NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8534 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. dinsdag 18 april i9ii a HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1-30 Franco per post door Nederland Afzonderlijke nummers Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem de omstreken en franco per post .65 0.02 H 0.37 H 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur .1. C. PEEREBOOM. AD VERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cis.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1—elke regel meer ƒ0 20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Am sterdam. Telephoon interc. 6229 DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 19 APRIL. BIosc. Theater, Gr. Markt: Voor- Stellingen, 3 en 8 uur. Bïongebouw: Opeab. verg. Afd. Haarlem Ned. Bond tot bestrijding v. h. Nleuw-Malttrusiunisme, 8 uur. Lokaal Colensostraat, Schoten: Concert ten voordeele der Juliana- kerk, 8 uur. Stadsnieuws Prof. dr. J. BosscSa. Zateidugavond orn half negen is te rijnen huize, het bekende rood-steeneu ruw, op den Wagenweg, overleden bijna 80-jarige Prof. Dr. J. Bos scha. Het heengaan van dezen geleerde zal de wetenschappelijke wereld xuet groot leedwezen vernemen, want Bos scha was een man van grooten naam en kundemaar ook in de plaats zij ner inwoning zal de doodstijding ve len treffen. Want de professor, dio hier ruim 25 jaren woonde, was een bekende figuur, al bewoog hij zich niet in hot Huartemsche publieke le ven en al noemt het Jaarboekje in rijn laatste editie zijn naam zelfs niet meer. Te Haarlem valt dan ook een be langrijk deel van zijn wetenschappe lijk werk voor In 1885 vestigde hij zkh hier, toen hij tot secretaris der Hollandsche Maatschappij van Weten schappen benoemd werd. Vóór dien d de toen reeds 54-ji belangrijke werkzai gebied der wetenschap (en toon ge spreid. Hii was op 18 November 1831 geboren. Te Amsterdam bezocht hij de Latijnsche school, studeerde te De venter en Leiden, waar hij in 1854 promoveerde. Vóór dien had hij een studie open baar gemaakt over de snelheid van het geluid. Later verscheen een zeer belangwekkende verhandeling over het behoud van het arbeidsvermogen in den galvanischen stroom. Verder waren van beteekenis zijn proeven omtrent de toepassing van ae toen nog heel jonge telegrafie. Van 1857 tot I860 was hij assistent aan 't Natuur kundig Kabinet te Leiden, daarna leeraar in de wis- en natuurkunde aan de Militaire Academie te Breda, zijn geboorteplaats, waar hij zijn zeer vermaard leerboek der natuurkunde voltooide. In gewïjzigden vorm wordt dit boek nog veel gebruikt. In 1863 werd hij inspecteur van het M. O. in de Zuidelijke provincies. In 1872 maakte lui deel uit van do Commis sie, die te Weenen bijeenkwam, om 'don internationalen standaard-meter vast te stellen. Ben jaar later werd Br. Bosscha hoogleeruar aan de Po lytechnische sr.hool te Delft, waar hij in 1878 als Directeur optrad. Deo© be trekking bekleedde hij tot zijn vesti ging te Haarlem. Hier werd hij ook redacteur van de door de Hollandsche Maatschappij van Wetenschappen uitgegeven „Ar chives neerlandaises des sciences exacies et naturelles. Sedert 1899 was do proféssor president-curator van hc-t Kon. Neder!. Metoor. Insti tuut. Ook was hij curator van do Leidsclio hoogeschool. Prof. Bosscha heeft veel room ver worven door de bewerking van Huy- gens' werken. Grootendeels is dit mo numentale werk onder zijn leiding ge- 'schied. Nog verdient vermelding de theorie van den thermometer, welke de heer Bosscha hel licht deed zien. In drie groote deden verschenen Bosscha's Verzamelde geschriften. In woord en daad werd de geleerde hier te Haarlem door de wetenschap pelijke wereld gehuldigd. We herin neren aan de onthulling van zijn marnieren borstbeeld, op zijn "Oston geboortedag, op 18 November 1901, erv de feestelijke herdenking van zijn 50- jarige promotie, in 1904. En nog dui delijker in herinnering ligt het hulde betoon Piof. Bosscha gebracht, bij zijn aftreden als secretaris dor Holl. Maatschaopij van Wetenschappen en bij de plaatsing van het monument van Huygens in den tuin van de ge bouwen dor Maatschappij op bet Spaarne. Zijn beteekenis als geleerde, wordt geschetst in het Gedenkboek van de Kon. Akad. en latere Polytechnische School te Delft, in 1906 to Delft uitge- ffoven. De aanhef voji dat artikel uidt: „Dr. Jan Bosscha. Zonder eeoige vrees voor tegenspraak kan gezegd worden, dat de man wiens naam wij hier schreven, een van Neerlands eer ste mannen is op 1 gebied der weten schap, een geleerde onder de natuur kundigen van den eersten rang. In 1850 kwam Bosscha als student te Lei den. Begaafd met buitengewoon geluk kigen aanleg, vol lust en liefde tot de natuurkundige wetenschappen, be zield door het onderwijs van een Rij ke, Verdam en Kaiser van dezen laatste vooral moest Bosscha wel uitblinken en het verwondert ons niet, dat, nog maar twee Jaar stu dent, hem het eeremetaal voor zijn antwoord op een prijsvraag overhan digd werd. Maar 1854 doctoreerde hij; en na een buitenlandsche reis, waarop de ontluikende geleerde kennis maak te met de corypheeën der natuurkun dige wetenschappen als Magnus, Pog- gendorff, Clausius, du Bois-Reymond e. a., kec-rde Bosscha als assistent aan het physisch laboratorium te Leiden terug. 't Was hier, dat hij zich met groote nauwgezetheid bezig hield met onder zoekingen over het verband tusschen electromotorische krachten en warm- te-ontwikkeling hij scheikundige wer kingen, onderzoekingen „bewonde renswaardig zoowel door zijn electri- sche metingen als door do helderheid, waarmede ingewikkelde en toen nog veelal verkeerd begrepen verschijnse len werden behandeld". In dezen tijd ook hield Bosscha zijn beroemd geworden mle flater in druk verschenen) over „het behoud van na tuurkundig arbeidsvermogen" voor het Nationaal Gezelschap te Utrecht, welke voordracht zijn naam als ge leerde voorgoed vestigde". Zijm verdiensten werden geëerd door zijn benoeming tot Commandeur in de Ordo van don Nedorlaudschen Leeuw en door zijn benoeming tot ridder van tal van buitenlandsche or den en zijn lidmaatschappen van vele Nederlandsche en buiteulandsche we tenschappelijke instellingen. Prof. Bosscha mocht zich verheugen in de bijzondere sympatliie van Prins Hendrik, nrotector der Hollandsche Maatschappij van Wetenschappen, een hartelijke vriendschap, die zich o. a. uitte, toen de Prins den zieken ge leerde een ljozuek in zijn woning op den Wage a eg bracht. Ook bij den Voorzitter der Hollandsche Maat schappij, Mr. G. van Tienhoven, stond de heer Bosscha in zeer hoog aanzien. De professor was dan ook een zeer beminnelok en eenvoudig man, aan wien wij, die door den aard onzer be trekking met hem in aanraking kwa men, vriendelijke herinneringen be waren. De teraardebestelling heeft plaats Woensdagmiddag om half één op de begraafplaats te Heemstede. Omtrent het overlijden van Prof. Bosscha vernemen we, dat de thans- overledeue zich Zaterdag nog zoo wel gevoelde, dat hij des morgens een rij toer maakte door Aeirdexihout. Na het' diner werd de professor om half des avonds onwel en drie kwartier - ter overleed hij aan een ingetreden hartverlamming. Prins Hendrik, die morgen jarig is, kan niet zelve tegenwoordig zijn bij de ter aarde bestelling. Z. TC. H. doet zich evenwel vertegenwoordigen door Jhr. Hooft Graafland. In verband hiermede verwacht men de begrafe nisstoet eerst na half twee op den dooden akker. Prof. Bosscha bewerkte in zijn laat ste levensdagen een verhandeling over den kwikthermometer. DE HOLLAND—ENGKLAND- WEDSTRUD. Om half vijf al, gistermiddag, stond 't reeds vol voor onze bureaux in de Groote Houtstraat, waar men vol on- geduld den uitslag van den belangrij- ken wedstrijd verwachtte. Op de eer- ste rij hadden de jongsten en meest- i luid-geestdriftigen de beste plaatsjes I uitgezocht, maar ook verderop stond de straat dicht-bezet en de auto's, rij tuigen en trums braken met moeite een geul in de menschenvolte. Een groote club enthousiasten trok zingen de de Houtstraat op en neer. Het ge duld werd wel op zware proef ge steld, maar toch bleef men wachten, of wandelde wat heen en weer. Daar telegraaf en intercommunale telefoon van 3 tot 7 u.ur Haarlem ge ïsoleerd hadden, moesten we andere maatregelen nemen, om den uitslag spoedig te Haarlem bekend te maken. Inmiddels bestookte men ons in de bureaux per telefoon, om nieuws te weten. Onze toestellen rinkelden voortdurend in de Zondag-stille ver trekken. Juist een uur na het eindigen van den wedstrijd konden we het groote nieuws op ons letterbord meed eel en en spoedig daarna vortelde een uitvoe riger bericht het verloop van den strijd daargindsch op het Water- graaf smeorsche Oud-Uoozeuburgh". Concert in den Hout. Maandagmiddag gaf Haariemsch Mukiekkorps, onder directie van den I heer Kriens. zijn eerste concert in den Hout, onder begunstiging van zeer fraai weder. Een zo>r fraai pro gramma was door den heer Kriens Yoor dit eerste ooncert Het bezoek van toeschouwers was zóo groot, dat het zwart was van de men- schen. De oude fontein si»oot lustig haar stralen in de hoogte, als was zij verheugd over haar voorloopig voort bestaan. O n g e 1 u li- Gisteren morgen omstreeks 10 uur is aan den Wagenweg een bejaarde juffrouw, wonende Geweerstraat 22, te Hèemstedo, door eefc troepje wiel rijders aangereden. Zij had zich oogenschfjnlijk nog al bezeerd en Is per rijtuig naar hare woning vervoerd. Dr. Bijleveld constateerde, dat de vrouw niet noemenswaardig letsel heeft bekomen en binnen een paar dagen weder geheel heter zal zijn. Het Lentefeest in Kennemerland. Dit ls een altijd-weer-bekoring- wekkende aandoening, wanneer de lente-adem voor 't eerst in 't vroege voorjaar uitzucht over het winter- doode landschap. Hoe dan 't slapen de leven, als een plotseling jong won der, in de» donkeren bodem, uit- kiemt, als het nieuwe zonvonken- vuur warmt de wanden van de duis tere aardkeldertjes, waar de in zaad hulsjes in gevouwen plantjes en bloe men een fijne teerheid van miniatuur kleurtjes, flu 1 ster-zacht over de zwar te landen-triestheid neerstuivelt! En hoe dan. zelfs de door de beschaving veronnatuurlijkste en verkunsteldste mensch, den drang Inaar de natuur hervoell! Want nooit verloochenen we onze afkoms geheel, en altijd blijven we een stukje van het groote vrije leven van natuur-wezens en de din sen van bulten en gindsch. Wie zal de gehoime ontroering in het menschenhart beschrijven, als de eer ste voorjaara-zootheid bloed en vezels doorzindert: bove'n woorden uit, ligt een sfeer van diep-innlg gevoel, waar de tred van het woord zelfs de dansvoetige der poëzie, niet weer klinkt! De laute-adem is weerom gevaren over de Kennenierlandsche landen, waar de duinige zandlagen haar hel ling verflauwen in het weiland- vlakke geoied. En hier is zij welrie kende!', die lente-zucht, dan elders in ons land. Zoet-doorstreeld ziin nu de wind- scheutjes, die de lucht over de akkers doet aanzweven. Als een bij in oogst-1 tijd, keeren de wapperende vleugjes; nu, rijk beladen over de landen. En de waai-wiodjes dragen een vracht van lekker-riekende gouren in de voorjaarslucht. Want op malhemu- tisch-juiste kleur-landjes bloeit thans de hyacinth haar toover-tooi in de lente uit. In liniaal-rechte rijen staan de manschappen van 't ontzaglijk bloomenteger, waar zij straks onder 't mes van den verdelger zullen val len. Maar nu staan zij nog rechtop in den dag en verheugen door 't kleuren spel het oog. Maar zelfs den meest geesldriftigen minnaar van dit eigenaardig bioemen- feest onzer landstreek, zal het opge vallen zijn, dat het dit jaar niet zoo mooi is op de bloem-akkers, als ande re jaren. De vinnige vorst heeft veel kweekers genoodzaakt een deel van hun velden te ontdoen van de bloe men, om de waardevolle bollen voor verderf te vrijwaren. Daardoor is het thans niet. dat overweldigend kleu- rengedaver. dat In de mooie jaren het oog verbluffen kan, wanneer de on- hollandsche kleurenvakken tot den horizon soms reiken. Dit nam niet weg, dat met de Paaschdagen weer een bijna ontel baar in aantal zijnde menscliendiara- vaan langs de landwegen trek. Voor al de drukte op het traject ilaarlem- Ililiegom was zeer groot Meer en meer beweegt zich de menschenstoet naar dezen kant, al krijgt do streek om-den-Noord nog een behoorlijk aandeel \an de portie. De buide feestdagen leenden zich dan ook, door tiet bij uitstek fraaie weer, uitnemend voor een tocht naar de Bollenvelden. Geen xytuig bleef op stal, noch in Haarlem en omgeving, noch in Amsterdam. Zelfs Haagsche Urbaintjes waren gewone gasten op den weg. En het getal fietsrijders en het nog groot er aantal wandelaars maakten de wegen tot een dicht-bopakte grond- strook. En het getal auto's, dut langs de wegen bromde en zoemde in zijn snel- heidsdrift, was grooter dan ooit Zeer de aandacht trok een hooge auto van Spijker, een sierlijke excursie-auto mobiel. die thans door Llssone geëx ploiteerd wordt Gezelschappen van 14 personen bracht de auto mei Pa- schen tiaaj- de bollen vemen. Het gold nu nog maar een proef, doch deze is welgeslaagd. De stoomtram naar Leiden deed, wat zij kon, wat toch onvoldoende bleek. Wel werden de tram-treinen zwaar versterkt, doch dit voldeed niet aan de gestelde eischeu. Telkens moesten honderden afzien van een tramritje door de bollenstreek. En bovendien konden geen extra-diensten gereden worden. HEEMSTEDE. Het bezoek aan de bolle'nvelden op de beide Paaschdagen heeft de ver wachting overtroffen. Reeds zeer vroeg in den morgen wemelde bet van voetgangers en fietsrijders. Op de stoomtram, d:e niet acht wagens» reed, was geen plaatsje te bemachti gen. De caféhouders en andere nering doenden hebben geen reden tot kla gen gehad, Ongevallen hebben er zoover bekend, hier niet plaats ge had. BENN' EBROEK. Wat een aardige, vroolijke drukte is het hier op .de Paaschdagen ge veest. Wel zelden hebben we op die dagen zooveel bezoek gehad. Van 1e voren beloofde het weer veel, zonnig en toch niet te warm. Reeds 's mor gens kwamen vele rijtuigen en fietsen voorbij. De blocmenverkoopers op de I hoeken van de wegen maakten goede zaken in de beide „Geleerde Man nen" en in de andere café's kwamen handen te kort, om de klanten te be dienen. Met grillige, wispelturige weer. dat deze maand kenmerkt, Is gelukkig met de Paasei*! age n achterwege ge bleven. Het is heeil jk weer geweest, helder en frisch, en de zon bracht kleur en vroolijkheid over de bloe menvelden. Zure gezichten of prutte lende menschen hebben we niet ge zien, maar het kon in andere jaren dan ook wel eens guur en doodsch' zijn, als in do wintermaanden. Hoe I mooi is toch do eorste tint, wuaruieue de ieaie een weide en akkeu kleurt hoe Irisch zien hot jeugdige groen en de hyacinthen. Hadden nu maar die akelige koude dagen in het begin der vorige weken de goede harmonie niet v erstoordzij hebben wel schade aan de planten berokkend. Bij honderden en honderden ver voerden do trams op de beide doenden kunnen over de Paaschdagen hoogst tevreden zijn. ZANDVOORT. Door het schoone weder uitgelokt, bezochten vele vreemdelingen met Paschen onze badplaats. De tram reed in den middag met dubbele diensten; ook de trein vervoerde ve len. Aan het strand waren reeds ee- nlge 6toelen geplaatst, waarvan al gebruik werd gemaakt. HET VERVOER. De paardentram vervoerde op len Paaschdag 4485 en op 2en Paaschdag 6703 personen. De Hollandsche Spoor bracht Eer sten Paaschdng 7WH) reizigers aan en op Tweeden Paaschdag 12000 perso nen. Er werd met oen groot getal extra treinen gereden. De E. S. M. en E. N. E. T. vér voerden op haar lijnen te samen op lsten Paaschdag 32.548 en op den 2eti Paaschdag fi 090 personen. Op den len en 2en Paaschdag zijn te Sloten ongeveer 5000 wielrijders door den tol gepasseerd. Het aantal bezoekers op Tweeden Paaschdag kan veilig op 40.000 ge steld worden. ONGELUKKEN. Van ongevallen op deze drukke da gen hoorden we de volgende. Op de Ileerenvest v..-rd een fietsrijder gis termiddag om 7 uur aangereden door auio G 527, waarbij de wielrijder on gedeerd bleef, maar het voorwiel van de fiets ineen god rukt werd. Om half vier had op de Dreef een aanrijdinkje plaats tusschen een electrisehe tram en een tentwagentje. Maar ook dit beteekende niet veel. Bij Halfweg is gisteren ook een be jaarde dame, die op een fiets reed, door een auto aangereden. Zij werd tegen den weg gesmakt en werd met een gebreken arm en eenige kleinere kwetsuren opgenomen. Zij is naar Amsterdam vervoerd. Er werd een jonginensch van Amsterdam komende, door een van die zelfde richting komenden tram wagen aangereden en .op den grond Paaschdagen de feestgangers. Extra geworpen; blijkbaar inwendig personeel en wagens moesten worden j knensd en uitwendig op verscliillen- gci ecruteerd. Vooral in den middag j de pjaatsen oïitveld, was hij niet 5£"«a23S. I r* wi" T al zingende door de Bennebroeker-.i 6611 naar Amsterdam guanden laan. 'tramwagen te doen opnemen, terwijl! Overal heerschte vroolijke, prettige Iemand op rich nam hem aldaar i drukte. Wij meenden op te merken. huis te doen bréngen, dut het - ondanks de groote helaiyt-0ndw sioterdiik is gister een Jon. gen onder de alectrische tram stelling in den voetbalwedstrijd Hol landEngeland op den tweeden feestdag nog drukker was dan op den eersten. Zeer spoedig worden de thans te veld staande hyacinthen afgesneden. Wie nog van deze bloemenpracht wil gemeten, haaste zich dus. Van do vroege tulpensoorten staan reeds vele in bloei Op den tweeden Paaschdag werd door het Leger des Heils uit Haarlem alhier een openlucht-bijeenkomst ge houden. Veel belangstellenden woon den deze meeting bij. SCHOTEN. Op den eersten Paaschdag was in onze gemeente niet veel van bijzon dere drukte te bemerken. Denkelijk wel omdat er op de vlakke wegen nog een stevige wind woei. Anders was het den tweeden dag: Reeds vroeg in den morgen kwamen club jes fietsers en wandelaars langs dén Rijksstraatweg in beide richtingen; in den middag toonden versierde rij wielen en wandelaars met ruikers hyacinthen aan, dat het doel van huil tocht de bloemenvelden waren geweest. Ongelukken zijn niet te ver melden. BLOEMENDAAL. Er heerschte hier de beide Paasch dagen een groote drukte; auto's, fiet sers, wandelaars, de hoofdwegen za gen ar zwart van. De trammen der E. N. E. T. zaten telkens overvol; menigeen moest zich raakt en onmiddellijk gedood. Bij het drukko verkeer der beide Paaschdagen zijn op de lijn Haar lem—Amsterdam een 4-toI electrisehe spoorwagens wegens defect aan de beugels tijdelijk bulten dienst gesteld moeten worden; gisterenavond sprong van een van Haarlem komenden wa gen een wielband, zoodat de passi- gïers moesten overstappen en de wa gen te Halfweg op zijspoor gereden. ORGELBESPELING in de Groote of St. Bavo-kerk, te Haarlem, op Donderdag 20 April 1911, dos namiddags van 2 tot 3 uur, door den heer W. Ezerman. Programma Na 1. Preludium en Fuga, A. Hesse. No. 2. Choral-fantesie No. 2, Fr. Lux. No. 3. Sonate No. 3. Mendelssohn. a. Con moto maestoso. b. Andante tranquillo. Na 4. Choral (Meistersingor), R. Wagner. No. 5. Ave Maria, Fr. Liszi R. K. MILITAIR TEHUIS. Hedenmorgen had de eerste-Steen- legging plaats vuq het R. K. Tehuis voor Militairen, dat thans in de Zoe- Lestraai gebouwd wordt De plechtig heid werd door militaire autoriteiten en vele geestelijken bijgewoond. O, m. merkten we cp de kolonels F. B. A. van Steenhardt Carré van het 21ste landweerdistrict, en P. A. Spaan, commandant van het 10e regiment in fanterie. Ook waren tegenwoordig de HÉMMm W..A. I deken het woord, om te getuigen vuit de groote blijdschap, die hem verv ul de, op dezen schoenen dag bij deze nieuwe uiting van krachtig-bloeiend Roo.'isch-Katholiek leven. Dit moment zei spreker is een belangrijk, vooral voor onze jonge militairen, die meest voor het eerst van hun leven het ouderlijk huis verlaten moeten, om hunne plichten jegens het vader land te gaan waarnemen. Het vroege re lokaal, dat wij hadden, is op den duur onvoldoendo gebleken er was behoefte aan een gebouw, dal meer aantrekkelijkheid had, meer licht, meer lucht, bovenal meer gezelligheid bood. Dat zulk oen gebouw nu te ver rijzen staat danken wij in do eerste plaats aan den volijverieen directe;it er. de niet minder ijveriee bestuursle den van de Militaire Vereeniging, ca in de tweede, maar niet in de mfiisie, plaats, aan de vrijgevigheid van zoo vele Haarlemsche Roomsch-KathoLc ken, die wat voor de stichting van het gebouw over hadden. Gods zeoen heeft op dit werk ge rust, want de plannen zijn zeer spoe dig verwezenlijkt kunnen worden. Thans smaken wij de voldoening de jongelieden buiten de verleiding v u de groote stad te kunnen houden in oiigedv- neren aangenaam verkeer vin den zij met hunne geloofsgenoolen i a den diensttijd goéde verpoozing. Dat dit gebouw tot den bloei van ons Haarlemsche R. K. leven moge mee werken, is zeker ons aller wensch. Daarna nam de directeur van de Vereeuiging, de kapelaan Jac. J. J. Noordman liet woord, om den aanw-'*- zigeu, den leger-uuturiteiten in de eerste plaats, hartelijk voor hunne te genwoordigheid dank te zeggen. Spr. riep dc onmisbare hulp en den steun van allen in, die voor de stichting voelden, en dankte de milde gevers, die het mogelijk gemaakt hadden, da: dit gebouw hier kan worden gezet. Vervolgens legden de beide kolonels en de tegenwoordige geestelijken een steen rond den offlcieelen, waarmede de plechtigheid was geëindigd. Van het gebouw wapperde de drie kleur, terwijl achter de plaats, vva de eerste steen gemetseld was, en aardige planten-opstelling een vrien delijk en feestig aanzien dan 't gehix-1 gaf. In de Zoeiestraat verdrongen zich vele nieuwsgierigen. j Faillissement. I Bij vonnis van de Arr.-Rechtbank i alhier van 18 April 1911 is in staat jvan fuillissement verklaard: J. Poor- tier, veehouder, wonende te Haarlem mermeer. Rechter-Commissaris mr. W. IL v. 'es van Meerkerk. Het icHHiierUsnmiiseum. Op 9 Mei heeft nu de aanbeste ding plaats van den verbouw vah het Weeshuis tusschen de Heiliglan den tot Schilderijen-Museum. Na heU geen we vroeger reeds in woord cu. beeld over de plannen van het nieu we Museum hebben bericht, rest oni voor 't oogehblik alleen de medede^ ling, dat het Museum 15 maanded na den gunningsdag moet opgeld- verd worden. In September 1912 kan het Museum dus goopend worden. IZïe verder Stadsnieuws onder leate sle berichten). da* ook gstrooetm l» wachten, lot senwcMMMdalodaa. da andore tram van Ilaarlom kwam J-van dc.Kuul, cn 11. J. Visser, om hem te vervoeren. Er werd bijna den geheel en dag met twee diensten tegelijk gereden. Vole bezoekers trok het Koninginne 1 11. x>. aumeis, uw«u roi» ^yijj den troffel tor hand, en legde, terwijl ^■„o.diodsren^pr^ waW- j bakkerij by het betel „Dutnendaal i hoeft zeker voor het begin goede za--Nndat vervolgens de zegenende kan gemaakt; ook andore nering- rondgang had plaats gehad, nam de Nadat de oorkonde-der-stichting ge- teekend was en. gesloten in een ver zegeld© motalen bus, in den stoen ge vlijd, was. nam do zeer earw. heer G. 11. F. Stoffels, dok-m van Haarlem, Uit de Omstreken ZANDVOORT. De agenda voor de tegen Diasdoy 18 April a. s. te half acht n. in. ta houden openbare Raadsvergadering,! luidt Ingekomen stukken en mededceUiW gen Kohier schoolgeld voor het berha* lingsonderwije. Kohier schoolgeld ouderwijs Franc sche taal. Kohier gebruik-maken gemcentQj grond. Eervol ontslag onderwijzeres. Stra ndverpachtlng. Ruiling grond. Benoeming sternbureau. Voorste! van B. en W. tot het ïru stellen van eeu tijdelijke Commissie van onderzoek op art S3 der bouwver ordening, wal aangaat de hotels ca pensions. Wijziging art. 43 bouwverordening en intrekking van art. 50 algemeen* politieverordening. Binnenland INCIDENT MET EEN HOFRIJTLTG* Een blijkbaar niet geheel toereken..] bare vrouw Itveft gister te 's-Groveai hag© eenige opschudding verwekti door In 'r. rijtuig van H. M. do Ko ningin en den Prjns een brief to were'

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1