Ge Kwarijes-Advertsitiën van HAARLEM'S DAGBLAD omsingeld en hebben hun hoofdmacht naar Kastratshet Turksche leger te gemoet gezonden. Daar wordt nu voortdurend gestreden. Het tweede Turkschc leger, dat uit Goesinje komt, zal eveneens krachtigen tegenstond stuiten. De opstandelingen schijnen beslo ten te zijn, den strijd tot het uiterste door te voeren en wanneer zij in het open veld verslagen worden, tot guerilla over te gaan. In dat geval kan de oorlog nog zeer, zéér lang duren en dan blijft den Turken niet veel anders over dan te trachten tot een minnelijke schikking te komen. Ook de burger-oorlog in mexico duurt voort. Er wordt geseind, dat Madero, de leider der revolutionnairen, weigert een wapenstilstand toe te staan. De eenige voorwaarden, waarop opstandelingen den vrede willen slui ten, is dat Diaz en Limantour zul len aftreden en dat er eon kabinet gevormd zal worden, waarin de hoof den van den opstand zitting zullen hebben. Eveneens moeten leiders van de opstandelingen aangesteld wordeu tot voorloopige gouverneurs van de verschillende staten. Andere voorwaarden zullen de op standelingen niet aannemen. Wat DE VEREENIGDE STATEN ZULLEN DOEN, ls nog niet beslist zeker. President Taft heeft met minister Knox en verschillende afgevaardig den, waaronder enkele leden van het comité voor buitenlandsche zaken, geconfereerd over den toestand aan de Mexicaansohe grens. De president heeft gezegd, dat er moeilijkheden te verwachten zijn, doordat de strijd in de nabijheid der Anierikaansche grens wordt gevoerd. Dat behoeft ovenwei nog geen aanlei ding te zijn tot een oorlog. De president was overtuigd, dat Mexico niets onbeproefd zou laten om schermutselingen aan de grens te verhinderen. Do president zou geens zins de eerste de beste gelegenheid aangrijpen voor een interventie of bemiddeling in eenigerlei vorm of tot inmenging in de Mexic&ausche zaken. Het Congreslid Sulzer zei, toen hij het Witte Huis na de conferentie ver- Let „Wij zijn het eeus geworden over een optreden, waardoor een in val of interventie wordt voorkomen." W a t dit evenwel is, dat zei hij niet en moet blijkbaar nog geheim blijven. Do opstandelingen worden van dag tot dag brutaler. Nu hebben ze zich gelegerd voor de stad Juarez en de inwoners gesommeerd zich binnen 24 uur over te geven. De onrust IN MAROKKO is ook nog niet veel verminderd. Inte gendeel, er komen ernstige berichten. De Sultan heeft door bemiddeling van den consul te Fez aan de Fran- sche regeering verzocht, de Marok kaanse he regeeringstroepen uit de Sjawija, onder bevel van nun kalief EI Mroëi, naar Rabat te laten optrek ken en vandaar naar Garb, om zich met de Dcekkala's en de Beni-Moo- kins te vereenigen. De- Sultan heeft dit verzoek gedaan, omdat de Oeled- Djama's naar de tegenpartii zijn ovor- geloopen en Fez ingesloten is. De Fransche regeering heeft deze mededeelirtg Woensdagavond ontvan gen en bl"kens een officieuze mede- deeling, onmiddellijk aan generaal Moinier, den bevelhebber van het corps bezettingstroepen in Sjawija, geseind, alles te doen, wat in zijn ver mogen is. om dezen weusch van den Sultan zoo spoedig mogelijk tot uit voering te brengen. De Fransche bladen bespreken deze medeeling druk. Zij dringen er op aan. dat de stammen uit de Sjawija, operaties te krijgen en hij werd ver zocht eens bij een der hooggeplaatste politie-beambten te komen. Hij kwam niet, maar aan zijn kantoor{ waar het storm liep van klanten, die onraad begonnen te ruiken, had hij een brief je achtergelaten van dezen inhoud ,,lk ben door de politie ontboden. Mijn gezondheidstoestand en mijn hcoge leeftijd laten niet toe, dat ik mij a en die nieuwe plagerij der poli tie onderwerp Ik neem ontslag en laat de Geïncasseerde fondsen aan mijn opvolger over, die om twaalf uur zal komen." Om twaalf uur verscheen er nie mand en men weet niet in welke rich- tin c Rivier gevlogen is. Zullen er nog meer schandalen los komen Stadsnieuws KONINKLIJKE BELANGSTELLING. Men meldt ons: Het beeft Hare Majesteit de Ko ningin behaagd een bijzonder blijk van Hare hoocre belangstelling te ge ven voor de Tentoonstelling van Ne- de'rlandsche en Nederlandsoh-Indi- scho decoratieve en toegepaste kunst, die gedurende de maand Mei in het Museum van Kunstnijverheid te Christian ia znl gehouden worden, doo'r eene aanzienlijke verzameling van zeer merkwaardige en kostbare voorwerpen voor deze Tentoonstelling af te staan. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS Nieuwe Gracht 51. Teiefoon 1170. Ingeschreven: 6 tImmerheden, machinale houtbewerker, l wa genmaker, 2 meubelmaker, 1 mo delmaker, 2 metselaars, 11 opper lieden, 1 stucadoor, 1 witter, 7 machinebankwerkers, 2 monteurs, 14 grofbankwerkers, 3 metaaldraaiers 6 vuurwerkers, 6 ketelmakers, 6 burgersmed n, 6 machinisten, lOsto- kers, 3electricisns, 2 instrument makers, 2 koperbankwerkers, 4 ko perslagers, h loodgieters, 2 schoen akers, j zadeimakers, 1 kleerma ker, 4 schilders, i behanger. j stoffeerder, o bloemisten, t> tuin lieueu, *3 grondwerkers, 2 bakkers' banketbakker, 'a slagers, 1 krui deniersbedienden, 1 keilner, i7 mu- •iazijukuechte, zu ioopkuechts, óhuia- kxieclits, 2sigareumakers, 2 kantoor bedienden, 2 boekdrukkers 1 letter, zetter, lithograaf, 1 binder, 2b losse werklieden 1 da nat noden, werksteis, 5 naaisters, 4 kook sters, 4 huishoud sier 3, 7 vrou welijke kaatoorbedienuen, adspi- ant bouwk. opz., steenbouwers- voegers, 6 Koetsiers ou voerlieden. ORGELBESPELING in de Groote of St. Bavo-kerk, te Haarlem, op Dinsdag 25 April 1911, des namiddags van 1 tot 2 uur, door den heer W. Ezerman. Programma No. 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach. No. 2. Adagio, M. Brosig. No. 3. Sonate, A. Mailly. o. Allegro moderato. b. Andante. c. Allegro con brio. No. 4. Offertoire, Th. Dubois. No. 5. Aria uit „Paulus", Mendels sohn. PROF. BOSSCHA HERDACHT. In de académie des sciences te Pa rijs werd met woorden van waardee ring wijlen Johannes Bosscha her dacht. sedert 1910 correspondent van dat lichaam, die zich behalve door tal van toepassingen van de electrici- onder aanvoering van Fransche offi-teit op industrie-gebied zoo verdien- cieren. en zoo mogelijk met den steun i stelijk bad gemaakt met de uitgave van eenige compagnieën Fransche j van de werken van Huygens, ook troepen, naar de bedreigde hoofdstad eenmaal tot de académie van weten- werken In een 'dergelijk vertrek voor het kind niet gezond zou zijn. Mr. Hoyer eischte bekrachtiging van het vonnis van den kantonrech ter. Nadat de rechtbank eenige 00- genblikken in raadkamer geweest was, deelde de president mee, dat zij zich nog niet voldoende ingelicht achtte en besloten had Mr. Ch. En schedé tegen Maandag 8 Mei, als des kundige op te roepen. BOUWQUAESTIE. De ambtenaar van het O. M. alhier was in beroe pgekomen tegen een vrijsprekend vonnis vah den kan tonrechter in de zaak van den aan nemer Mart. v O., die zonder B. en W.'s vergunning in een perceel in de Lange Veerstraai een trap had weggebroken. Vroeger deelden we deze isak reeds mede 't getuigenverhoor leverde tlmns geen nieuwe gericht spun ten op. Mr. Hoyer eischte vernietiging van het vonnis van den kantonrech ter eh beklaagde*» veroordeeling tot een geldboete van f 50 subs. 14 dagen hechtenis wat ook de ambtenaar gevraagd had. Spr. meende dat hier volgens art. 5 der Woningwet spra ke was van het opzettelijk uitlokken eener overtreding. Proza en Poëzie, Dit mannenkoor geeft dezer dagen een soirée en bal. Behalve eenige zangnummers en voordrachten ver meldt 't programma de opvoering van het blijspel „De gruweldaden van Fieberman. Brand] e. Om tien minuten voor zevenen werd gisteravond brand gerapporteerd in den stal van den slager H. lleck, ach ter perceel Kleine Houtstraat 32. Spoe dig waren de brandweer en de staf tegenwoordig De brand kon met één slang gebluscht worden. Het bleek, dat er knechts aan 't ■erk geweest waren op den zolder van den stal Vermoedelijk is een vonk van een sigaar gevallen in het stroo in den stal Verbrand zijn 50 kg hooi en 10 kg. stroo Verder is de zol dervloer beschadigd en ook het as- faltdak. der gemeente Haarlem, te Haarlem. Zij stelt zich ten doel a. de behartiging van de belangen harer leden en van die van hunne naastbesiaanden en nagelaten be trekkingen b. tot behartiging van geaneenle-be- 1 an gen mede te werken. Zij tracht dit doel te bereiken langs wettigen weg, en wel door lo. de ambtenaren van de verschil lende takken van dienst tot elkander te brengen ter verkrijging en onder houding van eene goede onderlinge verstandhouding 2o. het houden van algemeene- en afdeelingsvergaderlngen 3o. het vermeerderen van algemee ne, administratieve en technische kennis harer leden en wel zoo mogelijk door a. het doen houden van lezingen of voordrachten b. het rondzenden of ter lering be schikbaar stellen van tijdschriften en boekwerken het deelnemen aan cursussen voor hare leden mogelijk te maken 4o. het zenden van adressen aan en het houden van besprekingen iriet die personen of colleges, welke het be lang van de leden der vereeniging of dat der gemeente kunnen beharti gen 5o. het vormen van een fonds, ten einde daaruit zoo mogelijk a. hare leden, indien noodig, bij ziekte of tegenspoed te ondersteunen; b. ten behoeve van nagelaten be trekkingen van leden, zoo noodig gel den beschikbaar te stellen. De vereeniging beweegt zich niet op politiek- of godsdienstig gebied. CHRISTELIJKE ORATORIUM- VEREEN1GING. Voor de op te richten Christelijke Oratorium-Vereeniging heeft zich een voorloopige commissie gevormd, be staande uit de heeren F. M. Baron Van Lyndon, Dr. H de Hartog, Ds. R. Mulder, Dr. C. M. van Marie W. ten Boom en Mr. A R Baas, ter wijl tevens drie bestuursleden van de Christelijke zangvereeniging „Hosan na" in die commissie zitting zullen nemen. Uit de Oins'rcke" HEEMSTEDE. Diefstal. Uit het buffet staande op het voet- Spreker constateerde, dat het leden aantal stationnair is gebleven. Tegen dit laatste kwam do heer Noveraz op. Het ledenaantal ging steeds achteruit. Eerst daalde het van 310 tot 230 en nu is hot getft» te- den weer gedaald tot 190. Spreker meende, dat de conl.ributic-ve.rhoo- ging niet do oorzaak waa Van de bestuurstafel werd mede gedeeld, dat én royement èn het wer ken der vnkvereenigingen het leden aantal hebben verminderd. De heer Novefaz merkt op. dat men wel degelijk den toestand ern stig onder de oogen moet zien. Er zijn maar oen 70-tal trekkende leden on 120 steunende leden. Het gaat toch niet aan, om een werkloozenkas te houden van enkel steunende leden. De Voorzitter antwoordde hierop, dat de kwantiteit wel is verminderd, doch de qualiteit der leden is toege nomen. Evenwel, men zal trachten, om zooveel mogelijk het ledenaantal te vermeerderen. Van de bestuurstafel werd nog op gemerkt, dat, wanneer de vereeni ging zou wegkwijnen, doordat alle le den naar de vakvereeniging over gingen, men zich daarbij zou moeten neerleggen, omdat dan zou blijken, dat de vereeniging overbodig was. Maar zoolang er nog arbeiders te Schoten zijn, die niet aangesloten zijn bij een vakvereeniging, moet men de vereeniging in stand hou den. De verslagen werden thans goedge keurd. De Voorzitter bracht thans, na mens het bestuur rapport uit om trent oen voorstel van den heer De Jong, om de uitkeering niet alleen in den winter, maar gedurende het ge- heele jaar te doen plaats hebben. De conclusie van dit rapport ontraadde de aanneming van het voorstel. Wan neer de trekkende leden maar een zelfde beroep uitoefenden, zou het misschien nog wel gaan, maar de le den zijn wel tot vijftien verschillen de beroepen Ie brengen. Van de te genwoordige leden zouden er maar een zestal van een zomeruitkeering voordeel hebben. Bleef het daarbij. kosten een kwartje zijn een fltulcleM. omdat do oplage van HAARLEM'S DAGBLAD zeer groot is en steeds blijft stijgen. Jaarlijks worden er TIENDUIZENDEN geplaatst. r de bedreigde hoofdstad zullen optrekken. De meeste bladen dringen aan op spoed, omdat Fez ern stig bedreigd wordt. Men maakt zich eenigszins ongerust ox er Brémond en zijn troepen. Men weet nog steeds niet, of hij reeds te schappen belioorende. BEVORDERING. De luitenant-kolonel jhr. J. T. van Spengler, van het 10de regiment in fanterie te Haarlem, wordt 1 Mei Fez is aangekomen en of hij, al dan a-3- benoemd tot kolonel-oomman- dant van dat regiment niet met succes, heeft slag geleverd. UIT PORTUGAL iwordt aan de N. R. Ct. geseind Costa's scheidingswet is in den tot in den nacht voort^ezetten minister raad niet goedgekeurd en zal in de volgende vergadering wederom tei sprake komen, waardoor de afkondi ging der wet natuurlijk vertraging on dervindt De Staatscourant meldt, dat de bis schop van Beja uit zijn ambt is ontzet wegens het onderteekeneu van den be kenden brief dor bisschoppen. Bij een oproer der studenten in de Eendelingenschool te Sernache, zijn de professoren uit het gebouw geworpen en de lokalon verwoest RUSLAND EN CHINA, 't Chineesche ministerie van buiten landsche zaken heeft aan den Russi- schen gezant te Peking den eisch over gebracht, dat deze do Russische troe pen van de grens van het Iligebied zou 'doen terugroepen. De gezant liud daarop te kennen geven, hiertoe geen volmacht te hèb- De serie SCHANDALEN IN FRANKRIJK (zie vorig Overzicht )is weer met een vermeerderd. De Parijsche bankier Louis Rivier, directeur van een on derneming die „de tweemaandeliik- sche rente" heette, is gevlucht. Hij zou er met meer dan een miiiioen frank van door zijn en een te kort achterla ten van meer dan drie. miiiioen. On der de onwaarschijnlijkste voor den wist hij van iiclitgeloovige scic-n geld lus te krijeen. Na verloop van drie maanden keerde hij hun het dubbele van de door hen gestorte som men uit. Gevolg het geld begon hem toe te stroomen. Klantjes van 25 frank werden nu klanten van vier- en vijfduizend frank. Vooral onder de kleine spaarders had Rivier reclame laten maken. De politie begon even wel argwaan tegen zijn financieele Uït de Rechtszaal PANTOFFELS GESTOLEN. Jac. H. stal op 23 Februari van dit jaar te Velsen een paar pantoffels toe m63 j. m. j. m. Berkeljon, behoorend aan den man van mej. M. I e. J. Blaauw, Haarlem; B. Verzekering dekt de schade. Een groot getal toeschouwers verza melde zich acuter ue poli tie-ai zettin gen, maar van buiten was er wet eel te zien. uuar de plaats van den orand tusschen Kleine Houtstraat en Scuag- clieistiraat iuhgt. Besm. Ziekten. In de week van 12 tot en met 18 April kwamen ter kennis van don Cen- traien Gezondheidsraad 1 gei ai van dipliüieritis te Haarlem eti 1 geval van typhus, 1 geval van roodvonk, en 1 geval van dipbtheritis te Haarlem mermeer. Acte examens L. O. Haarlem, 20 April. Geslaagd de da- Leiden; Boel- Celie. Bijzonder fortuinlijk was H. houwer. Hoorn; A. Boerkoel, Bever evenwel niet. Mej. Celie toch zag H. bezig met zijn tfnood bedrijf, en riep om hulp. Een buurvrouw, mej. Krap kwam er aan te pas, en H. zag zich genoodzaakt den zak, waarin hij in middels de pantoffels had doen ver dwijnen, om te keeren. Toein kwam nog een verrassing. Behalve de pan toffels van mej. C.'s echtgenoot, kwam 'n.l. een vilten voet bedekking van mej. Krap te voorschijn, welke de man ook reeds goeden buit had verklaard. Beklaagde was niet ve'rschenen. Mr. Hoyer eischte, met het oog op vroegere veroordeelingen, een maand gevangenisstraf. OVERTREDING ARBEIDSWET. In verzet tegen het vonnis van den kantonrechter te Zaandam was geko men de heer KI. Sch., hoofd van een zakken.plakkerij en -drukkerij te Koog aan de Zaan. De zaak betrof een overtreding van de arbeidswet. wijk; J. M. Boeree, Velsen. Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij C. de Bruin, Kampbuisslraat 1 B. een gedeelte van een blouse. J. B. van Bregonje, Smedestraat 18, een paar kousen. J. Gosen, Frans Halsstraat 34, een dameshorloge. N. Luiting, Wouwermanstraat 54, een dameshandschoen. A. de Klerk, Brouwersstraat 64, een ledige portemonnale. S. v. Schooten, Spaarnwouderstr. 9 c, een zweep. J. Wezenbeek, Frans Halsstraat 33, een rozenkrans. C. Kop, Smedestraat 7. een dames- handschoeu. F.nnik, Wouwermanstraat, een brui ne jachthond. A. B. ilogervorst, Vaartstraat 5, een hondenmuilkorf. D. Schuurman, Gasthulslaon 124, een halsketting. G- van der Klashorst, Lakenkooper- Bekl. zou een 13-jarig jongetje in straat 2. een gouden inedallon. een slechts 2.20 M. hooge letterdruk- - F' Oudolf' E-S90nstraat 1 kerij hebben laten werken, en met lood hebben doen omgaan. Bekl. be streed de qualificatie „lettórdrukke- rij"; van letters is in dat deel van zijn inrichting absoluut geen spra ke, alleen van matrijzen en gegoten; vormen. Een deskundige, de heer E. Smit, was ook van dat gevoelen. De inspec teur van den Arbeid had echter als zijn meening te kennen gegeven, dat i hoepel. ZEVENDEDAGS-BAPTISTEN. De Staatscourant bevat een Ko ninklijk goedgekeurde wijziging in de statuten van de Gemeente van Ze- vendedags-Baptisten, te Haarlem. VEREENIGING VAN AMBTE NAREN. De Staatscourant bevat de Konink lijk goedgekeurde statuten der Ver eeniging van Ambtenaren in dienst balterrein aan de Spanjaardslaan is consumptie ontvreemd. De politie is waarschijnlijk de da- fiers op het spoor. SCHOTEN. WERKT.OOSHEID-BESTRIJDING. Donderdagavond vergaderde in het Café-Staal in de Dr. Leydssiraat de Vei eeniging ter bestrijding der gel delijke gevolgen van onvrijwillige werkloosheid. De heer l>e Graaf opende de bij eenkomst met een toespraak, waarin hij zeide, dat nu in hot derde jaar ■het bestaansrecht der vereeniging voldoende is bewezen. De heer De Graaf bracht dank aan den secreta ris, den penningmeester, aan de con- tróleurs en aan den bode. aan welke heeren de bloei van de vereeniging voornamelijk te danken is. Na lezing der notulen deed de pen ningmeester, de heer Nieman, ver slag. Daaruit bleek, dat de ontvangsten bedroegen f 762.66 1/2. Met het kas saldo bedragen de inkomsten de som van f 1125.41. De uitgaven bedroegen f537.59 1/2 Er is dus een voordeelig saldo van f 587.901/2. Er is dit jaar aan 30 leden f 356.94 uitgekeerd, een gunstig cijfer verge leken met dat van het vorig jaar, toen aan 34 leden f 486.60 werd uitge keerd. De penningmeester liet niet na, uit voeriger op de succesvolle werking van fie Werkloozenkas te wijzen. Hij vergeleek den stand van de kas te Schoten met dien van de kassen te Haarlem. Velsen, lJmuiden en Sant poort en kwam tot de conclusie, dat fie kas te Schoten er gunstiger voor staat, dan die der andere vereenigin- gen. Te Haarlem moest de Algemeene Vereeniging in liet laatst van Fe bruari buitengewone maatregelen ne men 0111 haar uitgeputte kas te hulp te komen. De andere Haar Ionische vereenigingen stonden er niet zoo ongunstig voor, doch toch ongunsti ger dan do kas te Schoten. De penningmeester laakte het, dat de Haarlemsche voreenigingen, vaak op afkeurenswaardige manier, trach ten leden uit Schoten te winnen. Daarna deed de hoer C. de Braai verslag als secretaris. Ook deze prees het succes der vereeniging, dat zoo groot is, dat men te Schoten het monster der werkloosheid met gerust hart kan wederstaan. dan zouden de bezwaren niet over wegend zijn, doch wanneer men een dergelijke uitkeering gaf, zou men een grooten toevloed van leden krij gen, die een te slecht risico voor de vereeniging zouden worden. Een ge volg zou zijn: cont.ributie-verhoo- giiig. En gaat men hiertoe over, dan is het de vraag, of die verhoogde contributie veel zal verschillen met de normale loonderving bij werkloos head. Eenige leden verdedigden het voor stel. o.a. de heet Verkooy, die op merkte, dat de vereeniging niet op gericht is om werkloosheid in een bepaald deeJ van het jaar te be>strij-j den, want dan zou men alleen een vereeniging hebben voor een bepaald deel der arbeiders. Deze spreker meen j de, dat juist het niet-geven van een zomeT-uitkeering ooTzaak is, dat niet meerderen tot do vereeniging toetre- den. De voorzitter, die do mogelijkheid; der zomer-uitkeering bleef betwijfe- len, wees er op, dat de niet-aange- slotenen de gelegenheid hebben ge-; had, toe te treden en daardoor mo gelijk te maken, dat een geheele- jaa'rsuitkeering werd gegeven. De heer Nieman vestigde er de aandacht op, dat de vereeniging niet op 't zelfde standpunt slaat van de vakvereeniging. Men tracht naar een verzekering, maar zoover is men nog niet Men moet nog steunen op bijdragen van niet-arbeiders. De ver eeniging ls opgericht, omdat men iets doen moest, toen Haarlem den Schotenaar weigerde. Na nog eenig debat, waarbij d ooi- het bestuur de verzekering werd ge geven, dat zij bij gunstiger omstan digheden met een voorstel in dien geest zou komen, ging de vergode- ring met twee stemmen tegen met het ongunstig advies van hot be stuur mee. De periodiek-aftredende bestuursle den de heeren Stoffer en P. Box wer den bij acclamatie herkozen en namen hun herbenoeming aan. In de vacature-W. Middel werd gekozen de heer Verkooy met 14 stemmen. De heer Van Gijn verkreeg 4 stemmen en de heeren Vrij, Hog- lingers, Hoogland. Geldorp en Heerenweer elk één stem. Bij de rondvruag gaf de heer No veraz in overweging aan hoi stuur, dal üg vereeniging pogingen in het werk zou stellen, om een over eenkomst te sluiten met de Haa'rJem- sehe werkloozenvereonigLugen, dat men wederkeerig geen loden van el kaar zou overnemen, die met con tributieschuld-hun veiit irgT.g verla ten. De Voorzitter zei overweging toe. I Hierna werd de verandering geslo ten. SLOTEN. De Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel heeft goedgevonden met ingang van 20 Aprd 1911 I. in te trekken zijn, beschikking van 30 Maart 1911, wa; rbij verboden werd het vei voeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens uit, naar of binnen een kring, omvat tende de gemeente Sloten (N.-H.) II. A. het vervoeren ,,f doen ver voeren van herkauwende dieren en varkens te verbieden uit. naar of bin nen een kring, omvattende het ge deelte der gemeente Sloten (N.-H.), dat begrensd wordt door de Haar lemmervaart van af den Uitweg, de grens dor gemeente \mstordnm. de Kostve.rlorenvnoH de «JeW'-l do ringvaart van den Haarlemmermeer- OOlder, den -\ kef weg den Osdorper- weg tot den Uitweg en den Uitweg B. te bepalen, dat, wauneer bijzon dere redenen afwijking van het sub A bedoelde verbod noodzakelijk ma ken, zoodanige afwijking kan wor den toegestaan door Jen burgemees ter van Sloten -li l. onder de door den districts-veearts te Haarlem aan to geven voorwaarden. LISSE. Lissesclie Bankverecniging In de te Lisse gehouden algemeene vergadering van aandeel houders dor T.ïssesch? Bankvereeniging werd de balans en winst- en verliesrekening over 1910 goedgekeurd. \un aandeel houders zal 5 rente wordeu nil"e- keerd en-27 winstbewijzen van f 109 zullen worden uitgeloot De periodiek af tic Jende commissaris Je heer A. E. Meijer, te Amsterdam, wei.l ais zoodanig berkozc-a. Als vierde meuw benoemde com missaris werd gekozen de heer J. Morbus, grondeigenaar te Sassen- hcim velsen. Openbare vergadering van deu ge meenteraad van Velsen op Dinsdag 20 April 1911, voorin. 11 1/4 u. i, ten g-ciii-ceiiieiiuizv.. 1. Ingekomen stukken. 2. Stemming over een motie van Je heeren J. E. Mulder, J. sou Spluuter en Wbaa'uu Van luyll van beroos kerken, inzake toepassing der Melk vei ordening. 3. Tegemoetkoming in schoolgeld M. O. te Haarlem. 4. VoOiSiei MBaron Van Tuyll van Serooskerkeu, tol reorganisatie der burgerlijke ariubesiuren. 5. Ideiu Burgemeester en Wethou ders idem. 6. Rekening Kamer van Koophan del eu Fabrieken over 1910. 7. Opneming personeel fitters gas bedrijf ouder de pensioengerechtig den. 8. Adressen a. 28 veehouders om wijziging der Melkverordening. b. P. Roodnat, inzake de Bouwver ordening. c li. Oudslioorn en J. Slingerland, inzake levering tochtscherm. d. J. A. Raasveldt Jz., inzake uit voering der Woningwet. e. J. List, om wijziging van het con tract pacht zeestrand. f. Vereeniging Vooruitgang om ge bruik van een schoollokaal. g. Eenige burgemeesters c. s. inza ke de oprichting van een Vereeni ging van Gemeenten. h. Vereeniging Steun in Werkloos heid, om een subsidie uit de gemeen tekas van 200. i. Vereeniging Ned. Loodwitfabri- kanten inzake het loodwitvraagstuk. 9. Buitengewone subsidie Scha al- armbestuur. 10. Voorstel verhooging primitief kohier van den hoofdelijken omslag 1911 met f 5000. 11. Suppletoire begrooting, af- en overschrijving, onvoorziene uitgaven. 12. Openbare aanbesteding van lo- verantiëu van bureau-behoeften, leer middelen, enz., en liet ophalen van vuilnis, alsmede openbare verhuring van eenige perceelen tuingrond. 13. Aanbieding verslugen 1910 a der gemeente b. der Gezondheids-Commissie c. der Haarlemsche Huishoud- et Industrieschool. 14. Benoeming onderwijzend per soneel en voorzitters co leden stem- bureaux. 15. Kohieren hoofdelijken omslag 1911. Belastingreclames, enz. RAADSSTUK. MOTIE OMTRENT UITVOERING VAN DE MELKVERORDENING DER GEMEENTE VELSEN. Ondergeteckenden, leden van den gemeenteraad te Velsen, overtuigd zijnde, dat de uitvoering van art. 2 sub a van de verordening op de verkrijging, de behandeling en den verkoop van melk in de gemeente Velsen, zooals die thans geschiedt, volgens hunne bescheiden meening niet juist is, doen het volgende voorstel aan deD Raad Do Raad der gemeente Velsen is van oordeel, dat art. 2 sub a der ver ordening op de verkrijging, de be handeling en den verkoop van melk in ,1e gemeente Velsen nooit van toe passing kan zijn op melk van vee, lij dende aan besmettelijke veeziekten, 't Welk doende, (w. g.)J. E. MULDER. (w. g.) J. VAN SPLUNTER. (vv. g.) W. VAN TUYLL VAN SEROOSKERKEN. UMUIDEN. Vischannvoer en opbrengst In Maart 1911 zijn aaxi den Rijks- yi schaf slag te IJmuidon aangekomen 333 stoomtrawler» met f 383.495 be-

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6