De Kwartjes-Adverientiën van HAARLEM'S DAGBLAD Te Utrecht wordt ook de volgende maal vergade'rdr Tot bestuursleden werden herkozen de lieeren H. Olthoff, voorzitter, K. F. de Lifn en J. A. Eusmnn en geko zen D. Smit te Groningen. DE NEDERL. BOND VOOR ZIEKENVERPLEGING. Woensdag hield de Nederlandsche Bond voor Ziekenverpleging te Alk maar een vergadering, onder leiding van den voorzitter dr. N. P. ven Spanje, die do druk bezochte bijeen komst met een rede opende. De Bond telde in 't begin van het Bouds jaar 2487 loden, op het einde, bij het begin van 1911 2797, verdeeld over 12 afdoelingen. Het aantal steeg dus met 310. Onder de 2797 leden komen pl. m. 1828 verpleegsters, pl. m. 46 broeders, 401 geneesheoren en 22 kli nische hoogleeraren voor. In de plaats der aftredende niet herkiesbare leden van het Hoofdbe stuur, dr. N. P. van Spanje en dir. D. II van der Groot werden gekozen de doctoren J. van der Hoeven te Eefde .en G. D. Kramer te 's-Gravenhage. Prof. Kouwer uit Utrecht hield aan liet einde der vergadering een voor dracht over den wensch tot invoering van don 8-urigen arbeidsdag voor zie- ke-nhuisvorpleegsters en van het zoo genaamde drieploegen-stelsel. DE FLUITER, Aan de ,,Ned." wordt bericht, dat de persoon, die Vrijdag jl. op de pu blieke tribune begon te fluiten, en daarna wegsnelde, door den kamer bewaarder Bijleveld is aangehouden liij bleek te zijn klerk bij het departe- iment van Financiën. SPOORWEGDIEFSTAL. Naar we vernemen heeft de hoofd conducteur J. W. B, der Ned. Cen traal Spoor, die door de justitie Utrecht werd gearresteerd, wegens vermoedelijken diefstal van lijfgoede ren uit den trein, reeds bekend zich aan deze feiten te hebben schuldig 'gemaakt. ITei.) ONGELUKKEN. Te Scherpenisse is de gemeente-ar beider G. Paulusse, die zich bij het bestraten aan zijn hand verwondde, onder hevic lijden aan bloedvergifti ging overleden. GESCHILLEN OVER DE GRENZEN VAN KOLONIAAL GEBIED. Toen in 1907 de Tweede Internatio nale Vi-edesconferentie haar vergade ringen hield in Den Haag, wendde de vereeniging „Moederland en Kolo niën" zich tot den voorzitter, in de hoop het vraagstuk aanhangig te kunnen maken, om de mogendheden te doen besluiten zich te verbinden alie geschillen, die mochten ontstaan over de grenzen van koloniaal gebied en die niet in minnelijk overleg tot oplossing to brengen zouden zijn, te onder weipen aan de uitspraak van het Hof van Arbitrage in Den Haag. Do voorzitter opende aan de depu tatie, welke hem het voorstel over bracht, liet vooruitzicht dit vraagstuk op de lijst der bij do te houden derde conferentie op te nemen punten ver meld to zullen vinden. De vereeniging heeft zich nu tot den Minister van Buiteniandsche Zaken gewend, mot het verzoek te willen meewerken, dat dit vraagstuk nu in derdaad aan de orde zal komen. Naar het oordeel van „Moederland en Koloniën" komt dit voorstel te goe der tijd do vredesbeweging vordert steedshet verplicht arbitrage-ont werp AmerikaGroot Brittannië Frankrijk is een belangrijk© schrede in practische richting verschillende mogendheden schenken aan vastleg ging van haar koloniale grenzen bij zondere aandachthet moot hun wel kom zijn, do daarbij overblijvende ge schillen op eenvoudige wijze tot op lossing te kunnen brengen. EEN HERSTELLINGSOORD. Men schrijft uit Alkmaar aan het ;»,libld." Naar wij uit goede bron vernemen, [Ss hot bestuur van „Het Witte Kruis" [Ér in geslaagd onder de gemeente Schoorl een terrein te vinden ge schikt voor de sticnting en exploitatie van een herstellingsoord, bestemd tot opneming van on- en min-vermogen- de tot tuberculose voorbeschikte kin deren in de provincie Noord-Holland. Dit terrein 12 bunder groot waarop een flinke boerderij staat, is dezer dagen voor dit doel aange kocht. Er worden door het bestuur nog onderhandelingen gevoerd over den aankoop van een stuk duingrond tegenover deze boerderij gelegen dat door zijn ligging en fraaie aan- plantingen bijzonder geschikt is om het lievelingsdenkbeeld van dr. Bloo dier te verwezenlijken de stichting wan een tuin- en boschschool, zooals er o. a een te Berlijn is. TEGEN HF.T DEBIETRECHT OP TABAK. Nog zijn adressen tegen het debiet- recht ao.il de Tweede Kamer gezonden door Jiel plaatselijk comité to Arn hem en Den Helder, alsook door d< Kamer van Koophandel te Hoeren föecn. EEN PRIMITIEVE SLAAPPLAATS. Ten plattelande van Friesland is het nog gewoonte de hoedendoozen te b©rgeu in bedsteden I Dit gaf te Zwaagwestoinde aanleiding tot het .Volgende Daar werd het jongentje van v. d. H. vermist. De moeder was yadeloos en de hooi© buurt ging aan het zoeken. E«n buurvrouw vond ten slotte het kind slapende in..... een hoedendoos in de bedstede der ouder lijke woning I HOOG WATER IN DE VECHR- STREEK. De hodr A. L. H. Obreen, ingentbeur, wonende te 's-Graveland, heeft adres- Ben gezonden aa'n de Provinciale Sta ten van Noord-Holland en Utredht, waarin hij de aandacht vestigt op de •wenschelijkheW, dat do boezem van het hoogheemraadschap Amstelland worde vcreenlgd met den Vechtboe- zem onder liet rechtstreeks bestuur van den rijk»-waterstaat, die rfnds 1883 ook den Uboezem onder zijn on middellijk beheer lieeft. Rechtszaken EEN DOOFSTOMME RUWIELDIEF. Een doofstom letterzetter, oud 21 jaar, beetft dezer dagen voor de éde kamer der Amsterdamscbe recht bank terechtgestaan wegens diefstal van een rijwiel met lantaarn, op 25 Maart uit een werkplaats van rijwielhersteller aan de Kromme Waal te Amsterdam, nadat hij zich door inklim mi ng toegang had ver schaft. Het O. M. eisohte 1 1/2 Jaar gevan genisstraf. EEN RUMOERIG STUDENT. Een 25-jarige student in de mediolj- nen had zich voor de vijfde kamer der Amsterdamse he rechtbank to verant woorden ter zake clat hij in beschon ken toestand zich door duwen en schoppen verzot had tegen eon twee tal politie-agenten, die zijn overbren ging naar een posthuis noodzakelijk achtten. Beklaagde, die zich van do zaak niets wist te herinneren, verklaarde op een fuif geweest te zijn, waar rij kelijk gebruik gemaakt werd van sterken drank. .Al behoort beklaagde tot het gilde der studenten, een stand, aan wien de maatschappij veel vergeeft, bij een ernstig verzet als hier heeft plaats gehad, acht het O. M. het opleggen van een strenge straf noodzakelijk, redenen waarom het een gevangenis straf voor den tijd van drie weken requireert. VRUGESPROKEN. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft in hooger beroep vrij gespro ken den landbouwer W. van Z., van Schelling- woude, van de hem ten laste gelegde melkvervalschingen. In eersten oan- voor de 6e Kamer der Rechtbank, werd hij tot een maand gevangenis straf veroordeeld en de udvocaat-ge- neraal had bevestiging van het von nis gerequireerd. ONTVOERING VAN EEN MINDERJARIGE. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft in hooger beroep den 51-jarigen beide jongens veroordeeling tot zes maanden gevangenisstraf. Vervolgens had zich te verantwoor den, wegens heling, de knecht een opkooper uit de SC Nicolaas- straat, die ook op het Oudekerksplein een kelder heeft. In dien kelder was de knecht voor zijn patroon werk zaam. Hij ontkende geweten te heb ben, dat de jongens de goederen stolen hadden, toen zij hem die in den kelder kwamen verkoopen. Tegen hem werd 5 maanden gevan gemisstraf geêischt. DE HAAGSCHE SPEELHUISZAAK. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft vernietigd het vonnis van den president der rechtbank, waarbij deze züch onbevoegd verklaarde om in kort gieding kefnnis te nemen van de vordering der bewoners van het perceel Korte Voorhout, tot wie* huis de toegang door de politie was versperd. Het Hof wees de zaak terug naar den president om mot inachtne ming van 's Hofs beslissing opnieuw te worden berecht en afgedaan. DE SCHILDERSSTAKING TE ENSCHEDó. Voor de rechtbank te Almelo is twee maartden gevangenisstraf ge- eischt tegen B. L., die beklaagd wordt van mishandeling van den werkwilligen sciiildersgezel Ileinen. Sport en Wedstrijden VOETBAL. DE DEGRADATIE VAN 'T ZESDE. Naar de „Tel." verneemt, zuilen een groot aantal Amsterdamscbe ver- eenigmgen, alsmede verschillende proviuciale clubs, gezamenlijk op de jaarlijksche algtaneene vergadering van den N. V. B. het bestuur inter- pelleeren over de ongemotiveerde plaatsing van 't Zesde in de Zuidelij ke 2de klasse. Quick (N.) heeft den wedstrijd te gen G. V. C. voor de Oostelijke na- competitie op Hemelvaartsdag ge wonnen SPORT EN GODSDIENST Op de vergadering van de Zuid- Hollandsche Predikantenvereeniging, Helder—Leiden; Leiden—Arnhem; ArnhemAmsterdam; 3o. Den Helder—Leiden; Le.den- Arnhem; ArnhemAmsterdam en Am sterdam—Den Helder. 4o. Leiden—Arnhem; Arnhem—Am sterdam; Amsterdamden Helder Den HelderLeiden. Parcours II loopt van: le dag. Van Breda via Zundert, Antwerpen, Mechelen, Leuven, Ter- vueren, Andergham, Brussel. 2e dag. Brussel, Waterloo, Mont- St. Jeon, Quatre-Bras, Charleroi, Phi lippeville, Dinant. 3e dag. Dinant, Namen, Huy, Se rving, Luik, Maastricht. 4e dag. Maastricht, Hasselt, Bever- loo, Moll, Turnhout, BaarLe-Nossau, Breda. Men begint en eindigt dus te Breda. Parcours III loopt van: le dag. Arnhem via Velp, EUekom, Doesburg, Doetinchem, Groenlo, A- haus, Burgstednfurt. 2o dag. Burgsteinfurt, Munster, Camen, Unna, Iserlohn, Dechen- hóhle, Hagen. 3e dag. Hagen, Barmen, Elberfeld, Solingen, Mühlhedm, Keulen, Neuas, Düssoldorf. 4e dag. Düsseldorf, Duisburg, We zel, Emmerick, Zevenaar naar Arn hem. Begin en eindpunt alzoo te Arn hem. De 'ritten zullen in de maand Juli worden gehouden. VLIEGEN. VEILIGHEIDSMAATREGELEN IN HET VLIEGKAMP SOESTERBERG. Reeds vroeger nam de directie van het Vliegkamp Soesterbcrg allerlei maatregelen ter beveiliging van het publiek, de vliegers en de personen, welke min of meer voor dienst in de vliegbaan moeten zijn. De directie heeft echter thans die bepalingen nog aanmerkelijk verscherpt Geen der aviateurs mag toch in de kampen vliegen, of hij moet zich tot het vol gende verbinden. lo. Niet op te stijgen binnen 30 M. van de balustrades van Paddock en verdere rangen. 2o .Niet neer te dalen dan op 50 M. fecosteia. een Is mar «.3ft; je zijn een gruldLen -gaarga,g>,»*cS., omdat de oplage van HAARLEM'S DAGBLAD zeer groot is en steeds blijft stijgen. Jaarlijks worden er TIENDUIZENDEN geplaatst. venter A. F., uit Hilversum, veroor deeld tot 6 maanden gevangenisstraf wegens het onttrekken van een 14- jarigen knaap op 31 Dec. jl. aan het gezag van zijn moeder en het toezicht van een buurman, aan wien de moe der een deel van de zorg voor den jongen had toevertrouwd. Men her innert zich dat de man den jongen liet moeloop en naar Utrecht, vervol gens naar Dordrecht, quasi om hem te helpen bi] het venten. In eersten aanleg had het O. M. te gen den man een jaar gevangenisstraf geêischt, doch de Rechtbank had hem van rechtsvervolging ontslagen. Van dit vonnis kwam hei 0. M. in hoogar beroep, met het bovenaangehaald ge volg. ONEERLIJKE BEDIENDE. Voor de zesde Kamer der Recht bank te Amsterdam, stonden twee jongens van 20 en 17-jarigen leeftijd terecht, beklaagd'van nagenoeg een geheel en inboedel, aan hun patroon toebehoor end e, te hebben gestolen. De patroon, een koopman aan de Gelderschekade aldaar woonachtig, had door omstandigheden zijn in boedel op zolder geborgen. Hij kwam daar weinig, zoo goed als nooit, maar toen hij er kwam, ontdekte bij, dat het grootste deel van zijn eigen dom verdwenen was. Bij onderzoek bleken de twee bedienden, die het volste vertrouwen van hun patroon genoten en vaak uren achtereen zon der toezictot in het magazijn verble ven, zidb aan den diefstal schuldig gemaakt te hebben. Nagenoeg don geheel en voorraad brachten zij bij gedeelten naar een opkooper in een kelder op het Oudekerksplein, Om de voorwerpen gemakkelijker aan den man te kunnen brengen, trapten de jongens de kopeiron gaskranen en eon nieuwen geyser aan stukken. Ze maakten voor het gestolen©, dat f 500 f 600 waarde had, plus minus f 50. Het geld verteerden ze, gingen er voor naar Carré, enz.' Volgens den patroon waren de ouders zijner gewezen bedienden fat soenlijke lieden, die onmiddellijk, nadat zij van den diefstal hoorden, aangeboden hadden de geleden scha de te vergoeden. Het O. M. eisohte tegen ieder der die den 6deu Juni te Rotterdam wordt gehouden, zal zoo er tijd is ook deze stelling worden verde digd „Met het oog op het toenemend aantal wedstrijden op den Zondag, waardoor het jongere deel van ons volk hoe langer hoe meer van gods dienst en kerk vervreemdt, verdient de vraajr ernstige overweging in hoe verre het mogelijk is. dat van over heidswege de Zaterdagen geheel of ge deeltelijk voor deze wedstrijden vrij gegeven worden en de Zondag aan de beoefening van sport worde ont trokken. WIELRUDEN. VIERDAAGSCHE AFSTANDS- RITTEN. Ook dit jaar houdt de Nederl. Bond voor Lich. Opvoeding, aangemoedigd door het succes van verleden jaar, weer haar vierdaagsche afsiandsrit- ten. Om zooveel mogelijk afwisseling te brengen in het programma, heeft men gemeend voor 1911 de vleugels wat vender te moeten uitslaan en be halve het plan voor een paircours in het vaderland ook een tweetal rou tes in den vreemde te moeten ont werpen. Alle wedstrijd blijft echter ook nu uitgesloten; aan de afstanden per dag ad. pl.ra. 120 KM. kan ieder die behoorlijk getraind is en over een gezond en krachtig lichaam beschikt, zonder voel inspanning voldoen. Parcours I loopt van: le dag: A'rnhem via Ede, N ij kerk, Ba am, Blaricum, Naarden, Amster dam. 2e dag. Amsterdam, Buiksloot, Mon n i ken dam, Volendam, Edam, Hoorp, Enkhulzen, Medemhlik, den Belde*. 3e dag. Den Helder, Petten, Bergen, Alkmaar, Castricum, Beverwijk, Bloe mendaal, Haarlem, Benhebroek, Noord wijk-Binnen. Katwijk a. Zee, de Vink, Leiden. 4e dag. Leiden, Alphen, Gouda, Ou dewater, Utrecht, de Bildt, Zeist, Driebergen, Doorn, de Grebbe Waget- Hingen Ooaterbeerk, naar AiTnhom. Men kan naar verkiezing rijden: lo. Arnhem—.Amsterdam; Amster dam—den Helder; den HelderLei den en Leiden—Arnhem. 2a Amsterdam—den Etelder; den afstand of meer daarvan, liefst zoo veel mogelijk op ongeveer 150 M. af stand of nog vorder. Natuurlijk kan de neerdaling toch binnen de 50 M. plaats hebben, daar de vlieger zich vergissen kan, of wol door wind,-een defect aan den motor of een andere omstandigheid eerder of later moet landen dan hij wenscht, of een nood landing moet doen. 3o. Niet te vliegen boven de toe- scliouwersruimten en boven een strook van 30 M. daarbuiten, dan op zeer groote hoogte, die zoo hoog moet zijn, dat een vol plané uit een wille keurig punt boven de toeschouwers- ruimte hem gemakkelijk tot midden in de baan voert Het groteske aan drijven met een aeropiaue op een loods zal dus niet meer mogen gebeu ren. De zooeven vermelde hoogte is voorloopig vastgesteld op 100 A 150 M., met de bepaling, dat het rondvlie gen op deze hoogte ook vermeden moet worden, wat bij opstijging tot groote hoogte echter moeilijk kon ge schieden. ring echter kan dit nooit al vermeden worden. Met alle kracht verhindert de direc tie, dat veel personen zich in de vliegbaan bevinden. Hier mogen slechts de volgende j)ersonen verkee- ren 1 of 2 officials van de Maat schappij met commissarissen, hetzij van sport of van orde, 1 of meer chroriometreurs, 1 of 2 gezagvoeren- den der politie en eigen bewakers, 1 representant van de pers, die tevens verantwoordelijk is voor liet bij voor komende gelegenheden toelaten van een meer of minder groot aantal foto grafen, voorts nog de voor het bedie nen der toestellen strikt noodige me caniciens. Ook zijn stoeds een of meer hulp-auto's aanwezig. Deze bepalingen zullen verscherpt worden, terwijl alle genoemde perso nen zich binnen een ruimte van 30 M. van de balustrade on liefst zoo veel mogelijk binnen 6 of 10 M. daar van dienen op te houden. Wanneer er met te veel vliegers zijn, kan een enkele maal oen uitzondering met fotografen gemaakt worden. Het toe- rennen bij dalingen van officials en familieleden van aviateurs is echter verder uitgesloten. Do directie zal alle officials, vertegenwoordigers der pers en ook de aviateurs ultnoodigen, rich aan deze bepalingen te houden en mede te werken tor voorkoming van gevaar. I)e bewuste afstand van 80 M. wordt door korven aangetoond. Naar wij vernemen *ijn dit maafr VLIEGEN OP WOUDESTEYN. Men deelt aan de N. R. Ct mode, dat B. en W. van Rotterdam afwij zend hebben beschikt op een verzoek om met de Pinksterdagen de geb detro Olieslagers op Woudesteya te laten vliegen. VLIEGEN IN HET NEDERLAND SCHE LEGER. De Haagsche correspondent van „De Standaard" heeft eens getracht, te weten te komen, wat door ons leger bestuur eedaan wordt naar aanlei ding van den vooruitgang dear vlieg techniek. ten dienste der defensie. Hij schrijft onder meer Er zijn drie officieren geeteld in 't genot van een jaar verlof met beltoud van traktement, om het vliegen te kunnen leereu. Het zijn de tweede- luitenant L. F. E. Coblijn, die zich oefent te St. Job in het Goor bij Ant werpen de eerste-luitenant W. C. J. Versteegh, die zich te Wiener Neu- stadt oefentde eerste-luitenant J Visser, die eenige ^femngen heeft meegemaakt te St. Job in het Goor, on zich nu verder gaat bekwamen bij de N. V. „Eerste Nederlandsche Vlieg- vereenigiii"" te Breda Deze drie hoe ren genieten, huiten hun traktement, geen enkele bijzondere toelage. Aan den anderen kant is hun door het De partement van Oorlog ook geen ande re voorwaarde gesteld, dan dat zij zich na afloop van hun vliegleertijd, gedurende een zeker aantal jaren als officier-vlieger of rcserve-ofücier- vlieger ter beschikking van het leger bestuur moeten stellen De eerste-luitenant C. Gordijn heeft ook verlof met behoud van traktement genoten en wel voor het vervaardi gen van een door hem ontworpen vliegmachine. Na afloop van dit ver lof heeft h!' er nog een half jaar bij- gekregen om de volgorde is wel wat wonderlijkhet vliegen te loe ren, en wel met een eigen toestal. op een terrein te Amersfoort Voegt men daar nog bij. dat den le-luitenant F. A. van Heyst eveneens verlof met be houd van traktement is verleend voor het vervaardigen van een door hem ntvvevpen zweef tui?, dan heeft men alles opgesomd, wat. voor zoover ik kon nagaan, door hét legerbestuur in zake vlieden tot dusver gedaan is. Geld uitgegeven voor vhegdoelein den heeft het legerbestuur, voor zoo- ecl ik weet, tol op heden hoelernaal met Wel heeft de N. V. „Rotterdam se-he Vliegvereenigiug" een vliegma chine met bestuurder voor gebruik tijdens de monoenvres beschikbuar gesteld, maar zij deed dit zonder kos ten voor het Rijk, en de beschikking, welke het legerbestuur heeft over den liegenier Lütge met zijn machine, kost het Rijk evenmin iels. Hoezeer dus blijkt, dat aan de mili- tiro aviatiek ook ten onzent aandacht geschonken is, is toch de vraag niet ongewettigd of er in de toekomst geen andere maatregelen noodig zullen blijken. Te prijzen valt de persoonlijke of fervaardigheid der H.U. vliegeniers, die alles zelf bekostigen maar op den duur zal dit toch wel niet vol doende zijn .al was het alleen maar omdat men zoodoende uitsluitend aangewezen is op de bereidwillig heid van gefortuneerde personen. Echter verneem ik. dat het door den heer Jochems aangeboden bestuurbaar luchtschip door den Minister van Oorlog is aanvaard on dat dit lucht- aartuig dezer dagen hier te lande zal arriveeren. Hiermede is een eerste stap gezet op een weg, waarop het Nederland sche legerbestuur wel niet zal kun nen blijven stilstaan, maar steeds ver- i schreden zal moeten zetten, ook al zal dat met het maken vnn onkos ten gepaard gaan. AUTOMOBILISME. Bij de autorennen te Graz, welke bijgewoond werden door twee aarts hertogen, reed Schroder tegen een te legraafpaal. Hij werd zwaar gewond VLIEGONGELUKKEN'. De Fraasche aviateur Siegiars, die te Petersburg vloog, bleef tijdens een vlucht met een tlcugel aan een stang hai»gen. De aviateur viel naar bene den en werd zwaar gewond. Het bericht, dat te Kursk in Rus land een vliegmachine te midden van het publiek was gevallen, waarbij 50 personen gewond werden, berust op een vergissing. Er stortte wel een dak van een loods in, waardoor 35 personen gewond werden. Met een aeroplane had het ongeval echter niets te maken. bit de Arbeiders wereld LOON ACTIE. Te Zaandam hebben de opperlieden metselaars, wier loon respectieve lijk op 23 en 28 cent per uur staat, verhooging gevraagd, de eersten van 4, de tweeden van 3 cent per uilr. Aan dit verzoek zijn de patroons in zoo verre tegemoet gekomen, dat zü toe gestaan hebben aan de opperlieden een loon van 25 en aan de metselaars 30 cent per uur, terwijl op het verzoek om 10 pCt. overloon bij aan bestedingen, afwijzend werd be schikt. Aan de timmerlieden is te kennen gegeven, dat htm loon met ingang van 1 Januari e.k, van 26 op 27 cent zal worden gebracht. STAKING TE WORMERVEER. De staking van de opperlieden en de losse arbeiders is opgeheven. De stakers hebben Woensdagavond een langdurige vergadering gehouden over het al of niet doorzetten van de staking. Uit eene stemming met briefjes bleek, dat bijna de helft er voor was weer aan den arbeid te gaan. De meerderheid sloot ziah ech ter bij de minderheid aan; vooral na dat medegedeeld was, dat de timmer lieden, behalve een enkele, niet ge zind waren tot staken over te gaan en ook de metselaars den arbeid weer gaarne weneebten te hervatten. STAKING TE EMMEN. In de vergadering van vervenors ia besloten, 4t eiKbao w ia oc&tarsfc- geen enkel opzicht in te willigen, om-, dat huns inziens dc slechte toestaat} van bet vervenersbedr ij f geen ver-, lmogmg van het loon toelaat. De sta king duurt voort en omvat ongeveer 1200 personen. De stakers gedragen rich ordelijk. Kerk ea Schooi NED. HERV. KERK. Beroepen te Rottum de lieer H. J. Witkop Jr., cand. te Winschoten. Aangenomen het beroep naar Britsch-Nieuwland (VierpoldersJ da. F. C. M. Boenders, cand. te Oegst- geeet. Beroepen te Heen vliet (Z.-H.) de hear 11. J. Witkop Jr., candidaat te Winschoten te Ruurki (toez.) ds. J. W. C. Ort, te Spankeren. Bedankt voor het beroep te Vlie land de heer H. J. Witkop Jr., candi daat te Winschoten. Beroepen te Sohoonrewoerd ds. H. A. Ileye'r te Renkum c.s.; te Heem- se ds. B. de Jong te Helenaveen. Aangenomen het beroep te Dord recht ds. A. van Iterson te Groote broek; GEREF. KERKEN. Beroepen te Ridderkerk ds. R. J. Aalberts te Spijkenisse; te Uitwijk en Waardhuizen (N.-Br.) de lieer J. Kwak, cand. te Haarlem; te Lei den ds. Domna te Watergraafsmeer. Aangenomen het beroep te Ambt- Vollenhove (B.) dr. J. Douma, te Schettena GER. KERKEN. Bedankt voor het beroep te Giessen- Oudkerk en Nieuwkerk ds. G. H. van Kasteel, te Oppenhuizen. NED. ISRAëL. KERK. Aangenomen het beroep als leeraar te Goriuchera de heer J. Brommet te Delfzijl. ACADEMISCHE EXAMENS. Leiden. De heer mr. J. J. Boasson, die promoveerde tot doctor in de staatswetenschap, verwierf den hoog- sian graad cum laude. Utrecht: Geslaagd doch staatsw.: mr. H. II. van Gybland Oosterhof. Door de geneeskundige staatscom missie te Amsterdam zijn bevorderd tot arts mej. H. J. v. Egmond, geb. te Haarlem, en de heer H. W. Hoezen, geb. te Fo"rt de Koe!;. Groningen. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde op oen proefschrift Viscositeit en VLscosimetrie van het bloed", de heer M. Sijpkens Smit, arts te Makkiuga geboren te Groningen. Delft. Geslaagd voor het prop. exa men in bouwkunde de heer R. C. Mauve. OPENLUCHT-SAMENKOMST. Begunstigd door fraai zomerweder had op Hamelvaatsdag op het land goed „Nijenburgb" van jhr. P. van Foreest te Hoiloo de tweede open lucht-samenkomst van vxijzinnig- godsdienstigen in Noord-Holland plaats. Waren haar schatting verle den jaar 3000 personen aanwezig, ditmaal was dit aantal belangrijk grooterl De openingsrede werd uitgesproken door ds. G. W. Melche'rs uit Purrner- end, die weea op de wassende belang stelling voor den godsdienst in vrijzinnigen geest. Van de verschillende spreekgestoel ten werd hierna het woord gevoerd door de boeren ds. A. van Wijk en Drijver, te Zaandam, ds. Rutgers van der Loef uit Haarlem, C. F. A. Zerncke te Amsterdam, ds. S. Spa aha te Enkhuizen, ds. A. C. de Legt te Alkmaar en ds. W. Bax Jr. te Sant poort, die tevens het slotwoord sprak. Ook werkte een muziekkorps mee. Men schrijft aan de N. R. Ct.: De synode der Christelijk Gerefor meerde Kerk in Nederland zal in het laatst van Juli te Utrecht bijeanko- Daar zal o.a. bepaald worden, waar de Theologische School, die tijdelijk In Den Haag is ondergebracht, ge vestigd za! worden. Genoemd worden Utrecht, Kampen en Hilversum. Aan c de Theologische School zijn drie do centen werkzaam en volgen 14 studen ten de colleges. Ook in de Chr Geref. Kerk, thans bestaande uit 80 gemeenten en sta tions, zijn vele vacatures. Letteren en Knnst TUDSCHRIFTEN. Het laatst-verschenen nummer van „Architectura" bevat: Mededeelingen betreffende het Genootschap. Me- dedeeling van de Redactie. Poort van bet Bagijnenhof te Amsterdam. Internationaal Woningcongres te Weenen (Vervolg) Het werkpro gram van den bond „Heemschut". Ingezonden Van allerlei aard. Weekbladen en tijdschriften. Gemengd Nieuws GEEN POLITIEK. Do Turkse he minister van oorlog heeft bij circulaire aan de officieren verboden zich met politiek bezig te houden. CHAMBERLAIN. Zondagavond is Chamberlain, de oude, uit het zuiden van Frankrijk in Engeland teruggekeerd. Hij heelt laatstelijk veel van jicht te lijden ge had, maar de aanval is nu toorbij. Het verblijf in liet zuiden heeft Item goed gedaan, zeggen de bladen. PARIJS ZONDER AUTO'S. De chauffeurs der 2170 taxi-auto's te Parijs hebben 24 uur gestaakt, als protest tegen de houding van het ge meentebestuur. dat de belasting op auto-brandstoffen benwi tm andere

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 7