FEUILLETON KONINGIN HELENA Stadsnieuws Uit de KecRÈszaai Do Franse he. de Engelsch© en ook do O'votcnrijksclie consul te Tanger zou den den toestand zeer pessimistisch Inzien. SPANJE EN MAROKKO. In antwoord op een hem gestelde vraag verklaarde do minister-presi dent van Spanje, dat de regeoring haar houding zttl regelen naar de ver dragon en overeenkomsten, te Algeci- rus gesloten. Spanje zal niets tcogeven aan eeni- go pressie en naar gelang van do om standigheden handelen, maar steeds overeenkomstig de verdragen. De Spaansche minister van bulten- latulsche zaken verklaarde in den Se naat, dat de troepenbewegingen bij Ceuta uitsluitend ten doel hadden do orde in die streek te vei'ze keren. Dezo troepenbewegingen kwamen ook in do Kamer ter sprake. Do socialist Iglesias laakte de maat regelen, die door liet garnizoen van Ceuta zijn genomen. Wanneer Spanje niet zonder voortdurenden strijd in do Afrikaanscho bezittingen tot verdo- ro gebiedsuitbreiding kan komen, is do partij van meening, dat dezo be zittingen opgegeven moeten worden. Do minister-president bestreed dezo beweringen- Een Reuter-telegram verzekert, dat de premier dit dood met een stem, die van vaderlandslief de boofde, onder geestdriftige toejui chingen van de gcheele Kamer, behal ve van do republikeinen." Spanje is dus op 't Rif met troepen bezig. Generaal Alfan heeft zooals uit andere berichten blijkt order ontvangen in de omgeving van Ceuta toezicht te houden, om diefstallen en andere vergrijpen, die den. handel van Ceuta schade berokkenen, te voorko men. De generaal heeft daarop een stelling bezet, die een bergpas be- heerscht, die den roovers tot uitgangs punt voor hun strooptochten diende. Nu ia 't dus niet alleen Frankrijk, dat geweldmiddelen in Marokko toe past .maar ook Spanje. Nu gaan de andere mogendheden natuurlijk nog nauwkeuriger toezien. De Marokkaansche buit mag niet ver deeld worden, zonder dat rij voor al Duitschland I ook een kluifje krijgen DE REVOLUTIE IN MEXICO Is in een ander stadium gekomen. President Porfino Diaz heeft nL een manifest uitgevaardigd, waarin hij verklaart zijn ontslag te ziillen nomen, zoodra de vrede hersteld is. liet bekend worden dezer tijding gaf in t land aanleiding tot veel. vreugdebetoon! Diaz gaf van zijn besluit kenu-.s in een ministerraad. Hij behoudt zich ©venwel het recht voor, zelf te bepa len, wanneer de vrede als feitelijk hersteld kan worden beschouwd. „Dat zal zei hij zijn zoodra ik er volgens mijn geweten van over tuigd zal zijn, dat mijn aftreden niet eal worden gevolgd door anarchie." Verder deed Diaz een beroep op de vaderlandsliefde van het Mexicaan- scho volk en wekte hij liet op tot eensgezindheid in het belang van den vrede en den vooruitgang. Madoro, de leider der opstandelin gen, was reeds naar het Zuiden opge broken met het doel, op de stad Mexl co aan te rukken, toen hem de tijding bereikte van Dlaz' Voornemen om af te treden. Mndero verklaarde toen, 'dat hij aan Diaz een telegram zou zenden, om dezen geluk te wenschen met zijn daad van zelfopoffering on vaderlandsliefde. Ook maakte Mado ro bekend, dat hij bereid was, een nieuwen wapenstilstand toe te staan ten einde de vredesonderhandelingen te hervatten. In het kamp van de op standelingen vond geestdriftig vreug debetoon plaats, toen de verklaring van Diaz bekend werd, wijl de Pre sident in die verklaring feitelijk han delt, zooals in het ultimatum van Made'ro was geëischt Blijkens een telegram uit El Paso, hebben Madero en géneraal Navar ro. de vertegenwoordiger der negee- riug, opnieuw een wapenstilstand ge sloten. In tegenspraak met dit bericht is evehwel een telegram, ook uit El Pa so. Daarin wordt nog gemeld: Made ro begint met zonsondergang een al- gemeehen aanval op Juarez. Hij heoft geen nadere verklaring gege ven, maar men gelooft, dat de op standelingen den tekst van Diaz' ma nifest, dat in hun bezit is gekomen, in hooge mate onvoldoende achten. door Morice Gerard. ■47) En dat is goed ook, zei nu de Prins, die vaderlandsliefde tot een van zijn deugden kon rekenen. Zeker, een uitstekend ding fvoor Gramand. En voor de kleine Staten ook ■er is tegenwoordig geen ruimte voor 'die kleine staatjes. De Koningin en zeker heel Am- phalia zullen het wel niet uit hetzelf de oogpunt beschouwen, en ook de andere Mogendheden Groot-Brit- tannié bijv. zullen het er wel niet (moe eens zijn. U schijnt niet zeer enthousiast te zijn voor uw eigen land, Excellen tie. zei de Prins hatelijk. De Keizer kent mijn inzichten in jdvzo zaak. antwoordde de gezant jcoud, en ik ben overtuigd, dat hij ze deelt. Als Zijn Keizerlijke Majesteit ontevreden !s over do wijze waarop ik mijn land te Dursdorf vertegenwoor dig, dan zal hij mij wel terugroepen - maar hij zal het zelf doen. —v.Zoo bedoel ik bet niet. zeid© Naar wij vernomen zal in het per ceel Groote Houtstraat No. -42, dat verbouwd wordt, een filiaal gevestigd worden van het dames confectiema gazijn van don heer H. Koster in do Lange Veer straat MEDICO—MECHANISCH ZANDER INSTITUUT. In de Jaarlijksche algemeéne ver gadering van aandeelhouders van 't Haarlemsch Medico-Mechanisch Zan der-Instituut word door den genees- lieer-dl'recteur verslag uitgebracht over den toestand gedurende het Jaar 1910. De balans en winst- en verliesre kening werd op advies van de finan- deele commissie goedgekeurd on vastgesteld. Besloten werd het winstsaldo go- heel voor afschrijving aan te won den. Tot commissaris werd gekozen de hoer dr. Woste'rvold, arts aJhiér. Een obligatie 2de hypotheek werd uitgeloot Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij: G. Assendelft, Ursulostraat 3, oan zwart bruinharig hondje. Bureau van politie, eén gummibal. A. de Vries, Ranmstoeg 20, een ledig beursje. B. Franse, Rulchaverstraat 35 zw., een boeeelaar. P. M. Gogius, Houtstraat 19, Heem stede, een paar bottines. C. Zwarts, Nassau la an 55e, eon schilders kwast. J. Greinor, Nassaulaan 54 rood, een broche. D. van der Huur, Zonnesteeg 2 rd., een kinderoorbelletje. Th. Bosse, Laurens Costerstr. 16, een duimstok. J. Aarts, 2c Zuid Polderstraat 13, een zilveren broche. A. N. Muller, do Keijstr. 8., een naamplaatje. M. Bies, Koningstr. 27, een porte- monnaie met inhoud. II. Roomer, Oraujeboomstraat 176, een ledig© blikken doos. J. P. Schouten, Papentorënvest 8, een zilveren broche. A. Stoffels, Koudenhém 16, een portcmonnnic rnet inhoud. He- tBureau van politie, een rozen krans. D. Pluntcnga, Pieier Kiesstraat 6, een wit met bruinha'rigen hond. J. Scheer, Raamvest 41, een bruin gestroomde hond. H. v. Looy, Lange Veerstraat 45, oen rozenkrans. J. Ennik, Wouwerroanstraat 7, een fox-terrier, G. Hille, Zuid-Brouwersetraat 29 rood, een rijviellantaa'ru. J. Buis, Nobels traat 12, een porte- mtm'naio met iuhoud. J. v. d. Hoorn, Teyleretraat 55, een armbandje. Th. Ilulderman, Rustemburgerlaan 27 i. W. Slinger, Oosteret'rnat 2 rood, eau ceintuur. Walter, Ganestelweg 19, te Bloe- mendaal, een herdershond. OPLICHTING. Op 13 Maart vervoegde zich in den winkel van den koopman Abraham Pais to Zaandum H. G. R., die op naam en volgens opdracht van zeke ren Blom twee schoppen vroeg. De winkelier, afgaand op den naam Blom, gaf ze. maar weldra bleek hem, dat hij opgelicht was. Bekl. was niet verschenen. Air. lioyer cisciite 2 muanden gevanr geniastraf. DIEFSTAL. Terecht stond vervolgens de Umui- dcr Uians-gedetuicorde varensgezel M. ter 11.. die 1 April van dit jaar een vrij brutaal diefstalletje uitvoerde. Hij kwam op dien dag m beschon ken lucstand bij den winkelier Engel- hardt, kocht daar sigaren en zei „Wil je een paar rijksdaalders voor me bewaren, anders verdrink ik ze toch maar Op dit verzoek ging de winkelier niet in, urn ar gaf Tor 11. den raad naar de politie of naar da Postspaar bank te gaan. „Ja", zei Ter H., „ik zal eerst eens naar den Liigelschen consul gaan, want ik wil op een groote boot gaan Alexander, die er allerminst op ge steld was, zich Kalya, den deken van den Grainandiaau3Chea diplomatie- ken dienst en welbekend om zijne grooto rcclitscltaponlieid, tot vijand te maken. De Graaf stond op en zei, zonder van de eromschuldjging van Prins Alexander notitie te nemen Dus Uw Hoogheid stelt zich voor, er spoedig work van te maken, om de wenschen van Hare Majesteit te leeren kennen Ik zul tegen vanmiddag belet vragen bij do Koningin. Dan zullen wij spoedig met de wenschen van Hare Majesteit bekend worden, antwoordde de Graaf. HOOFDSTUK XXV. Ulrike L o wen fels brengt een bezoek aan den Kei zer van Gramand. Op den avond vóór den morgen, waarop Prins Alexander aan de ont bijttafel aankondigde, dat hij van plan was zich zekerheid te verschaf fen ovor do inzichten van Koningin Holenu omtrent hot huwelijk, waar voor hij in Dursdorf was gekomen, zat de Keizer van Gramand in hei kabinet, waar hij bij een vorige ge legenheid Graaf Kalya ontvangen hud. Ferdinand was gekleed voor het diner, en zag er zoor vorstelijk uit in' Zoo glner hij. nagekeken door den' winkelier en zijn vrouw, het kantoor van don consul, den heer L. Reigers berg, binnen Daar zag hij do kaus schoon een kistje inhoudende 500 aan bankpapier, f 175 aan zilveren specie, eenig klein geld en een drietal loten, uit de brandkast, die slechts mot het dagslot gesloten was en door omdraai ing van de kruk kon geopend wor den, te nemen. De winkelier E. en zijn vrouw zagen beklaagde het kantoor verlaten met Iets vierkants onder de Jas dat was het kistje, dat Ter H natuurlijk zoo gauw mogelijk in veiligheid wilde brengen. De achterdocht van den win kelier was echter opgewekt, hij waar schuwde den heer Reigersberg, dio aanstonds het vermissen van het kistje ontdekte. Een jacht por fiets nam toen een aanvang Ier li. moest het, hoe wel hij hard liep, afleggen, en kroop met het kistje in eon wijde ledige gas buis. Maar de vervolgers hadden dit gezien, trokken hem uit do buis, en het kistje kwam tevens te voorschijn. Aan don inhoud ontbrak nog niets. Ter II., die gisteren terecht stond, beweerde dronken geweest to zijn; was dat niet hot geval geweest, dan zou hij een dcrgelijken diefstal niet volvoerd hebben. Van do zaak zelve wist hij zich maar heel weinig meer te herinneren. Verschillende getuigen bevestigden beklaagde's verklaring van beschonken te zijn geweest, maar ook bleek, dat het niet zóó org geweest was, ais beklaagde 't wel wilde doen voorkomen. Mr. Hover achtte na het getuigen verhoor do ton laste gelegde feiten wettig en overtuigend bewezen en eischte 10 maanden gevangenisstraf. Beklaagdo heeft u! verschillende veroordeelingen wegens diefstal en be dreiging ook in Duitschland ach ter den rug. Air. Slingeuberg meende, dat het bewijs niet geleverd was, en pleitte vrijspraak. OVERTREDING ARBEIDSWET. In verzet tegen het vonnis van den kantonrechter te Zaandam stond 20 April terecht de lieer K. Scli hoofd ecner zakkenplakkei ij en drukkerij te Koog aan de Zaan. De z.tak betrof een overtreding van de urbeidswet Bok), zou een 13-!ar!g jongetje in een slechts 2.20 M. hooge letterdrukkerii h'bben loten werken, r-n niet lood hebben doen omgaan Rek! bestreed toen de oualificatie „letterdrukkerij", daar in dot deel der inrichting alleen van ma trijzen en cegoten vormen sprake is. De rechtbank benoemde toen Mr. Ch. Enschedé tot deskundige, mi gis terenmiddag legde deze zijn vei-kla ringen af, die er op neer kwamen, dat iiier zeker sprake is van drukken van den letter, ofschoon „letterdruk kerij" geen gangbaar woord in liet be drijf der s-rafiscii© vakken is. Gevaar voor de gezondheid achtte Mr. En schedé in dit geval echter uitgesloten.. Mr. Hover persisteerde bij ziin eisch bekrachtiging van het vonnis van den kantonrechter. ,,K unstzij ons Strove n." Zaterdagavond gaf de miltziek- en eangvereeniging „Kunst zij ons stro ven", een feestavond in do St. Bavo. De werkende leden, klein en groot, gaven blijk hun best. te hebben ge daan bij het instudeoron, om don leden en gonoodlgden oan gezoltigen avond te bereiden. Vier jeugdige vlolisten mn 11 tot 14 jaar toonden hun kunsten en de darmee haar geoefendheid in don zong. E enige tooneelstukjas zorgden voo'r afwisseling. Een nummer verdient hij zonder ver meld te wonden en wel de voordracht „do Volendammers" gezongen en ge danst door acht jonge dames in na tionaal costuum op klompen. Toen de zang geëindigd was. klot- sten de klompen, op de maat van do muziek, op de planken dat het een lust was. De vereeniging kan met genoegen op dezen welgeslaagden feestavond terugzien. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 30 Cts. per regel. Mooie witte tanden door een ge regeld gebruik vao Oolo TindflSld met pepermuiitsmaak. Overal ver- krygp. i i2';„ la. kb en 30 p. does. Uit de Omstreken HET GEGOTEN HUIS TE SANT POORT. Men me'dt ons Twee dagen na de gisting was liet verhardingsproces dei gegoten mas sa roods zoover gevorderd, dat men in staat was enkele der ijzeren gtev- zwart fluweel met kniebroek, zijden kousen en diamanten schoengespen. Hij droeg den Kouseband, en zijn. borsi sclütterde van ordeteekenen. Hij had nog een half uurtje over, voordat hij bij een officieel diner de tafel moest presideeren. Zijn vertrouwde dienaar trad bin nen, na daartoe op zijn tikken per missie gekregen te hebben. Een jonge dame wenscht Uw Kei zerlijke Majesteit over een particu liere aangelegenheid te spreken, als Uwe Majesteit haar ©en paar minu ten te woord wil staan. Je weet, dat ik op dit uur nie mand kan ontvangen. Zij moot op die gewone wijze een verzoekschrift in zenden, met een beschrijving van hetgeen zij wenscht, en or zul een tijd worden vastgesteld als de zaak de moeite waard schijnt. Ja, Majesteit Toch bleef de nian dralen. Nu, wat is er vroeg do Kei zer, verbaasd, dat Neumann zijn be vel niet met zijn gewone vlugheid ging uitvoaren. Zelfs vertrouwd© die naren zijn niet altijd gepantserd te gen vrouwelijk schoon. Ik vraag u excuus. Majesteit, maar de jonge dame zei, dat het eon zaak gold, die niet op de gewone wij ze aan Uwe Majesteit kon worden meegedeeld, en dal Uw© Majesteit, zoodra hij hoorde wat zij te zeggen bad, er zeer tevreden over zou zijn, vormen weg le nemen. De aldus bloot gelegde i'pperviakU; nleek volkomen gaaf ©n glad. Do leiders van het be drijf liebbon dan ook het plan, om Donderdag 11 Mei a.s. een aanvang te maken met de ontmanteling van hot geheel. Men is inmiddels gereed gekomen met het leggen van het dak, dat eveneens bestaat uit gegoten pla ten van hetzelfde mengsel. Ken eigenaardig misverstand, dat bij sonmügen bleek te bestaan, kan liier tevens uit den weg worden ge ruimd het mengsel wordt met koud water samengesteld, en koud gego ten. Uegr ij pel ijkerwijs paarden .som migen aan het denkbeeld gieten eene voorstelling van een kokende massa. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen: Fam. Doornik, Amsterdam, Haar lemmerstraat 12, 6 p., Fam. Groen- beim, Amsterdam, Dr. Mezgersbraat 50, 4 pers. E. Kol Amsterdam, Strand weg 18, 3 peTs. Th. Llmperg, Anv sterdam, Hoogeweg 48, 7 pers. Fam. Konig, Amsterdam, Dr. Mezgerstraat 2, 3 pers. Fam. Mayer, Amsterdam, Spoorst/raut 36, 4p ers. Fam. Iley- broek, Driebergen, Do Ruyterstr&at 3. 5 pers. Wed. G'rube, Londen, idem, E. Polak, Amsterdam, Villa Frcderi- ke; F. Rubach, Amsterdam, Villa Margaretha; Mej. G. Heitink, Am sterdam, Villa Margaretha; mej. J. Scholten, Amsterdam, Zandv. laan 92. Mej. M. C. Goethas, idem; idem. N. H. Lichtner, Bussum, Parallelweg 43, M. Gompertz, Amsterdam, Kost- vorlorenstraatweg 98; N. Ottema, Leeuwarden, Kostverlorenstraatweg 6, mej. G. de Vries, Apeldoorn, Kost- vorloreustraatweg 6, Wed. Mr. W. 11. K. MouthaanWesterman, Am sterdam, Boulev. de Favauge 4a, 3 pers. Heden is bij de politie aangifte ge daan van het verliezen van een nik kelen heere'n-, en een gouden dames horloge. Als gevonden werd aange geven een gouden ring met zwarten steen. Binnenland HOFBERICHTEN. H. M. de Koningin-Moeder heeft gis ter met gevolg een bezoek gebracht aan de tentoonstelling van werken van werkende leden van Pulchri Stu dio in Den Haag, in het gebouw van dit schilderkundig genootschap. PRINS HENDRIK NAAR DE RUBBER-TENTOONSTELLING. Prins Hendrik heeft door middel van den Nederlandschen Consul-geno- raal te Londen zijn voornemen te ken nen gegeven .op 27 Juni de Internatio nale Rubber-tentoonstelling in do Royal Agricultural Hall te zullen be zoeken. DE PRINS OP DE EILANDEN. Prins Hendrik zal in bet begin van Juni niet alleen een bezoek brengen aan het oiland Urk, maar zal dit be zoek zich uitstrekken over Texel, Wiermgen, Urk en Schokland, waar voor als data zijn vastgesteld 1, 2 en 3 Juni aanst Dit beaoek staat in verband met de beaicivtiging van het reddingsmatori- aal op die eilanden. ONTVVERP-MILITIEWET. De Haagse lie correspondent van „De Standaard" schrijft ln aansluiting aan wat „De Rotter dammer" reeds meldde inzake de openbare behandeling van liet ont werp- Militiewet in de Tweede Kamer, verneem ik van goed ingelichte zijde, dat, naar alle waarschijnlijkheid, het yoorloopig verslag eerst 25 Mei of iets later verschijnen zal. Dit schijnt voor een deel daarin zijn oorzaak te vinden, dat men in de Commissie van Rapportours niet eenstemmig was ovor do noodzakelijkheid om den ar beid dor Commissie zoo snel ten einde te doen loeien ais mogelijk geweest ware indien men zich de moeite ge troost had om er speciaal voor van elders te komen. Dat die eensteanmig- lieid ontbrak wordt daardoor ver klaard, dat men sterk in twijfel trok, of respectievelijk mogelijk achtte, dat 't wetsontwerp vóór de zomer- vacantie in openbare behandeling zou kunnen komen. Ik verneem ver der, dat in het V. V. zeer veel vragen voorkomen zullen, die hetzij ze al of niet belangrijk zijn in ieder ge val, naar men verwacht, een tijdroo- vende opstelling van de Memorie van Antwoord zullen veroorzaken, zoodat deze wel niet zoo spoedig gereed zal zijii als men in normale omstandig- iieden van den snel werkenden Minis ter van Ooi-log zou kunnen verwach ten. Neemt men nu daarbij nog in dat de gewone weg niet bewandeld was. Ik denk toch wel, dat deze ge heimzinnige dame jo in elk geyal haai' naam zal hebben opgegeven in vertrouwen natuurlijk voegde de Keizer er sarcastisch aan toe. Ja, Majesteit, zij zei, dat haar naam Lowenfels was. Lowenfels een bloedverwant van den bankier Lowenfels Ja, Majesteit, zijn dochter. Wij hebben verplichtingen tegen over hem, je kunt haar binnenlaten. Do Keizer keek op de klok. Zij moet beslister in haar optie- den zijn, dan de meeste vrouwen, zei hij. Na twee minuten kwam Ulrike bin nen, en Ferdinand, stond op. Hoogst verbaasd kwam hij do binnentreden de tegemoet. Ulrike droeg een Porij- sche toque en een prachtigen mantel, gevoeid mot blauw vossenbont, waar in haar statige figuur en mooi gelaat uiterst voordeolig uitkwamen. De Keizer dacht, dat hij nooit meer zoo'n mooie vrouw had gezien. Als een echt man ontving hij haar daarom met een eerbied, die in weer wil van groote verplichtingen niet al- loon zijn oorzaak vond in de verwant schap tot haar vader. Ulrike boog zich over de uitgestoken hand van den Keizer en kuste haar, daarbij evenveel bevalligheid oan den dag leggend, als zij eerst den indruk van aanmerking, dat, naai- mij verzekerd wordt, de Kamer heel weung geneigd is om ecu goed deel van haar zouier- vacanUe op te otteren, dan kau men zelf nagaan, hoe de kansen voor een spoedig© openbare bohuudoling thans staan. TEGEN IIET DEB1ETRECHT. Te Utiecht weixl een openbare ver gadering gehouden, uitgaande van don Internationalen Sigaren- en Ta- bnkbewerkorsbond en dc Federatie van Sigarenmakers, waarin tie hoe ren Eichelshoini en Van den Berg liet woord voerden, tegen het debietrecht op tabak, ala zijnde een ramp voor de daarin werkende arbeiders. Ver der keuiden zij de houdlug af van de hoofdbesturen der Christelijke orga nisaties, die niet oan de aktie tegen het wetsontwerp wildon deelnemen, tlocJi pogen zouden het verbeterd te krijgen. DE VOORSTELLING VOOR HET PJ1 IN S- H E ND RÏIC FONDS. De netto-opbrengst van .de welda- digh&idsuitvocriiig i:n den Stads schouwburg te Amsterdam gegeven ten bate van het Prins Hendrikfonds bedraagt ongeveer f 8000. EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. De Nederlandsche Vereoniging Eerste Hulp bij Ongelukken, lneld te Amsterdam een jaarvergadering on der voorzitterschap van dr. C. B. ïi- lonus. De voo'ratlor wees er op, hoe de vereeniging in bloei toenam in de 18 jaar van haar bestaan en er steeds afdeeJingen bij kwamen. Op liet oo- genhlik bestaan de navolgende af deeJingen: Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Utrecht, Arnhem, La ren, Blarlcum, Leeuwarden, Haar lem, Geertruidenberg en 's-llertogen- bosch. Het uantal leden steeg tot 1445 liet bedroeg ïn het vorig jaar ongo- veer 1200. Een verblijdend toeken is 't ook dat het Roode en Groene kruis cursussen in Eerste Hulp bij Onge lukken geven. Door het lioofdbestuur was het voorstel gedaan du hoofdbestuur met een lid uit te breiden, welk voorstel werd aangenomen. De heer Polak uit Rotterdam, werd als zoodanig geko zen, terwijl herkozen werden als hoofdbestuurders de hooron A. de Leur, te Haarlem en H. L. Boas, te Amsterdam. EEN OUDE BRUG ONTDEKT. Onder toezicht van den heer G. J. A. Mulder, leeraar aan de Rijks normaalschool te Assen, zijn ten be hoeve van het Rijksmuseum te Lei den, door den photograaf A. C. Kunst to Assen opnamen gedaan van de in het Buinervcen ontdekte brug onder het veen. Deze brug, die vermoedelijk dateert uit denzelfden tijd als de Valthen- brug, die in het begin der 19de eeuw werd ontdekt, ligt op een diepte van 1 M. beneden den beganeh grond. BAKKERSNACHTARBEID. De Alg. Nod. Bond van Arbeide'rs in 't bakkers-, chocolade- en suiker- bewerkingsbedrijf heeft te 's-Graven- hago vergaderd en aangedrongen op aanneming der wet, evenwel zonder de voorgestelde uitzonderingen tot afwijking van den 10-u'rigen arbeids dag. HET DROOGDOK VOOR SOERA- BAJA. Doo rhet Departement van Kolo niën werd. na gehouden inschrijving, aan de Nederlandsche Scheepsliouw- Maatschappij te Amsterdam, de bouw en de levering opgedragen van een stalen drijvend Droogdok van 14000 tons lichtvermogen, ten dienste van de haven van Soerabaja. Het voornemen is dit dok, via bet Suez-kanaal, van hier naar zijne be stemming te sleepen. HERSTEL VAN DRANKZUCHTIGEN Door de Vereeniging tot bevorde ring vau het herstel van drankzuch tigen is aan een commissie opgedra gen een nader onderzoek in te stel len naar de beste wijze van behan deling \an drankzuchtigen en in het bijzonder naar de inrichting van de consuitatie-bureaux en naar de vTaag of onder sommige omstandig heden verplichte opneming van drankzuchtigen in gesloten asyls ne vens ojmemuig van lijders aan al coholisme in sanatoria nood.g is Qn groote schoonheid had opgewekt. Ferdinand gaf liaar verlof plaats te nemen. Tot mijn spqt hob ik maar heel weinig tijd, zei hij. Mogelijk kan u de zaak. waarover u mij wenscht te spreken, in een paar woorden mee- doelen, juffr. Lowenfels Het is geeu aangename bood- scliap, sire, - zei Ulriko, en een lid van uw Keizerlijke familie speelt er een rol in. Ik hoop toch niet, dat iemand van mijn familie in achting tegen over u is te kort geschoten, vroeg de Keizer, blijkbaar geneigd, om heel hoos te wonden zij was ccn bijzon der mooie vrouw. Ik kom niet tot u ter wille van mijzelf. Ik kan wei op mijzelf pas sen, sire, antwoordde Ulrike, een hooglxartigo houding aannemend. -— Ter wille van wie is u dan ge komen en op welk lid van mijn fa milie zinspeelt gij Op Zijne Hoogheid Prins Alexan der van Skiloo Prins Alexander riep Ferdi nand op gemcl ijken toon uit. Hij moc-ht juist nu heelemaal geen rol spelen iu ocnige verwikkeling. Toen de naam hem over de lippen kwam, herinnerde de Keizer zich de woorden van Graaf Kalya in deze zelfde kamer. Ja, Prins Alexander ik zei yon Skiloo, maar Uw© Majesteit heeft zoo ja, welke wettelijke regeling daarvoor alsdan te treffen. Het rapport dier commissie, dia was samengesteld uit do heeren J. van Deventer Szu., voorzitter, jlir. mr. Ch. J. M. Ruys de Beereiibiouck, dr P. Wieringa, mr. J. W. Relinfan- te, dr. G. J. E. Ruysch, secretaris, en L J. Philips, adj.-secretaris, is thans in druk verschenen. De commissie concludeert tot een wettelijke regeling, maar meent, dat het particulier initiatief veel zal moe ten doen, om de verpleegde drank zuchtigen den terugkeer in de maat schappij mogelijk te maken. NED. BOND VOOR VROUWEN KIESRECHT. Deze vergaderde te Breda, onder voorzitterschap van mevr. Van Eog- he'n—-Boissevain. 36 van de 5 7afdee- Jingen waren vertegenwoordigd. De voorzitster weer op den hlocl van den bond. Aan ineVr. Wynandts- Froncken—Dyserinck, die zich uit do propaganda teruggetrokken heeft, werd hulde gebracht. Do bond telt thans 4200 leden. Hot voorstel van 't Hoofdbestuur om 25 van 't bedrag der contributie door de afdeelingen te doen afdra gen werd aangenomen. Als plaats voor de volgende jaar vergadering werd Arnhem verkozen met 80 stemmen. Rloemcndaal had 56 stemmen. In comité-generaal kwamen daar na een aantal prinoipieele punten in Itespreking, die tot uitvoerige discus sies en tot indiening van verscheide ne moties aanleiding gaven. Het voorstel van het hoofdlx^tuur, dat de tot nu toe aan punt 4 en 5 dec statuten gegeven uitleeging gehand haafd zou blijven, werd ten slotte mot 129 togen 11 stemmen aangenomen. VEREENIGING VAN NED. GEMEENTEN. Door B. en W. van Amsterdam is een ongunstig prae-advies uitge bracht op het verzoek van mr. E. P. van Lanschot c.s., dat de gemeente Amsterdam zich zal aansluiten bij do Nederlandsche Vereeniging van go- meenten. Zij stellen den Raad voor te besluiten het verzoek af te wijzen op grond o.a., dat de weiniwe l>elun- gen die Amsterdam gemeen heeft met kleinere gemeenten geen uitcmf van 1 3000 contributie per janr wettigt. PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. Naar de N. R. Ct. verneemt zal or helen een conferentie plaats hebben tusschen het bestuur van het Paleis voer Volksvlüt en dc trustee om do kwestie van hot waarborgfonds to be spreken Het bestuur zou van morning zijn, dat aanspreking van het kapi taal van het waarborgfonds naast aanwending van de rento geoorloofd is, wat van andere zijde wordt be streden. EEN FOOI AANGENOMEN. De commissaris der Koningin in Zuid-Holland heeft M. d. L. ontsla gen als veldwachter van Stellendam en als buitengewoon veldwachter van Goederoede en Melissant. wegens het aannemen van een gift bij gelegenheid der stranding van het stoomschip Dus- seldorf. UIT JALOERSCI1HEID. Zaterdagavond ontdekte dr. Bom te Axel, die een collectie uitstekende postduiven bezit, dat de allerbeste uit zijn til ontvreemd waren. De inspec teur van politie Itlaassen, van Ternou- zen, wiens hulp door hem werd inge roepen, kwam Zondagavond laat met den politiehond Max ter plaatse, en door middel van den hojid waren dief en duiven spoedig ontdekt. Jaloezie, dat de heer Bom steeds de eerste prij zen met ziin duiven behaalde, schijnt aanleiding tot den diefstal te zijn ge weest EEN ARRESTANT IN BRAND. Kort nadat Zondagmiddag te ruini 1 uur twee mannen wegéns dronken schap, de een in het arrestantenlo kaal, de ander onder den toren te Borne onder dak waren gebracht, klepte de brandklok. Er steeg rook uit den to'ren. De ijlings toegescho ten veldwachters ontdekte, dat de tweede gearresteerde, dc slagers knecht J. v. H., m brand stond naat men meent, doordat een brandende sigaar, die hij bij zich had, 't slroo in zijn cel had aangestoken. Een paar emmers water over den man geworpen, doofden het vuur, hetgeen niet wegnam, dat hij mot zware brandwonden overdekt, naar het zie- volkomen gelijk met o\er hem een voudig te spieken als Prins Alexan der. Zijn recht op zijn grondbezittin gen zal hem waarschijnlijk gauw ont nomen worden, liet land kwam. als ik goed ben ingelicht, in bezit van den grootvader van Prins Alexander door huwelijk waarschijnlijk zal liet hem even gemakkelijk en gewoontjes weer worden ontnomen. Door wie zei Ferdinand koel. Door mij, sire, antwoorddo Ulrike, terwijl zij haar oogen vast op het gelaat van don Keizer ves tigde. Door u 1 riep hij, door u l Verklaar u nader, als 't u blieft u spreekt in raadsels. Als antwoord maakte Ulrike Lo wenfels een Russisch-leeren porte feuille, die zij onder haar linker arm droeg, open en haalde er drie docu menten uit Twee van de drie vouwdo zij open en legde z© op de tafel voor den Keizer neer. Hij nam ze op en keek ze in. Een blik er op was voldoende, om tetooi nen dat zij geheel in den vorm waren en allebei dezelfde onderteekening droegen, ofschoon beveriger geschre ven dan vroeger, een onderteekening, die de Keizer goed leende nis die van Ebenezer Lowenfels. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6