SÉ 5 a 9 e S ft 3 a a H ro K Hl 1ܧ ari 4*: 6 fjj M ta Él 16 I «t ai 8 B igf Si ft n li- fig ÉU i Él erfgenaam was Tan een oom, dio op ijf mill.oen dollars werd geschat. Doch niemand onzer wist, dat hij verzamelaar was geworden op zoo groote schaal. Na trokken de wolken samen boven mijn onschuldig hoofd. De heerlijk» echo, sedert door de geheele wereld bekend als de Groote Koh-i-noór of Berg der Herhalingen, was ontdekt, 't Was een juweel van vijf-en-zestig karaats. Als men er een woord sprak werd het een kwartaar lang terugge kaatst, als 't een kalme dag was. Maar z,e. een adder nieuws werd terzelfder tijd bekend; er was nog een echo-verzamelaar in 't veld. De twee snelden toe om een koop zonder weerga te sluiten. De eigendom be stond uit een paar kleine heuvels met een ondiep dal er tusschen, er gens in eeii achterhoek van den staat New-York. Beide mannen arriveer den tegelijk op het terrein, en de een wist van den ander niet af. De echo behoorde niet aan één persoon; zeke re Williamson Bolivar Jarvis was eigenaar van den oostelijken heuvel, en zekere Harbison J. Bledso van den westelijken, het dal was de scheiding En terwijl mijn oom Jarrio heuvel kocht voor 3.258.000 dollars, kocht de andere partij Bledso's heuvel voor een bagatel meer dan 3 mil- lioen. Ge begrijpt wat hiervan 't gevolg moest worden? De heerlijkste collec- t.e echo's van de wereld was eeuwig incompleet, wijl ze mai helft had van den koning der echo's van 't heelal. Geeta van de twee was tevreden met zijn gedeeltelijk eigen dom, en geen van de twee wilde het verkoopen aan een ander. Er werd getwist, gezucht, getreurd... En ten slotte begon men met gemeenheid, als enkel een verzamelaar kan uitha len tegenover een mensch, een broe der, zijn heuvel af te gravenl Nu hij de echo niet kon krijgen, mocht geen ander die hebben. Als zijn heuvel weg was, zou er niets zijn om mijn oom's echo te weerkaatsen. Mijn oom protesteerde, maar de man ze Ik bezit 't eene eind van de echo; ik heb lust, dat eind kapot te maken; pas u maar op uw eigen. Mijn oom begon een proces en wc het. De ander appeleerde en gooide het hooger op. Zoo ging t tot aan het Opperste Gerechtshof. Dat gaf een last zonder einde. Twee van de rech ters meenden, dat een echo roerend goed was, omdat ze te zien noch te tasten was en toch koop- en verkoop baar en bijgevolg te taxeeron; twee anderen mee'nden, dat 't reëel grond eigendom was, klaarblijkelijk ver bonden aan het land en niet te ver plaatsen; andere 'rechters vonden, dat een echo in 't geheel gee'n eigen dom was. Eindelijk we'rd beslist, dat de echo eigendom was; dat beide heeren af zonderlijke en (Onafhankelijke eugo- naans waren elk van zijn "heuved, maar gemeenschappelijk bezitter van dc echo; dat de tëgenpartij ten volle vrijheid bezat om zijn heuvel te Biechten, maar drie millioen dollars moest deponeeren als waarborg voor het mogelijk nadeel, dat er uit kon voortspruiten voor mijn oom's helft van de echo. Deze beslissing verbood mijn oom tevens, gebruik te maken van de"n heuvel der tegenpartij, om zijn deed van de echo terug te kaat sen, zonder toestemming van den eigenaar, hij mocht alleen zijn eigen heuvel gebruiken; als zijn deel van de echo 'niet wilde werken onde'r die omstandigheden was het natuurlijk treurig, maar 't hof kon Cr niets aan doen. Eveneens verbood het hof de tegenpartij, gebruik te maken van mijn oom's heuvel zonder toestem ming. Ge begrijpt was t gevolg was! Geen van heiden wilde toestemming geven, en zoo moest die verbazing wekkende, alleredelste echo ophou- ien zijn macht uit te oefenen, Sinds "die dag is de magnifieke bezitting onverkoopbaar. Een week voor mijn trouwdag, toen men van heinde en ver bijeen kwam om ons huwelijk te veree'ren, kreeg ik bericht, dat mijn oom over leden was, benevens het afschrift van zijn testament, dat mij tot eenig erf genaam maakte. Helaas. Mijh dier bare weldoener was niet meer! Die gedachte drukt mij zelfs nu nog, na zooveel jareai. Ik gaf het testament over aan den lo'rd; ik kon niet lezen, verblind als ik was door tranen. De lord las het; toen sprak hij op stren gen toon: Mijnheer, noemt ge dat rijkdom? Zeker doet men dat in uw blufferig land, go zijt erfgenaam van een col lectie echo's, wijd en zijd verspreid over het hcelo Amerikaansohe vaste land. Dit is 'niet alles, mijnheórl Go zit tot over de ooren in de schuld; er is geen echo bij, waarop geen hypo theek staat. Ik ben geen hardvochtig man, mijnheer, maar ik moet letten op het belang van mijn kind. Hadt ge maar een echo, die ge eerlijk uw eigen kon noemen; hadt ge maar een echo vrij en onbelast, waarheen ge kondt gaan met mijn kind om ze door ncdrig moeizaam werk te be bouwen en te verbeteren en er zoo een levensonderhoud uit te putten, dan zou ik geen neen zeggen, maar ik kan mijn kind niet uithuwelijken aan een bedelaar. Verlaat zijn zijde, lieveling. Ga. mijnheer, neem uw ver hypothekeerde echo's op en verdwijn uit mijn gezicht voor altijd! Mijn edele Celestine klemde zich aan mij vast met liefhebbende armen •n zwoer, dat zij gewillig, ia gedwee mij zou trouwen al had ik gocn echo In de wereld. Maat t kon niet zijn; wij werden van elkander gerukt zij om te lijden en binnen het jaar sterven ik om de lange levensreis eenzaam e» alleen voort te zetten. Zioi, mijnheer, als gij deze kaarten en planden, hier in mijn portefeuille ev en walt inkijken? Ik kan u een echo verkoopen voor lager prijs dun ieder ander, die in 't artikel doet. Deze bij voorbeeld, die mijn oom dertig jaar geleden tien dollars kostte en ee'n der mooiste dingen in Texas is, kan ik u laten voor Verschooning, dat ik u in rede val, zei ik. Beste vriend, ik heb vandaag geen rust gehad van colpo'r- leurs. Ik heb ee'n naaimachine ge kocht, die ik niet noodig had; ik heb ooiio kaart gekocht, die in geen kei opzicht deugt; ik heb eene klok gekocht, die .niet wil gaan; ik heb mottan-vergif gekocht, dat de motten prefeeren boven eiken anderen drank ik heb een hoop nuttelooze uitvind sels gekocht; en nu heb ik genog van d.e malligheid. Ik zou geen echo van u willen hebben, al wildet gij mij die tot geschenk even. Ut zou u hier niet eens in huis dulden. Ik heb altijd 't land gehad aan lieden, die mij echo's probeerden te verkoopen. Ziet ge dat geweer? Neem uw col- lect.e en hoepel op; laat er geen bloed vergoten worden. Doch hij glimlachte slechts, een droeven, zoetigen glimlach, en haal de nog meer teekeni ngeu voor den dag. Ge begrijpt heel goed, wat het; gevolg was; want ge weet: als ge een inaal de deur geopend hebt voor een colporteur, dan is het onheil juist ge schied en moet ge de nederlaag lij den. Ik lcwara met dien man tot een ver gelijk na een onduldbaar uur. 11c kocht twee dubbelloops echo's in goede conditie, en hij gaf er nog een op den koop toe, die hij niet kon kwijt raken, wijl ze enkel Duitsch sprak. Hij zei: Ze was eens volmaakt alle ta len meester, maar haai- verhemelte is op een of andere manier verzakt. MARK TWAIN. „Centr." Strijd. Een vrouw stond aan den rand van hot hooge klif, starend in do diepte, ir de zee kookte. De Maartsche wind deed haar slanke gestalte buigen nis rietmaar zij lette daar niet op. Do sombere, wilde zee trok haar aan met toovermacht. Hoe gemakkelijk zou 't zijn, hier de rust to vinden, die zij zocht. Eén stap, een val en het zou gedaan zijn. Nie mand zou ooit de waarheid weten zooveel ongelukken waren hier al ge schied En hoe zoet zou de rust zijn na al haar strijd. Hoe heel anders had de wereld haar geleken, nog slechts één week gele den Toen had de zon geschenen, er was lente in de lucht en hoop. Zij had hier gespeeld met het kind, dut aan haar zorgen was toevertrouwd, 't Was moeilijk voor haar geweest, een be trekking te vinden, zij was niet mooi, niemand werd aangetrokken door de zachte, doch flinke trekken van haar onregelmatig gezicht en de melancho lische grijze oogenzij was dertig jaar, en diploma's bezat zij niet. De dwaze, wereldsche vrouw, die haar aannam als kinderjuffrouw, had haar een barmhartige engel geschenen. Dio vrouw had haar meegenomen naar het zeeplaatsje, in het eenvoudig hctel. Zij had groote verteringen ge maakt en inkoopen gedaan cn was toen plotseling verdwenen met haar kind. De proote koffers, dio zo achter liet, bloken leeg of gevuld met rom mel. En 't meisje stond daai', zonder een penning on zak. Mirjam zuchtte en deed langzaam een stap voorwaarts. Daar klonk plotseling de stem van een man. waarschuwend Pas op 't Is daar onveilig 1 Zij keerde zich om. Een man in reis pak, flink en voornaam von uiterlijk, kwam haastig op haar af. Toen hij vlak bij was, groette hij. U is hier zeker vreemd 1 't Is duur gevaarlijk loopen... Dan keek hij eensklaps verrast op. U u hier Eindelijk Ik heb u jaren gezocht. O. waarom ging je hc-en zonder een woord te zeggen, zonder te schrijven? Je zag toch dien avond, dat ik je liefhad je meende, dut je mij ook lief had Kijk, ik heb dit al die jaren bewaard als een schutHij liet haar een verdroogd roosje zien. Weet je niet Dien avond le Monaco? O. Mirjam Die avond staat nog voor mij. Je tante was dien dag zoo vervelend geweest en je schreide, teen je op de veranda kwam 1 't Was er zoo heerlijk dien avond. Herinner jo niet, lieveling Ik begon te spre ken, en terwijl je luisterde, plukte je een roos. Toen belde je tante en je moest naar binnen, maar jo gaf mij do roos en een blik, die mij zei, cfat je mij lief hadt. Hij zweeg, overmeesterd door aan doening. Terwijl hij gesproken hud, woelde het in haar hoofd Hij hield haar voor een andere dat was dui delijk een vrouw, dio óók Mirjam heette- Zou ze hem uit den droom hel pen of.... Ilij had een prachtig ge zicht, vond zij, een gezicht, dat aan trok en vertrouwen gaf. 't Was als een gezicht, dat zij dikwijs in haar droomen had gezien, 't gezicht van een man, dien zij kon liefhebben. Hij scheen een man van middelen, dat zij aan de eenvoudige, maar solide Meeding er was een atmosfeer van welstand om hem. Zou zij de kans aanvaarden, die 't toeval haar bood? Een blik op het smeekend gezicht be sliste lk herinner mij... fluisterde zij zucht. En ik vergiste mij niet Tot antwoord stak zij hem de hon den toe. i De vreemde sloot haar In zijn armen. Liefste! Hoe dikwijls hob ik ge- idroomd van deze ontmoeting 1 Met een zucht vlijde ze haar hoofd tegen zijn schouder. Zalig voelde zij den steun van die sterke armen. Wat doe je hier, lieve vroeg hij, terwijl ze langzaam voortliepen. Zij had snel haar plan gemaakt- Mijn tante had mij met je ge zien. Wij vertrokken den volgenden dag en zij liet mij geen tijd, jé te schrijven. Ze was zóó boos, dat ze er ziek van werd. Je weet, ze had een hartkwaal. Ja... en. verder? Zij' stierf kort nadat wij in Enge land terug waren. 't Verwonderde haar zelf, zoo vlot en gemakkelijk als de leugens over haar lippen kwamen, 't Was haai', of ze een ander hoorde spreken... had nooit eer gelogen. Arm kind I En zo liet je niets na? Geen penning I Toen verhaalde zij haar wezenlijke avonturen gedurende de laatste drie jaren hoe ze naar Londen was ge gaan, om werk te zoeken, hoe bitter de si rijd om het bestaan wus geweest en ton slotte haar laatste teleurstel ling. En nu wij elkaar gevonden heb ben. wil je nu met mij trouwen Laat je niet door valsche schaamte weer houden. Je weet, ik ben rijk ik kan een „special licence" koopen, en we kunnen over twee dagen getrouwd zijn. En dan gaan wij samen naar die- zonnige kust, waarvan je zooveel houdt Ik heb geen keuze, antwoordde zij, opziende tot hem. Doch zij sloeg dc oogen weer noer. toen ze zijn blik ontmoette. Ze wandelden naar het stadje te rug, hij druk pratend, zij luisterend Aan 't kleine hotel gekomen, vonden ze den eigenaar aan de deur staan. Hij deed lomp tegen Mirjam en zei, dat hij haar niet binnen wilde laten. Doch haar geleider sprak een paar woorden met den man, waarbij hij rammelde met de hand in zijn zak 't klonk als goud. Ik heet Sothern. Ralph Sothern. U kunt overal naar mij informeeren Ik. heb te Dover gelogeerd in 't Royal Hotel. Zoo meteen wil lk u nog even spreken... Kom nu, Mirjam. Ik heb je nog niet erteld, dat ik mijn naam veranderd heb. sprak zij gejaagd. O, dat is goed. 't Hindert niet. Ik wacht je hier dan kunnen we thee drinken. In haar slaapkamer stapte Mirjam op cn neer. 't Lot had haar hulp ge zonden en zij besloot, den dingen hun loop te laten. Werd haa'r bedrog ontdekt, daii kon zij er niet erger aan toe zlin dan nu. Zij maakte haar donkerbruin haar op, t'rok haar beste blouse aan. een oude, van Witte zij. Dan ging zij naar bededen, naar den man dien zij misleidde. Sotbom was alleen in do gelagka mer. Hij ontving haar met. een blij den glimuach; zij glimlaelite ook. het droeve lachje van iemand, die bijna vergeten was, wat Vreugde is. Een tafel stond gedekt, maar zij was te ontroerd om te genieten van alle keuriee dingen, die hij voor haar had besteld. Liefste, zei hij, er begint nu een nieuw leven voor ja Vergeet al wat gebeurd is, al je leed. Wij zullen er nooit meer over praten. Zij zuchtte verlicht 't Bedrog wórd haar gemakkelijk gemaakt. Met groote kieschheid stelde hij haar voor, morgen mee naar Londen om te koopen wat ze noodig had en drong haar, eenig geld van hem aan ten nemen, voo'r 't geval zij dadelijk 't een of ander moest hebben. Dus je gaat morgen mee? Ja... Ralph... Wat was ze blij! Dien avond brach ten ze door in do zitkamer, die hij gehuurd had en ze luiste'rdo hoe hun toekomst zou zijn. Toeu hij merkte, dat zij moe werd, drong hij zacht dat ze naar haar kamer zou gaan. Den volgenden dag scheen de zon heerlijk. Ze gingen naar Londen en hij bracht haar van den eenen win kel naar den anderen. Zoodra hij be merkte, dat zij iets mooi vond, kocht hij 't terstond. Hij nam appartemen ten voor haar in een prachtig hotel. Daar maakte zij, voor 't eerst van haar leven, toilet voor het diner. Een avondjapon was gezonden uit een magazijn, ze paste haar uitmuntend, en met behulp van een kamenier was zij spoedig gekleed. Zij verbaasde zich, toen ze voor den spiegel stond en haar eigen beeld zag. Ze was nu bijna mooi; vrede en geluk begonnen te stralen uit de grij ze ooged; de zorg was van haar ge vlucht en het geluk verhelderde haar trekken. Sothern was vol bewondering en zij lachte tevreden, toon hij haar hand op zijn arm legde. Dien avond zat MLrjam peinzend haar slaapkamer. Morgen zou haalr trouwdag tzijn. Haar hart klopte l)ij 't gericht van al den overvloed rondom haar. Het ver leden was vergeten, haar leven werd nu een droom van rijkdom en weel de. Dat was alles het werk van dien éénen man, die'n zij toevallig ont moete, en die haar leven omschiep als een toovenaar. Nu zij haar hart kende, scheen 't haar bijna Ongeloof el ijk, dat ze duen man had gewonnen door list. Ze voelde zich zóó innig aan hem ver bonden, zoo volkomen één met hem... en toch was ze een bedriegster; door misleiding had ze hom er toe ge bracht, haar te trouwen. Zij was niet de vrouw, die hij had gekozen boven alle anderen; zij was een onderkruip ster, die hem had ontstolen aan zijn wa're Liefda 1 Hoe kon *IJ houden, wat as op too oneerlijke wijze had verkregen? Als hij "t bedrog eens bemerkte als... hij die andere vrouw ontmoette!... Zij stelde zich zijn minachting voor, als hij ontdokte, hoe hij bedro gen was. Neeui, dal mocht niet! 't Zou haar hart breken, hem te verlaten; maar zij durfde niet leven in dagelijks te rugkeerenden angst. Hoewel haar hart hem behoorde, kon er geen vrede vóór haar zijn aan zijn zijde Zij moest gaan; ze moest hem de waarlieod zeggen en hem ver laten, voor altijd. Zoo besloot zij in een slapeloozen nacht, en 's morgens, toen 't sche merde, stond zij op, kleedde rich in huivering van ochtendkoelte en angst, en schreef een langen brief aan Ralph, waarin zij ver belde, wat baar leven was gewe waarom ze hem had bedroge en waar in ze hem vaarwel zegde. Da meiden van 't hotel keken haa'r n.suwsglerig na, toen zij vluchtte langs de corridors, doch zij lette er niet op. Ze vond de voordeuropen en was op straat. Dit gedeelte van Londen kende zij niet. Op goed geluk af snelde zij voort, als een vervolgde, door een la byrinth van straten. Waarheen? Waarheen anders dan naar de ri vier? Wat schoot haar anders te doen over dan wat ze dno dagen geleden op t punt geweest was te doen? Doch toen zij 't donkere, vuile, troe bele water zag, deinsde zij terug. Aarzelend deed zij eend ge stappen vain de'n oever af. Een politie-a.gent slenterde aan; zij durfde niet blijven staan. Zijn verbaasde blik maakte, dat zij voor 't eerst acht sloeg op de japon, die zij droeg. Mirjam begreep, dat zij hier verdacht moest voorkomen: vrou wen, zoo elegant gekleed, wandelden op dit uur met lndgs de Theems. Zij drentelde wat en wachtte tot de agent weg was. Toen nam zij een besluiit en keerde zich naar de nivie'r Iemand hield haar van achteren aan haar kleed vast. Neen, neen riep zij woest, zon der om te zien. Laat mij begaan! Zij worstelde om vrij te komen. Mirjam, liefste, kom toch mee! Keer terug. Ik verlang zoo naar je! Zij zag in de oogen van haar ver loofde. Weerloos liet zij zich door hem lelden, liaar arm in den zijnen. Kind, ik vond den brief en ik hen zoo blij, dat jij mij de waarheid ve'rtelde Maar ik wist het al. Hoe! Je wist? Wanneer? En waar om joeg je mij niet weg? Omdat ik je lief liacL Maar kom mee; mijn auto wacht ginds. Hij hielp haar In de auto, en ter wijl deze voortgleed langs de nog eenzame straten, vertelde hij: *t Was toeu ik op je wachtte, voor een winkel. Een vrouw kwam naar mij toe, eerst dacht ik, dat jij 't-was. Maar 't was de andere. Zij was veranderd, geheel veranderd. Als ik jou niet pas gezien had, geloof ik niet, dat ik haa'r herkend zou heb ben. Zij sprak mij aan en ik ko'n niet begrijpen, dat ik haar ooit had lief gehad. Toen jij terugkwam, zag ik het onderscheid... Ik wist, dat je mij misleidt hadt, maar ik wist ook, dat ik je liefhad, jou alleen. Ik wilde, dat je mij ook lief zoudt hebben en eerst dan zou ik je vertellen, wat ik wist. Toen ik vanmorgen bemerkte, dat je weg was en je brief las, dwóng ik mij tot kalmte, om na te denken. De meiden ve'rtelden mij welken kant je was uitgegaan. Ik nam gauw een auto en kwam aan de rivier ik vermoedde wat jo wilde doen. God dank, ik was bijtijds. Dus,., vergeef je mij, Ralph? Waar liefde is, is gec'n vergif fenis noodig, vrouw! sprak hij teeder, en zij legde hot moede hoofd tegen zijn schouder. „Prov. Gr. Gt" EEN PHILATELIST1SCHE ZELDZAAMHEID. Op een der duizenden prentkaarten, die tijdens de Pinksterdagen verzon den werden, ontdekte een scherpzin nig postambtenaar oen merkwaardig heid. en wel een blauwe postzegel van 5 pfennigs, die feitelijk groen moest zijn. De prentkaart werd wel naar do plaats van bestemming gezonden, maar niet aan den geadresseerde over handigd. Slechts mededeeling van den inhoud der kaart werd gedaan, met ■erzoek tevens den naam en het adres van den afzender te vermelden. De geadresseerdo vokleed aan dit verzoek en toen bleek het, dat de afzender een bekend chemicus was. Bij dezen werd nu huiszoeking ge daan, wijl men hem verdacht van het vervaarduren van valsche postzegels. De postadministratie meende name lijk, dat do postzegel op de prentkaart was nagemaaktzij kou zich alleen niet verklaren, waarom de man. die juist blauw in plaats van groen had gekleurd, wijl de vervalsching overi gens prachtig was gelukt. Bij den scheikundige werden wer kelijk nog 80 stuks zulke blauwe post zegels gevonden maar ze waren niet valsch Hij bad aan het postkantoor een vel groene 5 pf. postzegels ge haald, en die in zijn laboratorium neergelegd, zonder verder acht op te elaanmaar nu wanen die zegels door de chemische dampen in het la boratorium, Verkleurd, van groen prachtig blauw geworden. De man kreeg voor zijn 80 blauwe zegels echte groene in de plaats, en de zeldzame blauwe postzegels om te weten te komen, boe die zoo van kleur veranderd zijn en op welke wijze in den vervolge zulke kleurver anderingen zijn te voorkomen. Maar inmiddels zijn 19 der verkleur de zegels oo brieven of briefkaarten geplakt dé aandacht der postamb tenaren ontsnapt, en vormen nu een philutelistische zeldzaamheid, die weldra blijken zal voor liefhebbers heel wat waard te zijn. DAMRUBRIEK. HAARLEMSCHE DAMCLUB. Alle correspondentie, deze rubriek' betreffende, geliovo men te richten aan den heer J. Meijer, Kruisstraat 34. Telephoon 1543. PROBLEEM No. 265, m 9 m 5 m M m 9 15 m m m m j 96 m v m Tja- W: 36 9 m 46 Zwart. Schijven op 4, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 17, 20, 21, 45 en dam op 18. Wit. Schijven op 25, 30, 31, 32, 33, 39, 40, 41, 42, 43, 46, 49 en dam op 2R. PROBLEEM No. 266. van M. C o e. m m m m 26 ,A m 36 M 45 !JÈ e «L Zwart. Schijven op 7, 8, 12, 13, 14, 17, 18, 19 en dam op 48. Wit. Schijven op 15, 21, 25, 28, 29, 30, 34, 38, 43 en 44. Oplossingen van beide problemen worden gaarne ingewacht aan boven genoemd adres, uiterlijk Dinsdag 27 Juni a-s. Oplossing van probleem No. 261, van den auteur Wit 25—20, 2923, 47—41. 40-35, 39-33, 35:44, 45—39, Oplossing van probleem No. 262, van den auteur Wit 30—24, 2217, 26-37, 33 4 Beide problemen zijn goed opgelost door de heei'en P. Ben it, M. ten Brink, P. J. Eype, W. J. A. Matla, P. Mollema, P. Ottolini, C. Serodini. F. Th. Timmer. BLADPROBLEEM van M. C o e. 47 49 tv ou De oplossing geven wij in de vol-gen de rubriek. EEN AARDIGE EINDSTAND. Zwart. Schijven op 20 en 35. Wit Schijven op 40, 45 en 48. Wit speelt en wint als volgt Wit. 40—34 48—43, 43—39 39—34, 45 34 Zwart. 35-40 a,b, 40 29, 20—24 of 25, 29 40. Wit 48-43, 43-39, 39—34, 45 34 Zwart a. 20-24, 35—40, 40 29, 29 40, 48-43, 43—39, 39-34, 45 34 1 irt b. 20-25, 35-40, 40 29, 29 40. De volgende eindstand wordt den liefhebbers ter ontleding gegeven Zwart. Schijven op 11, 26, 35, 40 45. Wit. Schijven op 22, 27, 28, 39 en dam op 8. UIT DE DAMWERELD. Maandag, tweeden Pinksterdag, hield hot Utrechtsch Damgenootschap een ééndaagschen wedstrijd in drie klassen, verdeeld over groepen van vier spelersHoofd-, le- en 2e klas. Er namen 22 sj>elers aan den wed strijd deel, waaronder eenige bekende krachten. De uitslag was HoofdklasseC. H. Schroder, Utrecht, le prijs B. Ofman, Amster dam, 2e prijs; respectievelijk met 5 en 8 punten. Eerste klas. Groep I R. Hoogland, Utrecht, le prijs met 6 punten C. Breedijk, Waddingsveen, 2e prijs met 4 punten. Groep II P. Schokker, Amsterdam, le prijs met 5 punten A. Fokkeir, Breukeion, 2e prijs met 4 punten. Groep III A. vau Eeuwen, Wad dingsveen, le prijs met 3 punten Pliilidor II, Haren bij Groningen, 2e prijs met 2 punten. lil deze groep waren 3 deelnemers. Tweede klas. Groep I A. Oltevan- rr, Leerdam, le prijs met 6 punten Olrce, Zandvoort, 2e prijs met 4 punten. Groep II C. Kortlever, Leerdam, le prijs met 3 punten L. v. d. Lee, Bnarn, 2e prijs met 2 punten. In deze groep waren 3 deelnemers. De Haarlemsche Damclub houdt hare bijeenkomsten iedereu Maan dagavond van 8 tot 12 uur, in het ge* bouw „De Nijverheid", Jausstraat 85, alhier. Liefhebbers van het damspel zijn daar steeds welkom. Zij, die lid wenschen te worden, kunnen zich bij het bestuur aanmel den.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 14