ZOMERMENS. 1 DRINGEND NOODIG I. C. HAAN, u m THEE MELIOR CACAO n m m Noord-Zuidhollandsche Tramweg-laatschappij. E. SASSEN Co. Effecten, Coupons, Prolongation, Beleeningen, Deposito's. Handelaars in alle soorten Brandstoffen. E. BRANDSMA. Barteljorisstraat 39-41. Gov. Voorwerpen. Terug te bekomen bij S Pel, Ursulastraat 10e, een bril. M- Bockage, Koningstraat 58. een witte rozenkrans. J. Westera, Gen. de Wetstraat 11, een rozenkrans. L. Tlieunisse. L. Poellaan 15 rood, oen muts. A. A. Wildschut, Lcidschestraat 32, een woordenboek. Bureau von politie, een gummibal. G. Boerhardt, Leidschestraat 94, een lorgnet. P. Brussel, Jansstraat 36, een duif. J. Dinker. L. Raamstraat 19 D., een rozenkrans. J. Zurendonk, Sophïastraat 49. een ceintuur. E. Visser. Gen. Cronjéstraat 92. tafelmes J. de Graaf De Clercqstraat 71 rood een kinderzak. D. Jacobs. Goudsmidsplein 2 rood, een oorknopje. J. Assendelft, Ursulastraat 3, een "portomonnaie met inhoud. R. van Balen. M. van Heemskerk straat 20. een rozenkrans. J. Visser, Teylerplein 3, een hon- denhalsband. G. Bodling, Rozenprieelstraat 33 rood, een hondenzweep. POST- EN TELEGRAAFGEBOUW TE HAARLEM. In een Nota, naai- aanleiding van het Verslag omtrent het onteigenings- ontwerp ten behoeve van de vergroo- ling van het post- en telegraaf gebouw te Haarlem, merkt de Minister van Waterstaat op, dat, waar ook met het betrekkelijk jonge post- en t graafgebouw te Haarlem de ervaring is opgedaan, dat destijds niet vol doende rekening is gehouden met de behoeften van de toekomst, zulks niet uit het oog zal worden verloren bij de plannen tot vergrooting van dit gebouw, welke nog in bewerking zijn. De lokalen zullen eene behoorlijke 'grootte verkrijgen, terwijl tevens ge- uorgd zal worden voor eene indeeling, welke gelegenheid geeft tot uitbrei ding op het uitgebreid terrein. Muziekuitvoering. In de plaats van Woensdagavond ral hel Haarlemsch Muziekkorps Vrij dagavond een concert in de stadstent geven. Wandeltocht. Door de zangvereeniging „Sernpre Crescendo" zal op Hemelsvaartsdag een wandeltocht worden gehouden naar Vogelenzang. Het vertrek is be paald op des morgens om 7 uur van de Groote Markt Uit de Omstreken ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen Fam. Roering Warmolts, Amsterd.. Villa Laura (Peters), 6 p. Dr. Groenewold, Amsterdam, Hoo- geweg 70. 6 pers. Mevr. Van Boo ven, Hilversum, Ho tel Driehuizen, J. J. Kohier, Amsterdam. Villa Wil helm, 8 pers. Binnenland TWEEDE KAMER. De zoogenaamde Steeniiouwerswet bedoelt om uit het steenhouwersbe- drijf te weren zeer jeugdige personen of zwakken de bestrijding van den ongunstigen invloed, voor de gezond heid van het bedrijf, door het stellen van regelen voor werkplaatsen, enz. te lan.gdurigen arbeid tegen té gaan en toezicht te houden op den invloed die het bedrijf op de gezondheid der daarin arbeidenden uitoefent. In dit bedrijf toch komen bepaalde beroeps ziekten voor, gevolg van het inade men van stof en vele steenhouwers worden slachtoffers van de tuber culose. Zooals het gewoonlijk bij dergelijke wetten gaat, den een gaan Ze te ver, den ander niet ver genoeg. De heer Passtoors had nog een verbod van het bearbeiden van zand steen willen zien opgenomen en vond hierin steun bij den heer Helsdingen, terwijl de heer De Klerk thans nog niet den tijd voor dit verbod gekomen achtte. De heer Helsdingen had eigenlijk nog meer verwacht. De keuring van werklieden, of him gezondheid toe laat in dit bedrijf te komen of te blij ven, juichte hij toe. De arbeiders wa ren z. i. toch niet vrij in hun beroeps keuze. Hij had evenwei een jaarlijk- sche keuring gewenscht. Maai- iiij meende, dat do Ongevallenwet de be- dirijfsziekte dan met bedrijfsongeval moest gelijkstellen. De jongens wilde spieker eerst op 16-jarigen (niet 14-ja- rigen) leeftijd tot het bedrijf toela ten. Den heer Tydeman ging het ont werp te ver, o. in. door de uitbreiding van hetgeen onder steenhouwersbe- di'ijf werd verstaan door de beper king van den arbeidstijddoor het reglemenleeren van het stukwerk door het verbod van toelating in bet bedrijf, dat een inbreuk maakte op de vrije beroepskeuze. Ook de hoeren De Kanter en De Visser bestreden de keuring. Laatst genoemde meende, dat de Minister zich had moeten bepalen tot de min derjarigen, de meerderjarigen vrij latend en zooveel noodig de Arbeids wet en de Veiligheidswet aanvullend en verscherpend. Heden 11 uur voortzetting. KEIZER VAN DUITSCHLAND TE VLISSINGEN. De keizerin van Duitschland heeft Zondagavond nog een wandeling ge maakt van twee uur naar het nabu rige dorp Ritthim. H. M. werd bege- leid door den commandant der rijks- veldwaclit en den fungeerenden com missaris van politie. Bij haar vertrek werd de keizer lijke familie uitgeleide gedaan door de plaatselijke autoriteiten. De keizer hoeft aan enkele perso nen van het loodswezen, de maat schappij „Zeeland" en veldwacht on derscheidingen uitgereikt. ONGELUKKEN. Men meldt ons uit Den Haag Zondagmorgen 11 uur was de 29- Jarige Jan van Wissen, de op één na Oudste zoon van den veehouder en melkboer van Wissen op de boerderij „Veelust" aan den Bezuidenhoutschen Weg bij Den Haag het hooiland inge wandeld. Toen hij tegen het koffie- uur niet thuis kwam, gingen de broers uit om bom te roepen. Na .eenig zoe ken vond men hem voorover in sloot liggen. Het schijnt, dat de onge lukkige i>ü het overstappen van plank is gegleden en dat. hij zich door zijn rheumatische kwaal niet heeft kunnen oprichten. Er uit gehaald zijnde bleken de levensgeesten gewe ken. Dr. Sanders, geneesheer van het R. K. Ziekenhuis, was spoedig ter plaatse. Na een nauwkeurig en her haald onderzoek moest hij den dood constateeren. DOOR EEN PAARD GETRAPT. Men meldt ons uit Oterleek bij Alk maar Een in de weide loopend knaapje van den heer D. Br. werd door een paard zoodanig geslagen, dat men voor zijn leven vreest. HET BEZOEK VAN FALLIèRES. Naar wij vernemen bestaat het voor nemen den president der Fransche Republiek bil aankomst te IJmuiden door een Nederlandschen oorlogsbo dem te doen begroeten. KOLONEL VAN ASBECK. Men meldt uit Nieuwediep aan 't Ilbld. De kapitein ter zee W. D. H. baron van Asbeck heeft het voornemen met ingang van 12 Juni ontheffing te vra gen van zijn betrekking als comman dant van het Koninklijk Instituut voor de Marine. ONTWERP MILITIEWET. De commissie van rapporteure der Tweede Kamer voor het ontwerp-Mi- litiewet kwam bijeen tot vaststelling van het voorloopig verslag, waarvan de verBcb"ning tegen het einde dezer week verwacht wordt. VACATURE REKENKAMER. Bij het opmaken van de nominatie voor een lid van de Rekenkamer op Woensdag a.s. zal de candidaat der rechterzijde, die dus de meeste kans heeft om als nummer één op de voor dracht te komen, waarschijnlijk zijn de heer A. W. L. Stumpff Jr., tegen woordig referendaris bij de Reken kamer, zoo meldt het „Hbld.". BOND VAN VRIJE LIBERALEN. De nlgemoene vergadering van den Bond van Vrije I.ib. wordt, dit jaar ge houden Zaterdag 24 Juni te Utrecht. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN h 80 Cts. per regel. Mooie witte tanden door een ge< regeid gebruik van Dolo Tandpasta met pegermuntsmaak. Overal ver krijg!]. a 1215,25 en 30 p. doos. Uit de Arbeiderswereid DE TIMMERLIEDENSTAKING. Men meldt ons uit Leeuwarden Maandagmorgen zijn de ongeveer 180 timmerlieden behoorende tot de afdeelingen van den Alg. Ned. Tim- meriiédenbond an den R. K. Tinimer- liedenbond, die verleden week hun dienstbetrekkingen hebben opgezegd, in staking gegaan. De 18 leden van den Christel ij ken Bond hebben ook hun dienstbetrekkingen opgezegd en zullen zich dus komende week bij de stakers voegen. Zaterdagavond is nog een vergade ring door de betrokken werklieden gehouden. De hoofdbestuurder van den Tim- merliedenbond, de heer V. d. Wal, vertoeft te Leeuwarden. Sport en Wedstrijden 't Vliegongeluk te Parijs. De Fransche bladen van alle par tijen wijden rouwartikelen aan de na gedachtenis van minister Berteaux. In liet algemeen verbaast men zich over de blijkbaar slechte organisatie, tengevolge waarvan de ministers zich op zulk een gevaarlijk punt van het terrein konden bevinden. Den prefect van politie Lépine treffen ernstige verwijten. De „Auto" noemt de order, aan de cavalerie gegeven, om midden op het terrein zich op te stellen, fataal en ondoordacht (zooals men weet is het ongeluk het gevolg hiervan, dat de officieele personen verborgen wa ren door het peloton kurassiers, dat de aviateur wilde ontwijken). In de „Humanité" schrijft Jaurès, dat de ministers het slachtoffer zijn geworden van de kortzichtige maat regelen, door den politie-prefect ge troffen. Volgens de „Autorité" zou Lépine de ministers gewaarschuwd hebben voor het gevaar, terwijl volgens de „Matin" minister Berteaux een oogenblik voordat het ongeluk plaats greep, tot den heer Lépine gezegd zou hebben „Laten wij het goede voorbeeld geven aan het publiek en terugkeeren naar onze tribune." Do onvoldoende troepensterkte en slechte organisatie wordt allerwege gebrandmerkt. De begrafenis van Berteaux zal plaats hebban op Vrijdagmorgen. De minister-president Monis bracht Zondag een vrij goeden nacht door. Hij genoot een weinig rust. Na het consult dei- geneesheeren, Maandag te acht uur, werd het volgende bul letin uitgegeven Toestand bevredi gend, geen complicaties doen zich voor. De aviateur Traiu vertelde het vol gende „Ik vertrok met de bedoeling, een of twee boanronden te maken, ten einde 11a Ie gaan, of alles goed ging. Dadelijk bemerkte ik, dat de motor niet goed werkte. Ik besloot te dalen, nadat ik een wending gemaakt had, toen ik een peloton kurassiers zag, dat over de baan reed. „Ik probeerde met een korten draai dezen te vermijden, maar de motor werkte al langzamer en langzamer en het was mij niet mogelijk te wen den. Ik richtte het toestel weer op en probeerde achter het peloton te lan- in. „Op dit oogenblik verscheen een groep personen, die eerst door de ku rassiers gemaskeerd waren. Ik deed et onmogelijke, het leven van mijn assagier rlskeerend, om boven deze mensc-Hen te komen, maar het schom melende toestel viel zwaar neer. „Ik stapte uit mijn toestel, over tuigd, dat ik elk ongeluk vermeden had. Eerst later kwam ik tot de vreese- lijke ontdekking van liet tegendeel." De passagier van Train, Bonnier, onderschrijft deze beweringen. Train zelf vluchtte dadelijk 11a het vreesejijk ongeluk naar zijn hangar, waar hij zich in een wanhopigen toe stand opsloot, aan iedereen vei dend, bij hem te komen. ,,'t Is verschrikkelijk", had hij tot eenige vrienden gezegd, terwijl hij wegliep. „Eerst dat uitwijken voor de kurassiers, daarna die ïieeren voor mij, die in alle richtingen vluchtten. Nooit zal ik dat verschrikkelijk oogen blik vergeten I" Mevrouw Train was met haar twee kinderen te Issy-les-Monlineaux aan wezig. Zij zag het ongeluk, maar zij hoorde de bijzonderheden van de me caniciens van haar echtgenoot, die in zulk een zenuwachtigen toestand was, dat zij niet naar hem toeging, en hel wijzer vond naar huis te gaan. Train en Bonnier, zijn passagier, hebben den volgenden brief aan Mo nis gezonden Meneer de voorzitter van den Ministerraad, In de ontroering van het schrik wekkend ongeluk hebben we geen gelegenheid gehad u te zeggen, welke diepe smart ons vervult. Zoodra we ons zelf weer mees tea- zijn geworden, willen wij er u opredïtelijk van ge tuigen en we verzekeren, hoe wij in Ibet diepst van ons hart wenschen koesteren voor uw spoedig herstel. Aanvaard, meneer de voorzitter van den Ministerraad, de betuiging van onze eerbiedige en smartelijke hoog achting. De officier van justitie, die een on derzoek naar de oorzaak van de ramp heeft ingesteld, heeft besloten den on gel ukkigen aviateur Train, de onwil lekeurige oorzaak van de ramp, niet te vervolgen, daar hem -«en enkel verzuim en geen nalatigheid ten laste kan worden gelegd. Train vloog nl. 1het terrein, bestemd voor de proefvluchten der vliegers en waar het publiek feitelijk niet mocht staan. Hij heeft de slacht offers niet gezien en had bovendien het recht te veronderstellen, dat zich niemand daar ter plaatse bevond. Lépine, de Parijsche prefect, van. politie, die zich dicht bij minister president Monis bevond op het oogen blik, dat het ongeluk gebeurde, deed aan een berichtgever van den „Ma- tin" het volgende verbaal „Wij waren van de tribune wegge gaan op verzoek van de leiders van den wedstrijd. Op bet oogenblik, dat wij het vliegkamp overstaken, zag ik een eskadron kurassiers op ons toe rijden. Daar ik niet begreep, wat het op dit gedeelte van het kamp te doen had, liep ik in de richting van den troep en riep ik den commandeeren den officier toe„Waarom komt gij hierheen waarop hij antwoordde „Omdat Ik bevel heb ontvangen hier de orde te helpen handhaven." Ik daarop Gij kunt weder heenga: wij hebben niemand noodig, in den ordedienst <s voldoende voorzien, Op het oogenblik, dat de kurassiqrs den teugel wendden, bemerkte ik een machine,' die zich bewoog in de rich ting van de plaats, waar wij allen stonden. Ik bleef een oogenblik tuien om mij precies rekenschap te geven van de richting, die zij volgde en kon zien, dat zij over ons been moest. Op dit oogenblik had ik volstrekt niet den indruk, dat het toestel viel, al leen, dat het vrij laag bil den grond vloog. En dit was werkelijk het ge val, want het bewoog zich zeven of acht meter hoven mijn hoofd. Toen ik eindelijk precies had uitgemaakt wel ken kant liét toestel uitvloog, riep ik zonder mii om te keeren, de groep, dio achter mij stond en waarbij zich Monis en minister Berteaux bevon den, toe„naar rechts" en maakte bovendien een wijzend gebaar met mijn rechterhand. Toen keerde ik mij om, Juist op het oogenblik, dal de machine neerviel te midden van de sep van officieele personen, die mijn waarschuwing niet oehoord of niet bo.cre.Tien hadden wont zij had den zich intusschen naar links bege ven." Vrijdag sprak mm'rtor Berteaux met den afgevaardigde Rakier over den wedstrijd van Zondag. „Ik zal de start bijwonen", zei liij, „maar ik ben een beetje bezorgd, er zal veel volk aanwezig zijn, en ik ben erg be vreesd voor ongelukken. Indien zoo n vliegmachine eens op de toeschouwers viel, wat zou dat ontzettend zijn Ik zal blij zu-> als de Zondag voorbij De Fransche bladen hebben ver schillende vliegdeskundigen naar hun meaning over het ongeluk gevraagd De beroemde aviateur B 1 r i 01 verklaarde in een in tea-view, dat het, vliegveld te Issy-les-Moulineaux ab soluut ongeschikt is als start-plaats voor groote vliegwedstrijden. „Bovendien", zei deze vlieger, „zijn 3 vliegwedstrijden, die men tegen woordig pleegt ie houden, over veel te grooten afstand. Daarenboven be hoort men dan niet, voor liet vertrek, nog even een vliegdemonstratie voor het publiek ten beste te geven, zooals dat Zondagmorgen is geschied. En zeer zeker behoort een comité van deelneming aan zoo'n wedstrijd uit te sluiten alle machines, die niet deugdelijk in orde zijn bevonden, en eveneens die aviateurs, die nog niet voldoende ondervinding hebben om aan een dergel ij ken duurtocht deel te nemen." „De aeroplane is", zoo verklaarde Biériot verder, „niet een toestel om er wedstrijden mede te organiseereu, waarbij het vooral op groote snelheid aankomt. De aeroplane zal een uit stekende toer-machine zijn. Doch bovenal is de vliegmachine in dezen tijd allereerst een macliine voor militaire doeleinden." Ongeveer dezelfde meening is gene raal Roques, chef van den militairen aeronautischen dienst, toegedaan. Toen men hem vroeg, antwoordde hij: „Ik beschouw deze als onnuttig en gevaarlijk." Majoor V011 Tschudi, de directeur van het vliegveld bij Berlijn, zeide in een interview 0. a. „Men moet nie mand, ook niet de speciale genoodig- den, tijdens een vliegdemonstrotie op de afgesloten baan laten." Te Johannisthal b.v. is de geheeie Oostzijde open. Er zijn daar geen ge bouwen en ook geen plaatsen voor het publiek, zoodat de aviateurs daar vrij iu- en uit kunnen vliegen. De aviateurs zijn dan dus nooit gedwon gen over de menschenmassa te vlie gen. Bij de komende overland-vluch- teri is bet voor de comités van be lang, om toeschouwers, pers en ge- noodigden plaatsen te geven, van waar zij wel goed zien kunnen, maar waar zij niet „overvlogen" worden. Met verbazing had majoor Von Tschudi onlangs op liet vliegveld te Buc bij Versailles gezien, dat het veld tijdens de demonstraties wemelde van toeschouwers. „In ieder geval zal het ongeluk op nieuw een aansporing zijn om in de toekomst nog meer dan tot nu toe er voor te zorgen, dat de vliegbanen vrij blijven." PARIJS—MADRID, Voordat het verschrikkelijke onge luk op liet vliegveld van lssy-les-Mou- lineaux gebeurde, waren er reeds ver scheidene deelnemers vertrokken. Om tien minuten over vijven, schrijft de „N. R. Ct.", ging de vaan drig Conneau op een Bleriot-eenbek- ker omhoog tegen den wind in en vrij snel, om kwart over vijven gevolgd door Garros, eveneens op een Bié riot. En tien minuten later vertrekt Gi- bert, eveneens op een Blériot-eendek- ker. Védrines en Frey verklaarden weldra te zuilen volgen, Weymarm was nog niet gereed. Om vijf minuten over half zes pro beert Frey (op een Moraue) het dan ook, maar hij stopt onmiddellijk weer en doet eenige herstellingen aan zijn motor. Om 6 uur doet hij nogmaals vruchtelooze poging, om te ver trekken. Dan geeft hij liet voorloopig op. 1 Gamier, No. 6 van de lijst, geeft zijn voornemen te kennen, om eerst tegen den avond te vertrekken. No. 1, Le Lasseur de Ranzay, die zijn beurt had laten voorbijgaan, stijgt nu op en verdwijnt in den dikken mist in de richting van Etampes. Om 6 uur 20 is de beurt aan Védri- 3s, die 's morgens een onberispelijke, proefvlucht gedaan had. Hij gaat een paar meters omhoog, zwenkt dan, vermoedelijk door den wind, plotseling naar rechts, recht op de toeschouwers aan, die op weinige meters afstand op elkaar gepokt staan, Een kreet van ontsteltenis gaat uit de menigte op, maar Védrines weet zich gelukkig te herstellen. Met buitengewone tegenwoordigheid van geest gaat hij plat op den rechtervleu gel liggen en het vliegtuig kantelt op een paar meter van de omrastering. Védrines valt achterover, maai- blijft ongedeerd. Zijn toestel is echter on bruikbaar geworden, de regelings commissie geeft hem toestemming, een ander te gebruiken. Van al degenen, die vertrokken waren, is alleen Garros, om even 10 uur, te Angoulème aangekomen. Hij had onderweg last geluid van den nevel. In Tours heeft hij een half uur oponthoud gehad, om zijn voorraad motorvoedïngsstof aan te vullen. Het publiek bereidde hem een war me ontvangst. Gaar03 heeft 400 K.M. afgelegd in minder-dan 5 uur en ongerekend zijn oponthoud dus gemiddeld 100 K.M. per uur afgelegd. Dit is, op zoo grooten afstand, een zeer groote snelheid. Vroeger had hij nooit bijzonder uit geblonken. Hij was een goed vlieger, maar meer ook niet.l Beaumont en Gibert zijn al spoedig moeten dalen om de voedingstof voor hun motoren aan te vullen. Le Las seur was den weg kwijtgeraakt en moest, eveneens lauden. Bij het weer opstijgen moest Beaumont over eeni ge boomen en een grooten plas. Hij was een meter of twintig hoog, toen hij door een rukwind gegrepen en te gen de boomen geslingerd werd. Hij brak een van de vleugels van zijn toesteL Het ongeluk was gelukkig niet ernstig. Beaumont zal nu waar schijnlijk deelnemen aan den wed strijd over liet tweede gedeelte van den weg AngoulèmeSan Sebastian. Gibert besloot, toen hij de tijding van het ongeluk te Issy kreeg, niet. verder te gaan. De Fransche Luchtvaartclub heeft uit biilijkheidsoogpunt tegenover de ingeschreven deelnemers, Weymann, Frey, Verrept, Gamier, Védrines en Train (de laatste heeft zich intusschen teruggetrokken) bepaald, dat de tijd van Zondagmorgen 6 uur 50 tot gis termorgen 4 uur van hun tijd zal wor den afgetrokken. SCHIETEN. r ord-Hoilandsche Schietbond houdt 4 en b Juni ter viering van het 10-jarig bestaan te Hoorn een schiet wedstrijd. De wedstrijd wordt verdeeld in korpswedstrijd geweer mod. '95, korpswedstrijd buks. personeele baan, vrije baan 200 M„ vriie baan 150 M., vrije baan buks of cylinder en geluks- 1 voor zwakken, zieken en gezonden LJ is UNION'S EDEL - GOEDKOOP Lllabus 1 K.Gad f 1,50 V»0,80 I v* 0,42'/, I 0,18 Ëa Chocolade UNION zegeviert door KWALITEIT. é'J Uitsluitend virkrUgbaar bij H.H. BANKETBAKKERS, Lijn Haarlem-Alkmaar. Goedkoope gelegenheid tot het vervoeren van bestel- en vrachtgoederen van Haarlem naar Schoten, Santpoort, Velsen (IJmuiden), Beverwijk, Noorddorp (Heemskerk), Castrioum, Limmen, Heiloo, Alkmaar (en omliggende gemeenten) en omgekeerd. Behandeling van remboursementzendingen. Aanvragen van waggons voor goederen of vee tijdig te richten aan het kantoor te Velsen en aan de goederenagenten Bsstelkantoor te Haarlem Kennemerpleln. PARKLAAN 14 B - HAARLEM. LEFOOn£ No. 2061. Telegr.-adresSASCO. Kantoor geopend van 9—4 uur. t HVaiBHM V» ■0V8TI Gascokes volgens fabrieksprijs. Geklopt en gezeefd voor f 0,51 per H.L. Grove Gascokes 0,46 Parelcokes 0,46 Alles franco bergplaats. KANTOOR EN MAGAZIJNEN: Nieuwe Gracht 36, filoemendaalscheweg A 223B- HAARLEB. BLOEMENDAAL. Telephoon No. 230. Telephoon No. 937. AMSTERDAM. Hoofdsoorten fl- *RADS MAItlf en f 1.30 p. 5 ons GEDEPONEERD 85 cents p. 5 ons Gemengd Nieuws DE NIEUWE BRUG TE KEULEN. De nieuwe Hohenzollern-brug is gisteren in bijzijn van den Keizer en de Keizerin plechtig ingewijd. Tegelij kertijd werd het op de brug staande ruiterstandbeeld van Frederik III onthuld. ERNSTIG ONGELUK. Bij het instorten van een hoogoven te Joeuf is niema.nd gedood, doch 13 personen zijn gewond. EEN PROTEST. De gezant van Bulgarije heeft zijn beklag ingediend .wegens den onlangs door Turksche soldaten gepleegden moord op kapitein Yorgief. De Turksche minister van buiten- landsche zaken de'1 hem daarop mede, dat de drie soldaten voor een) krijgsraad zullen verschijnen. STAKING. Te Brixen, Bozen en Meran is een staking van metselaars uitgebroken, waaraan meer dan 3000 man deeine- j men. GEACHTE DAMES! Wilt U lang, mooi, vol en glanzend haar bezitten? Het eenige wat veel resultaat geeft, is de AMËRiKAANSCHE HOOFDMASSAQE Het bevordert den Haargroei en houdt het uitvallen tegen. Vele bewijzen hiervan hebben wij reeds door ondervinding verkregen. Ons beleefd aanbevelend, hoogachtend, Gez. SCHORNAGEL, Colffeuse's. Telef. 634. Leeghwaierstraat 19, Haarlem

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6