NÏEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 28e Taaraanp. No. 8576 Verschijnt dagelijks, benalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 8 JUNI 1911 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1-20 Voor de doipen in den omtrek waar een "Agent gevestigd is (kom der gemeente) Franco per post door Nederland Afzonderlijke nummers Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem de omstreken en franco per post 1.30 1.65 0.02 Vi 0.37)4 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. AD VERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentfën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678. Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EEBSTE BLAD. AGENDA VRUDAG9 JUNL Soc. Vereen iging: Concert Haarl. Muziekkorps, 8 uur. Café Briukniann: Jaarvergadering Haarl. Kegelbond, 9 1/2 uur. Stadsnieuws OmOnsHeen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Nabetrachting van den Gemeente raad". in de rubriek Oiu Ons Heen. NE DERI. WINKELWEEK. Het aantal deelnemers aan de Ned. Winkelweek, dat aanvankelijk 104 be droeg. Ls nadat, eenige leden van het Com.té met persoonlijk bezoek h..er en daar de bedoel'ng hebben toege licht, meer dan verdubbeld en be draagt nu 246. Het ls een verblijdend verschijnsel, dat zooveel firma's zich bereid verklaard hebben om geduren de een week uitsluitend in Nederland gefabriceerde artikelen, hetzij in al bun winkelramen, hetzij in een der vensters, ten toon te stollen. De firma Emïik en Dinger heeft op hougst welwillende wijze de vervaar diging van het onderscheidingstee- keu (de afbecldiug eeuer Nederland se!» vlag met Inschrift en emblemen) op zich genomen. Dut van deze fir ma iOls fraais te verwachten is, spreekt van zelf. Het ligt voor de hand, dat dit on- derschcidingstoeken uitsluitend mag worden bevestigd op die winkelra men, waarachter Nederlandsche ar tikelen zijn uitgestald. VERDACHT ZIEKTEGEVAL? In den vroegen morgen van heden, omstreeks 4 1/2 uur is de opperman J. H. Philippo, wonende Generaal de Wetstraat 64. onder deze gemeente, plotseling ernstig ongesteld geworden; hevig braken ging gepaard met diarrhee, zoodut onmiddellijk de hulp van zijn medicus. Dr. I. Walt van Praag; is ingeroepen, die de ver schijnselen der ongesteldheid ver dacht vond en zijn directe opneming in hot Gesticht St. Joannes de Deo ge lastte. Hij is onmiddellijk per bran card door de politie derwaarts over gebracht zijn woning is ontsmet en een politiepost daarvoor geplaatst, om te voorkomen, dat zich daarin andere personen don die \un nel gezin op houden. De uitwerpselen van den pa- tieui zijn in beslag genomen en over gebracht naar hei laboratorium van üen oirecieur der Gemeentelijke a- terleiding, den heer L. \sHavelaar, om scüeiKundig te warden onder zocht. Pnilippo is thans onder behan deling van den geneesheer in ge noemd geslicht, den heer P. J. Bück- niauii, uie vermoedt, dat de ziekte een gunstig verloop zai helmen. Zijn toe stond is op het oogenbhk redelijk te noemen. Verwacht wordt dus, dat hier slechts van een hevige muagdurni-catarrh en van niets ernstigers sprake is. 1020 ZOEK 1 Door een inwoner onzer gemeente is bij de politie aangifte gedaan, dat hij tusschen 10 en 10 1/4 uur Woens dagavond een bedrag van 102U aan geld is kwijtgeraakt. Hij vertoefde in dien tijd bij een vrouw in de Begijue- steeg. Volgens zijn mededeel iii gen droeg hij 900 aan bankpapier in een binnenzak van zijn jas, en 120 aan bankpapier en rijksdaalders in lijn portemonufue. H i n d e r 1 ij k volkje. Van een bewoner der Kleine Hout straat ontvangen wij een klacht over bezoekers van een verlof-gelegenheid in die straat. Een adres aan het ge meentebestuur heeft wel iets gehol pen, daar des avonds do politie een oogje in 't zeil houdt, maar vooral op feestdagen zijn die bezoekers een groote overlast voor tie omwonenden, bijvoorbeeld met Pinksteren. Het kost, zoo deelt inzender ons mede, don omwonenden nogal eens een ruit, maar bovendien zijn er onder die be zoekers en bezoeksters personen van 18 A 20 jaar. Zondagmiddag hief een troepje een gezang aan, waarvan de woorden niet zijn weer te geven, tot dat een paar agenten een van de meisjes meenamen naar de Smede- straat. Inzender wijst er op, dat die verlof- gelegenheid aldus voor de gemeente duur is wegens politietoezicht en hin derlijk voor de omgeving, en vraagt, of ze niet geheel kan worden opge heven. DE AANSTAANDE RAADS VERKIEZINGEN. Uit alles blijkt, dal het bij de a.s. verkiezingen een felle strijd zal wor den. Gisteravond hebben wc eenige me- dedeeliiigen gedaan over dc conferen tie, die door de besturen der drie xechtsche kiesvereenigmgen gehou den is. In verband daarmee hadden we gis teravond een onderhoud met een der bestuursleden van de Christelijk-His- torische Kiesvereeuiging. Dit lid verzekerde ons, dat op de bedoelde conferentie geen overeen stemming is verkregen over de sa menwerking in district II. Het bestuur der Christelijk-Hlstori- sche Kiesvereeniging kan zich name lijk niet vereen'gen met de candida- tuur van den heer W. A. J. vah de Kamp (R.-KDaarom zal het bestuur aan de ledemergadering dre ver moedelijk Maandagavond gehouden zal worden voorstellen de eandida- tuur-Van de Kamp m district 11 niet te stellen, ook niet te steunen, maar zelfs te oestrijden, door er een eigen candidaat tegenover te stellen. Als candidaat wordt voorgedragen de heer I. van Marle. De heer Van Marie zal door de Christelijk-Uistorischen ook in dis- i trict lil gesteld worden Genoemd bestuurslid durfde ons verzekeren, dat ongetwijfeld de leden vergadering met deze bestuursvoor stellen zal meegaan. Naar we vernemen moet de kans bestaan, dat do R.-K. Kiesvereeniging en de A.-R. Kiesvereeniging in de districten 1 en 11 elk nog met een eigen candidaat zullen uitkomen, die dan wederzijds gesteund zou wor den. Deze candiduten zouden dus te genover een aftredend candidaat van links komen te staan. In de hedenavond te houden bo- i stuursvergadering en ook in de ver gadering der R.-K. Kiesvereeniging komt deze zaak ter sprake. Vrije Liberalen. Men schrijft ons In de Woensdagavond gehouden vergadering van den Bond van Vrije Liberalen, afdeeling Haarlem, is nog geen beslissing genomen omtrent de 1 houding der afdeeling ten opzichte van de a.s. gemeenteraadsverkiezin- gen. Er was een duidelijke strooming merkbaar, om zooveel mogelijk de af tredende raadsleden te doen hei-kie zen, ook die. welke tot de rechtse lie partijen behooren. Mochten echter van die zijde de zetels van de linkscho j aftredenden worden bestreden, alleen op grond, dat dozen niet tot een der rechtsche partijen behooren, dan was inen eenparig van gevoelen, dat alle rechtsclie aftredenden dienden te worden bestreden. DE OVERWINNING VAN ONDER ONS. Het gemengd koor Onder Ons, di recteur de heer Henri Pielage, be haalde ih de Pinksterdagen te Am sterdam een sclii tierende overwin ning, het werd er bekroond met den eersten prijs in zijn afdeeliu, en den eereprijs, beide met algemeene stem men. Wij meldden dezen uitslag al dade lijk na bet concours, maar kouden daaraan toen geen bijzonderheden toevoegen, omdat onze gewone con cours-verslaggever ongesteld was. Do overwinning is evenwel te mooi, om het bij een simpel bericht te laten blijven, zoodat wij gaarne gebruik maken van inlichtingen, die ons thans nog over dezen wedstrijd wor den verstrekt» Des te mooier is de bekroning van Onder Ons, omdat haar mededing sters waarlijk niet van geringe quali- teit waren. Daar was Nieuw Le ven, onder Lindeboom, uit Alk maar, een koor van niet minder dan 150 personen, schoon van klank, met een mooi ensemble en zóó geoefend, dat het alles uit 't hoofd zong. Daar was KunstdoorOefe- n i n g, onder Frans Rigter, dat het wel wat kalm opvatte, maar toch met zijn 150 leden eveneens mooie quoliteiten ontwikkelde. Er waren prachtige stemmen bij sopranen en bassen. De derde concurrent was E u p h o- n i a uit den Haag .onder J. G. van Meel, begon mooi van tempo en klank zong het vrije nummer zeer mooi van klank, maar door een voortdurend pianissimo wat vlak. Deze vareeni- ging was veel kleiner, zo kwam met slechts 77 leden uit Wat getalsterkte betreft kon O n- d e r O n 8 met zijn circa 90 leden bij de twee eerstgenoemde vereeniglngen niet halen, maar de opvatting van het verplichte koor Lentedauw van Philip Loots en de uitvoering hiervan en van het vrije nummer de Winter, overtroffen alles. Immers niet voor niemendaal kreeg de Haarlemsche vereenig ng met algemeene stemmen den eersten prijs. Wij kunnen niet beter doen, dan hieronder het rapport van de jury In zijn geheel laten volgen. VERHEY: Verpl. koor zeer goed. Vrij öummer goed. Echter was de samenzang niet altijd onbe rispelijk, hoofdzakelijk door te vroege inzetten der hassen met geheel onberispelijk. WIERTS: Verpl. koor zeer goed. Uit spraak zeer goed. Zuiverhe.d zeer mooi op toon, opvatting zeer goed, samenzang zeer beschaafd. Vrij koor zeer mooi, 'ïitspraak zeer goed. Zuiverheid 1/2 toon omboog. Opvatting uitstekend. Samen zang zeer goed, enkele hooge tonen door de sopranen ge knepen, vermoedelijk door de stijging. HAMM: Klankzehalte goed, mooi, heerlijk. Uitspraak goed. Zui- verhe d een kleinigheid geste gen. II. 1/2 toon gestegen. Op vatting mooi, duidelijk, vele fi guurtjes komen tot hun recht, zeer goed. Samenzang mooi. Bemerking muzikaal werk. OLMAN: Klank mooi. Uitspraak goed. Zuiverheid: I iets te scherp. II. 1/2 toon gestegen. Opvat ting zeer goed. Samenzang goed. Bemerkingen bijzonder muzikaal. BRANDTS BUYS: Klank: 1. zeer goed. 2. zeer goed. Uitspraak goed. I. in toon; II. 1/2 toon gestegen. Opvatting zeer goed. Samen zang zeer goed, mooi. Bemer kingen bijzonder muzikaal. ROESKE: Klank: i. zeer mooi; 2. zeer mooi. Uitspraak goed. Zui verheid zeer goed, zéér mu zikaal. Opvatting voortreffe lijk. Same..zang goed. Bemer king: Dynamische toe-kens zeer goed verzorgd. LOOTS: Klankvolume iets minder Ann N. L., maar een zeer goede stemverhoudJig. Moo.e sopra nen. Zuiverheid: beide num mers iets gestegen. Uitspraak zeer goed. Opvatting van het verplichte koor (een enkele af wijking van het bedoelde tem po daargelaten), uitstekend. Losse vrije voordracht. Sa menzang zeer maiieme afwij king, niet storend. Akte-examens L. O. Haarlem, 7 Juni. Geslaagd de heer C. C. Blom, te Alkmaar. De examens zijn geëindigd. Uit de Rechtszaal OPLICHTING. Na een lange zitting met gesloten deuren moest terechtstaan mej. \L V., die zich wegens oplichting te verant woorden had. Beklaagde was niet verschenen, maar heeft huiten rech ten bekend. Zij kwam op 6 Februari in den win kel van mej. B. Vr. te Aalsmeer en kocht daar een pond koffie, twee p&k- ies waschpoeder en een lialf pond sui ker. Betalen deed ze niet, maar de winkelierster had geen bezwaar haar het gevraagde mee te geven, omdat ze zei te komen namens Jan B.. een be kend caféhouder te Haarlemmermeer. 10 Februari haalde mej. V, hetzelf de grapje uit, ditmaal ten nadeel e van mej. Jac. v. L., die zij oplichtte voor twee pond rijst, twee pakjes waschpoeder en twee pakjes potlood. Natuurlijk, had Jan B. absoluut niets niet de bestellingen te maken, zoouls hij vanmorgen ook verklaarde. De vrouw moet het nogal armoedig hebben. Mr. Hoyer eischle één week gevan genisstraf. VERZET. Beverwijk is geregeld op de zittin gen der Haarlemsche Rechtbank ver tegenwoordigd. De zaakjes betreffen meesttijds botsingen tusschen de jon gelui daar en de dienaren der politie. Op 19 April heeft Gerard L. die, zooals dat zoo dikwijls gebeurt, eenigs- zins onder den invloed van sterken drank verkeerde den veldwachter Knipper uitgescholden voor „leelijfce looie (hier een woord in te vullen, dat minder voor herhaling geschikt is), en hem een stomp in hel gezicht gegeven. -ur. Hoyer eischle een week gevan genisstraf. Uitspraken 15 JuuL DE ZAAK-KOELEMEIJ. Maand .v 19 Juui zal Koelemcij, die den moordaanslag op Le Noblo en Roufunz pleegde, in openbare zitting terecht staan. BRANDSTICHTING. De Rechtbank veroordeelde heden morgen Klaas S., die toen hij In eeuigszins beschonken toestand ver keerde op 20 April te Purnierend een schuur van den caféhouder C. J. Vermeulen in brand stak, tot een ge- vaiigenisstraf von 1 jaar en 6 maan den, met aftrek van de preventieve hechtenis. I Mr. Hoyer had 5 jaar gevangenis- i straf geeischt. I DE AERDENHOLTSCHE AUTO ZAAK. Jac. B., de 25-Jarige chauffeur van deu heer Everts, te Blocuieudaal, die de vorige week terecht stond wegens ■het toebrengen van lichamelijk letsel door schuld (hij zou door te snel rij den een botsing met een boom veroor zaakt hebben, waardoor KI. van der Linden gewond werd), is hedenmor gen door de rechtbank vrijgesproken. De lteahtbunk heeft het ten laste ge legde niet-bewezen verklaard. UITSPRAKEN: W. S., loopjongen te Haarlem, ver duistering ou vaischheid in geschrift, een jaax tuchlschoolstraf. D. de W., werkman, gedetineerd, bedelarij, 5 dagen hechtenis en 1 jaar plaatsing in oen R. W. Inr. Ph. J. M., fruithandelaar te Haar lem, eenv. beleediging, f 1 boete of een dag hechtenis. J. H. D. en W. B., béiden los werk man te Haarlem, strooperij met be hulp van een wagen, ieder f 6 boete of 6 dagen hechtenis. H. J. ter M., sctoeepsbouwersknecht te Schoten, afpersing, vrijgesproken. R. van II.werkman te Heemskerk, huisvredebreuk, f 10 boete of 10 da gen hechtenis. W. G. V., voermansknecht te Haar lem, dierenmishandeling, f 5 boete of 5 dagen hechtenis. K. W., los werkman te Westzaan, diefstal 3 weken gevangenisstraf. C. D arbeiedr te Wijk aan Zee eh Duin, opz. vernieling, 14 dagen ge vangenisstraf. L. V., kleermaker te Haarlem, opz. vernieling, twee maanden gevange nisstraf. Geslaagd. Voor het examen Boekhouden, af genomen door de NederL Academie van Accountants, gehouden te Utrecht, slaagde o.a. de heer C. H. van Koningsbruggen alhier. (Zie verder Stadsnieuws onder lsal ete berichten). Uit de Omstreken BENNEBROEK. Mr. B. J. D. Zubll. We meldden reeds, dat de burge meester van Bennebroek, de heer mr. B. J D Zubli, bij K.B. is benoemd tot burgemeester van Rijswijk, met toe kenning van gelijktijdig eervol ontr slag Uit zijne tegenwoordige functie. Het is nu ongeveer een-en-twintig jaar geleden dat Bennebroek een zelf standige gemeente werd. Na een twaalfjarig burgemeesterschap van den heer v. Doorninck werd de heer Zubli, toentertijd advocaat en procu reur te 's-Gravenhage den 20en Mei 1902 tot burgemeester van Benne broek benoemd. Ruim negen jaar is hij dus thans het hoofd der gemeen te. En zooals hij ons vanmorgen meedeelde mr. Zubli heeft gedu rende dien tijd met zeer veel genoe gen hier gearbeid. Verschillonde voor Bennebroek be langrijke gebeurtenissen hadden ih die 9 jaar plaats. En we herinneren in dat verband even aan het veel voorkomen van typhusgevallen, in 1902. De ziektegevallen kwamen voor tn een bepaald deed der gemeente, een strook In de buurt van de Leidsche vaart, en bepaalde zich niet slechts tot Bennebroek, maar deden zich ook voor in Bloeinendaal en Heemstede. Men 6prak zelfs van de „typhus- buurt". Krachtig is er toen opgetre den ter bestrijding der ziekte; belang rijke hygiëu.sche maatregelen wer den genomen en een commissie ge vormd waarin leden uit de gemeen ten waar het kwaad voorkwam. Met; groote waardeering herdacht de lieer Zubli den arbeid van den lieer L. W. Havelaar, uit Haarlem, d-e (daartoe door B. en W. op verzoek der Gezond heidscommissie van Bloemendaal in staat gesteld, bet initiatief nam tot de noodige ontsmettingsmaatregelen. Ook de gemeente-geneesheer van Ben- hebroek, dr. Kouwenaar, heeft ter be strijding der gevreesde besmettelijke z ekten belangrijken arbeid verricht, en de toen genomen maatregelen werkten zoo goed, dal m latere juren weinig of goen gevallen iu het dorp ni6er voorkwamen. In September 1909 werd het tele foon- en tevens telegraafkantoor ge opend: een belangrijke verbeiermg voor Bennebroek. Ongeveer drie jaar geleden werd het contract met de ge meente Heemstede in zake de leve ring van gas gesloten, en in Septem ber 1910 werd aangevangen met den bouw van arbeiderswoningen door de Wauingvereen-giDg (met gemeente- subs.die). Verder kunnen we nog noe men de naamsverandering van het etation-Vogelenzang in Bennebroek Vogelenzang, een zaak waar de titans scheldende burgemeester zeer voor geijverd heeft. Van belang was ook voor de gemeente het korten tijd ge leden genomen besluit tot verbreeding van den Zwarten Weg. In het opeubare leven bekleedt mr. Zubli nog vele functies. Nuluurlijk treedt hij thans uit vele daarvan, en moet ook daar een opvolger voor hem benoemd worden. Ten eerste noemen we zijn lidmaatschap van Provincia le Staten van Noord-Holland. In 1904 werd hij daartoe verkozen, als opvol ger van den heer Evelein, en in 1910 bij enkele candidaatstelling herkozen. Dan is mr. Zubli voorzitter der plaatselijke commissie ingevolge art. der Ongevallenwet, daartoe in 1905 als opvolger van den heer Mullenieis- ter benoemd en in dit jaar herbe noemd. Verder is hij inspecteur der scholen aangesloten gij het Christe lijk Volksonderwijs in Noordhollnnd. en bestuurslid van de afd. Haarlem der Mij. van Weldadigheid, enz. De lieer Zubli is penningmeester van het hoofdbestuur der Chnstelijk- Historische Unie een functie, waar uit hij zicil door deze benoennug na tuurlijk niet behoeft terug te trekken. Do nieuwbenoemde burgemeester van Rijswijk volgt als zoodanig den heer E. L. baron van Hardenbroek van Lockhorst (thans kamerheer van II. M. de Koningin) cp. Met zijn nieu we gemeente is de heer Zubli zeer ingenomen. Rijswijk (een plaats met 5588 inwoners Beunebroek heeft er 1265) breidt zich voortdurend en gere geld uit, bouwgrond is daar in over vloed en het is tusschen Delft en Den Haag bovendien zeer gunstig gelegen. Vóór den 20sten dezer maand ver gadert de gemeenteraad van Benne broek. En in die zitting zal de burge meester dan afscheid uenien van den Raad, dien hij gedurende een negen tal jaren gepresideerd heeft. Als zijn tijdelijke opvolger treedt de hoer Stam, als oudste wethouder, op. Wij gelooven hier wel te mogen uit spreken, dat door de bevolking van Bennebroek het vertrek van mr. B. J. D. Zubli, die in de jaren van zijn bur gemeesterschap veel voor de gemeen te heeft gedaan en persoonlijk de al gemeene achting genoot, ten zeerste zal worden betreurd. MOND- EN KLAUWZEER. Door J. Kortekaas is aangifte ge daan, dat onder zijn vee mond- en klauwzeer is uitgebroken. KNAPENVEREENIGING De knapenvereeniging alhier zal in den loop der volgende week onder lei ding van den heer C. Vis een tochtje naar Den Haag en Scheveningen ma ken. HAARLEMMERLIEDE. De anti-revolutionaire kiesvereeni ging Nederland en Oranje, gisteren avond inzake de gemeenteraadsver kiezingen vergaderd, besloot de vier candid aten der Katholieke Kiesveree niging te steunen. Veeziekte. Alleen in de afdeeling Zuid-Schalk wijk dezer gemeente zijn reeds meer dan 20 stuks vee aan mond- en klauw- SLOTEN. Gisterenmiddag zakte op den straat weg een als metselaar gekleed, onge veer 45-jarig, doch nog onbekend man plotseling bewusteloos ineen weldra was hij dood. Het lijk is door de po litie naar de barak gebracht. Inlich tingen omtrent de herkomst worden gevraagd. De persoon, gisteren alhier plotse ling doodgebleven, is herkend als ze keren heer E., mr. metselaar te Am< sterdam. Misbruik van spiritus is de oorzaak van den dood. ZANDVOORT. Zaterdag a.s. woxxlt de vorstelijke familie Van Lippe Retinoid voor een \erbhjf van vier weken in het Grand- Hotel Wust te Zandvoort verwacht. Binnenland HET KONINKLIJK BEZOEK AAN DE HOOFDSTAD. Men meldt ons uit Amsterdam: Nadat hedenmorgen weer gelegen heid voor audiënties voor particulie ren was gegeven, werd in den namid dag een rijtoer gemaakt en daaraan verbonden een bezoek aan de tentoon stelling van de Maatschappij „Arti et Am»citiae'\ Langs het Damrak, waar velen aanwezig waren, om de Koningin- Moeder te begroeten, werd naar het Paleis op den Dam teruggereden. Ook daaT weer donderende toejui chingen. Ruim drie uur was de stoet weer op liet Paleis terug. Hedenochtend 9 uur reed II. M. met de Prinses weder uit. Gereden werd naar het Vondelpark. TEST EN CHOLERA OP JAVA. Reuter meldt uit Brussel, dat vol gens de „Etoile Beige" de minister van Binnenlandache Zaken den Bel gen, die zich naar Java wenschen te begeven, heeft geraden, de reis uit te stellen wegens de op dat eiland beer- Bchende pest en cholera. Bij het Dep. v. Koloniën is bet vol- genue telegram ontvangen: Mulong, gisteren, 6 Juni, acht go- vallen, waarvan 5 dooden. van de lij ders vau vorige dagen overiedeu er nog drie. Soerahaja en Madioen geen geval len. Kedin twee koortsgevallen op 3 dezer bleken pest te zijn. VERDRONKEN. Van een Wieringer visschersvaar tuig zijn bij het uitzetten der ansjovis- nellen de beide knechts overboord geslagen en verdronken. MILITIE WET. Thans is verschenen het regeerings- antwoord op bet afdeelings.eislag over het ontwerp gew ijzigde Militie- wet. Breedvoerig veirdedigt de Minister zijn voorstellen tegen de opmerkingen in de afdeelingen gemaakt. Rechtszaken VRIJSPRAAK. Men seint ons uit Utrecht De Rechtbank sprak heden vrij den bcckhouder der S. S., Van K., die er- dacht was van diefstal van ongeveer 2UÜ0 ten nadeele dier Maatschappij. De cisch van het O. M. was anderhalf laar. NOG EEN VRIJSPRAAK. Men seint uit Leeuwarden aan het' Hbld." Het Hof te Leeuwarden heeft lieden het vonnis der rechtbank te Assen, waarbij de 63-jarige J. R., onderwij zer te Meppel, voor het misdrijf, ge noemd in art. 249 van het Wetboek van Strafrecht, werd veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf, vernie tigd op grond, dat niet bewezen werd hetgeen in de dagvaarding was ten laste gelegd. Beklaagde werd vrijgesproken en onmiddellijk in vrijheid gesteld. i elegrammen GRONDVERSCHUIVING. MARSEILLE, 8 JunL Op de in aan leg zijnde spoorlijn Estagne-Miramas ontplofte een mijn, waardoor er een' grondverschuiving veroorzaakt werd. Tien personen werden gedood en één gewond. AARDBEVING. MEXICO (hoofdstsdC 7 Juni (Reu ter.) Bij de aardbeving zijn er 63 nien- schen omgekomen. 75 werden ge wond. De aangerichte schade wordt op 100,000 dollars geschat- Meer dan de helft der omgekomenen zijn solda ten. In de Saiieormakazernes zijn ook twaalf vrouwen van artilleristen omgekomen. (Hbld.)

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1