NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD, KONINGIN HELENA 28e Jaargang. No. 8534 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 18 APRIL 1911 B HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIE N: PER drie maanden: Van 15 regels 50 Cts.: iedere rege! meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlemf 1.20 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der /^wA r Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1.30 J/J Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels-, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland„1.65 (g/ <4T I j 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Göliusheerd Zondagsblad, "voor Haarlem' I I jJi Roadie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd liet Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephomi interc. 6229. TWEEDE BLAD. Buitenlandsch Overzicht VOOR DEN WERELDVREDE! Hoezeer de beweging; ten gunste van het Engclsch-Amerikaansche ar bitrage-verdrag vorderingen maakt, blijkt wel hieruit, dat op 29 Apnl in Guildhall te Londen een meeting zal worden gehouden, waar de eerste minister Asquith en de leider der op positie Balfour gezamenlijk ajs spre- "ers zullen optreden. Zoo gaat 't goed De toestand van het Champagne- gebied in Frankrijk is dank zij het optreden van de macht van 20.000 in fanteristen en cavaleristen, die naar het tooneel van den opstand zijn ge zonden althans voorloopig verbe terd. De troepen hebben twee militai re aeroplanes medegebracht en ma ken daarvan gebruik voor het onder houden van de verbindingen en het nagaan van de bewegingen der wijn bouwers. Wel heel modern Toch zijn DE OPROERIGE WIJNBOEREN nog niet heelemaal tot bedaren geko men. Eenige telegrammen maken op nieuw melding van ongeregeldheden. Te Fontaine sur Ay hebben de on*>- vredenen eenige H.A. bosch in brand Eestoken. Het vuur werd door hout akkers slechts met veel moeite ge- blusclit en niet, voordat belangrijke schade was aangericht. Nog erger is het to Trepal. Dam zijl) weer vele daden van sabotage gepleegd. O. a. is een wijnkelder ge plunderd, waarbij 3000 fusten wijn verbrand werden. Bij de ongeregeldheden werden 9 betoogers in hechtenis genomen. Dezo overbrenging lokte opnieuw rumoer uit. Ei- weid met steenen naar het rijtuig van den onder-prefect gegooid, die, hoewel een ruit verbrijzeld is, niet gewond werd. De Justitie is nu druk bezig oen onderzoek in te stellen naar de ver schillende ongeregeldheden, en vele arrestaties hebben plaats. IN DE FRANSCHE KAMER protesteerde de afgevaardigde Dela- haye tegen het verleenen van een cre- diet voor het buitengewone gezant schap naar Italië ter gelegenheid van de herinneringsfeesten. Dit besluit is z. i. een aanslag op het gezag van Z. H. den Paus. De minister-president MoniB kwam met kracht hier tegen op. Een motie, waarin de Kamer haar deelneming in de nationale vreugde van Italië uitspreekt, werd met 421 tegen 22 stemmen aangenomen. DE POSITIE VAN FRANKRIJK Is in 't kort besproken door president Fallières, die In het raadhuis te Tou lon een redevoering hield. De presi dent verklaarde, dat men. zonder dut het daarom noodig is het verleden geheel en ui te vergeten, de toekomst met volslagen vertrouwen tegemoet kan zien, dank zij de marine aan wel ker hoofd thans een man staat, op wiens beleid, zonder een onbillijkheid te begaan, geen aanmerking valt te maken. De president zei verder, dat hij een bezoek gaat brengen aan Tunis, waar hij zekér is, blijken te zullen ontvan gen van warme toewijding aan Ie republiek. EEN GRONDWET VOOR PORTUGAL. De Portugeeache ministerraad is begonnen met de behandeling van het grondwetsontwerp, dat binnenkort bij de Nationale Vergadering zal worden ingediend. De „Diario de Noticias" is in slaat gesteld de hoofdlijnen van dit ont werp mede te deeïen. De Nationale Vergadering, bestaan de uit 200 leden, gekozen bij alge meen stemrecht, zal den president van de republiek kiezen. Diens ambts tijd wordt vastgesteld op 5 jaren. De verschillende takken van dienst zullen gereorganiseerd en vereenvou digd worden, ten einde zoodoende de uitgaven te verminderen. Ook zal het ambt van minister van buitenlandsche zaken worden afge schaft en zullen in het vervolg de consuls in de verschillende staten be last worden met de diplomatieke ver tegenwoordiging van Portugal. Er heeft EEN GROOT GEVECHT IN YEMEN plaats gehad. Kolonel Riza bey heeft den opstandelingen, die zich hadden samengetrokken dicht bij het dorp Metneh en de omringende hoogten, een zware nederlaag toegebracht De opstandelingen verloren drie aan voerders en bovendien nog duizend man aan dooden en gewonden, en hebben zich teruggetrokken naar het noorden. De verliezen der Turken zijn niet opgegeven, bekend is evenwel, dat zij slechts gering zijn. CHINA EN JAPAN. TJit Moekden wordt gemeld, dat de poging der Chineesche overheden, om de yuaeslic van de vermoording van een Jupanees door de Cluneesche po litie door middel van onderhandelin gen ter plaatse bij te leggen, is mis lukt. De Jupaneesche consul wilda hierop niet ingaan en onderwierp de zaak aan het oordeel der Japansche regeering ter beslissing. DE VEREENIGDE STATEN EN MEXICO. Men verneemt uit Washington, dat de regeering ongerust is over de be richten van de Mexicaansche grens, volgens welke de Amerikaunsche troe pen de Mexicaansche grens bij Agua Prieta zijn overgetrokken en deel hebben genomen aan de gevechten tusschen Mexicaansche regeerings- troepen en de opstandelingen. (Zie te legrammen in ons nummer van Za terdag). Het ministerie van oorlog heeft Carter, den bevelhebber der troepen in Texas, uitgenoodigd, een nauw keurig onderzoek naar bet voorge vallene in te stellen en er verslag over uit te brengen. De ambtenaren van het ministerie van oorlog te Washington weigeren zich over de zaak uit te laten. Naar voorts verzekerd wordt, zijn de Amen kaan sc he troepen de grens van Mexico overgetrokken, omdat de troe pen van Diuz, bij hun krijgsverrich- tingen in Agua Prieta, Douglas, in Texas, aan de andere zijde van de grens beschoten. Guajot, kapitein van de Amerikaansche ruiterij, ging daar op den bevelhebber van de Mexïcaau- sche regeoringslroepeu, die in Agua Prieta opgesloten was, aanmanen om zich over te geven, hetgeen gebeurde. De Mexicanen zijn ontwapend en op Amerikaansch gebied geïnterneerd, terwijl hun geweren en schietvoor raad aan de opstandelingen zijn uit geleverd. De opstandelingen hebben nu Agua Prieta bezet en h,oj?en nu door Ameaika als oorlogvoerende par tij erkend to zullen worden. De Amerikaansche regeering moet de Mexicaansche regeering en de be velhebbers van de opstandelingen verwittigd hebben, dat zij vergoeding zul oischen, voor de schade, die aan de eigendommen van Amerikaansche burgers is toegebracht. en Donderdag September te Haar-zich 1 icon creep, dal alles in een klein lem gehouden worden. Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. HUISVLIJT. tijds een rookende puinhoop was. De landbouwer Enthoven en zijn knecht T. bekwamen bij hun pogin gen, om nog wat te redden, zulke ver wondingen, dat zij zich ouder genees kundige behandeling moesten stellen De schade wordt door verzekeijng ge- Gaze Lachhoek is intusschen niet verbeterd. Integen deel I Een telegram uit Mexico-City meldt, dat de invloed van de regeering aan het minderen is. Dat de oproerige geest veld wint, blijkt o. a. uit het optreden van een groot aantal plun derende benden, die in geenerlei be trekking staan tot de aanhangers van Madera. Ook wordt geseind, dat de geheele strijdmacht van de regeering en de opstandelingen bij Agua Prieta hevig slaags zijn geraakt. Hoe dit gevecht is afgeloopen, is nog niet bekend. Wel wordt verzekerd, dat de re gee- ringstroepen na eenige uren vechtens n.l 200 man aan dooden en gewonden haddon en de opstandelingen daaren tegen slechts 20 man. Uit Douglas in Arizona wordt ge meld, dat twee Amerikanen aldaar door afgedwaalde kogels gewond zijn, een hunner ernstig. Weer nieuwe ergerais voor de Ame rikanen UIT MAROKKO, en wel uit Tanger, wordt aan de „Ti mes" geseind „Terwijl de Fransche autoriteiten en de vertegenwoordigers der overige mogendheden zich beijveren de in- landsche bevolking tot kalmte aan te manen, handelen de officieren en minderen van het Spaanschc garni-1 zoen te Ceuta uiterst onvoorzichtig. Hun houding is zelfs zóó uittartend, dat de kaïds overtuigd zijn, dat de Spanjaarden trachten een incident uit te lokken, ten einde interventie noodzakelijk te maken. Mocht hot zoover komen, dan draagt Spanje een zeer groot deel der verantwoordelijkheid." De „Times" acht het intusschen wel wat al te bar, dat dit Spaansche drijven Euroi>a ten slotte zou kun nen dwingen tot een gewapend in grijpen in Marokko, wat men juist vurig wenscht te vermijden. In een officieuse nota aan de En- gelsche pers wordt verklaard, dat Engeland in geenerlei opzicht de Fransche regeering beïnvlood heeft ten opzichte van haar houding in de Murokkaaaische quaestie. Verder heet het in deze nota In welingelichte Engelsche kringen houdt men zicli overtuigd, dat de toe- j stand in Marokko in werkelijkheid niet zoo critiok is als personen, die niet op de hoogte zijn van Marok kaanfiche aangelegenheden, wel zou den kunnen meenen. Men gelooft niet, dat de Europeanen in Fez eenig gevaar zouden loopen. De tijd zal het leeren, of deze ge ruststelling niet te optimistisch is. Intusschen wordt weer geseind, dat er bij Fez weor ferm gevochten is, want een 50-tal strijders liet daarbij het leven. Een aardig tcntoonstellinkjc werd 'Jfk' W Onderlinge Brandreiseke- gister te Bloeinondaal in het slójdlo- ri"K *e Amsterdam, kaal van het gebouw der Bloemen-1 De brandspuit kon geen dienst doen, daalsche Schoolvereeniging gehou-daar alles in korten tijd had plaats den. Geëxposeerd werd 't werk van de f^cpon en er geen gevaar voor be lendende perceelon bestond, /.es jaar geleden is de boerderij van Enthoven ook afgebrand, zoodat dit een nog nieuwe naar den eisch des tijds inge richte boerderij was. leerlingen, die den huisvlijtcursus ge volgd hebben, welke dezen winter van October tot April voor meisjes en jon gens van 12 tot 16 jaar vanwege de nfd. Bloemendaal van den Volksbond tegen Drankmisbruik gehouden is. De heer en mevrouw Vrij, mej. Boisse- vnin en de heer Wilson belastten zich met het onderwijs, en de resultaten zijn waarlijk verblijdend geweest. Eenmaal in de week werd een avond aan de lessen besteedbij het onder wijs zat de bedoeling voor de leerlin gen voorwerpen te doen vervaardi gen, waarvan in de practijk een nut tig gebruik zou kunnen Binnenland BOND VOOR ST A ATSPENSIONNEE RING. De 11de algcaueene vergadering van den Bond voor Staatspensionmee- ri'ng wordt op 4 Juli te Utrcoht ge houden. Aan de orde komt o.a. de inaakt, en tevens wezen de leeraren 1 verkiezing van drie "hoofdbestuurs- er op, uit het eigen initiatief, het eigen j leden (aftredeh en niet herkies- inzicht en de eigen vaardigheid aan tebaar: mej. E. Jochirn en de heeren akkeren, en de leerlingen niet me- G w.eringa en de. D. A v. Kreve- chsnisch naar voorbeelden te laten werken. Zeer zeker te prijzen princi-: pet, j Op de agenda komen verder voor De jongensnfdeeling was in tweeën voorstellen om een of meer afgevaar- gesplitst de kleineren van 12—13 jaar diigdeii naar Engeland te stuïen ter hielden zich met cartonnago- en riet- bestudeering van het Engelsche stel werk bezie, de grooteren leerden de gej me^ wejko voorstellen het hoofd- gereedschappen van d« kan „nreanlgen. hanteer en, en kunnen nu uitstekend met zaag, schaaf en beitel etercht. Naar aanleiding van eenige voor- Wat. 't tentoongestelde zelf betreft.stellen geeft bet hoofdbestuur in over dat was de moeite van 't bezichtigen weging, dat liet de opdracht krijg-:-, wel waard. Al was alles nu niet even commissie te benoemen, welke volmaakt, het geexposeerde getuigde zaj voor te bereiden een groc er toch wel van, dat met veel ammo n ,00,1,-, en liefhebberij gewerkt was. Karton-le txaooging ui non waag. zooara t arbeid haakwerk. borduurwerk, wetsvoorstel voor ouderdomsverzc- tursoa-arbeid, uitsnij- en uitzuag- j kering in de Tweede Kamer in be werk, teekeningen enz., al de vruchten handeling zal komen, van langdurige maar beloonde in-jjn het financieel overzicht 1910 spanning waren tusschen ruikers van bJjjkt| dat de inkomsten beliepen 1 contribution 8835 De expositie werd druk beaocht Scheiding goed in het midden, hoo'r! Waar moet dat vijfde haartje, meneer? rechts of links? Onderwijzer. Maar jongen, vat je nu niet, dal een breuk kleiner is dan een geheel. Als je vader bijvoor beeld een heel en meter katoen moet verkoopen en hij heeft maar 7/8 M., wat doet hij dan? Jongen. Dan meet hij wat krap. STIJLBLOEMPJE. De Chinees schrok zoo hevig, dat hem de staart te berge rees. Dame. Maar hoe kan B. met zoo'n salaris rondkomen? Heer. Zeer eenvoudig. Hij leeft eenvoudig, kleedt zich eenvoudig, en betaalt eenvoudig.... niet. VREEMDE KLANTEN. Een advertentie: „Naluutbleeker, geen stoom, vraagt nog eenige klanten, opgemaakt en droog toegeslagen, uiterst billijk. Wekelijks halen en bezorgen franco". 's middags namen 3e kinderen hun werkstukken mede naar huis. de uitgavei VAN HET PLATTELAND. In de gemeente Losser verbiedt de HAARLEMMERMEER. instructie den onderwijzers, tijdens Zondagmorgen omstreeks 4 uur de scb ooi tijden klompen of schoenen JrLThlS?«ASteWden'Vèld- weg. nab" den Lisserweg. Het eerst gedruisch bij het onderwijs te voor- werd de brand ontdekt in den stal, komen, waar het voedorfornuis stond, dat zoo BELASTING OP PUBLIEKE VER MAKELIJKHEDEN. 26 Januari j.l. nam de raad van Leiden een motie aan, waarin hij een Stadsnieuws GEHEEL-ONTHOUDING. De 31e algeaneene vergadering van de Nationale Christen Geheeldnthou- ders-vereeniging zal op Woensdag 6 juist was aangemaakt. Op een of an dore wijze heeft het dak daar ter plaatse vlam gevat. Dit dak bestond uit riet met pannen gedekt. De Z.W. wind woei fel en daar de brand juist 5, den windhoek der boerderij uit- belasting op de pubheke vera,akel.jk- brak en in het slroo ruim voedsel heden oordeelde te zijn m het belang rend, greep hij met groote snelheid der gemeente en B. an uitnoodig- 0111 zich heen In een ommezien stond <ie met bekwamen spoed een concept- dan ook de geheele stal in lichte verordening in te dienen. IJ. ©11 W. laait. Hier „tonden 35 „tuks hoornvee, bjed d verorde- waarvan er slechts een tiental gered konden worden. 25 koeien, meest ge- m"e 111 (k®ri ,ua"' f1 16 nieste beesten, werden door het vuur schocul op dezelfde leest als die, wei- verteerd. Aan'de andere zijde van den lce te Rotterdam en te Zaandam van stal stonden 16 paarden, die men met kiracht zijn, terwijl de tarieven in geweld uit den stal moest drijven en hoofdzaak ontleend zijn aan de zoo nog gered werden. In den brandverordening kwamen nog om 10 varkens, 3 kal\e- ren en een 100-tal kippen en eenden. I hft bfmrrhhijt hut^ Ook gingen nog verloren een partijHET REMBRANDT-HLIS. karwij van 130 balen, een groote Naar De N. Ct. uit betrouwbare schelf tarwe en een bijna nog nieuwe bron verneemt, zal het Rcmbrandt- dorsclunachino van ongeveer 1000 jjld8 0p je jodenbreestraat te Am- wnnrdn, benovent de „<dieele land-iU>tdall, blj net bnajek van H M. de hoofdstad, otfl" van waarde, daar het vuur JOO Iel om cixil door Ham- worden geopend. 8 menschen verdronken. Zaterdagavond kwam de vracht- stoomboot Reserve, groot ca 100 ton der firma W. H. Muller en Ce. te Rotterdam, van Luik naar Rotter dam. De kapitein had een oogentriik het roer toevertrouwd aan den dek- kneoht, aangezien zijn vrouw, die ih omstandigheden verkeerde, onge steld wérd. Om die reden werd ook reis bespoedigd, ten einde te Rot terdam geneeskundige hulp te kun nen bekomen. Aan boord bevonden zich tien per sonen: de kapitein, diens vrouw, vier kihderen en nog twee kinderen van kennissen, die wegens de Paschen een reisje mede maakten en eindelijk de machinist en dekknecht. Van Rotterdam kwam de vracht boot Paula der firma Berger, thuis- hohoorende te Venlo, toen ter hoogte van Slikkerveer ee'n aanvaring tus schen beide booten plaats had. De Reserve werd aan stuurboord zij ingeloopen en zonk dadelijk. De machinist en dekknecht wisten zich nog in tijds te redden. De kapitein, diens vrouw en de zes kinderen zijn allen verdronken. De Paula maakte eveneens water. Men slaagde er echter in dez edoor pompen boven te houden; Zondag werd uit Rotterdam een andere boot gezonden om de lading over te he men. Op de Paulu stond ook een wa gen van Van Gend en Loos en naar het beweren van deskundigen zou daaraah het ongeluk te wijten zijn, omdat deze het vrije uitzicht voor de bestuurders belemmerde. Ten dienste der justitie zijn ter plaatse foto's genomen. (Zie vervolg Binnenland op de 3e pag. van dit Tweede Blad). FEUILLETON door M o r i c e Gerard. Neen, juffrouw, hij ziet er uit als iemand vau buiten een land man, of iets dergelijks. Hij zei, dat u zijn naam niet zou kennen, maar dat hij u over een dringende zaak wenschtc te spreken, juffrouw. Ulrike vond het geheimzinnig, maar aarzelde niet om op het eenigs- n'ns ongewoon verzoek in te gaan. ts geheimzinnigs is de meeste vrou wen niet onwelkom, en Ulrike had de laatste dagen al heel eentonig gevon den. Heel goed, ik zal hem ontvangen, zei ze, na even te hebben nage dacht. Waar zal ik hem laten, juf frouw Hij staat op het oogenblik In de hal te wachten. Laat hem in mljnheer's studeer kamer, Elizabeth. Ik kom daar ook Idadelijk. Zoo werd de tweede schakel in den ketting, dien zij om Prins Alexander bond, op dezelfde plaats tot stand gebracht, die al getuige was ge weest van de eerste acte uit Het drama. Een lange man met een bombazij nen pet in de hand stond ietwat links naast de deur, toen juffrouw Lowen- fels naar binnen ging. 1-Iij boog diep, toen de jonge mees teres van het huis binnen kwam. Ulrike bekeek den man met haar kalmen, onderzoekenden blik van het hoofd tot de voeten. Neen. die man was volkomen een vreemdeling voor haar. Zij had hem in haar leven nooit meer gezien, dacht zij bij zich zelf. Eenigszins koel zei ze Ik weet niet waaraan ik dat be zoek te danken heb. Ik kiui nogal goed gezichten onthouden, en herin ner mij niet, u ooit meer gezien 1© hebben. Mijn tijd is beperkt, omdat mijn vader hier in huis ziek is, en overdag moei ik voortdurend op hern letten Ulrike meende, als de verpleegster de noodige rust nam. Daarover juist wenschte ik u te spreken, madame, zei de man, niet beschaafder accent, dan het meisje- uit zijn kleeding en geheele verschij ning ha/1 meenen te mogen opmaken. Waarover vroeg Ulrike, die er totaal niets van begreep. Over de ziekte van uw vader, voegde de man er haastig bij, toen hij een vragende uitdrukking op haar gelaat zag, pas gisteren hoorde ik er van en van haar oorzaak. Er kwam een ongeduldige trek op het gelaat van Ulrike. Wie heeft zich over onze zaken uitgelaten vroeg zij op hoogen toon. Het is het praatje van den dag, antwoordde de man. Ik denk, dat ik er heel laat van gehoord heb, omdat ik een vreemdeling in Detti- nen ben. Ik kom uit de provincie uit Skiloo, voegde hij er veelbetec- konend bij Het meisje werd nog ongeduldiger. Zij was zoo dwaas geweest te den ken, dat de geschiedenis alleen aan henzelf, de bedienden, den dokter en de verpleegster misschien bekend was. Zij had vergeten, dat iets alleen tusschen twee personen geheim kon blijven. Ulrike beet zich van woede op de lippen. Wat haatte zij Prins Alexan der op dat oogenblik meer om het geen hij niet, clan om wat hij wel ge daan had. Zij haatte hem omdat zij, de Lowenfels, nu bebabbcld werden, en waarschijnlijk tot mikpunt dien den van den spot der hoofdstad, meer dan omdat hij haar vader had gesla gen. De naam Skiloo trok haar aan dacht. Zij voelde, dat dit bezoek meer beteekenis had dan zij eerst wel dacht Dus u komt uit het land, dat het geluk heeft, aan Prins Alexander te behooren, zei Ulrike met snijdende bitterheid. Misschien wil u wel zoo vriendelijk zijn, mij uw naam te noemen Op hetzelfde oogenblik xerzocht zij haar bezoeker een stoel te nemen, en ging zelf tegenover hem zitten. Het gesprek zou niet zoo gauw af- loopen, als zij eerst verondersteld had. Mijn naam is Mic-hal Glendow, hotelhouder en houtvester uit Skiloo. HOOFDSTUK XVI. Hotelhouder en Bankiers dochter sluiten samen een verbond. Ik begrijp er nu zelfs nog niets van, met walk doel u hier is geko men, zei Ulrike, nadat de man had plaats genomen. Als eenig antwoord we©9 hij op zijn geJaat, waarop ter zijde twee zwarte en twee blauwe lijnen zicht baar waren. Het zijn de merkteekenen van hetzelfde werk, zei hij bitier. De hand, die uw vader sloeg, sloeg mij eerst. Ik zal niet rusten, voordat die slagen gewroken zijn, en door mijn schuld te betalen zal ik ongetwijfeld ook de uwe voldoen. Ik kwam hier juist om u dat te vertellen. Er klonk iets hards in xijn toon en stem. dat veel overtuigender was dan drift of woede zou geweest zijn. Mi- olial Glendow meende ieder woord, dat hij zei en wat hij meende was niet aangenaam, voorspelde niet veel goeds voor Prins Alexander van Skiloo. Ulrike keek den man nog wat aan dachtiger aan dan eerst. Hij scheen haar een onoplosbaar raadsel. Hij scheen te zijn opgevoed en denkbeel den te hebben boven zijn stand, en zijn manier van spreken, ofschoon ruw, was niet die van den gewonen boer, waarmee Ulrike kennis had ge maakt, toen zij in haar meisjesjaren eens met haar vader een zomer bui ten had doorgebracht. Ook toonde hij meer karakter en wilskracht, dan men van zijn uiterlijk verwacht zou hebben. lnplaats van dadelijk antwoord te geven op zijn woorden, bracht Ulrike een deel van haar gedachten onder woorden. Ik meende» dat u zei, dat ge hotelhouder en houtvester waart, mijnheer Zij was zijn naam vergeten. Glendow. Ja, dat is mijn beroep of was het, voegde hij er met bitteren nadruk bij. Toch komt uw houding en taal. ging het meisje voort, niet overeen met die van de klasse, waar toe u uzelf rekent Mijn familie is geslachten ach tereen van adel geweest, en Ik zou aanspraak kunnen maken op den ti tel van Baron als ik daar lust in had maar waartoe zou het dienen als iemand geen geld en geen vrien den lieeft Ik ben achteruitgegaan in de wereld daarom ben ik nu een voudig Mich al Glendow. Woont u te Skiloo Ja, vlak bij het kasteel van Prins Alexander. Ons hotel waar ik nooit weer terug zal komen en zijn stem trilde een beetje, ofschoon hij tijdens het geheele onderhoud veel zelfbehoersching toonde staat vlak tegenover de groote ijzeren toegangs poort tot de laan, die aan dien kant maar heel kort is. Er bestond zeker eenige aanlei ding tot ongenoegen tusschen Prins Alexander en u Heelemaal niet, tot nu eenige da gen geleden. Ik ben lot nu toe altijd op zeer goeden voet geweest met Zijn Hoogheid. Ik heb zijn bosschen be heerd en hij heeft aan mij overgela ten wat er omgehakt moest worden er moest in de laatst© jaren veel op zijn landgoederen geveld worden. Dat alles stond onder mijn toezicht. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 5