OPENBARE VERKOOP! Woonhuis ie Heemstede Woonhuizen Heemstede. JÉ écu district voor do rechterzijde zal verloren gaan door gebrek aan kas middelen, meent de Centrale te Alk maar, dat het noodig is zoodra mo gelijk een kas te vormen. Voor de vorming van die kas kan dienen een bijdrage uit de bondskas, indien mogelijk ook een verplichte bijdrage der aangesloten vereenigin gen en voorts vrijwillige bijdragen. Verschillende bezwaren werden ge uit. Ook de secretaris, baron Van Lansweerde, voorzag vele moeilijk heden uit een officieels weerstands- kas, ook in verband met de verant woording van het bestuur. Na eene bespreking verklaarde het bestuur zich voor het voorstel, onder deze reserve, dat het bestuur hier voor geen verantwoording schuldig is en gesproken werd van verkie- zingskas. Onder deze reserve werd 't voorstel aangenomen, alleen Hilver sum en Haarlem tegen. In behandeling kwam daarop een voorstel-Beverwijk luidende: „De Bond besluit: bij gewichtige vraagstukken het gevoelen van de aangesloten R. K. Kiesvereecndgmge'n in te winnen." In de toelichting zette Beverwijk "uiteen, dat dit voorstel te Beverwijk met algemeens stemmen aangeno men, dient, om te verkrijgen, dat het bestuur van den Algemeenen Bond en de Katholieke Kam ere lub beter op de hoogte blijven van den geest in het Kath. kiezerscorps en de band tusschen kiezers en gekozenen worde versterkt. Een voordeel is ook, dat diie vraag stukken dan in de aangesloten kies- e ontgingen kunnen worden behan deld. Het bestuur achtte het voorstel in strijd mot goede constitutioneel© be grippen, daar het gevaar zal ont staan, dot op de Kamerleden een 'druk wordt gelegd, om over bepaal de punten een benaald oordeel te hebben. Het bestuur gaI daarom in over weging het voorstel in te trokken. Dit gesohiedde. GorLnchem had de volgende motie ingediend: „Do Bond acht het wenschelijk: dat onze kiezers meer ingelicht worden over den aard en den hisio- rischen ontwikkelingsgang onzer po litiek voor zoover deze naast en te genover die der andere partijen staat, opdat deze inlichtingen mogen strekken tot leiddraad voor het stel len van eigen candidates. Den Haag III en II meenden, dat de motie niet op deze vergadering thuis hoorde, welke meening het be stuur deelde. Do motie werd verworpen met 4 stemmen voor. Ten slotte kwam in behandeling de volgende motie van Leiden: „De Bond besluit aan het Bestuur te verzoeken in den vervolge bij de voorstellen, door aangesloten Kies- vereenigingen gedaan., een kort pr&e- advies op den beschrijvingsbrief te voegen." Na verdediging van Leiden en pertinente bestrijding van den Voor zitter werd de motie aangenomen met 48 tegen 41 stemmen, DRANKBESTRIJDING. Onze Amsterdamsche correspondent meldt De 10de algemeene vergadering van de Nederlands cho Onderw ijzers- Propagandaclub voor Drankbestrij ding zal Maandag 5 Juni alhier plaats vinden. DE A.S. GEMEENTERAADSVER KIEZINGEN TE AMSTERDAM. Omtrent de houding der recbtsche partijen bij de aanstaande, gemeen teraadsverkiezingen lean 't Hbld. het volgendo mededeeJen. In district 1 zal de heer J. N. He'ncLrix (R.-K., af tredend) opnieuw worden caudidaat gesteld, in district II de heer J. Dou- wes Jr. (anti-rev., aftredend). In III zal één candidaat worden gesteld, wel een anti'revolutionnair; wie dit zal zijn Is hog niet vastgesteld. In IV zal vermoedelijk een telcandidaat steld worden, eveneens een anti-re volutionnair. In V zal tegenover de (beide aifltredende JinksCh© Raadslie den slechts één candidaat wordeh ge steld.. eveneens een antirevolution- iiair. In VI zal men zich bepalen tot de candidotuur van den heek C. Posthumus Meyjes, chir.-hiist., aftre dend. De heeren D. Schut, a'nti-rev. aftredend- en dr. B. W. Th. Nuyens R.-K., aftredend, zullen in VII op nieuw worden candidaat gesteld. In VIII laat men den heer Harmsen len, daar deze niet meer tot de chris- telijk-historische partij behoort. Daar zal ook slechts ééh candidaat gesteld worden, en wel een Roomsch-Ka^ tholiek. In IX eindelijk zal een anti- revölutionnair candidaat worden gesteld. Wat district VIII betreft verneemt 't Hbld. nog, dat liet aftredend Raads lid, de heer Ha'rmsen, door een groep kiezers in zijh district candi daat gesteld wordt. Met de voorberei ding hiermee en voor de herkiezing des heeren Harmsen is men in dis trict VIII sinds geruimen tijd bezig. EEN NIEUWE POSTBOOT. Naar men ons mededeelt zal door den heer .Toh. Bay 9, post schipper van Wieringen op de Van Ewycksiuis een nieuwe postboot in de vaart wonden f ©bracht, welke boot een lengte zal rijgen van 20 M.. een breedte van 3.80 Men een diepgang van 1.50 M., zoodat het een flinke zeewaardige boot zal worden en als een groote verbetering moet worden beschouwd. Do boot zal worden gemaakt op de werf van den heer D. Boot lo Alphen aan den Rijn en voorzien worden van een Doulz Bronsiuotor van 32 P. K. De oude postboot is door de hoe ren Sparre en Nieuwenhuis te Rot terdam ingekocht. 6000 STRAATKEIEN GESTOLEN. Te Delft ï-s eene hoeveelheid van 6000 groote straatkeien van de stads- vverf gestolen. De vracht moet door zekeren schipper v. d. M. per schuit vervoerd zijn. Te Rijnsburg werden de stoenon verkocht. MINERAALWATERFABRIKANTEN EN BIERHANDELAREN. De Algemeene Nederlandsche Bond van Mineraalwaterfabrikanten en Bierhandelaren heeft te Utrecht zijn j aarlij ksche vergadering gehouden. Do lieer H. v. d. Boogert, uit Amers foort, de bondsvoorzitter, wees in zijn openingswoord dankbaar op den van de Regeering genoten en nog te ver wachten steun hij hoopte, dat de emballage nog eenmaal door een wet telijke regeling beschermd zal wor den. Blijkens het uitgebrachte jaarver slag klom het ledental tot ISO, en telt de bond thans 17 donateurs drie nieuwe afdeeliugen werd de bond rijker, en de vereen iging le Leiden heeft zich weer bij den bond aange sloten. De heeren W. Hulsbergen Wzn., Theo P. van Berkum, M. van der Wal en J. v. d. Ileel werden als bestuurs leden herkozen. De volgende Bondsvergadering zal te Haarlem gehouden worden. Tot redacteur-administrateur van het Bondsorgaan werd de heer B. de Vries herkozen. Op die plaatsen, waar zulks ge- wenscht is, zullen opslagplaatsen ge vestigd worden, en te Utrecht eene centrale opslagplaats. ONGELUKKEN. Een 'droevig ongeluk had te Haaks bergen plaats. Een juffrouw uit Hel- lendoorn, als huishoudster tn betrek king bij den. heer S. Frankenhuis, wilde haar famiiio, in eerstgenoemde plaats een bezoek brengen. Haar was gezegd, dat ze nog ongeveer een half uur don tijd had, maar in de meening dal het haar trein was, die vertrok, sprong zij op den in beweging zijnden trein, die om kwart voor negen in de richting Enschedé vertrekt. Ze kwam onder den trein terecht en was ter stond dood. Uit de vestinggracht te Naarden is opgehaald het lijk van den heör J, R. aldaar, die vermoedlijk door de duis ternis misleid te water is geraakt. WAARSCHUWING. De hoofdcommissaris van politie te 's-Graverihjfl-o'e. waarschuwt tegen het aangaan van relatie met het Uitge versbureau ,,De Scheepvaart", geves tigd te 's-Gravenhoge, Paul Kruger- laan 160, waarvan zich directeur noemt C. F. Ruhe. Bij verschillende bewoners van provinciesteden en te plattenlande worden door hem of door zijn zoogenaamde agenten be stellingen opgenomen tot het plaatsen van advertenties in een „Handels adresboek der Provincie Zeoland An no 1912". De betaling moet steeds da delijk geschieden, terwijl het zeer twij felachtig is of het „Handelsadres boek" ooit zal uitkomen. Ruhe noem de zich voorheen directeur der „N. V. Haagsche Uitgevers Maatschap- Daar dit bureau een zeer ongun stige reputatie kreeg, richtte hij het uitgeversbureau „De Scheepvaart" op. Tevens wordt gewaarschuwd tegen het aangaan van relatie met het „Al gemeen Uitgevers- en Reclame-bu reau", waarvan als directeur D. Ko- nings en als vertegenwoordiger ge noemd wordt M. Pennings. In werkelijkheid is M. Pennings thans zonder bekende verblijfplaats, de ondernemer van dit bureau, dat geheel op dezelfde wijze werkt als het bureau „De Scheepvaart". Ko- nings is de naam zijner echtgenoot©. Tegen Pennings werd reeds in Maart 1.1. "Mvaarscbuwd, toen hij ad verteerde onder het motto „Tegen •oelcer" en onder zeer aanlokke lijke voorwaarden te en 2e hypothe ken aanbood te plaatsen. Hij werkt thans hoofdzakelijk in de Noordelij ke Provinciën. OUD KERKGEBOUW. Er worden pogingen aangewend om de oude St. Quivinuskerk te Halste ren, die uit de 14de eeuw dagteekent, voor slooping te bewaren. Als deze po gingen slagen, zou het gemeentebe stuur er het Raadhuis in willen ves tigen. MAATREGELEN TOT VERBETE RING VAN DE POSITIE DER ONDEROFFICIEREN. Ten gevolge der vele inkomende ve'rzoskeai, omtrent vermeende on juiste toepassing der soldij wet 1909 is thans hij het Departement van Oorlog in voorbereiding: 1. een nieu we tractementsregeling voor onder officieren. 2. een nieuw voorschrift j „Eischen geschiktheid"; 3. een nieu we regeling omtrent de bevordering voor onderofficieren. PEST OP JAVA. De gouverneur-generaal heeft nog het volgende aan het departement van Koloniën geseind Afdeeling Malang 19 dezer nog 1 geval geconstateerd. Zaterdag (20 Mei) 16 gevallen, waarvan 8 dooden. Van de lijders van vorige dagen over leden en- 17 dezer nog 5Zaterdag geen. De laatste dagen is de pest in het district Penanggoengan afnemend en het district Karanglo stationair. Soerabaja Zondag 20 Mei 1 geval. KedLri een verdacht geval en een sterfgeval. Vervolg op mijn telegram van 18 dezer Te Djocjacarta was hot microsco pisch onderzoek negatief. Gevangenis te Soerabaja wordt ont ruimd, on de gevangenen worden grootendeels naar het eiland Onrust overgebracht. Een nader telegram van den land voogd, d.d. heden, luidt als volgt In de afdeeling Malang zijn sinds het begin der epidemie 4 Europeanen aangetast, van wie 2 overleden allen kinderen. Gisteren (22 Mei) 17 gevallen, waar van 11 dooden. Drie ziektegevallen op eergisteren bleken pest te zijn. Van de lijders van vorige dagen overleden er nog 6. Soerabaja en Kedirigeen geval len. Madioen 1 verdacht sterfgeval. CHRISTELIJK HERSTELLINGS OORD. Eï is opgericht een vereeniging tot oprichting en instandhouding van Christelijke rust- en herstellingsoor den voor den burgerstand. HET RETRAITEHUIS TE VUGHT. Naar „Het Huisgezin" verneemt zij'n de plannen omtrent den bouw van het retraitehuis te Vught zoover gevorderd, dat onder leiding van den architect Ed. Cuijpers, nog in d.t najaar de fundeeringen zullen ge legd worden, om in het voorjaar 1912 aan den bouw te beginlnen. KAMERS VAN ARBEID. De vereeniging van voorzitters en secretarissen van Kamers van Ar beid in Nederland klagen in een schrijven aan don minister er over, dat bij de totstandkoming van wets ontwerpen als wijziging arbeidswet, .steenhouwerswet, bakkerswet, ziek- toveraekeringswet, enz., het advies der kamers niet meer wordt ge vraagd. Adressanten spreken de hoop uit, dat dit in 't ve'rvolg weer zal geschieden. MERCURIUS. In de vergadering van het bestuur van den Nat. Bond van Handels- en Kantoorbedienden Mercuirius, zijn de functièn aldus verdeeld: R. Winkel, Den Haag, voorzitter; L. A. Luyten, Helmond, v'ice-voorzitter; W. A. de Vroom, Rottex-dam, penningmeester; M. Esser, Gouda, 2e penningmeester; J. F. Vogel, Rotterdam, secretaris en J. Roetert, Tiel, 2e secretaris. BOSCHBRAND. Bij Uffelte is een groot gedeelte van een uitgestrekt demienbosch, toebe hoorenden aan de wed. en erven A. Heer, afgebrand. TARIEFVVET EN WINKELSTAND- Door het bestuur der Algemeene Wuikeliers-Vcreeniging te Amster dam is aan al de Midden stands-Ver- ©enigingen in Nederland een brochure toegezonden, waarin het stenogro- phisch verslag vian de vergadering op 16 dezer te Amsterdam gehouden is afgedrukt. Bovendien zijn daar bij .gevoegd een afdruk van het re quest aan de Tweede Kamer, bene vens een verzoek aan do Midden stands-Veree'nigmgen om het request der A.W.V. door het zenden van ad-; haesie-betuiging te steunen. HET PENSIOENFONDS DER II. IJ. S. M. Men meldt ons uit Amsterdam Aan het personeel, dat vroeger deel genoot geweest is van het Pensioen fonds der Hollandsohe IJzeren Spoor weg Maatschappij, is door de Com missie het volgende schrijven gezon den Ten vervolge op onze circulaire d-d. 15 dezer, waarbij geadviseerd werd de verklaring voorloopig nog niet in te zenden, hebben wij de eer u thans mede te doelen dat, naar aanleiding van het on derhoud met den Raad van Admi nistratie. gevolgd door een onder houd niet Zijn Excellentie den Mi nister van Waterstaat, de Commissie er niet in is geslaagd, het beoogde uitstel te verkrijgen, in hoofdzaak op grond j xe. dat do latere invoering van de voorgestelde pensioenregeling Ook de verbeterde pensioenregeling van liet S.S.-personeel, van 1/2 op 2/3 der be zoldiging, iu gelijke mate zal ver tragen, en ze. dat het te vormen fonds alsdan de balen van één jaar, zoowei te stor ten door al het personeel als door de Maatschappij en het Rijk, zou moe ten missen dat liet der Commissie na bespro king met den Minister omtrent Kijks- zoovvel als andere pensioenfondsen, is duidelijk geworden, dat de afloo- pende korting, die als het grootste bezwaar gold, in deze regeliug niet gemist kan wonlen en te verkiezen is hoven een verhoogde doorloopend© korting, in het hijzonder voor het; mindere personeel, terwijl de waar-] schijn! ijkheid niet is uitgesloten, dat in de gunstige bepalingen omtrent de aflooponde korting der vier eerste ja ren, alsnog oen verbetering wordt aangebracht dat de steeds toenemende financiee ls verplichtingen voor de Maatschap pij, voortvloeiende uit de getroffen regeling hij circulaire van 23 Decem ber 1909, elke loonsverhooging in de toekomst stellig zou belemmeren, ter wijl bij de nieuwe regeling het ver krijgen van loonsverhooging niet zal kunnen worden afgewezen, op grond van gebrek aan de daarvoor noodige gelden, zooals afgeleid kan worden uit de mededeeling van Z. E. den Mi nister dezer dagen in de Tweede Ka mer gedaan dat de overtuiging gevestigd is, dat bij eventueele naasting het Rijk de op de Maatschappij rustende verplich tingen ten aanzien van liet pensioen fonds ten volle zal overnemen, en dat ten slotte de uitleg van Artikel 63 der overeenkomst van 1890 met den Staat der Nederlanden in hoog© mate twijfelachtig is redenen waarom het der Commis sie in de gegeven omstandigheden liet beste voorkomt, de aangeboden regeling te aanvaarden. Deze conclusie is genomen met al gemeene stemmen. De Commissie is van meening, hier mede haar taak beëindigd te hebben. De Commissie voornoemd bestond uit de volgende heeren R. R. van Oosterhout, voorzitter, Nijmegen A. J. C. Vonings, viee-voorzitter, I-Iaar- j lem J. W. M. Rosier, secretaris, Am-1 sterdam B. Bakker, lid, Amsterdam; G. D. A. M. Collet, lid, Rotterdam H. M. Drost, lid, AmsterdamC. P. J. Kempeneers, lid, HilversumJ. A. Koch, lid, Amsterdam 11. J. Leyer, lid, ZulfanC. Touw, lid, Amster dam C. F. J. van Varseveld, lid, Am sterdam J. Veldhuizen, lid, Amster dam. FEEST IN DE BEEMSTER. Daartoe uitgenoodigd door het be stuur van „Boemster-Welvaart", zijn pl.m. 70 ingezetenen saamgèkomen, om te spreken over een mogelijke feestviering in 1912, ter gelegenheid van het 300-jarig bestaan van dezen vruchtbaren polder. Dadelijk word oen benoemd. INGEZONDEN MEDEPEELTNOEN 30 Cts. per regel. FRIEDEMCHS TUBE-TANDPAfTA Farm-Tandorênio i i0.45 per groote tube. Antiseptisch. Verfrisschend. WATERTOCHTJES naar de Zaan. DAGELIJKS van Haarlem Ï0,t5, 2.i5j ©.is en fïö.— uur. Zaandam: S.is, 12.15, 4.15 en t 8.15 uur. -f Alleen op Zondag en Pinksteren. Ligpl.: Nieuwe Gracht, b.d. Jansbrug. Sport ea Vvedsirijden PARIJS—MADRID. Ea- zijn nu drie vliegers in Angou- lême aangekomen, t. w.: Vsdrmes (eendekker Moron©), Zon dagmorgen vertrokken om 6 uur 20, aangekomen te Angoulème Maandag morgen 7 uu'r 54 min. 16 sec. Tijd: 25 uur 34 min. 16 sec., waarvan 21 uur 10 min. afgetrokken wordt zoodat de officieele tijd is 4 uur 24 min. 16 sec. Garros (een dekker-Blériot), Zon dagmorgen vertrokken om 5 uur 15, aangekomen te Angoulème Zondag morgen 10 uur 54 min. 18 sec. Tijd: 4 uur 48 min., 13 sec. Gilbert (eendekker Blériot), ven- trokken Zondagmorgen 5 uur 30, aangekomen te Angoulème Maandag morgen om 10 uur 54 min. 58 sec. Tijd 29 uur 24 min. 58 sec. Na vergeerfsche pogingen is'Frey om 2 uur 6 min,, Maandagmiddag, voor de derde maal opgestegen. Een later bericht meldt, dat Frey bij Lardy, dichtbij Etampes, gevallen is. liet toestel is gebroken, de vlieger is ongedeerd. Gilbert heeft een verbaal van zijn tocht gedaan: Zooals ge weet zei Gilbert koos ik na mijn vertrek te Issy koers naar "Angoulème. Het weer was slecht, maar ik hield me, ondanks dat goed. Daar ik behoefte had aan mo torvoedsel, besloot ik te landen bij PontiLeroy. Om 6 uur 40 ben ik weer verder gegaa'n, na mijn reservoirs gov uil d te hebben. Ik heb gevlogen iu den mist, diie 200 dicht was, dat ik den weg niet meer zag van 50 M. hoogte. In een kamp bij Saint Martin ben ik weer'geland, maar niet voor lang. De wind-was zeer sterk en mij'n toe stel slingerde en waggelde voortdu rend. Ik kon maar niet hoog komen en bleef op 300 M. zweven. Gilbert vertelde verder over de har telijke begroeting van het publiek. Men scheen hem overal te kennen, wat hij toeschreef aan het feat, dat hij vroeger in de buurt van Oharente en Bordeaux nogal veel gevlogen heeft, Hoelang bent U al in de vlie gerij? heeft, de verslaggever hem ver der gevraagd. Omstreeks een jaar; ik ben leerling van Leblauc en gebruik alleen Blé- Tiot-vliegtuigen. Ik was 24 jaar toeta ik als leerling begon; voor diien tijd was ik een de'r helpers van Graham White. Onderweg van Parijs naar Angou lème zijn nog Beaumont en Le Las- 6eur de Ranzay. De tocht van Vedrine wordt door de Fransdie pers ook met veel lof vermeld. Hij vloog op den tocht Pa rijsPau gemiddeld 100 KM. per uuir. Op ParijsAngoulème dreef hij dat cijfer op tot 110 KM. Beter dan dé anderen trof hij rt met weer en wind. ISSY-LES-MOULINEAUX. De „Aero-Club" is van plan, om voor de start van groote wedstrijden niet meer liet vliegkamp van Issy-les- Moulmeaux te nemeu. Het vertrek voor den raid ParijsRome zal dan plaats hebben te Due of EtampeB. WEER VLIEGONGELUKKEN. Te Betheny is de aviateux Bardot gevallen. Zijn biplan sloeg plotseling om. De 23-ja'rtg© aviateur brak zijh schouderblad. To Augsburg kwam de vlieger Schwandt, die twee uur lang tever geefs moeite gedaan had, op te stij gen, toen hij wilde landen, in het publiek terecht, dat den ordedienst verbroken had. De Vrouw van een smid kreeg een slag van de schroef. Hahr toestand is hopeloos. Twee an dere mehschen werden licht gewond. 1 DE VLIEGER IIENRI BAKKER. Naar de ,,'s-Hert. Ct." vernoemt is Henri Bakker cr te Parijs in geslaagd een vliegtoestel te koopen. Hot is een Blériot, type XI bis, voorzien van Gnöme-motor van 50 pk. In het toestel kunnen twee perso nen naast elkaar plaats nemen, dus niet achter elkaar (ad tandem), zoo als dit in andere toestellen wel het geval is. Het toestel van Bakker biedt daardoor den medepassagier veel meer comfort. Einde d©zer maand zal liet toestel te Ede arriveeren, waar ©en vliegschool wordt opgericht. Dc machine wordt naar de nieuwe maat schappij gedoopt Condor. De heer Bakker zal zich daar nog een tijdje oefenen en komt dan in Juni naar Den Bosch om vliegdemonstraties te geven. DE BETROUWBAARHEIDSVLUGHT IN HET RIJNLAND. Zondagmorgen begon deze vlucht, welke aanvankelijk niet door mooi weder begunstigd werd. De vijf deel nemers waren Jeannin, Laemmlin, Hirth, Bi'unnhuber en WitterstAtter. Do eerste etape was van Baden Baden naar Freiburg met een tus- sahenlanding te Offenburger. Jean nin kwaiu als eerste te Freiburg aan, een minuut later vloog Brunnhuber boven de stad. De andere vliegers kwamen later. Witters tatter ver dwaalde. Avonds hadden er demonstraties plaats, welk© prins Heinrich van Pruisen bijwoonde. De tweede etape voerde van Frei burg naar Mülhauseii met een tus senlanding te Padenweiler. Slechts Hirth, Brunnhuber en Laenunlin bereikten Maandagmorgen Mülhausen. Het einde der derde etape (Straats burg) werd gehaald door Hirth. VLIEGEN TE SOESTERBERG. Op llemelsv aartsdag worden te Soes terberg vlicg-domonstraliên gehou den. Buiten. Verschaeve, Wijnmalen Koolhoven, heeft de directie geën gageerd Tyck, oen zeer bekend Bel gisch vlieger, bekend vooral door zijn verschillende hoogte-vluchten. Tyck komt met een Blériot naar Scester- berg. Er is de laatste dagen wederom ijverig in dit vliegkamp geoefend. Zoo vloog Maandag Verschaeve op een hoogte van 500 M. en dat met me vrouw Koolhoven als passagier©. En vol nlané kwam hij naar beneden. Ook "Frits Koolhoven steeg met zijn Heidevogel op. Hij maakte vijf reis jes, en ram o. a. zijn vrouw en nog een ander familie-lid mede. Hij vloog op een gemiddelde hoogte van 100 M. en kwam eveneens en vol plané naar 1-oueden. Gezien deze prestatiën, kan men dus, world ten minste het weder me de, on Hemelvaartsdag mooie Sport te Soesterberg verwachten. DE EUROPEESCHE RONDVLUCHT. De Commissaris-Generaal voor de Europeesche Rondvlucht in Ne derland deelt ons mede, dat de in- schrijvings-termljn voo'r de vlucht eerst 8 Juni to middernacht sluit. Inschrijvers, die zich voo'r 30 Mei a.s. aanmelden, betalen een inleg- I van 1000 Fra'ncs, daarna 2000 Francs. Eerst 8 Juni zal dus het aan tal deelnemers definitief vaststaan. Dat zulks het geval moet zijn een tiental dagen voordat de Rondvlucht begint, houdt verband met de nood zakelijkheid voor de Vliegkampen te Luik eln Soesterberg om ongeveer te weten, voor hoeveel vliegmachines bergruimte aanwezig moet zijn. De zer dagen bezocht de Commissaris- Generaal Limburg, o.a. met het doel om met het Comité te Venlo ©enig© schikkingen te treffen en den auto- postendienst langs het parcours te verzekereh. Hot Venlosclie comité tot de grootst mogelijke mede werking bereid. De Burgemeester al daar, voorzitter van het comité, zeg de zijn hulp toe voor het plaatsen der wegbakens in het grootste gedeel te van Limburg. In Maastricht vond do Commissaris groote bereidwillig heid bij eigenaars van auto's om 'hun vervoermiddel tijdelijk to doen mee doen aan de weg-beveiliging giedu- réhde de Rondvlucht. NEDERL. CRICKET BOND. Het programma voor Donderdag a.s. (Hemelvaartsdag) luidt: Den Haag: 's-Gr. C. C.A. C. C. Hilve'rsumHilversumV. V. V. Haarlem: Rood en WitVolhar ding. Haarlem: Haarlem—Olympia. 1 iiiancïëeie Berichten KON. NEDERL. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Het stoomschip Achilles arriveerde 22 Mei van Gibraltar te Genua. Het stoomschip Adonis arriveerde 23 Mei van Piraeus to Amsterdam- Het stoomschip Ceres vertrok 22 Mei van Plparis naar Catania, Het stoomschip Iris vertrok 22 Mei van Carthagena naar Alicante. Het stoomschip Juno vertrok 23 Mei van Rotterdam naar Genua. Het stoomschip Mercurius vertrok 22 Mei van Konstautinopel naar Var- Het stoomschip Plu to arriveerde 22 Mei van Carthagena te Malaga Het, stoomschip Pollux vertrok 22 Mei van Konstautinopel naar Malta. Het stoomschip Apollo arriveerde 23 Mei van Amsterdam te Ifopen'ha- >n. Het stoomschip Hebe vertrok 23 Mei van Kopenhagen ie Amsterdam. ROTTERDAMSCI-IE LLOYD. Het stoomschip Bandoeng (uitreis) arriveerd© 22 Mei te Port Said. Het stoomschip Tambora (uitreis) arriveerde 22 Mei to Port Said. KON. HOLL, LLOYD. Het stoomschip Frisia (uitreis) ver trok 22 Mei van Lissabon. KON. WEST-1ND. MAILDIENST. Het stoomschip Prins der Neder landen, van West-Indië naar Amster dam, arriveerde 23 Mei des v.m. 10 u. 50 ter reede van Havre. ADVERTENTIES NIEUWE 'STAATSLEEN1NG. Het Amsterdamsche Consortium, dat de leening overnam, heeft bekend ge maakt, dat liet op een gedeelte van 36.994.700 op 30 Mei a.s. de inschrij ving openstelt. Het geheele nominale bedrag, door haai- overgenomen, is 41.994.700, zoodat er nog f 5 miilioen in portefeuille blijft vau het syndi caat. Naar wij vernemen zal de koers uitgifte van de leening 96 pCt bedragen. („N. R. Ct"). Stoomvaartberichten STOOMV. MAATSCHAPPIJ NEDERLAND, Het stoomschip Ambon arriveerd© I Mei van Amsterdam te Batavia Het stoomschip Celebes (thuisreis) arriveerde 22 Mei te Suez. Het stoomschip Koning Willem I (thuisreis) vertrok 23 Mei van Port- Said. Het stoomschip Prinses Juliana (uitreis) vertrok 22 Mei van 'Algiers. Het stoomschip Vondel (thuisreis) vertrok 22 Mei van Sabong. Het stoomschip Koning Willem I I (thuisreis) vertrok 23 Mei van Port- iSaid. wegens Sterfgeval, van Bouwterrein (villaterrein) en uitmuntend Bloembollen land inet Bloembollenschunr te Heemstede. Mr. C. J. BOERLAGS, Notaris te Heemstede, zal op Woensdag 14 Juni 1911, voorin. 10 uur, in het Koffiehuis „Landzicht" aan den Koeckefstol te Heemstede, in het opehbaar verkoo- sn: De volgende perceelen, gelegen op fn der mooiste gedeelten van den Heeren weg te Heemstede, aan da Westzijde, tegenover de hofstede Bosch en I-loven" en naast de villa „Bloemenhoven" in de onmiddellijke nabijheid van de Haarlemmerhout, samen groot 2.92.27 H.A., als: Nos. 1—7. Zeven BOUWTERREI NEN eik ter breedte van 15 Meter aan de'n Heerenweg en pl.m. 650 vlerk. M. groot. No. 8. Eene groote BLOEMBOL- LENSCHUUR met stellingen, annex woonhuis; een bergschuur, erf, tuin grond en weg, groot pl.m. 24 Aren, 15 Centiaren. No. 9. Eene partij uitmuntend BLOEMBOLLENLAND "met weg, groot pl.m. 2.22.06 II. A. Afzonderlijk e'n in verschillende combinatiën. Bezichtiging: Dinsdags, Woensdags en Donderdags. Breeder omschreven bij biljetten, welke met kaart verkrijgbaar zijn ten kantore van den Notaris BOER LAGE te Heemstede, alwaar tevena nadere Inlichtingen worden ver strekt. Mr. C. J. BOERLAGE, Notaris te Heemstede zal op tijd en plaats als boven, publiek verkoopen: •Het WOONHUIS, get. no. 121 aan de Zuidzijde van de Kerklaan te Heemstede, met het eeuwigdurend ERFPACHTSRECHT van den grand, erf en grooten tuin met vruchtboomen opgaand hout e'n heesters, Kadaste'r Sectie B, no. 1290, groot 8 A. 80 c.A.- Het perceel is zeer gunstig gelegen onmiddellijk bij de R. K. Kerk en Scholen. Bezichtiging dagelijks (niet op Zon en feestdagen) waarvoor men zich oeg© bij Mej. de Wed. C. H. EL- DERING, Kerklaan, Heemstede. Erfpachtscanon f 4.47 1/2 per jaar.: Breeder bij biljetten omschreven en inlichtingen verkrijgbaar bij den Notaris. Mr. O. J. SOSRLAGE, Notaris te Heemstede, zal op tijd en plaats als boven, publiek verkoo pen: a. VIJF AANEENGEBOUWDE WOONHUIZEN met Schuur, e'rven en tuingrond te I-Ieemstede, aan de Molenwerfslaan, get. nos. 50. 52, 54, 56 en 58, kad. Sectie C, 'nos. 1235 1240 en gedeelte van no. 1246, groot pl.m. 11 Aren. b. VIJF AANEENGEBOUWDE WOONHUIZEN met erven en tuin-, grond daarnaast, get. nos. 60, 62, 64, 66 en 68, kad. Sectie C, hos. 1241 1245 en gedeelte van no. 1246, groot pl.m. 8 Aren 1 2Centiaren. Bezichtiging dagelijks (niet op Zon> en Feestdagen). Bij de week verhuurd of verhuurt! geweest no. 50 voor f 1.60 en de overi gen elk vooh f 1.50. Breeder bij biljetten omschreven e'n inlichtingen verkrijgbaar bij den No- taris.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6