EN WEDSTRIJDEN SPORT Haarlem's Dagblad» in Voetbal. Crlcliet, liiiobtvaart. SSelleu. Koeien. Voetlal. DE OOSTELIJKE NACOMPETITIE. Wilhelmina (den Bosch) heeft het kampioenschap der Oost. Ie klasse na competitie gewonnen doo'r Vitesse (Arnhem) met 31 te slaan. Vitesse kwam zeer onvolledig op. VOETBAL IN BELGIë. De bekende Belgische voetballer Pièrard, die ook in ons land, een zeer ongunstig reputatie heeft, is, schrijft de Tel.. voor een maand geschorst, omdat hij in den wedstrijd voor de Union St Gilloise, tegen de C. S. Bru- geois, oen der tegenstanders een klap gaf, waardoor deze ©enige oogenblik- k/on bewusteloos was. 'n Waardig 'heer om naast v. d. Eijnde eveneens levenslang geschorst te worden. Cricket. Ie. K1 a s s e. ROOD EN WIT—V. V. V. Deze ontmoeting tussclien den Can dida at voor bet kampioenschap en V. V. V. is door een onaangenaam inci dent afgebroken .Als om 11 uur begon nen wordt heeft Posthuma den toss ge wonnen en kiest eerst batten. Mr. A. A Diemer Kool en W. v. Waveren trekken naar de wickets om op het bowlen van J. Grootineyer en K. v. d. Lee (den bekenden Ajax-back) het hunne trachten te doen. Bij R. en zien we Jhr. A. v. d. Poll weer terug In den 2en over van J. Grootmeeyer is Kool achter het wicket gevangen door Pelser Sr. met 1 run. Nu komt Posthu ma in, slaat 3, 1, -4 en wordt caught eu bowled door K. v. d. Lee. Met E- Jtloldert zet v. Waveren zijn innmgs voort. Als het totaal 73 is, geeft hij een vuurpjjl, die veilig in de handen van Pelser Jr. geborgen wordt, hij heeft 36 runs gemaakt, waarvan 7 vieren. Holdert Jr. gaat nu met zijn ouderen broeder, dio schitterend ©eni ge malen in de slips speelde, een stand opzetten, als er iets onaange naams gebeurt.. Grootmeyer, die herhaaldelijk appeleerde, bowlde een bal op F. Holdert en ajjpeleerde voor leg before wicket, maar Julian, P., en W.'s umpire gaf niet uit, waarop Grootmeyer naar de trobune stapte en aan Posthuma vroeg om een ande re umpire. Posthuma vond geen re den om dit verzoek toe te staan, daar Julian, die altijd umpire bij Rood en Wit is, toch in dit geval ge lijk heeft. Ten minste: volgens F. Hol dert was de bal naast het wi •'eet J. Grootmeyer vroeg daarop aan de an dere V. V. V.'ers „zullen we nog doorspelen Besloten werd van niet, waarop de heeren het veld verlieten. Rood en Wit. boekte hierdoor haar vijfde overwinnhig We willen .tupen, ;1.U zulke dingen niet meer orvallcn, want «lat z-u de cricketsport, die bekend slaat als een der gemoedelijks'.© sporten, licht schaden. .1 K. De scores warenA. A. Diernei Kool. c. Pelser, b. Grootmeyer, v. Wa veren, c. A. Pelser, b. Grootmeyer 36, C. J. Posthuma c. 'and b. K. v. d. Lee 8, E. Holdert 20 not out, F. Holdert 6 not out 2e Klasse. HAARLEM I—ALBION I, Deze match werd op het Haarlem- veld te Schoten gespeeld, om den A. C. B.-beker. Albion traat eerst batten en maakt 113, waarvan 22 extra's. D. Amons met 27, A. Avis met 20, H. en W. v. d. Stadt elk met 9 runs, hadden de mees te. Het bowlen van Haarlem was vrij zwak, daarentegen was het fiel den zeer goed. K. v. Brcderode had het meeste succes met deu bal: 4 voor 27; G. Bouwmeester 3 voor 38; Kruse- nian 2 voor 22; Oostenbroek 0 voor 4, Met de lunch is Albion uit. Haarlem opent dan met Kruseman en P Heije: een veelbelovend speler die 84 runs maakte, en bijna zijn bat door de heele innings droeg, toen hij, met den laatsten man samen. Utennark, on gelukkig een bal in zijn wicket speel de Verder maakt Bouwmeester 67. Do scores waren Kruseman bowled v. Wessem 13, P. Heije jilayed on de Witt 84, Bouw meester run out 67, J. J. v. d. Berg b.v. Wesem 7. v. Brederode b. H. v. d. Stadt 5, A. A. v. d. Berg b. v. Wessem 4, P. Angenent c. II. v. d. Stadt b. v. Wessem 0. B-leveld c. A- nions b. H. v. d. Stadt 6. Oostenbroek played on v. Wessem 15, Schoemaker bowled Pijpers 3. IJ termark not out 0, Bowlingcijfers C. v. Wessem 5 voor 50. W. de Witt 1 voor 17. II. v. d. Stadt 2 voor 3L besloot bij de drie gestelde prijzen nog een toe te voegen. Den eersten prijs (een gouden medaille en 350) be haalde Onder Ons, uit Haarlem, di recteur H. Pielageden tweeden prijs Nieuw Leven, uit Alkmaar, directeur II. Lindeboomden derden prijs Kunst door Oefening, uit Amsterdam, directeur F. Rigter den vierden prijs Euphonia, uit Den Haag, directeur J. G. van Meel. Iu den daarop volgenden kamp om den eereprijs werd aan Onder Ons •met algeraeene stemmen de zilveren lauwerkrans toegekend. Den beer Pielage werd bovendien e>en gouden eerekruis met kroon, omzet met dia manten, vereerd, als directeur van de vereenigïng, welke in de eerste af- deeling gemengde koren de overwin ning behaalde. N \CIlTOEFENINGEN VAN VOLKS WEERBAARHEID. In den nacht van 24 op 25 Juni a.s. zal onder leiding van den beer J. II. v. d. JJiji, le luitenant 7e iég. inf. te Amsterdam, in de omstreken van Haarlem een velddienstoefening ge houden worden. Tot deelneming zijn uitgenoodigd de afdeelingeoi Alkmaar, Amsterdam, Bussum, Haarlem, Hilversum. Huizen Naarden, Nieuwendam, Uitgeest, Zaandam en Zandvoort, benevens de weerbaarheidsvereenïgingen „D. O. W te Amsterdam, het „Korps Scherp schutters" te Egmond aan Zee en „Voor Vaderland en Koning" te Haarlem. Bltvaart-P. Verhoeve Kars. Zaterdagnamiddag had op de be graafplaats aan den Schoterweg de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer P. Verhoeve Kars, in leven directeur van het. Weeshuis der Doopsgezinden te Haarlem. Vóórdat de stoet zich opmaakte naar den doodenakker, wijdde Ds. B. P. Plantenga, predikant bij de Doopsgezinde Gemeente alhier, ten aanhoor© van drie der regenten van het Weeshuis, de heeren Vincent Loosjes, 11. li. Wijsman en S. K. Sybrandi, alle weezen en oud-weezen, familie van den overledene, enkele vrienden en kennissen van den ont sla,pene en het dienstpersoneel, in de regentenkamer van de stichting enke le gevoelvolle woorden aan de nage dachtenis van den doode. Hier is zei Ds. Plantenga een man heengegaan, die in den kring, waarin hij verkeerde, een gansch bij zondere plaats innam, een man, die jarenlang zijn beste krachten tot heil van het Weeshuis der Doopsgezinden gegeven heeft, een man die steeds voor allen hier met zoo onvermoeide toewiidins en groote liefde is werk zaam geweest. Genoten hebben we vervolgde spreker van zijn dage- lijksclien omgang, zijn vriendelijk heid en nooit-verflauwenden lust tot helpen en behulpzaam zijn. 1-Iet werk, het vruchtbare, maar moeilijke werk, dat hij hier in dit huis verrichtte, liad geheel zijn hart, en juist daardoor kon hij er zich met zoo "groote liefde aan geven. We konden ons het Wees-" huis nimmer denken zonder vader Kars hij behoorde hierhij en zijn vrouw hadden zich bijna onmisbaar gemaakt. En nu heeft God hem tot zich geno men, wel niet midden in den bloei zijner jaren, maar toch veel vroeger dan wij gehoopt hadden, verwacht of gewild. Een gevoel van groote dank baarheid komt over ods als we terug denken aan al wat hij hier gearbeid heeft, aan den grooten zegen, dien hij rond zich spreidde, aan het weldadige licht der vriendelijkheid, die van hem uitging zonder twijfel, hij was een goed man en een goed echtge noot, beminnelijk en hulpvaardig: hij heeft de hem geschonken levensdagen rijk gezegend. Al kunnen de kleinen, die kort ge leden in dit huis opgenomen zijn, den zwaren slag, die ook hun getroffen heeft, niet beseffen, in later jaren, wanneer hun verstand tot rijpheid gekomen is, zullen ook zij zich heriu- neren do goedheid, en de zachtheid, waarmede hij hen steeds poogde te leiden op de goede paden. Maar wie zal gewagen van de smart van haar, die den krachtigen steun in haar moeilijk werk zoo plotseling verloor, alleen thans achterblijvend? In waar heid kan men zeggen van hen, die aan het hoofd (lezer stichting ge plaatst waren zij waren één, zoo wel in moeilijke als in blijde dagen. En de aard hunner betrekking bond hen nog nauwer te zamen, clau an ders wel het geval geweest zou zijn. Eén troost blijftzij hebben bet in dit leven goed, zeer goed gehad. We hebben, moeder, vervolgde Ds. Plantenga met u te doen, en uw echtgenoot zullen we met groote dankbaarheid blijven gedenken. Troosten kunnen wc u niet dat moet Hij doen, die een Vader is van wedu wen en weezen. Maar wèl kunne» we u onze diepgevoelde deelneming be tuigen. Moeder, we treuren met u. Groote ontroering had. deze rede bij - de aanwezigen gewekt. Vervolgens werd naar de begraaf plaats gereden, waar zich behalve de reeds genoemden nog vele anderen i rond de geopende groeve geschaard hadden. O.m. mérkten we op den heer W. L. Schram, lid van den gemeente raad, de heer Van Meurs, oud-direc teur van de Stichting, Dr. C. B. Hyl- kema, enonderwijzors, die hun oud-; P. H. v. d. Goot 0-48. W. v. d. Stadt 0 voor 9 Pijpers 1 voor 34. N. v. d. Stadt 0—15. 's-Gr. G. C.—VOLHARDING. De 's-Gravenhaagsche sloeg Volhar ding gemakkelijk. Zij maakte 301 (Van Loon 145, Kessler 33, Feith Sr. 24), waartegen de Amsterdammers slechts 102 stelden (I-Iealey 41, Fer- man 31zes batslui kregen een 0 achter hun naam). Tweede Klasse. VICTORIA—HAARLEM. Haarlem, te Amsterdam tegen Vic toria spelend, maakt eerst 130 (J. J. van den Berg 62). Victoria antwoordt met 60 (Bouwmeester bowlt 6 voor 17; v. Brederode 4 voor 30). In do tweede innings brengt Haar lem het tot 102 (Bouwmeester 46 J. J. van don Berg 16 not outKruseman 18). Victoria scoort daarop slechts 95, en verliest dus met 77 runs. (Bouw meester bowlde 3 voor 21 Van Brede rode 2 voor 14, Kruseman 3 voor 26). AJAX—OLYMPIA. Ajax wint met een innings en 33 runs, door 87 te stellen tegenover Olympia's 37 voor 17. Intern. Wedstrijden. V. V. V.BELLEFIELD C. C. V. V. V. maakt 126 (W. F. van der Lee 64 not out) tegen de Engelschen (wien het ongewone spelen op mat- wickete zeer moeilijk viel) 55. K. v. d. Leo bowlde 8 voor 23. V. V. V. won met 71 runs. HILV. C. C.—BELLEFIELD C. G. Hilversum maakt 109 (Bollée 31, Van Booven 19), tegen de Engelschen 111 (Whitbey 53), zoodat deze laatsten met twee runs winnen. Hilversum be gint nog aan een tweede innings en maakt daarin 87 voor 2 wickets (Van Booven 58). A. G. C. TE BRUSSEL. A. C. C. maakt (op den eersten dag tegen Excelsior spelend) 101 tegen de Brusselaars 112, en verliest met 11 ruDS. Maandag ontmoeten de Ainslelaren een andere Excelsior-combiriatie, sco ren 108 (Rincker 38), terwijl het Brus- selsche elftal het slechts tot 83 brengt, en winnen met 25 runs. Luchtvaart. AMSTERDAM—SOESTERBERG. Henri Wijnmalen beeft de terugreis naar Soesfcerberg Zondagmorgen vol bracht, met zijn vrouw als passa gier. Don avond te voren maakte hij nog een vlucht boven de hoofdstad, die de algemeen© aandacht trok. PARIJS—ROME—TURIJN. Na Beaumont is No. 2 te Rome ge arriveerd. Garros slaagde er in. na een reis vol pech, waarbij hij eenige collega de laatste eer bewijzen kwa men. De kist was gesierd met een palm tak van de regenten en regentessen en enkele bloemstukken van de fami lie. Toen de kist in de groeve nederge- laten was, strooiden weesmeisjes wit te bloemen in den kuil. Na deze aan doenlijke plechtigheid trad de regent, de hee'r S. K. Sybrandi, naar voren, en hij vertolkte zeker de gevoelens van alle aanwezigen, toen hij sprak: Een enkel woord tot afscheid, va der Kars, uit naam van hen, die u hebebn loeren waardeeren, als een goed man, van groote gaven naar geest en hoofd. Het was een goede geest, die de toenmalige regenten dertien jaren geleden aanspoorde, u en uw vrouw tot directeur en direc trice van het Weeshuis dér Doops gezinden te benoemen. Zelf badt gij geen kinderen, maar gij hield van kinderen met uw gansche hort, en wist u met kinderen vertrouwd te_ maken. Gij waart hun een opvoeder en een vriend tevens; zij beschouw den u als hun vader, die zij steeds in vertrouwen konden nemen, en die dat vértrouwen dan ook 'nooit be schaamd maakte. Het was voorwaar geen gemakkelijk werk, waaraan ge uw toewijding en uw opoffering gege ven hadt. Kort geleden nog kreegt gij een tiental kleinen onder uw hoede, en het heeft ons allen goed gedaan te zien met hoeveel lefde gij en uw vrouw die zoo veel verloren hebben de kinderen ontvingt, en met hoeveel lieve zorgen gij ze omringdet. Gij zult gemist worden door allen die u hadden leeren kénnen en waa'rdee- 'ren, door uw diepbedroefde echtge- nóote, door weezen, regenten en re gentessen, wel in de eerste plaats. Gij zijt te vroeg van ons heengegaan, maar deze troost blijft: Uw plicht hebt ge steeds onder alle omstandig heden volbracht. Rust zacht, vader Kars. Vervolgens sprak Ds. Plantenga weder. Spr. herinnerde ér thans aan, hoe de overledene met zijn betrekking als 't ware saamgegroeid was juist die onafgebroken toewijding maakte hem lief bij velen. Als voorzitter van dén kerkeraad van de Doopsgezinde Ge meente dankte spr. namens dat col lege en namens de" gansche gemeen te, voor alles wat do overledene in het belang der woezon gedaan heeft. machine-defecten had en zelfs twee maal van toestel moest verwisselen, do Italiaansche hoofdstad te bereiken. Na een tocht van 1600 K.M. I Zaterdagavond kwam Frey, als derde, te Rome aan. Men wacht nu nog op Vidart en V&drines. DE DUITSCHE VLIEGWEDSTRIJD. De Berliner Zeitung am Mittag" publiceert, dat Prins Hendrik der Ne derlanden en de groothertogin-moeder van Mecklenburg Schwerin. eore-prij- zen geschonken hebben, voor de vlie gers, die den afstand van Maagden burg naar Schwerin afleggen. De stad Berlijn geeft 5000 Mark. Tot heden is ver over de 400.000 Mark aan prijzen ingekomen. De wedstrijd van do ..Berliner Zei tung am Mittag" is vastgesteld op 11 Juni .De -roote vliegweek te Johan- nisthal begint met Pinksteren, p CONNEAU GERIDDERD. De Fransche minister van Marine heeft besloten den marine-officier Conneau (Beaumont) voor te dragen tot ridder van het Legioen van Eer, naar aanleiding van zijn prachtige prestatie ParijsRome. ERNSTIG ONGELUK. Te Hyères, nabij Toulon, is de Fransche vlieger A. Lucca met zijn passagier M. Ilennequin van een hoog te van 80 M. gevallen. Beider toestand is ernstig schoon niet levensgevaar lijk. Zeilen. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN „HET SPAARNE." Op eersten Pinksterdag, 's middags zijn de onderlinge wedstrijden van onze Haariemsche roei- en zeJve'ree- niging op het Noorder-Spaarne ge houden. Het was pracht,g weer, solioon minder geschikt voor een zeil wedstrijd. Wel vroolijkte de felle zon, vv,er stralen schitterden in de helwitte zeilen der deeelnemende vaartuigen, het kleurige en levendige tafereel op, maar de wind, de wind!... D,e leek éérst wel totaal absent te zullen blijven, want 's morgens rim pelde 't watervlak van het Spaarne zich nauwelijks onder het zoele zuchtje, dat daarover streek, lu het clubgebouw van de 11. en Z. V. werd ernstig beraadslaagd of het niet beter zou zijn de zeilraces maar uit te stellen. Maar, gezien de mogelijkheid dat de wind tegen een uur of twee op zou steken, werd nog wat gewacht niet een besluit te nemen. Werkelijk was 't 's middags wat be tel', en successievelijk vertrokken een reeks zeil vaartuigen van Spaar- neleden, in een goedig gangetje, naar de startlijnen dicht bij de Spaansche Veel is vader Kars geweest voo'r die kinderen, die zich zoo vroeg reeds de ouderlijke leiding ontnomen za gen. Hij was toegerust met bijzonde re gaven, steeds in gelijke stemming altijd opgewekt en vriendelijk, de lichtzijde der dingen ziend kortom, het was een genot met hem te ver- keeren. Die hem gekend hebben zullen hem nimmer vergeten, en spr. her haalt het: Zijn leven heeft rijke Vrucht gedragen. Een broeder van de echtgenoote des overledenen dankte voor de betoonde belangstelling. Iu de Eersten Pinksterdag in de Doopsgezinde Kerk des morgens ge houden godsdienstoefening wijdde Ds. Plantenga eveneens enkele ge voelvolle woorden aan de nagedach tenis van den overleden directeur. Salarisregeling. Het bestuur vuil de afd. Haarlem van deu Bond van Nederl. Onderwij zers ia niet voldaan met de salaris- verbetering, die door B. en V\ wordt voorgesteld voor de leerkrachten van de school voor buitengewoon lager onderwijs. In een adres aan den Raad critiseert het Bestuur de verhoogin gen, die het onvoldoende vindt, het meetellen van dienstjaren aan ande re scholen doorgebracht voor slechts de helft en het onderscheid, dat in de salarieerin" gemaakt wordt tusschen mannelijke en vrouwelijke leerkrach ten. DE VOLKSSTEM. Naar aanleiding van onze uitnoodi- ging aan de Volksstem, om eens be richten aan te wijzen, die wij zonder bronvermelding van haar zouden heb ben overgenomen, noemt zij ei- twee, een over het feit, dat een huisbezoek- ster iu het gezicht was gespuwd en een ander over het aantal handteeke- ningen, dat onder het petitionnement was verkregen. Voor deze en dergelijke berichten hebben wij een specialen correspon dent, van wien. de beide berichtjes af komstig ziïn. Op onze informatie hoeft hij geautwoord. dat hij zelf van het in 't gezicht spuwen had gehoord en daarvan dus zelf een bericht heeft ge maakt. Bij het tweede bericht is de toe dracht van de zaak wat ingewikkel der. Door een fout iu de correctie, zegt de redactie van de Volksstem, werd vermeld dat er 1000 handteeke- iiingen waren verzameld, hetgeen 2000 wezen moest. Niettemin slond dat foutieve ciifer van 1000 ook in ons be richt. Onze corr. verklaart deze overeen vaart De baan, door boeien aange geven, had haar tweede uiteinde bij het stoomgemaal te Spaarndam, en moest tweemaal gezeild worden door de booten van klasse B. (scher pe booten) en die van klasse A. (tjotters). Drie eigen vaartuigen der roei- en zeilvereeniging dongen mee: de Flevo, de Mooie Nel en de Dory. In beide klassen werd met handi cap gezeild: het vaststellen daarvan was, de omstandigheden in aanmer king genomen, voor den handicap per (den heer B. Loos) een zware taak waarvan hij zich evenwel ver dienstelijk kweet. Te 2 utfr 55 ving de wedstrijd aan, toen ging het eerst de Undine van dén heer Rego Veth over de starilijn, vijf minuten later gevolgd door de dory. Te 3 uur 5 startte de hoot von den heer Breitenstein uit Velsen, te 3 uur 10 de Brunnhildc van den heer H. de Voogl en ten slot te te 3.17 de Baby II van den eere voorzitter der roeivereéniging, den heer W. Dyserinck. Dat waren de deelnemers in klas se B. Volgden die van klasse A: te 3.21 de Flevo van de R. en Z. V., te 3.31 de Mooie Nel en de Jalb van den heer A. Verwey, te 3.42 de Meeuw. In beide aldeelingen was de strijd spannend, en de verschillen in aan komst waren niet groot. De heer Rego Veth, met den groot- sten voorgift gestart, won iu klasse B. Hij arriveerde te 4 uur 1 1/2 min. en maakte dus een goeden tijd over de baan (1 uur 6 1/2 minuut). Hét ver- de're resultaat was: Klasse B. II. de boot van den heer Breiten stein die te 4.6 1/2 aankwam (zeiltijd 1 uur 1 1/2 minuut). XII. de Baby II van den heer Dy serinck die 4.17 arriveerde, precies een uur over de baan deed en dus, zooals wel verwacht werd, den bes ten tijd maakte). IV. de Brunnhüde van den heer Do Voogt; aankomst 4.18, zeiltijd 1 uur 8 min. V. de Dory; aankomst 4.20 l/2„ zeil tijd 1.20 1/2. Klasse A'. I. de Mooie Nel (gezeild doo'r den heret 3. H. la Bastide); aankomst 4 uur 50; zedtijd 1 uur 19. II. de Jalb van den heer A. Verwey, aankomst te' 4 uur 56 1/2, zeiltijd 1 uur 25 1/2; III. dé Flevo; aankomst 5 uur 8: zeiltijd 1 uur 37. Groote snelheid werd natuurlijk, bij den zoo matigen wind. niet be reikt, en in dit opzicht was do dag meer geschikt geweest voor de onder linge roei-, dan voor de dito zeilwed strijden. Toch was de strijd speciaal in klasse B interessant, en vooral de tweede aankomende verraste door zijn mooie prestatie. Over het geheel slaagden de onderlinge zeilwedstrij den dus nog vrij goed. 's Avonds, in een gezellige bijeen komst van Spaarne-leden op het ter ras van het clubgebouw, reikte de voorzitter der véreeniging, de heer J. de Breuk Lzn., de prijzen (twee in iedere klasse) uit en bracht dank aan den handicapper voor hetgeen door hem verricht was. Roeten. ROEIWEDSTRIJDEN VAN DEN N. B. v. L. O. Evenals in 1910 zullen de 4-daagscho roeiwedstrxjden van den Nederland- schen Bond voor Lichamelijke Upvoe- <ling dit jaar gehouden worden over liet traject Arnhem—Wageningen— CulemborgGorinchemDordrecht en wel van 13—16 Juli ol van 20—23 Juli (afhankelijk van de deelneming van het Marine-personeel aan deze wedstrijden). In de wedstrijd-nummers zijn inge deeld a. Tweepersoons ïnrigged wherries. b. Tweepersoons outrigged wher ries. c. Eenpersoons oulrigged wherries. d. Eenpersoons sciff-wherries. e. Vierpersoons out- of inrïgged overnaadsche gieken. f. Tweepersoons out- of inrïgged overnaadsche gieken. g. Sloepen. h. Vletten. De nummers a, c, d, e, f, g en h zijn elk gesplitst in eene wcclsiiijd- afdeeling' (met wisseIbekerprijsj eu een toerisme-afd eel in g (met bron zen Bandssouvexurs). Zij, die voor do tweede maal aan de 4-daagsche deel nemen, ontvangen een zilveren Bondssouvenir. In nummer b wordt geen wissel- bekerprijs meer uitgeloofd dit num mer heeft dus alleen een „toerisme- afdecling". De wedstrijden beginnen te Arn- Jiem op Donderdag te 1.30 nam. de heer J. J. Blussè heeft weer de tech nische leiding en is starter en kamp rechter. DE AMSTEL-PLOEGEN. Er sch;:nt sprake van te zijn dat Wielsma, ds bekende senior-roeier van de Amstel. in dit seizoen wel in senior-skiff en oude twee. maar uiet iu oude vier en oude acht roeit, liet zal iu dat geval moeilijk zijn een plaatsvervanger voor hem te vinden! komst aldus hij had aanvankelijk gehoord, dat er 1500 handteekeningen wuren verzameld, maar vernam, 'dat iu de Volksstem het cijfer 1000 stond. Dat heeft hij toen in zijn be richt gezet. De redactie van de Volksstem heeft dus gelijk, wanneer zij zegt, dat van den inhoud van haar blad zonder bronvermelding is gebruik gemaakt. Niet door ons evenwel, maar door on zen corr. Het is hem nu duidelijk ge maakt, dat wij zulks niet wenschen. De redactie van de Volksstem meent verder, dut wij haar blad niet zouueu noeinon. uit vrees van er te veel de aandacht op te vestigen, in verband met „ons standpunt als persorgaan, dat handhaaft en verdedigt de kapi talistische maatschappij". De redactie vergist zich ons stand punt is dat van een neutraal blad, dat zijn- aandacht wijdt aan alle stroo- mingen in de samenleving, zonder in de politiek iets te handhaven of aan te vallen. Rubriek voor Vragen Geabonneerden hebben hot voorrecht,' vragen op verschillend gebied, mits voor buuntwoording vatbaar, in te zenden bij de Redactie van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat Ü3. Alie antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en zoo spoedig mogelijk. Aan vragon, dio niet volledig naam en ■woonplaats van den inzender Termeiden V/ordt geen aandacht geschonken. VRAAG. Tot wien moet ik mij wenden om inlichtingen over het lid maatschap van den A. N. W. B. te krijgen? ANTWOORD. Tot den heer C. A, Sprensrer, Penningmeester. Wil- helminapark. VRAAG. Ik wenschte met een reclamebordje voor een zaak, waar men geld leenen kan, te gaan loopen. Is het nood'- daarvoor vergunning te vragen? ANTWOORD. Neen. da*L is niet noodig. VRAAG. Komen terreinen, ten opzichte der grensregeling tot de ge meente Bloemendanl, Heemstede enz. behoorende. doch aan de gemeente Haarlem grenzende, bij aankoop door Haarlem, binnen de grenzen dier ge meente te liggen, of blijven die. even als bij aankoop door particulieren, tot de resp. bovengenoemde gemeente behooren? ANTWOORD. Wanneer een ge meente gronden koopt die tot liet grondgebied van een andere gemeen te behooren, blijven ze doel uitmaken van laatst-genoemde gemeente. VRAAG. Wie zijn de Nederland- sche consuls te Tokio, Yokohama en Dundee? ANTWOORD. De Ned. consul voor Tokio woont te Yokohama, en is tevens consul voor die plaats. Het is de heer C. X. P. Bastin. Onze consul te Dundee is de heer Th. Farguharson wien in het Engelsch moet geschreven werden. VRAAG. Kan een dienstmeisje, dat half Juni uit haar betrekicing gaat, die 's middags om twaalf uur verlaten? ANTWOORD. Gewoonlijk ver- laat de dienstbode de betrekking, wan neer de werkzaamheden, aan het mid dagmaal verbonden, afgeloopen zijn. VRAAG. Aan mijn per week ge- huurden bediende betaal ik 's Zon dags zijn loon. Nu zegt hij mij Don derdag zijn dienst op en vertrekt des Zaterdagsavonds daaraanvolgende, zoodat ik Zondag zonder hulp ben. Heeft hij nu recht op zijn loon ANTYVOORD. Hij moet zijn loon. hebben tot den dag van zijn vertrek, maar is u daai'entegen een week loon als schadeloosstelling verschuldigd, zoodat het vrij wel zal neerkomen op betalen met gesloten beurzen. VRAAG. In de personeel© belas ting ben ik aangeslagen voor 6.23. Mijn huurwaarde is /2.80 per week. Is die aanslag juist berekend ANTWOORD. Waarschijnlijk, maar dat staat op uw biljet, zult u ook moeten betalen voor haardsteden en mobilair. Anders zoudt u aange slagen zijn naar een hooger© huur waarde. D© rekening komt tenminste, daar uw© gemeente in de 7de klasse valt, niet uitmaar als u ons niet alles opgeeft, kunnen wij het niet uit rekenen. Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Vergadering van den Raad der ge meente Bloemendaal, te houden den 8sten Juni 1911, des namiddags te 8 uur. Agenda Ingekomen stukken. Aanvulling van een rooster van af- treding der leden van den Raad. Benoeming van leden en plaatsver vangend© leden der steinbureaux, overeenkomstig artikel 61, 2de lid der Kieswet Benoeming leden en plaatsvervan gende leden der stembureaux voor de eventueele a.s. periodiek© gemeente- r aads ver kiezin gen Wijziging van de Verordening op de heffing van den Hoofdelijken Om slag. Verzoeken om ontheffing van Ixv palingen der Bouwverordening. Af- eu overschrijving dienst 1910. Suppletoir© begrooting dienst 1910.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6