NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang No. 8580 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 13 JUNI 1^11 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: per drie maanden: ^an regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1.20 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der B'j Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1.30 Jf V Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 50 Cts. voor 3 plaatsingen 'd contant. Gó'Hustreerc? Zondagsblad, 'voor Haarlem" I 037H Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post .0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. O-èJ- --±3 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de -plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 14 JUNL Orgelbespeling in de Groote Keric, *8 avonds van 7—8 uur. Concert In den Hout. Soc. Vereen g ng: Vergadering der Vereeniging Koninginunedag, 9 uur. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Zondag op Zandvoort" in de rubriek Om Ons Heen. STUKKEN VAN DEN RAAD. B en W. adviseeren tot vast stelling van de beerootmg voor 1912 voor de Stads-apotheek. in ontvangst en uitgaaf aanwijzende een bedrag van f 10.500. waaronder een subsidie van 5.500 uit de Ge meentekas. Bii de ncriodieke herziening van bet Huishoudelijk Reglement voor het Gemeente-werkloozenfonds. stelt het bestuur eenige wijzigingen voor. Bij de vaststelling van het regle ment was het bestuur van meening, dat de mogelijkheid opengelaten moest worden, om elders gevestigde veree- nigingen toe te laten. Evenwel bevat te het reglement voorschriften, waar aan wel plaatselijke voreenigingen konden voldoen, maar niet landelijke bonden. Daarom konden niet toegela ten worden de afdeelingen Haarlem vnn den Mg. Ned. Tvpogr. Bond en van den Christ. Metaalbew. bond. Wel werd toegelaten de aid. Haarlem van den Algein. Nederl. Metaalbew. bond. omdat de Haarlemsche afdeeling zich vervormde tot een zelfstandige niging. Deze vereeniging echter ver zoekt, om het reglement zoo te veran deren, dat afdeelingen van landelijke vakbonden niet geweigerd zouden be hoeven te worden. Het Bestuur stelt voor, aan dit ver zoek te voldoen en bet reglement tech nisch te herzien, ter wijziging van de nu in-dit-opzicht belemmerend-wer kende bepalingen. De overgroote meerderheid van B. en W. is daar echter tegen. Bezwaren tegen de werking van het fonds zijn niet vernomen. Daarom acht de meerderheid het niet wensclielijk de wijziging aan te brengen, daar de zekerheid niet be staat, dat deze verandering een verbe tering is. Als bezwaren somt dit deel van B. en W. p- dat de landelijke bonden op den voorgrond treden en de plaat selijke afdeelingen een tweede plaats zullen innemen. Iedere waarborg ont breekt dan meent de meerderheid, dat het percentage door bet Bondsbe- 'etuur voor de Wcrkloozenkas afgezon derd. groot genoeg zal zijn. om ook ln de behoeften der Haarlemsche •erkheden ln voldoende mate te voor- _.en. Zij is ook bevreesd, dat de ge meentelijke bijslag aan werkloozen in andere gemeenten zij het langs een omweg ten goede zal komen. In tijden van algemeene werkloos heid b.v.. zou het Rondsbestuur zijn premie kunnen verminderen, wanneer de werklieden in Haarlem hooger uit- keermg kregen, dan elders ten ein de op andere plaatsen beterde kun nen steunen. Men zou dan geen be voegdheid hebben bet bestuur tot hoo ger contributie te dwingen. Ook achtte men liet niet juist de mi nimum-contributie te laten vervallen, oindat dan do contributie te laag zou gesteld kunnen worden en de finan- cieele toestand van de kas zou ver zwakt worden. De minderheid van het College van B. en W. stelde echter hiertegen- dat de toelating der plaatselijke af deelingen do risico's vermeerdert, om- dut een landelijke bond de arbeids krachten vcmluntst, wonneer er werk loosheid hcerscht De minderheid wees er voorts op, dat het bestuur genoegzamen in vloed heeft om te voorkomen, dat het Gemeentegeld ten bate van werkloo zen in andere gemeente zou komen. Ook zouden de Haarlemsche leden geen genoegen nemen niet een lagere uitkeermg van hun bond. dan die, welke aan leden van andere plaatsen worden uitgekeerd. De meerderheid van B. en W. stelt echter voor de voorgestelde wijzigin gen niet ied te keuren. Wel adviseeren B. en W. tot goed keuring van «Ie bepaling, dat ook bij kortere werkloosheid dan een week uitgekeerd zal worden. Ten-slotte meent het Fondsbestuur ntet te moeten ingaan op het verzoek om wijziging- in bet reglement aan te brengen, opdat samenwerking tus-1 8chen de fondsen te Haarlem en Scho ten mogeliik zij. Het bestuur meent, dat het later tot-stand-gekoraen Scho- tensche fonds overleg hud kunnen ple gen met het Haarlemsche bestuur en rekening houden met den toestand te Haarlem. CANDID A ATSTELLING GEMEENTERAAD. De Burgemeester van Haarlem maakt bekend, dat op Dinsdag, 27 Juni 1911 van des vooruiiddugs negen tot den namiddags vier uur bij hem ter secretarie oer gemeente kunnen worden ingeleierd de opgaven van candidaten ter periodieke verkiezing van 3 leden van den gemeenteraad in het tweede kiesdistrict. 4 leden m het derde kiesdistrict en 4 loden in het eerste kiesdistrict CHRIST. HIST. UNIE. Gisteren vergaderde de afdeeling Haarlem van de Chr. Hist. Urne. In d.e vergadering kwamen de a.s. ge meenteraadsverkiezingen ter spïuke. De afdeeling besloot ui district I de aftredende rechtsche leden te steunen en in de vac. Winkler den anti-rev. oandidaut, den heer Weylandt, te stel len. In II zullen de aftredende recht sche leden behalve de heer Van do Kamp gesteund worden. Tegenover dien stelde de afdeealing den heer I. van Marle, d;e de enndidatuur aan genomen heeft. In III zullen de aftre dende 'rechtsche leden gesteund wor den. De heer Ten Boom, die indertijd om principieele redenen als secretar.s zijn ontslag genomen heeft, werd thans met algemeene stemmen als zoodanig herkozen. De heer Teh Boom nam de benoeming aan. Als bestuurslid werd nog gekozen de hoer C. D. v. d. Vliet van Overveen. BRAND. In den afgeloopen nacht omstreeks één uur, is brand uitgebroken in een schip, geladen met hooi, liggende ln het Spaarne aan den Koudenhorn al- hie'r. Er bestaat vermoeden, dat de brand is aangestoken door een on gunstig uitziend persoon, die een half uur te voren, op brutale wijze had ge vraagd, om in het hooi te mogen sla pen, hetgeen hem geweigerd was. De brand is begonnen in het achteron der waar de knecht sliep, het vaar tuig is bijna geheel verbrand, bene vens een groot gedeelte vah het hooi, terwijl het andere gedeelte is bedor ven. Het schip is het eigendom van de weduwe Vonk, wonende te Was pik, die met een zoon. dochter en knecht het sch.p bevaren. Het hooi, 60.000 pond, was afkomstig van do weduwe Vermeulen en Co., hooihan- delaars te Waspik en bestemd voor hét garnizoen alhier; het zou heden morgen gelost worden en geborgen in de magazijnen aan den Kouden horn. Het hooi is tegen brandschade verzekerd, maar het vaartuig niet, zoodat de weduwe Vonk daardoor ee- n ge duizenden guldens schade heeft. Om d.e schade te voorkomen en het schip te behouden, had de schipper het willen laten zinken, hetgeen door den Havenmeester-Inspecteur Kriens net is toegestaan, uit vrees voor stremming der vaart en gevaaï voor- voorbijvarende 6chepen. Het ver brande en bedorven hooi is op wa gens geladen en overgebracht naar 't terre.n van de Gemeciiie-reaugiug. Hedenmorgen ion 11 uur was men daarmede nog druk bezig; er werd duor de brandweer met verscheidene slangen water gegeven. Aanbesteding. Hedenmorgen word ten Raadhuizo in het openbaar aanbesteed het ver ven van pl.in. 1800 lantaarn palen en pl.in. 350 lantauru-armeii (zonder lantaarns), 31 elecuische masten, 25 overspanningen, benevens de daarbij belioorende buizen, steun- ijzers, kasten, enz., geplaatst in de gemeente Haarlem. Dertien biljetten waren ingekomen. Ingeschreven werd als volgt Gernt ÏNederlof, te Veisen, voor 1 1888. J ac. Tromp, te Haarlem, f 2297. A. Kuypers, te Haarlem, 1492. W. F. B. Kuulman, te Haarlem, 1444.50. H. Schild en Zn., te 's-Gravenhage, 2595. W. J. Bruins, te Haarlem, 2031.50. H. Kesler, te Haarlem, f 2096. A. AL Biermans, te 's-Gravenhoge, 2385. II. M. Neelissen, te Haarlem, ƒ1759. H. Smit, te Schoten, 2260. P. H. v. d. Bosch, te Heemstede, ƒ2300. S. Goldsteen, te Haarlem, 1516 25i A. II. Schenk, te Haarlem, 1808. IN HET HOlf Wij hebben indertijd de wachtka mer van het belastingkantoor in de Kleine Houtstraat een h o k ge noemd. Dat is niet te veel gezegd. Het is er nu, in de zomerzon, nog onaange namer dan anders. Naar wij verne men werd hedenmorgen een dame door de hitte en de onaangename at mosfeer, veroorzaakt door veel men- sclien, in het hok onwel. Wij vragen ons twee dingen af: hoe houden de ambtenaren, die de zelfde voorrechten in de aangrenzen de kameï genieten, bet den g e - h e e 1 e n dag uit en hoe lang blij ven de belastingkantoren nog in dat verooderde perceel? BEKRONINGEN BRUSSELSCHE TENTOONSTELLING. In de „St. Ct." worden de bekronin gen bekend gemaakt, die aan Neder land en zijne kolomen op de Wereld tentoonstelling te Brussel zijn toege kend. De volgende, (Le Haarlem en Omstreken betreffen, nemen we over: Klasse 4. Bijzonder Kunstonder wijs. School voor Kunst-Nijverheid der Mij. v. Nijv. te Haarlem, eere diploma. KI. 6. Bijzonder onde'rw. voot Nij verheid en Koophandel. School voor Kunst-Nijverheid te Haarlem, eere- diploma. De collectieve inzending der industrie-scholen voor meisjes, waaï- aan ook de Haarl. Huishoud- en In dustrieschool deelnam, verkreeg eeln gouden medaille. KI. 11. Boekdrukkerij. Allerhande dfukkerij. Joh. Enschedé en Zonen te Haarlem als lid van de jury bul ten mededinging. KI, 12. Boekliandel. Boekbinderij. Vereeniging ter bevordering van de belangen der boekhandels te Amster dam. groote prijs. Onder do deelne mers waren: De Erven F. Bohn en H. D. Tjeonk Willink en Zoon, beide te Haarlem. Klasse B. Photographic. R. Tepe te Bloemendaal, groote prijs. P. Clau sing Jr. en B. Zweers te Haarlem, I gouden medaille. Klasse 20. Allerlei drijfwerktuigen Werf ,,'t Kromhout", D. Goedkoop Jz., te Haarlem, eerediploma. Klasse 21. Allerlei toestellen van de algeincoue werktuigkunde. Haarlem- j sche Machinefabriek, v. h. gehr. Fi- gée te Haarlem, eere-diploma. Klasse 23. Mechanische opwekfauig en toepassing van electricitciL Haar lemsche Machinefabriek v. h. gebr. Figée, te Haarlem, groote prijs. Klasse 28. Materialen, materieel en processen van de burgerlijke genie. N. V. Werf „Conrad" te Haarlem, groote prijs. Klasse 32. Spoorweg- en tramweg- materieel. Kon. Fabr.ek van Rijtui gen en Spoorwagens, J. J. Beynes, te Haarlem, gouden medaille. Klasse 33. Materieel voor de koop vaardij. N. V. Werf „Hubertina", te Haarlem, zilveren medaille. Klasse 46. Boomen, heesters, plan ten en bloemen tot versiering. (Buiten mededinging als lid van de jury): E. H. Krelage en Zoon te Haarlem. Klasse 53: Tu.gen, toestellen en voortbrengseen van de visscherij. N. II. Hijmans te Haarlem, N. V. ,.IJ- mutden Stores" te Dmuiden, zilveren medaille; N. Levekamp te Bloemen- daal, bronzen medaille. Klasse 66. Vaste versiering van openbare gebouwen en woningen, Jac. v. d. Bosch te Bloemendaal, groote prijs. Klasse 67. Glazen ramen. J. Sabe- lis en Co. te Haarlem, gouden me daille. Klasse 69. Goedkoop© en pracht- meubolen. Jac. v. d. Bosch te Bloe mendaal, groote prijs en Bertha Bake te Bloemendaal, zilveren medaille. Klasse 84. Kant, borduurwerk, pas- sementwerk. Mevr. E. J. v. Waveren- Resink te Haarlem en mej. B. Bake te Bloemendaal, zilveren medaille. Klasse 94. Goud- en zilversmederij. W. Voet en Zonen te Haarlem, gou- daille. Klasse 95. Juwelierskunst. Bert. Nienhuis te Haarlem, zilveren med. Klasse 112 Weldadigheid Tucht school voor Jongens te Veisen, gou den medaille. Klasse 116. Koophandel. Cacao- en chocoladefabriek Droste en Co., Ca cao- en chocolade-fabriek „Union", deelnemers aan de collectieve inzen ding, zilveren medaille. DE GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN. Hedenavond vergadert de R. K. kiesvereeniging om tot definitieve candidaatstelling over te gaan. Vrijd igavond vergadert de ant'rev. kiesvereeniging met hetzelfde doel. Faillissementen Bij vonnissen der Arr.-Rechtbank alhier, d.d. 13 Juni 1911 zijn in staat van faillissement verklaard: A. A. Captein. timmerman en aan nemer te Haarlem, Turfsteeg. S. Groot, kruidenier, te Zaandam. Rechter-Commlssaris in beiden Mr. II. v. Loghem de Josselin de Jong. Bij vonnis der A"rr.-Rechtbank al hier van 13 Juni 1911 is opgeheven het faill sseineiit van H. D. Brandt, Wjnkelier en koopman te W'ormer- veer, welk faill.ssement was uitge sproken d.d. 23 Mei 1911. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. De (wegens onvoltalligheid) voor eenige da<*en uitgestelde Raadszitting is vanmore-en gehouden. Bij opening dor vergadering door don burgemeester, don lieer Jhr. BAS BACKER, zijn juist zes leden aanwe zig 't minimum aantal voor een zit ting van den Raad. Afwezig de hee- ren Koolhoven, Iiisoinck. Roozcn. Bij voet en De Waal Malefijt. Do VOORZITTER heet den heer v. Hooff welkom, die vandaag na een langdurin- en plinlijk ziekbed ln den Raad terugkeert, en hoopt, dat zijn herstel duurzaam zal zijn. De heer v. HOOFF dankt voor de belangstelling van do zijde van den Raad ondervonden. De VOORZITTER wil bij het reeds gesprokene nog een woord van dank voegen aan den heer A. Koolhoven, die gedurende den tijd der ziekte van den hoer v. Ilooff op flinke en sympa thieke wijze het wethouderschap heeft waargenomen. Komende tot punt 1. ingekomen stukken, doet spr. mededeeling van een schrijven van den hoer Anlh. Roo zcn. meldend, dat hij bedankt voor het lidmaatschap van den Raad. Twee-en-voerüg Jaar lang is Je beer Roozc-n raadslid geweest, en bet spijt den Voorzitter den nestor van den Read te moeten verliezen, wien hij hulde brengt voor het door hem in den loop dor jaren verrichtte D© heer ANTH. ROOZEN ibijna on verstaanbaar aan de perstafel) spreekt een woord van dank. Door den heer André de la Porte en eenige anderen is ondérteekend een request, om hot gemeentelijk gymnastieklokaal éénmaal per week 's morgens tusschen 7 1/2 en 8 1/2 uur te mogen gebruiken om daar onder leiding van den heer A. J. Meijerink de gymnastiek- en schermkunst te be oefenen. Hot hoofd der school beeft tegen het verzoek geen bezwaar. Besloten wordt het togen betaling van een kleine we- keltjkschc vergoeding toe to staan. De bloemist Jansen verzoekt, aan den Bloemendaalschon weg een loods te mogen bouwen, dienend tot ber ging van bloembollen B. en W. prae-adviseeren afwij zend. De heoren TF.DING VAN BERK HOUT en A. ROOZEN pleiten voor inwilliging van het verzoek de eerste meent, dat het bijbouwen van oen schuurtje niet hinderen zal in het complex vun kleine gebouwtjes, dat zich daar ter plaatse reeds bevindt. Met algemeene stemmen wordt be sloten 't verzoek toe tc slaan. Dan is er ingekomen een schrijven van de gemeente Alkmaar, dio oen regeling met omliggende gemeenten wil treffen inzako do toelating van kindoren uit die gemeenten op do Alk- maarsche openbare lagere scholen. (Tot do „omliggende" gemeenten schijnt ook Rloemondaal. volgens de Alkmaarder8, te behooren). Op voorstel von den VOORZITTER wordt besloten niet op ©en regeling in te gaan, waarbij Bloemendaal geen belangen heeft. Een stem „Vragen ze zooiets aan Groningen ook In handen van B. en W.. ter fine van prae-ndvies, wordt gesteld een juist ingekomen «dres vnn den heer Teding v Berkhout, ln zake de over neming van wegen op Koèduln De Raad voteert een bedrag van 275 voor reparaties aan het politie bureau en aan de woning van den ge- "'üe11 VOORZITTER merkt op. dat het politiebureau er werkelijk schandalig uitziet. WATERLEIDING IN DEN AERDENHOUT. Ingekomen is een request van een groot aantal Aerdenhoutbewoners. verzoekende om den aanleg van een waterleiding in den Aerdenhout. Zij meenen, dat op do Amsterdamsche waterleiding gemakkelijk een nanslui- tin<x zal ziin te maken er loopt al een fcuis langs de Leidsche Vaart, en daarop zou wel een zijbuis langs de Zandvoortsehe laan te maken zijn. Zij verzoeken, om stannen bij de gemeen te Amsterdam te doen. ten einde een overeenkomst le verkriiccn. Mede heeft op d<oe zaak betrekking een door de Bandsleden Teding v. Berkhout, v. Tienhoven en mr. .Tnm- rnetti schriftelijk ingediend voorstel, om B. en W. uit te noodigen vóór 1 Juli mededeeling te doen of Amster dam geneden is tot een overeenkomst. De heer VAN TIENHOVEN licht toe, dat het hier slechts een tijdelijke maatregel zal ziin. Het buizennet, waarvoor nu 20 000 moot worden uitgegeven, zou over een paar jaar, als de gemeente een eigen waterlei ding heeft, zeer gemakkelijk afgekop peld en daarvoor gebruikt kunnen worden. Rekent men dat de 60 bewo ners een 100 kub. M. per Jaar noo- dïir hebben dan worden de kosten van j rente en aflossing door de opbrengst bestreden. Het idee van de bewoners is, om In een heel korten tijd water in Aerdenhout te kr<:"en iets, dat gebleken is een noodzakelijke levens behoefte ziin. De VOORZITTER meent, dat bet wel op den weg van B. en W. ligt, om te trachten een samenwerking met Amsterdam te krijgen. Dc heer TEDING v. BERKHOUT heeft een stukje grond, waar eventueel het meterhuisje op zou kunnen ge plaatst worden. Besloten wordt met algemeene stem men, dat B. en W. zoo spoedig moge lijk in onderhandeling met Amster dam zullen treden. Punt 2. AFTREDING VAN GEMEENTE RAADSLEDEN. B. en W. stellen voor. om vast te stellen, dat het aantal raadsleden, dat in het jaar 1917 en vervolgens moet aftreden, vijf bedraagt. Dit mede >'n verband met de uitbrei ding van het aantal raadsleden van 11 tot 13. Op voorstel van B. en W. worden (bij punten 3 en 4) een aantal leden en plaatsvervangende leden der stem- bureaux benoemd, overeenkomstig i art. 61, 2e lid der Kieswet, en een aan tal leden en plaatsvervangende leden der stembureaus voor de eventueele a. a periodieke gemeenteraadsverkie zingen. DE HOOFDELIJKE OMSLAG. B. en W. stellen voor te wijzigen de verordening op de heffing van een hoofdelijken omslag en art. 1 te le zen a v. Te beginnen met den lsten Januari 1912 zal ten behoeve der ge- meente Jaarlijks worden geheven een hoofd, omslag tot een maximum van ƒ50,000. Elk jaar zal bij de vaststel ling van 't kohier het percentace wor den bepaald dat van het inkomen der belastingplichtigen zal geheven worden." In art. 2 worde bepaald, dat de ver ordening op de invordering van een hoofd, omslag, vastgesteld bij raads besluit van 22 Aug. 1901, onveran derd mede op de gewijzigde verorde ning van toepassing wordt verklaard, en in art. 3, dat de verordening wordt geacht den lsten Januari 1911 in wer king te ziin getreden. In de tot heden vigeerende verorde ning was het maximum ƒ40.000. Dé VOORZITTER deelt mede. dat een verhooging met 10.000 noodig bleek met het oog op de uitbreiding van het aantal inwoners en dlentenge- volce van de behoeften der gemeente. Zonder discussie wordt hot voorstel van R. en W. aangenomen. Daarna worden achtereenvolgens een ice verzoeken om ontheffingen van bepalingen der bouwverordening be handeld en goedgekeurd een ui- en overschrijving, dienst 1910, de supple- toire begrooung, dienst 1'JIU en «eni ge betalingen uil den post voor on voorziene uitgaven. Eveneens wordt goedgekeurd een voorstel lot ovei ruing van wegen B. en W. steüen don Raad voor, te besluiten tot overneming voor do som van één gulden (ui verband met een Adres van de directie der Eerste Kenncuior Bouwmaatschappij) vun den Prof. van Vlotenweg, den verbin dingsweg tusschen dezen laatsleu en dc Korte Kleverlaan. benevens daarbij behoorende voetpaden eu trap en de daarin gelegen kunstwerken, zoomede de op die wegen aanwezig© beplanting De VOORZITTER doet mededeeling van een schrijven van den beer H. Enschedé te Haarlem. Deze wenscht de Zuidlaan, voor de geheele lengte, tot aan de Jachtlustlnan aan de ge meente te schenken, om de laan ter breedte van 12 M. voor openbaren weg te bestemmen. De strooken gTond ter zijde van den weg schenkt hij der ge meente in nrivaat-eigendom, om daar mee te handelen zooals haar wensclie lijk schijnt. Bij acclamatie besluit de Raad deze schenking te aanvaarden de Voor zitter betuigt dank aan den heer En schedé. (Applaus).) RONDVRAAG. De beer v. TIENHOVEN brengt het breken van een rioolput-deksel in den Bloemendaalschon weg ter sprake, aardoor nlotseling een diep gat ln den straatweg kwam. Het mocht een geluk heeton, dat geen persoonlijke ongevallen plaats hebben gehad. Zijn er reeds maatregelen genomen om zooiets in het vervolg te voorkomen De VOORZITTER zal de zaak in de ergadering van B. en W. weer ter sprake brengen. Spr. doet nog ©enige reededeelingen over de (ook door hein voor eigen rekening) genomen proe ven met een anti-stofmiddel, een in ater onoplosbare olie van den heer Dy serin ck die goed© resultaten ople verde. De Raadszitting die (ongewoon voor Bloemendaal) te 10 uur aanving, wordt te kwart vóór twaalven geslo ten. HAARLEMMERMEER. Zondagmorgen kwam een club wiel rijders uit den Haag bij de Leegwa ter met het doel een onderlingen wed strijd te houden. Zeven hunner reden gelijk af. Toen ze ongeveer een K.M. gereden hadden, kwam de voorste te vallei). Dit veroorzaakte den val van alle anderen. Een oogenblik lagen fietsen en fietsers als een verwarde klomp door elkaar, drie bleven be wusteloos liggen. Een hunner, die met het hoofd op de afgebroken pen van het stuur was terecht gekomen had een gapende hoofdwonde, een ander liad een pols gebroken en een derde een ernstige verwonding aan de knie. De overigen waren allen meer of minder ernstig verwond. De bowustoloozen werden op de boerderij van P. v. Tol welwillend opgenomen en op een bed in den stal neergelegd. Dr. Quant van Sassen- helm was spoedig per motorfiets aan wezig, hij wist de bewusteloozen bij te brengen en verbond hunne wen den. Per as werden zij later naar Sassenheim getransporteerd, van waar zij per stoomtram verdet huis waarts keerden, onder gelecde van de minder verwonde kameraden. Waren het vorige jaa"r de kladden over den tot f 3 verhoogden pulpprijs aan de suikerfabriek „Holland" al gemeen en dreigde het zelfs dat aan de fabriek daardoor pulp zou worden overgehouden, de prijs is thans voor den a s. winter weder op het vroegere cijfer teruggebracht Te Vijfhuizen is een twee en een half-jarig Jongetje van Mesman, die door zijn moeder een oogenblik uit liet oog verloren was, ln een sloot verdronken. Binnenland DE ZEELIEDEN-BEWEGING TE AMSTERDAM. Uit Amsterdam vernam de „Nieuwe Courant", dat de international© zee liedenstaking te dier stede aanstaan den Woensdag zal worden geprocla meerd. In reederskringen wordt echter niet verwacht, dat deze staking algemeen on van langen duur zal zijn, zoo voeg* de het blad aan deze mededeeling toe. GIFTEN VAN H. M. DE KONINGIN. Door H. M. de Kouingin is bij Haar vertrek aan den burgemeester van Amsterdam ter hand gesteld con bedrag van 2000 voor de Vereeniging van Armbesturen te Amsterdam, /500: voor bet Politieloods en f 50 voor het On der 1 i ng Riaman tsl ij pers-weduwen- en wao zenfonds. Sport en Wedstrijden WEER EEN ONGELUK TIJDENS Dfi DUITSCHE RONDVLUCHT. Router seint uit Maagdenburg: Bij den Duitschen vliegtocht viol Muller driehonderd meter achter het doel van twintig meter hoogte. Hij werd ernstig gewond, klaarblijkelijk schedelbreuk.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1