HAARLEM'S DAGBLAD. KONINGIN HELENA hand heeft kunnen doen, om de ver klaarbare reden, dat zij niet vlug ge noeg bereikbaar zijn. Een brug zou do verkoopbaarheid van deze gron den niet weinig bevorderen. Misschien komen de gelegenheid tot doortrekking van een rijweg Rusten- burgerlaaai— Haarlemmcrhoutpark en de lust om het Spaarne te overbrug gen, wel te gelijkertijd en in dat ge val zou het mogelijk wezen, dat de brug nog iets zuidelijker, tegenovor lict Haarlemmerhoutpark, werd ge- wenscht. Dat ze dan op Heemstede's grondgebied komt te liggen, kan kwalijk een bezwaar zijn de neiging tot samenwerking tusschen gemeen ten is groot genoeg om daarvoor oen oplossing te vinden. Hoe dat ook zij en waar de brug ook komt, de stichting van dit boot- veer zal het tijdstip, waarop de brug gebouwd wordt, zeker verhaasten. Ook in dat opzicht is de Zaterdagsche beslissing van beteeken is. J. C. P. Buitenlandsch Overzicht De verhouding van Italië tot de mo gendheden komt duidelijk aan 't licht bij de tegenwoordige jubileumsfeestcn on vooral bij de bezoeken van vorsten aaii koning Victor Emanuel. Nu is de prins van Connaught weer in Rome geweest, als vertegenwoordi ger van zijn vader, den koning van Engeland. De aan den eere-maaltijd ingestelde dronken teekenen de verhouding tus schen ITALÏë EN ENGELAND. De koning van Italië zei o. a. Tusschen Koning George en mij be staat en zal.blijven bestaan dezelfde warme vriendschap, als die welk© ko ning Eiduard en mij verbond. De vriendscliaji van het Britsche volk is een hulp en een steun geweest voor het Italiaansche volk in den tijd van zijn strijd voor onafhankelijkheid en eenheid. Sedert dien gedenk w a ar- digen tijd is de vriendschap tusschen beide landen, gelijkelijk bezield door de zucht naar vrijheid èn vooruitgang, even groot gebleven en heeft in be langrijke mate bijgedragen tot hand having van den vrede, liet gemeen schappelijk streven van alle mogend heden. De prins van Connaught antwoord de, na zijn dank uitgesproken te heb ben voor de schitterende ontvangst Vijftig jaren geleden heeft Uw door luchtige grootvader, overeenkomstig den wensch van het Italiaansche volk, de kroon van Italië aanvaard en de toenmalige houding van de Britsche regeering toonde, dut het volkomen in het gevoelens van sympathie eu waardeering deelde, die de Britsche natie voor Uw land koesterde. Deze vriendschappelijke gevoelens tusschen beide landen hebben sinds dien tijd voortgeduurd en de goede wenschen, die ik U overbreng, zijn die van mijn doortuchtiaen koning, en tevens de gelukwenschen van hol geihee'e Brit sche volk. Moge de vriendschap, die sedert zoo geruimen tijd tusschen beide landen heeft bestaan, altijd blijven voortdu ren en bijdragen tot behoud van den vrede, den vooruitgang van de wereld en het geluk en de welvaart van het Italiaansche en het Britsche volk Ook ITALIe EN FRANKRIJK komen ter sprake. Od het feestmaal, dat gisteravond te Rome werd gege ven ter eere van do Fransche missie, die de gelukwenschen van de Fran sche regeering is komen, overbrengen, zei de koning „De herinnering aan Frankrijks aandeel in de gebeurtenis sen, die geleid hebben tot de onafhan kelijkheid en eenheid van Italië zal eeuwig in onze harten blijven voortle ven. De hartelijke vriendschap tus schen beide volken, één van ras. op vattingen en zeden, berust op hechten grondslag en heeft krachtig bijgedra gen tot handhaving van den vrede, het gemeenschappelijk streven van al lo rogeeruigeu en het hoogste goed van alle volken." In zijn antwoord zei :t hoofd der missie, generaal Michel„Het is inij een groot eenoegen nogmaals te kun nen wijzen op hei groote aandeel, dat do bevriende zus lei-natie neemt 111 de herdenking van net feit, dat zulk een belangrijke plaats inneemt in de jaar boeken der geschiedenis. De Hartelij ke vriendschap tusschen onze twee landen, vereenigd door banden van bloedverwantschap en gemeenschap pelijke beschaving en do edele samen werking ten bate van den vooruit gang. berust op hechten grondslag en vormt een krachtigen steun voor het behoud van den vrede en de eendracht onder de volken." Do berichtgever te Rome van de Daily Mail schrijft vun eon kardinaal vernomen tc hebben, dat men in Vatl- caanseho kringen van meaning is, dat de wet op de SCHEIDING VAN KERK EN STAAT IN PORTUGAL beslist onaannemelijk is. Als redenen daarvoor gaf de prelaat op le. dat de priesters eerst hun her derlijk amht zullen mogen aanvaar den. nadat zij verlof van de regeering hebben bekomen. 2c. dat de regeering bet recht zal hebben zich te mengen in het beheer der priesterseuiinuiiu. 3e. dat pauselijk© bulion aan de goedkeuring van de regeering onder worpen moeten worden. 4e. dat de geestelijken in het ver volg hun priestergewaad niet meer zuilen mogen dragen. De kardinaal was van meening. dat de uuam plunderwei eerder dan die van scheidingswet op het ontwerp toe passelijk zou zijn. Als de volledige tekst tc Rome ont vangen zal zijn, zai de Paus hem in handen van een commissie van kardi nalen stellen, die een rapport er over zal uitbrengen het staat thans, vol gens dezen kardinaal, evenwel reeds vast, dat het Vatikaan protest zal aan- teekenen tegen de wet en dat de Por- tugeesch© geestelijkheid bevel zal ont vangen baar niet te aanvaarden. Omtrent DEN TOESTAND IN MAROKKO zijn thans eindelijk eenige betrouw bare berichten ontvangen. De Fransche regeering heeft Zon dag een telegram ontvangen, meldend dal de Murokkaansch© hoofdstad op 15 April nog stand hield tegen de staiiuuen, die de stad omsingeld had den. De 15 Europeanen, die in de stad vertoeven, waren veilig en zouden eenige dagen'later onder geleide van een invloedrijken inlander naar de kust worden gebracht. In de stud zeh e was het rustig, men vreesde evenwel, dat de zeer talrijke looiers en schoenmakers (3000 man), die tot d© minst betrouwbare ©lemen ten behooren. en reeds bij vroegere op standen een leidende rol hebben ge speeld, lot plundering zouden over gaan. uit boosheid, dat zij tengevolge van de belegering werkloos moeten blijven. FRANKRIJK EN MAROKKO. D© Fransche minister Berteaux beeft een redevoering gehouden, waarin hij zei „Frankrijk laat zich geenszins lei den door de aggressieve gezindheid of veroveringszucht, het kan evenwel niet toelaten dat aanslagen worden gepleegd op landslieden en zal zich niet onttrekken aan de tualc. die het lc nel is opm'legd. De regeering zal die tank vervullen mot omzichtigheid, maai' tevens niet beslistheid en vast beradenheid. Ben Fransch blad weet mee te doe len, dal de regeering besloot 10,000 man infuntorie met hijbehoorende ar tillerie en cavalerie naar Casablanca te zenden. Deze troepenmacht zou bin nen een maand ter plaatse kunnen op treden. Waartoe deze actie zal leiden De correspondent van de Morning Post te Tuudzjer verzekert, dat in vloedrijk© Europeanen van oordeel zijn, dat de tegenwoordig© beroering ia Marokko uit moet loopen op een verdeeling vun het Moorsche rijk tus schen Frankrijk en Spanje. Spanje zou de haven Ifni aan de Atlantische kust, Engeland Tandzjer, Duitsch- liuid Mogador krijgen Of 't voorloopig zoo vor zal komen, valt te betwijfelen. Op den duur mis schien wel. UIT MEXICO. De wapenstilstand tusschen de Me- xicaansche regeering en de revolu- tionnaireu is nu toch werkelijk geslo ten en wel voor vijf dagen, terwijl te vens onmiddellijk vredesonderhande lingen zijn geopend. Gemeld worui, dat de vredesvoor waarden, door de Mexicaansche re geering gesteld, zeer gematigd zijn, maar dat de ijuaestie van het aftre den van president Diuz buiten bespre king blijft. Met dit laatste zuilen velen niet te vreden zijn. De studenten in de hoofdstad Me xico hebben Zulerdug nog een betoo ging gehouden om aan te dringen op het uitreden van president Diaz. Stadsnieuws Militaire Zaken. Het 10de reg. Lnf. uit Haarlem, Hoorn eu Helder gaat van 11 tot en met 16 SepL naai- een legerplaats bij Nunspeet. Het regiment gaat op 16 Sept niet naar het garnizoen terug, doch neemt verder deel aan de groote manoeuvres. A anbestedingen. Gisteren werd door de directie der H. IJ. S. M. te Amsterdam aanbe- steed het maken van een privautg©- bouw, een portierswoning en andere gebouwen, alsmede gas- en waterlei dingen, spoor-, grond- eu bijkomende werken op het terrein van de Centrale Werkplaats te Haarlem. Raming f 57.000. Ingenomen 12 biljetten. Laagste in schrijvers H. Schiphorst en Philips, te Haarlem, voor f 57.783. Door het gemeentebestuur van Am sterdam is aanbesteed het verven van bruggen, enz., van 1 Mei 1911—1 Mei 1912. Minste in schrijver H. J. Nelissêü, te Haarlem, voor f 3989. ORGELBESPELING op Donderdag 27 April 1911, des na middags van 2 tot 3 uur, in deGroote- of Sint-Bavokerk alhier, door den Heer W. Bzerma». Programma: No. 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach No. 2. Andante, Niels W. Gade. No. 3. Sonate No. 3, A. Guilmant. a. Allegro maestoso. b. Pastorale. c. Fuga. No. 4. Andante, J. Svendsen. No. 5. Aria uit ,,Elias", Mendelssohn. Vergunning Dïankwet. B. en W. van Haarlem brengen, overeenkomstig art. 12 der Drankwet ter openbare kennis, dat is ingeko men een verzoekschrift van G. Klin kenberg, weduwe van D. Wijkhuizen, om vergunning, ingevolge art. 55, le lid left. b dier wet, tot het verkoopen van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop en elders dan ter plaatse van verkoop in het voorhuis van het perceel mui de Jacobijnestraat no. 6. KUNST ADELT. Dezer dagen geeft het geheelont- houderszangkoor, dat bovengeschre ven naam draagt, een feestavond. Op dien avond zal o.m. opgevoem wor den de operette ,,Een laatste repetitie avond der zangvereeniging ..Door Harmonie vereenigd" te Vreeden- daal. De tekst en muziek dezer ope rette. die in de pers uitstekend be oordeeld werd, zijn van Mart. Schuil. 1 In „Het Orgel" van 15 Juni 1899 schreef niemand minder dam Richard Hol: „Een repetitieavond" is nog niet zoo bekend, maar voor zangvereeni- gingen is een zeer jolig stuk ter af wisseling aan te bevelen." Voorts ziju weer Tableaux gearran geerd. Het koor zingt liederen daar bij. MR. A. A. VAN DER MERSCH. Naar wij vernemen is de toestand van den Kantonrechter. Mr. Van der Merscli, eenigszins vooruitgaande. Rubriek voor Vragen QenbonDeerden bobben het voorrecht, Vragen op verschillend gebied, mits voor beantwoording vutbuar, in tc zenden bij do Iledaciii' van Haarlem's Dagblad, Groote Houi-uaat ;'3- AIjc antwoorden worden geheel kosteloos gegeven eu zoo spoedig mogelijk. Aan yragen, die niet volledig naam en ■woonplaats van den inzender vermelden uerdt geen nendr.eht geschonken. VRAAG. Mijn dochter, die bijna twee jaar in betrekking geweest is, heeft half Februari haar dienst opge zegd. Mevrouw wil, als zij vertrekt, de nieuwjaarsfooi van haar loon af houden. Heeft mevrouw daar recht op ANTWOORD. Ja, want uw doch ter had zich juist door het aannemen der nieuwjaarsfooi stilzwijgend ver bonden, om zoo spoedig niet op te zegf&n. Daarom kan zij ook geacht worden stilzwijgend in het weder- afhouden der fooi te hebben toege stemd. VRAAG. Ik bewoon een huis van 2.75 per week en beu in de personee- OM ONS HEEN No. 1350. Het Zolder Buitenspaarne. Tot de stadsgedeelten, die wij an ders zouden willen zien, behoort zeer Beker ook het Zuidcr Buitenspaarne. De waterkeering is er verre van fraai, de schoeiïng en de walkant mogen met hot volste recht armoedig ge noemd worden en wie zich daarvan wil overtuigen, moet den walkant maar eens vergelijken mot de pas gemaakte verbetering van de Gast huis- en Kampervest. Ik denk wel, dat het Zuider Buitenspaarne ook wel op het lijstje staat voor dezelfde ver betering, maar we kunnen niet op eenmaal alles verlangen en wie ge duld hebben, zullen dat op zijn tijd ook wel verbeterd zien. Misschien is dan meteen de tijd gekomen voor een tweede verbetering, namelijk het doortrekken van den verkeersweg langs het Spaarne. Hier over zijn we het wel eens, dat een wandeling langs ons mooiste en breedste water, met zijn talrijk© bochten, op mooie dagen een groot genot oplevert. Aan den oostkant is daarvan geen sprake, ook niet in de stad, omdat aan het Korte Spaarne, noch bij do Lange brug, de rijweg doorloopt. Aan den westkant is dat beter wie een aardig watergezicht genieten wil, kan ongestoord, van Spaarndam af, doorwandelen tot de Rustenburgerlaan, maar daar hokt het opnieuw. De buitenplaatsen uit vroeger lijd, die hun toegang hebben in de lanen, welke uitmonden aan den Kleinen Houtweg, belemmeren het doortrek ken van don rijweg. Hoogstwaar schijnlijk maar tijdelijk. Aan moder ne eischcn voldoen deze woningen niet meer, zoodat het voor de hand ligt, dat zij binnen enkele jaren als bouwterrein zullen worden verkocht, en dan hunne waarde moeten ontlee- cen aan oen weg langs het Spaar ne, omdat de toegang in de smalle lanen gebrekkig is. 's Werelds na tuurlijke loop zal dus te weeg bren gen, dat de wandelaar eerlang bij de Rustenburgorloan het Spaarne niet uit het oog zal behoeven te verliezen, maar rustig zijn weg vervolgen kan om te komen in het Haarlemmerhont- park. Ziedaar de eerste van de Spaarne- vra.gen, die tot oplossing moet wor den gebracht. De tweed© is een ver binding met den overkant. Al wie aan hot, water hebben gewoond we- .ten, dat heel spoedig de neiging bo ven komt om over te steken. Het Is een zuiver psychologisch verschijnsel, dat wie voor een water staat, aan den overkant verlangt te komen. Evengoed als dat wie aan den voet van. een borg komt, lust heeft om hem te beklimmen. En daar de man aan den overkant dezelfde neiging voelt, is het zeer verklaarbaar, dat gezocht wordt naar een middel tot overgang. Hot is clan ook niet te verwonderen, dat Zaterdagavond in een vergade ring van belangstellenden en belang hebbenden besloten is tot het instel len van een bootveer over het Spaar ne. Niet. voor den eersten keer kwam de zaak ter sprake. In.de Raadsver gadering van Heemstede, van 9 Fe bruari j. I.stelden B. en W. voor, om voor honderd gulden een roeiboot te koopen. De gelegenheid voor een koopje deed zicli voor, de boot lag in de buurt aan den wal. Bij deze gele genheid was de geestdrift evenwel niet groot. De voorzitter zelf vond de zaak, die hij hielp voorstellen, niet zoo eenvoudig, als die wel leek, daar het noodig zou zijn, met de gemeente llaarlenimeriiede, onder wie de over zijde bohoort, een overeenkomst tot het instellen van een pontveer aan te gaan. De heer Van ^len Berg zag in het geheel geen heil in het plan. Er zou- FiiUiLLb i ON door Moricfi Gerard. 35) Hot was een treffend tooneel mid den in do Dorfe, de booten zorgvul dig op een afstand blijvend uit vrees vun te worden meegezogen als het ko- lenschip zonk, wat het bijna onmid dellijk moest doenen in het midden Prins Maurits een heldhaftige poging wagend om het wanhopig© kind te redden. Me Koningin en de Gravin zagen doodsbleek van opgewondenheid en angst, veel banger voor den jongen en zijn.dapperen aanstaanden redder dan zij" een oogenblik le voren voor zichzelf waren geweest. Zou er tijd genoog zijn om het arme kind te red den Zoo niet, dan zouden het kind en de Prins er bijna zeker allebei het leven bij laten. Als er tiid genoeg was, hoe zou dan de redding tot stand komen? Hoe zou de jongen bereikt kunnen worden op den glibberigen vloer van het schuin staande dek. De Gravin legde haar hand in die den maar weinig Schalkwijhere van zoo'n veer gebruik maken en die heb ben al een bootje, bovendien duchtte deze spreker gevaar bij ijsgang en stonn. Ook de heer Honig kon er niet worm voor worden en toen nu de vcorzitteivverklaarö had, dat de zaak z. i. het meest op den weg log van het persoonlijk initiatief, gesteund door de gemeente, meende 's Raads meerderheid, dat geen overeenkomst met Haarlemmerliede moet worden gemaakt en kocht de boot niet. Dat de voorstanders daardoor niet ontmoedigd werden, blijkt uit de ver gadering van Zaterdagavond. De helft van hei benoodigde geld is al bijeengebracht, de rest zal wel go- vonden worden. Blijkbaar waren de vergaderden, in tegenstelling met de meening van den heer Van den Berg, van oordeel, dat er wel degelijk jxis- sagiers voor een bootveer zullen zijn te vinden, zooals in den Raad door Dr. Droog dan ook al verzekerd was. Inzake vervoermiddelen is men altijd het veiligst aan den optimistischen kant. Is het er eenmaal, dan zien we dikwijls veel meer gebruik er van maken, dan iemand had durven droo- men, zoodat het besluit van de Zater dagsche bijeenkomst dan ook een ge lukkige beslissing mag worden ge noemd. Het plan is nu, dit veer te doen waarnemen met een groote roeiboot, die 16 k 20 personen en zoo noodig ook melkwagens vervoeren kan. Een schuit dus van niet onbelangrijke af meting. De wensch, door den heer Hoeker in den Raad uitgesproken, dal het namelijk een pontveer zou zijn langs een ketting, was zeer ver klaarbaar, maar zou, behalve op de kosten, allicht ook op de belemmering van het verkeer, die daar altijd het gevolg van is, zijn afgestuit. Als ik mij niet zeer vergis, ligt ook niet in die richting de oplossing van een behoorlijk verkeer tusschen de twee Spaarne-oevers, maar in een flinke brug. Daarop moet in de toekomst wor den afgestuurd. Daar is in 1901 in Haarlem al een poging voor gedanri. Destijds was een plan aan de orde. waarbij Amsterdam door een electri- schen spoorweg zou worden verbon den met het Zuiden van Haarlem, waarvan het station zou worden ge vestigd aan den Kleinen Houtweg. Zelfs werd er toen een ©enigermate fantastisch denkbeeld ontwikkeld, om de treinen over te zetten op een soort van vlot, dat voortbewogen zou wor den langs rails, die zouden liggen op den bodem van het Spaame. Tast baarder was het voorstel, dat B. en W. in de Raadsvergadering von 5 Juni 1901 deden, om namelijk den concessionaris een som van f 57.000 toe te staan, mits hij de hem voorge schreven brug tevens in zou richten voor rijtuigen en voetgangers. Maar de Raad wilde er niet aan, met 21 tegen 5 stemmen werd het verworpen, een resultaat, dat naderhand ook de voorstemmers niet behoefden te be treuren, omdat er van het heele plan niet gekomen is, noch van de brug, noch van het station aan (len Kleinen Houtweg. Ten slotte toch is het tramplan gemaakt, zooals we het nu kennen. Toch la daarmee de overbrugging van het Spaarne niet van de baan, in het uitbreidingsplan is die opgeno men en alleen over den tijd, waarin de brug zal worden gebouwd, evenals over de juiste plaats, waar ze zal worden gelegd, is nog geen zekerheid verkregen. Vroeger is vooral het oog op de Bakkerstraat geslagen, nader hand schijnt ook aan een plaats te genover de Rustenburgerlaan, die dan verbreed zou moeten worden, te zijn gedacht. De gemeente Haarlem oefent daarmee niet zoozeer philan- tropie, als wel koopmanschap uit, daar zij tot dusverre hare bouwterrei nen bij het Slachthuis niet van de van de Koningin, en op dit oogenblik kwam de Hertog van Longlancls na derbij. gedeeltelijk omdat liet punt, waar do dames stonden, dichter bij de plaats des oaheils was, gedeelte lijk, omdat hij haar gezelschap wilde houden. Ook Barones Anhalt kwam uit de beschutting der kajuit naderbij. Zij was gewapend met een reukfleschje, dat zij telkens tegen haar neus hield. Denkt u, dat hij hem redden zal? fluisterde de Koningin tot den Hertog, terwijl die woorden haar met moeite over de lippen schenen te ko men. Ik denk het niet, mevrouw, zei de Hertog kortaf, een verwen- sching mompelend. De scherpe ooren van de Koningin vingen den toon op, al was de min der parlementaire verwensching dan ook niet tot haar doorgedrongen, en zij' begreep, dat de Hertog er van overtuigd was, dat zijn vriend zijn leven opofferde. HOOFDSTUK XIX. Een st«rke vrouw en een ziek meisje. Twee dagen na het bezoek van Mi- chal Glendow aan het bankiershuis aan de Dett, ging Ulrike Lowenfels uit om Sophie, de zuster van den hotelhouder, een bezoek te brengen. Zij liet haar rijtuig bij deu hoek van de Helmbenstraat ophouden, stapie uit, zei tot den koetsier, dat hij over een uur moest terugkomen, eu ging te voet naar No. 11. Ulrike bod nu genoeg van dienst- bodengebabbel, en zij was er niet op gesteld, dat zij wisten naar welk huis zij ging. De Helmbenstraat is een lange straat in Deitinen, bestaande uit net te huizen, met aan den anderen kant publieke parken. Het was beslist veel netter buurt dan Ulnke verwacht had, ofschoon Michal iiaar te ver staan had gegeven, dat hij in tamelijk ruime omstandigheden leefde. Omdat er maar één kant van de straat bebouwd was daar de an dere begrensd werd door het ijzeren hek, dat het park afsloot en de nummers begonnen aan het eind, waar haar rijtuig was blijven stil staan, vond Ulrike heel spoedig No. 11. Zij was op dat korte eind twee pensions gepasseerd, waaruit bleek, dat veel bewoners uit die straat van dat vak leefden. Ongetwijfeld was het park er vlak tegen o vet daarvan de oorzaak. Een flinke dienstbode, met een muts met linten, liet juffrouw Lowenfels binnen, en spoedig werd zij in een zitkamer op de derde verdieping ge laten. De dienstbode kondigde haar bezoek aan en ging weer heen, na van een zachte stem uit den versten hoek van het groote vertrek order ontvangen te hebben om thee boven le brengen. De gordijnen waren gedeeltelijk neergelaten en temperden het licht eenigszins, zoodat Ulrike, toen zij door de kamer liep, bijna over een bankje viel. Een meisje kwam met uitgestoken hand op haar toegeloo- pen. Het spijt mij, u heeft zich toch niet bezeerd, hoop ik Ik had verge ten, dat u natuurlijk niet aan zulk licht gewoon is, zooals ik. Ulrike nam de kleine, bijna door zichtige hand in de hare die daar bij vergeleken bijna forsch leek. Zij was verbaasd. Kon dit ladylike meisje de zuster zijn van den man, die haar dat merkwaardige bezoek had gebracht Het is zoo goed van u, om mij te komen opzoeken, juffrouw Lowenfels. Mijn broeder vertelde mij, dat ge zoudt komen, en ik verwachtte u. Er was een klank in de stem van het meisje, die Ulrike's hart deed smelten. Toen zij kwam, voelde zij zich stijf, koud, half berouw gevoe lend, dat zij beloofd had te zullen komen. Nu nam zij Sophie Glendow in haar armen en kuste haar op de wangen. Het verheugt mij, hier te komen, zei ze. Toen merkte zij op, dat haax gast vrouw was opgestaan van een sofa onder het venster. Een rood-wollen deken was weggeslagen, en lag nu in elkaar aan het eind van de sofa. U lag te rusten, juffrouw Glen dow Gaat u weer liggen, dan zal ik naast u komen zitten. Als 'l u blieft, daar doet u mij een groot genoegen mee. De laatste dagen voel ik mij heel zwak. De dokter veroorlooft mij niet, uit te gaan, ja, ternauwernood staat hij toe. dat ik opzit. Daarom lig ik hier en kijk naar het schaatsenrijden daarginds in het park. Ik heb altijd zelf zooveel van schaatsenrijden ge houden, voegde zij er met een tikje spijt aan toe. Ulrike hielp Sopliie weer op de sofa. en schoof er een lageu stoel hij. Er was nog een reet open tusschen het neergelaten gordijn en de venster bank, zoodat eenige zonnestralen de tengere gestalte van het meisje ver lichtten en op haar gelaat speelden. Zij was werkelijk heel bekoorlijk, zei Ulrike tot zichzelf, maar haar schoonheid was te etherisch, om te hopen, dat haar nog een lang leven beschoren zou zijn. Haar oogen wa ren vochtig bruin, groot en schitte rend. Zij had een hoog mooi gevormd voorhoofd. Heur haar was fijn, glan zend en hing in losse krulletjes om haar gelaat. Haar neus fijn gevormd en recht. Een korte bovenlip, kleine mond, met mooie witte en zeer gelijke tanden, en een mooi gevormde kin, Onze Lachhoek MILITAIRE THEORIE Onderofficier. M at heeft de sol daat op het oorlogsveld te zoeken? Milicien. Niets. Onderofficier. Ezel! Dekking heeft hij to zoeken. In een crarnizoenstadje kwam eens onverwachts een kolonel on vroeg don burgemeester of de soldaten zich In den regel nog al behoorlijk gedr- egen Do burgemeester, die wel muzikaal was, maar niet zeer vlot sprak, gaf daarop een antwoord, waarin hij do geheel© toonladder doorstotterdc: Dodo-doorgaans, sprak hij. heb ik geen re-re-reden tot klagen van de mi-uii-niilitairen, maar ik vind hot wel fa-fa-fataal, dot enkele sol-solda ten nu en dan 's avonds zoo la-la-laul met 'n sis-si-sigaar iu den mond do-do. door de straten zwieren. le belasting voor huurwaarde aange slagen voor f 3.80. Is dat juist ANTWOORD. 50 maal f 2.75 is 137.50 Af vermindering f 85. Blijft belastbaar f 52.50 8 pCt. hiervan is 4.20 Volgens die berekening zou de l>c lasting nog iets meer moeten bedra gen. Vermoedelijk is dus de huur waarde anders gesteld, namelijk op 132.50. -Wij moeten u aanraden, er niets aan te doen. CORRESPONDENTIE. Den Heer v. M. tc H. Wij kunnen hot prijzen, dat U het opneemt voor een U onbekenden kameraad, (hoewel U do zaak veel te hoog opvat, daar de cntiek veel meer den traiwiienst, dun den conducteur gold), maar wij stel len als voorwaarde van plaatsing al tijd gepaste.tuul en die luat in Uw schrijven nu en dan te wenschen over. Vandaar, dat wij liet stukje niet opnemen. REDACTIE. Fietsendiefstal Ten nadeele van deu boekhande laar Brederode is uit een pakhuis in de Zuider Schoolsteeg, door openslui ting, een üets gestolen. Uit de Omstreken HILLEGOM. Bij enkele candidaatatellirig is tot lid van den gemeenteraad (yacature- A. Sluis) gekozen dc heer Th. Jonk heer, bloembollenkweeker, alhier. HAARLEMMERMEER. Maandag 24 April is door Dijkgraaf ©n Heemraden van den Haarlemmer- meerpolder aanbesteed het dempen van een gedeelte kruistocht te Hoofd dorp, voor het maken van een nieuw marktterrein- Laagste inschrijver B. van Gronin gen, te Nieuw Vennep, voor 8469. SCHOTEN. Door den schippersknecht P. C. is een rijwiel verduisterd ten nadoele van den lieer Figgo, alhior. Hij heeft liet rijwiel verkocht aan L. v. d. K., voor 10. Binnenland NED. AMBTENAARSBOND. In de tc Amsterdam gehouden jaar vergadering van den Algomeenen Nederlandschen Ambten na'rsbond werd het jaarverslag uitgebracht. Hel bleek dat de Bond bij de oprich ting 72 leden telde. Op 1 Januari 1910 was dit aantal gestegen tot 102, op 1 Januari 1911 tof. 215, verdeeld over 21 verschillende takken van dienst in rijk. provincies en gemeenten. De verdeeling der leden over de afdee- lingen is als volgt: Amsterdam 148, Blooniendaal 27, Den Haag 15, Rot- terdam 8 en het aantal verspreide le den 14. Op 15 Januari werd de Bond t"ego- laten als lid van het N. V. V Tot bondsbestuurders wen. n her kozen de heeren W. Tolsniu. Colthof, J H. Wilken, J. Pasman en mevr. M. Niemeijei; in de plaats van de heeren IL P. Korstanje en L. J. C. Poppe werden gekozen J. Mels Meyers van Amsterdam en J. H. Munk van Bloe- mendaal. Tot redacteur van „De Ambtenaar" werd herkozen de heer maakten het geheel tot een heel be koorlijk beeld. Ulrike voelde zich bijzonder tot haar aangetrokken. Wil u inij als 'l u blieft Sophie noemen vroeg het meisje vrien delijk. Ja, als je mij Ulrike noemt. Zoo werd de vertrouwelijke toon vastgesteld en het ijs der vormelijk heid gencel tusschen dit tweetal ver broken. Er werd thee binnengebracht, die Ulrike inschonk. Toen spraken zij heel familiaar over allerlei dingen, totdat het geheel donker werd, en zij eikaars gelaat niet meer konden zien. Nog had geen van beiden het onder werp aangeroerd, waarvoor zij wisten dat dit bezoek eigenlijk plaats had. Eindelijk vroeg Ulrike naar Michal. Waar is uw broeder li moet zich hier eenzaam voelen tusschen niets dan vreemden, wanneer hij er niet is Neen, dat niet, antwoordde Sophie. Ixt laatste deel van Ulrike's woorden het eerst beantwoordend. Ik ben altijd gewoon geweest veel al leen te zijn. ïk heb mijn boeken. zij wees met haar hand naar een klein tafeltje, en ik heb mijn ge dachten. De laatste woorden werden op heel treurigen toon gezegd. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 5