Waarom Scott's EmulsMs Scott's Emulsion VRAAG. Wanneer eeue dienst-; bode door In» ar mevrouw zonder dringende reden op straat is gezet, heeft zij dan reclit om dadelijk een dienst te zoeken, of mas zij dit eerst doen na de zes weken, waarvoor zij schadevergoeding krijgt ANTWOORD. Zij mag het dade lijk doen. Uit de Omstreken LISSE. Liseesche Bankvereeniging. Aan bet verslag der bovengenoem de instelling over het afgeloopen boekjaar ontleenen wij het volgende: I)e omzetten op de verschillende re keningen waren in 1910: kassa f 2.678.439 (v. j. f 2.586.320), vreemde epecle f 168.003 (v. J. f 130.927), bui ten!. wissels f 935.997 (v. J. f 911.847), en Incasso's f 80Ö.788 (v. J. f 678.478). De brutowinst bedraagt aan inte rest f 18.064 (v. j. f 16.356), aan pro visie f 14.023 (v. J. f 14.731), terwijl aan salarissen en verde're onkosten werd uitbetaald t 17.992. Van de winst ad f 14.227 wordt 1000 op reserve-renteloos voorschot geboekt, terwijl f 250 op meubilair en f 250 op bankgebouw wordt afge schreven. Voorgesteld wordt aan aandeelhou ders 5 uit te keeren en aan het fonds tot uitloling winstbewijzen f 2743 toe te voegen. Het saldo van het fonds tot uit loting winstbewijzen wordt alsdan f 2776, waarmede 27 winstbewijzen tro'rden uitgeloot. ZANDVOORT. POMPSTATION AMSTERDAMSCHE WATERLEIDING. Naar 't Hbld. verneemt, zal spoedig ©en aanvang gemaakt worden met den bouw van een nieuw pompstation in de duinen, op dezelfde plaats waar het oude Is afgebrand. Dit oude gebouw droeg een tijdelijk karakter, was daarom van hout op getrokken. Het nieuwe krijgt ter plaatse een definitieve bestemming, wordt van ijzer en steen gebouwd met een dak van plaatijzer. De noo- dicre bestellingen voor het gebouw zijn reeds gedaan, de machines zijn behield en zoo hoopt de directie van den dienst der Waterleiding reeds in bet begin van de Juni-maand het nieu we pompstation voor gebruik gereed te hebben. Men is dan nog tijdig voor het war me seizoen gereed om stoo'rnis in de Waterleiding te voorkomen. De beide Andere pompstations moeten zoolang; met hun maximum-capaciteit wer ken. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN 30 Cts. per regel. Do walgelykc reuk en vischachtlge geur vac do ruwe levertraan is ln zóó uiterst geringe mate aanwezig in Scott's Emulsion dat kinderen er als een delice van genieten. Het onover troffen Scott proces geeft licht-verteorbaarheid cd vermeerderde voedingswaarde. In alle ge vallen en voor alle doeleinden is Scott's Emulsion beter dan de ruwe traan. En een 34-jarige reputatie by Doctoren, Vroedvrouwen, Ouders ta Patiënten 1 De echte f wordt uitsluitend bereid door Scott Bowno, Ltd., Londen, Engeland, wier naam op elke verpakking en op elke fleach voorkomt. By alle Apotheker* en Dropliten. Dit fabrieksmerk bevindt zich op dc verpakking der eenige eebte Scott's Emulsion. Binnenland DE MINISTER VAN KOLONI6N, de heer De Waal Malefijt, was gis teren nog door ongesteldheid verhin derd zijn ambtsbezigheden aan het Departement te verrichten. De onge steldheid is van niet ©rnstigen aard eu belet den Minister niet, om, hoe wel hij het bed houdt, eenige lichte .werkzaamheden te verrichten. EEN OUD MUNTSTUK. Te Barsingerhofn, N.-H., Is. bij 't «pitten van een bouw-akker, een zil veren muntstuk gevonden; het beeft de grootte van een rijksdaalder, en draagt bet jaartal 1634. SCHEIDSGERECHT. Door B. en W. van Leeuwarden is bij den Raad ingezonden het ont- werp-voorstel tot vaststelling eener verordening vooT een scheidsgerecht voor gemeentewerklieden. ZAANSCHE NIJVERHEIDS TENTOONSTELLING. De plannon voor de in 1912 te Zaandam te houden tentoonstelling van Zaansche Handel, Nijverheid en Landbouw ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan dier gemeente als etad beginnen thans vasten vorm aan te nomen. ARCHIVARIS. Tot gemuite-archivaris te Schie dam in de r./aats van dr. K. Heerin- ga is bonoemd de heer N. J. M. Dresch, redacteuï der Nieuwe Schiedamsche Courant". DEBIETRECHT OP TABAK. Aan de Tweede Kamer is een adres gezonden door de Kamer van Arbeid voor de Tabaksindustrie te Amster dam. Naar aanleiding van het aan geboden ontwerp van wet tot heffing van een debietrecht op tabak, zegt adressant©, dat naar haar stellige overtuiging dergelijke heffing de be langen der tabnksindustrio iu het al gemeen en ook die van patroons zoo wel als van ar bei «Iers in gezegd be drijf ernstig zal schaden. DE HAAGSCHE BURGEMEESTER. Baron Sweertis heoft afscheid ge nomen. De heer Jansen treedt weer op als plaatsvervangend burgemees ter. NIEUW STATION. Maastricht krijgt eon nieuw sta tion. WEST-FR1ESCHE WATER- LEIDING. Uit goede bron wordt vernomen, dat bij het Comité, dat een onderzoek instelt njiaY de mogelijkheid tot stich ting eener West-Friesche Waterlei ding, hel bekende groote plan, waar bij ruim 40 gemeenten betrokken zijn. een schrijven is ingekomen, dat de Minister van Biri^enlandscho Za ken bereid is gevonden te bevorderen dat de noodige gelden voor een be hoorlijk onderzoek van do Schoorl- sche duinen, die c.q. voor prise d'eau voor bedoelde waterleiding moeten dienen, beschikbaar worden gesteld. Die kosten worden geraamd op f 40.000. IN ZIJN VAART. Men meldt ons uit Vlissingen De reizigers van den Berlijnschen mailtrein zijn Woensdagavond te Mid delburg aan eon groot gevaar ont snapt Het station in voile vaart voor bijrijdende bemerkte de machinist even voorbij het station, dat de machi ne in aanraking kwam met een vreemd voorwerp. De trein bleef dooT- rijden, doch bij aankomst te Vlissin gen werd direct de machine nagezien. Eenige Ijzers vooraan de machine wa ren verbosren en eenig houtwerk zat tusschen het mechaniek. Te Middel burg moet, naar wij vernemen ,een perronwaeen aan splinters gereden lijn. DE BAKKERSSTAKING. Men meldt ons uit Amsterdam De staking duurt onveranderd voort. De firma beschikt over voldoen de werkkrachten, zoodat de meeste patroons niet meer behoeven mede te werken de bezorgers worden nog steeds gemolesteerd. Een broodrond- brengcr werd door oen steen getrof fen waardoor zijn lip werd verwond. EEN NIEUWE KERK. Bij den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Amsterdam bestaat het voornemen, om in het Haarlemmer- poortkwartier te Amsterdam een nieuw kerkgebouw te stichten wegens de voortdurende uitbreiding van dit stadsgedeelte. Hiervoor zou een be drag van f 300.000 noodig zijn. LANDVERHUIZERS. De 135 Russische landverhuizers met de ...Campanello" tc Rotterdam aangekomen, zijn ongehinderd te Benthéim doorgelaten op hun tocht naar Rusland. Een alleen-reizende Rua is terug gezonden, omdat hij .niet aan de ge stelde voorwaarden kon voldoen. BRANDEN. Te Losser is afgebrand het huls van d:en herbe'rgier Beernink aan den straatweg BenthetmGronau. Er kwamen 2 koeien en oen zeug met biggen in de vlammen om en 3 koei en haddon zulke brandwonden, dat die ook nog moesten worden afge maakt. HUISVÏJJTTENTOONSTELLING. Te Harderwijk zal van 18-22 April a.s. een huisvlijttentoonstelling ge houden worden. AUTOMOBIE EONGELUKKEN. Gisteren geraakte op de Rozen gracht te Amsterdam een omstreeks 11-jarig knaapje onder eem automo biel doordat bij verkeerd uitweek. De auto ging hot ventje over het hoofd, zoodat de dood spoedig Intrad. Vele omstanders gaven de schuld vah het gebeurde aan den chauffeur, die h. i. te hard had gereden. De automobilisten waren vreemde lingen. De politie nam de chauffeur mee naar het politiebureau, om hem te verhooren. Aan den Willemsparkweg te Am ster dam is gister een bejaarde vrouw door een auto aangereden. De vrouw bekwam verwondingen aan X hoofd. De chauffeur had hier geen echuld. „NEDERLANDSCHB STEMMEN." De uitgave van de Nederlandsche Stemmen is met het einde van het eerste kwartaal dezes Jaa'ra gestaakt, wijl, schrijven redactie en uitgever, „het wenschelijk ls voorgekomen de verdediging der nationaal-historische beginselen op meer doeltreffende wij ze en op ruimer schaal in de pers te doen geschieden." LANDWEER EN LANDSTORM. De Haagsche correspondent van de „Standaard" schrijft De landstormwei, welker indiening te wachten is, zul lonüstoriiipiicht opleggen aan a allen, die bij de militie gediend hebben, van liet 31sle tot en met bel 40ste levensjaar b. allen, die aan de loting liebbeu deel genomen, doch niet ingelijfd zijn ge worden bij de militie. In tijd van vrede zal de landstorm tot geen en kele dienstverrichting gehouden zijn in tijd van oorlog zullen de laud- stormplictitigen tot gewapende of on gewapende diensten geroepen kun nen worden, al naar mate zij al dan niet in den wapenhandel geoefend zijn geworden. Bij den Minister van Oorlog bestaat liet voornemen, door de te wachten wijziging der Landweerwet den diensttijd der landweer terug te bren-1 gen van 7 op 5 jaar, terwijl het aan tal herhalingsoefeningen, nu 2 bedra gend. met één zal worden vermin derd. ENGELAND EN ONZE TARIEF- WET. In het Lagerhuis vesiigde de unio nist Griffith Boscawen de aandacht van den staatssecretaris van buiten- landsehe zaken op het Nederlandsche tariefontwerp, waarbij een recht van zes procent wordt voorgesteld op den invoer van kettingen en ankers, en hij vroeg, of de Regeering stappen zal doen ter bescherming van de be langen der Britsche industrieel©». Tennant, de parlementaire secreta ris van het ministerie van handel, zei in zijn antwoord, ilat de bedoelde artikelen tot heden vrij in Nederland konden ingevoerd worden, liij hot nieuwe ontwerp worden kettingen be last mot zes procent van de waarde, maar het is niet duidelijk, hoovool men voornemens is op ankers te leg gen. Een vertaling van liet tarief- ontwerp is rondgezonden bij do Ka mers vo.11 Koophandel en haar is ver» zocht hare opmerkingen mede te deo- len. Als deze zijn ingekomen, zal zorgvuldig overwogen worden, welke stappen, zoo die wenschelijk worden geacht, gedaan moeten worden. BESTRIJDING DER WATER-, BO- DEM- EN LUCHTVERONT REINIGING. Men schrijft ons In de laatste hoofdbestuursvergade ring der Nederlandsche Vereeniging to sen W 0 ter-. Bodem- en Luchtveront reiniging is besloten tot de benoeming van een Commissie van Advies. Deze Commissie zal dienen voor liet uit brengen van adviezen in zake water-, bodem- en luchtverontreiniging, en door liaar benoeming wil de vereeni ging uitvoering geven aan een deel van do taak, die zij aanvaaid heeft, n.l het „verspreiden van keuuie om trent middelen tot voorkoming van water-, bodem- en luchtverontreini ging." Deze commissie zal zijn de voor loopster van het „Centraal bureau van onderzoek en voorlichting", tot welks oprichting de vereeniging wil komen zij zal echter reeds veel nut tig werk kunnen doen en van de tal rijke gegevens, die nu reeds voortuin- den zijn op het gebied der werkzaam heden van de vereeniging. een zoo nuttig mogelijk gebruik bevorderen. Tol leden der Commissie va., advies werden benoemd de hoeren Dr. P. M. J. M E. Woltering, hoofdinspecteur van de Volksgezondheid te 's-Herto- genbosch, voorzitter, Mr, J. E. Hille- sum, te Amsterdam, en J. C. H. Fi scher, gep. majoor der Genie O. I. L. to Apeldoorn, secretaris Zi.i zal zich meerdere leden kunnen toevoegen en de voorlichting en hulp inroepen van die deskundigen 011 die inrichtingen, welke zli voor de uit voering van haar opdracht noodig zal oordeelen. Ter bestrijding van de on kosten door de Commissie te maken, zal voor elk advies eene, nader te bepalen vergoeding worden gevor derd. Met het oog op het groote belang, dat de Volksgezondheid, de landbouw, de nijverheid en de visscherij bij liet werk dezer Commissie zullen hebben, is aan den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel verzocht aan do Vereeniging met ingang van 1912 een rijkssubsidie van 3000 te verlecnon, onder mededeeling, dat de Vereeni ging zich bereid verklaart, aan die gemeentebesturen, welke onmogelijk de adviezen kunnen betalen, geheel kosteloos van raad te dienen. Voorts is nog hesloten aan alle col leges van burgemeesters en wethou ders mededeeling te doen van de be noeming der Commissie, hun 111 i er- weging gevende met het bestaan bij voorkomende gelegenheid rekening te willen houden. MOND- EN KLAUWZEER. Er zijn geen rijksveldwachters meer beschikbaar voor de bewaking van be smette landerijen. Nu zullen soldaten dit werkje moeten doen. HOMOEOPAT HIE. De Vereeniging voor Homoeopaihie heeft een financieele regeling goed gekeurd, om do stichting van 't zie kenhuis te Utrecht, waarvoor reed3 gelden bijeen zijn, mogelijk te maken. BRANDWONDEN. Een 3-jarig meisje te Amsterdam viel met een pan kokende soep en be kwam zeer ernstige brandwonden. DE WINKELSLUITING TE AMSTERDAM. De Tel. verneemt, dat het voorstel der raadsleden Z. v. d. Bergh c. s. vormoedeliik In de tweede helft der volgende maand in den gemeenteraad aar. de orde zal worden gesteld. RAADHUIS TE ALKMAAR. B. en W. van Alkmaar vragen 60.000 voor de verbouwing en her stelling van het raadhuis. TARIEFWET. De Nederl. Lederbewerkers-arbei dersbond zal de actie die de Ned Bond van Schoenfabrikanten zal voeren to gen da ingediende Tariefwet, steunen. STIJN STREUVELS. Frank Lateur, (Stijn Streuvels) heeft voor de tweede maal den vijf jaarlij kschen prijs voor letterkunde van den Belgischen staat gekregen. Het besluit wacht nog op do onder- teekening des Konings, die in Egypte is. WERKLOOSHEID. Een 'der sub-commissies der Staats commissie voor de werkloosheid heeft zoo meldt het Vad., een enquête be gonnen, die ten d heeft gegevens te verkrijgen betreffende het verband, dat er bestaat tusschen verzekerings wetgeving en werkloosheid. De bedoelde sub-commissie tracht te weten te komen a. Welken invloed de Ongevallenwet heeft op het toe- en afnemen der werkloosheid. b. In hoeverre de Ongevallonwet. In zonderheid het aanbod van werk krachten tegen een lager loonpeil dan het gebruikelijke, vermindert of ver meerdert. c. Of de risico-overdracht bij de On gevallenverzekering hierop invloed heeft. d. En of de uitbreiding der verzeke ringswetgeving in het algemeen in vloed heeft op de werkloosheid. L.eaerefleu Üiiüsï ïlLï 1ÜÜ1NLLL TE AMSTERDAM. De Opvoeringen van „Glaube und Heimath" door het Ne- derlandsch Tooneel en het gezelschap van Willem Roy aards. I11 ons verslag over de opvoering van „Glaube uud Heimath" door het Nederlandseh Tooneel schreven wij reods, dut deze zeer ongelijk was. Wat. wij er in misten, was vooral in hot eerste bedrijf de atmosfeer van liet Geloof en van den lijd, waar in hel stuk speelt, en het begrip van samenwerking tot liet verkrijgen van één stemmingsvol gebeel. Wij voel den niet altijd den angst en den zieJe- strijd, die toch achter al deze opge jaagde Lutheranen ligt. Het was of men in het begin niet in de stem ming kon kinnen. Pas bij de verschij ning van de Sandpergers wist Chris- pijn kleur aan het geheel te geven, maar daarna zakte het weer aanmer kelijk. en bleef het mat tot aan de groote scène met de Sandpergerin. Van het tooneel der bijbellezing bijv. ging wijding noch suggestieve angst uit. Maai' bij dc bekentenis van Chris- tof ltolt kwam eindelijk het contact tusschen de artisten en de zaal. Doch het kwam niet van hem, die de scène! in handen had, maar van vrouw Rott, die op dat oogenblik feitelijk bijpersoon was. Alle aandacht con centreerde zich op mevrouw Mann, die in haar uitbarsting van wanho pige smart plotseling leven aan alles gaf. Het. sublieme spel van mevrouw Mann—Bouwmeester redde het eerste bedrijf. Daarna werd liet anders. Er kwam kleur en teekei.ing in het geheel en toen eenmaal de boer Engl verdwe nen was. ging het snel crescendo en wi9ten de hoofdpersonen door ont roerend spel de schoonheid van Schonherr's werk naar voren te bren gen. Wanneer wij aan de opvoering van het Nederlandscli Tooneel terugden ken. zien wij in onze gedachten twee p-Tsonen voor ons de Rottin en den Sandperger. Bij deze voorstelling was vrouw Rolt de meest tragische per soon wij zeggen niet. dat zij die in het sluk werkelijk IS, maar me vrouw Mann heeft door haar schitte rend spel dc meeste en innigste ont- roering hij ons opgewekt. De wan-l houp nan het «lot van het eerste be drijf. de radelooze smart bij den dood van den kraai en de dierlijke woede tegen den wilden ruiter, het w iron uitingen van allerhoogste too- neelspelkuiist. Prachtig-realistisch was ook het spol van den heer Chrispijn. De Sand perger behoort zeer zeker tot de mooiste rollen, die wij ooit van hem zagen. De heer Ko van Dijk was een waar dige, sympathieke Christof Rott. In het begin vonden wij zijn spel wat mat, doch in het 3e bedrijf heeft hij zeer mooie dingen gedaan. Over het geheel legde de heer v. Dijk '1 meest den nadruk op het zachtmoedige en vrome van dezen geloofsheld. Zijn diepe, innige smart bij den dood van den Kraai voelde-n wij mee'r dan zijn haat tegen den ruiter. De kracht van Christof Rott is meer innerlijk dan uiterlijk. Zoo heeft de heer Van Dijk het blijkbaar ook begrepen en het strekt hem tot eer. dat hij een goedkoop en gemakkelijk succes van „dik doen" aan deze artistiekere op- vutting heeft opgeofferd. De lieer J. C. de Vos is een mees ter in het grimeeren. Ook nu had hij zich als,Alt Rott een prachtigen kop gemaakt. Van een artist als De Vos was het te verwachten, dat hij van dezen ouden boer iets bijzonders zou maken. Ziin bekentenis in het twee de bedrijf was vooral zeer mooL Mevr. LoboBraakensiek toonde weer haar talent voor travestie-rol len. Haar Kraai was pittig en raak, zooals wij dat van haar gewoon zijn. Boer Engl van den heer Harms miste alle kleur en ook den heer Hol- trop. is het niet mogen gelukken om den Ruiter des KelzeYs tot een aan nemelijke figuur te maken. Een droma als „Glaube und Hei math" geeft aan de acteurs van het 2e en 3e plan alle gelegenheid om scherp en raai te typeeren. Dat in dit opzicht nog vee! geleerd kan worden, li Woensdagavond weer bewezen. Het décor ln het 1ste bedrijf kon ons niet de illusie geven van het In wendige van een Tyroler boerenwo ning uit 't begin der 16e eeuw. Voor al die roode gordijnen deden in dat milieu zeer vreemd. En waren de hangklok en de platen aan den wand geen anachronismen? Wij meenden altijd, dat onze Ch'ristlaan Huyghens i het slingeruurwerk had uitgevonden en die moest ln den tijd van de tegen- reformatie nog het levenslicht zien. En wij wisten ook niet dat de ruiters uit die dagen reeds uit aJuminium- veldfles9chen model Perry dronken en dnt de boeren in Tyrol mot ki'nderschoppen werkten. Klei nigheden, misschien? Maar toch een bewijs, dat aan de mise-en-scène niet allo zotï wns 1-esteod. Over de opvoering door „Het Too neel" moeien wij tot onze spijt kort zijn. Als men na middernacht thuis komt en den volgenden morgen met den vroeglrein naar Berlijn denkt te vertrekken waar wij Louis Bouw meester als Shvlock In het König- liches Schau.spielhaus hopen te zien dun ontbreekt de moed om nog veel te schrijven. Ondanks veel verschillen stonden do opvoeringen van Het Tooneel en de Koninklijke Vereeniging gemiddeld op hetzelfde peil. Bij het gezelschap van Royaards maakte het eerste be drijf beslist meer Indruk, dank zij vooral hot stemmingsvolle décor en het kernachtiger spel der bij-personen. De inzet was forscher en meer in den geest van 't stuk. Jammer, d it de artis ten van het Tooneel na deze zeer goe-; de acte geen climax meer hebben we ten aan te brengen, liet hoogtepunt! werd door hen vooral ook door het sterke spel van den heer Louis de Vries aan het slot van het 1ste be drijf bereikt; daarna zakte de voor stelling en de groote ontroering, wel ke wij van de slotscène van het Ned. Tooneel hebben medegenomen, ls gis-! terenavond uitgebleven. Het komische clement uit h"t stuk1 kwam bii de opvoering van „Hot Too neel" veel meer tot ziin recht. De regie had bean-onen. dat de Englbauer, de schrijver, de sehoonlapper en ook het landlooperspaartje, dat onbezorgd door de wereld gaat, komische figuren zijn en als zoodanig werden zij ook door de heer©» Kerckhoven vador en zoon Spiior on Tipirott en mevr. Ra- nucciBeekman gespoeld. De heer Royaards had zich als de ruiter van den Keizer oen prachtigen kop gemaakt en was in zijn zwarte wapenrusting een decoratieve, in drukwekkende verschijning. Hij was wel de verpersoonlijking van het schrikaanjagende geweld. De heer Louis de Vries bracht als Christof Rott meer het romantische, de heer Van Dijk moer het vroom- Christelijke naar voren. Mevr. Sablai- rolles was een goede Rottin. Haar spel te vergelijken met dat van mevr. MannBouwmeester zou onbillijk zijn. Peter en Alt Rott waren bij de hoe ren Blauw en Logeman iu goede han den. Jammer, dat de heer Mols den sympathieken Spatz door zijn overdre ven doen vermoordde. Van de voorstelling der Kon. Veree niging zullen wij de heriunering be waren aan de sublieme Rottin van mevr. MannBouwmeester, van die van het gezelschap des hoeren Royaards aan den prachtigen Sand perger van Jan Musch. De heer Musch is een groot, een zeer groot artist. J. B. SCHUIL. EEN FRANS HALS. De Duitsche kunstgeleerde Felix Becker meent een Frans Hals ont dekt te hebben in een schilderij, vroe ger voor een copy naar Van Dijck aangezien, in het kasteel van graaf XVedel zu Groszschocher nabij Leip zig. Het doek stelt een man voor, dien men nu voor den schilder zelf houdt. Sport en Wedstrijden DE VLUCHT LONDEN—PARIJS. In de „Evening Standard" leest men ove rhet vertrek van Prler de volgende bijzonderheden: De start had te Ilendon bij Londen plaats. Er fitond een lichte N.-O. wind. Om kwart voor drie passeerde Prier Dover, volle vaart, koers zet tend naar Kaap G'risnez, Binnen tien minuten was hij uit het gezicht ver dwenen. Toen het gerucht, ging, dat zich boven Dover een vliegmachine bevond, liepen vele menschen naar de haven, doch de meesten hunner kwamen te laat, om haar nog (.e ziien. Prier was moer dan 2000 voet hoog, doch bet snorren van de schroef was duidelijk to hooren. De wind was Noord-West. Hij nam de route naar Kaap Grls- nez, omdat daar het Kanaal het smalst ls, maar in Frankrijk was hij met den weg naar Parijs via Bou logne beter bekend, zoodat zijn plan was daar te wenden en langs de Fransche kust te vliegen, tot hij deze stad zou bereikt hebbeai, om dan landwaarts te vliegen. Te Issy-les-Moulineaux, waar Prier landde, kreeg de aviateur een geest driftige ovatie. Pner legde den afstand af in 5 u. 19 min. Hij gebruikte dezelfde mono plan, waarmee Leblanc van de „Cir cuit de l'Est" gevlogen had. DE VL1EGDEMONSTRATIES die do E. N. V. op haar terrein „de Molenheide" op den eersten Paasch- dag zou houden, zijn tot nader aan kondiging uitgestelcL 9000 METER HOOG IN EEN LUCHTBALLON. Twee Fransche aviateurs, Bienaimé en Senouque zijn in een ballon ui; een park bij Parijs opgestegen en hebben een hoogte van 9000 meter bereikt. Zij moesten op een hoogte van 4000 meter gebruik maken van do zuurstof- toestellen. De temperatuur was —20 gr., zoodat de snor van Senouque met witten ijzel bedekt werd. Toen zij 7500 meter hoosr waren, geraakte Senouque bewusteloos gelukkig wist Bienaimé hem weer bij te brengen, door het toe stel met zuurstof in werking te bren gen. öaOO Meter 1 De laatste der acht zak ken werd weggegooid en men steeg nog 500 nieter. De koude was —35 gr. Nu was voor de luchtschippers het oogenblik gekomen, om <ie kiep open te trekken en spiwxiig daalde de bal lon. Om 11.30 opgestegen, landde men 01a 4 uur bij Nautes. Het hooete-record staat op naam van de Duilschera Herson en Suring (10,000 M.). COURSES OP DU1NDIGT. Gelukkig droog, maar toch wel wat al te frisch weer. Het bezoek was nu grooter dan do vorige weck. De cour ses Ivaddon alle oen regelmatig ver loop, al waren verrassingen niet uit gesloten. I. Basta-prijs. Draverij 4de klasse. Prijzen f 250, 50 en I 25. 1 Ajax, 1800 M., eig. Stal Avanti (J. G. de Boer), 3.10 vier vijfde sec. 2 Adrioan, 1830 M., eig. M. J, Oppe- laar (P. Schönrock), 3.12 twee vijfde sec. 3 Day Light, 1840 M., eig A. A. Commijs (eigenaar), 3.20 drie vijfde Niet geplaatstA. Honfleur, 1800 M., Marie W., 1840 M.. Abatos, 1820 M.Betty Brook, 1800 M., Baroness, 1800 M., MnxiniTliaan, 1810 M. Ajax ging direct naar voren, en kreeg spoedig de leiding en wist den aanval van Adriaan in de rechte lijn gemakkelijk te weerstaan. Met veel tusschenruimte was Day Light derde. II. Baron-prijs. Draverij 3de klasa» Prijzen f 350, f 50 en 25. 1 Ajax, 1809 M., eig. Stal Avanti (J. G. de Boer), 3.3 drie vijfde sec. 2 Aura, 1800 M., eig. J. Koster, (Koster Jr.), 3.8. 3 Atalanta, 1830 M., eig. M. J. Op- pel aar (P. Schönrock), 3.9. Niet geplaatst Adi IC, 1810 M., Herman W., 1810 M., Agnes W., 1830 M., Day Light, 1800 M.. Cato S., 1856 M., gedisqualificeerd A. Harcourt 1850 M. Aura was lang aan het hoofd tot in de bocht, waar Ajax en A. Har court naast haar kwamen. Aura ven. dween het eorst, daarna Ajax, waan door A. Harcourt eerste annkwa.ni, doch gedisqualificeerd werd, omdat hij vóór zijn startplaats vertrokken was. III. Billiton-prijs. Ren op de vlakke baan, 1800 M. Prijzen f 500 011 50. 1 1 Dracula, 61 K.G., eig. G. F. ICi-u- ger, (Mew). 2 Ava, 57 K.G., eig. S. Baronesse M. v. Brienen (Budger). Niet geplaatst Leda, 58 K.G., Fleur d'Amour, 53 K G.. Laelia, 50 K.G., Golden Lad. 50 K.G., Batavia, 48 K.G. Tijd 2.5. Dracula en Fleur d'Amour gingen aan het hoofd, daarna Dracula al leen. Iu de bocht kwamen Leda on Laelia naast elkaar achter de voorste. Ava kwam in do rechte lijn opzetten, doch do berijder wist geen voordeel op Dracula to verkrijgen en verloot met drie-k\fart lengte. IV. Bram-prijs. Draverij 2de klasse. Prijzen f 400, 50 en f 25. 1 A. Harcourt, 2200 NL, eig. A. Mol (eigenaar), 8.41 een vijfde sec. 2 Icarus, 2200 M., eig. Stal Avanti (J G. de Boer), 3.-43 twee vijfde sec. 3 Kwarteltje. 2240 M., eig. A. Rog geveen (A. Witteveen), 3.47. Gedisqualificeerd Evelin Nesbitt. A. Harcourt liep best en liet zich de eerste plaats, die hij onmiddellijk, innam, niet ontnemen. Icarus en Eve lin Nesbitt vochten om de tweed, plaats, die aan laatstgenoemde tea deel viel, maar die werd gedisqualifi ceerd wegens onzuiver draven. V. Basia-prijs. Verkoopsren viakk© baan. 1290 Af. Prijzen (500 en (50. 1 Drollman (f(W». 62.50 K.G., W. Jochems (Allen). 2 Pastry, 61 50 KG., Jhr. E. van Loon (Killick). Niet geplaatstCarolina 58.50 K.G., Xerxes 66 50 K.G Bos «market 59.50 K. G., Ugolin 61 K.G. Drie lengten. Tijd 1.22. De winner voor 1279 door den eigenaar ingekocht. Drollman verkreeg de leiding, sloeg eerst een aanval van Roscmarket af. daarna van Pastry, die hij met drie lengten lichter zich liet. VI. Buffel-prijs. Draverij le klasse Prijzen 100, f 150 en 25. 1 Kozijr, 2630 M.. eig. Stal Mercu- rius (J. Bakker), 4.18. 2 Greviste, 2630 M., eig. J. Koster (Koster Jr.), 4.20. 3 Dora, 2600 M., eig. A. de Boom (Pronk), 4.20 vier vijfde sec. Niet geplaatst. Garde Vous, 2600 M., My Girl, 2600 M. My Girl ging goed weg, doch maak te een fout door weg te springen en verloor daardoor afstand. Wel liep zij later goed in, maar kon het ver loren terrein niet herwinnen. Kozijr was eerste, vóór Greviste en Dora, die eorst in de rechte lijn gepasseerd was. VII. Berthus-prijs. Ren vlakke baan 2000 M. Prijzen 1500, benevens groot© zil veren medaille, uitgeloofd door H. M de Koningin-Moeder, en f 50. 1 Loveknot. 75.50 K.G eig. Stal Nerens (Hr. Loke). 2 Montereau II. 67 K.G.. eig. Luit. J. .T. van Santen (eigenaar). Niet geplaotst Rnntessa, 76.50 K.G. Cragette, 68 50 K.G. Certus, 74.50 K.G., Little Sprout, 74 50 K.G.. Le Chevrier, 69 K.G. Tijd 2.21. Santessa en Cragette waren gerui- men tijd aan het hoofd, daarna San tessa alleen. In de rechte lijn kwa men Certus Loveknot en Montereau II naar voren. Loveknot vond den weg vrij, maar Montereau II, die met een halve lengte geslagen werd, niet. SCHAKEN Marschall heeft te Amsterdam to gen dr. Esser gespeeld en de eersto partij gewonnen. Rechtszaken OM KIEZER TE WORDEN. H. A., te Renkum, deed onjuiste mededeelingen op het biljet tot aan gifte voor kiezer. Deswege is hij vervolgd, evenzoo G-, die hem bij het invullen geholpen had. Het O. M. bij de Arnhemsche recht bank el8chte tegen beiden 14 dagen gevangenisstraf. VERDUISTERING EN VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. De 4de Kamer der Amstordamsche Rechtbank heeft J .J. W.f een 38-jarig loopknecht van den graveur Posthu mus in de St.-Luciensteeg, veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf (ge- eischt was 9 maanden) wegens hot verduisteren van een pakket inhou dende 95 zilveren insignes, dat tilj naar de "ost had moeten brengen ter verzending en wegens valschelijk teekenen van oen quitantie, waart©-' gen hij bil een klant van de firma 90 cents inde. MEINEED. Voor het Gerechtshof te Amsterdam diende de zaak tegen een koopman,- die door de vijfde Kamer der Amster- damsche Rechtbank werd veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf wegens meineed, afgelegd in een ci viele procedure. De ndv.-gen. vroeg bevestiging van het vonnis, tevens beklaagde's on middellijke gevangenneming. Uitspraak heden over 14 dagen.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6