NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 856i Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 19 MEI 1911 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: PER Dp,E maanden: ^an 5 reêe's 50 Cts.j iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem 1-^ l vjrif"jua Haarlem van 1—5 regels ƒ1..elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per reeeL Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente).. 1.30 Advertentifin van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels. 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland1.65 <p/J-Ja 50 Cts. voor 3 plaatsingjn I contant. Afzonderlijke nummers0.02 H Y ïM'M fr/ii-il V n Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37Ja bvY ^-~\t Kcdactifi en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Onze hoofdredacteur is sinds eenige dagen onge steld, maar hoopt weldra zijn werk te kunnen hervatten. AGENDA ZATERDAG 20 MEI. Soc. Vereeniging: Uitvoering der Muziekvereen. Laurens Jansz. Cos- ter, 8 1/2 uur. Bloemendaal, Hotel „Ha'rtenlust": Schilderij ententoonstelling. Stadsnieuws CONTRA-DINER DER RAADSLEDEN Gisteravond boden de leden van den Raad don Burgemeester een contra-diner aan in hotel Funckler. Als gastheercu traden op 28 Raadsle den. waaronder de vier wethouders als 'sasten waren uitgenoodigd, behal ve Jhr. Mr. J. \V. G. BoTeel van Ilo- gelanden, de Gemeente-secretaris, Mr. Dr. J. Wytema en de Gemeente-ont vanger, .do heer F. Th. Roeters van Lennep. Nadat men te half 7 in den ont vangstsalon was samengekomen, be gaf men zich naar de eetzaal. De tafel was in rood-witte kleuren (die van Haarlem) versicrcf. Zoo gloeiden de electrisehe lampen in roodo tulpenen te midden van trossen witte seringen. De groote lichtkroon was met roode en witte ziido omwonden. In de hoe ken der zaal waren palmengroepen opgesteld. Jhr. Mr. F. W. van Slyrum, de Raadsnestor, opende de tafel met een korte toesoraak, waarin hij den Bur gemeester, den Secretaris en den Ontvanger wolkom heette, en ver klaarde, dat het den Raadsleden aangenaam was hen aan hun disch te mogen begroeten. Wij stellen en ik spreek ook namens de hier aanwe zige collega's het op hoogen prijs u hier tegenwoordig te zien. zeido de heer Van Sty ruin. Het menu luidde als volgt Suprème Neptune llors d'Üeuvres variés (Moet et Chandon demi sec) Potage Reine Hortense Consommé Rachel (SI. Estènhe Supérieur en Caraffe) Bonibes Lucullus Truile Saumonée du Forêt Noir Sauce Verte (Haut Barsac) Selle de Chevreuil A la St. Hubert (Chftteau Beychevello) Poularde de Bruxelles Glacée Périgourdine Cailles des Vignes RótieS au Cresson Conipöte de Nice (Chambertin) Asperges en Branches Cascade de Laiigoustes A la Bagration (Berncastler Doctor) Riz A rimpératrice Glacés Welsh Rarebit Fm its Dessert. In zijn officieele tafelrede herdacht de hoer Van Styrum hetgeen Jhr. Bo- reel in zün 18-jarig Burgemeester schap heeft verricht. Bij aam aarding van het gewichtig ambt, bleek de taak van dan Burgemeester een niet zeer gemakkelijke. Niet zeer gemakke lijk, ook omdat de nieuwe Burge meester als het w are het politiek tes tament van zijn ambtsvoorganger, Mr. Jordens, moest aanvaarden. De naam Boreol was toen m Haar lem voor zeer velen, zoo al niet ge heel vreemd, dan toch weinig be kend. En bij do benoeming is wel ge dacht „Wat zullen wij aan Jhr. Bo- reel hebben?" Doch al zeer spoedig bleek de keuze der Regeering een zeer gelukkige. Daarom is het voor Haar lem's ingezetenen een blijde dag ge- woest, toen het bekend werd. dat Bur gemeester Boreel voor do vierde maal voor den tijd van zes jaren zijn be noeming aanvaardde. „Uw taak", aldus eindigde Mr. Van Styrum, „was in die 18 jaren menig maal een zeer zware taak, en ook wel eens een minder aangename, doch het is u relukt, steeds het roer in de goede richting te houden en gij deed dit met zcldzamen tact." I Daarop stelde de president van de i tafel een dronk in op do gasten, in de eerste plaats op den Burgemeester. Jhr. Boreel dankte voor do vrien delijke en van-groote-waardeering- getuigende woorden door den woord voerder van den Raad gesproken. De Burgemeester verklaarde gaarne te bekennen door die woorden, namens de Raadsleden gesproken, zeer getrof fen en er hoogst dankbaar voor te zijn. Toen spreker, nu 18 jaar geleden, .zijn ambt aanvaardde, zeide de Com missaris der Koningin hem „U is Burgemeester geweest, dus een-en- ander is voor u niet nieuw. U hebt dat een-en-ander alleen maar met zóóveel te vermenigvuldigen." Dus, vervolgde Jhr. Boreel, dagen van rust, van droefenis, sombere dagen en da gen van jolyt, die in het leven voor komen, had ik te vermenigvuldigen Het spreekt wel van zelf, zei spr.. dat de vermenigvuldiger niet altijd even groot was. doch op dagen van jolyt, als deze dag voor mij is. ziet men de minder aangename dagen zoo de ze er zijn creweest niet duidelijk, of in het geheel niet meer. Ten-slo:te dronk spreker op bet wel zijn van de Gemeente, waarvan de Raadsleden de vertegenwoordigers zijn. Een aantal Raadsleden voerden verder aan den disch het woord, ook de Secretaris, die opmerkte, dat zijn betrekking steeds een „zwijgende" is, doch hij hoopte niet van inconse quentie beschuldigd te worden, wan neer hii ditmaal uit zijn rol viel. om to bedanken voor de hoogst vereeren- de woorden van waardeering tot den Gemeente-ontvanger en hem gespro ken. Dr. Wytema verklaarde deze woor den onder reserve te zullen aanne men. Want indien er bij den Ontvan ger en bij den Secretaris goed werk geleverd wordt, d.in is zulks voor een groot deerl te danken aan het perso neel, dat daartoe, een elk op zijn plaats, naar beste krachten mede werkt. Onder langdurige instemniingsblij- ken der aanzittenden, wijdde Mr. Van Styrum een toespraak aan Mevrouw Boreel van Hoge landen, en sprak daarbij een afscheidswoord. De Burgemeester, ofschoon „voor de derde maal het woord vragende", liet niet na dit te doen, ten-einde den Raadsnestor dank te zeggen voor zijn sympathieke woorden en den leden van den Raad en den andoren gas ten- voor hun instemming niet het ge sprokene. Door den heer M. Zwartser werd een foto van den disch met de aanzit tenden gemaakt. De Ambachtsschool. De vereeniging „De Ambachts school" zal dezer dagen een leden vergadering houden. Punten van be handeling zijn: Verslag FinaDcieele Commissie; verkiezing vah een lid van het bestuur wegens periodieke aftreding van den heer F. A. Huls- wit; verkiezing leden en plaatsver vangende leden financieele commis sie, uitbrengen vah het verslag; uit reiking getuigschriften. Staalbad Haarlem. Be Brinkhal der Staalwalerbron- .nen werd g.steren door 65 personen bezocht EERSTE NEBERLANBSCHE ELEC- TRISCHE TRAMMAATSCHAPPIJ. Li de gister gehouden jaarlijksehe algemeene vergadering van aandeel houders werden het jaarverslag en de balans en winst- en verliesredte- DJg goedgekeurd. Be heer A. van Rossum, is als com missaris herkozen. Gunning.. Het uitvoeren van verschillende uit breidingen aan de Centrale Werk plaats ainier, is gegund aan do aan nemers bcniphurst en Philips, alhier, voor de som van 157.783. De bouw van een woning, fundee ring houtloods enz., voor rekening der Firma J. J. Beijnes, onder toe zicht van den bouwkundige, W. J Nelissen, is opgedragen aan den aannemer G. B. Meerman, voor do som van f 8234. SPOOR- EN TRAMWEGPERSO NEEL. In verband met het uitblijven van een antwoord op het verzoek om loonsverhoogmg, voor het E. S. M.- personeel, door de afdeeling Haar lem van de Nederlandscho Vereeni ging van Spoor- en Tramwegperso neel, nu ongeveer twee maa'nden ge leden aan den Raad van Beheer van de E. S. M. toegezonden, en mede in verband met de interpol latie-Troel- stra en de pensioenkwestie aan do II. IJ. S. M., zal in den loop van de volgende week een openbare verga dering worden belegd door de betrok ken organisatie. Deze vergadering wordt uilgeschre ven door het H. A. 8., in overleg met den Alg. Ned. Ambte'noarsbond, do afdeelingen Haarlem van den Ned. Bond van Gemeentewerklieden en van de Nederl. Vereen, van Spoor- en TramwegpersoneeL De heer Sneevliet, hoofdbestuurder der Nederl.Vereen, van Spoor- Tramwegpersoneel, zal het woord voeren over: „De taak der ambtena ren en werklieden in dienst van het Rijk, de Provincie en Gemeente, van het Personeel in dienst van ge- concess.oneerde bedrijven." Gevorden voorwerpen. Terug te bekomen bij E. C. ConengeJ, Alexanderstraat, zakmes. W. van Duffelen, Hagestraat SS, een schop. G. Vugls, Raamsteeg 19 d, een r.-k. kerkboekje. Allard, Kleine Houtstraat 103, drie damesbu orden. G. Bonman, Brouwersvaart 84, een rozonkruns. EEN VALSCII DUBBELTJE. W. M., uit de Sumatrastraat, te Schoten, heeft bij de politie een ver moedelijk valsch dubbeltje gedepo neerd, dat hij in een Haarlemschen winkel had ontvangen. In den laats ten tijd komen valse he muntstukken weer af en toe te voor schijn I HET ONGELUK IN DEN SCHOUWBURG. De tooneelknecht G., van hel Rot- tordamsch Tooneelgezelschap, die Woensdagmiddag bij het plaatsen der décors eon 1 eel ij ken val maakte en sindsdien in het Gasthuis wordt, heeft een rustigen nacht had. Statistiek. Dc Staatscourant bevat een opgave ui liet bevolkingscijfer der gemeen ten in Noord-IIolland, zooals dat op 1 Januari 1911 was. Voor Haarlem en omstreken vinden we de volgende cijfers: Haarlem 69594 inwoners, Ben- nebroek 1300, Beverwijk 6684, Bloe mendaal 7946, Haarlemmerliede en Spaarnwoudo 3742, Haarlemmermeer 10707, lloemstede 7480, Schoten 9778, Spaarndam 966, Veisen 18890, Wijk aan Zeo en Duin 2962, en Zandvoort 3840 De Provincie had 1.122.996 inwo ners. Een HaarlemscliB Vlieger. Onze oud-stadgenoot de heer A. H. G. Fokker schreef ons gisteren uit Gonsenheim bij Mainz, dat hij den 16on Mei 's avonds op een geheel door hem goconstrueerden éé'ndekker op liet vliegveld „Der Grosse Sand" to Gonsenheim bij Mainz voor een sjiort commissie des Deutscheh Luftschiffer Verbandcs zijn examen aflegde ter verkrijging van het nieuwe vlieger brevet welker bepalingen zijn vast gesteld door de Fëdératio'n Aéronau- tique Internationale. Hij is de eerste Hollander, wien dit brevet wordt ver leend. Verlangd wonden ter verkrijging van het brevet 2 vluchten van 5 K.M. te maken door het vliegen van 5 ge sloten achten om twee palen, die hoogstens 500 M. van elkaar verwij derd staan en waarbij een hoogte moet bereikt worden van minstens 50 M., terwijl de landingen moeten plaats hebben binnen 50 M. van een vooraf bepaalde plaats, en wel met afgestelden motor. Deze bepalingen vereischen veel ge oefendheid en handigheid. Het door den heer Fokker gecon strueerde toestel is een ééndekker met een 65 P.K.-motor en heeft een Snel he:d van 90 KM. per urn- De heer Fokker legt zich hoofdza kelijk toe op de constructie en de vorbeter.ng der hedendaagsche vliegmachines. Sedert September is hij in Duitsch- land en bezocht voor zijn studies verschillende vliegvelden in Duitsch- land en Frankrijk. Do Ilaa'rlemsche aviateur zendt ons teve'ns een stukje uit den „Main- ze'r Anze.ger", die vertelt hoe hij zijn vliegbrevet verwierf: „De gisteravond gehouden examen vluchten van den Hollandschen avia teur Fokker, die reeds sinds eendgen tijd op „Der Grosse Sand" vertoeft, hadden niettegenstaande het regen achtige weer een groot aantal toe schouwers getrokken. In gespannen verwachting zag men den aanvang van het schouwspel tegemoet. Als examen-commissarissen fungeerden de heetren Oberleutnant Von Sela- slDsky uit Mainz en assessor neyne van Frankfurt a. M. De jonge avia teur, die eerst 21 jaar oud is, vol bracht zijn geheele taak schitterend. Tegen halfacht sleeg hij, na 'reeds eenige ronden gevlogen te hebben, op- n.euw omhoog. Na een aanloop van 100 M. wendde hij zijn eendekker naar links e'11 ging omhoog van het door een roode vlag aangegeven startpunt. De heer Fokker vloog op een hoogte van circa 100 AL verschei dene achten en maakte daarbij zeer mooie bochten; men kon zien, dat de vlieger zeker was van zijn zaak. Zoowel bij de vlucht aJs bij de op een bepaald punt voorgeschreven land.ng toonde de candidaat een kal me zekerheid. De jonge Hollander stapte uit zijn toestel en nam lachend de gelukwenschcn met het schitte rend volbrengen van zijn vliegexamen Ln ontvangst. Hij steeg nog ten slotte voor een korte passagiers^ lucht op met den Oostenrijkse!*» officier Oberleutnant Von Duun. Naar wij vcrncuieu, zal de* heen- Fokker op den groeten vliegdag te Mainz, a.s Vrijdag, gedurende de pauzes demonstratievluchten op „Der Grosse Sand" maken". Tot zoover hetgeen we ontleen en aan het bericht iu 't Mainzer blad, als aanvulling op hetgeen de heer Fokker ons zelf schrijft. Evenals wij zullen velen met be langstelling «kennis nemen van de luchtvaart-daden van dezeh jongen Haarlemmer, die speciaal onder de Haarlemsche watersport-menschen welbekend is. Geruime» tijd was hij bestuurslid van de R. en Z. V. „Het Spaarne", en was speciaal als zeiler een ijverig lid. Op do dory-races te Amsterdam zeilde hij eenige malen met de dory van liet Spaarne, en behaalde dank zij zijn groote behen digheid in het zeden met deze lichte bootjes, een paai- maal succes. We hopen dat hij na zijn goedge slaagde prestaties met het ranke wa ter-vaartuig, in het lucht-dito niiet minder zal slagen. Het begin ls al uitstekendl „Algemeen Belang" Men schrijft ons Gisterenavond hield het Haari. on- deroff.-ondersteuningsfonds „Alge meen Belang' haar gewone half- jaarüjksche ledenvergadering. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat de financieele toestand van .het fonds steeds vooruitgaande is. Eén der belangrijkste besluiten dezer verga dering was wel, dat met verhooging van 1 cL contributie per week, de uit- keering van 5 tot 6 werd verhoogd. Temperatuur. De temperatuur van het water van de Zwemschool was hedenmorgen te 6 uur en hedenmiddag te 12 uur 60 graden. Diefstal va» bloemen. Een 14-jarige jongen, M. v. N., uit de Luytenstecg. is gesimpt bij het plukken van seringen uit het plant soen aan de Parklaan. Men kan moeilijk van de politie ver langen, dat iedere gemeentebloem in elk stadsplantsoen steeds onder bewa king van den een of anderen handha ver der orde staat. Maar voor z'n col lega's zal het lot van dezen bloemen- plukkenden Jongeling wellicht ten voorbeeld kunnen strekken. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken SCHOTEN. DE RAADSVERKIEZINGEN. Onze correspondent meldt In de gisteravond gehouden verga dering van de Liberale en Vrijz. Kies- vereoniging zijn voor de a. s. Ge meenteraadsverkiezingen candidaten gesteld Liberalen 1. C. J. A. Bredlus, 2. P. Box, 3. A. Polh, 4. J. Vink. Vrijzinn. 1. A. J. v. Gijn. 2. J. F. Halem Jr.. 3. A. Nieman. Uit deze candidaatstelling blijkt dus duidelijk (aangezien al deze candida ten tot de vrijz. of lib. partij in Scho ten behoorenj, dat de geruchten be treffende een samenwerking met een der reclvtsche partijen onjuist waren. Bij den veehouder A. Schoorl is onder zijn vee het mond- en klauw zeer uitgebroken en bij den veehou der Rutte is een kalf aan deze ziekte gestorven en vernietigd geworden. SPAARNDAM. Door de rijksveldwachters Boorsma van hier. en Rijnders van Halfweg, zijn vannacht op het Noordzeekanaal twee Zaandammer stroopers betrapt, die aldaar visschende waren met het kuilnetdit net werd in beslag geno men. HEEMSTEDE. Donderdagavond werd alhier een ledenvergadering gehouden van de kies vereeniging „Heemstede". De voorzitter, de heer II. A. Wal ler, opende deze bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwezi gen. Hierop volgde de verkiezing van een bestuursl.d in de plaats van den heer Berends. Met algemeene stem men werd gekozen de heer Mr. Van Tienhoven. Hierna kwam aan de orde het stel len van zes candidaten voor de a s. Gómeenteraadsverfcaezingen. Hiervoor waren tien personen Lij het bestuur aanbevolen. Bij meerder heid van stemmen zijn tot candidaten gekozen de feeeren H. A. Waller, Mr. Van Tienhoven, L. de Wilde. K. van And el, J. A. Hoekendijk en i. Tates. De aftredende Raadsleden zijn de heeren A. van der Weiden, Q. van den Berg, J. Beelen, W. C. van Meeuwen. Verder moeten twee nieu we zetels bezet worden. In deze gemeente heeft zich bij den heer N., aan den Bronsteéweg, het eerste geval van mond- en klauwzeer voorgedaan. HAARLEMMERMEER. Veiling. Te Nieuw-Vennep werd Donderdag In het café Stapel, ten overstaan von notaris Overmeer. geveild het recht von opstal op een perceel gronds, be nevens het daarop staande woonhuis, gr. 8 A, 45 cA. Ingezet op f 1000 door B. de Groot, werd het afgemijnd voor 150 door A. de Groot te Nieuw-Ven nep. Lammerenmarkt. Op de lammerenmarkt, gisteren te Hoofddorp gehouden, werd slechts een elftal lammeren aangevoerd, die verkocht werden voor 12.50 per stuk. SLOTEN. De nieuw-gebou wde bijzondere school aan de Hoofdvaart zul 1 Juli a. s. in gebruik worden genomen. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen Mevr. A. Loeber. Hilversum. Beau Site, 2 pers. C. P. Kaiser, Amsterdam, Villa Gerda, 8 pers. Mevr. De Vries, id Huize Sonne- wende, 2 pers Kindereu Mensing. id., id., 4 p. Mej. Ferrageau. id., id. Mej. F. van Nes, Antwerpen, Kost- verloreastr. 79. Mej. M. H. A. Veldhuis, Amsterd idem. Tot agent van politie 3tle klasse al hier zijn door den bugremeester be noemd A. Koot te Utrecht, H. Jansen to Amsterdam en G J. AaJdering te Angerioo bij Doesburg. Binnenland WIJZIGING VAN HET WERKLIE- DENREGLÈMENT VOOR AMSTERDAM. Bij Raadsbesluit werden P en W. van Amsterdam uitgenood 1, voor stellen in te dieneh, tot w' ging van het Werkliedenreglement, strekken de: a. om de gelijkheid, waarvan het reglement uitgaat, ten inaien van den werktijd voor zoor 1 mogelijk te verwezenlijken door den (gemiddel den) 9-urigen werkd x tot grondslag aan te nemen; b. om ons in staat te stellen, in verband hiermede, de loonregeilmg zoodanig te herzie dat, met be houd van een gel k aantal periodie ke verhoogingeh \oor alle catego rieën van werklieden, als regel den werkman bij zijn vaste aanstelling geen lager loon dan f 12.42 per week of 23 ct. per uur worde toege kend. Tér voldoening aan die uit'noodl- ging hebben B. en W. verschillende wijzigingen ln het Werkliedenregle ment- ontwórpen aan 's Raads goed keuring overgelegd. TUBERCULOSE-BESTRIJDING SPOORWEGPERSONEEL. De Vereeniging voor personeel in dienst der N'ederlandsche spoorwegen tot bestrijding der tuberculose houdt haar algemeene vergadering te Am sterdam op Zondag 28 dezer. Aan de crde komen o. a voorstel len van het bestuur, om een commis sie te benoemen, wier taak zal zijn een onderzoek in te stellen hoe tot heden de verpleging van tuberculose lijders onder het spoorwegpersoneel en hun gezinnen bij de verschillende spoorwegmaatschappijen is geregeld, om aan de hand van dat onderzoek een regeling te ontwerpen voor het verleenen van steun door de vereeni ging voorts om een verloting te or gan i see ren en om een consultatie bureau op te richten te Utrecht en te Gennep en in overleg met de plaatse lijke vereeniging te Utrecht en voor gezamenlijke rekening voor den tijd van een jaar een enquètrice aan te stellen. WIJZIGING DER ARBEIDSWET. Het bestuur der Vereeniging van Nederlandsche Werkgevers heeft een adres gericht aan de Eerste Kamer, waar.n er op gewezen wordt, dat in eene zeer onvoltallige vergadering van de Tweede Kamer met 49 tegen 20 stemmen geheel onverwacht een amendement is aangenomen, dat den wekelijkschen arbeidsduur van be schermde pérsonen beperkt tot 58 uur per week en dat voor een deel van de nijverheid zeer bezwarende gevol gen zal hebben. Sport eu Wedstrijden VLIEGEN. ALWEER EEN AMSTERDAMSCI1E VLIEGWEER. Naar de „Tel." verneemt, wordt van 1—11 Juni wederom een Amster damse be vliegweek gehouden, die, evenals de vorige, ook achter Rozen- Oord zal plaats hebben. Deze vlieg- demonstratie is de eerste van een reeks van 19 andere, die de onderne mers zich voornemen 'n ons land te organisecren. Het comité is met ver schillende buitenlandsche vliegers in onderhandeling. WEER TWEE VLIEGERS DOODGEVALLEN. Telegrammen uit Reims melden, dat op het vliegveld een ernstig onge luk is gebeurd. De aviateur Bourni- que, met luitenant Dupuis als passa gier in zun monoplan, vielen van 70 M. hoogte. Daarbij vatte de benzine vlam, en de luitenant kwam in het vuur om. Bonrnique stierf kort na t ongeluk. EEN" NIEUW VLIEGRECORD. Maandag werden alle snelheidsre cords geslueen door luit. Fequant, die met als passagier luit. Brey, va» Mourraelon naar Rheims vloog in 10 minuten precies Dit maakte een snel heid van 162 K.M. per uur. De rede» \an deze overgroot© snelheid was, dot de aviateur een zeer sterken wind in den rug had. L'e licger Weymann maakte den- zcIMcn dag ook dien tocht met een passagier in 10 min. 30 sec. DE OLYMPISCHE SPELEN IN 1912. Op initiatief van het Nederlandsche Olympisch comité is te Amsterdam een vergadering gehouden van afge vaardigden der verschillende sport bonden onder voorzitterschap van den heer F. W. baron Van Tuyll van Serooskerken, lid van het internaÜo- Itaal Olympisch comité. Vertegenwoordigd waren: Neder landsche Lawn-Tennisbond, Neder landsche Voetbalbond, Nederlandsche Krachtsportbond, Nederlandsche Zwembond, Nederlandsche Wieler bond, Nederlandsche Schermbond, Nederlandsche Hockey- en Bandy- bond, Nederlandsche Athletiek-Unie, Koninklijke Roei- en Zeilvereeaügïng, Kon. Nederlandsche Scherpschnttérs- Véreeniging en Marine Sportvereeni- ging. Eenige hónden waren verhinderd aanwezig te zijn, w. o. het Nederl. Gymnasliek-Verbond. Medegedeeld werd, dat van de f 5000, door de regoering ter beschik king van het Ned. Olympisch comité gesteld voor de spelen te Londen, slechts f 3920 waren uitgegeven. Onder applaus word baron Van Tuyll als voorzitter aangewezen en als secretaris rar. II. A. Lorentz. Do voorzitter deelde verder mede, dat het internationaal comité op 24, 25, 26 en 27 Mei te Boedapest verga dert en deelde vervolgens mede, dat het officieele programma bereids verschenen was, dat hij in zijn ge heel voorlas. Over het algemeen komt het programma vrijwel ovéreen met dat van de in 1908 te Londen go- houden spelen. De spelen zullen ln hun geheel van 29 Juni tot 22 Juli plaats hebben. E*

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1