De Kwartjes-Advertentiêi van HAARLEM'S DAGBLAD zijn een gulden ANTWOORD: Ja, wasschen is wèl noodzakelijk, als u geen invoerrech ten betalen wilt. Voor nieuw goed moet betaald worden. HET KOLONIAAL MUSEUM. Onze lezers weten, dat het bestuur' van de Maatsch. van Nijverheid het met do bestuurders van 't Koloniaal Instituut nog niet eens is kunnen worden over de bepaling in het con tract aangaande do overneming van 't Koloniaal Museum, wat betreft do voorwaarde, om zoo te eemger tijd 't Koloniaal Instituut, of, wie in zijn plaats mocht treden, niet meer zou voldoen aula de bepaling dat de go- schonken verzamelingen, zooals deze c.q. nade'r aangevuld of gewijzigd zullen worden, bestemd en gebruikt worden tot doel waarmede zij door de Maatschappij van Nijverheid bij eengebracht weiden, aan de Mij. de alsdan aanwezige vo'rzamelingen me de zullen worden afgestaan of met een bedrag van f 100.000. 't Koloniaal Instituut heeft tegen deze voorwaarde bezwaar. Het Departement Den Haag van de Maatsch. van Nijveirh. beep'rak deze Na eonige debat besloot liet depar tement aan den eisch, in de boven genoemde voorwaarde neergelegd, te blijven vasthouden en te trachten aan de bezwaren van het K. I tegemoet te komen door: lo. te laten vervallen de eventueele vordering van eehi be drag van f 100.000; 2o. aan de voor waarde de bepaling toe te voegen, dat mochten er zich te eeniger tijd verschillen voordoen over de voor waarden van overdracht, deze te'r be- beslissing zullen worden voorgelegd aan arbiters, waarvan een te benoe men door de Maatschappij, de andere doör het bestuur van het Kol. Insti tuut, met dien verstande dat wan neer die beiden het met eens kunnen worden, de beslissing wordt opgedra gen aan een door den kantonrechter te Amsterdam te benoemen derden scheidsrechter. In dien geest zal door Den Haag In da algemeene vergadering der maatschappij te Haarlem worden ge adviseerd. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem, op Woensdag 31 Mei 1911, des namiddags ten 1 1/2 ure, in de Statenzaal (Prinsenhof). Do volgende zaken zullen aan de orde worden gesteld: 1. Beeedigiug en installatie nieuw inkomend lid. 2. Mededeelingen en ingekomen stukken. Verzoekschrift Mej. M. Prins, eer vol ontslag leerares Meisjesschool M. O. cn vakonderwijzeres Opl. school voor meisjes. 3. Voorstel B. en W. vaststelling staat betaling uit post onvoorziene uitgaven, dienst 1911, met advies C. B. beheer gemeente-financiën. 4. Id. id. goedkeuring tekening en verantwoording St. Elisabeth's of groote gasthuis, dienst 1910. 5. Id. id. aankoop përceelen Kle- verlaan. 6. Id. id. id. id. tusschen Doodweg, Spaansch Vaartje en Delft. 7. Id. id. invoering werkliodenre- gleme'nt, met advies Commissie's Bij stand beheer gemeentebedrijven ein beheer openbare werken, afdeelings- verslagen, memorie van antwoord en nader schrijven B. en W. 8. Id. id. vaststelling verordening, regelende de aanstelling en bezoldi ging brugwachters. 9 Id. id. wijziging besluit d.d. 30 November 1898 no. 4. 10. Id. id. verzoekschriften in zake osphalteering hoofdstraten. 11. Id. id. verzoekschrift Vereeni- gmg Nederlandsche Loodwitfabrikan ten, in zake gebruik loodwit. 12. Id. id. verzoekschriften wijzi ging verordening toezicht gezondheids toestand ambtenaren enz. 13. Schrijven id. vooretel-Dr. J. Tim mer m zake bouw school Parklaan. 14. Voorstel Comm. art. 160 ge meentewet, wijziging Alg. Politiever- 'ordemng en Bouwverordening. 15. ld. B. en W. verkoop grond Ju- lianusiraat aan P. H. Craandijk. 10. Id. id. gebruik lokalen Prove- nieishuis voor ZondagsschooL 17. Vergadering met gesloten deu ren. 18. Aanbeveling id. benoeming lid Burgerlijk Armbestuur. 19. Voordracht id. benoeming on derwijzeres school üo. 9. 20. Verzoekschrift P. J. Buckmahn, herbenoeming genieeute-lieel- en ver loskundige. VEILINGEN. Uitslag der veiling van onroerende goederen in het verkooplokaal „De Gouden Leeuw", te Haarlem, op Za terdag 27 Mei 1911, 's namiddags na f> uur. 1. Een winkelhuis en erf niet open plaats aan de Lange Wijngaardstraat get. No. 15. 2. Een huis en erf met afzonderlijk (opgaando bovenwoning, aan do Mo ri nnestoeg, get. No. 16. Peroeelen 1 en 2 gecombineerde Opgehouden, f 3835. i 3. Een huis en erf met open plaats kan do Lange Wijngaardstraat, get. |>lo. 9. J. F. van Gasteren, 1080. •i. Een liuis en erf met open plaats aan de L. Hoe ren vest, get. no. 66. N. de Bruin, 610. 5. Een huis niet bovenwoning, erf »n tuin, aan de Leidscliev aart te Heemstede, get. No. 243 zwart en TOOd. W. F. I. Kroes, 3735. 6. Een 'Viis met afz. opg. boven woning en erf, aan de Zijlvest, get. No. 13 zwart en rood. J. P. Bijnsdorp, f 7950. 7. Een huis met afz. opg. boven woning, erf en schuur, aau dan Ou- denweg, Haarlemmerliede en Spaarn- woude, get. No. 1 A zw. en r. 8. Een huis met Ofz. opg boven woning en erf, als voren. get. Na. 2 A zwart en rood. 9. Een huis met afz. opg boven woning, en erf, ais voren, gat. No. 8 A zwart en rood. 10. Een huis met afz. opg. boven woning en erf, als voren, get. No. 4 A zwart en rood. 11. Een huis mot afz. opg. boven woning en erf, als voren, get. No. 5 A zwart en rood. Peroeelen 7 tot en met 11 gecomhi- Opgehouden, ƒ9000. 12. Een woon- cn winkelhuis, met afz. opg. bovenwoning, erf en tuintje, aan den Koudehhorn, get. No. 14 zw. on rood. J. Okliuizen, 6475. 13. Een winkelhuis met afz. opg. bovenwoning en erf, aan de Korte Begijnestraat, get. No. 26 zwart en rood. Opgehouden, 1855. 14. Het café-restaurant en hotel, genaamd „Stationshotel", aan het Stationsplein, got. No. 2. Uit de hand verkocht. 15. Een gebouwtje aan het Stations plein, get. No. 6. Uit de hand verkocht 16. Een winkelhuis, benevens daar achter gelegen Pakhuis met boven woning, aan de Zijlstraat, get. 69. Opgehouden, 8000. 17. Een heerenhuis en erve met grooten voor- cn achtertuin, aan den Zijhveg, tc Overveen, gemeente Bloe- mendaal, get. No. 33. Opgehouden 12505. Uit de Omstreken ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen: F am. Gorris, Amsterdam, HaarL- straat 18. 6 p. H. W. Luers, idem. Hotel Dr.ehui- aan, 1 p. L. J. Duijs, Nijmegen, idem 3 p. H. Maarsingh, Stadskanaal, Hotel Zee'rust 2 p. G. André, Heilbron, idem 2 p. Jonkvr. C. Engelen, Zutfen, Hotel Beau Site 1 p. Mej. Schlencker, Amsterdam, Hotel Groot Badhuis 2 p. Mej. E. H. Bergh, Dordrecht, Pen sion Savoye, 1 p. J. Meijerink Meijer, Bussum, Pen sion Fiedema, 2 p. A. van Zuijlen, Amsterdam, idem 2 pe'rsonen. Jongejuffr. M. Dricssen, idem, villa Sonnewende 1 p. Jongej. J. Sybrahdt, idem, idem, 1 persoon. gaven zou kunnen leiden. Ook zijn de inkomsten van het Kruisverbond voor het grootste gedeelte aan tooneelvoor- stellingen besteed. B. en W. stellen voor een strook grond aan den Binnenweg aan den openbaren dinest te onttrekken. B. en W. stellen voor een gedeel te grond bij de Eindenhoutstraat voor den aanleg van eene straat te be stemmen. B. en W. stellen den Raad voor te bepalen, dat gedurende 12 maan den, ingaande 15 Mei 1911, de vol gende personen in aanmerking zul len komen voor een benoeming tot lid of plaatsvervangend lid van een stembureau: Eerste Stemdistrict: C. A. W. B. Braam, Jhr. J. L. van Citters, G. F. H. Houben, C. W. Jan sen Hendriks, J. H. Kersten, H. A. Soliaafsma, A. A. Swolfs, J. J. Uiten- daal (Voorweg 37), E. Vas Visser, L. do Wilde. Tweede Stemdistrict: Mr. A. A. Diemer Kool. M. L. van Gemert, 11. A. M. Grippeling, Mr. F. A. van Hall, W. W. Hopperus Bnma, P. Kuiper Jr., P. J. M. Leeuwenberg A. van Lith, G. H. van Meer, Jhr. R. W. P. F. von Mühlen. B. en W. stellen den Raad voor de stembureaux voor 1911 als volgt te benoemen: Eerste stemdistrict: Plaatsvervangend Voorzitter: J. H. M. van Houten. Leden: C. A. W. B. Braam en J. H. Kersten. Plaatsvervangende Leden: E. Vos Visser, Jhr. J. L. van Citters, G. F. H. Houben en C. W. Jansen Hen driks. Lid bedoeld bij aït. 11 ter der Ge meentewet: A. A. Swolfs. Plaatsvervangend lid bedoeld bij idem: H. A. Schaafsma. Tweede Stemdistrict: Voorzitter A. Honig. Plaatsvervangend voorzitter: J. Preijde Gz. Leden: Mr. A. A. Diemer Kool en M. L. van Gemert. Plaatsvervangende Leden: W. W. Hopperus Buma, P. M. J. Leeuwen berg, R. A. M. Grippeling, Jhr. R. W. P. F von Mühlen. Lid bedoeld bij art. 11 ter der Ge meentewet: A. van Lith. Plaatsvervangend Lid bedoeld bij idem: G. H. van Meer. B. en W. stellen deh Raad voor goed te keuren een verordening tot 11. Verzoek II. K. SpHker c.a om te worden vrijgesteld van de betaling van straatgeld Stationsweg. 12. Vaststelling verordening, rege lende de volkshuisvest-ng, ingevolge artikel 1 dor Woningwet. 13. Uitbreiding personeel Gemeen te-Secretarie. 14. Vaststelling kohier schoolgeld Lager Onderwijs, le kwartaal 1911. 15. Verzoeken tot afschrijving Plaatselijke Directe Belastingen, dienst 1910. VELSEN. STUKKEN VAN DEN RAAD. HET VOORSTEL TOT INVOERING VAN PROGRESSIE. Ingekomen is bij den Raad het na volgend adres; Aan den Raad der gemeente Vel- sen, Onde'rgetcokcndo, R. de Boer, Lid van Uweh Raad, hoeft de eelr onder staand voorstel in te dienen. get. R .DE BOER. IJmuiden, 24 Mei 1911. Do Raad der gemeente Veleen, Overwegende, dat het heffen van een gelijk percentage van het belast baar inkomen van alle gemedntena- ren, zooals dit bij de thans geldende verordening, regelende de gemeente lijke inkomstenbelasting, geschiedt, naar verhouding den minder gegoede zwaarder drukt din den meerge- goede. van oordeel, dat het rechtvaardig en mitsdien wenschelijk is, dat belas tingen zooveel mogelijk naar draag kracht geregeld worden. Besluit in beg.nsel tot de invoering van progress:» in de Gemeentelijke Belasting (Hoofdei, omslag) en ver zoekt B. eh W. nog voor 1 October a.s. voortellen dienaangaande den Raad voor te leggen. Suppletoirs Raadsagenda. Suppletoire agenda vergadering van den Gemeenteraad van Veiseai op Dinsdag 30 Mei 1911. nam. 1 1/4 uur ten gemeeiitehuize. Punt 6 A. a. Af- en overschrijving begrooting 1910. b. Voorstel R. de Boer tot invoering van progressio in de gemeentelijke belasiing (Hoofdei, omslag). (Na het opmaken der agenda zijn vorenstaande stukken nog ingeko men). KAMER VAN KOOPHANDEL. In de Vrijdagavond gehouden ver gadering van de Kamer von Koop- ha-.del en Fabrieken alhier, werd mededeelIng gedaan van een door eenige Raadsleden aan Ged. Staten Tweede Kamer te verzoeken het ont werp-tarief wet niet in behandeling te nemen, vóórdat daarover het ad vies is ingenomen van de vertegen woordiging van den Handel en de Nijverheid. De Commissie voor finan- tieele zaken zal intusschen het onder werp in onderzoek nemen en daar over rapporteeren. De Kamer besluit voorts nog er bij de Spoorwegmaatschappijen op aan dringen dat desgewenscht de abon nementen worden gesteld ten name van de firma, die reizigers in haar dienst heeft, teh eunde daardoor te 'oorkomen, dat de ab. die zij betaal de, zonder haar weten worden inge wisseld of wel dat daarvan een on- gewenscht gebruik wordt gemaakt, een en ander naar aanleiding van een geval dat zich onlangs voordeed. Vastgesteld werd alsnog het ver slag der Kamer over 1909 en 1910. in een Ixwartj omdat do oplage van HAARLEM'S DAGBLAD zeer groot Is en steeds blijft stijgen. 1 Jaarlijks worden er TIENDUIZENDEN geplaatst. BLOEMENDAAL. Gevonden. Een kinderportemonnaie, terug te bekomen bij C. Metselaar. Een gouden lorgnet, terug te beko men bij den ko6ter van de r.-k. kerk in het lileverj>ark. Een gedenkpenning, een broche, en een huissleutel, terug te bekomen po litiepost Overveen. Een schaartje in étui, terug te be komen bij A. Bakker, te Bloemendaal. Een broche, terug te bekomen bij H. J. de Jong, Kleverlaan, te Bloe- mendaaL Een medaillon, een kinderschoen en een huissleutel, terug te bekomen politiepost Bloemendaal. Verloren Een gouden ring, zilveren armband, gouden broche met pareltjes, zilveren dameshorloge mot ketting, zilveren medaillon met haar, een sleutel, da- mesportemonnaie, een zwart lederen schooltasch, iiandcniialebatid, een fantasie-armband, en weggeloopon een Hollandsche herdershond, licht gestroomd. HEEMSTEDE. RAADSSTUKKEN. B. en W. stellen voor den heer W. A. van Amstel te Heemstede toe te staan het plaatsen vah hekwerk .voor de percoelen aan den Binnen weg nabij do Koedilefslaan. B. en W. stellen den Raad voor eenige gedeelten straat in het Wes- te'rhoutpark van de Eerste Kennemer Bouwmaatschappij over te nemen. De afd. Heemstede van het Kruis verbond ve'rzocht een gemeentelijk subsidie van f 50.B. en W. praoad- viscoren afwijzend op dit verzoek te beschikken, omdat ande'ren vereenl- gingen met nuttige strekking dan geen subsidie zou kunnen geweigerd worden, en dit tot vele nieuwe uit- vestiging van een bouwverbod op een gedeelte van den grond, kadastraal bekend als sectie B. nos. 2769 en 2348. B. en W. stellen voor het aan steken 'der 14 gemeentelantarens aan den Koedijk, de Manpadslaan en aan den HeeTenweg ten zuiden van de Van Merlehiaan, met de levering van de daarbij benoodigde petroleum, glazen, peer en pitten gedurende het tijdvak van 1 Juni 1911 tot en met 31 Mei 1912 op te dragen aan G. N. Wansdorp te Heemstede voor de som van f 250. HILLEGOM. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. Op Vrijdag den 2an Juni 1911 des namiddags ten 7 1/2 uur, vergadert de gemeenteraad van Hillegom. Te behandelen onderwerpen: 1. Ingekomen stukken. 2. Onderzoek geloofsbrieven nieuw benoemd raadslid Th. Jonkheer. 3. Wijziging begrootingen 1910 en 1911. 4. Rooilijn Hek R. K. Kerkbestuur aan de Mar'iastraat. 5. Rooilijn Vosselaan en plaatsing hek C. G. v. d. Poll aan die laan. 6. Plaatsing hek J. N. Potman aan de Leidschestraat vóór de vastgo stelde rooilijn. 7. DegrootLng Gezondheidscommis sie, dienst 1912. 8. Verzoek H. ter Cock om eervol ontslag als ambtenaar van den bur gerlijken stand. 9. Subsidie Handelscursus „Mid denstand" en kosteloos gebruik van lokaliteiten. 10. Verordening heffing Retributie- geld M. O. Leiden. gericht verzoek om de door den Raad in zijne laatstgehouden vergadering gehandhaafde levensiniddelenveror- dening niet goed te keuTen, om de bekende kwestie der conserveermid delen. De Kamer besloot aan dit adres hare instemming te betuigen. Besproken werd aLsnu de zaak der vischverv oortarieven. Volgens door deze Kamer bij de K. v. K. «u F. Brussel ingewonnen Inlichtingen zal de Belgische Staatsspoorweg bereid gevonden worden de visch die des avonds 10 uuri te Esschon aankomt, gelijk met het ijlgoed tegen vracht goedtarief in België te vervoeren. De Kamerr zal wegens deze conces- ao van den Belgischen Staatsspoor weg pogingen In het werk stellen om de visoh naar Esscheai vervoerd te krijgoh als ijlgoed eveneens tegen vrachtgoedta'ricf, voorloopig met den trein van IJmuiden, die aansluit met genoemden trein van Esschen. Besloten werd deel te nemen do actie tegen het wetsontwerp no- pehs het debietrecht op tabak. De Kanter is algemeen van oordeel dat de positie van Nederland, door de be lasting, op de buitenlandsche markt zeer zal worden verzwakt. Dat de Hollandsche sigaren en tabakindus trie in Nederland veel voor heeft bij ande're landen vergolekeh, maakt die industrie tot eau bloeiende. Boven dien, het debietrecht zou niet die op brengst leveren, welke zich de Minis ter er van voorstelt. De kosten van invordering zullen een zeer aanzien lijk deel vorderen van do door de verbruikers opgebrachte 'rechten. Naar aanleiding van een ingeko men schrijven van do K. v. K. e te Groningen werd besloten aan de Binnenland PEST OP JAVA. Het volgende telegram is bij het Departement van Koloniën ont vangen Afdeeling Malang 1 koortsge- val, 23 dezer bleek pest te zijn. Eer gisteren 24 dezer. 12 gevallen, waar onder 5 dooden Van de lijders van vorige dagen overleden er nog 2, Soe- rabaja, Kediri en Madioen geen ge- allen. Vervolg op het telegram van 25 de zer, het verdachte sterfgeval bleek pest te zijn geweest. Het 2de telegram luidt als volgtafdeelinc Malang 25 dezer 20 gevallen .9 dooden. Van de lijders van vorige dagen overleden nog 10, waaronder eenige gevallen buiten het cordon, hetgeen daaroiji wordt ui^ebreid. 9oerabaja, Kediri en Madioen geen gevallen. Besmet erklaring Soerabuja opgeheven, 600 gevangenen van Soerabaja zijn heden naar het eiland Onrust overgebracht. SPOORWEG VEENENDAAL- WAGENINGEN. De heër R. L. E. de Bruijn te Amersfoort heeft aan H. M. de Ko ningin concessie gevraagd voor den aanleg van een spoorwegverbinding VeenendaalWagetungen. HET BEZOEK VAN PRESIDENT FALLIèRES. Naar t Hbld. verneemt, bestaat het jorncmen bij dc komst van den Pre sident der Franscfae Republiek te Amsterdam ter reede aldaar aanwe zig te doen zijn Hr. Ms. oorlogssche pen Heemskerck, Kortenaer en Evert- sen. Te IJmuiden zal gestationeerd worden Hr. Ms. Gelderland. Verder bestaat het plan, dat bij de nadering van de Fransche oorlogs schepen een flottielje van onze mari ne den President ter begroeting tege moet zal stoomen, welke flottielje zal bestaan uit de torpedojagers Wolf en Fret en uit 2 groepen torpedobooten. De begroe-tingsf 1 ot tiel j e zal achter de Fransohe schepen mede naar Amster dam opstoomen en eveneens plaats nemen op het IJ. DE a.s. GEMEENTERAADSVERKIE ZING TE AMSTERDAM. Het plan bestaat, zoo meldt de N. R. Ct., om, in plaats van mr. Z. van den Bergh, van vrijzinnig-democrati sche zijde, in district V, candddaat te stellen mr. G. T. J. de Jongh, rech ter in de Arrondissement®-Rechtbank aldaar, die met mr. F. S. van Nier- op de eerste stappen heeft gedaan, om voor de verkiezingen samenwer king te verkrijgen tusschen Vooruit gang en de Vrij zinnig-Democratische Vereeniging. Waarschijnlijk zal Voor uitgang deze candidatuur steunen. LANDSTORMWET. Bij de Tweede Kamer is thans inge diend een ontwerp-L&ndsiormwet. Volgens het ontwerp zullen, in 't algemeen, tot den landstorm bohoo- ren a. ieder, die van den dienst bij de militie is vrijgesteld, hetzij i broederdienst, hetzij wegens aanwe zigheid van in heizelfde jaar g broeders of halfbroeders, dan wel we gens kostwinnerschap; b. ieder, die na volbrachten dienst bij de militie of bij de landweer uit den dienst is ontslagen; c. .eder, niet vallende onder a, die gediend heeft bij de zeemacht (het korps mariniers en de marine-reser ve hieronder begrepen), bij het leger hie rte lande (het reserve-personeel bij de landmacht hierondor begrepen) bij de gouvernements-marine in Ned.- Indië of bij de koloniale troepen, en bij het verlaten van den dienst geves tigd is biïmen het Rijk, in het Duit- sche Rijk of in België, of zich bij of na het verlaten van den dienst daar vestigt; d. ieder, die tot een vrijwillige ver bintenis bij den landstorm is toegela ten. Komt het wetsontwerp tot stand dan zal behoudens de vrijstellin gen bij het ontwe'rp-Mihtiewet voor gesteld het mannelijk deel der be volking van ongeveer het 20ste tot on geveer het 40ste levensjaar in zijn geheel voor 's Lands verdediging be schikbaar zijn, zulks met de wapenen in de hand, voo'r zooveel het daartoe bekwaam is; voor zooveel 't de wape nen niet voeren kan, met zijne ar beidskracht. De landstorm kan tot den wer kol ij ken dienst worden geroepon uitslui tend in geval van oorlog, oo'rlogage vaar of andere buitengewone omstan- digheid. Voor den gewapenddn dienst kan alsdan alleen worden beschikt over hen, die krachtens vroeger vol brachten dienst strijdvaardig zijn een wettelijke waarborg aleoe tegwi het gebruik van niet of niet voldoen de geoefenden tegenover den vijand. KIND IN BRAND. net vierjarig meisje Van S., te Hengelo, is in brand geraakt. Met ernst.ge brandwonden is het kind in het ziekenhuis opgenomen. OVERREDEN. Op de Oostenburgergraoht te Am sterdam werd de 7-jarige Evert Mal- chers door eon rwaren vrachtwagen overreden. De wielen gingen den knaap over het lichaam. In bedenke- lijken toestand werd hij naar het O. L. V. Gasthuis gebracht. MAATSCH. VAN NIJVERHEID. Het Departement Den Haag be noemde tot directeur der maatschap pij haar voorzitter, den heer P. J. v. Voorst Vader. PROGRESSIEF SCHOOLGELD. In de vergaderingen van den raad der gemeente Leiden van 19 en 26 Januari j.l. hebben de raadsleden van der Eist, Sytsma en Fokker en de hoeren Meuleman en Vergouwen een tweetal voorstellen ingediend, beide beoogehd invoering van een progressief schoolgeld aan de H. B. S. van meisjes. Zij werden in han den van B. en W. gesteld ter fine van praeadvies, welk advies thans i3 verschenen. B. en W. zijn tot de overtuiging ge komen, dat alvorens over de voorstel len zelf te beslissen, de raad princi pieel dient u:t te maken of progres sief schoolgeld voor de H. B. S. zal worden ingevoerd. De meerderheid toch van 't college van dagelijksch bestuur (drie leden) zijn togen dit schoolgeld gekant, ter wijl van de twee leden, die met het principe meegaan, slechts één zich met een der ingediende voorstellen kan vereemgen. BANKBILJETTEN VERMIST. Uit een postpakket, op 28 April 1911 van Den Haag uit naar Zuid-Laren verzonden, worden vermist 2 bank biljetten van f 10 elk. genummerd C. K. 13904 en C. Y. 50816. De officier van justitie te Assen verzoekt opsporing en bericht. ANTIQUAIRS. De burgemeester van Herwijnen waarschuwt voor een persoon, voor gevende te heeten J van den Berg en te wonen te Haarlem, die in gezel schap van een ander, eveneens als heer gekleed, kort geleden eerstge noemde gemeente per fiets hebben bezocht en bij verschillende ingezete nen oudheden hebben opgekocht, on der belofte het gekochte den volgen den dag persoonlijk te komen afha len en betalen. Zij boden zeer hooge prijzen, doch lieten verder niets van zich hooren. Het opgegeven adres is bij de politie te Haarlem onbekend. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. Mooie witte tanden floor een ge regeld gebruik van met pepermuntsmaak. Overal ver krijgt. fl 12'/,. 15. 25 en 30 p. doos. f Tegen hetÏBrOytlflrefi I Dr. Hommers Haemategen WAARSCHUWING 1 jjj den nat MÏÏlf I WATERTOCHTJES naar de Zaan. DAGELIJKS: v.„ Haarlem10.15, 2.is, 6.is •n flO.uur. Zaandam: 8.15, 12.15, 4.15^ en f.8.15 uur. f Alleen op Zondag on Pinksteren. Llgpl.i Nieuwe dracht, b.d. Jansbrug. Gemengd Nieuws DE BEGRAFENIS VAN MINISTER BERTEAUX. De Pariische oorrespondent van Hbld. schrijft: Op vorstelijke en aangrijpende wij- _j hoeft de plechtig® overbrenging van het lijk van den ongelukkïgen mi nister van oorlog naar de „Gare du bois de Boulogne" plaats gehad. Van dergelijke plechtigheden, waarbij de tentoon gespreide pracht de oprechte doelnemintr niet uitsluit, hebben de Franschen toch maar het geheim het was een schitterende stoet, die om elf uur door het prachtige kader van. Place de la Concorde en Champs-Ely- séos trok en toch had ze niet dat koude, gevoellooze, dat officieele rouwbewijzen zoo licht krijgen. Men kon het den volgers, officieren, solda ten, oud gedienden, ambtenaren aan zien, dat ze onder den indruk waren van de droevige plechtigheid, waaraan ze medewerkten, en het publiek, dat lungs heel den weg in twee dichte rij on opgesteld stond, hield zich stil, zonder rumoer of gedrang, achter de afzettingen en toonde zich overal ge troffen door de tragiek van het geval, van het onbegrijpelijke ongeluk, dat dozen bekwamen, UvMtfkrachtigen en levenslustiger! n-au too ;-iotseling heeft neergeveld. Het Parijsche volk lieeft don minister Berieaux een mooie, werkelljk-aangrijpenöe, begra fenis bereid. Hel ministerie van oorlog in de Rue St. Dominique tag weer evenzoo, uit als bij de begrafenis van geueraal Brunde voorgevel behangen mei zwart krip de ingang omgeven dpoj

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 7