestaat, zij® 2 reserve-wijkknechten noodig. Bij invoering van een vrijen dag in de 20 dagen, zou dit aantal met één moeten worden vermeerderd. Een dergelijke opoffering zou ruw herekend hoogstens beteekenen een verhooging van het onkosteneijfér met 1/30 cts. per liter. Daarmee kan gekocht wonde® een stuk levensvreugd voor 1 personeel, het zal het werk minder afmattend maken. Het spreekt wel van zelf dat het werken" met oververmoeid personeel, met zich sleept meerdere ziekte, wat voor een melkbedrijf, uit hygië nische overweging niet wenscheiijk is. Uwe redactie schrijft, dat de melk bedrijf arbeiders wel eenig succes met hunne actie zullen hebben. Ik hoop dat u gelijk krijgt. Op de conferen ties, die ondergeteekende met de pa troons der inrichtingen had, werden geen positieve toezeggingen gedaan. ik hoop, dat wij spoedig kunnen melden, dat unaniem aan het ver zoek omtrent vrije dagen en vacantie- dagen is voldaan, in het belang der arbeiders en van het bedrijf. Dankend voor de plaatsing, P. H1EMSTRA, Secretaris Ned. Bond voor Arbei ders in het Landbouw- en Zuivel bedrijf. ïv Echt (natuurlijk) 'si ERSER ZOUT 60 cent por liacon. Niervergiften ontrooven den lijder zijn gezondheid, geluk en leven. De nieren zijn de belangrijkste or ganen van het lichaam, omdat het bloed filtreoren. Wanneer zij ge zond zijn, dragen zij zorg voor de afscheiding van alle vloeibare onzui verheden uit het liclia.ni. Zij zij daar entegen ziek, dan is het geheele li chaam ziek, omdat het bloed de on zuiverheden op zijn weg door het li chaam medadraagt en ziekte in plaats van gezondheid en kracht met zich brengt. Duizeligheid, 'rugpijn, rheumaliek, schele hoofdpijn, waterzucht, ont steking van de blaas, hevige lenden pijn bij het bukken, slapeloosheid, enz. worden veroorzaakt door de on zuiverheden in het bloed, die de nie ren er uit hadden dienen te verwijde ren. Een goede gezondheid kan slechts verkregen worden, wanneer deze belangrijke organen gezond zijn. Het bloed moet frisch, rein en zuiver zijn. Foster's Rugpijn Niere'n Pillen ge nezen de nieren en verwijderen de ziekte-verwekkende stoffen. Zij ge nezen de gevolgen van zwakke of zieke nieren, doordat zij de nieren genezen. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster dient voor te komen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Haarlem verkrijgbaar bij de hee- ren J. J. Göppi'nger, Groote Hout straat 147a; en K. van Eden, Spa Ur ne 38. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel A f 1.75 voor één, of f 10— voor zes doozen. J Het st. Pollux vertrok 7 April vup I Rotterdam naar Patras, j liet st. Stella vertrok G April van Malta naar Patras. Het st. Apollo vertrek 7 April van I Amsterdam naar Koningsbergen j Het st. Loda vertrok 7 April v. Am sterdam naar Kopenhagen. Het st. Tellus vertrok 7 April van Amsterdam nunr Rotterdam. HOLLAND—A MEP ÏR A-LIJN. Het st Gorredijk, van Rotterdam naar Philadelphia, arriveerde 6 April te Boston. Het st. Potsdam, van New-York n. Rotterdam, passeerde 7 April 8 uur voorin. Wight.. KON. HOLL. LLOYD Het st. Zeeland.a, uitreis, vertrol 6 April van Boulogne. KON. WEST-1ND. MAILDIENST. Het st. Prins Willem I vertrok April van Paramaribo naar Amster dam. i l©er 1* Burgerlijke Stand HILLEGOM. BEVALLEN W. M. van Rooden, geb. Bakker, d. II. M. E. Weijers, geb. Bos, d. M.. P. Kauffman, geb. Voges, z. C. K. van Dijk, geb. Tyms, d. OVERLEDEN A. Peters, 68 j. SCHOTEN. BEVALLEN M. P. Zegwaart, geb. Kamer, <1. WIJK AAN ZEE EN DUIN. BEVALLEN G. van Eerde, geb. Wetering, z. A. de Wildtj, geb. Koot, d. H. Eij- kmg, geb. Gerrits, z. SPAARNDAM. ONDERTROUWD C. de Vries en J. Klop. BEVALLEN M. L. de Zwart, gel). De Vliegeire, d. ILAARLEMMERMEER. ONDERTROUWD J. Beets en A. Haspels. A. Pol derman en S. de Wilde. C. Oppe- laar en N. A. Biemond. GETROUWD K. Metz en J. J. Kemp. J. v. d. Voet en M. van Rhijn. BEVALLEN M. Brand, geb. Bakker, d. T. W. Bras, geb. Witte, z. A. Baars, geb. Koers veld, d J. Hoogland, geb. Boon, d. W. J. Wubbe, geb. Ten- wisse, z. T. Vastenhout, geb. Zoet, z. F. vaat Gelderen., geb. Been, z. ,T. von Wier in gen, geb. Vreken, 2 d. M. Vastenhout, geb. Uithoven, d. C. den Boer, geb. Combée, d. A. Spaargaren, geb. Kochein, z. C. M. Hoogkamer, geb. Van Leeuwen, z. J. Groene weg, geb. Groeneweg, z. OVERLEDEN A. Lanser, 71 j. J. J. Schüiihage, 11 mnd. II. v. d. Luit, 9 mnd. B. Munnik, 1 j. dagelijks een likeurglaasje Dr. HOMKEL's Haemato- gen onmiddellijk voor don hoofdmaaltijd I Uw eetlust wordt flinker, uw zenuw stelsel versterkt, de loom heid verdwijnt en heel spoedig zult gij U lichame lijk prettig gevoelen. Waar- S schuwing 1 Men verlange f uitdrukkelijk den Dr. HOMMEL. ONBEKENDE STUKKEN 2e HELFT MAART 1911. Brieven Binnenland. Mej. C. Bengeling, Amsterdam; Carronel, Mej. J. v. Dijk, Mevr. Krab bendam, G. L. T. Oeksner, J. Rijk, Kantoor de Mpij. Tolhuis, Generaal Hoofddirecteur, 's Gravenhage; Mej. A Verdoes, id.; L. Dekker, Haarlem; Hagenbeek, Arnhem; .1. C. Kraal, Haarlem. T. Veneton. id.; M. de Bruyn, Heemslede, D. Hartog, Rans- dorp, Mevr. Wichert, Rijperweg, Roo- senco, Rotterdam, Ligterink, Utrecht, Roosenco, Rotterdam, Briefkaarten Binnenland. Mej. Mr. J. W. v. Groningen, Wol- terbeek Miller, J. den Adel, Am sterdam, Mevr. Finken Haver, Kolo nie Nieuwendijk, G. Ledones, Mej. N. Rutten, Berta Visser, Mej. J. de Vries, Mej. M. Soest, 's-Graveohage, H. v. Gils, id.; Mevr. C. L. Kemper, id.Jeane Boelee, Haarlem, Mej. Hen driks. Mej. Wed. v. rt. Meulen. D. Nijhuis, v. Riel, Mej. C. v. Tuet, W. v. d. Leur, Rotterdam, G. v. Viersel, Schalkwijk N. H. Brieven Buitenland. Leon Duprou, Hcimbourg, Th. Po- wys Heape, New Castle Tyne. Briefkaarten Buitenland. P. C. Rees, Dresden, M. Zimmer, Fürth Bagern; J. M. Cramer, Deutsch land, II. P. Glastra, Rio de Janeiro, Mej. J. Lugfc, Shanghai, Pauline Kinïz Stuttgart. Stooiuvaartberichten STOOMV -MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Het st. Bali, uitreis, is 6 April Kaap Roca gepasseerd. Het st. Koning Willem III, thuis reis, vertrok 6 April van Lissabon. Het st. Koningin Regentes (thuis reis) passeerde 7 April Ouessant. net. st. Sumatra (thuisreis) vertrok 7 April van Marseille. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Het st. Kawï, thuisreis, vertrok 6 April van Colombo. Het st. Kediri vertrok 3 April van Padang naar Rotterdam. Het st. Tambora is, volgens draad loos via Scheveningen ontvangen be richt, gisternacht 1 uur Kaap Boni- lacio gepasseerd en weTd gister nam. 4 uur te Marseille verwacht. KON. NEDERL. STOOMB. MIJ. Het st. Clio arriveerde 6 April van Syracuse te Carthngena. Het et.. Diana arriveerde 7 April van Neufahrwasser te Pillau. Het st. Flora vertrok 6 Aprü van Neufahrwasser naar Amsterdam. Het st. Helena vertrok 6 April van Stettin naar Amsterdam. Het st. Minna Schuldt, van Valen cia naar Amsterdam, passeerde 5 April Sa gres. Het st. Minerva vertrok 7 April van Rotterdam naa'r Napels. Het st. Niobe vertrok 6 April van Bordeaux naar Amsterdam. PREDIKBEURTEN ZONDAG 9 APRIL. EGLISE WALLONNE. 9 1/4 heu.r©8, Ecole du Diinanche. 10 1/2 heures, Mr. Martin Dupont Confirmation des Calechuinènes. GEREFORMEERDE KERK. (Red. Uude Gracht;. Voorin. 10 ure, Ds. Mulder, 's Avonds 5 1/2 ure, Ds. Mulder. EBEN-HAëZER KERK. (Klein-Heiligland). Voorin. 10 ure, Ds. Tibben. 'b Avonds 5 1/2 ure, Ds. Tibben. CHR. GEREF. GEMEENTE. (Zuiderstraat). Voorin. 10 ure, Godsdienstoefening 's Avonds 5 1/2 ure. Godsdienstoe fening. NUORDERKERK (Ridder-straat). Voorm. 10 uur, Ds. Ringnalda. 's Avonds 6 ure. Dezelfde. LUTHERSGHE KERK. Voorm. 10 ure, Ds. de Meijere. Bevestiging van nieuwe Leden. KERK UGR VEREEN. 1)0 )PS- GEZINDEN. Voorm. 10 ure, Ds. B innerts. II. Avondmaal, 's Avonds 7 ure, Ds. Planten ga. Dankzegging. REMONSTRANTSLH- GEREFORMEEKDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Haentjens. Inzegening van Lidmaten met Koorgezang. Geen Zondagsschool. KERK DER HiioE.'ERGEMEENTE. Palmzondag. Voorm. 10 ure, Ds HellStröm. 's Avonds 6 ure, Ds. Hellström. Zangkoor en Kinderkoor, 's Avonds 7 1/2 ure, Ds. Duyven dak, Luth. pred. te Schiedam. H. Avondmaal voor het Ned. Luth. Genootschap. Maandag Dinsdag, Woensdag en Donderdag 's Av. 8 ure, Lezen der Lijdensge schiedenis van onze® Zaligmaker. VEREEN v VRIJZ, HERVORMDEN, NUTSGEBOIJW, Zijlstraat 48-50. Geen dienst. GEMEENTE VAN GEDOOPTE CHRISTENEN, Locaal: Stoofsteeg 6, Haarlem. Voorm. 10 ure, de heer K. Kuipers, Reizend Prediker. Namiddags Ti ..ie Z.oidaos'cfiaoL 's Avonds 6 ure, de heer K. Kuipers, Maandagavond 7 1/2 ure, Meisjes- vereeniging. Woensdagmiddag 2 1/2 ure, Kleine Meisjes-vereeniging, Donderdagavond 8 ure, Jonge doch- tersvereeniging. EVANGEI.ISATTEGEROUW. Jacobijnestraat 26. Voorm. 10 uur, de heer H J. Bosch, 's Middags 12 uur. Zondagsschool, 's Avonds 6 uur, H. J. Bosch. Woensdagavond 8 uur, Naaikrans. Donderdagavond 8 1/2 uur. Bid stond. EVANGELIE-SAMENKOMST. Maandagsavonds 8 uur, Vooruitgangstraat 117 zw., de heer C. R. van Leeuwen E. D., van Am sterdam. BENNF.BROFK. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth V. Wijk. BF.VERWTJK- Voorm. 10 ure, Ds. Van Bemmel.- Bevestiging van lidmaten. r)0< >PS EZ i N P E G P M F RN TE. Voorm. 10 ure, Ds. van Calcar, EVANG LHTHERSCHE GRMF.ENTB Voorm. 10 ure, Ds. van Kleeff. BLOEMENDAAL. 'Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen. HEEMSTEDE. Voorm. 10 ure, Ds. Wolters. Bevestiging van nieuwe Lidmaten. HOUTRTJK FN POLANKN. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. SANTPOORT. Voorm. 10 ure, Ds. Paré, Emer. p'red. te Haarlem. Bevestiging van nieuwe Lidmaten. EVANGRv 'SATTE. Voorm. 10 ure, Ds. Kampstra. Directeur van het D>. conessenhuis te Haarlem. SPAARNDAM. Voorm, 10 ure. Ds. Baljon. VELSEN. Voorm. 10 ure, Ds. De Sopper, WIJK AAN ZEE EN DUIN. Voorat. 10 ure, Ds. Berkelbach van der Sprenkel. IJMUIDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Creutzberg. Bevestiging van nieuwe Lidmaten, 's Avonds 5 ure, Ds. Creutzberg. Voorbereiding v. h. II. Avondmaal. DOOPSGEZ. GEM. en PROTESTAN TENBOND. Voorm. 10 1/2 uur, Ds. E Pekema. ZANDVOORT. Voorm. 10 ure, de heer Koopman, Godsdienstonderw. te Amsterdam* Doopsbediening.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 10