NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 26e Jaargang. iNo. 6Ö6U Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 12 APFIL 1911 A HAARLEMS ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente)„1-30 Franco per post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 H n de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIE N: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. AdvertentiCn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Teleohoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 13 APRIL. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 2—3 uur. Kruisstraat 45: Tuberculose-muse- uu, geopend van 2—5 en 7—9 uur. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden on re lezers een artikel „Kunst san den Werkenden Stand' in de rubriek Om Ons Heen. NOG EENS DE MOORDAANSLAG. Het gebeurde bij de firma Gönner- mann Co. geeft wel aanleiding tot een kleine nabetrachting. Al moge het waar weren, dat Rön- fan/, geen gemakkelijke persoonlijk heid was, vergeten mag niet wonden, dat de positie van werkmeesters, chefs meesterknechts, of hoe men hen noe men wil, dikwijls zeer moeilijk i: Bovendien is de aanslag daarmee In 't geheel niet verontschuldigd. Het zou een zonderlinge wereld worden, waarin iemand die met drift of wrok vervuld is, maar dadelijk naar mes of revolver grijpt, om zijn eigen rech ter te wezen. In dit verband is de verontschuldi ging van den dader, dat hij de revol ver niet gekocht heeft om te dooden, maar om Ronfanz en le Noble vrees aan te jagen, onaannemelijk. Wie dat doen wil, laadt het wapen niet met zes kogels en Koelemij kon toch ge noeg weten van de werking van een re\olverkogel, om te beseffen, dat hij een hoogst gevaarlijk wapen in de band had. Wij maken deze opmerkingen aller minst om den dader te bezwaren, maar omdat het ons voorkomt, dat nu en dan de groote ernst van dergelijke daden uil. het oog verloren wordt, wanneer de gevolgen niet doodehjk zijn. Waarschijnlijk zullen beiden, Ronfanz en le Noble, er het leven af brengen, of zij niet oen blijvend onge mak zullen overhouden, kan nog nie mand zeggen. Maar zelfs wanneer dat niet zoo is en de menschen «enige weken met den schrik en pijn blijken te zijn vrij gekomen, dan is dat nog geen reden om het hoogst afkeurenswaardige van Koelemijs daad weg te doezelen met zijn drift of het muider goede humeur van den werkmeester. Het geldt iiier een openbaar belang van de grootste beteekenis dat wij van elkander zelfbeheersching blijven eischen en een woeste daad als dus niet weekjes ergoelijken. Met verbazing hebben wij dan ook gezien, dat de dader niet in voorloo- pige bewaring gebleven, maar na het verhoor weder op vrije voeten gelaten is. Dit achten wij èn in theorie èn in practijk verkeerd. In theorie omdat het toch inder daad verschrikkelijke van het feit, daunnee in de oogeu vuu anderen wordt verminderd ou in de practijk, omdat er dan al geen gevaar moge beslaau voor herhaling, toch wel de gelijk voor de mogelijkheid, dat Koe lemij zich, wanneer dc hevigheid van het eerste berouw voorbij is aan zijn 6lrof onttrekt door de vlucht te ne men. De moderne beschouwingen over misdrijf en straf komen ons zeer be langrijk voor. maar tot al te groote zachtmoedigheid behooren wij ons bij «en zoo ernstig feit niet to laten ver lokken. BLOEIENDE BOLGEWASSEN. Het Weekblad voor Bloembollencul tuur bevat de algemeene bepalingen en voorwaarden tot mededinging /oor dc tentoonstelling van bloeiende bolgewassen van 2022 December a s. te Haarlem te houden. ONGEVALLENVERZEKERING. Tot griffier bij den Raad van Be roep, te Haarlem, is benoemd mr. L. J. v. Toulon van der Koog thans tijde lijk belast met de waarneming van dit arnbL Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij:: Een schooltasch met inhoud. C. Thoolen, Schouteusteeg 5. Een rozenkrans, C. Teeuwissen, Gierstraat 48. Een ketting met gouden slot, H. P. Brink, M. v. Heemskerkstraat 50. Een hoepel, M. Vonk, Holsteeg no. 12 rood. Een schroevendraaier, W. Reymer, Zoetestraat 13. Een blouse, A. de Nijs, Haariem- morliedestraat 23. Een huissleutel, aan het Bureau ▼an Politie. AANBESTEDING DER GENIE. Hedenmorgen werden ln het Nuts- gebouw de volgende aanbestedingen voor de Genie gehouden Bestek No. 83, een verving van mili taire gebouwen en werken te Haarlem en van het westelijk front der stelling van Amsterdam en te IJmuiden. (Raming 2330). ingeschreven werd als volgt E. de Kloe, Alblasserdam, 2234. Gebr. Van Essen. Hendrik-Ido-.Am bacht, 1899. W. J. Bruins, Haarlem, f 2180. C. Ponsen, Beverwijk, 1860. H. Doesburg, Utrecht, /2179. A. II. Schenk, Haarlem, 2150 C. Landzaat, Utrecht, /2300. P. H. v. d. Bosch, Heeinstede, /1945. H. Ooms' Nieuwcndam, /2249. S. Goldsteen, Haarlem, f 1999. Bestek No. 90 liet eenjarig onder houd van de militaire gebouwen en werken van het gedeelte van het Wes telijk front der stelling van Amster dam, bij IJmuiden. (Raming f2190). Ingeschreven werd als volgt G. Rings, Santpoort, f2048] J. H. van Wageningen, Spaarndam. f2100. J. Henneman, Heemskerk, f2170. D. Middelkoop, Haarlem, f2350. P. Rings, Santpoort, f2130. P. Heeren en Zn.. IJmuiden, 2007. Bestek No. 105 Het eenjarig on derhoud van de militaire gebouwen en werken te Haarlem, Overveen en Schoten. (Raming 17440). Ingeschreven werd als volgt D. Middelkoop, Haarlem, 18.520. D. R. de Jong, Haarlem, f 18,200. Kaub en Bierboom, HaarL, 17.120. M. v. Ommeren, Haarlem, f 18.287. J. S. van VeldJiuysen, Haarlem, f 18.690. Th. M. van Deur sen, Haarlem, 18.495. L. H. van Essen, Halfweg, f 18.990. J. H. van Wageningen, Spaarndam, f 17.600. Verbetering. Uit het politierapport Is ons nader gebleken, dat bij de auto-aanrijding op 6 April, niet de automobiel van den heer Teixeira de Mattes is be trokken geweest, doch de G 2527 van den heer De Vries, te Heemstede, be stuurd door J. de H. DE BOUWVAKARBEIDERS. We vernemen, dat do Patroonsver- eeniging der bouwvakarbeiders aan de verschillende vereenigingen, thans ook aan de pas opgerichte Grondwer- kersvereeniging, heeft voorgesteld, met ingang van 1 Juli een collectief arbeidscontract aan te gaan vooi jaren. De 10-urige arbeidsdag zou dan gehandhaafd blijven en het loon voor arbeiders van 23 tot 55 jaar 27 cents per uur bedragen. De leeftijdsgrens naar boven ai nieuwigheid. De patroons achten die noodig, at vaak arbeiders, ouder dan 55 jaar, niet meer geheel geschikt zijn voor hun werk. Dit beteekent echter niet, dat men ouderen en ook jon geren die geschikt zijn, dit hoogerc loon niet zal geven. Het loon is thans 25 cents. De werk lieden vragen gedurende korten tijd 27 cents en verder 28 cents per uur. Door het dobbelen. De loopjongen W. S., die ten decle van een schoenen win keiier ln de Zijlstraat te veel geld op een kwi tantie en geld op een valse he kwitan tie had geïnd, heeft bekend bet geld te hebben verdobbeld. Raadsverkiezing. In de gisteren gehouden ledenver gadering van den Bond van Vrije Liberalen, afdeeling Haarlem, is be sloten bij de aanstaande Gemeente raadsverkiezing de candidatuur van Dr. W. E. Merens te steunen. Toch melk verkocht De melkboer J. B. van Kessel, te Schoten, die onder bijzonder politie toezicht staat, omdat in zijn woning diphtheritis heerscht, heeft gisteren toch melk afgeleverd en is daarom in het Kenaupark bekeurd. De zaak is, dat Van Kessel wel zijn mcJk rechtstreeks van de boeren door derden naar de klanten zou mogen i brengen, wanneer die melk niet in zijn woning kwam, en hij zelf niet inraking kwam met de melk. Maar dit laatste heeft hij niet ge daan. Hij liet een 14-jarigen jongen de melk uitventen, doch was daarbij zelf tegenwoordig. „Maarten Luther", ln de gisteren gehouden vergade ring van de werkliedenvereeniging Maarten Luther" werd als 2de secre taris gekozen de heer J. van Norden Jr. Als afgevaardigden naar de twee de jaarvergadering van het Ned. Lu- thersch Werkliedenverbond, die te Schiedam gehouden zal wurden, wer den gekozen de heeren M_ de Clerck en J. H. Niemöller, Kamer van Arbeid. Door het bestuur van het Haar lem sch Arb. Secretariaat zal met de betrokken vereenigingen worden ge confereerd inzake de verkiezing voor de Kamer van Arbeid voor de Bouw bedrijven. De afdeeling Haarlem van den Bond van Kantoor- en Handelsbedien den trad aLs lid tot het H. A. S. toe. Naar het concours. De muziekvereeniging Lourens Jansz. Cosier, directeur de heer K. H. Kerkhoff, neemt deel aan het na tionale concours voor harmonie- en !i fanfarekogisen, in Augustus a.a te Krommenie te houden. De vereeni- ging komt uit in de 1ste afdeeling en moet 2 verplichte nummers uitvoeren, namelijk Ouverture Don Juan, van Mozart, en de Onvoltooide Symphonie van Schubert; waarlijk geen lichte nummers vóór een dilettanten-veree- niging. Voor snoeper ij. Een 12-jarige en een 9-jarige jon gen hebben lood weggenomen van een perceel aan den Harmenjansweg. Zij hebben bekend, dit lood verkocht en het gold versnoept te hebben. J u b i 1 17 Mei a a hoopt de heer J. Fibbe, chef de bureau aan de Centra le Werkplaats der H. IJ. S. M., den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar bij de maatschappij ln dienst trad. W ij k d i a k o o n. Inplaats van den heer Brussce, die naar Amerongen vertrekt, is tol ijkdiakoon bij de Ned. Herv. Ge meente alhier benoemd de heer Knij per, verpleger aan het gesticht Meer en Bosch, te Heemstede TUINBOUWW INTERCURSUS. Maandagavond werd de openbare slulttngsles van den tuinbouwwtn- tercursus alhier, gegeven, ten over- n van den Rijkstuinbouwli en de Commissie van toezicht. Aan 17 leerlingen van het tweede jaa'r kon eéü getuigsclirift voor het trouw en met vrucht volgen der son worden uitgereikt, 23 leerlingen werden naar de tweede klasse vorderd. Donderdag a.s. maken de leerlingen van de 2e klasse eeh excursie haar de tentoonstelling te Boskoop onder leiding van het hoofd van den cur sus, den heer C. H. Geevers. R. K. KIESVEREENJGÏNGEN. De vergadering van R. K. Kiesver enigingen in Noord-Holland zal den 24sten April te Haarlem gehouden worden. De heer Bruna, redacteur van „Het Centrum" zal alsdan eene lezing houden. ZANGWEDSTRIJDEN. 'Aan de zangwedstrijden van Euter pe, te Amsterdam, nemen o.a deel Tweede afdeeling gemengde koren A Zang eu Vriendschap, van Vetser- oord Kunst na arbeid, van Zand- voort, en Euterpe, van Haarlem. Tweedo afdeeling gemengde koren B St. Caecilia, van Velsen. Eerste afdeeling gemengde koren Ouder Ons, van Haarlem. Derde afdeeling mannenkoren B Excelsior, van Beverwijk, en Kunst door oefening, van Haarlem. Tweede afdeeling mannenkoren Kunst na arbeid, van Haarlem. Van 't Kantongerecht AANGIFTE DOEN! Gijsberius v. d. P. te Schoten slachtte op 28 Februari van dit jaar een zieke koe, die niet langer het le ven kon gelaten worden. De man had evenwel vergeten daarvan ter secre tarie bij den burgemeester aangifte, te doen. „Ik wist het niet," zei v. d. P. ik was geheel te goeie'r trouw." „Dat geloof Ik wel", zei Mr. Thö- ne „maar de plaatselijke verorde ningen moet ge kennen, en die nale ven." De ambtenaar eischte f 3 boete, subs. 1 dag hechtenis. GEEN VERLOF. De bejaarde tapper B. van B. hield op 21 September van het vorig jaar in een schuur op een hoeve onder Haarlemmerliede en Spaarnwoudo in den Houtrakpolder, een verlof-zaak je. Dat wil -zeggen, het zaakje dreef hij wel, maar het verlof ontbrak. Ver lof had hij voor het omliggende ter rein, niet voor de schuur. Het was xoo koud dien dag, sel beklaagde, det ik het buiten niet uit kón houden. Daarvoor verhuisde ik maar naar de schuur, heelemaal niet wetend, dat het niet mocht. Maar Mr. Thóne vveee er op, dat een tapper toch we! in de eerste plaats de Drankwet dient te kennen. De eisch was f 5 boete subs. 2 da gen. De boete was hoog genoeg vond de lapper. 't Is tegenwoordig toch al zoo moeilijk iets te verdienen, en als ze je nou nog zóó... De rest ging verloren. Tegen twee andere Houtrijk- Polaners J. P. en R. K. werd wegens een zelfde feit f 5 boete subs. 2 da gen geélschL HOUTSNIJDEN. Dat is anders een onschuldig tijd verdrijf. maar 't volgend geval be wijst. dat ..houtsnijden" ook wel strafbaar zijn kan. De bekende strooper Roel B. sneed op 31 December twijgen uit eiken hakhout te Bloeme'ndaal zonder daar op t minste recht te hebben. Bekl. zei alleen wat doode takjes te heb ben opgeraapt, maat Gerrit de Veer, die 't procesverbaal opmaakte, ver klaarde anders. Hot mes had deze zelfs in B.'6 hand zien flikkeren. De eisch was 5 dagen gevangenis straf. DE EX-HUZAAR. De ex-huzaar S. K. heeft zooals we vroeger reeds meldden ook in onze goede stad Haarlem een oploop veroorzaakt, wegens het in „uni form" luide aanbevelen van een geel gekaft bpekje, met den 6ensationee- len titel „onschuldig veroordeeld.". De man moest heden terecht staan, riiaar was niet verschenen. Zeker verkondt hij den volke in een andere 6tad zijn onschuld! Mr. Van Lier eischte f 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. MET DE ZEGEN. J. B. R., W. H., A. A en J. G. P. stonden terecht te'r zake van het vi&- schen met een zegen in het Noorder- Spaarne, zonder dat zij daarvoor vergunning hadden. Op 9 Maart w dat gebeurd. Beklaagden hielden stijf en strak hun onschuld staande. Ze hadden in rlo Delft gevischt zei de oude be kende R. en dat mochten De veldwachters Boorsma en Naa- ta hadden de feiten echter duidelijk geconstateerd. De eisch luidde tegen elk f 10 boete subs. 2 dage'n hechtenis. STAPVOETS RIJDEN. Time is money. Dit Engelsche spreekwoord is zeer zeker ook op een paardentram toepasselijk. Maar toch willen wij een verzoek aan de Direc tie doen," om dit op éen punt niet al te strak door to voeren en aan koetsiers te gelasten, om vóór het schuthok van perceel Groote Hout straat 55 even stapvoets te rijden. Daardoor toch zal het gevaar voor on gelukken veel geringer worden. Hedenmorgen werd bijna een jonge tje het elachiofier van het snel pas- seeren van het schuthok door de paar dentram. Gelukkisr kon het nog juist bijtijds vóór de tram worden weggetrokken. Uok herinneren wij ons nog heel goed het ongeluk, dat een voorbijgan ger overkwam, toen een schuthok was geplaatst voor perceel 51. De man geraakte zoodanig tusschen schutting en tram bekneld, dat hij ernstige inwendige kneuzingen en een sleutelbeen-breuk bekwam. Om deze an dergelijke ongelukken te voorkomen, zal het zeker raadzaam zijn bijtijds maatregelen te nemen. Willem Andriessen. Zaterdag heeft Willem Andriessen liet groote muziekwerk, dat hem voor de Utrechtsche lustrumfeesten opge dragen was, beëindigd. Van 27 De cember tot 8 April, dus slechts drie- en-een-halve maand, heeft hij gear beid aan een compositie, die 425 blad zijden beslaat, ongerekend nog de schets van 80 bladzijden. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). lijksche keuring. Een zilveren me daille werd toegekend aan den heer Jac. C. Groenewegen, te Santpoort, voor 12 Acalypha hesp i da, 15 Spirea (Queen Alexandra) en 24 Acacia pa- radoza. HAARLEMMERLIEDE c. a. De eerste gevallen van mond- en klauwzeer in deze gemeente zijn ge constateerd onder het rundvee van den veehouder J. van den Berg, aan den Schalkwijkenveg. De heor H. S. Knoop Jr., ambte naar ter gemeente-secretarie ulhier, is ais zoodanig (klerkj benoemd te Velsen, waar zich meer dan 50 solli citanten hadden aangemeld. SLOTEN. Mej. G. H. v. d. Wal is geslaagd voor het examen nuttige handwer ken. BEVERWIJK. Gisteravond 7 uur ontstond er een hevige brand in een der woningen, gelegen bK het keetahuis van nW naar' WUkLÏ'ze.Du'Ehtóï Jg111" het nrbeidKon- omringd door 4 tuinderswoningen. In j een deier weid, waarschijnlijk ten n. Aa„ de meubelfabriek van Gebr de gevolge v«n een schoorsteengobrek. M„ Qan de Mi.lenbeekstraat (e Am- ■uur ontdekt, dat zich snel uitbreid ^eni, Is het werk door een 30 tal gerei, de en zich ook meedeelde aan hetjeQ gestaakt- koetshuis en de andere woningen. Al- les werd een prooi der vlammen, al leen hot huis van den heer Broere bleef staan. De brandweer had zeer moeilijk werk, daar het water an verre moest komen. Verzekering dekt do schade. niet beëindigd en cominissarlsen schijnen de meening te zijn toega» daan, dat verschillende posten nog terecht zullen komen. Van den ontrouwen directeur heb* ben zij sinds 22 Maart niets meer vernomen. De Generale Credietbank verleende credieten en voorschotten. (Hbld.) PROV. STATENVERKIEZING TE SCHAGEN. Bij de herstemming is gisteren in liet district Schagen tot lid van de Provinciale Staten van Noord-Hol land gekozen de heer J. Met, vrijzin nig. te Heerhugowaard met 3829 stemmen. Op den heor J. Burger Jz., katholiek, gesteund door antirevolu tionairen, werden 1957 stemmen uit gebracht. STAKING. Zes-en-twintig werklieden van de bakkerij „Eureka", Van Lennepkade Sport en Wedstrijden Voetbal. A.s. Zaterdag speelt de II.-F. C. op haar terrein aan de Spanjaurdslaun een vriendschappelijken wedstijd te- Door de plaatselijke aldeelwg van Kan F.„gelsche club „London Calo- icanuekolo- aonians". die ook het vorie inar de kinderlierstellings- nies zuilen 8 kinderen naar Egmcnd aan Zee worden gezonden, terwijl bo vendien een dagelijksche tocht voor een viertientaJ naar Wijk aan Zee wordt georganiseerd. De kas der af deeling is zeer gesterkt door de op brengst van het oud papier, door de heeren Korsman geheel belangloos verzameld. VELSEN. In verband met de inbraak in het gesticht Duin-en-Bosch te Casiricum, heeft de justitie uit Alkmaar en Haarlem gisteren wederom een lang durige huiszoeking gedaan in de villa van een vroegeren ambtenaar dier inrichting te Velsen. Deze verdachte bevindt zich nu reeds voor de derde i maai ln voorloopige hechtenis, maar blijft alle schuld ontkennen. („N. R. Ct."). IJMUIDEN. Vischopbrengst. De opbrengst van de Maandag 10 April in de Rijksvischhallen verkoch te visch heeft ruim 60.000 bedragen. Dit is het hoogste bedrag tot heden bereikt. Uit de Omstreken SANTPOORT. Te Amsterdam hield de commissie Yoor plantenkeurin? van de Neder landse)» Maatschappij voor Tuin bouw an Plantkunde haar maande- Binnenland VERDUISTERING AAN EEN CRE DIETBANK. Naar wij vernemen, is de directeur der Generale Credietbank te Amster dam, de heer Van E. voortvluchtig, na verduisteringen ten nadeele van deze instelling te hebben gepleegd tot eem bedrag van 20 k 25 duizend gulden. De Generale Credietba'nk werd in 1902 opgericht met een kapitaal van f 500.000, dat in 1910 tot f 250.000 ver minderd werd. Voorts werden 4 1/2 pet. schuldbrieven uitgegeven. De winstveYdeeling 1902—1909 heeft ni hil bedragen, maar de gang van za ken der kleine onderneming deed, naar men mededeelde, juist dividend verwachten. De directeur, de heer Van E., een gehuwd man en te Amsterdam woon achtig. had onlangs een operatie on dergaan ón kreeg tot vórder herstel van gezondheid nog eenlg verlof. Hij begaf zich den 22en Maart naar Duitschland. Meer weet men op de Generale Credietbank ook niet, maar toen des anderen daags de president-commis saris, do lieer P. Elias, de directie tijdelijk ging waarnemen, kwam de fraude reeds aan het licht. Het bleek namelijk, dat vervroegde donians", die ook het vorig jaar de H. F. C. bezocht, en eersten Paasch- dag tegen „Preussen", uit Duisburg. VOETBAL. DE HOLLAND—ENGELAND- WEDSTRIJD. Onze Amstordamsche correspondent meldt Wij hebben gistermiddag een kijkje genomen op hot terrein der voetbal- \ereeniging R. A. P. in Watergraafs meer, waar op den Tweeden Paaseh- dag liet Hollandsche Elftal zich met het Engelsche team zal meten. Druk waren de aannemers Bakels en Röpcke met hun mannetjes in de weer met het bouwen van eenige tribunes, die op de terrein-gedeelten achter de beide doelen zullen verrij zen. Deze beide tribunes zullen elk 3000 toeschouwers kunnen bevatten, die evenals de personen, die een plaatsje hebben op de twee reeds be staande tribunes, welke in de longten van liet veld zijn aangebracht, een uitmuntend gezicht op den strijd zul len hebben. Voorts komen er om het geheele speelveld platforms voor het staanpu- bliek, dat eveneens de match goed zal kunnen gadeslaan. Dan waren gisteren een aantal timmerlieden bezig met het inrichten van een nieuw houten clubgebouwtj^, bevattende kleedkamers en wasch- -gelegenlioden voor de spelers, zoodat ook voor ben goed wordt gezorgd. Hel void zelf wordt keurig bewerkt, oneffenheden gelijk gemaakt, enz., zoodat dit, dank zij de goede zorgen van het Voetbal bondsbesluur, niets to wenschen over zal laten. De aanblik van de 18.000 personen, die op den dag van den strijd het tor- eenige uren zullen bevolken, zal ongetwijfeld overweldigend zijn, en heel wat rijtuigen, fietsen, auto's, ve hikels, traras zullen noodig zijn, om die enorme menscheninassa, dat voor een voetbalwedstrijd in ons land on gekend is, te vervoeren. Voeg daarbij de talrijk velen, die zich te voet van en naar de kampplaats zullen bege ven, dan kan men zich een flauw denkbeeld vormen van de ontzaglijke drukte, die den Middenweg van Wa tergraafsmeer op den Tweeden Paaschdag zal kenmerken. Om twaalf uur zullen de hekken, die den toegang naar het terrein af sluiten, geopend worden, waarna de talrijke orde-commissarissen zich van hunne taak zullen kunnen kwijten. Het Engelsche elftal, uitgezonderd Woodward, arriveert Zaterdagavond uit Berlijn te Amsterdam, na in de Duitsclie hoofdstad den dag te voren tegen hot Duitsche elftal te hebben gestreden. Woodward die, naar men weet, kort geleden in een wedstrijd gebles seerd word, en niet deelneemt aan den strijd van zijn landgenooten te- aflossingen niet als ontvangsten ge- gen he'. Duitse!» elftal te Berlijn, boekt stonden, en derhalve door den komt direct uit Engeland naar ouzo directeur te eigen bate meeaten rijn 'randstad Het Engelsche eiltnl neemt „Ar,I..! I zijn intrek in Bracks Doelen Hótcl aangewend. Het taenia ingestelde hösI1 dos ztmdag om ,Ml op den strijd dio hen Maandag wacht accountantsonderzoek bracht' verschil lende onregelmatigheden aan het licht tot eón bedrag van ongeveer r 20.000 k f 25.000. Met grootere nauwkeurigheid kon te bereiden. Werkt het weer mode, dan wacht der hoofdstad een fraai sport-evene ment. waarvoor de 1*'langstelling en v,„. - ook de spanning wellicht, nog nim- het verduisterde bedrag niet g<r mer m Jroo, Bewecst xijn .ff «„na noemd worden. Het onderzoek is nog

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1