NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8575 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. woensdag 7 juni i9ll HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: ^>1 Van 1—5 regels 50 Cis.: iedere regel meer 10 Cts. Builen liet Arrondissement Voor Haarlem ƒ1.20 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)„1.30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland„1.65 (gVM. -|3) 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Gefllustreenf Zondagsblad, 'voor Haarlem* I t M7K RedlcUe Administratie: Groote Houtstraat 53. __!L de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie600en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREB00M. <6\J Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tpt de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 8 JUNL Orgelbespeling in de Groote Kerk, van 2—3 uur. Brongebouw: Bioscoopvoorstelling, 9 uur. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vindon onze lezers een artikel „Mooie gevels.. en andere", in de rubriek Om Ons Heen Tan onzen ReizendenRedacteur. Na eeu voorbereiding van bijna een jaar kunnen wij heden een be- lani-rijke, nieuwe rubriek openen, die tot titel zal hebben Van onzen reizenden redacteur. Een welbekend Nederlandsch jour nalist zal namelijk voortaan reizen door geheel Nederland (en nu en dan ook wel eens in 't buitenland) om stof op te doen voor artikelen, be schrijvingen, interviews, die in ons blad zullen worden geplaatst. Wij vertrouwen, dat de belangstel ling waarmee onze courant gelezen wordt daardoor nog zal winnen en nood gen onze lezers uit, hunne aan dacht aan deze nieuwe rubriek -te schenken. Uit Haarlems oude keuren. BESCHADIGEN VAN BOOMEN, BANKEN, enz. Klachten oVe'r baldadigheid zijn zoo oud aLs de wereld zelf. Omstreeks de helft van de achttiende eeuw wa ren er in Haarlem evengoed straat schenders als tegenwoordig. Mijne Hoeren van don Gerechte schreven dat toe aan „eenigo moedwillige en quaadaardige Persoonen" en noem den het niet alleen „eenen grooten Moedwil en overgegeeven Boosheyd", maar ook „Diefte en Veldrooverij", want het kwam voor, dqt palen, scheringen, heiningen en banken zelfs gekaapt werden. Niemand, zoo verboden zij, zou ziéh daartoe voortaan hebben te „veroor- deren", met andere woorden: zou d.t zuogeu wageu, „op poeue van daar op geati'rappeerd of te naderhand daar vau 'achterhaald en overtuygd wordende, daar over, in conformiié (overeeustemming) van de Placcaten deezer Laudeu, aan den Lijve te wor den gestraft." Geesr' »n was dus wel het minste, «ai ueu overtreder gebeuren kon. En de lieeran van deu Gerechte meenden het zoó ernstig, dat de aanbrenger (altijd weer die rampzalige figuur) een premie krijgen zou van f 150.Of hel geholpen heelt, staat er natuur lijk niet bij. ORGELBESPELING in de Groote- of &L Bavo-kerk, te Haarlem, op Donderdag J uni1911, des namiddags van 2 tot 3 uur, door den heer \Y. Ezerman. Programma No. 1. Preludium en Fuga, j. "S. Bach. No. 2. Adagio uit de 5e Syniphonie, Beethoven. No. 3. Concertfantasie, W. Rud- nick No. 4. Vorspiel zu Parsifal, R Wagner. No. 5. Andantino, César Franck. DE A. S. RAADSVERKIEZINGEN. Gisteravond heboen de besturen der drie rechtsche kiesvereenigingen ver gaderd, om te confereeren over samen werking bii dc a. s. raadsverkiezingen. 'De verschillende quaesties werden, breedvoorie besproken. Over het behandelde mag geen me- 'dedeeling eodaon worden. Wel kun nen we melden, dat de besturen, wat de hoofdpunten betreft, tot overeen stemming zijn gekomen. Binnenkort zullen nu de kiesveree nigingen weer ledenvergaderingen houden. Do II. K. kiesvereeniging ver gadert reeds morgenavond, maar in deze bijeenkomst zuilen, ingevolge de bepalingen dor statuten, de candida ture» uliecu besproken worden, om dan in de volgende vergadering een definitief besluit te kunnen nemen, 't Bestuur der A. R. kiesvereenïging vergadert morgenavond, om den da tum voor de ledenvergadering vast te stellen, die vermoedelijk Vrijdag of Maandag zal zün. De Christ.-Historische kiesvereenï ging vergadert ook binnen enkele da gen. NEDERLANDERS IN IIET BUI TENLAND. Onlangs hebben wij een artikel ge schreven over de gelegenheid, die zich voordeed om door middel van de Haarlemsche Arbeidsbeurs in Duitsch land goed betaald en vast werk te krijgen. Van die gelegenheid hebben destijds verschillende personen ge bruik gemaakt en een hunner is met Pinksteren over geweest en heeft ons een bezoek gebracht op ons redactie bureau, om zijn wedervaren te ver tellen, zekere B., een stevige jonge man van 25 Jaar. Vroeger heeft hij aan de Cohrad gewerkt, daarna aan.de Velserhrug, toen is hij opnieuw aan de Conrad gekomen en heeft vervolgens te Rot terdam gewerkt. Daar raakte hij zon der werk, las van de gelegenheid om naar Duitschland te gaan, aarzelde niet lang en vertrok met eenige an- deren naar Hamburg. „Daar werden we", zoo vertelde hij, „aan 't station ontvangen door de heeren van de Arbeidsbeurs, die ons en onze bagage per rijtuig naar een goed hotel brachten, waar we één dag bleven en niets behoefden te be talen. Ik kwam toen als klinker bij de firma BI ohm en Voss, scheepsbou- werij, machinefabriek en ketelmake rij, waar ruim 7000 man werken. Mijn aanvangsloon was 40 pfennig, dat is 24 cent per uur, bij een werk tijd van negen en een half uur. Ik zei tegen den werkmeester, dat ik wel wat meer verdienen kon en diezelfde week had ik al vijf pf. meer. Maar dat is begrijpt u goed, behalve mij'n accoord (premie). Mijn vast loon is M. 24.20 f 14.52), 'door nachtwerk was dat de eerste week M. 39.40, be halve vier Mark, die ik als voorschot had genoten, omdat ik geen geld op zak had In de tweede weel was mijn premie M. 16.25, en voor drie dagen reparatiewerk krèeg ik M. 9.25. Of het er mij beviel? O ja, best, in 't begin 'is het natuurlijk wat vreemd om naast iemand te werken, die je niet vorstaat, maar dat went gauw, je moet maar doorbijten, anders kom je er niet. Er is een Fries geweest, die dat zoo vreeselijk vond, dat hij den eersten dag al terugging naar Hol land. Anderen gaan naar Oberhau- sen of Duisburg, om dichter bij huis te wezen, maar wat doet het er toe, of je een uur of wat dichter bij je land bent? Mij kan het niet schelen, ik kan mijn maats nu goed verstaan en antwoorden. Of er hard geweirkt moet worden? Ja, natuurlijk behoef je niet te lu.eren maar van afbeulen is geen sprake en dat Duitschers harder werken dan Hollanders, is ook niet waar. Integen deel, je moet er op passen, dat je maat, altijd een Duitscher, die met je werkt, geen ciga'retjes gaat zitten rooken en jezelf het werk overlaat. Anders kan Lk het goed met ze vin den, de Duitschers hebben er niets tegen als er Nederlanders In de fa briek komen, ze behandelen ons be leefd, maar verwachten voor zich het zelfde. Maar je vak moet je kennen: toen ik kennis maakte met den werkmees ter ui oost hij dadelijk mijn handen zien, of er ook eelt op zat, begrijpt u, en litteekens. Ja, het werk is vast, er is heel veol werk bij de firma, haar elf werven zijn allen vol. De werkmeester was al bang, dat ik wegblijven zou: kommen nicht zurück", zei hij, toen ik hem vertelde, dat ik met Pinkste ren naar huis dacht te gaan. Ik zei hem dat ik zeke'r weerom zou komen er stonden toch ook nog 40 mark premie van .me over de laatste weken. Hoe het met den kost gaat? Heel' goed. In de fabriek is een groote eet zaal-voor een paar duizend man, waar je goed eten kunt voor 60 of voor 80 pf. en 's avonds koop lk zelf brood, boter en wat hartigs, dan be hoef ik den rommel niet te eten, dien do Duitschers gebruiken, zooals bij voorbeeld de kaas, die zoo Icelijk riekt, dat je het op een afstand niet eens verdragen kunt. Ben ik vrij. dan ga ik eens naaT het theater, of naar Cuxhaven, Blan- kenese of Hagenbecks dierenpark; ik verzeker u dat ik het tfr best heb. Ale u er wat over schrijft, zet u er dan vooral bij, dat ik zoo goed behandeld ben door de heeren Sorgdrager en de Boer, van de Arbeidsbeurs. Getrouwde mannen, d.e drie we ken geleden zijn gekomen, laten nu hun gezin overkomen. Dat zouden ze toch niet doen, als het er niet goed was. Met kermis kom ik weet eens kij ken." C r e m e r. De Kon. Letterl. Vereeniging „J. J. Cremer" ontving het aangename be richt, dat door Teylers Stichting een gouden medaille voor den tooneel- wedstrijd wordt beschikbaar gesteld. geblevenen in dit zoo smartelijk ver lies. Daarna werd het wooi-d gevoerd door Ds. Bax, die den overledene met een gevoelvolle rede herdacht in zijn werkzaamheden als kerkvoogd van de Ned. Herv. Kerk, die hem in aJle moeilijke 'omstandigheden trouw bij stond en zijn welgemeende raadge vingen schonk. Namens de familie dankte de oud ste zoon van den overledene beide sprekers voor hunne zoo waardeeren de woorden, aan de groeve van zijn vader gesproken. Een vijftal kransen bedekte de kist. ZANDVOORT. DE BEWUSTE BALLON. Een ballon, vermoedelijk dezelfde die men boven Haarlem had gesigna leerd, is hier nabij het station ge daald. Het bleek wérkelijk een Duit- scho te zijn; de vier passagiers waren Vrijdagnacht om 1 uur opgestegen met het doel Zandvoort of Schevenin- GRATIE GEVRAAGD. De heer H. A. v. D.. notaris te Hulst, heeft bij H. M. de Koningin een request om gratie van zijn straf ingediend. DE ACTIE DER ZEELIEDEN. In de gisteravond gehouden verga dering van den Algeinoenen Neder- landschen Zeemansbond werd mede gedeeld, dat van verschillende maat schappijen een antwoord was ontvan gen op het laatste schrijven, o.a. van de Maatschappij Nederland, de Ko ninklijke West-Indische Mail en de Hollandsohe Stoombootmaatschappij. De toeaeggingen, door deze maat- schappijen gedaan, werden echter niet voldoende geacht, en besloten werd, zich opnieuw in een schrijven tot de patroons te wenden. In verband met de actie liceft Zon dag a.s. een openbare vergadering van transportarbeiders plaats. A anbesteding. Hedenmiddag te twaalf uur werd in de strafgevangenis alhier aanbesteed do levering van het beneodigde rogge brood (pl. min. 20.000 kg.) en de be- ncodigde aardappelen (pl. min. 13,000- kg.) voor het onderhoud der gevange- 8cn t0 bereiken. Commandant net. gedurende hel 2e h*|liaar 1911. prol. Melasch uit Bonn. bestuurslidBoniluclushoeplluii te Ingekomen waren 3 biljetten, diei van den Niederrhelmsche Verein für I T 1T,,_ nlle op roggebrood bet»gkln« had- LullacU,Iahrt I.eenwardeu Is overleden de heer Hag den. ljU,ia siebrand, die eenige dagen geleden Ingeschreven werd nis volgt.:. Door het Harmonlegerelschap, on- derafdecling van de werkliedenvorea- niging Onderling Hulpbetoon is te i Lekkerkerk in de lste afdeeling Har- De Haarl. Brood- en Meelfabriek roggebrood 61/2 ct. per kg. Alb. Houten Vergers roggebrood 8 ct. per kg. £:,.ï:a^2l™fV?J^ÏÏPftïl»"»» S« behaald et 217 schuitfabriek Wed. J. de Jonge te Am sterdam, 6.89 ct. per kg. punten. De prijs bestond uit een ver guld zilveren medaille. Bij de politie zijn als gevonden aan gegeven en kinderschoentje, een zil- BRAND. Hedenmorgen te half elf ontstond brand in het huis van den heer H. v. Andel aan de Voorhelm straat. In dat perceel is eevestigd een chemische wasch-, glans-en strijkinrichting. Bij' -,,,„r,iori 't uitbreken van deu brand was nie-dameshorloge. Als verloren worden mand thuis, de man werkte elders, deaangegeven een gouden horloge mei dito-ketting en heerenparapluie, een gouden schakelarmband en een gou den broche. AAN DE WONDEN OVERLEDEN. op den Gron lagerstraat weg door het motorrijwiel van een inwoner uit Meppel werd aangereden. MISHANDELING MET DOODELIJ- KEN AFLOOP. Bij een vechtpartij te Smilde is An ne Willems aldaar zoodanig mishan deld, dat hij aan de gevolgen Is overleden. Hij laat een weduwe en 3 kinderen na. De dader heeft zich bij vrouw was even uitgegaan om een boodschap in de buurt te doen en had het theelichtje op de theetafel laten branden. De vlam van dit lichtje schijnt zich aan de brandbare stoffen iu ilo nabuheid te hebben meegedeeld. Het duurde niet tang of de boneden-heden 14 gr. R. achterkamer en de aangrenzende al- coof stonden in lichte laaie en hoe wel de éenpaards slangenwageu en Spuit X weldra tér plaatse warén en men met 2 stralen het vuur poogde meester te worden, kon men toch niet verhinderen, dat de alcoof en de ach terkamer geheel uitbrandden. Een kanarie kwam veren lucifersdoosje, een vrpuwenzak de politie aangegeven. Ook hij heeft mot een portemonnaie en een zilveren vrouw kinderen. DE TAR1EFWET. In de vergadering der Algeaneene Groninger Winkeliers Ve'reeniging is met 29 tege'n 4 stemmen en 4 onthou dingen besloten de Tweede Kamer te verzoeken do ontworpen tariefwet niet aan te nemen.- De temporatuu'r van het water v binnenland 't Hbld. schrijft: Een firma te Amsterdam ontving een brief van een Duitschen fabri kant, voor wien deze firma in Hol- PEST OP JAVA. Heden zullen in de Tweede Kamer land groote zaken doet. De fabrikant door den afgevaardigde Roodhuij- vroeg inlichtingen on schreef het vol- zen, instede van den heer De Meester goude daarbij aldus in het Hollandsch de vlammen i j vrejren aan de regeeriug wor-vertaald loon wnlor. .f It..,.- om. De winkel heeft alleen water- j dcn gceloj£ met het 0og op de pestge- schade. vallen, die zich op Java voordoen. Alles was verzekerd. 1 maatregelen door de Indische J reeeering en hare organen genomen {Zie verder Stadsnieuwe onder lent ,0, vo„kon,|„j „n restgevallen ste berichten). - - ,.Door de Handelskamer hier (Bresiau) hooven wij, dat voor de uit Duitschland naar Holland geexpor- teerde goederen ten deele nieuwe, iets verhoogde, tarieven ingevoerd Uit de Omstreken indië bobben aanleiding gegeven tot - zullen worden. criüek Wij verzoeken u, te informeeren, In verband met vorenbedoelde in- VAnr artikelen BENN'EBROEK. Een meisje van 7 jaar, J. geheeten, heeft gisteren, terwijl zij met lucifers speelde, nabij den Bennebroekerweg een schelf hooi in brand gestoken. Het vuur werd door de omwonenden geblusch{. De Hoofddorper brand weer, die weldra ter plaatse was be hoefde geen water te geven. MT. A. Slob, burgemeester van Haarlemmer meer was op de plaats des onheils te genwoordig. Het hooi is voor een gedeelte ver brand. Mr. D. Zubli, burgemeester dezer gemeente, is benoemd tot burgemees ter van Rijswijk. HAARLEMMERMEER. Ter aardebes telling. Onder groote belangstelling werd gisterenmiddag het stoffelijk over schot van den oud-gemeentesecretaris D. Eggink op de burgerlijke begraaf plaats te Hoofddorp ter aarde be steld. Burgemeester en Wethouders, de leden van den Raad, alsmede de be ambten van de secretarie, volgden den stoet. Aan de groeve werd door den bur gemeester Mr. Slob een kort woord gesproken, waarin hij den overledene huldigde als een man geweest te zijn van groote gaven en talenten, die de gemeente van haar wording af, ruim 54 jaar had gediend als secretaris en in den vooruitgang der gemeente een zeer werkzaam aandeel heeft gehad. ■Ook do Regeering heeft indertijd de verdiensten van den overledene op hoogen prijs weten te stellen. Meinoreerende hoe vele jonge man nen zich onder zijn leiding bekwaamd hadden en thans nuttige leden in de Maatschappij zijn geworden en het bejammerende, dat de overledene na een werkzaam leven niet langer van zijn welverdiende rust heeft mogen genieten, sprak de burgemeester, ine- de namens den Raad der ge-meen te, terpellatie ontleenen wij aan do ..Lo comotief" wat het blad onder die cri- tiek, in Nederland geoefend, op merkte Mij vinden deze critiek onredelijk. of dit ook voor onze artikelen schiedt en ons daarovc-r te berichten, daar wij (de gezamenlijke fabrikan ten in dat artikel) de bedoeling heb ben ons hier ter bestemde plaats (bij de regeeringj over deze tariefverhoo- omdat in hetgeen op dit oogenblik het( 10 beklagen.' •oornaamste Is de bestrijding van de VVij vernielden, dat bedoeld artikel oprechte deelneming uit tot de over-1 ter begrepen. ziekte, véél is te waardeeren. De re geering in moederland en kolonie deed ten spoedigste het mogelijke. Dat de aard van de ziekte zoo laat is herkend, mag niet in geheele zwaar te worden verweten. Niemand dacht een oogenblik aan de mogelijkheid van pest in Indië en zeker niet aan de intrede in de binnenlanden. De gestadigheid van met andere ziekten overeenkomende verschijnselen, leid de eindeliik tot eeu nauwkeuriger waarneming en het vermoeden van pest. Toen werden er onmiddellijk preparaten ten onderzoek opgezonden naar Buitenzorg, ook toen er te Soe- rabaja in die eerste dagen een geval werd geconstateerd. Van toen af werd. de nauwelijks en nog onvolledige gereorganiseerde ge neeskundige dienst aan het werk ge zet en werd er met geheele krachts inspanning gewerkt en, wat den strijd tegen do verbreiding betreft, niet zon der resultaat Nu kunnen en zullen er fouten zijn begann en wat de voorkoming betreft zullen de toestanden, waarvoor reek sen vau regeeringen zonder ernstige citiek de verantwoordelijkheid heb ben gedragen, véél ten goede moeten gewijzigd. Maar voor deze verkeerd heden, voor de gebrekkige quarantai ne-gelegenheden, voor het gemis aan elk preventief toezicht op terugkoe- rende Mckkagangers, stelle men niet deze regeering verantwoordelijk. Zij is letterlijk door den pesttnval over rompeld. M aar de regeering nu dadelijk en krachtig met gebrekkige middelen had op te treden en dat verdienstelijk deed, had de criUek mogen zwijgen of althans zich moeten beheerschen tot een oogenblik, dat de overheid haar moeilijk werk. zou hebben ver richt, In dagen van gevaar is een zenuwachtige overheid nóg schadelij ker dan een zenuwachtige pers. Dat is over het geheel in Indië be- van Holland ui;, in bepaalde soort in verhouding tot andere artikelen bijna zonder invoerrechten in Duitschland word; ingevoerd en zeker de eerste eisch van <iie fabrikanten zul zijn, dat daarvoor de rechten zullen moeten worden verhoogd als tegenmaatregel. VOOR V1SSCHERS 1 Op het landgoed Angerenstein bij Arnliem zijn Zondag bii het hevige on weer de viivers van de forelleukw ec- kerij overgeloopen. waardoor naar schatting een 50.000 kleine en groote forellen over het land zijn wegge spoeld. Vele zijn gestorven, maar an dere zijn terechtgekomen in vijvers in de buur; en zelfs in de beek op den Velperweg. GEMEENTERAAD Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem op Woensdag 7 Juni des middags te 1 1/2 uur. Afwezig de heeren Krelage, Wil- kens, Schreuders. De VOORZITTER, Dr. H. D. Kruse- man, wenscht in de openbare Raads vergadering een woord te spreken ter nagedachtenis van den overleden ambtenaar ter Secretarie, O. E. Han sen) commies-chef der 2de afdeeling. De gemeente verliest in hem een zeer gewaardeerd ambtenaar, Hansen was niet een 'nam, die sterk op den voor grond trad, maai' wie hem kende, leerde hem waardeeren. Wij zijn dankbaar voor wat hij voor de ge meente gedaan heeft. PUNT 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. Door het bestuur van St. Johannes de Deo wordt meegedeeld, dat van 1 Januari af de tarieven van verpleging in de 3de klasse zullen worden ver hoogd, voor volwassenen tot 1.25, en voor kinderen tot 1. De heer RINKEMA stelt voor, dat aan B. en W. zal overgelaten worden eeu aanbeveling te verstrekken voor de benoeming van een lid-voorzitter en een plaatsvervangend lid-voorzit ter van de Commissie van advies, ge noemd in bet Werklieden-reglement. De VOORZITTER deelt mede, dat en W. de zaak zullen overwegen. Wegens zijne benoeming tot onder ijzer aan de Voorbereidende klasse der Rijks-Normaallessen te Apel doorn, verzoekt de beer H. Peusens met 1 Juli eervol ontslag als onder wijzer aan de openbare lagere school No. 6. Wordt verleend. PUNT 2. De Commissie van bijstand in hel beheer der gemeente-financièn advi seert tot vaststelling van een 6taat tot af- en overschrijving, opgemaakt ten einde te kunnen geraken tot een behoorlijke afsluiting van den dienst der gemeentehuishouding over 1910. Aldus vastgesteld. PUNT 3. B. en W. geven, in overeenstem ming met het advies der commissie van bijstand in het beheer der ge- meente-financlën, den Raad in over weging de rekening van inkomsten en uitgaven der goederén van de voormalige corporatiën van neerin- gen, ambachten en bedrijven alhier over 1910 goed te keuren, en het voor- deolig saldo van f 1508.63 1/2 te doen storten in de gemeentekas. Goedgekeurd.. PUNT 4. B. en W. geven, In overeenstem ming met het advies dor commissie van bijstand in het beheer der ge- meente-financiën, den Raad in over weging de door den geineeule-outvau- ger ingediende begrooting van inkom sten en uitgaven der goederen van de voormalige corporatiën van nee'riu- gen, ambachten en bedrijven voor 1912 goed te keuren. De begrooting sluit in ontvangst en uitgaaf met eon bedrag van f 2024.12 1/2 en met een vermoedelijk batig saldo van i 1500. De heer MODOO vraagt, hoe de ex ploitatie van eigendommen moet be schouwd worden. Het is spreker op gevallen, dat voor verschillende eigendommen meer aan onderhoud wordt uitgegeven dan de opbrengst bedraagt. Spreker toont dit met ver schillende cijfers aan. Wordt hier een zekere liefdadigheid betracht, of be treft het maar het voortzetten van een sleur Dan is het beter daaraan een einde te maken. De VOORZITTER antwoordt, dat't hier geen instelling van liefdadigheid Is, maar dat het niet aangaat voor de huizen, die onder de eigendommen voorkomen, meer huur te vragen. De heer MODOO heeft er herhaal delijk op gewezen, bij andere gelegen heid. dat hier een misstand is. Het zou nog voordeeliger zijn voor de ge meente, om de bedoelde huisjes te sloopen, dan de thans bestaande huur an 50 ct. per week te doen voort duren. De VOORZITTER deelt mede, dat en W. een onderzoek zullen in stellen. De begrooting wordt aangenomen. PUNT 5. B. en W. stellen voor dedoor re genten van de bewaarschool in het voormalige Barbara-gasthuis uige- diende rekening en verantwoording over 1910 goed te keuren en daarbij het subsidie uit de gemeentekas op f 1309.46 te bepalen. Voorts verzoeken zij om de begrooting 1912 van Regen ten, waarbij als subsidie uit de ge meentekas f 1560 wordt uitgetrokken, goed te keuren. Goedgekeurd. PUNT 6. De Nederlandsche Bond voor Li chamelijke Opvoeding verzoekt deu' Raad ter wille van de meest mogelij ke uitbreiding van spelleiders- en -leidsters-cursussen voor het jaar 1911 een subsidie toe te staan. B. en W. vinden in het streven van den Rond aanleiding te ad viseer© gunstig op de aanvrage te beschikken en voor 1911 een ten volle uit te keo^ ren subsidie van ƒ200 te verloenen. Goedgekeurd. PUNT 7. In een adres van het bestuur Van de Kon. Letterl.evende Vereenigtag ,,J. J. Cremer" alhier, wordt ven- zocht om ten bahoeve van den door

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1