NIEUWS» en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8549 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 5 MEI 1911 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN» Voor Haarlem Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom de gemeente) Franco per post door Nederland Afzonderlijke nummers Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem «de omstreken en franco per post 1.20 1.30 1.65 0.02 H 0.37 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. AD VERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.* iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertenttën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 6 MEI. Schouwburg: Feestvoorstelltng C. P. iBigot, 8 uur. Jansstr. 85: Verg. aid. Haarlem der vereen, tot bev. v. h. onderw. tn handenarbeid, 8 uur. KL Vereeniging: Feestavond der afd. Haarlem v. d. Bond van Gem.- werkiieden, 8 uur. Schoten, Pretorsapleïn 70: Uitvoe ring Tooneelvereen. V. Z. O. D.. 8J uur. Stadsnieuws Ned. Vrouwenbond. In hel „Tehuis voor Vrouwen" ver gaderde gisteren d© afd. Haarlem van den Ned Vrouwenbond t. v. v. h. Z. B. onder presidium van mevrouw By- loveldVan der Vliet. Van de ruiin 200 leden waren een kleine twintig op gekomen. De samenkomst had plaats ter zake eener statuten-herziening, die plaats moet hebben. Met het oog daarop wenschte de afdeeling Haar lem en Omstreken eenige Ingrijpende voorstellen op de agenda van de alge- meene vergadering geplaatst te zien. Nadat afgevaardigden naar de al- gemeene vergadering, die 26 Mei a, s. te Breda zal gehouden worden, ge kozen waren, word de bijeenkomst ge sloten. Polygraph. In de gistermiddag gehouden alge- meene vergadering van aandeelhou ders is de balans en winst- en verlies rekening over het jaar 1910 goedge keurd. Het dividend werd voor het ges.torte preferente aandelenkapitaal over de jaren 1909 en 1910 vastgesteld op 5 pCt. voor elk jaar- «n voor het gewone aandelenkapitaal over het jaar 1910 eveneens op 5 pCt. Met algemeene stemmen werd beslo ten tot de door de directie voorgestel de statutenwijziging. Tot mede-directeur werd benoemd de heer T. Ph. Adrian te Berlijn en tot procuratiehouder de heer W. Kor- vinus te Haarlem. Ter rectificatie. Een tweetal kleine onjuistheden in ons blad van Donderdag dienen ge rectificeerd te worden. In het bericht je over „Mond en Klauwzeer" op de eerste pagina viel een regel uit. Dat moest zijn Tien koeien van don vee houder W. F. Wallekes, in de Essen- straat No. 19, zijn overgebracht naar het weiland aan de Leidsche Vaart. De stal is van mond- en kluuwzeev ontsmet. Do zetfoutenduivel bezocht do twee de alinea van de tooneelbeschouwing, en maakte „besoherming" van „be- scliauung". Men moet dus lezen Te meer zal dit verbazing wekken, wan neer ik met de beschamende bekente nis kom, dat ik enz. Soli Deo Gloria. In de bovenzaal van bet café „de Kaj'seboom" alhier, herdacht gister avond de Chr. Zangver. Soli Deo Glo ria, dir. de lieer J. Frensel, haar 12J- jarig bestaan. Op het programma kwam o.m. voor een voordrachten- wedstrijd waaraan door een 13-tal le den werd deelgenomen. In de jury voor dezen wedstrijd hadden zitting genomen de heeren Frensel, K'ruijs- wijk en Weijers. Een tweetal prijzen warein voor de zen wedstrijd uitgeloofd. Ter afwis seling weiden verschillende spelen gedaan. Door de damesleden werden al en toe versnaperingen rondge diend. Men was tot middennacht in gezeiligen kring bijeen. HAARL. JONGELINGSVER- EENIGING. Dezer dagen zal de Haarl. Jon gel. Vereen. Pred. 12 vs. la, in haar ge bouw Lange Margarethastraat, h 66e jaarvergadering houden. W a I g e 1 jy k. Donderdagmiddag om halfdrie werd de 61-jarige vrouw S., die in verregaanden staat van dronken schap verkeerde, per wagen naar liet politiebureau getransporteerd, 't On verkwikkelijk schouwspel lokte veel bek ij lis. E x a m e n L. O. Haarlem, 4 Mei. Geslaagd de hoe ren J. B, Nedcrkoom, F. A. van Lier, A. M. Lucas en H. F. M. Meijer, al len te BeverwijkW. A. van Liefland en C. Mantel, te Haarlem, en W. Moe- ne, te Lelden. Staalbad Haarlem. De drinkhal der Staalwaterbronnen Is gisteren door 54 personen bezocht. Brandje. Op twee plaatsen ls Donderdagavond een begin van brand ontstaan. Ten eerste in een wagenmakerswerk plaats in de Spaarnwoudej-straat, waar een hoop krullen verbrandde vóór men met behulp van een paar em mers water H vuur had gebluscht. De éenpaards sltuigcnwagen van de po litie behoefde geen assistentie te ver- nen. 't Tweede geval kwam voor ten hui ze van den ketelmaker J. P. tn de Brouwersstraat. Een dertienjarig meisje wilde een brandend theelichtje uit een flesch met spiritus bijvullen. Die gevaarlijke p ging mislukte; de vlam sloeg in de flesch met spiritus. Bijtijds werd 't gebluscht. Maar 't is een goede aanwijzing, om dergelijke werkjes voortaan op veiliger manier te verrichten. Een botsing. Op den Kruisweg reden Donderdag middag om half twee een stofzuigma- chine en een post wagen, beide met een paard bespannen, tegen elkaar. Door deze botsing op de tramlijn ondervond het paardentram-verkeer een minuut of tien oponthoud. EIND-EXAMEN HANDELSSCHOOL. Door B. en \Y. van Haarlem zijn overeenkomstig art. 16 van het Regle ment op de H B. S. met 3-j. c. en daaraan verbonden Handelsschool met 2-j. c. mtgenoodlgd tot bijwoning van het eindexamen aan de Handelsschool de heeren Jhr. Ch. F. van de Poll, II. D. Tjeenk Willink Jr en J. M. C. Hoog. De heer Jhr. Ch. F. van de Poll kon tot zijn leedwezen geen gevolg geven aan de uitnoodiging tot bijwoning van genoemd examen in zijn plaats werd door B. en W. uitgenoodigd do heen.* W. G. H. Jacobs. Door de Commissie van Toezicht werden aangewezen als leden dier Commissie, ten overstaan van wie het eind-examen aan do Handelsschool zal plaats hebben, de heeren Jhr. F. Teding van Berkhout» W. A. van Vlo ten, J. van den Ban en Mr. J. Dijck- meester. Mr. G. VAN TIENHOVEN. Naar wij vernemen is de toestand van den Commissaris der Koningin, mr. G. van Tienhoven, bevredigend. De patient bracht een rustigen bocht door en kon vandaag reeds weer ee- nlgen tijd het bed verlaten. OPPERLIEDEN-VEREENIGING. Men schrijft ons: Door de opperlieden-veTeeridging ls een schrijven verzonden aan de Pa- troonsvereoniging, waarin gezegd wordt, dat doöT de opperlieden veree niging „Voorwaarts zij ons Streven", afd. Landelijke Federatie van Bouw vakarbeiders to Nederland, met alge meene stemmen een motie is aange nomen, waarin afgekeurd wordt de houding der patroons ten opzichte van het schrijven verzonden op 18 April, handelende over de loonrege ling en den arbeidsduur. De Vereen, van meening, dat nimmer de toe stand der Haarlemsche opperlieden verbeteren zal, wanneer niet een strijdbare organisatie is gevormd, en roept alle opperlieden, onverschillig van welke politieke of godsdienstige meening zij zijn op met haar te strij den voor een betere arbeidsregeling. De vereeniging verklaart, met te zul len rusten voor hun billijke wen- schen zijn ingewilligd. Zij stelt het volste vertrouwen in de Haarlemsche burgerij, dat zij den opperlieden zal steunen als dit mocht noodig blij ken. De vereeniging verzoekt nogmaals voor 16 Mei antwoord. Mochten zij nogmaals een antwoord achterwege laten, en daardoor ongeregeldheden in het bouwbedrijf ontstaan, dan stel len de opperlieden de patroons ver antwoordelijk. Namens het bestuur was het schrij ven geteekend door den secretaris H. Fannïs. GEMEENTERAADS VERKIEZING. Bij de heden gehouden herstem ming voor den Gemeenteraad (vaca ture-Mr Smit in district I) waren om half twee uitgebracht 1128 stemmen van de 2430. BIJ do stemming op 26 April waren op denzelfden tijd uitge bracht 965 stemmen, dus nu ongeveer 46 pCt. van liet totaal-aantal stem men tegen 40 pCt. bij de stemming. Over drie districten verdeeld waren de cijfers Stadhuis 405 (op 26 April 368)SDoarnwouderstraat 363 (op 26 April 285Haarlemmerlledestraat 358 (op 26 April 312). De aantallen kiezers in deze districten bedragen onder scheidenlijk 1055, 681 en 694. Het verloop van de stemming zullen wij hedenmiddag na vijf uur op ons Mededeel in genbordin het bureau Grooto Houtstraat, bekend maken. Mr. A. A. P 1 e r 1 n. Wij vernemen, dat de officier van Justitie Mr. A. A. Pélerin dezer dagen bij het gaan van het Paleis van Jus titie naar zijn woning ernstig onge steld is geworden. De familie deelde ons mede, dat de toestand van den patiënt thans Iets gunstiger ls. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken SANTPOORT. HET GEGOTEN HUIS. De gieting van het beton-huis te Santpoort heeft heel wat tijd gevor derd de groote houten installatie raakte bovendien een paar maal on klaar, waardoor storingen in het snelle verloop van het werk kwamen. Donderdagmorgen om een uur of vijf eindigde de gietinghet personeel was gedurende den nacht druk in de weer. HAARLEMMERLIEDE. Door notaris Daamen werd giste renavond alhier voor het Alg. Arm- l«estuur publiek geveild het voorma lige raadhuis der gemeente, staande aan den straatweg bij de Llebrug. In bod gebracht op f 4525 werd het op f 300 afgemijnd voor den heer L. y. d. Peet, alhier. HAARLEMMERMEER. Mond- en klauwzeer. Bij den landbouwer Nel aan de Blnnekiaag is mond- en klauwzeer geconstateerd onder liet rundvee. Woensdagavond is de geheele vee stapel, 15 stuks, Ingescheept en naar Leiden getransporteerd om daar in het abattoir te worden t fgemaakt. HAARLEMMERMEER. F.rgerlijk tooneel.' De bewoners aan den Ringdijk bij de Leeghwater, zagen gisteren een ergerlijk tooneeltje. Een vrouw, thuisbehoorende te Rijpwetering en behoorende tot den goeden bur gerstand, was per fiets de bollenvelden gaan bezoeken. Zij had dit zeker niet op een droogje gedaan, en op de terugreis aan de Leeghwa- ter zijnde, bleek ze zóó onder den in vloed van Bacchus te zijn, dat zij haar geld en lijfsieraden, alsook haar fiets wilde weggeven. Door een rijksveldwachter werd de vrouw een poosje opgeborgen en na dat zij wat kalmer was geworden, is zij per roeiboot naar haar woning ge bracht BEVERWIJK. Bij de gisteren door den architect J. L. G. Niessen gehouden onderhand- sche aanbesteding vaii het bouwen van een woon- en winkelhuis voor den heer v. Leeuwen alhier, was de laagste inschrijver de heer Heilsber gen met f 8354; de hoogste de heer A. Schelvis met f 11.283. Het werk is den laagste gegund. UPOLDER. Het grasgewas langs de wegen en dijken m en van den polder gisteren publiek verhuurd, heeft opgebracht f 3209 of f 261 minder dan het vorige jaar. IJMUIDEN. EEN KRANIG STUK WERK. Gisteren is uit de ze© tussclien de pieren opgehaald de stooni-baggermo- fen Noordzeehaven, die aldaar 22 Maart na een aanvaring door het En- gelsche stoomschip Sieutor, zoo plot seling zonk, dat de opvarenden slechts met groote moeite gered zijn geworden. Op de plaats, waai- de molen onder water zat en waar hij hoog water pl. min. 12 meter water A. P. staat, werd een vuurschip gelegd, om de gevaar lijke plaats voor de scheepvaart aan te wijzen. Inmiddels werd het lichten aanbe steed en aangenomen door do firma Van der Tak te Rotterdam. Onmiddel lijk zijn duikers begonnen kettingen onder den molen door te brengen, waarna men wilde beproeven, inet lichters, waarover balken, mot hoog tij den molen boven te brengen. Van dit voornemen moest worden afgezien, omdat de zee ter plaatse veelal te woelig was. Daarom is men tot bok ken overgegaan, die gisteren bij gun stig weer en vlak water aan het werk werden gesteld. Het waren 5 groote bokken, nl. de Goliath van H. I. Ambacht, de Hercu- van Dordrecht, de Batavier, de Simson van Amsterdam en de Jumbo van de firma Van Hattum en Blonke- 'oort, die te zamen ongeveer 350 000 kg. kunnen lichten, terwijl het te hef fen gewicht op ongeveer 300.000 kg. werd geschat Men had 10 zware kettingen onder den molen doorgebracht. Eerst werd het lichte achtergedeelte door de drie minst groote bokken van den grond gelicht, en daarna door de twee groot ste het zware voorgedeelte, waar do machines zitten. Een paar maal knap ten daarbij dikke kettingen als draden door. Zoo hangende tusschen wateren wind, d. \v. z. van den grond, maar onder water, rustende in tien kettin gen van 5 bokken, heeft men gister avond den molen en al het materiaal binnen gesleept, door een aantal sleepbooten. Dit leverde een interes sant gezicht op en trok een groote be langstelling. Door den omvang van den sleep, wus tijdelijk het verkeer naar en van de sluizen gestopt en werd van het semaphore de roode vlug gehc-schen, als sein, dat geen en kel schip mocht binnenkomen. Geluk kig behoefde dit niet lang te duren, want met het oog op het late uur moest men er van afzien, den molen op het droge te zetten, zooals oor spronkelijk het plan was. Men heeft toen den molen tusschen de bokken weder laten zinken in het Kanaal tus schen het Noorder- en Zuidor-toelel- dingskanaal, waar hij buiten de vaart lag. Hij ls vanmorgen vroeg weder ge licht en o® dezelfde wijze terugge sleept naar een binnenstrand nabij het fort en daar werd de molen met hoog water aan den grond gezet. Met laag water zal men nu den molen dichten, en leegpompen, waarna hij naar Amsterdam gesleept zal worden ter reparatie. t Is een kolossaal, doch mooi stuk werk geweest, waarvan den uitvoer ders alle lof toekomt. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen C. G. Huysenr, Arnhem, Zuiderstr. No. 4, C p. D. F. Geels, Amsterdam, Paradijs- weg 8, 4 p. G. M. van der Mey, Haarlem, Koo iweg 20, 5 p. J. H. den Ouden, Amsterdam, Hoo- geweg 20, 4 p. \V. G. Jansen, Amsterdam, Paral lelweg, 3 p. Gisterenavond werd in de concert zaal van Cafó Zomerlust een zeer l geslaagde uitvoering gegeven door de gemengde zangvereeniging „Arti et Religion!met welwillende medewerking van den heer Anton Smit, baryton te Haarlem. De ver schillende nummers werden zeer goed uitgevoord; ook de kinderkoren waren heel aardig. De solo's van den heer Smit verwierven veel applaus. Na afloop der uitvoering bleven de aanwezigen nog eenigen tijd gezellig bijeen. Binnenland KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM. H. M. de Koningin en Z. K. 11 _Prins Hendrik zullen hedenavond te 7.45 te Amsterdam aankomen mei den Ko ninklijken trein, die te 6.22 van Het Loo vertrekt, ter bijwoning van de voorstelling ten voordeele van het „Prins Hendrik-fonds" in den Stads schouwburg. Daarbij zal gebruik ge maakt worden van de nieuwe auto van H. M. Ais gasten van H. M. zullen medekomen de halfbroeder van Prins Hendrik, hertog Johann Albrecht van Mecklenburg, regent van B runs wijk, en Zijn Gemalin. H. M. de Koningin keert terug met den trein, die te 11.45 vertrekt en to 1.08 off) 't Loo terug is. Prins Hendrik en zijn gasten zuilen ten Paleize logeeren en Zaterdag de stad bezichtigen. LANDWEERWET. De Regeering heeft een wetsontwerp ingediend tot nadere wijziging en aanvulling vun de Landweerwet. De artikelen i en 11 van die wet worden daarbij gewijzigd in dien zin, dat het aantal landweer-dienstjaren in verband met de uitbreiding van het militie-contingent wordt terugge bracht van zeven tot vijf en het aan tal herhalingsoefeningen van twee tot één. Verder wordt als overgangsbepa lingen voorgesteld, dat voor de land- weerplicbtigon van 1907 en vroeger de tegenwoordige diensttijd bij de landweer blijft gelden en dat voor do volgende, jongere vier lichtingen deze diensttijd zal worden ingekort met één jaar. Voorts zullen, in gelijken zin als voor de militie is geregeld, en de overgangsbepalingen van de ontworp- Militiewet. in elk der jaren 1914 en 1917 niet één. maar twee landweer lichtingen worden ontslagen. Verder wordt het bestaande aantal oefenin gen bij de landweer gehandhaafd voor hen, te wier aanzien ook in den thans bestaanden diensttijd geen verande ring wordt gebracht. De vraag alzoo, of de dienstplichtigen, wier diensttijd volgens het tegenwoordig ontwerp wordt verminderd tot zes jaren, mei betrekking tot de te volbrengen herha lingsoefeningen, belmoren te worden gelijkgesteld met hen, wier diensttijd zeven jaren telt, dan wel met lien, die vijf jaren zullen dienen, is door den Minister van Oorlog in laatstbedoel- den zin beantwoord. Het advies van den Raad van Defen sie omtrent het wetsontwerp met me morie van toelichting, is bij het ont werp gevoegd. De Raad heeft ernstige bedenking tegen de vermindering van de thans voorgeschreven twee herhalings oefeningen der landweer van zes da gen tot een oefening van een gelijk aantal dagen. Ten einde aan de land- weerplichtigen den druk te besparen, verbonden aan het tweemaal onder de wapenen verschijnen en de ééne her halingsoefening meer tot haar recht te doen komen, meent do llaud niet boter te kunnen doen dan vóór te stel len die ééne oefemngsperiode te ver lengen en wel tot oen aantal v an 10 dagen, waarin niet moer dan één Zon- oi feestdag zou mogen vallen. Het ka der wil de Raad eenige dagen vroeger doen oproepen om zich, ter zijde ge staan door het legerkader, beter op >n taak te kunnen voorbereiden. EEN SPELD INGESLIKT. Hoe gevaarlijk de gewoonte is, spel den in den mond te stoken, ondervond de dienstbode A. S.. van den heer Kö- nig te Schagen De sneld bleef met den kop naar beneden steken, halverwege den slokdarm. Op advies van den plaatselijkeu geneesheer, vertrok ze onmiddellijk naar het St. Elizabetlis- gusthuis te Alkmaar, en op last van den daaraan verbonden geneesheer naar het akademiseh ziekenhuis te Leiden. OP AVONTUUR Twee meisjes uit Breda, de 16-jarige C. E. en de 18-jurige P. J M. M w a ren verleden week stil de ouderlijke woning ontlooppn en met een reizend circus meegegaan. Woensdagavond kwamen beiden uit armoede in Breda terug, doch daar zij niet naar huis durfden gaan, namen zij hun intrek in een volkslege ment, waar zij op ver zoek dei- ouders Donderdagochtend door de politie werden aangehouden. De oudste werd naar de ouderlijke woning gebrachtde jongste op ver zoek der ouders naar een gesticht te Almelo. PEST OP JAVA. Een Regeeringstelegram van 4 Mei betreffende pestgevallen op Java meldtAfdeeling Malang twee koorts- gevallen op één dezer b!ijken pest te zijn. Gisteren (3 Mei) dertien gevallen, waaronder één longenpest, negen doo- den. Van de pestlijders van vorige dagen zijn er nog tien overleden Té Pasoe- roean op dertig April een geval, dat dbodelijk was. Voorzorgsmaatregelen zijn genomen. Te Soerubaja één ge val. Te Kediri geen gevallen. IMMUNITAT1E TEGEN PEST EN CHOLERA. Nu pest eu cholera in Ned.-Indië heerschen, vestigt de N. Ct. er de aandacht op, dat in Nede'rland gele genheid bestaat voor lmmunitatie te gen deze ziekten en wel tn hét pest- instituut te Utrecht. OPIUMCONFERENTIE. Volgens den Berlijnschen correspon dent van de Times schijnt de interna tionale conferentie ln zake opium en andere gevaarlijke vordoovende mid delen, welke in Den Ilaag zal worden gehouden, nu op 1 Juli bepaald zijn. BRANDEN. Gisteravond tussclien 9 en 10 uur is het boerderijtje, bewoond door T. Robberisen in de Middelbuurt onder Rhenen tot den grond afgebrand. De brand is ontstaan in den schoorsteen bij het koken van de pap voor het avondeten. Het perceel is verzekerd; de inboedel, waarvan slechts weinig is gered, niet. DE WELDADIG IIE1DSBLOEM. De opbrengst van den verkoop van de weldadigheidsbloem in Den Haag zul, naar de N. Ct. meldt, ruim I 3600 bedragen. Verleden jaar was de op brengst ongeveer f 8500. STAKING GEöINDIGD. Men meldt ons nader uit Veenen- daal 1 De uitgebroken werkstaking op de eindigd. De arbeiders hervatten den morgen op den gewonen tijd hun. werk. De directie heeft niet toegegeven in hun elsch om den door haar ont-. slagen werkman weder in dienst te nemen. EER EEN MIJNONGEVAL. Men meldt ons uit Heerlen Hedennacht vielen in schacht 3 van de Oranje-Nassaumijn te Heerlen eenige stukkeu hout naar beneden. Twee arbeiders werden getroffen en moesten naar het hospitaal worden vervoerd. Rechtszaken EEN VERNIELZUCHTIG STUDENT. Mén herinnert zich, dat onlangs een student uit Utrecht door de vier de Kamer der Amsterdauische Recht bank werd veroordeeld tot f 50 boe te of 10 dagen gevangenisstraf, we gens mishandeling van een bezoeker van café „De Kroon" aan het Item- brandtplein aldaar. De ambtenaar vair het O. M. had tegen den student zeven dagen gevangenisstraf geëischt omdat hij vroeger al eens wegens we» derspauniglieid had terecht gestaan. Hij was er toen eveneens met een geldboete afgekomen. Dezelfde student verschoon nu voor hei Gerechtshof te Amsterdam, .o hooger beroep van een vonnis der L'trechtsche Rechtbank, waarbij hem zeven dagen gevangenisstraf waren opgelegd, ter zake van vernieling van eens anders goed: het stuk slaan voü twee ruiten eener stadslantaarn te Utrecht. De schade van 42 cent wa ren door bokl. vergoed. Do advocaat-generaal oordeelde, dal er geen termen zijn om de toe komst van den jongen man te bedel ven door het opleggen van gevange nisstraf en oisclite veroordeellng tot f 15 boete of 10 dagen hechtenis. NAAR DE RECHTBANK VER- WEZEN. Het Gerechtshof te Amsterdam hooft niet ontvankelijk verklaard het ver zet van G. van Kuik, boekhouder bij de Staatsspoor te Utrecht togen do verwijzing naar de openbare terecht zitting te Utrecht van de zaak, waar bij hij beschuldigd wordt een bed. g van circa f 2000 te hebben verduis terd. De zaak werd door het Hof lor openbare bolmndeling naar do Utrechtsche Rechtbank Sport en Wedstrijden VOETBAL. Het Vaderland verneemt, dat II. B. S. ernstige verliezen gaat lijden. Van Renterghem, Lüth. Boers cn Tromp zullen niet meer spelen, liet blad verneemt verder, dat de linksbui*1 n- t plaats zal worden bezet door E. C. Rol- danus, die thans voor D. V. V. speelt en dat Hosselaar, indien hij voor zijn officiers-examen slaagt. Van Renter ghem als rechtsbuiten vervangen zaL Als v. Balluseck blijft spelen komt hij ook in 't vervolg voor H. B. S. uit. VLIEGEN TE AMSTERDAM. Gister is er weer mooi gevlogen. Tegen 4 uur ging de wind wat liggen, leerde hij de melodieën van de kerk toon kwam Legagneux met zijn ma chine naar buiten en vloog 12 minu ten, waarbij hij in de nabijheid van 't Echo-luchtschip kruiste. Daarna steeg Hanriot op en vloog 10 minuten. Latër werden, in tegenwoordigheid van den burgemeester van Amster dam, nog eenige opstijgingen ver richt. Legagneux vloog over Sloten en Amstelveen en landde na 15 minu ten. Hij had met een snelheid van 1(K) K M. tn het uur gevlogen. Hanriot vloog toen weer 10 minu ten. Het voornaamste van dezen 6-:u vliegdag was een lange vlucht an Legagneux, die pl.m. een balf uur :n de lucht bleef. Hij ging rondom do stad, over den Amstelveenschen weg, Halfweg, tot boven Zaandam, iu 'e verte bet U ziende. Langs denzelfden weg ongeveer keerde hij terug. Toen van Legagneux niet veel mc.-r te zien was, werd Hanriot's machine op het grasveld gebracht en weldra Snorden beide Franschen weer door do lucht. Hanriot vloog Legagneux, die op de terugreis was, tegemoet, doch laatstgenoemde was veel hooger dan Hanriot»

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1