NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. üöe Jaargang JN O. 50V0 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 31 MEI 1911 A ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.02!i Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37Y% de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiün van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: (ïroote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitslm'tend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678. Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACI1T BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 1 JUNI. Groote Kerk: Orgelbespeling, 2—3 u. Huishoud- eu Industrieschool: Ten toonstelling werk leerlingen, 2 1/2—5 Heemstede: Gemeenteraadsvergade ring. 7 1/2 uur. Asphalt is dan Raad. PUNT 10. De H.iarl. Handelsvereeu. a. ver zoeken den rund, om over te gaan tot uspha lk-rung der hoofdstraten. B. en W. ontraden asphalteering wegens de groote kosten. Ingekomen is een motie, van eenige vereenigiuacn enz., die aandringen om 't praeadvies van B. en W. niet te volgen en asphalt te doen leggen in de hoofdstraten, De heer au de Kamp stelt voor as phalt te leggen van het Station tot de Houtbrug. De heer Rinkema stelt voor, een som van f155.000 uit den post voor Buitengewone openbare werken van dc Begrooting voor 1911, te bestem men voor asphalteeritig der hoofdstra ten van 't Station tot de Houtbrug. Hij stelt tevens voor. om die som in tien juarlijksche termijnen, aan vangende 1912, uit de gewone midde len aan de buitengewone middelen te rug te betalen. (De te usphalteeren wegen zijn dan Stationsplein tot Groote Houtbrug en Smedestruut eu Groots Markt tot Groote Houtstraat). De heer J. H. Visser, lid van den Raad, heeft de volgende motie voor gesteld: De Raad der gemeente Haarlem; gezien het praeudvies van B. en W.; gezien de adressen der verschillen de vereeuigingen en belanghebben den; gehoord het debat, erkennende do noodzakelijkheid, dal de hoofdstraten op meer moderne wijze worden be stiaal, noodlgt B. en VV. uit aan den Raad voorstellen te doen tot asplial- teering der navolgende straten: Kruis weg, Km.-straat, Barteljorisstraat. Groote Markt (gedeeltelijk), Groote Houtstraat, Koningstraat, Gierstraat. Lange- en Korte Vcerstraat, War- mocsstraat, Damstraat. Groote Markt (gedeelte) met R.viervischmarkt en Klokhuisplein, Jansstraat, Smede- straat en Zijlstraat, met dien ver stande, dat daarvoor eerst in aanmer king komen, de Kruisweg, Kruis straat en Barteljor.sstraat en vervol gens ieder jaar één of meer der ove rige straten, door B. en W. aan te wijzen. De VOORZITTER deelt mee, dat de heer Visser zijn voorstel zou heeft ge wijzigd, dat hij ook de Anegang m zijn motie heeft opgenomen. liet slot der motie, de vuorkejir voor enkele straten u sprekende, vervalt. De motie van den heer Visser wordt ondersteund, evenzoo de voorstellen van de heeren Rinkema eu Van de Kamp- De VOORZITTER deelt ook mee. dat B. en W. het voorstel van den heer Visser, dat hot verste gnat, nauw gezet hebbeu overwogen. B. eu VV. zijn het met den heer Vis ser eens, dat asphnlteenng in de hoofdstruten gewenscht is, maar ze wezen tu hun voorstel op de kosteu. Thans deelen B. en W. evenwel mee, dat zij HET VOORSTEL VAN DEN HEER VISSER OVERNEMEN. Do heeren Rinkema en Van de 'Kamp nemen hun voorstellen terug. Op een vraag van den heer SEIG NETTE antwoordt do VOORZITTER, dat met de aspha II coring spoed ge- uiaukl zal Worden. Ook dc heer LASSCHUÏT dringt op spoed aan. De heer VAN ROSSUM brengt het rapport van den directeur van Open bare Werken ter sprake, waaru.t blijkt, dat het groote hinder zal ver oorzaken, om asphalt te leggen, na dat de tramrails gelegd zijn De bewoners zullen er dan veel hinder van ondervinden. Spreker vindt, dat er niets anders overblijft, dan de asphnltecrng tege lijk te doen plaats hebben met het aanlogcren der tmmrnlls. Het is dus noodig het asphalt ook dadelijk in de Groote Houtstraat te leggen. Dc heer DE BRELK zeul nogmaals, dat bij aanneming der motie-Visser, B. en W. spoed achter de zaak zullen zetten. De voorstellen zuilen dan nog wel op tijd komjjn. Er moet toch nog eerst veel werk aan de rioloeringen gedaan worden. De beer RINKEMA dringt ook aan eerst voor het leggen der tramrails het betonbed voor het asphalt te leg gen. anders zullen de kosten veel hoo ger worden. De heer VISSER onderschrijft dit. De lieer 6PUGR zegt, dat het toch niet aangaat, zoon voorstel maar aan te nemen, zonder to weten, wat het kost. liet is toch immers de bedoe ling alleen het beginsel uit te maken. Later als de kosten bekend zijn, moe ten de raadsleden nog nader kunnen beslissen. De VOORZITTER zegt. dut dit de bedoeling is. De heer SEIGNETTE deelt mee. dat hij voorstelt een motie aan te nemen, waarin uitgesproken wordt, dat het asphalt voor of tegel ij k met de tramrails wordt aangebracht. De heer H LIS WIT zegt, dat deze motie overbodig is. De heer SEIGNETTE trekt zijn mo tie weer in. (De motie-Visser wordt aangenomen met 2 stemmen tegen, die van de hoe ren Krelage en Slingenherg). Sport en wedstrijden VLIEGEN. WIJNMALEN VLIEGT NAAR AMSTERDAM. Henri Wijnmalen heeft weer een kranige prestatie volbracht door, met zijn vrouw als passagier, Dinsdag avond van Soesterberg naar Amster dam te vliegen. Hij daalde op de Vo- gelwijkslaiiden aan de overzijde vau het Y, te omstreeks zes uur. Dè tucht iiad nog tseuig gevaar op geleverd. Immers, oorspronkelijk was zijn bedoeling geweest om maar oven boven Amsterdam te vliegen en dan terug te keereu, en in dat plan kwam een gedwongen wijziging. Te vijf uur verliet hij Soesterberg en koerste naar de Zuiderzee. Up oen hoogte van ongeveer 150 M. vloog hfj 12 K M. uit de kust boven de zee, in de richting van Amsterdam, waarvan reeds spoe dig de torens en fabrieksschoorste nen zichtbaar weiden. Op een gege ven oogenblik kwam or water op dc kleppen van den motor, die onregel matig begon te werken. Om niet in de zee of het IJ-water teiecht te komen was het nu zaak een geschikt weiland om te landen te vinden. Meer en meer dalend de machine vloog, zooals de vlieger vertelde, vlak boven de masten der stoomschepen be reikte deze, daar hij d<-n wind in den rug had, nog de overzijde van het Y, waar hij. zooals gezegd, op do Vogcl- wijkslanden daalde Wijnmalen steeg te acht uur op om de terugreis te aanvaarden, maar de hevige wind noopte liem reeds bij de Oranjesluizen terug te keeren. weer op zijn uitgangspunt te dalen, en de afreis tot heden uit le stellen Ondanks het stormachtige weder tn den afgeloopen nacht is Wijnmalen's biplan, stevig met touwen aan paal tjes bevestigd, op het veld der Vogel wij kslandeu aau de overzijde van het IJ, blijven staan en de aviateur, vond toen hij om 3 uur 's nachts terug kwam met zijn gezelschap, dc vl.eg- machine in goede orde, gereed om op te stijgeu. Zeker zou ijnmalen eu zijn bevallige echtgeu ->te nu reeds lang weer in het vliegkamp te Soes- terberg zijn aangekomen, ware niet de wind een beletsel voor deze vlucht geweest. Er woei over het vlakke veld een straffe wind, die «ie vlaggen op de schepen op het IJ deed klapperen. De Inplan bleef dan ook vastgebon den. De aviateur en zijn gezelschap, dat reeds of zoo vroeg of... aog zoo laat op de ver-afgelegen landingsplaats van de „Farman" op het uppèl was, wachtte nog een uur en daarop ver lieten zij weer per auto de Vogolwijks landen. De machine, die in don vroe gen morgen veel bekijks had van do fabrieksarbeiders en landbouwers, die aan den arbeid togen, word weer aan de hoede van bewakers en politie agenten toevertrouwd. I-Iet lag in Wijnmalen's bedoeling vanmiddag tegen 5 uur, wanneer dc wind in bracht vermin,mrd was, den terugtocht te aanvaarden. Stadsnieuv. s Zwemschool. De temperatuur van hri water was hedenmorgen te 6 uur f4 gr. N. U. G. Het Nederlaudsch Ouderwijzers Ge- nootscliap hield Maandagavond in hlei Nul een zeer opgewekte verga dering. De tentoonstelling van boek werken eu platen, 't nieuwste op t goh.cd van onderwijs, stud.e eu kunst door den heer Mui alhier georgani seerd, trok zeer groote belangstel ling. Behandeld werden vragen over de lechtspositie der ambtenaren, over artikel 21 (macht der schoolvergade ringen) en den beschrijvingsbrief. Ge kozen werden tot algevaardigden ter ulgenieeue vergaüeruig te Breda de Iieereu \Y. van Brouwershaven en E. ton Broeke eu de heeren Uverbeek en Uabermehl tot plaatsvervangers. De heer Overbeek werd tot be stuurslid gekozen. Over toekenning van subsidie aan ae Haart. Oud. Zwemciub vuor het kinderzvvemfeeet, staakten de stemmen. Aangenomen werd niet eén stem tegen, dat bij het wijzigen en opheffen van regelingen over den rechtstoestand der burger lijke ambtenaren, de wet bindend overleg tusschen overhe.d en amble- iiaarsvereeuigingen dient voor te schrijven. Verder dat de besluiten der school vergadering voor zoover het gemeen tebestuur eu het schooltoezicht daar over ueit beslissen, moeten worden uitgevoerd. Tevens dat zoowel het schoolhoofd als elk der leden van het personeel recht van beroep heeft op de autori teiten, als een besluit wordt geacht nadeelig te zijn voor de school. JONGE VRIJZINNIGEN. De Jonge Vrijzinnigen Piropagan- da-ciub „Haarlem'' vergaderde gis terenavond in een der zaaltjes van de Soc. Vereeuiging ter bespreking ee- ner belangrijke statutenwijziging, nl. om de club niet langer „Jong Vrij zinnig", maar „Vooruitstrevend Vrij zinnig" te noemen. Over dit voorstel had een lange discussie plaats: de heer J. Hoilo verklaarde zich tegen naamsverandering, maar het bestuur was er,- voornamelijk om practische redenen, eenstemm.g voor. In deze vergadering kon evenwel geen besluit genomen worden, aangezien het ver- eischte 2/3 deel der leden niet aanwe zig was. Binnen 6 dagen zullen de leden nu opnieuw geconvoceerd wor den. De meerderheid van het bestuur stelde tevens voor: de contributie te verhoogen, van 50 ct. op f 1 te bren gen, die dan in 4 termijnen betaal baar zou zijn. Na vele besprek.ngen werd dit voorstel met 10 tegen 4 stem men aangenomen. Mej. Kerrebijn en de heer Beers hadden wegens drukke werkzaamhe den bedankt; in hunne plaatsen wer den gekoZen mej. Kohier en de heer J. He>:Io, die beiden de benoeming aangenomen hebben. Het bestuur deelde nog mee, dat er plannen zijn, om te komen tot op richting eener bibliotheek. Om deel uil to maken van de bibliotheek-com- in.ssie is als gewoon Ld aangezocht de neer Van Eiso als buitengewoon l.d de heer J. D. Rutgers v. d Loeff, Dibhotuecuris van de Staas-Biblio- theek. Een boeke'rij-fonds fzal gevormd worden. J. J. Cremer. Do Koninklijke Letterlievende Ver- eeingiug „J. J. Cremer" stelt* zich voor ui ue maand September a.s. een uitvoering le geven ten behoeve van den Konii ij kan Nationaleu Bond voor Reddtngwezen en Eerste Hulp bij Ongelukken „liet Oranjekruis". Ongeluk. Dinsdagmorgen, omstreeks half ne gen, had een 18-jarige smid, werk zaam uuii de Haarl. Machinefabriek voorheen Figee, het ongeluk een stuk van een kraan tegen het hoofd te krijgen, waardoor hij een groote won de boven het oog kreeg. Na aan de fabriek verbonden te zijn, werd hij verder in het St. Eliza beths Gasthuis behandeld. Akte-examens L. O. Haarlem; o" Mei. Geslaagd de da mes C. Reerebooui ie Krommenie, A M. Broek Le Umuiden, J. Bruijn ie Kokhuizen, o. C. Kul te Katwijk, M. Koopman te Egniond aan Zee. C C. Ktug le Alkmaar, A. St>>eve te Ednm. STUKKEN VAN DEN RAAD. WERKLIEDENREGLEMENT. Ouder intrekking van de door hem voorgestelde wijzigingen stelt de lieer De Braai de volgende wijzigingen voor ui het voorstel van B. en VV. te lezen op bladz. 0 regel 1 en 2 Besluit I. Voor de loonregeling der Alge meen® Begraafplaats, de giuf del vers te rangschikken in klasse 1 en de tuinbeden in klasse 2 omschreven in het raadsbesluit d.d. heden. E. voor de machinebankwerkers in klasse 3, te lezen de machinehui!kwerkers in klas se 4. J. Bladz. 10 de onderste negen re gels te lezen De 2de magazijnknechts, de fa brieksarbeiders, dc lan toarii poetsers, de uieteropnemers, de syplwnpom- pers, de fittershelpers en de inon- teurshelpers klasse 1. de 2de truusporteurs, de 2de schil ders, de teerpompers, de machine drijvers, de stundopnemers en de 3de bankwerkers in klasse 2 de 1ste transporteurs, de 2de am- moniuk-disttllateurs, de ketelstokers, de cokestrausportcurs, de 2de cokes- gusstoker en de 2do Intel's, in klas se 3. de 1ste schilder, de 1ste magazijn- knechts, de 2de bankwerkers, ue 2de metselaars, de 2de monteurs eu de schakelboi dwachters in klasse 4. Regel 5 op bladz. 11 te lezen lste bankwerkers, de timmerlieden, lste metselaars en stokers-machinis ten m klasse 6. NEDERLANDSCHE WINKEL WEEK Maandagavond had onder presi dium van Mr. J. C. L. Vlaanderen, daar de voorzitter, de heer J. C. Pee- rebooin, nog door ongesteldheid ver hinderd was, een druk bezochte ver gadering plaats van liet Comité voor de Nederlandsclie Winkelweek. Geconstateerd werd, dat er groote deelneming voor liet plan bestaat, na de vorige opgaaf is liet aantal deel nemers met 1(1 vermeerderd, dus tot 114 gestegen. Besloten werd, verschil lende firma's, die nog geen verkla ring vau deelneming hebben inge zonden, maar wuurvan verwacht wordt, dat zij sympathie voor de zaak gevoelen, persoonlijk te bezoeken. Vijf ontwerpen waren ingezonden, namelijk door de heeren Joh. M. Schmidt, J. C. Caderius van Veen. II. Lamp, A. L. de Jong en A. H. Weij- burg, vau een onderscheidingsteken, dat op de winkelruiten van de deel nemende firma's zal worden beves tigd. De keus viel op het ontwerp van den heer Wdijburg, voorstellenue de nationale vlag. in welker vfrilte baan de woorden Nederland- s c li e Nij verheid; boven de vlag liet woord Winkelweek, aan weerszijden bet Nederlandsclie eu Haarlemsche wapen. Dit ontwerp zal worden aangevuld met een symnohukeu rand, door den neer De Jong gcteekeml, eu voorstel lende handel en nijverheid. Het geheel zal in kleuren worden uitgevoerd en ongetwijfeld zeer de aandacht der voorbijgangers trek ken VOOR HET STAMKAPITAAL VAN HET LIGHALFONDS. Voor dit fonds en voor het tekort van 50U aan verpLeggelden in 191U weiden in de week \uui 2127 dezer de volgende giften ontvangen van de Coop, bouwveroonigiug „Bouvvlust f 5, van een huwelijksfeestjo /2.10, van een feestje der vereeuiging „Ont wikkeling xg ons streven" 1 01. bij eengebracht door de Jongeduchters- vereeniging „Kom tot Jezus' 3 25 eu van de afdceling Haarlem van den Alg. Nederl. Stucadoorsboud 5. D r i n k h a L De Drinkhui is gisteren door 78 personen bezocht. Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij H van Liemt, Anegang 16, een haarkam. J. Joosten, L. Wijngaardstraat 16, eon armband. VV. v. Helden, Potgieterstraat, een garantiebewijs van een orgel. C. Verwaal. Langend ijkstrnat 27, een rozenkrans. II. van Fnuiken, 2de Zuid-Polder straat 44. een wandelstok. J. Velde, itaomvesl 31. een werk- M. Rcmclaar, Leidschezijstraat 2, een ruwielnomp. A. Foru'ens, clercqstraat 96, een manchet 11. Bunzet. Soutmanstraat 5, een horlogeketting. J. v. Eijiide, Bildordijkstraat 36, een armband. Li C. Ooms. K. Lakenstraat 17, een veiligheidsspeld. P v. Woutingen. Kennemerplein 6, een portemonnaie met inhoud. A Bijnsdorp. Afarlnnesteeg 15. een ceintuur. B. Langoveld, Kousenbandslaan 4e, een jongenspet. J. vun Marsbergen, Berckheijdestr. 12, een pet. 11. van der Linden, Wouwerman- slraat 6. een knipmes. INBRAAK. Do politie heeft ontdekt, dat in een or bewoond huis, 't perceel ivenau- park 1. is ingebroken. Tusschen 26 en 30 Mei moet dat gebeurd zijn, eu de(n) inbreker(s) hebben zich toegang verschaft door verbreking van een ijzeren netwerk voor een keukenruit en van die ruit In verschillende ka mers hebben de bezoekers looden af voerpijpen eo koperen kranen afge rukt, en die ontvreemd. Er is een onderzoek ingesteld. Raadsverkiezingen. LIBERALE UN Hi. Dinsdagavond vergaderde de Libe rale Uxjie, niet den uitslag, dat de sa menwerking wet de vrijzinnig demo cratische kiesvereenigiug bij de perio dieke herstemming voor den gemeen teraad is aangegaan. Het resultaat der uitvoerige be raadslagingen was namelijk aldus District 1. Besloten werd te sl ellen de candidatuur van den heer A. Rinkema en over te nemen van de vrijz. dem. de candidatuur van den heer J. F. van Emriierik. die nu komt tegenover den candidaal, die van rechts -esteld zal worden in de vaca ture-Winkler. Naar men weel wenStlit de hoer W inkier geen herbenoeming. Verder blijven de cundidaturen vuil de> heeren H. ma dun Berg en B. E. C. Seiguette onbestreden. District II. Besloten werd over te nemen de candidatuur van den lieer W. L. Schram (vrijz. dem.), die van Mr. J. N". J. E. Thysseu onbestre den te laten en de herkiezing van den heer VV. A. J. van de Kamp te bestrij den, door voor diens zetel le caudi- doeren Dr. J. P. Lotsy secretaris van de Holl. Maats, van Wetenschappen. District III. Besloten werd de aftredende leden, de heeren Vincent Loosjes. A van Rossnm en I,. Modoo opnieuw te candideereu en tegenover den heer J. B. Lasscbuit te steunen een candidaat der S D A P Laatst genoemde heeft gesteld drie candida te!!, de heeren .Toosten. Nngl/ iam en Poppe, voor elk district een. De Libe rale Unie verklaarde de voorkeur te geven auu den heer Toosten. Dr. J P. LOTSY. Over den nieuwen cantiidaal voor de Gemeenteraadsverkiezingen in Ju ni a.s., dr. J. P. Lotsy. kunnen we liet volgende meedcelen Dr. Lotsy, die den 4den April j.I den leeftijd van 44 jaar bereikte, w.-rd geboren te Dordreent Zijn academi sche studies volbracht liij te Gotlin- gen, waar hij in 1869 in de plant- en dierkunde promoveerde Het volgende jaar vertrok hij naar Amerika, en begon zijn loopbaan daar nan Johns Hopkins University ie Baltimore, als lector. La Ier was h;j daar professor ill de botanie. In 1696 ging dr. l,"tsy naar Indiê, en werd aan 's Rijks Plantentuin, die onder loiding van prof, dr. Melchior Trtnb stond, ver bonden. Hij was, met den titel Staats-Botaniker. chef van het proof- station te Tjibeddas. In 1900 ging dr. Lotsy met verlof van daar, en reisde veel gedurende een viertal jaren, waarna, hij in 190-1 benoemd werd tot lector in de botanie aan de Universi teit te Leiden, en in 1906 tot directeur van 's Rijks Herbarium aldaar Den 21sten Februari 1909, «lus nn ruim twee jaar geleden, volgde zijne benoeming tot secretaris der Holland- sciie Maatschappij vun Wetenschap pen, als opvolger van prof. Bosscha, waarna iiij zich te Haarlem vestigde. Dr. Lotsy deed een groot aantal werken op wetenschappelijk gebied, speciaal liandelende over de vor- ervingstheoriocn, het licht zien. Naar wij vernemen is de aangebo den Raadscandidatuur door hem aan vaard. De datum voor dc vergadering der Anti-Revolutionaire kiesvereenigiug is Vrijdag a.s., die van de Prot Kiesvereenigiug wordt in de volgen de week gehouden. De R. K. kiesvereeniging zal in 't laatst dezer week, waarschijnlijk Vrij dag, vergaderen. Van 't Kantongerecht GEEN AANGIFTE GEDAAN. C. B., houder van varkcus alhier, heeft vergeten aangifte te doen van mond- en klauwzeer, waaraan 4 zij ner dieren leden De eisch was f 5 subs. 3 dagen hechtenis. EEN ARREIDSQUAESTTF Terecht moest vervolgens staan mej. G. W. M.. modiste alhier, die volgens het proces-varhaal van de adjunct-inspectrice van den arbeid, mej. Boots te Haarlem een achttal meisjes in hare ateliers op verschil lende dagen tot 's avonds acht uur heeft laten werken, zonder dat haar tusschen 4 en 6 1/2 uur in den na- middag 1 1/2 uur rust gegeven werd. Beklaagde was niet verschenen, maar had zich laten vertegenwoordigen door Mr. Merens. Uit het getuigenverhoor bleek, dat één der nie.sjes, de 15-jarige Adr. N'. slechts tot 'a avonds zeven uur ar beidde '8 Zaterdags gingen alle ar beidsters naar huis. Voor al die dagen vroeg de amb tenaar van "t O. M. vrijspraak; er bleven evenwel nog 133 gevallen over, en nir. Van Lier eischte 133 maal f 1 boete snbs. 133 dagen hechtenis. Mr. Merens was van oordeel, dat wc hier met een slachtoffer der ar beidswet te doen hebben, en de ge volgen, die aan de doorzetting dezer zaak verbonden zijn, zijn ook voor de arbeidsters zelven allerminst aan gename. De 7 meisjes toch werkten tol acht uur en hadden 2 1/2 uur rust, de verpoozingstijd was zoo prac tisch mogelijk verdeeld. oL 1 1/2 uur van half èéu tot twee uur en 's na middags eeu uur. Deze regeling was wel niet in overeenstemming met de arbeidswet zoodat zeker een ver oordeeling moet volgen. Thans wer ken de meisjes tot 7 uur en hebben één uur vrij dat is in overeenstem ming met de wet, ofschoon zii er nu veol slechter aan toe zijn. Spr. vroeg ten slotte een zeer ma tige straf. Korte re- en dupliek volgden. DF. BLOEMENDAALSCHE MOTOR- en R1JYV1ELVERORDENING. Wegens overtreding van de Bloe- mendaalsche motor- en rijwielveror dening had zich te verantwoorden de heer G. A. (I. van D die op 18 April met een tweewielig motorrijtuig over de Aerdenhoutslaan gereden heeft, terwijl het voertuig een snelheid had van 32 K.M per uur. De verordening bepaalt een maximum van 20 K.M De heer Van D. erkende met groo- ter snelheid dan 20 KM. gereden te hebbeu, maar meende dat geeu ver- uordeehtig volgen kon. oindat er geen Bloemeudaalsche verordening meer bestaat. Toen de heer Koolhoven in de zit ting van 2 Maart tot wethouder geko zen werd, is de verordeniug met al- geineene stemmen geschorst, en nog niet weder in werking gesteld. De ambtenaar eischte f 5 boete suhs 2 dagen hechtenis, omdat niets van een schorsing der verordening te zij ner kennis is gekomen, en hij daar mede dus geeu rekening kan houden. Uitspraak over 14 dagen. UITSPRAKEN. Heden werden de navolgende uit spraken gedaan. G. P. v. tL A., te Haarlem, overtre ding Wapen wei, t 1 en f 5 boete of 1 en 2 d. hechtenis. J de K., te Haarlem, overtreding jachtwet, f 10 booto of 4 dagen hech tenis. G. J. B-, te Haarlem, en 5 andéren, overtreding Arbeidswet, f 3 boete of 2 dagen hechtenis en i 2 boete of 1 dag hechtenis. J. v L., te Beverwijk, en 2 anderen overtreding Leerplichtwet, f 5 boete of 2 dagen hechtenis, f 3 boete of 2 dagen hechtenis en f 0.50 boete of 1 dag hechtenis. P E. M. en A. J. M. te Haarlem, eens anders veiligheid bedreigen, f 10 boete ol 4 dagen hechtenis. F. O. R. P., te Haarlem, geen tij dig ogéboorteaangifte doen, f 3 boete ol l dag hechtenis. P. A. B., te Heemskerk, en 8 an deren, loopen op verboden grond, f 2 boete of 3 dagen hechtenis, f 2 boete of 2 dagen hechtenis, en f 1 boete of 1 dag hechtenis. G. tl-, te Schoten, overtreding vleeschvcrordenihg Haarlem, f 10 boete ot 5 dagen hechtenis. H. H., te Schoten, eu 8 anderen, overlreding Politieverordening Haar lei», f 2 boete of 1 dag hechtenis, en f 1 boete of 1 dag hechtenis. P. K.. te Heemskerk, overtreding Politieverordening Beverwijk, f 2 boete of 1 dag hechtenis G- v. M., tc Haarlem, overtreding Politieverordening Schoten, f 1 boe te of i dag hechtenis.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1