Jmkjes.Schortjes, Hoedjes enz. Botermarkt 3 L. C. M. VAN OPLOÜ, 3 Botermarkt 3. - VOORTZETTING Wie na solied Schoenwerk wilt koopen voor weinig geld gaat na de „Tli[ CEflT" Voetbalschoenen DROGISTERIJ Fa. KLINKSPOOR, KAMFER en NAPHTALINE. KASTPAPIER met en zonder rand. Sponsen, Zeemleer, Zeegras en Varen E. SASSEN Co. PARKLAAN 14 fl - HAARLEM. Effecten, Coupons, Prolongatiën, Beleeningen, Deposito's. "Wlelr Jij dersü i van f 5,— voor f 2,85 H. J. VAN DER MEER, Schagchelstraat 47 m ZIET ONZE ETALAGE. PW" Concurreerende prijzen. HEIJLIGERS JANSEN, 8 BARTELJÖRISSTRAAT 8. en Huismoeders B. J. VAN BEURSEN, Ged. Oude Gracht 107 F. LOS, Dameskapper, Warmoesstraat 26 hot varen, daar in de lucht de tempe ratuur telkens wisselt. Vaart het lucht schip onder een wolk, dan wordt door de koelte daaronder de waterstof in den ballon afgekoeld, met 't gevolg, dat het schip meters naar beneden zakt. Om dit te voorkomen laat' de kapitein nu de ballonnet vol pompen met lucht, om "t evenwicht, dat dreigt verloren te gaan, zooveel mogelijk te herstellen, om do daling tegen te gaan. Omgekeerd zet de wa terstof zich uit, als het schip In den zonneschijn vaart 't Luchtvaartuig zou iu de hoogte geworpen worden, wanneer niet de kapitein de lucht uit den ballon deed stroomen. Zoo heelt Herr Balion-führer met veel dingen tekening te houden, zoo veel, dat hij antwoordde op een vraag, wat hij uit z'n gondel gezien had, op in tochten ,,Ich habe gar kein Zeit!" De Hollandsche lucht schijnt nl. al van een even ongemakkelijk soort te zijn, als de wateren op onze kust. Kapitein Dlnglinger verklaarde me dan ook, dat het „sehr schwer fahren" was in de „Holl&ndische Luft". I-Iet voortdurend wisseleen van zonneplekken en wolkengevaarten maakte liet rppelen van den stabijen gong zoer moeilijk. Daarbij komt, dat door het zeeklimaat, dat in deze kust streken heerscht, de lucht zeer voch tig is, 't geen belemmerend op de voartsnelheid v rkt. Zeer kenmer kend zei de hei-i Sehaebeek dan ook „Die Holl&ndisdie Lult ist Wasser!" En dat beaamde Herr Dinglinger vol komen. Welke geringe factoren ul van in- \ioed zijn op de atmosferische gesteld heid, vertelde luitenant Hissiuk me in een gesprek, dat we over technische détails liaxiden, toen de ballon boven onze hoofden rondvoer. Zelfs een sloot doet den vochtigheidstoestand veran deren. Daarboven is de lucht vochtiger dan aan weerszijden. Wanneer 't schip er boven komt, valt het als het ware in een iuchtkuil. Nog een andere vraag, die ongetwij feld menigeen zich gesteld heeft., be antwoordde de Hollandsche ballon- commandant, nl. waarom de ballon het hot stompe einde naar voren vaart en niet met het spitse einde, gelijk een schip in 't water? De oorzaak is, dat aan een bollen kant in de lucht een luchtverdunniug wordt gevormd, wun- nc*er dat voorwerp in beweging is. Lag nu het spitse einde voor en 't bolle achter, dan zou do luchtverdunning achter den ballon gevormd worden. En daar de lucht altijd stroomt van etn luchtverdikking naar een lucht- verdunninc, zou men een slrooiiiiug naar achter krijgen, met 't gevolg, dat het schip a. h.. w. teruggezogen werd, d. i. tegengesteld aan de richting, waarin hot ging. Nu ipen den vorm omgekeerd hoeft, is dit euvel verhol pen. Dat men met dergelijke détails reke ning houdt, ook bij vliegmachines, waar een dergelijke invloed toch nog veel kleiner is", blijkt uit den vorm van de stijlen van een aeroplane. De door snede van die draag- en verbinding6- j stangen is vun gelijken vorm als de doorsnede van zulk een luchtschip, hoewel daar minder lang gerekt, üm dezelfde reden, als bij 't luchtschip, is de bolle kant der stangen naar voren gericht. De Parsevals zijn van het zg. slappe systeem, d. w. z. zij hebben niet het inwendig alluminium-geraamto van de Zeppelin's, die tot 't stijve systeem behooren. Luitenant Hissink geeft beslist de voorkeur aan 't slappe type, omdat bij eén noodlanding men niels ver liest dan het gas, terwijl men de bul- lonhuid onbeschadigd houdt. Mot een ballon van 't stijve stelsel is in de meeste gevallen het geheele luchtschip weg, daar bij dergelijke gedwongen dalingen het ballonske-let beschadigd wordt. De builoncommandant was er dan ook stellig van overtuigd, dat de Parseval V. die bij Hannover een noodlanding moest bewerkstelligen, geheel-en-al vernietigd zou zijn gewor den, wanneer hij een schip van 't stijve systeem was. Ons Ministerie van Oorlog denkt er dan ook aan, om zich schepen van 't slappe model aan te schaffen. Wel krijgen We al een luchtsclieepje, de „Zodiac", het geschenk van den mogen en schiet dan ook met een vaart de hoogte in, 't geen dan inzit tenden het onderlijfs-pijnende gevoel geeft, dat de bodem onder hen met een smak wegvalt. Bij een lucht schip gaat dat zeer geleidelijk. Met opzet equilibreert en beballast men den gondel zoo, dat het eigen-opstijg- vermogen gering ls. Dat behoeft hier ook niet groot te zijn, want de motor levert er de opstijg-kracht, als 't hoogte-stuur om hoog gesteld ia 't Is net alsof je aan boord van een schuitje zit, zei een der opvarenden van-straks. Wel schommelt de gon del heel even in de bochten, maar dat was niet van belang. Overigens wa re beiden verrukt over 't mooie land schap heboden met de Zuider zee in de verte. Alleen vonden zij 't jammer, dat zij op hun tocht niet bo ven Amsterdam waren geweest, zij waren maar tot boven de Vrolijk straat gevaren en door den rookneve! der fabrieken was in de stad niet veel te onderscheiden. Gister zijn verschillende mooie tochten over de stad gemaakt. Over al kon men daar het luchtsohip waar nemen ,tot zelfs in Sloterdijk zag men de „ParsevaJ-Echo". Vanm.ddag zou het luchtschip bij goed weer van Oud-Roosenburgh naar Den Haag varen, om daar op Duindigt te landen. Daar blijft het eenige dagen. Een auto zal op den bodem de reis naar Den Haag meemaken, om des- noodig hulp te bieden. EUROPEESCHE RONDVLUCHT. Op een conferentie, dezer dagen te Brussel gehouden, waarbij voor Hol land tegenwoordig waren de he eren Jhr Ram en Vervvey, de eerste als secretaris-generaal voor de rond vlucht in Holland, werd o. ra. beslo ten, dat 21 Juni a.s zal gevlogen wor den van Luik naar Soesterborg, me! als vermoedelijke tusschen-stations Venlo en Nijmegen. Het eerste ver trek uit Luik werd op 12 uur bepaald. Bij een groot aantal deelnemers, die paars gew ijze met 5 minuten tns- schenruimte vertrekken, gaat het laatste paar dus veel later uit Luik De eerste vliegers kunnen te Soester- berg, 200 K.M. van Luik, circa 3 uur verwacht worden. DUINDIGT. Hoewel het Woensdag zeer uitlok kend weer was, en een zeer goed pro gramma was opgemaakt, viel de op komst van het publiek tegen. Uit alles bleek iets gedrukts, iets mats De totalisator b.v. werkte wel, maar in meer dan een course zagen ij geen enkel ticket genomen. Bij de bookmakers gingen ook geen groo- te bedragen om. En wat er omging, was niets dan schade voor hen, al de favoriets wonnen, behalve in den Edam-prijs, waar Vent d'Ouest wel als eerste aankwam, maar zeer te recht werd gedisqualificeerd wegens gal op pee ren. Brummbar, die tweede was, kreeg daardoor den welverdien den prijs. JTan Ensing wist met Boer en Adi K. zeer gemakkelijk de vierde- en derde klasse draverij te winnen. Het is zeer opmerkelijk, welke snelle tijden deze 3- en 4-jarige dravers lieten zien. Golden Am or behoefde zich niet eens te strekken, om gemakkelijk, vier lengten vóór Dracula, voorbij den rechter te gaan. Yole, gereden door den Amerikaan- schen jockey Stanley Davis, een leer ling van den wereld beroemden Toad Sloan, won met twee lengten van Kazan, een paard, dat niet gemakke lijk start, doch een fameuzen galop sprong heeft en ditmaal vlug startte. Maar Davis, die na het vallen van de vlag geen beste positie had, wist op het juiste moment vooruit te komen. De heerrijder Loke maakte tus- schen de jockey's in den Eersteling- prijs een schitterend figuur, Killiok Haagschen sportsman Jochems, doch hel hoofd te bieden in het finish- de lieer Hissink is van oordeel, datrijden, is zelfs voor een professional- met ulle waardeering van de daad j jockey dikwijls onbegonnen werk, van den heer Jochems zij 't gezegd! j maar Montereau II, die aan den heer men hier te lande niet veel aan het j Loke was toevertrouwd, werd een scheepje zal hebben. In t artikel van zeer goede tweede, gister is al uitgelegd, waarom een j De gedetailleerde uitslag luidt als luchtschip niet varen kan, als de I volgt luchtsnelheid grooter is, dan de vaart-1 Kmily-prijs. Pr ij zendra vei' ij 4de snelheid van het schip. Nu heeft de klasse. Eersteling-prije. Ren op de v lakke baan voor paaiden van drie jaar en ouder. Afstand 2500 Meter. 1 Novare 11 (02.50 K G.), Killick, in 2.58 twee vijfde sec. 2 Montereau II, (57 K.G.J, lieer Loke. „Zodiac" slechts een snelheid van drie meter in de seconde, een veel kleinere dan de wind in ons land over 't algemeen heeft. Wanneer 't in ons land z.g. bladstil is, zegt luitenant Hissink, waait er nog een wind één meter in de seconde. Er is dus eigenlijk veen sprake van, dat men aan dit dingske iets heeft voor techni sche doeleinden. In 't algemeen hecht de balloncom- mandant wel waarde aan het nut van de luchtschepen in oorlogstijd. Zoo 'doen niet alle officieren. In een ge sprek, dat ik had met een kapitein, die de demonstraties op Oud-Roosen burgh bijwoonde, zeide deze officier mij, dat hij in het luchtschip geen toekomst zag voor oorlogsdoeleinden, daar het, afgezien nog van de af hankelijkheid van weersinvloeden, heel veel bezwaar oplevert, dat er bij de opstijging en landing zooveel hulp noodig is, hier bijv. vijftig man ge niesoldaten. „Toch zal men ze wel aanschaffen!" zei hij ironisch. Gistermiddag hebben een paar le zers van de „Echo" een tochtje mee gemaakt. Ik heb ze eens naar hun er varingen gevraagd, omdat het wel eens aardig is te weten, hoe luchton- hevarenen over een tochtje aan boord van den gondel denken. Nu, veel hadden ze niet te vertellen. Het was alles zoo gewoon, zeiden ze. Je zweeft omhoog en hebt in het ge heel geen gevoel van angst, ook geen onaangename gewaarwordingen bij 't in de hoogte gaan. Dit moet e«3n groot verschil zijn met 't opstijgen in een onbest uurbnren luchtballon. Die heeft uit zichzelf een groot stijgver- Basis-afstojid 1700 Meter. 1 Beer (1710), J. Ensnig, in 2.48 twee vijfde sec. 2 A. Honfleur (1710), A. Mol, in 2.51. 3 Bewindvoerder (1740), J. Bakker, in 2.53. Evelin-prijs. Prijzen-dxaverij 3de Basis-afstand 1800 Meter. 1 Adi K. (1820), J. Ensing, iu 2.57 2 Ajax (1800), J. G. de Boer, in 2.58 drie vijfde sec. 3 A. Honfleur (1800), A. Mol, in 2.59 twee vijfde sec. Eh. La Bas-prijs. Ren op de vlakke baan voor lnlondsche paarden van 3 jaar en ouder. Afstand 2000 Meter. 1 Golden Amor (G3 K.G.), Tasker, in 2. IS. 2 Dracula (63.50 K.G.), Mew, vier lengten. Eisa-prijs. Pr ij zen-draverij 2e klas se.. Busis-afstand 2100 Meter. 1. A. Hareourt (2130), A. MoL 2 Jola (2130), J. G. de Boer. 3 Rodsêer (2130), G. Ensing. Estcourt-prijs. Verkoopsren op de vlakke baan. Afstand 1800 Meter. 1 Yole (54 K.G.), Davis, in 2.03. 2 Kazan (53 K.G.), Van Iperen, twee lengten. De heer Jochems werd voor f 800 eigenaar van den winner. Edam-prijs. Handicap draverij le klasse. Afstand 2400 Meter. 1 Brummbar (2460), B. ten Hagen, in 3.55 drie vijfde sec. 2 Kozyr (2400), J. Bakker, in 3.58 drie vijfde sec. 3 My Girl (2460), Doeleman, in 4.03 ier vijfde sec. Vent d'Ouest (2520), eerst aankomen de, werd wegens galoppeeren gedis qualificeerd. Rechtszaken EEN GEFINGEERDE AANVARING? De Rechtbank te Amsterdam deed gister uitspraak in de zaak tegen den 57-jarigen sleepdienstondernemer, te gen wrien één jaar gevangenisstraf werd geèischt wegens oplicht ng door listige kunstgrepen. Hij was beschul digd, in strijd met de waarheid, le hebben voorgewend, dat zijn sleep boot „Handelskade" was aangeva ren door de boot „Stad van Gent II"; vervolgens door listige kunstgrepen zich verzekerd te hebben van een ex pertiserapport en zich daarna de schadevergoeding door de assurantie maatschappij „De Rijn" te hebben laten uitbetalen. De rechtbank sprak beklaagde vrij. BEDROG IN DEN- PAARDENHANDEL. Het Amsterdamsche hof veroordeel de een paardenkoopman, die een paard voor 160 verkocht had, we tend, dat 't „dampig" was. terwijl hij een verklaring had afgegeven, dat het niet „dampig" was. tot 3 maanden gevangenisstraf. De rechtbank te Utaecht had hem 1 maaDd cpeelegd. BRANDSTICHTING. Voor de Rechtbank te Tiel stond terecht G. A. van B. en H. J D., kooplieden te In gen, thans gedeti neerd onder vermoeden van brand stichting. Het dorpje Ingen geniet sedert, eesiï- sre jaren een treurige vermaardheid om de vele branden, verleden jaar n et minder dan 10 De laatste had dit jaar plaats op 18 Maart in de buurt schap Luchtenburg bij genoemde V B. Volgens de dagvaarding zonden zij toen te zomen b-aad gesticht hebben in het nog niet brrndend gedeelte der wohing doordat beklaagde V. B. een hoeveelheid stroo van een nabij- staand schuurtje heeft getrokken, dat stroo heeft ineengedraaid en na dat het door D. in brand gestoken was, in dat nog niet brandend ge deelte der woning heeft geworpen. Het O. M. eischte tegen elk der be klaagde drie jaar gevangenisstraf. BELEEDIGING. Het Gerechtshof le Amsterdam heeft gister in hooger beroep onder bevestiging van het vernis der recht bank van 15 Feb'r. j.l. veroordeeld tot f 15 boete subs. 15 dage'n hechtenis den gepens. werkman der Amster damsche Marinewerf H. F. Vroons, wegens het schrijven van een ingezon den stuk in „Het Volk" van 6 Dec. j.l.. waarin hij inverband met de Tn 1892 aan de werf gepleegde diefstal len een met name genoemd werkman als dief had aangeduid. Naar men ons meldit is door Vroons cassatie aangetoekend tegen het ar rest. OPLICHTING. Voor bet Gerechtshof te Amster dam is in hooger beroep behandeld de zaak tegen K een 25-jarig gasfitter en S-, een 34-jarig portier, tegen wie op 7 Maart j.l. voo: de 4e Kameör der Amsterdamsche rechtbank resp. 2 en 4 jaar gevangenisstraf werd geëischt, doch die door de Rechtbank van rechtsvervolging werden ontslagen. Van het vonnis kwam het O. M. in hooger beroep. Het ten laste gelegde bestond daar in, dat zij op 20 .Tan. j.l. aan een dia mantbewerker een ketting hadden verkocht voor goud en het daaraan bevestigde muntstuk als 'n Engelsch vijfpondstuk, terwijl de ketting hoofd zakelijk uit koper bestond en het muntstuk slechts was een verguld vijf shillingstuk. De diamantbewer ker kocht een en ander voor f 100 en betaalde terstond al vast f 60. Toen hem bleek welk koopje hem was ge leverd en de beide mannen aangehou den werden, werd op hen een aantal doublé kettingen in beslag genomen. De advocaat-generaal requireerde vernietiging van het vonnis om rede nen van vorm en veroordeeling van beklaagden respectievelijk tot 2 on 4 jaar gevangenisstraf. Verdediger was, evenals in eersten aanleg, Mr. Gompertz. MISHANDELING. Een boer was door de rechtbank te Haarlem tot 6 weken gevangenisstraf veroordeeld wegens mishandeling Zes jaar geleden had zijn dochter aan een jongeman kennis gehad. Deze had zich uit de voeten gemaakt, doch kwam thans weer op het dorp terug, om zijn vroegere geliefde te huwen. De vader van het meisje had zich ech ter in woede op den jongen gewor pen en hem met een scheermes een steek tusschen de oksels toegebracht Te laat bemerkte hij zijn vergissing. De twee ziin thans gehuwd. De adv.-gen. eischte, voor het hof, bevestiging van het vonnis, waarbij de vader wegens mishandeling ver oordeeld werd tot 6 weken gevange nisstraf. Gemengd Nieuws BULGAARSCHE MINISTERS. De Skoepsjtina verwierp met 82 tegen 60 stemmen de motie der nati onalisten, am den redicalen ex-minis ter Petrowitsj in staat van beschul diging te stellen wegens medeplich tigheid aan den mooYd op Melon en Maxim Novakowitsj. DE KONING VAN SPANJE. De berichten oter den zwakken ge- zoijdheidöLotsuuid van koning Alfon so van Spanje welke cenige dagen geleden in de Europeesche pers de ronde deden, zijn volgens berichten uit Madrid geheel onjuist. De koning is Integendeel uitstekend gezond. Men vermoedt, dat de ongunstige berichten niet politieke bedoelingen telkens worden gelanceerd. SPIONNAGE. Te Keulen werd een onderwijzeres, Mile De Thirion genaamd, ondeir verdenking van spionnage gearres teerd. Zij had leerlingen onder de deftigste families van Keuien. Mlie. De Thirion zou gepoogd henben zich het mobilisatie-plan van de Weeel- linie te verschaffen. ONLUSTEN IN ZUID WALES. In de Rhonddavallei zijn weer on lusten uitgebroken naar aanleiding van de staking in de kolenmijnen. Ver scheidene politiemannen zijn door steenen, verschillende oproermakers door stokken gewond Gister ziin de onlusten uitgebroken tengevolge van een betooging, die ge houden werd, omdat een niet bij een vakvereeniging aangesloten werkman in een van de mijnen was aangeno men. LUCHTSCHIP VERGAAN. Uit Londen wordt geseind Het zgTL Lebaudy-luchtschip van het leger, dat I sedert het ongeval van 26 October in reparatie is cow eest, heeft gister een eersten proeftocht gemaakt. Bij het dalen geraakte het uit de macht der bestuurders, kwam in aanraking met de boomen en barstte met een luiden knal. Het ligt nu geheel wrak. De be manning van 7 koppen kwam er met een heftigen schok af. 'ONTPLOFFING. Bij een ontploffing in een kruitmo- len te Caparica in Portugal, zijn 10 personen gewond. Er zijn geen doo- den. PEST IN ANTWERPEN. De minister van binnenlandsche za ken in België verklaarde, dat zoodra een verdacht geval in de haven van Antwerpen was geconstateerd, alle maatregelen z jn genomen. Het schip is in quarantaine gesteld, de matro zen zijn geconsigneerd. De zieke is ge- isoleerd, hoewel de medici geen pest hebben gediagnotlseerd. VAN DEN wegens opheffing. voor spotprijzen ALLES MOET WEG! HUIS IS TE HUUR. Koloniën DE ZAAK-KILLINGER. Naar het bureau Vas Diaz ons meldt is door den gouverneur van Suriname j de straf voor Killinger, die gelijk be kend ter dood veroordeeld werd. ver anderd in 5 jaar gevangenisstraf. Uit de Arbeiderswereld WERKSTAKING. Men meldt ons Onder de fabrieksarbeiders der Vee- nendaalsche stoomspinnerij en we verij brak een werkstaking uit. De oorzaak daarvan was, dat door de di rectie een nieuwe werkmeester was aangesteld, die naar de meening der fabrieksarbeiders te scherp toe- Keek. Daarbij kwam nog de klacht van slechte grondstoffen, die naar «ie mea ning der arbeiders te dun waren, zuo- dat zij daardoor geen goed werk. kon den leveren. Een arbeider op de fa briek. werd door de directie ontsla gen, terwijl de anderen hun eisch stel den, om hem weder in dienst te ne men, waaraan door de directie iet voldaan werd. Alles is rustig. Mare chaussees en politie bewaken de fa briek. Kampersingel, hoek Kampersiraat. j TELEFOON No. 2061. Telegr.-adres r SASCO. Kantoor geopend van 9—4 uur. Stoomvaartberichtcn STOOMV.-MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Het st. Carrigan Head arriveerde 4 Mei van Java te Amsterdam. Het st Koningin Regentes, uitreis, 1 passeerde 4 Mei Kaap St. Vincent. Het st. Oranje, thuisreis, vertrok 3 Mei van Tange'r. Het st. Rembrandt, thuisreis, pas seerde 4 Mei Perim. KON. NEDERL. STOOMB. MIJ. Het st Aurora vertrok 3 Mei van Neufahrwasser naar Amsterdam. Het st Diana ve'rtrok 3 Mei van Stettin naar Amsterdam. Het st Helena vertrok 3 Mei van Tarragona naar Benicarlo. Het st. Neptunus vertrok 3 Mei van Savo'na n. Livorno. Het st. Uranus vertrok 3 Mei van Palermo naar Lissabon. Het st Venus arriveerde 4 Mei van de Middelt Zee te Amsterdam. Het st. Zeus vertrok 3 Mei van Li vorno naa"r Sfax. Het st. Titan vertrok 3 Mei van Am sterdam naar Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Het st. Bandoeng, uitreis, vertrok 3 Mei van van Antwerpen. Het st. Wilis, thuisreis, vertrok 3 Mei van Colombo. HOLLAND—AMER IK A-LIJN. Het st. Andijk, van Rotterdam naar Baltimore en Newport News, passeer de 4 Mei Lizard. Het st Rijndam, van New-York n. Rotterdam, passee'rde 4 Mei 8 u. 15 voorm. Liza'rd» Het st. Sandhurst arriveerde 4 Mei van Buenos Ayrea le Antwerpen. j KON. HOLL. LLOYD. Het st. Amstell&nd, uitreis, arri veerde 3 Mei te Montevideo. Het st. Eemland, uitreis, is 3 Mei Dover gepasseerd. Het st. Zaanland, uitreis, arriveer de 3 Mei te Duinkerken. STOOMV.-MAATSCHAPPIJ OCEAAN. Het st Idomeneus vertrok 30 April van Penang naar Amsterdam. CONCURRENTIE ONMOGELIJK Om alle concurrentie te overtreöen leveren wij een prima Buitenband met een jaar schriftelijke garantie BATES BINNENBANOEN van 14.— voorf 2.19 1 jaar garantie Prima Buitenbanden f 1.85 enfJL-3 3 Nog een klein partijtje BATES BUITENBANDEN van 16 SO voor f 2.S6 extra koopje KINDERWAGENBANDEN 50 cent. (Eerste huis van de Ged. Oude Gracht af). Rijke keuze Speciaal adres voor De zending Aardappelen, welke ik heden ontving, is wel iets duurder, doch de qualiteit is onverbeterlijk. Laat dus eens 5 kop halen voor 20 cents, dan zult U zelf ondervinden dat er dit voorjaar nog niet zulke puike Aardappelen zijn aangevoerd. Aanbevelend, 883 TELEFOONNUMMER I 883 SALONS VOOR KAPPEN. H00FDWA8SGHEN MET ELECTRISCHE DROGING 75 CENT. 883 Speoialltelt in HAARWERKEN gg3

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 7