SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's Dagblad. Voetbal. Mook.ey. Korfbal. Ijuolitvaart. Bebaken, Gr ymnastlek.. Nederland-Engeland VOETBAL. H. P. C.—LONDON CALEDONIANS, 2-3. De H. F. C. heeft den Haarlem mers in den Paaschtijd van een paar aardige wedstrijden-met-huitenlan- ders doem genieten. Zaterdagmiddag ging liet tegen de Engelschen en 't moet gezegd, dat deze match veel be langwekkender en spannender dan die tegen de Duitschers was, ofschoon eij door minder publiek werd bijge woond. Ideaal weer begunstigde beide wed strijden; de zon scheen helder in de blauwe lucht en het gelijke gras kleed, door 'n haag lichte zomercos- tuums omzoomd, kaatste terug de zonne-stofjes en deed het alles zomer zijn. Een Westen-briesje kwam wat frischhoid brengen. De H. F. C. had voor deze gelegen heid de volgende, niet bepaald sterk ste combinatie in het veld gebracht: Dijxhoom, Adé Verwey, Van Suchtelen, De Kiercq, Kimmijser, Le Sueur, J. v. d. Weerd, La Bastide, Laan, Pelte'nburg, Jacques Francken. Als afgetrapt wordt, nemen de Londenaars dadelijk de overhand, toewol de Haarlcmsche middenlinie vooral, zich uitstekend tegen de pit tige aanvallen verdedigt. De Engel schen zitten stevig op den bal, en hel valt op hoeveel meer zij bij het spel spreken dab de Hollanders. Door in- Öe-handen-klappen waarschuwen zij elkaar voor gevaren, of zoeken zij, als vrij-staanden, de aandacht van 'dengene, die den bal heeft, tot zich te trekken. Hun schieten is ook zeeir gevaarlijk, veel harder eh vooral veel zuiverder dan de II. F. C.'e'rs 'doen zo dat. Als een kwartiertje gespeeld is de blauw-wit gestreepte Britten heb ben den wind mee wordt even ge stopt voor Le Sueur, die een knie- wond heeft opgeloopèn. H. F. C.'s trainer weet het ongeval weer vlug te verhelpen. Over liet algemeen was deze strijd nogal 'rijk aah ongeluk jes wel een vijfmaal moest voor een gevallen Engelschman of Hol lander gepauseerd worden. De aanvallen van de Londenaars zijn talrijk, maar Adé Vernvey is weer goed trapvast en Van Suchtelen mag er ook zijh. Keeper Dijxhocaw is wer kelijk uitmuntend; vele schoten, har de en zachte, hooge en lage, houdt hij er met zwierige elegance uit. Een paar corners op 't H. F. C.-doel heb ben geen succes. Na een half uur spelen bezwijkt het blauw-witte doel echte'r voor een hard schot van En gland's links-binnen (1—0) en even later schiet do midden-voor op de zelfde wijze no. 2 in 't net (2—0). Bei- 'de spelers worden door hunne club- genooten met handdrukken en schou derkloppen gelukgewenscht wat ook al een typisch-Ehgelsche ge woonte Is. Engeland'" rechts-buiten, die bij zonder handig speelt en waaraan Le Sueur zijn handen vol beeft, geeft nog enkele goede voorzetten, en dan is 't half-time. Na de lahge pauze is H. F. C. als dikwijls veel beter. De aanvallen sijn talrijker, maar door talmen gaan vele kansen verloren. Een paar cor ners op beide doelen leveren geen punten op, maar 20 minuten na liet begin doelpunt de midden-vooT der Londenaars met een hoog schot, dat, van vlak-bij golost, voor Dijxhoom niet te houden was (30). Dan wordt het H. F. C. toch te erg, en even na den weer-aftrap is Laan het, die met een goed laag schot den Engelschen keeper te ver schalken weet (3—1). Vijf minuten voor tijd gelukt 't denzeJfden speler nogmaals het Engelsohe doel te doorboren. (3—2). Het publiek roept om den gelijk maker. maar de tijd is te kort, om die geboren te doen worden. De wedstrijd eindigt in een door de Engelschen welverdiende 32. Bij H. F. C. was dc middenlinie het best; Le Sueur heeft voor zijn vol hardend werken een pluimpje ver diend. Dijxhoom voldeed buitenge woon goed, en in de vooriioede was Laan de ster. H. F. C-—DUISBURG S. C. „PREUS- SEN", 2—1. Ook deze wedstrijd werd door prachtig weer begunstigd, en een zeer talrijk publiek had zich naar de Spanjaavdslaan opgemaakt, om van de verrichtingen van stadgenooten en Duitschers getuige te zijn. Nu, de toeschouwers hebben ee lijk-gezellig matchje gezien, zonder veel spannends en zonder veel moois: de strijd droeg een bij uitstek vriend- schapjielijk karakter, en de 21 is voor de Haarlemmers misschien wel wat flatteerend een gelijk spel had de verhouding wèl zoo goed weerge geven. Daar de Duisburgers er hetzelfde voetbalpakje als de H. F. C.'ers op na houden, hadden de Spanjaardsla- ners een oranje sjerp over de witte shirt, wat heel aardig stond. De blauw-oranje-witten hadden de volgende spelers binnen de krijt lijnen gebracht Mooy, Adé Verwey, Van Suchtelen, De Kiercq, Kimmijser, Leo Verwey, Reydon, La Bastide, J. Laan, Pelten- burg, Jacques Franoken. Als de bal, onder aanmoedigend publïeksgoloei, aan het rollen fe ge bracht, gaat dc H. F. C.-voorhoede, tegen den vrij sterken Westenwind in spelend, cr dadelijk vlug mee op het Germaansche doel af. Reydon zet uit stekend voor hij deed dat in don loop. van den strijd meerdero malen maar Jan Laan kont naast. Een oogenblik later schiet Peltcnburg de DuitsclK? keeper Tedt ten koste van een corner, maar ook die brengt geen puntje, daar La Bastide naast kopt. Dezelfde speler maakt een mo ment daarna bijna een goal zijn bal scheert windsnel over de bovenlat. Intusschen begint ook de Duisburg- sche aanval wakker te worden, en meermalen naderen de voonvaartsen Mooy gevaarlijk dicht; deze heeft evenwel z'n dag en werkt uiterst kalm weg. Een paar corners op het H. F. C.- doel hebben evenmin ..Erfolg", maar dan komt het H. F. C.-quintet ineens snel opzetten en Jan Laan weet met een zeer mooi, schuin onhoudbaar schot zijn club de leiding te bezorgen. (1-0). Groot applaus begroet dit mooie puntmen wenscht een herhaling, maar de H. F. C. schijnt het voorloo- pig mooi te vinden en spant zich tot de rust niet bijster in. De pauze komt met een 1O-stand in het voordeel der Haarlemmers. Na de thee krijgen we eerst een vrij slap sjyelletje te zien er wordt aardig samengespeeld, maar geen der beide voorhoeden schiet op, en do bal is meesttijds dicht bij het midden. liet publiek begint de H. F. C.'ers wat luider aan te moedigen, maar de werking van het gebrul-langs-'t-lijn- tje is anders dan venvacht wordt; do Duitschers nemen de overhand en weten de Haarlemmers vrij langen tijd op ihiun helft geheel op te sluiten. Het schot der Duisburgers is even wel niet bijzonder, en Mooy heeft hot niet zwaar te verantwoorden, of schoon hij nu en dan zeer verdienste lijk werk verricht. Als er een oogenblik vuur in de H. F. C.'ers komt, is het De Kiercq. die de leiding van zijn club met een hard, maar houdbaar schot weet te vergrooton. (2—0). Nu de achterstand zoo belangrijk wordt, beginnen de Germanen 'le noodzakelijkheid van een tegenpunt- je in te zien. Zij gaan hard werken, en de H. F. C. ers bepalen er zich toe een afwachtend-verdedigende hou ding aan te nemen. Het begint al naar tijd te loopen dan ineens een overweldigend-snelle aanval der gas ten, een schot, Mooy kan er niet bij, en liet, is 2—1. Nog een oogenblik wordt doorge speeld nog een kansje wordt door Jacques Francken verknoeid, dan klinkt bet fluitje voor het laatst. H. F. C. heeft gewonnen. Bij <le H. F. C.'ers was De Kiercq vooral na rust de ster. Hij speelde schitterend. Het heele elftal gaf over bet algemeen verdienstelijk werk de voorhoede had het echter wel verder dan tot twee doelpunten kunnen bren gen. Door slecht schieten gingen tal van kansen verloren. Mooy, de backs en de middenlinie speelden een goed verdedigïngs-spel. De Engelschen winnen 1—0 Zelden, neen nooit ie e'r in ons land voor een voetbalwedstrijd zulk een belangstelling geweest als voor de ontmoeting tusschen het Nede'r- landsch eh liet Engelsch elftal, op Tweeden Paaschdag te Amsterdam gespeeld. De directe aanleiding daartoe is wellicht het Hollandsche succes te gen Duitschland en België maar in 't algemeen zijn er groote vorde ringen door Koning Voetbal in de laatste jaren in ons land gemaakt. Talloos velen zijn aanhangers of be oefenaars van de mooie, krachtige sport, die voetbal heet. 't Is begrij pelijk dat een strijd tegen de Engel schen, die tot dusverre ook in deze sport steeds de meesters waren, bij zonder interessant voor lederen sport liefhebber moest zijn. Amsterdam Is door het Bondsbe- stuur uitgekozen om de match te doen houden, 1 Bekende veld van R. A. P., in de Watergraafsmeer, leent zich uitstekend voor het ber gen van een groote mensohenmasa. Na een uitgebreide voorbereiding, na 't bouwen van ettelijke tribunes, was 't geschikt om een maximum van 18.800 mensehen te herbergen. Dat die ook zouden komen was te voor zien, immers de kaarten vlogen weg bij den vóórverkoop In alles kon men verwachten, dat de NederlandEngeldnd-matoh 1911 een buitengewoon spo'rt-evenement kon worden. En dat is zoo Amsterdam, Maandagmiddag. In de stad wemelt het van sport- 1 liefhebbers; soms zijn 't heele gezel schappen, leden van deze of gene club, die en bloc naar de hoofdstad zijn getogen. Alle mogelijke Amsfer- damsche vehikels, van den Alax tot de Gooisohe stoomtram (die kan men wat de snelheid betreft veilig als twee tegenhangers beschouwen!, be wegen zich in de richting Oud-Roo- senburoh, gezamenlijk Ln de weer om een groot deel der negentienduizend toeschouwers (de bevolking van een kleine stad) te vervoeren. De straat weg doo"r de Moer is tjokvol met benzine- eh havermotoren, in hun be wegingen belemmerd door een massa voetgangers en fietsers en de goedi ge, tjingelende stoomtram, vol on geduldige passagiers. Opkoopers brengen him laatste kaarten aan den man, die nog gre tig gekocht worden, en de reclames voor komende luchtvaart- en vlaeg- demonstraties herinneren er aan, dat er heel wat staat op 't Amsterdam- sche sportprogramma. De laan van Oud-Roosenburch, versierd met allerlei kleurige re clames, vormt de algemeene toegang tot het voetbalveld. Wie dan tegen een uur of twee z'n plaatsje op een der tribunes goed on wel heeft in be zit genomen, wacht oen merkwaardig tooneel. Amphitheaters-gewijze is de gewel dige menigte toescliouwers om het terrein opgesteld, 't Is een geweldige me'nschenizee, waarin zioh sleohts op één plaats een groote gaping bevindt, gevuld met gebroken latten en bal ken. Dat is de ruïne van tribune no. zooveel, die om één uur ondor z'n menschdnlast is bezweken. Enkele menschen hebben er lichte tcwestu'ren bij opgeloopen. Dit ongeval wordt gelukkig niet door meerdere gevolgd; de overige tribunes houden manmoe dig stand onder haar zware belas ting. Te half drie is alles zoo wat „vol", en kort daarop stijgt een geweldig gejuich op, zich voortplantend door de geheele menschenmassa. Hei Engelsche elftal, gekleed i'n witte shirts en zwarten pantalon, komt in 't veld, gevolgd door de Nederlanders, in de oranje-jersey en witten panta lon gedost. Scheidsrechter Paul Ma rum (Duiteoh land) tost met De Korver en Wood ward. De Hollander wint, en even voor drieën trapt Webb voor Enge-' land af. De elftallen zijn: Nederland: Göbel, John Heyning, Otlen, Bossohart, de Korver,, HöTburger, Welcker, Ruffelse, Francken, Tho- mee, v. Berckel. Engeland: Wright, Hoare, Webb, Woodward, Berry, Dines, Monk, Littlewort, Knight, Cuthbert, Brebner. De oranjemenschen geven dadelijk een goed en doortastend spel. Snel „op den bal zitten" en vlug aangeven, dacht de achterhoede, die onze voor linie spoedig aan 't werk zet. Van Berckel en Ruffelse geven een mooi staaltje van samenspel, maar een der Engelsche backs onderbreekt het, en werkt weg. Zoo gaat het ook met een volgende attaque, en als er daarna een corner op het Engelsche doel komt, wordt de bal op 't net gekopt. Daarna een gevaarlijk momentje voor Brebner Francken vangt een voorzet op en trapt den bal hoog in de richting van 't doel, waar 't loer vlak over vliegt 't Gaat werkelijk in 't begin goed in onze voorhoede. Vooral Ruffelse treedt doortastend op. Maar als er zoo eeni- gen tijd gespeeld is, komen Woodward en z'n mannetjes en meteen onze verdediging in volle actio. De backs werken uitstekend, speciaal Ot- ten toont zijn besten vorm, maar 't is alsof die vijf man daar tegenover hen steeds beter op gang komen. Al heel spoedig heeft Engeland succes. Ruim tien minuten is er gespeeld als Berry, de rechtsbuiten, vrijstaande den bal kriïgt en zuiver voorzet. Webb plaatst zich In 'n mooie j^ositie voor doel, krijgt den bal van een nevenman gecenterd en schiet kalm en zuiver in den rechterhoek totaal onlioudbaar voor Göbel (0—1). Een mooi en „echt- Engelsch" doelpunt 1 Engeland blijft nu de sterkste, en de voorhoede speelt een goed short- passing, waartegen onze verdediging evenwel uitstekend opgewassen blijkt. Wright hoeft z'n mannetje in Bos scha ri gevonden en Woodward, danig in de gaten gehouden door Hörburger en Otten, kan niet veel uitrichten. Toch is 't jammer, dat onder die nauwkeurige bewaking van den En gelschen captain de rechtsbuiten wel wat wordt vergeten. Telkens staat Berry ongedekt, en telkens zet hij den bal voor doel. Göbel krijgt het druk, maar schoten van Webb en Wood ward stopt hij heel kalm, en werkt snel weg. Zijn geheele spel maakt een indruk van groote zekerheid en zelf vertrouwen. Trouwens, de geheele achterhoede speelt nu in uitstekenden vorm, en telkens worden de combina tie-pogingen van het midden trio in Engeland's voorhoede verhinderd. Bij de Nederlandsche aanvallen ziet men heel wat minder spel. Onze voor hoede is zwakker dan in den aan vang, en 't valt op, dat Welcker op de rechtsbuiten plaats zoo weinig pres teert. Alles schijnt hem te mislukken, Franckeu houdt niet genoeg 't ver band in den aanval, en speelt telkens den bal veel te hoog, evenals de En gelsche backs. Maar die maken 't veel erger, af en toe „vuurpijlen ze op z'n Engelsch" en vooral Cuthbert speelt voortdurend zeer onzuiver. De Engel sche middenlinie werkt solide, maar niet buitengewoon goed. Toch wordt dikwijls heel mooi aangegeven aan den aanval. Brebner komt even in actie als Tho- mée die overigens niet veel van zich laat merken) een goed schot inzendt De Engelsche keeper heeft er geen moeite mee. Even voor rust scoort Hoare in be sliste buitenspelpositie een doelpunt, dat de scheidsrechter om deze reden niet toekent. Göbel redt weer een paar maal mooi en wordt levendig toege juicht. Velen vinden hem „beter spe ler dan Beouwkes" een hooge qua- lificatie I Als de eerste helft verstreken is heeft Engeland een 1O-leiding, die ieder verdiend vindt, 't Voorhoedespel is be ter dan hot onze, dat valt niet te ont kennen. Intusschen is men overal vol lof over het werken der oranjo-verde- dfging, die in tip-top vorm speelt en veel hechter combinatie is dan in Dordt tegen de Belgen. Na de rust komen de fotografen (die ook voor den aanvang al ln mas sa waren opgetreden) weer eens een poosje in actie. Wat nog niet gekiekt was wordt nu gekiekt. Daarna repri- de van 't spel. Weer gaan de Noderlanders met een vaartje af. Thomée komt even vrij mot den bal, maar kan niet voor doel komen en eindigt z'n rush met een voorzet, dien de Engelschman onder schat. Daarna doet Berry erg gevaarlijk voor onze goal. Hij staat weer onge dekt, en profiteert er nu Van door een schot in te zenden, dat rakelings langs de bovenlat suist. Even later zet hij voort. Webb staat vrij voor doel en schiet rakelings vlak langs den paal. Ook Wright komt eveneens los en arriveert voor doel, maar zijn schot Is al evenmin zuiver als dat van z'n collega's. Onder enthousiast gejuich van 't pu bliek neemt Holland den aanval over. De voorhoede, voortdurend goed ge steund door de middenlinie, atta queert. Een corner, door Welcker ge nomen, maakt keeper Brebner door een luchtsprong naar den bal te ma ken, onschadelijk, maar daarna treu zelt de Engelsche doelman tweemaal vreemd bi- 't wegwerken. Fortuna helpt hem en de bal gaat nog weg. Nederland blijft de sterkste. Fran cken krijgt den bal, wipt dien handig over een der backs heen en rent op Brebner af. Maar ook zijn schot is weer te hoog gericht, en vliegt hard over het doel en in het publiek. Van Berckel, de kleine Nijmegenaor, die trouwens voortdurend goed werkte, zet nu al weer mooi voor Ruffelse vangt op en schiet hard op doel.... maar Breb ner stopt den bal. De gelijkmaker wil niet komen, schijnt het, en do Engelschen zullen hier meer succes hebben dan op Goe den Vrijdag tegen Duitschland, met hun 2—2 gelijk spel, dat velen hoop gaf voor den strijd tegen Neder land Neen, 't ia 0—1 en dat blijft het. En zelfs probeeron de Engelsclien het nog, er in de laatste minuten nog een 0—2 van te maken, als ze vlak voor doel komen. Een hard schot van vlak bijGögel stopt het. Even daarna fluit scheidsrechter Paul Marum tijd. Engeland heeft gewonnen 1 Maar op het randje, en de Nederlanders hebben zich uitstekend geweerd 1 De algemeene opinie uit zich in daverende toejuichingen. Göbel, de Hollandsche doelman, wordt op de schouders van enthousiasten naar de kleedkamera gedragen. En dan begint de snelle aftocht van de duizenden menschen, die in een langen stoet langs den Midden weg stadwaarts trekken, of in jach tende haast al hun vehikels weer trachten te bereiken. Ieder haast zich, alleen de beroemde stoomtram gaat niet boven haar minimale snelheids- meximum van dezen middag. Zooals te voorzien was, heeft het hoofd-verschll, eigenlijk het éénige verschil ln spelqualiteit, waardoor Engeland verdiende te winnen (want de victorie IS een verdiende) in de voorhoede gezeten. De Engelsche aan val ondervond zwnren tegenstand, maar deed mooi werk vooral mid den voor on rechtsbuiten waren ge vaarlijk. Woodward deed veel goeds. Onze aanval was daarentegen niet sterk genoeg voor de Engelsche ach terhoede. M. i. waren Ruffelse, die hard werkte en doorzette, met den hondigen, kleinen Van Berckel de beste sjjelers van de vóórlinie. Francken en Welcker speelden bene den hun gewonen vorm, vooral de laatste. Thomée deed niet veel. en schoot vooral in combinatie weer te kort. Aan onze achterhoede alle hulde 1 Allen speelden een uitstekend spel, en het geheel was hecht en betrouw baar (iets wat in vorige ontmoetingen met Engeland veel te wenschen over liet). Wat het verdedigen aangaat, even aren onze spelers de Engelsche ama teurs reeds. Maar wanneer zal dat ook in den aanval zoo zijn Hopen we, dat in het volgend sei zoen de eerste Nederlandsche over winning tegen Engeland het ant- woond op die vraag zal geven. R. P. Over het instorten van de tribune schrijft men ons nog Bij den voetbalwedstrijd tusschen het Engelsche elftal en de Hollanders to Watergraafsmeer is nog een ern stig ongeluk gebeurd. De houders van kaarten voor de staantribune E zaten genoegelijk te kouten, eten en te lezen, toen plotse ling (het was half één) een hevig go- kroak weerklonk. Het bleek, dat een groot gedeelte van de tribune de zware menschenvracht niet langer kon houden, zoodat het houtwerk als een kaartenhuis in elkaar zakte, de menschen mee naar beneden ne mend. Het spreekt wel vanzelf, dat or oen geweldige paniek ontstond. Ettelijke dames vielen flauw en werden door bereidwillige omstanders per draag baar weggedragen. Maar dit was het ergste niet. Een viertal personen werd tamelijk ernstig gewond en gekneusd van onder don plankenrommel weg gehaald en weggedragen om verbon den te worden. Onder hen bevond zich een aardig klein R. A. P.-kleu tertje, dat op verzoek van een dame een tijdschrift wilde oprajyen, dat door de openingen der tribune geval len was. En juist was liet bereidwil lige R. A. P.'ertje onder de tribune, toen dat gevaarte ineenstortte, zoodat de jongen de geheele inas3a op zijn lichaam kreeg. Intusschen hadden vele menschen van de verongelukte tribune, op lijfs behoud bedacht, een goed heenkomen gezocht, en namen bij honderdtallen plaats vlak langs de witte krijtlijnen om het speelterrein, daarmede het uitzicht belemmerend van hen, die plaatskaarten gekocht hadden voor ƒ2.50 en ƒ3.—. Deze menschen wer den hierover zeer ontstemd en gaven uiting aan hun misnoegen door het werpen met allerlei projectielen, waaronder de graszoden do meest tal rijke waren, naar do vooraanstaan den, die zich op hun beurt niet onbe tuigd lieten, en op dezelfde wijze ant woordden. Bovendien hinderden deze loatsten door hun plaatsnemen di rect achter de krijtlijnen de spelers op een niet geringe wijze. In één woord het was op een oogenblik ©en geharrewar van belang. Aan wie de schuld hiervan te ge ven? Aan de orde-commissarissen, die niet bij machte waren, den opgewon den menschenstroom tegen te hou den 1 Ol aan de aannemers van liet bou wen der tribunes, die dit werk op eene zoo voordeelig mogelijk wijze wilden opknappen Dit laatste heeft den meesten schijn van waarheid, want het was zelfs voor een leek duidelijk, da.t het tim merwerk bij eenige drukke beweging van de menschenmenigte zou bezwij ken. De planken waren namelijk aan het einde met slechts één spijker op een dun balkje vastgetimmerd. Bo vendien waren de meeste planken, ter plaatse weer de draadnagels ge slagen waren, gescheurd. Het is evenwel niet aan ons, hier een oordeel te vellen, maar een feit is het, dat, al deze incidenten de oorza ken waren, dat vele honderden men schen weinig of in 't geheel niet van den wedstrijd konden genieten, en liet is misschien wel een gunstige beschikking van het lot geweest, dat de talrijke schoten, die de Holland sche voorhoede op het Engelsche doel loste, geen gewenscht resultaat had den, want dan zouden, wanneer het geestdriftige enthousiasme tot uiting zou zijn gekomen, de ongelukken wel licht niet te overzien zijn geweest. Het „Hbld." meldt nog Op bet bewuste gedeelte der tribune stonden ongeveer 250 bezoekers en een aantal hunner zakte met de tri bune mede. De meesten kwamen er met lichte kwetsuren of. Een Jong- mensch uit Delft kreeg kneuzingen aan den rug en aan een paar ribben.' Hij was echter nog in Btaat den wed strijd bij te wonen en werd na afloop per zieken-auto naar het Centraal station gebracht, vanwaar hij per trein naar zijn woonplaats ging. Met dezelfde auto begaf zich een bewoner der Wijttenbachstraat naar huis, die bij het inzakken oer tribune den voet had gekneusd. De tribune was voor dezen wedstrijd nieuw gebouwd. Zondagavond nog had de gemeente-architect van Wa tergraafsmeer haar goedgekeurd. Do vermoedelijke oorzaak van het inzak ken is, dat de draadnagels, waarmee de planken der tribune aan elkaar waren vastgemaakt, onder het ge wicht doorgebogen zijn, zoodat de planken losraakten. Er was dan ook geen enkele plank gebroken. Met de losgeraakte planken werd de andere staantribune, welke op de zelfde wijze gebouwd was, gestut. BEKERWEDSTRIJD. HAARLEMM. V. V. O., 4-3. In de semi-finale van de „Holdert- beker"-wedstrijden speelde gisteren op bet onzijdige D. F. C.-terrein te Dordrecht, Haarlem tegen M. V. V. 0. uit Middelburg. Haarlem, dat met het eerste elftal kwam, begon den wedstrijd kalm op te nemen, doch de Middelburgers bleken overwinüungs- illusies te koesteren. Ee liepen hard van stal en braken herhaaldelijk keu» rig combineerend door. Het was voor do westerlingen werkelijk eene ver rassing de Zeeuwen zoo fraai te zien spelen. Haarlem maakte eerst eem doelpunt beslist buitenspel doch door den scheidsrechter als geldig beoor deeld en deed dit doelpunt voor rust nog door twee volgen. M. V. V. O. wist het net hunner tegenstanders tweemaal voor de herhaling te vin den. Na rust was Haa'rlem voortdu rend sterker en leken de Middelbur gers wat vermoeid. Beide elftallen doelpuntten ieder nog eens, zoodat Haarlem met 43 vrij gelukkig won. UITSLAGEN. Hier volgen de uitslagen der Zater dag gespeelde wedstrijden Amsterdam. Ajax-Manchester Uni versity 12. Den Haag. II. B. S -West Norwood F. C. 1—1. Enschedé. P. W.-HuII Amateur F. C. 1-3. Zondag 16 April (len Paaschdag). Amsterdam: A. F. C.—Shepherd'» Bush F. C. 0—4. Rotterdam: Sparta—West Nor wood F. C. 1—1; XerxesManchester University 12. Den Haag: Wedstrijden om den Deonbeker on H. V. V.'s terrein: D. F. C.—Hull A. F. C. 3-1; H. V. V.— Velocitas 3—1. Arnhem: Vitesse—Kölner F. C. 1899 5-1. Breda: Noad—Hildener F. K. 1903 8-0. Enschedé: P. W.De Trekvogels. 1-3. Utrecht: HerculesF. C. Aüeman- nïa (Aken), 1—0. Wissingen: E. M. M.Berchem Sport 1—3. T-eeuwarden: L. V. V.Beresteyn (Votfrschoten) 3—1. Deve'nter: (promotie Oostelijke lsto klasse), Go Ahead—Odo 1—1. Hengelo: Tubantia—Z. A. C. 0—3. Leiden: De SpoTtman—L. V. B., 0—3. Nijmegen: N. E. C—Duisburger Sportclub Pruisen 3—0. Dusseldorf: Dusseldorfe'r F. V. Walvisschen 2—4 ,rust 0—4. Be'rlijn: HertliaV. O. C. 2—2, rust 1—1. Barmen: Barmer F. C.D. V. S., 3. rust 0—2. Milaan: F. C. Intern. Milan—Quick (Nijmegen) 3—0. Gent: R. C. de GaiidKampong 3-3, rust 0—2. Verviers: S. C. VerviétoïsD. V. V. 11, rust 11. Maandag 17 April (2en Paaschdag) ^Breda: NoadBerchem Sport 1906 Den Haag: H. B. S.London Cale donians 03. 's-HertocrenboschWilhelmina— West Norwood F. C. 3—0. Leeuwarden FristaShepherds Bush 0—3. Amsterdam Nederlandsche vetera nen—Beurselftal 5—1. Rotterdam Sparta IITurnclub Essen 40. Glad bach Gladbacher F. V.—Wal visschen 3—0. Winschoten W. V. V.Sparla (Embden) 3—3. Mechelen R. C. de MaTInesD. V. V. 1—2. Milaan Milan F. C. C,—Quick (Nij megen) 00. Kortdijk Sporting Club Courlrui- sien—Kampong 2—2. Solingen F. C. Borussia—D. V. S. 2—1. Groningen Be QuickLeidsche Studenten elftal 13. TilburgWillem II—Duisburger Spielverein 54. Nijmegen V. E. C.—Verein für Be- wegungspiele Cleve 32. PlaatsslUke ontmoetingen Wegens plaatsgebrek moeten enke le verslagen tot ons volgend nummer uitgesteld worden. De uitslagen dezer wedstrijden zijn Heemstede—Haarlem XI 22. Victrix I—D. O. S. 4—1. Z. V. V.—D. O. S. B. 4—1. D. O. S. II—H. S. V. V. Den eersten Paaschdag speelde aan den Oudeweg D. O. S. II tegen H. S. V. V. den eindwedstrijd om de zilve ren medaille Met de rust was de stand in het voordeel van D. O. S. Na dc rust doelpuntte D. O. S. nog éénmaal, zoodat het einde kwam met 20 voor D. O. S. Hockey. HAARLEM—DULWICH, 1—2. De eerete helft van dezen wed strijd wordt volgens do Engelsche regels en met den Engelschen hal ge speeld- Haarlem, dat 6 invallers heeft, kan zich tegen het forsche spel van de Engelschen niet staande houden en moet toezien, dat de Dulwich de lei ding neemt. De Haarlem-achterhoe de, die eerst biet zeer vast speelt, be gint zich nu beter te weren. Voord Wenk© blinkt uit. Tot rust toe weter zij het scoren der Engelschen 1' voorkomen. Rust 10 voor Dulwich Als weer begonnen wordt speel men volgens de Hollandsche regeli en met den Hollandsehen bal. Haar

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6