NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang No. 8589 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 23 JUNI 1911 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem 1.20 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd ls (kom der gemeente)1-30 Franco per post door Nederland Afzonderlijke nummers Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem de omstreken en franco per post 1.65 I 0.02 X 0.37 0.45 Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIÊN: Van 15 regels 30 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem In dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 24 JUNL Olympia-Palace, Zandvoort: Ope ningsvoorstelling, 8 uur. Stadsnieuws O ni Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „De Totalisator', in de rubriek Om Ons Ileen. STUKKEN VAN DEN RAAD. Met het oog op de vacature, die 'door het overlijden van Dr. W. G Huct in de gezondheidscommissie ont staan is. beveelt de commissie voor benoeming aan 1. G Adrian, arts, en 2. Dr. Al A. G. Land. De commissie van bijstand Ln het bohec.r der gemeentc-flnanclën advi seert, het voorstel van B. en W. in zake de verhooging van den post „leening van kasgeld" der gemeente- begrooting 1911 vast te stellen. Bij besluit van S Maart machtigde de Raad B. en W. tot onderhandsche verhuring vun het perceel aan het Klem Heiligland no. 17, dat tot 1 Mei j.l bewoond werd door het hoofd der school voor uitgebreid lager onder .wijs, letter A. Intusschen is gebleken, dat de be waarder dier school er niet in kan slagen een woning te huren In de na bij Meid van de school, wat toch hoogst wenschelijk is B. en \V. achten het daarom gewenscht den bewaarder ge noemd perceel als woning aan te wij zen, en stollen daarom voor, het be sluit van 8 Maart in tb trekken. De firma A. Vernout heeft in de ja ren 1905 tot 1909 leveringen gedaan aan de Burgeravondschool. Deze zijn niet voldaan, daar de directeur niet rondkwam met het hem toegestane bedrag voor de aanschaffing van Bcliooibehoefteu. De minderheid van liet college van B. en W. acht de vordering verval len, in aar de meerderheid wil het ge vorderde bedrag van 260,14 1/2 wel voldoen, omdat de rekeningen op tijd zijn ingezonden. Vrije dagen. De secretaris der afdeeling Haar lern van den bond van arbeiders in bet landbouw- en zuivelbedrijf deelt ions mede. dat ons bericht ons ge zonden door een gelegenheids-bericht gever red H. D. over de melk inrichtingen -T geheel juist is. Wat de „Toekomst' betreft, bestond reeds de bepaling, dat het personeel eens ju de 20 dagen een vrijen dag zou ge nieten. Wol is er sprake van. dat wuarschijnujK na <le zomérdrukte 4 yacontie-dagen gegeven zullen w< den, maar niets is nog vastgesteld liij de „Sierkan", waar eens om de 80 dagen rij gegeven werd, is nu toe- Sesiaan een vrije dag iu de 20 dagen. ver de 4 vacantie-dagen zal in een volgende vergadering gesproken wor den. N o u 11 w ij z e r. De 37-jarige koopman in rieten stoelen H, K., die te Groningen woont, maar thans in de slaapsteê van de weduwe P. zijn tenten opgeslagen heeft, deed gisteren aangifte van hei vermissen van f 140.1)0. Hij had na melijk een vrouw ontmoet en daarna Eijn geld vermist Van het geld is natuurlijk niets meer te vinden. Worden de menschen idan nooit wijzer? rooggestoomd. F. M., die stomdronken was, Is gis teren in het Spaarne gesukkeld. Hem werd door een brugwachter de hand ter redding toegestoken. De man is haar de gasfabriek gebraoht en daar B rooggestoomd of drooggehit. Toen beeft de man op het politiebureau tien nacht doorgebracht Drinkhal. De Drinkhui is gisteren door 68 per sonen bezocht ELECTRISCHE ILLUMINATIE. De muziektent in liet Brongebouw, waarin het Haarlemsch Muziekkorps den congres-leden, die do vergadering van de Maatschappij van Nijverheid bijwonen, na de ontvangst ten Stad- huize een concert zal aanbieden, wordt met welwillende meiewerking van de firma Heringa Wuthrich, electro-technisch bureau hier tor ste de, electrisch geïllumineerd. De Kennamer Padvinders. De beweging der Padvmdera in Haarlem is thans georganiseerd. Wet en reglement zijto vastgesteld. Toetreden kunnen jongens van 12 tot 18 jaar, mits oud era of voogden, die toetreding goedkeuren. Over de geschiktheid der jongens om toegela ten te worden tot 't korps padvinders, beslist de hoofdleider in overleg met het bestuur. Do Jongens behoeven geen contri butie te betalen, maar het aanschaf fen van de unifonn-kleeding kan ver plichtend gesteld worden. Die aanschaffing der uniform een der moe lijke dingen voor het be stuur. Op don voorgrond staat, dat de ouders de uniform zelf moeten be talen, maar velen schikt het niet, om in eens ee'n bedrag van f 10 daarvoor te betalen. Nu zoekt het bestuur ge- góede ingezetenen, die een renteloos voorschot vv.llen geven, dat, naar ge lang de ouders de kosten der pakken rest.tueeren, terug betaald kan wor- defn. Op het oogenblik is voor de eerste pakken een f 500 noodig. Men houde in het oog, dat de Ken- nemer Padvinders een organisatie is, die zoo min mogelijk in miMtaire richting geleid wordt Doel is: lichamelijke ontwikkeling. Het bestuur is er in geslaagd de moe.lïjke kwestie der belofte, op goe de wijze op te lassen. Het heeft een belofte samengesteld, die ovea-een- komt met de belofte der Almeloosche padvinders. Zij zal eenvoudig luiden: „Ik zal mijn uiterste best doen, een flinke Hotlandsche jongen te zijn, en beloof do wet der Kermeine'r Padvinders te gehoorzamen. De wet, die uit zeven artikelen be staat, houdt in, dal het woord van een Kennemer padvinder altijd te vertrouwen moet zijn, dat hij oprecht behoort te zijn, gehoorzaam aan zijn meerderen, tiouw aan zijn belofte, or delievend, ridderlijk, hulpvaardig, fatsoenlijk, opgewekt en spaarzaam. Voorts dut het zijn plicht is andere to helpen en voor andoren nuttig te zij'n, dat hij geen dier noodeloos pijn zal doen en geen dier zonder nood zaak mag dooden. Dan, dat hij da delijk stipt en zonder morren alle be velen der leiders, ook wanneer hij de noodzakelijkheid van een bevel 'niet inziet, volvoert. Late'r kon hij dan zijn bezwaren doen hooren. Het slot-ortakol luidt kort: „Een Konnemer Padvinder vloekt nooit." Het ligt in het voornemen, om, wan neer de moeilijkheden met de klee ding opgelost zijn, de aflegging der belofto op plechtige wijze te doen ge schieden. Over do indoeling der Konnemer Padvinders valt nog mee te deelen, dat het korps gesplitst wordt ln groe pen van 12 jongelieden. Iedere groep staat onder een door de twaalf zelf gekozen voorman. Vier groepen vor men samen een afdeeding, die onder commando staat van een door den hoofdleider gekozen aanvoerder, die vervangen kan worden door den o'n- deraanvoerder. Twee afdeelmgen vormen een ven del, onder een hopman staande. De hopman wordt vervangen door een vaandrig. Ook de hopman wordt door den hoofdleider gekozen. ANTI-REVOLUTIONA IRE K1ESVEREENIGING. De anti revolutionaire kïesvereeni- ging heeft in haar gisteren gehouden vergadering besloten in district I de R.-K candidaten en den lieer Wey- landt te steunen. Wat district II betreft, met eenige stemmen tegen werd besloten te steu nen de heeren Van de Kamp en Mr. Thijssen. In III wordt de heer Las- schuit gesteund. De heer Van Marle wordt niet ge steund, omdat hij tegenover den hoer Van de Kamp gesteld ia. Grasbrandje. Door de politie ia gisteren g»- bluscht oen grasbrandje aan de Zuid- West-zijdo van do spoorbaan, die op het viaduct over den Zijlweg ligt Het vuur is waarschijnlijk ontstaan door dat vonken uit een voorbijsnellende locomotief met hot gras in aanraking kwamen. Bond Ned. Onderwijzers. Zaterdag treedt de heer Th. J. Thijssen, redacteur van de „Nieuwe School", voor de af deeling Haarlem van den Bond als spreker op met het onderwerp „Over en uit de Nieuwe School". Door de ruiten. Gisterenmorgen, kwart over elven, trachtte de 13-jarige H. G. K wonen de Amsterdamstraat, een wagen, met potten met bloemen beladen, tegen de Kledne Houtbrug op te duwen. De lust was voor de krachten van het, knaapje evenwel te zwaar, en in- p laats van dat hij den wagen duwde, duwde de wagen hem terug. Het voertuig reed achteruit en tegen het w inkeltje van den heer J. van Tonge ren, die op den hoek van den Kamper singel en den KI. Houtweg een krui denierszaak je heeft. Het resultaat van de botsing was, dat een ruit verbrij zeld werd. De baas van den jongen zal de scha de vergoeden. Schoolreis De leerlingen van de Rijkskweek school voor onderwijzers alhier, zul len op 13 Juli onder leiding van den directeur, den heer Van der Leij en alle onderwijzers een uitstapje maken naar Arnhem, om zoowel binnen als buiten dlo gemeente de instellingen van nijverheid te bezoeken en de ver schillende bezienswaardige gebouwen te bezichtigen in. verband met het on derwijs. Examens Apotheker s-a s- sistent. Geslaagd te Utrecht mej. Alida Koppen, geboren te Haarlem. JAARBOEKJE. Heden verscheen het Jaarboekje voor de stad Haarlem voor het jaar 1911. Deze nuttige uitgaaf beleeft nu reeds haar 21sten jaargang wel een bewijs harer onmisbaarheid. Behalve de gewone inlichtingen over vereenigingen, enz., vindt men er eenige levenslmrichten met portret ten van x.'kende stadgenooten in, die dit jaar ons door den dood ontvielen, I n.l. van Dr. M. Greshoff (geschreven uoor J D.j, Pieter Loosjes (door H. J. D. D. Enschede;, Mr. A. A. Land (door Job Euscliedd-j, Dr. J. Nieuwen- huyzen Kruseman (door Dr. E. D. Pii- zel, overgenomen uit „Eigen Haard), J. J. Sneltjes (door J. C. P.), Joh. A Lodewijks (door. G W.), Mr. C. M. Rasch (door D, E. v. L.). G. Volthuy- zen Sr. (door W. L. Schram), W. Stolp (schrijver ongenoemd). Mevr. Badon Ghijben (dcor B. K.). Het jaarboekje is weer samenge steld door de heeren H. L. Janssen van Raay cn, P. Kalbfleisch. De firma Kleynenberg en Co. zorgde voor een goede uitgave. Onze Vloot. De afd. Haarlem van Onze Vloot zal bij voldoende deelneming op 4 Juli, do aankomst van President Fallières te IJmuiden, twee booten laten va ren. om de leden in de gelegenheid to stellen, dezen intocht bij te wonen. Zang en Vriendschap. Naar wij vernemen zal de heer J. D. Franse, die sinds jaren op zeer verdienstelijke wijze als ondervoor zitter van de kon. iiedertafel Zangen Vriendschap fungeerde, wegens rede nen van gezondheid daarvoor eerst daags bedanken. (Zie verder Stadsnieuws ouder laat ste berichten). Binnenland Uit de Omstreken IJMUIDEN. Zeeliedenstaking. Naar aanleiding van het vertrek van het stoomschip Beyer land, waar van 8 man waren weggeloopen, en waarvoor 4 man in de plaats waren aangemonsterd, is door de of deeling IJmuiden van dan AJg. Ned. Zeelie- deiibond de volgende publicatie aan geplakt „Om lo onthouden. De vol gende personen zijn voor een bloed geld van 40 gulden per man als maf fer medegegaan met de kolenboot Beyerland, en kunnen beschouwd worden als broodrooTers der stakende zeelieden. (Volgen namen en voornamen der vier mannen). Werklieden van IJmuiden en Vel- 8aroord, onthoudt dit edele viertaL" HOOFDDORP. Door de stemgerechtigde leden der Hervormde Gemeente te Hoofddorp ls Donderdagavond J.l. na gehouden stemming uitgemaakt, dat de 10 eerst volgende Jaren het tv roepon van een predikant en het verkiezen van ouder lingen en diakenen door den Kerken raad zal geschieden. Geen enkele stem was voor een kiescollege. PEST OP JAVA. Bij het Departement van Koloniën is het volgende telegram ontvangen van den Gouverneur-Generaal van Ned.-Indië. Afdeelincr Malang gisteren (20 dezer) 5 gevallen, waaronder drie dooden. Van de lijders van vorige dagen over leed er nog een. Kediri geen gevallen, de lijder van 18 dezer overleed. BEZOEK PRESIDENT FALLIèRES. Naar wH vernemen zal Hr. Ms. pantserdekschip Gelderland tijdens het gezoek van President Fallières aan Amsterdam, niet naar de hoofd stad opstoomen, doch te IJmuiden gestationneerd blijven. Men deelt ons mede. dat de torpe- dobootjagers en. torpedobooten niet zullen deelnemen aan de illuminatie op 4 J uli. Door den schout-bij-nacht, directeur en commandant der marine te Amster dam, werd op 20 dezer aan de officie ren van het te Amsterdam vertoeven de Deensche oorlogsschip een diner aangeboden. Den 22en dineerden een gedeelte van bedoelde officieren alsmede veer schillende officieren van de Ned er - landsche marine ten huize van den Burgemeester. ARBEIDSWET. De Nationale Vrouwenraad heeft thans een adres aan de Eerste Ka mer gezonden met het verzoek de wijzigingen ln de Arbeidswet, die den arbeid voor de vrouw beperken, n5et aan te nemen. DE TARIEFWET. De Nederlandsche Lederbewerkers- Arbeidersbond heeft als zij'n meening uitgesproken, dat het zeer in het be lang der Industrie zou zijn, wanneer het vobrgesteld Tarief-ontwerp wet mocht worden. Met deze meaning staat de Vareeniglng lijnrecht tegen over het gevoelen van den Algemee- nen NederTandschen Bond van Schoenfabr. DE BERNER CONVENTIE. De Eerste Kamer heeft het wets ontwerp tot toetreding van Nederland tot de Berher Conventie zonder hoof delijke stemming aangenomen. INT. CONGRES TEGEN. HET ALCOHOLISME. De ministers van binncnlandsche zaken en van justitie hebben het eere- voo'ratterechap van het Int. congres tegen het Alcoholisme aanvaard, ter wijl de heer A. S. Talma, minister van landbouw enz, zich bereid ver klaard heeft, als voorzitter op te tre den. Het congres wordt gehouden te Scheveningen van 1116 September e.k., secretaris-generaal Is dr. J. R. Siotcmaker de Bruine te Utrecht. NONVLEs'DERPLAAG. Bosschen op een half uur afstand van Roosendaal, G., zijn weer door nonvllnders bezocht. Een nader onderzoek wordt van Staatswege ingesteld. EEN ONDERZOEK. De officier van Justitie te Almelo heaft verschillende personen gehoord aangaande het ongeval den knecht van dan slager S. overkomen, ondefr den toren was opgeeloten, daar ln brand geraakte en aan de beko men wonden overleed. POLITIE. In den Doelen te Rotterdam warén Woensdag 3600 leden van 21 poLtie- agentenvereenigingen in ons land ln de propaga'nda-verga dering vertegen woordigd. De vergadering werd geleid door den heer P. de Widt, Hermandad'®" voorzitter, die het 10-jarig bestaan dezer vereen!ging herdacht Als sprekers traden op de heeren G. van Putten uit Leiden en M Hahdeveld uit Scheveningen. 's Avonds werd ee'n feestavond houden. BRUTAAL. S. uit Amsterdam huurde Woens dagmiddag een fiets bij v. d. Moolen te Watergraafsmeer. Op de Oosterbegraafplaats te Am sterdam liet hli het gehuurde wiel een oogeubhk onbeheerd en van dot oogenblik maakt een Tijwieldief ge bruik. De huurder stelde den heer v. d. Moolen in kennis met de ontvreem ding. Gistermorgen accepteerde de heer v. d. M. een ongefrankeerden b'r.ef. Hierin werd hem medegedeeld, dat het ohtvreemde wiel beleend was in Bank 12 voorf 14. Naar den dader wordt een scherp onderzoek ingesteld. OVERREDEN. Te Geldermalsen is een paard, be stuurd door G. J. van Soclen, op hol geslagen. De voerman raakte onder den zwaar geladen w«gen en kreeg ernstige kneuzingen. Hij werd in hei ziekenhuis te Utrecht opgenomen en is daar overleden. Uit de Arbeiderswereld DE ZEELIEDENSTAKING. Te Amsterdam Op het Katteubu'rgerpleia heeft gi ter een botsing plaats gehad tusschen stakers, d.e van een vergadering kwamen, en de politie. De aanleiding tot de oneenigheid wordt verschillend verklaard. De po litie chargeerde met de sabel en heeft volgens ooggetuigen ook eenige re volverschoten gelost, hetgeen de agenten even wei ontkennen. De stakers wierpen met keien uit een opgebroken straat. Er zijn ee'ni- gekwetsten, o.o. kreeg een staker een sabelhouw over hoofd en arm. Twee ateenwerpets zijn gearresteerd. STAKING OPGEHEVEN. Bij het bestuur van de Machmisten- en Stokershond te Rotterdam is uit Frankfort een telegram ontvangen, dat' de onderhandelingen tusschen den heer Kerkhof van de machinisten en stokers en de firma Egan voor wiens Rijnschepen een staking was geproclameerd, geleid hebben tot aanneming van het ontwerp-tarief door den Machinisten- ein Stokers- bond geéischt. De Bond van Machinisten en Sto kers heeft daarop de slaking voor de firma Egan opgeheven. Letteren en Kunst OPENLUCHTSPELEN TE BAARN. Deze spelen, ten voo'rdeele van Oranje Nassau-oo'rd, zijn uitgesteld tot 1912. De tijd van voorbereiding was te kort voor dezen zomer. PRESIDENT FALLIèRES OP DE TENTOONSTELLING VAN HOL- - LANDSCHE MEESTERS. President Fallières en mevr. Ful- lières bezochten Woensdagochtend de retrospectieve tentoonstelling van Hollandsche meesters te Parijs. Het bezoek was niet officieel. De Nederlandsche gezant ontving de bezoekers. President Fallières betuigde den heeren, die deze bewonderenswaardi ge tentoonstelling op touw hadden go- zet, zijn hooge Ingenomenheid. Sport en Wedstrijden Dit SoBsterberg. (Vervolg van het Tweede Blad). Nummer zes blijft voor ons een ge heimzinnige persoonlijkheid. Hij ver toont slch in de verre verte, snelt op respectabelen afstand lange het vlieg kamp en verdwijnt, zonder dat iemand zijn naam of dien van zijn vliegtuig heeft kunnen constateeren. Wellicht gaat hij naar hetzelfde on bekende oord als collega Beaumont het schijnt, dat het Soesterbergsche vliegkamp van de lucht uit moeilijk herkenbaar is. Inmiddels is H. M. de Koningin- Moeder met liaar gevolg aangeko men, wordt eerst in hel directiege- bouw ontvangen en bezoekt dan de verschillende hangars De aviaf C. D. Merens legt H M. de const tie van de „11 oil and"-bi p lean uit de VorBtiu bezichtigt verder de toestellen der aangekomen deelnemers van den Circuit en laat zich voorstellen aan de aviateurs Vidart en Kimmerling, waarmee Zij zich eenige oogenblikken onderhoudt KIMMERLING t Dio is zoo Juist teruggekomen blijkt de geheimzinnige zesde viief te zijn. Hevige zijwind heeft hem let op het vliegkamp, dat hij wèl g^ zien heeft, af te stevenen, en na tea heeien omweg in de buurt \asi Utrecht te hebben gemaakt, heeft hij het pas opgezocht. Bij dit extra- uitstapje vaart de vlieger niets slech ter, want zijn oorspronkelijke aan komstof liever gezegd doorkomst tijd wordt hem berekend» Kimmerling is een vroolijk heer, Hij is dadelijk in een jolige stemming, is meteen populair bij het publiek, en laat zich met een genoeglijken glim lach en een sigaret scheef in i jn mond, door de fotografen kieken, zoo veel zo maar willen. Er komt ook tijding van Beaumont. De groote man van Parijs—Rome is bij vergissing tusschen Hilversum en Baarn geland. En dan nog maar ge deeltelijk z'n toestel ligt name! jk half iu een slootOverigens zijn bei den, aviateur en aeroplane, gezond en wel. Dadelijk wordt een auto uit gezonden, "om Beaumont te halen. De auto begint haar reis buitengemeen ongelukkig, door in flinke vaart tegen een boom te rijden, bij welk ongeval de chauffeur een arm breekt, de o\ e- rige passagiers er goed afkomen, en van het vervoermiddel niet ..el goeds overblijft. Een volgende tuf is succesvol:er on brengt Reaumonl mee naar Sou.tor berg. Deze deelt mede, dat-ie, over het vliegkamp gaande, dat heeft aan gezien voor een of ander feestterrein, omdat er zooveel tenten op stonden, en er zich verder maar niet aan ge stoord heeft I Even vóór twaalven nadert de ze vende aviateur, hoog in het lucht ruim, Soesterberg, maakt een hah a ronde boven het vliegveld, waarna lij daalt en vlak bij de pylorves, dio de vliegbaan begrenzen, stè&t. Het is TRAIN, op zijn ééndekker van eigen con; i: ac tie. Train! Bij het hooren van dien naam herinnert leder zich het onge luk te Issy, waar deze aviateur de onschuldige oorzaak van was. En is het daarom niet, dat het publiek zoo samendringt voor z'n liangar, ai; hij, een klein, zwartharig mannetje, met een dikken knevel en een strak uiter lijk. daarheen gaat Een bijzondere curiositeit is Trail, s toestel de vlieger zit daarin niet achter den motor eu tusschen de zijvlakken, ma.es onder de vlak ken, tusschen de wielen van hel toe stel. de aankomst van dazen zeven den aviateur luidt dl (officb-use) classeering voor de deixle étape le Gibert, in 2 uur 4 min. 25 2/5 sec. 2e Garros, in 2 uur 10 min. 21 1.5 3e Vidart, in 2 uur 17 min. 29 3 5 4e Beaumont, in 2 uur 21 min. 1 3.5 5e Wcymann, in 2 uur 21 min. 12 3.5 >ec. 6e Künmerling in 2 uur 3S min. 7e Train, in 3 uur 35 min. 48 25 »ec. Met Train is voorloopig de komst /an vliegers beëindigd. Den ganschem middag wordt er vergeefs gewacht, en het eerdge, wat we te zien krijgen, zijn de telkens binnenkomende 'tele grammetjes over de onderweg-zijnde aviateurs. Eerst een bericht, dat Wijnmalen te Roermond is. On juist De Hollander zit nog in Lmk, zal v andaar om vier uur vertrek): Renunx en Le Lasseur de Rummy zitten samen met pannes te Luit (Limburg), Duval is te Blerik, N é- drines moest wegens een gesprongen motorcylinder bij Maastricht lande:» (hij keerde per auto naar Luik terug, om een nieuwe machine te halen.1 u- buteau is onderweg meer ls niet van hem bekend. En Barra ligt met zijn toestel in de buurt van Austerlitz, heeft een defect en seint om assis tentie. Die hem verleend wordt deur zijn eigen volg auto, die eerst in het vliegkamp was beland. TIEN AVIATEURS KOMEN AAN. De avond valt in bet vliegkamp. En) nog ls het totaal aviateurs teven.! Sinds een uur onveranderd, en er. wordt nóg gewacht. Barra zal niet; mooi- kunnen komen, Duval evenmin. Van den laatste komt bericht, dat hij den nacht in Venlo zal doorbren gen, en morgenochtend om vier uur waarschijnlijk te Soesterberg hoop; te zijn. Mooi dat wordt Jus weer een matiueuze geschiedenis 1 Maar hel wachten is nog op Re- naux. Wijnmalen, Tabuteau. Drie tweedekkers, die op komst zijn, Van Wijnmalen ls er bericht, dat hij Ven lo is gepasseerd, om half zeven. Daarna niets meer. En het meer en- deel van het publiek wacht, nog on voldaan feitelijk want de Hollander, de Hollander moei komen Dót zal het enthousiasme eerst goed doen loskomen Een talegram. In Grave zijn de drie aviateurs op hun tweedekkers bijna' gelijktijdig gesignaleerd. Te ruiroj

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1