De Kwartjes-Adverteitiin van HAARLEM'S DAGBLAD EEN OORDEEL OVER DE HOLLANDERS. Do Fransche Presse-correspondént fchrijft, dat het vliegkamp te Soester- berg op grootsche schaal ingericht is, dal liet publiek in de meest geanimeer de vroolijke stemming verkeert en dat de Hollanders in geestdrift allerminst achterstaan bij de Luikenaren. Dit Soesterberg. (Van onzen Sportredacteur)* HL DE AANKOMST. Woensdagmorgen. Het is voor ons, kauipements-anen- schcn, vroeg dag geweest. Vermoede lijk «erken en de luchtigheid van het verblijf, en onze haide legerstede èn de spanning der op lil zijnde ge beurtenissen daartoe mee. Om half zes is er al beweging in 't vliegkamp, en om zes uur zijn al een paar heercu bezig met pogingen, om liet restaurant open te krijgen, dat in dit vroege uur voorloopig potdicht blijft. Eeu enkele optimist kijkt al eens naar den horizon, tuurt dien Af, in dc hoop een naderende aeroplane waar te nemen. Maar neen niets I En een der aanwezige vliegmenschen ontmoedigt den optimist door zijn sombere voorspelling, dat er vandaag wel weer niet veel van zal komen. Veel te veel wind. En het is waar, alle vlaggen staan strak in den frissdien ochtendbries. Dat belooft niet veel goeds, maar natuurlijk komt er weer een telegram, dat aan de onzekerheid een einde maakt, ,,'t Weer te Luik is „admirable", en tegen half negen zal het vertrek der vliegers plaats hebben. Juist om dien tijd begint het publiek naar Soesterborg te stroomen. Onaf gebroken glijden lange rijen auto's langs den oprij weg van het kamp,' en langzamerhand vullen zich paddock en eerste rang non de andere zijde van het vliegveld ook de overige ran gen met toeschouwei's. Telkens weer komt bet motortrammetj© door den hollen weg rennen, om 'n nieuwe lading passagiers van de halte Dol- dersehe Weg op het vliegterrein af te zetten. WEER EEN ONGELUK 1 Dan bereikt ons de eerste tijding van do dorde 6tape. En dia vermeldt alwéér een ongeluk I-Iet ls dat van Amérigo, dio dadelijk na zijn opstij ging to Luik door zoo'n verraderlijken valwind, 'dien de Franschen een „remous" noemen, omlaag is ge smakt. Gelukkig is de aviateur niet ernstig gewond, maar het toestel is verbrijzeld. Na Amérigo's val hebben verschei dene aviatours, waaronder Wijnma len, hun vertrek uitgesteld, want ook te Luik is de wind opgestoken en er hoort veel luchtscbipperskunst toe, om den tocht te volbrengen. DE EERSTE.... En dan, plotseling, terwijl men zich Boo'n beetje loopt te vervelen, steeds maar in afwachting dan weerklinkt plotseling in liet paddock een kreet „Daar komt er een Dat nieuws komt als een schok in de menschenmenigte. En onmiddel lijk staart ieder ingespannen naar het kleine, donkere dwarsstreêpjo, hoog aan den gezichtseinder, dat steeds nader komt, zich schijnt to verbroedenDaar gaat een rilling door de menschenmassa, het groote moment de komst van den eerste 1 Nader, steeds nader komt de groote luchtvogel, en na weinige seconden kunnen we al een monoplane er in herkennen, die recht op het vlieg kamp toeschiet. Wie is 't, wie Daa,r gonst het toestel over de hangars, on duidelijk toeken en zich de cijfers af op de draagvlakken 51 Gibert op z'n R. E. P. 1 Hoog schiet hij over het vliegveld, daalt dan snel en komt aan de over zijde der vliegbaan kalm en zeker neer. De officieel© tijd-van-aankomst, op genomen door den chronométreur Ri chard, is precies 10 uur 33 min. 22 3/5 sec. en Gibort, dio (als vierde man) to 8 uur 9 (Belgische tijd.) van Luik is vertrokken, heeft het parcours van 215 K.M. dus afgelegd in 2 uur 4 min. 25 2/5 sec., hetgeen een snelheids moyenne van meer dan honderd K.M. por uur betcekent De cerstaankomende (van winner kunnen we nog niet spreken, omdat het vertrek van Luik met geregelde tusschenpoozen van drie minuten plaats had) Gibert wordt door het pubhek mot warm applaus ontvan gen. Hij is een klein Franschmamie- tje, met een mager gezicht, beweeg lijke oogjes en een zwart snorretje. Stemming zeer opgewektvermoeid heid gering. Mevrouw Venenia biedt hem een grooten krans aan namens de Maat schappij van Luchtvaart, in tegen woordigheid van Z. Exc. generaal Van ITcutsz en den heer Pop, direc teur-generaal der Posterijen. Gibert staat te midden van een dicht saamgedrongon kring belang stellenden, en vertelt van zijn tocht hoeveel last hij van den hevigen en onregelmatigcn wind heeft gehad. En dan de klacht over het vele water in ons land. Overal water Gibert is zelfs in de buurt van de Zuiderzee ge weest. Gelooid met zijn enormen krans verdwijnt Gibert. en de groote roode monoplane wordt in een hangar ge borgen. Nummer twee Zeven minuten na de verschijning van de R. E. P. wordt die al gesignaleerd. Het is een welbe kende vlieger de winner van de eer ste étape VIDART Weer een monoplane dus, ditmaal een Déperdussin. En nauwelijks is de sympathieke jonge aviateur geland, of alweer vertoont zich zoo'n zwarte stip aan den gezichtseinder. Twee <ninuten later zweeft GARROS In z'jn Rlóriot-étndekker over de .'eindstreep. Als allo deelnemers klaagt hij over den ongunstigen wind. Gar ros schijnt zeer vermoeid, en gaat dan ook dadelijk rusten. Binnen een paar minuten komt ar alweer eeu op volger, en het schijnt wel, alsof alle deelnemers dit halfuurtje voor hun komst liebben bestemd. Maai' met nummer vier gaat het vreemd in zijn werk. De Blériot be vindt zich op enorme hoogte (onge veer 1500 M.J en daalt niet De ver bazing is groot op het vliegveld, als Beaumont, na hoog in de wolken bo ven de eindstreep te zijn gegaan, met groote snelheid verder snort en in de verte verdwijnt 1 Blijkbaar heeft hij daar boven in de wolken noch het vliegterrein en de ontstoken vuren bemerkt, noch de mortierschoten ge hoord.Inmiddels heeft de aviateur onbewust den finish der étape be reikt, en wordt als vierde aankomen de geclaseeerd zonder het zelf te weten. Waarheen de man nu gaat Onbekend. Het geval is min of meer komisch. Even -vóór elven komt er een kleine monoplane aansnorren, die spoedig aan zijn vreemdsoortig en minder- fraai model als de Nieuport van WEYMANN wordt herkend. Ook 'n celebriteit op luchtvaartgebied Na een groote bocht boven het veld to hfebbcn beschreven, daalt hij uitste kend en wordt even hartelijk als zijn voorgangers ontvangen en even ijve rig door het legio fotografen ver eeuwigd. (Zie vervolg Erste Blad). VLIEGEN BOVEN DEN HAAG. Door den Haagsehen gemeenteraad is met 21 tegen 8 stemmen een veror dening aangenomen om het vliegen boven de bebouwde kom van de ge meente te verbieden, behoudens met toestemming van B. en W. VLIEGEN TE DORDRECHT. De vijfde dag van de vliegweek heeft wederom geen "olukkig einde geno men. Om 8 «ut steeg Mulder op, doch spoedig werd hij door het losraken van zijn zitplaats weer tot dalen ge dwongen. Hn kwam terecht in een aardappelveld, niel ver van de stad, gelukkig zonder zich te bezeeren en zonder schade aan zijn toestel te ma ken. De politie was terstond ter plaat se en bewaakte den tweedekker. Later ging Lütje met zijn eendekker prach tig op. Zoo ver weg, dat men hem uit. het oog verloor. Na een kwartier kwam hij weer te voorschijn., vergiste zich echter in het terrein en toen hij dat merkte, was liet te laat. Het toe stel stootte, raakte den grond en do boel was stuk. Lütje duikelde er uit, maar bleef ongedeerd. Wat de schade aan den motor is, kon men di rect nog niet zeggen. EEN IDEAALVLIEGMACHINE. De bladen to Rome melden, dat een militaire aviateur, de luitenant R» ïnani. een nieuw type aeroplane ge constitueerd heeft, die absoluut \er- suhili van de lot nu loe vervaardigde. Het vliegtoestel biedt de volgende voordeelen 1. Het kan naar willekeur opstijgen van den grond of van het water. 2. Het biedt weerstand aan eiken windstoot, dank zij het gewicht van den stuurstoel, die geheel onder aan liet toestel is geplaatst. Bovendien is het toestel automatisch t veranderen in een valscherm, in dien bijv. de motor weigort. Daar door wordt plotseling omlaag storten voorkomen. VOETBAL. HET GOUDEN HOOFD. Te 's-Graveiihage vergaderde de vereeniging „Het Gouden Hoofd", van Westelijke eerste klasse voetbal clubs. Naar aanleiding van de besprekin gen door do vereeniging „Hercules", Iu verband met de splitsing der Wes telijke lste klasse in. een Noorder- en Zuider-afdeeiing, werden twee voor stellen gedaan. Het eerste door den heer Van Prooye, luidende „Een lijn ten Oosten van Utrecht en ten Westen van Den Bosch, deelt ons land i.n twee doelen. De oostelijke en wes telijke helft telt ieder een lste klasse afdeeling. Verdor worden er in beide helften, naar behoeften, tweede- en derde klasse-afdeeliugen gevormd, die de reglementaire promotiekansen naar een hoogere afdeeling krijgen". Het tweede voorstel door den heer Altona, luidende „Er zal in de alge meens vergadering van den N. V. B. een motie voorgesiold worden, in ver band met punt 10 der agenda van die vergadering, om tot instelling eener zuidelijke oerste klasse competitio over te gaan." De beslissing over deze voorstellen, evenais de verdere punten der agen da, worden aangehouden tet de ver gadering van 1 Juli a-s. Als een bewijs van den vooruitgang van de plaatselijke voetbalbonden kan worden gemeld, dat de Haagsche Voetbalbond dezer dagen zijn dui zendste lid geboekt heeft ROEIWEDSTRIJDEN. De Nederlandsche Bond voor Licha melijke Opvoeding heeft thans het programma verzonden voor den vier- daagschen roeiwodstrijd van 13 tot 16 Juli, van Arnhem naar Dordrecht. Uit de Arbeiderswereld DE ZEELIEDENSTAKING. Te Amsterdam. De „Tellus" van de Koninklijke Ned. Stoombootmaatschappij heeft, naar de directie mededeelt, Woens dag niet te Rotterdam op bemanning moeten wachten, maar ia dadelijk na de ladibg op tijd vertrokken. Woensdagnacht kozen de „Nereos" en dc Themis", zeade booten van de „Koninklijke" zee met voltallige be manning en op den vastgestelden tijd, De „Niobe" van da Kon. Ned. Stoombootmaatschappij beeft gister zee gekozen met bestemming naar Bordeaux. Voor dit schip werd de be manning reeds vroeger gemonsterd- Voor den dienst der Stoomvaart- Maatschappij „Nederfland" zijn gis ter per „Maasstroom" 13 Chineezca van Londen uit aangekomen om als roachinekamerperaoneel dienst te doen op de booten dezer inaataciiap- pij. Er zullen nog eert aantal Chineezen volgen, o.m. 17 met de „Rijnland". De „Koningin Wilhelmina" veil de Stoomvaart Maatschappij „Neder land" is gfste'rmiddag naar de reede van Spithead vertrokken. Zooals mem weet, beeft de Maatschappij dit maii- s toom schip uitgerust om de passagiers in de gelegenheid te stellen de vloot revue, die ter gelegenheid der kro ning van koning George V van Enge land, wordt gehouden, gade to slaan. De dreigende haven arbeider s-s tak ling. De algemeen e verwachting, ook in scheepvaartkringen, is, dat als gevolg van deze vergadering heden ook het havenbedrijf in de tegenwoordige stakingsbeweging betrokken zal wor den, zoo méldt de Tel. Te Rotterdam. Gisternacht werd op de rivier een langdurig sein met de stoomfluit ge hoord. Het. bleek zoo schrijft het Hbld. afkomstig van het stoom schip „Maashaven," welks oude bo mauto ing, die gestaakt heeft, een aan val in den zin had op het schip, dat reeds van een geheel nieuwe beman ning is voorzien. De stakers zijn aanboord geweest, en hebben met bijlen de deuïeto van het volkslogies ingeslagen. Zij na men de vlucht toen door de officieren met revolvers werd geschoten. In verband hiermede heeft de hoofdcommissaris van politie thans bepaald, dat elke gezagvoerder, die zulks vraagt, aan boord de beschik king zal kunnen krijgen over twee met karabijnen bewapende agenten die na behoorlijke sommatie ook van hun vuurwapens zullen kunnen ge bruik maken. In Elngeland. Havelock Wilson heeft aan de rea ders van vaartuigen, welko bestemd waren om de kroningsrevue bij Spit head bij te wonen, meegedeeld, dat de zeelieden bereid zijn in onderhan deling te treden, opdat deze schepen de noodige bemanning zullen kunnen verkrijgen. Men wil de kroningsbe zoekers zoo min mogelijk overlast be zorgen. Uit Southampton wordt geseind: Naar bericht wordt, heeft zich een deputatie van stakende zeelieden naar Londen begeven, om daar te confereer en met de readers. Gemengd Nieuws DE MOORD TE BERLIJN. Uit Berlijn wordt aan de Tel. ge seind: Te Reichenberg heeft de voor malige kellner Lunsler zich bij de politie aangegeven. Hij verklaarde, dat hij schuldig is aan den moord op de weduwe Hoffmann in de Blumen- thalst'rasse. De Berlijnsche politie staat vrij sceptisch tegenover de verl klaringen van Lunsler. Zooals men weet, is de ziekenoppasser GriehL die langen tijd, als verdacht den moord gepleegd te hebben, in hechtenis ge houden was, verleden week Ontsla gen. STAKING IN DE VERF-INDUSTRIE. Naar aanleiding van een staking aan oen der Thuringscbe verffabrie- ken, beeft de vereeniging van werk- geve'rs in de SaksLsch-Thüringsche verf-industrie besloten op 28 Juli een lock-out af te kondigen, wanneer 23 Juni het we'rk niet horvat is. Door deze lock-out zullen 7000 arbeiders ge troffen worden. EEN VRUCHTEN-TRUST. Te New-York is, blijkens een door La Gazette ontvangen bortdht, een trust gevormd voor den uitvoer vato vruchten uit Cuba, Jamaica, Niica'ra- gua en Florida. Eene maatschappij is opgericht on der den naam van „Atlantic Trust and Steamship Co." met een kapitaal van 12 millioen dollars. Het dool is vooral do voo'raiening van de Europeosche markten. De maatschappij heeft reeds de be schikking over 200.000 acres In ge noemde streken en 33 schepen van grooten inhoud. DE PAUS EN DE WERELDVREDE. Z. II. de Paus heeft, naar uit Was hington geméld wordt, tot den aipos- tolischcn delegaat aldaar een schrij ven gericht, waarin hij uiting geeft aan zijn vreugde over de stappen, door aanzienlijke Ame'rikaanscho mannen gedaan In het bellang van den wereldvrede. AUTEURSRECHT IN RUSLAND. Rusland, dat niet bij de Berner Coto- Yenflie is aangesloten, heeft een nieu we auteurswet gekregen, waarvan de voornaamste voor buitenlanders be langrijke bepalingen inhouden, dat nadruk van buitenlandsche muziek werken zonder toestemming niet is toegestaan, en dat een biritenflandsch schrijver zijn werk kan stellen ander de bescherming der Russische wet door het gelijktijdig met de oorspron kelijke uitgave in het Russisch te la ten verschijnen. CHOLERA IN ITALIê. Volgens een bericht uit Rome van 19 Juni zün in liet land ©enige geval len van cholera voorgekomen. De regeering heeft onmiddellijk pre ventieve maatregelen genomen- De minister van buitenlandsche za ken heeft den vertegenwoordigers van Italië in het buitenland kennis gegeven, dat te No pels. Salerno. Pa lermo en Venetië cholera ia geconsta teerd. Er is echter nog geen officieele me dedeel ïng gedaan, dat een epidemie is uitgebroken. BETOOG END B WERKSTAKERS. Dinsdag waren te Ciotat als blijk van instemming met de stakende werklieden uit het houwvnk en in de steengroeven alle winkels gesloten. Omstreeks 2 uur 's namiddags trok ken de stakers in optocht door de stad en begaven zich onder het zin gen van de „Internationale" naar het gemeentehuis. Voor het bureau van den ontvanger werd halt gehouden en werden de aanslagbiljetten, die de betoogers in de hand hielden, verbrand onder het gejuich de- menigte. DUEZ VEROORDEELD. De jury in do zaak van den liqui- dateur Duez heeft te Parijs na drie uur lang opgewonden beraadslaagd te hebben, uitspraak gedaan. Dues is schuldig verklaard zonder verzach tende omsta'ndigheden. Duez viel snikkend in dc bank nee'r bij het hooren van deze uitspraak, die ean zware straf meebrengen moest Het hof legde twaalf jaar dwangar beid op. NOG AVONTUURLIJKER! Het Consta'ntinopelsche blad „Ha- kikat" geeft een zeer avontuurlijke en zonderlinge verklaring van den Toof van Richter. Een Griek sch comi té zou in de ontvoering de hand ge had liebben, ten einde te bewerken, dat de Duitsche regeering en de pu blieke opinie in Duitschhuod vijandig gestemd zou worden tegdn Turkije. Het blad beweert dan, dat zou vast staan, dat Richter door Grieken is ontvoerd; de losprijs zou aan Grieken te Salonika moe tem wcfrden uitbe taald. INGEZONDEN Von ingeiondra stukken, geplaatst of Diet geplaatst, vrordt da kopie den Inaondar öiet teruggegeven. Voor den inhoud deter rubriek stalt de Redactie rich niet aansprakelijk. DE NOORDWIJKSCHE STRAN DKWESTIE. Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van meerdere be richten over bovenstaand onderwerp in de Nederlandsche bladen opgeno men, wilden wij gaarne een klein plaatsje van li. vooral omdat sommi ge dier berichten in do laatste weken op zoo eigenaardig overdreven wijze zijn gesteld, dat het ons noodzakelijk voorkomt om daartegenover eens en kele feiten en cijfers te noemen, voor de juistheid waarvan, wij met onzen naam instaan. Op 9 Juni 1.1. stonden de 10 badkoet sen en ongeveer 25 strandstoelen van pachter Vink wederom op den grond van N. den Hollander en werden op het daartoe door den Hollander tot Vink gericht verzoek doop deze daar van niet verwijderd. Daarom werden ze door den Hollander opgeborgen in een hem toebehoorendo of door hem gehuurde ruimte. Ze staan daar nog. wellicht in afwachting van een rech terlijke uitspraak. Dat Is sléchts een zaak tusschen die twee. Relletjes, of wat daarop zou gelij ken, kwamen bij deze opruiming niet voor. Enkele aanhangers van Vink's mee ning omtrent den eigendom van het Ixxvenstrand enz., meest jongelieden uit Noordwijk-Binnen, hebben daarna op Zondag 11 en Donderdag 15 dezer (Sacramentsdag), getracht om wat ka baal te maken te Noord wijk aan Zee, voornamelijk voor „Huis ter Duin", doch zijn daarin zoo goed als niet ge slaagd, dank zij de uitstekende poli tiemaatregelen die genomen werden. Sedert is er niets meer voorgevallen De laatste gepasseerde Zondag (18 de zer) verliep zoo kalm als ooit ©enige Zondag te voren, en in de week be merkt men absoluut niets bijzonders. Dat is alles, wat er te Noordwijk be kend ls van den togenwoordigen stand deT ..strandkwestie" ten op zichte van den naar buiten zichtbaren en merkbaren toestand- Geen enkele badgast behoeft daar van dan ook eenig ongerief 'te onder vinden. Op 27 Mei opende badman P. Be dijn zijn bedrijf, dat sedert mot rijn 65 badkoetsen ongestoord werd uitge oefend op de gewone, ieder van ouds bekende plaats. Er werden reeds meer dan 1000 zee baden genomen. Tot en met 15 Juni waren in dit seizoen, volgens de officieele opgave van de Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer, reeds ruim elf honderd gasten in de badplaats Noordwijk aan Zee aangekomen. Overigens gaat alles hier zijn gewo nen gong. Zóó. mijnheer de Redacteur, is de toestand te Noordwijk aan Zee en al wat er anders of meer van verteld of geschreven wordt, is óf onjuist óf óverdreven. Hoogachtend, met dank voor de plaateruimte, UEd. dw. dn. De Secretaris van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Noord wijk DE ROCHEFORT DIJK. De Secretaris der Vereeniging „Zee bad Noordwijk" H. HOEK Jr. De Secretaris van den Raad van Beheer der N. V. Zeebad: Noordwijk BUSBINK. Rechtszaken FLESSCHENTREKKERU. Een zoogenaamde „koopman" te Amsterdam deed zich ais serieus han delaar voor en lichtte eenige firma's voor enkele vaatjes boter op. Het O. M. ejschte tegen den be klaagde, die al vaker veroordeeld was, 3 1/2 jaar gevangenisstraf. De verdediger achtte het bewijs niet geleverd. BRANDSTICHTING. Het Gerechtshof te Leeuwarïïen heeft bevestigd het vonnis der Recht bank te Assen, die een 45-jarigen ver pleegde te Veehbuizen wegens brand stichting veroordeelde tot vijf jaar gevangenisstraf onder aftrek der preventieve hechtenis. Letteren en Kunst D. Helderman en G. 4« tfmin; eerste natuu'rk ex. mej. L. A. do Gelder, de heeren H. C. Frijlink, N. v d. Horst en W. J. Thier; theor. ex. tandheelk.. de heeren A. Edel, U. N. Rodenburg, E. v. d. Molen en L. II. v. Hulsteyn; aanv. ex. art. 135 W. li. O. de heer C. P Vogelaar; theor. apotb. ex do heer J. II. Boom; doet. ex. rechlsw. de heer L. D. J. Thorbecke. Amsterdam. Geslaagd voor het candidaatsexamen in de "rechten dc heeren A. H. SeylhouwCr en F. A. Josephus Jitta; voor liet tweede na tuurkundig examen de heer B. J. A. Hummelink; voor het doctoraal examen in de geneeskunde de heer J. A. van Dongen. Amsterdam. Geslaagd voor het lo natuurkundig examen de heer N. II. A. J. Schutte; voor het candidaats examen in de wis- eh natuurkunde „cum laude" de heer J. Woltjer; voor het doctoraal examen in de rechts wetenschap de heer G. Hamburger. Leiden. Geslaagd voor het docto raal examen in de rechten de heer J. Krabbe. Leiden. Geslaagd voor het candi- daats-exame'n in de rechten de heor VV. A., van Wichen; voor het propae- deutisch examen in de theologie de heer J. H. Iluygens; voor het voorbe reidend examen Ind. administratie- ren dieast de heeren R, J. W. Reys en A. W. L. Vogelsang. Delft. Technische Huogeschool. Ge slaagd voor propaedoutische examens in de bouwkunde de beer J. I. Plaxi- jer; in de scheepsbouwkunde de hee ren P. L. van den Berg en P. E. Leupen. BENOEMING TTOOGLRBRAAR. B. en W. van .Amsterdam leggen aan den Raad over een sehrijvon van Curatoren dor Universiteit, waarin ter verv uiling der vacature van gewoon hoogleeraar in de oude geschicdonis en de Romeinsche oudtioden, welke is ontstaan door het overlijden van dr. I. M. J. Yaleton, worden aanbevolen: dr. U. Pb. Boissevain, hoog]eoruur in de oude geschiedenis en do Ro meinsche oudheden aan de Rijksuni versiteit te Groningen dr. H. van Gelder, buitengewoon hoogleer aar in de oude geschiedenis aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. EEN QUAESTIE. Men schrijft uit Sassen helm aan do „N. R. Ct." Voor ©enigen lijd zon-! het bestuur der Christelijke .Tongelingsvereeni- ging „Volg Mij" alhier een open brief aan „alle Hervormden dor gemeente Sasseiiheim", waarin de predikanten enkele leden van den kerkerend «er- den beschuldigd, „laster te hebben uitgestrooid", en waarin gesproken werd van „eene treurig© en onwaar dig© houding van den kerke raad" te genover een drietal afgevaardigden, met name genoemd. Predikant en kerkerend, dio begre pen, dat zij dezen klad, openlijk op hen gelegd, niet op zich mochten la ten zitten, zonden den open brief aan het classicaal bestuur, dat in zijn vergadering van 31 Mei j.l. een com missi© tot onderzoek benoemde, be staande uit de heeren da. J. Nier- strasz, voorzitter, B. Bollée, scriba, en W. Briët, assessor. Dezo commissie heeft op 7 dezer ter plaatse beide partijen gehoord, ou aan de beschuldigers drie uren lang de gelegenheid gegeven, hun beschul diging waar te maken Geen der vier bestuursleden van de Christelijke Jon- gelïngs-Vereeniging kon echter ook maar iets aanvoeren, wat op laster geleek. De commissie van onderzoek zegt In haar brief, nu door den predikant ontvangen, dat er „niets is misdaan". Zij spreekt haar verontwaardiging uit over "de houding van het bestuur der Jongelingsvereeniging en vooral van den voorzitter. Zij noemt zijn© handelwijze laf en schandelijk tevens, en acht hem een gevaar voor do ker kelijk© gemeente. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per r«ge§. Mooie witte tanden door een ge regeld gebruik van Oolfl IlfltlpiSlt met pepermnntsmaafc. Overal ver- krUflb. k 121/,. 15,25 en 30 p. doos. Stoomvaartberichten STOO.MV.-MAATSCHAPPU NEDERLAND. Het st. Koning Willem II, thuisreis, aiTLv. 22 Juni te Suez. TIJDSCHRIFTEN. Het laatstverschenen numme'r van de „Revue dér Sporten" bevat: Iets over cricket, II. De cricket match BelgiëNederland. De der de Internationale Hondententoonstel- ling der Kynologen Vereeniging Til burg, Zondag 1.1. aldaar gehouden. De Europeosche Rondvlucht. De Wereldkampioenschappen Wielrijden. Amsterdamsche Wielerbaan. D© Tweedaagsche Roeiwedstrijden van „de Koninklijke". Een zeldzame gravu're. Kerk en School ACADEMISCHE EXAMENS. Utrecht Gesl. tweede natuurk. ex. d© hoeren P. J A, v. d Pot en J. J. van dear Harst; tweede theor. geneesk. ex. de heer G. B. v. Leeuwen, mej. W. J. J. Valk, 'de heeren E. C. van Rijssel, J. H. Pameyer en J. H. Hart- geritok; propaed. theologie de heeren A. M. v. d. Laar Krafft, P. de Haan, A. Sernhoff en H. Maria; cand. ex. rechten mej. M. A. Ketel; doet. ex. Staatsw. mr. L. Bosch v. Rosenthal; eaud. ex. scheikunde de heeren W. ROTTERDAMSCIIE LLOYD. Het sL Menado, thuisreis, passeer de 21 Juni Oitavos. Het st Rindjani, thuisreis, vertrok 22 Juni van Marseille. KON. HOLL. LLOYD. Het st Frisia, thuisreis, vertrok 21 21 Juni van Santos met 2500 lm. kof fie. HOLLAND—AMERIKA-LUN. Het st Andijfe, van Rotterdam naar Baltimore, vertrok 21 Juni van Midd- lesbro. Het st. Sainland hrriveeerde 22 Ju ni van Montreal en Quebec te Rotter dam. Het st. Sloterdijk, van Baltimore en Newport News naar Rotterdam, passeerde 22 Juni 5 uuï 15 voorm. Dover. Het st Sloterdijk arriveerde 22 Ju ni van Baltimore te Rotterdam. Burgerlijke Stand HEEMSTEDE. BEVALLEN: B. HartsuijkerSmit d. GETROUWD: J. H. Jeger en J. C. Veste'r. h:osten een je zijn een gxxldLi omdat do oplage van HAARLEM'S DAGBLAD zeer groot is en steeds blijft stijgen. Jaarlijks worden er imh TIENDUIZENDEN geplaatst.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 7