goed mogelijk aan haar doel te 'doen beantwoorden. Hierna kwamen verschillende voor stellen aan de orde. Verschillende de- zor voorstellen op subsidies betrek king hebbende, werden zonder belang rijk debat goedgekeurd. 3700 werd toegestaan voor 't hou den van voordrachten, over onderwer pen. die in verband staan met het streven der maatschappij. 't Hoofdbestuur diende de volgende voorstellen in Ie. voorstel lo. aan het hoofdbestuur op te dra gen, op zijnerzijds vast te stellen voor waarden, steun te verleenen in de kos ten van op- en inrichting van spaar banken, welke als departementale in stellingen worden opgericht door de partementen 2u, voor dat dool op de begrooting 1911-12 uit to trekken een bedrag van 1100; 2e Voorstel lo. op voorwaarden, door het hoofd bestuur te bepalen, steun te verstrek ken aan den in to stellen accountants dienst hii de Nulsspaarbanken 2o. voor dat doel op de begrooting voor 1911 12 uit te trekken een be drag van I100 3t>. Voorstel lo. het hoofdbestuur te machtigen, voor een bedrag van 10,000 renten de 3 1/2 pCt. per jaar, deel te nemen in liet grondkapitaal van het bijeen to brengen Centhraai Waarborgfonds voor Nutsspaarbanken 2o. dit bedrag te storten, zoodra voor de overige 90,000, noodig voor de oprichting van dit fonds, zal zijn deelgenomen 3o. het hoofdbestuur, overeenkom stig het bepaalde in art. 57 der Wet, te machtigen een zoodanig bedrag, als noodig zal blijken om /10,000 recel te vorkrijgen, te doen afschrij ven van het op het Grootboek der N. W. S ingeschreven kapitaal. Verschillende bezwaren werden te gen deze voorstellen geopperd. De afgevaardigde van Schoonhoven noemde de voorstellen VI en Vlf ou- aaniieinel -k. Een accountantsdienst voor de Nutsspaarbank, vooral ten plattelande, is ondoenlijk. Aansluiting bij den Nederlandschen Spaarbank- bond achtte hij een beteren weg. En ten slotte stelde hij een motie voor, luidende „Hot hoofdbestuur werk© er toe mede en spore er toe aan. dat alle Nutssuaarbauken zich aanslui ten bij den Nederl. Spaarbankbond." De afgevaardigde van Haarlem on derschreef deze gedachten. Na eeni<» debat werd da vergade ring geschorst tot heden. KINDERMOORD Uit de Handelskade te Amsterdam Is 'l lijkje van een pasgeboren kind opgehaald. EEN BRUTAAL OPLICHTER. Op vertoon van een ambtspenning en onder voorwendsel van brigadier der marechaussee Sprundel (N.-B.) te zijn. en als zoodanig een onderzoek naar uitgegeven valsch bankpapier te moeten instellen, wist een net gekleed persoon bii verschillende menschente Zundort bankpapier in beslag te ne men, waarmee hij spoorloos is verdwe nen. De justitie stelt een onderzoek in. DE AFGEVAARDIGDE MARCHANT. De Voorzitter der Tweede Kamer heeft in de vergadering van gister medegedeeld, dat de heer Marchant, afgevaardigde voop Deventer, wegens oen hem overkomen ongeval verhin derd was tege3nwoordlg te zijn. Het is gebleken, dat de heer Mar chant is gevallen en het ongeluk beeft gehad eon been te breken. Heelkundi ge hulp werd inmiddels met goed ge volg aangewend het been is gezet en do toestand van den heer Marchant is bevredigend. NED. VEREEN. TEGEN DE PROSTITUTIE. Deze vereeniging vergaderde te Utrecht. Tot bestuursleden werden herkozen do heeren mr. de Blécourt en ds. Pier- son van Ressen. In de plaats van ds. H. Pierson, die als voorzitter aftrad, is gekozen mr. A. de Graaff. Ds. H. Pierson werd tot eere-voor- zitter benoemd. BRANDEN. Gisternacht is onder Biervliet de grooto landbouwscliuur van M. V. af gebrand. Acht paarden zijn in de vlammen omgekomen. Oorzaak onbe kend. Verzekering dekt de schade. KINDJE VERBRAND. Dinsdagnamiddag is een meisje van drie jaar van den vrachtrijder J. B., te Krimpen a. d. Lek, door haar moeder gevonden, overdekt met brandwonden. De spoedig ter plaatse verschenen geneesheer kon slechts den dood vaststellen. Vermoedelijk het spelen met lucifers de oorzaak van dit ongeval. VERDRONKEN. F.en kindje van den schipper Kok is in het 3de KruisdLep te Nieuw- Weordinge, Dr., verdronken. BRANDEN EN ONWEDER. Aan den Lageweg te Enschedé ver brandden de timmerwinkel met ma chinerieën en gereedschappen van Te Lintoio en Kroeze. Alles was op beurspolis verzekerd. Te Ossendrocht is tijdens een hevig onweder de bliksem midden in een kudde schapen geslagen. Tien der dieren waren op slag dood. De hei-der bleef ongedeerd. De parapluie, die hij opgestoken hield, werd aan stukken geslagen. Gisterennacht zijn te Edam ver brand twee huizen ondor één dak van P. Willig en 3. Streefkerk, te Ouden dijk. Alles was laag verzekerd. NEDERL. VISSCHERIJ. De Vereeniging ter bevordering van de Nederlandsclie Visschc'rij hield gisteren haar jaarvergadering te Schoveningen, onder voorzitterschap van mr. A. W. Schippers. Deze her innerde c"r aan, dat de vereeniging thans 25 jaar bestaat en in dien tijd blijk heeft gegeven veel te doen op het gebied en in het belang van 3e visscherij. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Tot leden van bet hoofdbestuur we* de nherkozen of gekozen de heeren: Jan Schippers, Vlaardingen; A. Hoo- gen'raod, Schevningen; mr. A. W. Schippers, Rotterdam; A. Uzermotos, Vlaardingen; M. Richter Uyttenboo- gaardt, Maassluis; M. de Vries, IJ- muiden; J. F. Clorcq, IJmuiden; mr. Ankerman, Den Haag; A. v, d. Toorn Jr., Scheverningen, en Joh. den Duik Jz., Schevenmgen en P. Meer burg te Katwijk aan Zee. Een voorstel van het hoofdbestuur om de Vereeniging te doen deelne men aan de oprichting van een Ver eeniging Visscherijproefstatio'n, werd zonder debat of stemming aangeno men. De heer Jan Schippers trad daarna als inleider op over het onderwérp: het politietoezicht op de Noordzee. De heer Joh. den Duik leidde daar na de bespreking in van de wcnsche- lijkheid om dwiiigeud voor te schrij ven, dat haringvisschersvaartuigen, zoolang de netten uitstaan, den mast moeten gestreken hebben. Hierop hield dr. H. C. Redeke, di recteur van het Rijks-instituut over het onderzoek der zee, een voordracht over: proefnemingen met geine'rkto viasohen en haar beteekenis voor de visscherij. Onder applaus besloot de vergade ring de heeren dr. Th. W. van Litk de Jeude en F. LieftLnck, oud-be stuursleden, het Eere-lidmaatschap aan te bieden. De volgende vergadering zal te Gravenhage gehouden worden. Nadat de afdeelingen hun wen- schen over de Tariefwet zullen heb ben kenbaar gemaakt, zal een adres aan de regeermg gezonden worden. GROOTE SCHADE DOOR VEEN BRAND. Te Emineii-Erfsehetdenveen kan men den brand nog met meester wor-, den. Een flinke regen kan alleen hei pen. De schade aan verbrande wo ningen, turf enz. wordt geschat op i 100.000 k f 120.000. VERGIFTIGING. Te Weener bij Nieuweschans ging voor zee weken een 70-jarige trouwen met een 40-jarige schoone. Vrijdag jl. werd de man plotseling na het ge bruik van koffie ernstig ziek en over leed kort er op. De dokter constateer de vergiftiging, de politie werd ge waarschuwd en na een langdurig ver i hoor bekende de vrouw arsenicum in de koffie te hebben gedaan. Zij is in arrest gesteld. PEST OP JAVA. Bij het Departement van Koloniën is hert volgende telegram ontvangen: Afdeeling Malang 4 dezer 4 geval len, waarvan één doodelijk. 5 dezer 6 gevallen, waarvan 3 doodelijk. Lij ders van vorige dagen overleden respectievelijk 3 en 4. Soerabaja, Ma- dioe'n en Kedirl geen gevallen. HET BEZOEK VAN PRESIDENT FALLIèRES AAN DEN HAAG. Naar wij thans vernemen zal de President van Frankrijk den tweeden dag van zijn verblijf hier te lande een bezoek aan Den Haag brengen. Bij aankomst van den President zal llr. Ms pantserdekschip Gelder land buiten Llmuiden de gebruikelijke eerbewijzen brengen. INGEZONDEN Van ingeiondan stukken, geplaatst of Ulet geplaatst, wosdt de kopie dan inzender niet teruggegeven. Voor den inhoad dozer rubriek steil de Redactie licb niet aansprakelijk. Schoten, 6 Juni 1911. Aan de Redactie van Haarlem's Dagblad te Haarlem. Mijne Heeren Beleefd verzoek ik u eenige plaats ruimte voor onderstaande, waarvoor bij voorbaat mijn dank. In uw nummer van Vrijdag 2 Juni 1911 hetgeen mij werd ter hand ge steld aangezien ik geen abonné ben), komt onder hoofd: Schoten voor, eene kleine aankondiging euz. van het ver slag der gemeente-gasfabriek. Naar aanleiding van de gegevens in dit verslag, tracht u den lezers aan te toonen door eene eenvoudige berekening, dat het voor de gemeen te Schoten veel voordeeligeT zou zijn geweest indie'n het was ingegaan op het voorstel der gemeente Haarlem o mhet gas A 4 1/2 cent per kub. M. van hare lichtfabriek te betrekken. Allereerst dan moet ik opmerkem, dat van zulk een aanbod nooit of nimmer sprake is geweest, zoodat uw grondslag van berekening reeds to taal niet deugt, waaruit direct dan ook weder voortvloeit, dat ook uwe conclusie kant noch wal raakt. Op de 2de plaats echter alhoewel het ieder duidelijk is, dat zulks feite lijk nu, gezien bovengezegde, overbo dig is, zal ik u aantoonen, dat zelfs wanneer zulk een aanbod daan was. Schoten een veel kleiner saldo zou hebben ontvangen. U begint n.l. met alleen in rekening te zetten een buizennet en gashouders, terwijl het toch een ieder die oen wei nig nadenkt, duidelijk is, dat men daarmede alleen niet klaar is. Er be- hooren, wil men verbruikers kunnen bedienen, toch zeker ook nog: grond- leidingen, muntgasbinnenlcidnigen, muntgasinstaJlatie. gewone en munt gasmeters, enz. bij. Het bedrag die manier door u verwaarloosd, is maar even f 100.000 (zegge: Een Hon derd Duizend gulden) altijd ln ronde bedragen, toch voorwaar geen peul- schilletje, nietwaar? Daarbij komt nog dat u voor perso neel aanstelt 3 (drie!!!!) man, terwijl ar 'noodig blijken te zijn in den bui tendienst en administratie 10 zeg ge ben man, zoodat ook hier we der uit voortvloeit dat de berekende loonen ruim 100 te laag zijn. Heet mij nog deze vrag: Waar wilt u het benoodigde personeel onder brengen en waar moeten de verbrui kers, die kluchten enz. hebben, zich melden? Ik mis nl. ook in uwe bereke ning de daarvoor noodige gebouwen «n dus van zelf ook grond, meubilair enz. en waarop wilt u het personeel laten sclirijven? Want zelfs kantoor behoeften ontbreken. Ik zou zoo nog wel eenige vellen door kunnen gaan. Ik geloof echter, dat u nu ook wel tot de overtuiging zult zijn gekomen, dat zelfs het woord van eenvoudige berekening nog veel te mooi is; de beste benaming is...... Ten slotte nog dit: Waarom negeer de u onze fabricatierekenihg? Deze toch wijst duidelijk uit, dat bet gas aan fabricatie heeft gekost ruim i 16 cent per kub. M. Hadt u zulks goed gelezen, dan is het toch dwaasheid te willen aantoonen dat men beter iets voor 4 1/2 cent kan koopen, dan voor ruim 4.16 cent maken. Wanneer wij alzoo de exploitatie van de gasfabriek te Schoten goed bc- zien, blijkt hieruit dat Schoten bij de eer van een eigen gasfabriek te bezit ten ook nog een extra saldo in de kas krijgt, aangenomen hetgeen u veronderstelde of liever als vast staan de aannam, dat er een aanbod was gedaan om het gas tegen 4 1/2 cent te koopen, hetgeen, ik zeide het reeds in den beginne, totaal niet is ge schied. Hiermede zal ik eindigen, u nog maals dankend voor de mij verleende plaatsruimte en tevens hopende u na overtuigd te zijn van het verkeerde van uwe handelwijze in deze, zult willen medehelpen de onware voor stellingen over de gemeente Schoten en hare inrichtingen van de baan te vegen, daar ik veronderstel, dat hij uwe redactie nog niet voorzit dat al les in Schoten verkeerd gaan moet. Met de meeste hoogachting, J. MATH. VAN WAARDE Jz., Directeur Gasfabriek Schoten. Gaarne verleenen wij plaatsruimte aan het antwoord, dat <ie Directeur dor gemeentegasfabriek van Schoten meent te moeten geven op eenige door ons in ons nummer van 2 Juni 1.1. voorkomende beschouwingen ter zake van de financieele resultaten dier fa briek. Heel vriendelijk i3 de toon van het stuk wel niet, maar wij willen aannemen, dat dit toe te schrijven is aan ongewoonte van den inzender, om polemiek te voeren. Wij zien namelijk in 't geheel niet in. waarom ook ver schil van meenng niet op rustige wijs tot uiting komen kan. Vóór alles moeten wij echter verkla ren, door de lezing van deze repliek allerminst van de onjuistheid onzor redeneerino- te zijn overtuigd gewor den. Zelfs, al nemen wij aan, dat de fa- bricagokosten van het gas te Schoten slechts 4.16 hebben bedragen een cijfer, dat door ons moeilijk kan worden onderzocht, omdat wij niet weten of in die fabricage-reke- ning zijn ondergebracht alle kosten en lasten, die daarin thuis hooren, blijven wij toch de meening toege daan, dat het verschil in winstsaldo is gelegen in de meerdere onkosten, verbónden aan een eigen exploitatie. Wij stellen op den voorgrond, dat bij een eenvoudige exploitatie, zooals door ons werd bedoeld, op het terrein slechts een eenvoudig gebouw, waarin fitters-woning, meter, regula teur en magazijn zoude noodig go- woest zijn de hoogst eenvoudige ad ministratie ware gemakkelijk ten Raadhuizo onder te brengen geweest. Het aanleggen van muntmeterleidin gen en seniezen is, evenals te Vel- sen geschiedt, publiek aan te beste den en aan daarvoor geschikte fitters- firma's te gunnen. Daardoor wordt liet ontstaan van een groot personeel met daaraan verbonden gevolgen, voorkomen. Het kapitaal van gasmeters, munt meters, nmntleldingen. serviezen en dergelijke behoeft niet afzonderlijk te worden genoemd deze sommen wor den geacht floor huur en hoogeren gasprijs reeds rentegevend te zijn be legd. Maar wïi willen den Directeur te gemoet komen en nog 2000 onkosten (lasten) meer rekenen wegens rente en afschrijving gebouwtje en loon van een meerderen arbeider, dan blijft evenwel toch nog in elk geval een ver schil van pi. min. 7000 bestaan, dat bij overeenkomst met Haarlem op den voet van Velsen zoude zijn bereikt, zonder rekening te houden met de kleinere risico verbonden aan. een zooveel kleiner kapitaal, mindere be moeiingen, als daar zijn arbeiders- reglementen, verordeningen ln zake ziekte, penstoen e. t. q. Bij oen klein winstcijfer, zooals 1910 aan Schoten bracht, behoeft slechts weinig te gebeuren wij wij zen slechts op stijging van prijzen der grondstoffen en daling van waarden der nevenproducten om het batig saido tot nihil te reduceeren. Wij blijven derhalve bij onze moo ning. dat het voor Schoten een voor deel zoude zijn geweest, indien het in do gemeente benoodigde gas door Haarlem was geleverd. Bij onderzoek is ons gebleken, dat de onderhandelingen destijds tusschen Haarlem en Schoten niet zooals met Velsen ziin doorgevoerd geworden, doch afgebroken werden lang reeds vóór zij dit stadium hadden bereikt; zulks was ons uitteraard niet be kend aan Velsen wordt n.L 41/2 ct. berekend. Dit cijfer zou ook door Schoten kunnen zijn verkregen, wan neer de onderhandelingen niet waren gestaakt. Het spreekt vanzelf, dat in een dergelijk geval niet onmiddellijk de laagste prils wordt genoemd. REDACTIE. Rechtszaken EEN VEROORDEELD STUDENT. De 5c Kamer der Rechtbank te Am sterdam veroordeelde een 25-jarig stu dent in de medicijnen, die van «m fuif beschonken op straat gekomen, zich weerspannig had betoond tegen twee agenten die hem voor eigen vei ligheid naar een posthuis wilden overbrengen, tot 2 weken gevangenis straf; geëischt was drie weken. ZWARE MISHANDELING. De Rechtbank te Breda veroordeel de Van Gestel uit Tilburg wegens zware mishandeling met doodelijken afloop, toegebracht aan Ka foe uit Tilburg, tot zes jaar gevangenisstraf. De e sch was vier jaar. Kerk en Schooi VEREENIGING CHRISTELIJKE ONDERWIJZERS EN ONDER WIJZERESSEN. Te Zwolle werd de 58e algemeene vergadering gehouden van de Ver eeniging van Christelijke onderwij zers en onderwijzeressen in Neder land en overzeesche bezittingen. De heer K. Brands van Rotterdam sprak de openingsrede uit waarin hij den grooten bloei en vooruitgang van het Christelijk onderwijs roemde, maar ook wees op gevaren, die die groei medebracht Aan de vereenigingen „Barrabas", „Johannes" en „Lukas" werden res pectievelijk 100, 50, en 50 toege kend. Daarna hield de beer Stam, uit Amsterdam, een voordracht over Handwerk onderw ijs". ietteren en Kunst TOONEELSCHOOL. De uitslag der te Amsterdam ge houden eind- en overeangsexamens van de Tooneelschool is. dat het eind diploma kon worden toegekend aan de heeren C. A. L. van Kerckhoven, geb. te Rotterdam. J. W. G. Balfoort, geb. te Utrecht J G W. van der Poll. geb. te Amsterdam en C. E. P. Mfigle geb. te Rotterdam. De hoer Van Kerckhoven verwierf het diploma „met lof'. Bevorderd werden van de 2e naar de 3o kl. de leerlingen Augusta van Gelder, A tie Bergsma, Carel Rijken, Maurits Parser, Pierre My in. en van de le naar de 2e klasse de leerlingen Elisabeth Hainel. Corrie de Boer, Co- ba Kinsbergen, Lize Ligthart en Hen- ribtte Riecker. FRANS HALS EN' PéLADAN. De gewezen sar Péladan, die zich den laatsten tijd met goed gevolg op kunstkritiek heeft toegelegd en o. a. een zeer belangwekkend werk over Leonard da Vinei heeft geschreven, heeft, naar de N- Crt. weet mede te deoloii, een hoek geschreven over Frans Hals. Sport en Wedstrijden VLIEGEN. DE EUROPEESCHE RONDVLUCHT. De Commissaris-Generaal voor de Europeesche rondvlucht in Neder land deelde ons mede. dat hij bij zijn laatste bezoek aan Parijs daar voor het grooto sport-gebeuren algemeene geestdrift bespeurde. Men heeft in de ville lumière bijzonder veel ver wachting van het welslagen van hot Circuit. Het aantal inschrijvingen overLreft dan ook alle verwachtingen. Men kan thans 64 deelnemers notee- ren, waarvan er 37 monoplans en 27 biplüiis besturen, ln den morgen van 21 Juni vertrekken de vliegers uit Luik, zoodat de eerst-aankomenden dienzelfden dag te Soeslerberg ver wacht kunnen worden. Men neemt de route LuikVenlo langs de Maas. en van Venlo naar het vliegkamp te Soestorbere. Duar worden de avia- teurs dan 22 Juni op feestelijke wijze ontvangen door de Maatschappij van Luchtvaart, terwijl den volgenden dag de inensch-vogels naar Gilse Rven. en vandaar naar Brussel ver trekken. op bet ra2!, to«i 3e braad uitbrak, maar allen konden zich redden, hoe wel ©enigen kwetsuren bekwamen. Juist toen alle bezoekers in veiligheid waren, stortte het gevaarte Ineen. Ook een deel van de rutschboan werd ver nield. Het publiek trachtte de kas van do onderneming te „redden", maar het werd door de brandweer met goed gerichte waterstralen teruggedreven. Aan brandweer en politie ls liet te danken, dat op het druk bezochte ker misterrein geen ernstige ongelukken bij dezen brand voorkwamen. Op liet terrein zelf was geen enkel brand- blusch-apparaat aanwezig. PEST. In Britsch-Indié zijn gedurende de afgeloopen week 11.917 menschen aan de pest gestorven. AFSCHUWELIJKE MISDAAD. Volgens berichten uit Grosswardein is daar een afschuwelijke misdaad ontdekt. De vrouw van een grondei genaar Filepes had haar man veï- moord en heit lijk voor de honden ge worpen. De politie vond eenige res ten van beenderen, die tot ontdekking van de misdaad leidden. De moorde nares en haar geliefde, Valentijn Sipos, zijn in hechtenis genomen. HOOG LOSGELD. De New-York Herald bericht, dat de roovers, die op den Olympus don Dultschen ingenieur Richter hebben opgelicht, voor hun gevangene een losprijs van niet minder dan f 220.000 eischen. DE PEST. In Siam houdt, naar bet schijnt, nu ook de pest danig huis. Eerst was in hot binnenland een epidemie ontstaan maar nu heeft die ook de hoofdstad, Bangkok, bereikt en er haar slacht offers gemaakt. Een inrichting van hooger onderwijs moest reeds geslo ten wonden. En daar de cholera er ook altijd nog heerecht, en (boven dien de runderpest is uitgebroken, is de toestand er treurig. *T FRANSCHE DECORATIE- SCHANDAAL. Alle bij den bekenden lintjeshandel betrokken personen zijn voorloopig in vrijheid gesteld, zoodat de heeren Valensi. Meulomans. Clémenü en hun helpers zich weder oo vrije voeten be vinden. Valensi en Meulernans moes ten echter ieder een borgtocht stellen van 10,000 fr. DE GEVOLGEN DER REVISIES. Uit Petersburg wordt geseindSe nator Reinhardt, die de revisies heeft geleid, heeft een gerechtelijke vervol ging ingesteld ter zake van ambtsmis bruik tegen vijf Ingenieurs va n staatsspoorwegen, twee an dor e inge nieurs, twinug ambtenaren van de administratie der spoorwegen en ze ven leden van het stadsbestuur van Petersburg, waaronuer de president van de stedelijk© Doema Linkewski. Bovendien deed de senator aan ministers voor verkeer, handel marine en aan de hoofden van dienst van de staatsspoorwegen mededeeling van een groot aantal misdrijven, be gaan door ambtenaren van hun res sort. EEN ONEERLIJK ADVOCAAT. Een bekend advocaat te New-York, Darnel O'Reilly, is tot vijf maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens heiing. O'Reilly Gemengd Nieuws BERGONGRLUKKEN. In de Beiersche Alpen zijn twee ongelukken gebeurd. Zondag is een student uit Stuttgart op een tocht van den Nebelhorin naar het Luitpold- hu.s naar beneden gevallen. Hij was op slag dood. Op weg naar den Zug- top is een 19-jarig werkman uit Mun- chen gevallen. Ook hij was dadelijk lijk. Het was zijn eerste berg tocht. VREESELIJK AUTO-ONGELUK. Een hevig ongeluk heeft er bij Mi- rando do Corvo in Portugal plaats gehad. Een motor-bus met zestien reizigers is aangereden door een au tomobiel, die in dolle vaart van een holling af kwam rijden. De automo biel kon niet stoppen, omdat de rem men gebroken waren. De motor-bus werd iu een ravijn gestort. Vijf men schen werden op slag gedood; tien ernstig gewond. De bestuurder van de auto sloeg met zijn hoofd tegen een rotsblok en stierf. ONRUST OP HAÏTI. De jongste opstand op Haïti schijnt met moor dan gebruikelijke bar- baarsqhhoid te worden gevoerd. Mag men ©en telegram uit Kaap Haltien golooven, dun hebben onlangs de op standelingen in een gevecht verschei dene vijanden gevangen genomen eh gemarteld, alvorens hen vrij te laten. Zoo weiden aan verscheidene gevan genen de ooren afgesneden. BRAND OP EEN KERMIS. Maandag is in het Luna-Park Southend door kortsluiting brand ontstaan in „The joy wheel", het Rus sische reuzenrad op dit kermisterrein. Et waren eenige honderden menschen van een paar dieven, die eeu porte feuille, een bedrag van meer dan honderdduizend dollar inhoudende, den bankier Bancroft hadden ge stolen, en hij was de bemiddelaar bij de onderhandelingen over de terug gave vau de portefeuille tegen los prijs, want van schadevergoeding kan men hier zeker niet spreken. Toen de bankier Bancroft zijn stukken had te rug ontvangen, werd de advocaat ge arresteerd, als vermoedelijk mede plichtige van de dieven. E:i de recht bank heeft hem schuldig bevonden. MOORDZAAK. Dc man te Now-York, die verdacht wordt zijn echtgenoot© te hebben vermoord en het lijk in een bad te hebben verborgen, na te hebben ge poogd, het onherkenbaar te maken, was aanvankelijk in hechtenis gesteld wegens het te snel rijden met een auto. Hij is namelijk chauffeur. Dat was natuurlijk maar een middel om hem voorloopig opgeborgen te hou den. Maar nu heeft men deze quasi- aanklacht laten vallen de man blijft gedetineerd op beschuhbging moord, gepleegd met voorbedachten rade. de raadsman Marktnieuws Haarlem, 7 Juli 1911. V eemark t N. Kalveren. Aangevoerd en verk. 50 st., 11-/7. Schapen. Aangevoerd en verkocht 15 st,, f 26f 18. Lammeren. Aangevoerd en verkocht 18 st., 15-/ 12. Vervolg Gemeenteraad De VOORZITTER deelt mede a. dat is ingekomen een schrijven van B. en W. betreffende de benoe ming van een lid-voorzitter en een plaatsvervangend lid-voorzitter van de Commissie van advies, bedoeld in het Werkliedenreglement b. dat door B. en W. is bonoemd tot inspecteur van installaties bij de meente-lichtfabrioken, G. v. Eek; c. dat het Bestuur der Vereeniging tot Verpleging van zieken, genaamd „Barmhartige Broeders van St. Jo hannes de Deo", heeft bericht, dat met ingang van 1 Juni j.l. de tarieven voor verpleging van patiënten der 3o klasse zijn verhoogd en wel voor vol wassenen bedragen 1.25 en voor kin deren 1 per dag d. dat is ingekomen een schrijven van Ged. Staten der provincie Noord- Holland ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit van 17 Mei j.l no. 13, houdende vaststelling van het 3e suppletoir kohier der plaatselij ke directe belasting, dienst 1910 dat op 3 Jut J.L is ©verteden de heer O. E. Hansen, commies-chef der 2« afdeeling der gemeente-secretarie. PUNT 13. Ingevolge art. 6 van de verordening, regelende het gemeentefonds ter be vordering van de verzekering tegen de geldelijke gevolgen van werkmos- lieid. treedt jaarlijks een lid van bet bestuur af. Dit jaar moet volgens den rooster aftreden de heer Jhr. Ch. F. v. d. Poll. In verband met art. 6 der verordening bevelen B. en \V. den heer Van de Poll wederom ter vervul ling van die functie aan. Deze wordt herkozen met op 2 na algemeene stemmen. PUNT 14. Ingevolge art 3 van de verordening op het Burgerlijk Armbestuur treedt jaarlijks op 1 Juli een lid van dat be stuur af. Volgens den rooster moet dit jaar aftreden de heer F. H. Smit. In verband met art. 2 der verordening bevelen B. en W. den beer Smit we derom ter vervulling van deze be trekking aan. De heer Smit wordt herbenoemd met 15 stemmen voor, 13 zijn op den heer Schram uitgebracht en 1 is blanco. PUNT 15. Benoeming van leden der stembu- reaux voor de verkiezing van leden van den Raad. 1© KIESDISTRICT. Slemdistrlct A. (hoofdstemhureau Raadhuis;, iwaarvan de Burgemees ter Voorzitter isj. le lid A. van Rossum. 2e lid P. F. e Bordes. Plaatsvervangende leden F. A. Grij seels. A. Bosse. J. C. Cramer. W. En- gelgeer. J F. 1 md. Mr. Dr. H. R. Ribbius, N. van der Sleen en Mr. Dr. P. Vis Stemdistrict B. 'School Spaarnwou- derstraat no. 12). Voorzitter C. G. Loomeijer Jr.. Ie. lid J. H Visser. 2e lid A. J. C. Daamen. Plaatsvervangende leden K van Eden. J. C A. Croin, C. R. A. Hneing, J H. Lembeck, E. A. A. Lïera. A. A. Ris en F. H. Smit. Stemdistrict C. ^School Haarlemmer- lledestraat no. 29). Voorzitter W. A. J. van de Kanm, 1© lid Dr W. E. Merens. 2e lid T. II. Peltenbursr Plaatsvervangende leden J L. Holt, C. H. Middeldorp. G. H. Japiksc. J. Th. Ruijgrok, \Y. StolD Jr. .T. F van der Vaart enJ C. Wefers Bettink. 2e KIESDISTRICT. Stemdistrict A i Hoofdsiembureau, School Nassaulaan no. 37}. Voorzitter Z. Middelkoop, le lid L. Modoo, 2e Lid J. de Jongh. Plaatsvervangende leden J. J. Beïj- nes ,J Koolhoven, A. van der Laan, G. II. J. van der Meulen, T. C. N'iephaus. F. C. Nix en J. C. Tadema. Stemdistrict B. (School Friesche Varkenmarkt no. 22). Voorzitter H. van den Berg, le lid A. Rinkenia, 2o lid Mr. D. H. Andrea. Plaatsvervangende leden H A. L. Beuns, R. J. van Dieren Bijvoet. W. B. Guskens, M. Jacobson, D W. van Niekerk, H. A. van Olphen en HL A M. van Veen. Stemdistrict C. (School Schoter straat no. 2). Voorzitter E. Levert, le lid M. de Braai, 2e lid J. Ratelband. Plaatsvervangende leden A. A. M. Bruning, G. P. Chericx. J. M. Noback, G. E. Otto. A. P. J. M. Smitz, G. H. L. Verweij en W. F. H. Voet. 3e KIESDISTRICT. Stemdistrict A. (School Leidsche- plein no. 36). Voorzitter J. Winkler, lee lid Mr. J. Spoor, 2e lid J. van den Ban. Plaatsvervangende leden B. David son. TI Fikkert, J. C. Geijl. N. Grous- tra, A. Ratelband. Mr. A. A. Stheeman» en W. J. C. Wijsmuller Jr. Stemdistrict B (hoofdstembureau. School Tempeliersstraat no. 1). Voorzitter E. H. Krelage, le lid J. H. Welsenaar. 2e lid Mr. H. P. 't Hooft. Plaatsvervangende leden T. C. A. Bölger, M. Dirken. O. D. Emrik, Dr. A. A. G. Land, J. D. Rutgers van der Locff, G. van der Most van Spijk en S. K. Sybrandy. Stemdistrict C. (School Klein Hei ligland no. 12). Voorzitter J. L. E. I. Breda Kleynen- berg. le lid J. H. Bregonje, 2e lid A. Winkler. Plaatsvervangende leden A. Beer- nink. J. C. Burkens, J. W. Daudcij. J. P C. van Gurtzgen, J. E. A. R, van Helden, H I. Leupen en J Wiilems. RONDVRAAG. De heer BREGONJE stelt voor, het aanvangsuur der avond-onrelconcer- ten instede van op 7 op 71/2 uur te stellen 7 uur is wel wat vroeg. De VOORZITTER deelt mee, dat Bj en W. de zaak wel overwogen heb ben. maar er bestonden bezwaren te gen een lateren aanvang. De heer Schram verzoekt, dat het pubiiek aan den ingang er op attent zal worden gemaakt te gaan zitten, evenals dat in Amsterdam en Den Haag gebeurt. De heer DE BREUK antwoordt dat het reeds bij" de orgelconcerten ge bruikelijk is de menschen in de kerk op de wenschelijkheid daarvan te wij zen, zoodat dit ook bij de avondcon certen zal geschieden. Niets meer aan de orde zijnde, wordt j zitting te drie uur gesloten. Stooravaartberichten STOOMV. MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Het stoomschip Celebes arriveerde Juni van Baasein te Rotterdam. Het stoomschip Oranje (uitreis) ar riveerde 6 Juni te Genua. Het stoomschip Vondel (thuisreis) vertrok 6 Juni van Port Said. ROTTERDAMSCIIE LLOYD. Het stoomschip Tambora (uitreis) arriveerdo 7 Juni te Padang. KON. HOLL LLOYD. Het stoomschip Hollandia (thuis reis) passeerde 6 Juni Fernando No-' Het stoomschip Zaanland (uitreie) vertrok 6 Juni van Santos. KON. WEST-IND. MAILDIENST. Het stoomschip A scania (thuisreis) is 7 Juni den ochtends 4 u'vr 25 miu. Ouessant gepasseerd.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 7