ADRESVERANDERIH6. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8560 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 18 MEI 1911 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1-20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente),1.30 Franco per post door Nederland Afzonderlijke nummers Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem «de omstreken en franco per post 1.65 I 0.02H 0.37 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIÊN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van bulten het Arrondissement Haarlem In dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Om vertraging of vergissingen in de bezorging der Courant te voorkomen, wordt men be leefd verzocht, bij verandering van adres naast het nieuwe, óók het volledige oude adres te vermelden. Stadsnieuws Uit Haarlems ouile keuren. BEDEELING EN VERKIEZING. Een van de groote icrgen van een hedendaagsch gemeentebestuur is, 'dat zich in de gemeente met te veel Inwoners vestigen, die later armlas tig zouden kunnen worden. Vroeger wist het stadsbestuur daar wel raad op. Vreemdelingen die te Haarlem kwamen wonen, moesteil, met uit zondering van dienstboden, niet al leen toelating (admissie) verzoeken aan Burgemeesteren en Regeerders, maar kregen bovendien pas bedoe ling, vier jaar nadat de acte van admissie hun was uitgereikt. Gingen ze van de eene buurt naar 'de andere verhuizen, dan moesten zij uit die buurt meebrengen behoorlij ke attestie van comportement, ge drag e'n wandel en die overhandigen aan de armbezorgers, waaronder zij dan kwamen te behooren, „op poene van bij verzuijm te verliezen het Ef fect van hunne vork reegen Admissie en gehouden te worden, alsof ze niet waren toegelaten." Met andere woorden: dan kregen zij niemendal. Dat bewijs van comportement, ge drag en wandel moesten ook oudere burgers en ingezetenen overleggen, wanneer zij van de eene buurt naar de andere verhuisden. Het was de taak van de buurt- meesters (overluyden) om daarop te letten. Deze verdeeling in wijken vinden wij terug in de kieswet ten opzichte van de verkiezingen voor den Ge meenteraad, die dus in theorie en belaas ook in de practijk, een stap achteruit zijn. VOORBEREIDEND MILITAIR ONDERRICHT. Men verzoekt ons opneming van het Volgende Ingevolge het bepaalde in de Rege ling van liet Voorbereidend Militair Onderricht, zal de aanmelding tot deelneming aan dit onderricht, dat kosteloos wordt verstrekt, moeten ge schieden vóór den lsten Juni eerst komende en wel a. in plaatsen waar infanterie of vesting-artillerie m garnizoen ligt, bij den commandeerenden officier der Infanterie of der vesting-artillerie ti. in de overige plaatsen bij den burgemeester dei gemeente Bedoelde conunaudeerende officie ren en burgemeesters zeilden vóór of op 1 Juli aan den inspecteur der in fanterie een staat in, vermeldende under meer, welke jongelieden zich tot deelneming hebben aangemeld. Vermits nu door genoemden inspec teur ua ontvangst van bedoelde sta ten, alle verzoeken, om alsnog tot het onderricht te worden toegelaten, zul len worden afgewezen, tenzij de be langhebbenden kunnen aantoonen, dat zij door verblijf in het buitenland of om andere redenon onschuldig'zijn aan te late aanmelding, meeneu we do jongelieden, die aan het voorbe reidend militair onderricht wenschen deel te nemen, dat 1 October a.s. be gint, nadrukkelijk opmerkzaam te moeten maken, op de noodzakelijk heid, zich daartoe vóór 1 Juni a.s. aan te melden, terwijl we tevens in herinnering brongen, dat gelijke aan melding ook moet geschieden door hen, die ten vorigen jare reeds aan het onderricht deelnamen. Coöp. B o u vv v. „Bouwlust". In ido gisterenavond gehouden Jaarvergadering van de coöp. bouw- vereenlgtng „Bouwlust", werd beslo ten f 5 uit te trekken te'n bate van de Vereeniging toi bestrijding der Tuberculose te Haarlem. Benoeming. Bij Kon. besluit is H. Vink, ad junct-controleur der grondbelasting te Zutphen, met ingang van 1 Juni 1911, benoemd tot adjunct-controleur bij dat dienstvak te Haarlem. ONGELUK IN DEN SCHOUWBURG. Bij het plaatsen van de décors voor de opvoering vaïi „Het Millioen", door het Rotterd. Tooneelgezelschap, dir. P. D. van Eysden, geschiedde Woensdagmiddag om een uur of vier een ongeluk. De tooneelknecht P. C. G. liep bij 't in orde maken van een der décors achteruit, zeer onvoorzich tig, want hij wist dat een der lui ken openstond. G. viel van 2 1/2 M. hoogte naar beneden op een steenen vloer. Over brenging naar het St Elisabeths- gasthuis bleek noodig. De inwonend geneesheer constateerde een hersen schudding. G.'s toestand is ernstig, ofschoon niet hopeloos. DeDageraad. Ter gelegenheid van het 19-jarig bestaan van de vereeniging tot be vordering van de vrije gedachte, „De Dageraad", zal een feestavond plaats hebben, met medewerking van de zangvereen. Excelsior, en de muxiek- vereen. Voorwaarts. Raad van State. In de gisteren gehouden openbare vergadering van de afdeeling voor de geschillen van bestuur, werd o. a. medegedeeld het koninklijk besluit, waarbij de volgende beslissing is ge nomen Ongegrond verklaard Is een beroep van J. B. Jansen, te Haarlem, legen een besluit van Gedeputeerde Sinten van Noord-Holland, tot intrekking eener logements-vergunning voor den kleinhandel in sterken drank. Be weerd was, dat hier, waar de vergun ning in inooger beroep was verleend door de Kroon. Gedeputeerde Staten niet de bevoegdheid haddon haar in te trekken maar in het Kon. besluit is uitgemaakt, dat in de bij de wet bepaalde gevuJlcn Gedep. Staten de vergunning kunnen intrekken, onver schillig of die door hen dan wel door de Kroon was verleend. Gev. voorwerpen. M. Berg, Leidschestraat 23, een plumeau. S. J. de Bijl, Nassaulaan 8, een schrijfboek. J. Lucas Coomhertstraat 30, eene ledige porteraonnaie. J. Bockhardt, Duvenvoordestraat 42, ee'n zilveren horloge. F. Vastenouw, de Vroomstraat 13, een ceintuur. J. Vermeer, Nassaulaan 22 B., een kous. M. Cohen, Kloosterstraat 44, een bruine hond. E. Simons, Klaverstraat 9, eene portemonnaie met inhoud. F. de Vries, Oostvest 22, een win kelboekje. Staphorst, D. Spa&rne 50, een sleu tel. N. G. van der Erf, Brouwersvaart 6, een mes in schoede. B. Hoekstra, K. Zijlstraat 9, een kinderborst rok. W. Dernison, Jan Steenstraat 39, een knipmes. J. Water, Da Costastraat 36, een gummibal. VergrootlngPostkantoor Verslag is uitgebracht omtrent het wetsontwerp tot verklaring van het algemeen nut der onteigening ten be hoeve van het jyost- en telegraafkan toor te Haarlem. Met de ervaring, in andere groote gemeenten opgedaan, stelden eenigo leden der Tweede Kamer bij dit wets- ontwern de vraag, of bij de plannen wel voldoende rekening Is gehouden met de toeneming van de bevolking der gemeente Haarlem eenerzijds en de gestadige uitbreiding van de aan de post opgedragen werkzaamheden anderzijds. DeTiea Op do Woensdagavond gehouden jaarvergadering van de Huariemsche Vrijwillige Brand weer-vereeniging „De Tien" werden in plaats van de aftredende bestuursleden, die zich niet meer herkiesbaar stelden, als secretaris gekozen de heer D. Fran ken en als penningmeester de heer H. Vernout. Verder werd besloten om het twin tigjarig bestaan der vereeniging te vieren door het houden van een boot- j tocht naar Marken en Edam. Een truc. Tein huize van juffrouw A. K. kwam een man op bezoek, om haar te vertellen dat haar schoonzuster te Rotterdam naar z'n beweren zijn over-buurvrouw van de trap was gevallen en een been had gebroken. Hij vroeg nu om f 1 te leen, aange-' zien hij geen geJd meer op zak had, om naar Rotterdam terug te komen. Binnenkort zou hij het terug sturen. Juffrouw K. voldeed aan het ver zoek, maar beeft sindsdien niets meer van den man gehoord, zoodat er vermoeden van oplichting bestaat. Eemgen tijd geleden is dezelfde truc bij een ander toegepast; toen kwam er ook „een man uit Rotterdam" bij te pas. A k t e-e x a m e n s L O. Haarlem, 17 Mei. Geslaagd de da mes A. de Jong, te Helder, en C. Kooy, te Enkhuizen. (Jit de Rechtszaal DE BRANDKAS TONTSLUITER. M. ter U., die indertijd een brand kast van den Engelschen consul te IJ muiden opende, en daaruit een kistje nam, waarin zich een belang rijk bedrog aan geld bevond, werd beden door de Rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 10 maan den, met aftrek van de preventieve hechtenis. WèL EEN LETTERDRUKKER!!. De Rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen KI. Sch., hoofd van eene zakkenplakkerij en -drukkerij in de Zaanstreek. In deze quaestie, die eigenlijk liep over de vraag, of het vertrek, waar de zakken gedrukt wer den, al dan niet een letterdrukkerij was, en Mr. Ch_ Enschedé als deskun dige was gehoord, maakte de Recht bank de meening van den deskundige tot de hare, en bevestigde het vonnis van den kantonrechter te Zaandam. KLEEDEREN GESTOLEN. J. van K. moest terechtstaan, om dat hij op 31 Maart van dit jaar een broek en een vest stal. toebehoorend aan J. Verdel. Beide personen brach ten den nacht door in de slaapgele genheid van het logement-Lamars, en Van K. maakte van de gelegen heid gebruik om zich het goede zwar te pak van zijn slaapkameraad toe te eigenen. Van K. trok de kleed eren onder zijn gewone aan, en scheen nogal trotsch op zijn nieuw bezit te zijn, want aan 6en kameraad liet hij het pak triomfantelijk zien „Kijk", zei hij, „dat is mijn trouwbroek en trouwvest". Later ging Van K. er mee naar Am sterdam, en naar verluidde wierp lnj de kleederen in het water. Van K. moest heden terecht staan, maar was niet verschenen. Na het getuigenverhoor eischte Mr. Hoyer 1 maand gevangenisstraf. IN BEVERWIJK. De gebroeders S. hebben zich weer op minder nette wijze gedragen. Het 6cheen, dat ze een grief hadden tegen W. Kleyn en toen ze dien op 9 April in de Breestraat ontmoetten, gaf Jacob S. hem een paar ferme klappen op het hoofdde slagen kwa men zóó duchtig aan, dat het bloed te voorschijn kwam. Martinus S. deed ook 't zijne, of schoon hij niet zóó heftig optrad. Kleyn is een geheele week onder me dische behandeling geweest J acob verklaarde hedenochtend, driftig te zijn geweest Kleyn had hem indertijd met een bierflesch op liet hoofd geslagen. Martinus zeide, tusscheubeiden gekomen te zijn, om de vechtenden te scheiden. Jacob had, om kracht aan zijn vuisten bij te zetten, een sleutel ge bruikt. Mr. Hoyer eisohte tegen Jacobus S. veertien dagen gevangenisstraf en vroeg voor Martinus S. vrijspraak, onidut niet bewezen was, dat deze laatste de bedoeling had, te mishan delen. De Beverwijker tuinder G. van E. bevond zich op den 17den April in de herberg van W. Th. Koopman. Deze, die Van E. lastig vond, maande hem aan hoen te gaan, muar Van E. wei gerde. Toen de herbergier zijn ver zoek lie rli aaide, wierp Van E. hem wat lieflijke woorden naar het hoofd, waaronder „oplichter, afzetter" nog wol de netste waren. Ook de veldwachter Van Engelen werd beleedigd. Natuurlijk, dat Van E. oenigszins „onder den "invloed" was. De tuinder staat als lastig bekend en is reeds eenmaal wegens mishan deling veroordeeld. Mr. Hoyer eischte thans veertien dagen gevangenisstraf. VERZET, aquarellenschilder M. H. op der li. verzette zich qp zekeren dag heftig tegen den agent Spmkholt. Hij worstelde met dezen en verwond de hem aan de polsen. Mr. Hoyer eischte drie weken ge vangenisstraf. Beklaagde zei, het met zijn zenu wen te kwaad gehad te hebben ge dronken had hij hoogstens 4 of 5 borrels. MISHANDELING. De jeugdige Koog-aan-de-Zaansche gebroeders Jan en Gorrit B. hebben op 26 Maart van dit jaar Willem Valk mishandeld. Jan diende de slagen toe, en gebruikte daarvoor waarschijnlijk een boksbeugel. De slagen vielen te gen het voorhoofd, en het bloed gut ste uit de veroorzaakte wonden. Ger- rit sloeg niet. maar verleende assis tentie, door Valk vast te houden. Aanleiding tot de vechtpartij was een ruzietje. De een zegt iets onvoor zichtigs, de ander antwoordt wat scherper, het eene woord haalt het andere uit en 'i gevecht is in gang, vóór een der partijen er op verdacht is. De beklaagden en ook een der getui gen, zeiden, dat Valk de eigenlijke aanleiding was. Mr. Hoyer eischte tegen Jan B. 4 dagen gevangenisstraf en tegen Ger- rit B f2 boete, te vervangen door 14 dagen tuchtschool, Mr. R. H. Ribbius trad als verdedi ger op en achtte het overtuigend be wijs voor zoover Gerrlt B. betreft, niet geleverd. Spr. vroeg voor den tweeden iksKlaagde vrijspraak. Uitspraken 1 Juni. (Zie verder Stadsnieuws onder laat- sto berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. TENTOONSTELLING „HUISMANS" DONCKEjft—PUUPE. Door de goede zorgen van „Het Bloemendaulsch Weekblad" is, van Zaterdag 13 tot Zondag 28 Mei, in het Hotel Hartenlust te Bloemendaai, een tentoonstelling gearrangeerd, hoofdzakeijk samengesteld uit werk van den liaarlemschen kunstschilder Huismans, den stadgenoot, die kort geleden de inededeeling mocht ont vangen, dat hem, gedurende eemge jaren een Koninklijke subsidie zou worden toegekend. Deze gelukkige tijding was den Jongen man een lichtstraal op het pad der kunst, waarvan ook hij te over gelegenheid had op te merken, dat het m oeilijk begaanbaar is. (Bemoedigend op dien weg is hem ook het vriendelijk oor deel van den schilder Jozef Israels geweest, dat hij bij gelegenheid mocht vernemen). Geenszins lijkt het ons de gedachte van den 25-jarige met de geëtaleerde schilderijen en studies, „bereikte" kunst te hebben geleverd; het geëxpo seerde in Hartenlust is ook als een vraag aan belangstellenden te be schouwen of ook zij niet rneenen dat het talent van Huy-6mans recht heeft er te wezen en te worden gesteund. Het landschap heeft de Lefde van den schilder en bovenal het droome- rige, zoo vaak stemmingsvolle der grootsche duinen om Zandvoori en IJmuiden heeft zijn besliste voorkeur. Hij heeft ze bespied bij avond en ln de vroege morgenuren en gestreefd in teekening en kleur de impressie vast te leggen. Het Lgt niet in onze bedoeling de schilderijenreeks afzonderlijk te be spreken; toch meeneu wij bijzonder te moeten noemen het mooi van lucht en van verschiet in zijn Duinvallei, 't ontwakende en illusierijke van „Lente" en van „Najaarsochtend", zijn weg door het bosch. In sommige werken dacht ons eon leegt», een verwaarloozing der dé tails van eerste eb tweede plan, die met overeenstemt met de meer dere doo'rwerktheid der verschieten. Aantrekkelijk, in het streven naar broed e rust en goede observatie, wa ren ons de studies die den schilder zijn subsidie brachten. Naast de vijf en twintig werken door Huysmans is ee'n zestal teeke- ningen van den bekenden stadgenoot Ko Doncker geëxposeerd. Bekend toch mag Doncker ge noemd. Wie zag niet eenige der natuur lijk humoristische teekenlngen door hem gemaakt, zijn Illustraties bij de gedichten van den Schoolmeester, zijn „Avonturen van Dr. Mol" en zijn „Wraak of de nieuwe Beurs te Am sterdam" e. z. m. of nam niet kennis van de bijdragen, die hij in periodie ken, als „Groene Weekblad", .Noten kraker" en „Paljas" ten beste gal en nog geeftï Toch zijn aanleg en talent van Doncker niet uitsluitend humoris tisch. Het moeilijke gaan op den weg der kunst deed hem, reeds als jonge ling, beoefenaar worden der toege paste sierkunst en xich speciaal toe leggen vooral in Engeland op het ontwerpen van patronen voor be hangsels en geweven stoffen. De thans in Hartenlust tentoonge stelde teekeoingen, illustraties van verschillende tooneelen uit Shakes peare's werken, zijn als het ware een paring van Done kers humoristische en decoratieve gaven, doch in de al lereerste piaats een getuigenis van des teekenaars "rijk en gevoelig sier- talanL Ter toelichting zij opgemerkt dat in do composities de humoristische uit beelding is gekozen, om reden en waar zij een bepaalde hahdqling meerder relief zal kuunen verleunen (een naar handelende Macbeth of an dere afkeurenswaard doende figuur verdient Ln teokenmg en handehng ook naar en belachelijk te worden weergegeven). Iloe zeer 't ook mogelijk is dat be schouwers van Douckers Shakespea re illustraties vreemd kunnen wor den getroffen, zal toch ongetwijfeld de erkenning moeten volgen, dat de fantasierijke teekenaar iets te zeggen heeft, mogelijk op naieve wijze, maar don toch fijngevoelig en hoogst ori gineel. Inzonderheid trof ons de voor stelling „Hamlet en de geest van zijn vader" in welke rustige compositie het gewild humoristische tot een mi nimum is beperkt. Men zie en oor- deele. Nog zijn van den Apeldoornschen beeldhouwer Puype enkele reliefs go ëtalecrd, een aardig kinderkopje in marmer o.a. In „Hartenlust" is dezer dagen in teressant werk bijeeln in een rustig bekleede zaal waarvan het slechts jammer is dat zij nog niet wat meer licht biedt. G. KERKHOFF. HEEMSTEDE. Het verbouwen van hel winkelhuis Binnenweg no. 4, voor rekening van den heer J. C. Duindam, is gegund aan H. G. Scholten, voor I 3485. Ex Animo. Door een aantal leden van de Chr. Zangvereen. „Ex Animo" is een fiets club gevormd. Dezer dagen zal ten fietstocht eemaakt worden naar Hil- BENNEBRORK. Er bestaan plannen om te bouwen op het landgoed vau Jhr. Taxeira de Matthos, aan den Rijksstraatweg, naast den hertenkamp Onlangs deelden wij mede, dat door eenïge ingezetenen, wonende in perceelen aan den Rijksstraatweg, een vergadering zou worden belegd tot het beramen van plannen voor vermindering der stofplaag. Op die vergaderintr werd besloten tot het aanschaffen van een spuit, om bij droog weer de straat geregeld te besproeien. Met den noodigen spoed zijn de plannen ten uitvoer gebracht, vv aut gisteren reeds arriveerde de ma chine. Deze is bevestigd aan een soort kruiwagen, is zeer eenvoudig van constructie en kan gemakkelijk door één persoon worden gehan teerd. Reeds spoedig wordt de proef genomen, waarmee dan tevens kan worden bewezen, dat de geldelijke of fers ter bestrijding der stofplaag bij eengebracht, doel hebben getroffen. ZANDVOORT. Hot aantal kiezers voor leden van de Tweede Kamer der Staten-Gone- raal bedraagt alhier 573, voor de Pro vinciale Staten eveneens 573 en voor leden vah den Gemeenteraad 552. Het aantal nieuwe kiczors draagt 63, terwijl 41 van de lijst schrapt werden. Gistermorgen vertrokken roet extra trams de leden der christelijke Zang- vereeniging en der Jongelingsveree- niging benevens vele anderen naar Haarlem, om vandaar een boóttocht te maken naar Alkmaar. Van Alk- j maar uit werd Bergen bezocht en de 1 de dag zeer gezellig doorgebracht. De muziekkapel Paul Kruger zorgde voor muziek. Des avonds ruim 11 urn- kwamen allen zeer voldaan al hier terug. Aangekomen v reemdelingen Mevrouw VV. M. Terpstra, An.ster damPension Seinpost, 2 pers. M Hijmann, id.. Pension L. Mund- kerk, 6 pers. Mej. H. Bleikmann. id., id. Dames Kettner. id., id 2 pers. Fam. Mooy. Haarlem. Hooge.veg 6 pers. Fam. Kempen. Amsterdam. Burge meester Engelbertstr., 5 pers. J. Dunselman. Watergraafsmeer, Villa Duinlust ;Petcrs7 pers. S. W olff. Amsterdam. Villa Beili.a, id., 0 pers. I. Wormser, id.. Pension Jung, 5 p. Baron van Haersolte, id.. Pension Quisisana. Freule v. d. W'ijck, Enschedé, Hotel Groot Badhuis. F. XI. Brouwer Ancker. Oosterhout,. L, 2 pers. Binnenland ,DE NEDERLANDSCIIE DAGBLAD PERS." Dmsdag hield de Vereeniging van Uitgevers van Dagbladen: „De Ne- deriuudsche Dagbladpers" haar jaar vergadering te Amsterdam. Er wa ren 32 van de 58 leden aanwezig. Na behandeling der jaarverslagen van den secretaris en den penning- meester werden tot bestuursleden gekozen, voor de periodieke aftre ding, de heeren F. J. van Paassclien, De Avondpost, te '6-Gravehhage, en J. C, Peereboom, Haar! Dagblad, te Haarlem; voor de vacalure-Enscliedé: de heer II. G. W. Sprenger, Leeu warder Courant. Behalve uit deze heeren bestaat t bestuur uit do heeren A. G. Boisse- vain, Algem. Handelsblad, voorzitter; Ferd. VVierdels, Tijd, secretaris; F. VV. Schöttelndreiër, Utrechtsch Dag-( blad, penningmeester en Chr. A. Vie- eg, Prov. Geld. en Nijm. Ct. Het door de Tweede Kamer aange nomen wetsontwerp, inzake toetre ding tot de Berneï Conventie, een adres tuin de Tweede Kamer betref-, feilde de verhooging van de invoer rechten op courantpapier, een adres aan H. M. de Koningin, betreffend® de frankeering van marktberichten, en do ongevallen-verzekering voor couïant-ombrenger8, werden, vervol gens, aan de orde gesteld en behan deld. Besloten werd, voorts, het Bestuur te machtigen om in bijzondere geval- aan de leden bepaalde adverten- tie-bureaux aan te wijzen, met welke geen zaken meer zullen worden ge daan, en een informatielijs! aan te leggen van advertentie-bureaux, ad-, verteeiders en colporteurs. De conclus.èu betreffende adverten tiën en reclameberichten weiden be vestigd. Krachtig zullen de uitgevers samenwerken om alle misbruiken te gen te gaan, o.a. deh eisch omt naar aanleiding van advertentiën, berichten op te nemen. BEDROG. Maandag j.L bevonden zich drie vreemde kooplieden te Meppel en maakten bij welgestelde ingezetenen hunne opwachting met te vertellen, dat ze door toevallige omstandighe den in het bezit waren gekomen van antieke voorwerpen, schotels, bor den, enz. dio ze tot lagen prijs, voor elk aannemelijk bod, wilden verkoo- pen. Bij één ihgezotene hebben ze hun slag geslagen; de gelukkige kooper werd voor een niet al te hoogen prijs eigenaar van 6 antieke borden; maar weldra bleek dat bij er ingeloopen was; het waren nieuwe borden, over al verkrijgbaar voor 25 ct. per stuk. JORDAAN TE AMSTERDAM. De gemeenteraad van Amsterdam keurde gister voorloopig goed eeu plan van onteigening der gronden en gebouwen, gelegen tusschen Willem- straat, Palmdwarsstraat, Palingracht en Brouwersgracht Ook werd de volgende motie aan genomen: „De Raad, van oordeel, dat geleidelijke ver- boter ing van den Jordaan door den aanleg van ruime verkeerswegen ge- wenscht is, gaat over tot de orde van den dam.™

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1